۱۰ تا از بهترین ماهی های آکواریوم آب شور برای مبتدیان

ماهی های رنگارنگ در آکواریوم، باعث ایجاد زیبایی بی‌نظیری می‌شوند که آکواریوم بی رنگ را به یک صحنه زیبا و شگفت انگیز تبدیل می‌کنند. شاید شما به نگه داشتن انواع ماهی در آکواریوم خود علاقه داشته و به دنبال ماهی های زیبا و رنگارنگ باشید. در این مطلب به معرفی انواع ماهی های آکواریوم آب شور، که نگهداری آن‌ها بسیار راحت است خواهیم پرداخت.

  1. دلقک ماهی اسلاریس (Amphiprion ocellaris)

این گونه از ماهی، بسیار محبوب و پرطرفدار است. شرایط نگهداری از این ماهی بسیار ساده است. بسیاری از افراد یک جفت از این ماهی را نگهداری می‌کنند و اگر شرایط مناسب باشد، جفت گیری و تخم گذاری آن‌ها آسان می‌شود.

درباره دلقک ماهی بیشتر بخوانید.

۲. ماهی آتشین گابی (Nemateleotris magnifica)

این ماهی های کوچک و ترسو، دوست دارند در آب معلق بمانند و محیط را تماشا کنند و یا در لا به لای صخره ها پنهان شوند. به خاطر داشته باشید که این نوع ماهی ممکن است بپرد بنابراین از توری و یا درپوش برای آکواریوم خود استفاده کنید.

۳. راس شش خط (Six-Line Wrasse)

این ماهی مدام در حال گشت و گذار برای یافتن وعده ی غذایی بعدی خود است. برای نگهداری این ماهی با دیگر ماهی های راس باید محتاط باشید. این ماهی زیبا به میگو های زینتی حمله می‌کند پس نگهداری از آن نیاز به دقت دارد.

با انواع ماهی های راس آشنا شوید.

۴. تانگ زرد (Zebrasoma flavescens)

این ماهی با رنگ زرد و بسیار روشن، زیبایی بی نظیری به آکواریوم شما می‌بخشد. مانند بسیاری از خانواده تانگ، آنها به فضایی زیادی برای شنا نیاز دارند. آن‌ها می توانند نسبت به ماهی های دیگر با اندازه و رنگ مشابه تهاجمی باشند، بنابراین برنامه ریزی دقیقی در لیست ماهی های آکواریوم شما لازم است.

ویژگی های ماهی تانگ زرد.

۵. شاهین ماهی آتشین (Neocirrhites armatus)

اگر به دنبال ماهی با شخصیت منحصر به فرد هستید این یکی ماهی یکی از آن‌ها است! تماشای آن‌ها خنده‌دار است چون آن‌ها دوست دارند روی یک صخره یا مرجان نشسته و سپس به‌جای شنا کردن به نظر می‌رسند غرق می‌شوند. رنگ متضاد قرمز و مشکی پررنگ آنها زیبایی چشم‌گیری دارد.

هنگام نگهداری این ماهی‌ها با ماهی‌های کوچک تر مانند گوبی‌ها و بلنی‌ها احتیاط کنید، زیرا ممکن است اختلافات ایجاد شوند. همچنین نباید آنها را با میگوهای کوچک و زینتی نگهداری کرد زیرا به شکار آنها معروف هستند.

۶. ماهی لاجوردی (Chrysiptera hemicyanea)

نگهداری از این ماهی برای افرادی که تازه شروع به نگهداری آکواریوم کردند پیشنهاد می‌شود. این ماهی تا زمانی که آکواریوم خلوت باشد بسیار آرام است. رنگ آبی و زرد این ماهی ترکیبی زیبا برای آکواریوم شماست.

۷. دلقک گابی (Gobiodon okinawae)

این ماهی برای آکواریوم های نانو مناسب است و مدام از طرفی به طرف دیگر شنا می‌کند. آن‌ها رنگ بندی متنوعی دارند اما رایج ترین و محبوب رنگ آن‌ها سبز و زرد است. آن‌ها را نباید با ماهی های دیگری که در همان منطقه زندگی می کنند نگهداری کرد.

۸. ماهی باس گچی (Serranus tortugarum)

ماهی باس گچی یک ماهی با رنگ و طرح منحصر به فرد است که هنگام حرکت در اطراف آکواریوم شما جرقه های رنگی فوق العاده ای می دهد. این ماهی یک ماهی خوب برای مبتدیان است که می توانند در یک دسته زندگی کنند، به شرطی که همزمان اضافه شوند. آنها دوست دارند در لا به لای صخره ها پنهان شوند، بنابراین مطمئن شوید که سنگ زیادی برای قرار دادن این ماهی ها وجود دارد؛ و مراقب باشید آن‍ها را با میگوهای زینتی نگهداری کنید، زیرا ممکن است با بزرگتر شدن آنها را شکار کنند.

۹. رویال گراما (Gramma loreto)

یکی از معروف ترین ماهی های صخره ای دو رنگ ماهی رویال گراما است. این ماهی مدام در حال گشت و گذار در تانک به دنبال غذا است. رنگ آمیزی آن تشخیص آن را آسان می کند. آن‌ها خانه های خود را در سوراخ ها و تاقچه ها می سازند، بنابراین مطمئن شوید که این ماهی را با سنگ های زیادی نگهداری کنید. آنها می توانند در آکواریوم های کوچکتر نسبت به نوع خود تهاجمی شوند، اما در صورت اضافه شدن همزمان می توان چندین مورد را در آکواریوم های بزرگتر نگهداری کرد.

درباره ی این ماهی بیشتر بدانید.

۱۰. فرشته ماهی کوتوله (Centropyge argi)

این نوع ماهی دائماً فعال است که ترکیب رنگ خوبی را به آکواریوم می آورد. وقتی با ماهی های صلح آمیز دیگر نگهداری می شوند، ماهی های دوستانه خوبی هستند. اگرچه آنها یک ماهی کوچک هستند، اما نباید در یک مخزن کوچکتر از ۵۰ گالن نگهداری شوند و در صورت جفت شدن با ماهی دیگری مبارزه می کنند، مگر اینکه یک جفت مولد باشند. آنها در تمام سطوح ستون آب زندگی می‌کنند.

ماهی های زیادی هستند که برای مبتدیان مناسب‌اند بنابراین برای انتخاب ماهی مورد نظر خود و شرایط نگهداری آن جستجو کنید و ماهی ی مورد نظر خود را به آکواریوم آب شور خود اضافه نمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
twiter facebook telegram googlepluse linkedin

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *