بایگانی نویسنده: شهریار (onlypet.ir)

درباره شهریار (onlypet.ir)

در قسمت درباره من بخوانید

سلام به همه همراهان همیشگی اُنلی‌پت. سال نو را خدمت همه شما سروران گرامی تبریک عرض میکنیم و امیدواریم در سال جدید زندگی شاد و پر از بهروزی و موفقیت داشته باشید. در سال جدید منتظر مقالات کاربران ممتاز و معرفی محصولات شاخص اکواریومی در بخش اصلی سایت باشید. از اینکه همراهمون هستید، به ما پیشنهاد میدید، مارو نقد میکنید و کم و کاستی ها رو به ما می‌بخشید سپاسگذاریم.

نتایج هشت سال تحقیقات مستمر یک گروه تحقیقاتی بین المللی متشکل از محققین ایرانی و آلمانی بر روی ماهیان خانواده سیسوریده در حوضه آبریز رودخانه های دجله و فرات در کشورهای ایران، ترکیه، سوریه و عراق در قالب یک مقاله در مجله zootaxa منتشر شد.

تونل آکواریوم فنتستیک بندر انزلی یکی از بزرگترین آکواریوم های ساخته شده در ایران است که با بودجه هنگفتی احداث شده و می توان آنرا با نمونه های مشابه در جهان مقایسه کرد. در ادامه با معرفی این جاذبه زیبا برای علاقه مندان به ماهی و اکواریوم همراه باشید

گربه ماهی چوبی یا دریفت‌وود کت فیش یک خانواده بزرگ از گربه ماهی های اب شیرین است که برخی از گونه های این خانواده بطور رایج در تجارت ماهی و اکواریوم عرضه می‌شوند و از محبوبیت مناسبی نیز برخوردارند. کت فیش های چوبی عموما از ماهی های کوچک تا متوسط محسوب میشود و به غیر از برخی گونه ها غالبا صلح جو هستند

چ پروانه ای که در ایران بیشتر به نام کت فیش سفره ای آن را میشناسند تا لوچ! از ماهی های جذاب و صلح جوی آب شیرین است که برای اکواریوم های پلنت و اکواریوم هایی با ماهیان صلح جو گزینه بسیار مناسبی محسوب میشود. در این بخش این ماهی زیبا را به شما معرفی خواهیم کرد.

بلنی اپیدمی یا پاندمیک بلنی یک گونه تازه کشف شده از ماهیان اقیانوسی است که فقط ۱۵ میلیمتر طول دارد. دانشمند و کاشف این ماهی دلیل نامگذاری آن را به خاطر همه گیری بیماری کرونا و کشف این گونه در این زمان عنوان کرده است!.

بسیاری از طوطی سانان و مخصوصا عروس هلندی‌ها که در محیط منزل نگهداری می‌شوند و تجربه زندگی متفاوتی نسبت به چرخه طبیعی خود دارند ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شوند. یکی از مشکلاتی که کم و بیش اکثر نگهدارنده های عروس هلندی با آن روبرو هستند تولید مثل مکرر یا تخم‌گذاری مزمن می‌باشد. در این مطلب راه کارهایی برای توقف این مشکل ارائه گردیده است.