آکواریومERFAN_PC | صفحه 8 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
آکواریومERFAN_PC
۷ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۲۵ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1092
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
sp_UserOfflineSmall افلاین
141sp_Permalink sp_Print

راجب کیفیت بله پایینه.

البته دوربین گوشی هم کمی اغرار کرد وگرنه الان خوبه و متاسفانه بکگراند رو هم هنوز نخریدم و فکر کنم یه خاطر اینکه دیوار پشتش هست کیفیت اب رو پایین تر هم نشون میده البته هر چند خودمم قبول دارم کیفیت پایینه و چند وقتی سیفون رو هم زیاد کردم ولی نمی دونم چرا اب شفاف نمیشهgirl-bye

بله سلیقه ای ست خودمم می خواستم سفید کنم البته والش سفید بود منتها اون سفید زد زنگ بود و زیاد قشنگ نبود تازه برخی از مکان هاش هم زنگ زده بود(این پایه قبلا یه جایی بود که زیاد مناسب نبود)ولی شکلاتی که زدم خیلی خوب شد به نظرم.

flower

در این دنیا، همه چیز با تعادلی ساده بین دو چیز اداره می‌شود، آنچه برنده می‌شوید و آنچه از دست می‌دهید.

۷ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۳۴ ق٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1093
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰
142sp_Permalink sp_Print

سیفون رو نباید زیاد بزنید الان شما به سیکل لطمه وارد کردید تا ۲ ۳ هفته سیفون نکنید آب رو به خواطر اینه که آب کیفیتش پایینه

۷ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۳۶ ق٫ظ
Mohammad 8.731
شیراز

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 790
۱۲ مرداد, ۱۴۰۰

سلام آقا عرفان 

تبریک میگم تانک بسیار زیبایی دارید 

میگو ها خیلی سرحال و خوش رنگ هستند i-love-you

رنگ پایه سلیقه ای هست ولی خیلی تمیز کار کردید بنظرم چند تا چوب سه لایه بگیرید از داخل چسب کنید به پایه تا مثل کابینت های MDF  بشه

تمیز کننده های تانکتون چی هست ؟

از چه بستری استفاده میکنید ؟

(میشه قیمت بستر رو بگید)

Co2 ساختید یا نه ؟

بنظرم تانک شما از داخل شیشه ها کثیف باشه یا فیلتر نمی‌تواند بخوبی ذرات معلق رو بگید من توصیه میکنم با یه گلدان کوچک اون رو به تاپ فیلتر تبدیل کنید قول میدم پشیمان نشوید .

دور تانک رو از بیرون با یه مقوا سیاه بگیرید تا نور بیرون تانک مشکلی ایجاد نکنه و شفافیت آب چند برابر میشه.

موفق باشید 🌷

چشم دل باز کن که جان بینی 

آنچه نادیدنی است آن بینی 

۷ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۵۶ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
144sp_Permalink sp_Print

سلام.

راجب چوب بله خودم از همون اول تو فکرش هستم و بزودی انجامش میدم.

تمیز کننده چیز خاصی ندارم یدونه کتفیش پوزه بوته ای که غذای میگو هارو میخوره و کار نمی کنه یا خیلی کم کار می کنهneutral

تمیز کننده دیگرم شریمپ ها هستند و اخرین تمیز کننده هم همون مگنت هست که شیشه رو از داخل به خوبی تمیز می کنه...

بستر من زیاد خوب نیست و یکی از عوامل مهم رشد نکردن گیاه ها همینه.

بشترم شن عربی در ریزترین سایز هست شاید هر دونش ۱میلی متر باشه حتی کوچک تر چچون اگه سایزش بزرگتر باشه ممکنه به ساقه گیاه و ریشه اسیب بزنه و گیاه مدتی بعد از کاشت از قسمتی که رفته تو خاک مشکی میشه و ریشش از بین میرهdone

شن عربی ریز و مقداری سویل استفاده کردم در هر جایی که گیاه می کاشتم قبل از کاشت سویل میرختم .

بستر  من که هزینه نبرد دوتا بسته شن ۵کیلویی خریدم ۳۰تومن و یدونه بسته یک کیلویی سویل هم خریدم۵۰تومن.

و اندازه ی بسترم ۵سانت یا شایدم بیشتر هست.

و شما اگه اکتون رو می خواید کوچیک بگیرید سویل بخرید قیمتی نمیبره ولی برای من هزینه زیاد می خواست چون حجم اکم زیاده .girl-bye

خیر هنوز نساختم اخه با هر چسبی میرنم از از منافظ بالای بطری هوا میده بیرون و موقعی که بطری رو فشار میدم تو بطری دوم که حکم حباب شمار رو داره حباب تولید میشه میشه و از سنگ هوا حباب میاد بیرون ولی بدون فشار دادن من حبابی تولید نمیشه و فکر کنم به خاطر اینکه گاز از داخل بطری به محلی که درش سوراخ شده که شلنگ رد بشه بیرون میره به خطر ضعیف بودن چسب های و بزودی می خوام یه مدل چسب بخرم که خیلی مستحکم هست تا با اون بسازم.

از داخل شیشه کثیف نیست چون همیشه  موقع سیفون از مگنت اسفاده می کنم.

و به نظر خودم چون مدیایی ندارم سیکل درست و حسابی طی نمیشه و همین کار و خراب میکنه و خودمم مدتی هست تو فکر تاپ فیلتر دستساز هستم و بزودی یه دونه میسازمdone

و ممنون بابت اطلاعات مفیدتونflower2

flower

در این دنیا، همه چیز با تعادلی ساده بین دو چیز اداره می‌شود، آنچه برنده می‌شوید و آنچه از دست می‌دهید.

۷ مهر, ۱۴۰۰
۱۱:۳۰ ق٫ظ
Mohammad 8.731
شیراز

کاربر هدفمند
Members
۱۲ مرداد, ۱۴۰۰
145sp_Permalink sp_Print

ممنون بابت جواب های خوب و کامل تون 

بنظرم برای تمریز کاری چند تا حلزون ( زبرا و نریت تا حدودی توت فرنگی ) بگیرید کار همه کت ها رو انجام میدن .

حجم آکواریوم من ۲۰ لیتر هست .

بخاطر همین نمی‌توانم انواع گیاه رو نگه دارم .

نور هم میخواهم دست ساز ( خیلی اصولی ) بسازم.

من شن سیلیس دارم فکر کنم مناسب نباشه درسته ؟

ممنون میشم سویل با کیفیت متوسط معرفی می‌کنید 

برای دیفیوزر از فیلتر سیگار استفاده کنید یا از سرامیک آکواریوم ( در مورد سرامیک زیاد مطمئن نیستم ) یا سنگ هوا رو داخل جوهر نمک بگذارید تا حباب های بسیار ریز درست کند .

از چسب حرارتی یا آکواریوم ( باکیفیت ) استفاده کنید دیگه هوا نمی‌دهد .

بنظرم بجای سرامیک از سیپوراکس یا نخودی ساب استریت استفاده کنید چون حجم فیلتر کم هست .

از کار های که انجام میدهد عکس بگذارید خوشحال میشم .

موفق باشید 🌷

کاربران زیر از Mohammad 8.731 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC

آنچه نادیدنی است آن بینی 

۷ مهر, ۱۴۰۰
۱۲:۰۲ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
146sp_Permalink sp_Print

Mohammad 8.731 گفته
ممنون بابت جواب های خوب و کامل تون 

بنظرم برای تمریز کاری چند تا حلزون ( زبرا و نریت تا حدودی توت فرنگی ) بگیرید کار همه کت ها رو انجام میدن .

حجم آکواریوم من ۲۰ لیتر هست .

بخاطر همین نمی‌توانم انواع گیاه رو نگه دارم .

نور هم میخواهم دست ساز ( خیلی اصولی ) بسازم.

من شن سیلیس دارم فکر کنم مناسب نباشه درسته ؟

ممنون میشم سویل با کیفیت متوسط معرفی می‌کنید 

برای دیفیوزر از فیلتر سیگار استفاده کنید یا از سرامیک آکواریوم ( در مورد سرامیک زیاد مطمئن نیستم ) یا سنگ هوا رو داخل جوهر نمک بگذارید تا حباب های بسیار ریز درست کند .

از چسب حرارتی یا آکواریوم ( باکیفیت ) استفاده کنید دیگه هوا نمی‌دهد .

بنظرم بجای سرامیک از سیپوراکس یا نخودی ساب استریت استفاده کنید چون حجم فیلتر کم هست .

از کار های که انجام میدهد عکس بگذارید خوشحال میشم .

موفق باشید 🌷  

سلام.

راجب سواتون راجب سویل کیفیت متوسط کاشکی تو قسمت انواع بستر اکواریوم پلنت که خودم به وجود اوردمش می نوشتید تا دوستان دیگه هم راهنمایی کنند.

ولی برند ایستا خوبه چون حجمش کمه قیمت بستر زیاد نمیشه و به این قسمت سربزنید به ببینید چقدر بستر می خواد و شن سیلیس هم میشه استفاده کرد  و حداقل به نظر من سویل و شن مد نظرتون رو پنجاه پنجاه بریزید یا اگه می تونید کامل سویل بریزیدdone

حلزون بله خودم می خواستم بخرم ولی فعلا به خاطر دلایلی بیخیالش شدم.

ولی شما برای اکتون کت نخرید و و چند تا حلزون بخرید تا هم  بچه میگو ها خورده نشن توسط کت ها هم حجمتون زیاد برای کت مناسب نیستsnail

چشم از مراحل کار عکس میگیرم البته الان درست نمی کنم چند روز دیگه درست می کنم چون الان تازه مدرسه ها داره اغاز میشه و کمی گرفتارمvarje

و برای گیاه به نظر من دنبال گیاهان کم توقع برید مثل روتالا یا کابومبا برید و ......

و بهتون پیشنهاد میدم تاپیک اقاا مهدی رو هم بخونید مخصوصا صفحات اخرس رو براتون لینک می زارم به ببینید.!

اگه وقت دارید از صفحه ی ۲۸بخونید تا اخر ولی اگه وقت ندارید از صفحه ی ۳۲بخونید تا اخر که به نظرم از ۲۸بخونید بهترهdone

https://www.onlypet.ir/forum/user-picture/%d8%a7%da%a9%d9%88%d8%a7%d8%b1%db%8c%d9%88%d9%85mahdi-i/page-32/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اینم لینک بالا که گفتم اندازه ی بستر دستتون بیادdone

فقط نیازی نیست همرو پر کنید برید پایین و فقط اون قسمتی که راجب بستر هست رو پر کنید

و ۵سانت بستر کافیه و کمتر مشکل ساز میشه و بیشترش هم ضرورتی ندارهthinking

https://www.onlypet.ir/upload/calculator/aquarium-calculator.htm

موفق باشیدflower

کاربران زیر از ERFAN_PC برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad 8.731

۸ مهر, ۱۴۰۰
۰:۰۹ ق٫ظ
poria.6745
شهر قدس

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 547
۲۷ شهریور, ۱۳۹۹
147sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
سلام.

چشم عکس هارو دیروز گرفتم منتها حال نداشتم اپلود کنم ولی الان میفرستمdone

Image Enlarger

Image Enlarger

دوستان پریروز پایه اکواریوم رو رنگ شکلاتی زدم  نظرتون چیه؟

Image Enlarger

و حالا میگو ها عکس تمام عکس ها بچه میگو های خودم هستند در سایز های متنوع که حتی الان اون  بزرگا در ناحیه زینشون تخم دارنblue

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

عکس اخر هم که سلطان خودممhahaha1

نظر فراموش نشهflower  

سلام 

ایول شریمپ ها خیلی باحالن 

بهشون کدو هم بده مفیده 

برگ توت هم بکن بجوشون خیلی خوبه واسشون چوب پوسیده هم عالیه 

مثل همیشه عالی 

موفق باشی flower2 

💎

۸ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۰۹ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
148sp_Permalink sp_Print

سلام.

چیز قابل داری نیست پیام خصوصی ادرس رو بدید ارسال کنم.flower

کدو میگو ها نمیخورن نمی دونم چرا!

برگ توت هم چشم بعدا امتحان می کنم.

ممنونi-love-you

poria.6745, Mohammad 8.731

۱۵ مهر, ۱۴۰۰
۴:۵۸ ب٫ظ
AROWANA. OSCAR
لرستان.خرم آباد دریاچه مالاوی

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1650
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
149sp_Permalink sp_Print

سلام با ارزوی موفقیت برای اقا عرفان عزیز.اقا عرفان وقت کردید از بچه میگو ها و میگو هاتون برامون عکس بزارید فیض ببریمflower

کاربران زیر از AROWANA. OSCAR برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad 8.731, ERFAN_PC

۱۸ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۰۲ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹

ARVANA . OSCAR گفته
سلام با ارزوی موفقیت برای اقا عرفان عزیز.اقا عرفان وقت کردید از بچه میگو ها و میگو هاتون برامون عکس بزارید فیض ببریمflower  

سلام.

امروز وقتم کمی بازه تا بتونم عکس بزارم.

الان وسط کلاس زبان در شاد هستمhahaha1

چشم عکس هم براتون میگیرم و میزارم فقط شرمنده دوستان سیفون رو باید میزدم وقت  نکردم الان هم نمیشه بزنم پس منو ببخشید از اک عکس نمی زارم و فقط  از بچه میگو ها تعدادی عکس میگیرم و براتون میزارمdone

و بزودی تیم تمیز کننده هام رو افزایش میدم که به احتمال زیاد یه چنتا حلزون میارم که یا زبرا یا شاخدا توت فرنگی هم دوست دارم ولی از اون دو تای اولی تعریف زیادی شنیدم تو جلبک خواری مخصوصاا شاخدار.

خزه هم باز دوباره با نخ بستمش میگو ها بالغ زیرش بازه میرن می خوابن اونجا و خزه رو ها زیرش کمی شل شده بود و داشت کنده میشد که با بستن فعلا اوضاع خوبه.

گیاهام شرایط خوبی ندارن بجز کابومبا ها و پشت قرمزی ها دارن از بین میرن چون غرق در جلبک هستند و با دست هم تمیز نمیشن.....

و بزودی می خوام یه دونه شاخه گندمی بخرم و با یه گلدان روتالا که نزادش زیاد مهم نیست .

و بکگراند هم خیلی وقت هست می خوام بخرم یادم میره ولی بزودی تهیه می کنم و یکی از علت هایی پایین بودن کیفیت اب همین بکگراند هست چون دیوار خونه گچ هست و تقریبا به رنگ سفید  مات هست نمای اک و اب اک رو کدر نشون میدهgirl-bye

عکس هم الان میرم بگیرمflower2

AROWANA. OSCAR, Mohammad 8.731

۱۸ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۲۰ ق٫ظ
Mohammad 8.731
شیراز

کاربر هدفمند
Members
۱۲ مرداد, ۱۴۰۰
151sp_Permalink sp_Print

سلام آقا عرفان

hahaha2 من وسط کلاس اجتماعی هستم hahaha1

تیم تمیز کاری رو حتما بیارید و یکی از دلایل اصلی جلبک و خراب شدن گیاهان نبود co2 هست 

من خودم وسایل رو تهیه کردم و اگه شد میخواهم  برای تانک اصلی با دوز کم مصرف کنم تا جلبک ها ریشه کن بشه .

بنظرم چند تا دم گربه ای و کریپتون بیاورید هم مقاوم هستند هم رشد زیادی دارن ( بخصوص دم گربه ای ) و کاهو رو آبی هم تانک رو زیبا می‌کنه مخصوصا سایز بزرگ .

گندمی هم عالیه .

بک گراند لازم نیست حتماً برید مغازه و قیمت بالایی بخرید یه تیکه مقوا آبی یا هر رنگی خواستید همون اندازه بگیرید و با چسب نواری راحت نصب کنید.

مشتاق عکس ها هستیم flower2

آنچه نادیدنی است آن بینی 

۱۸ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۴۰ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
152sp_Permalink sp_Print

سلام.

من برگشتم دست پرم برگشت و متوجه یه مشکل هم شدم که ظاهرا حاد هم هست و تو قسمت مربوطش میپرسمgirl-bye

می خواستم عکس بگیرم و لامپ اک رو الان روشن کردم و با دسته تور اروم زدم به یکی از بچه میگو ها تا از رو گیاها بیاد اینور ازش عکس بگیرم بد بخت رف تو شک عصبی مثل دیونه ها داره دور اک میچرخه از۲۰دقیقه پیش تا الانhahaha2

اینم عکسش.

Image Enlarger

و بقیه عکس ها.....

Image Enlarger

دوستان عکس بالا و پایینی خیلی بهم شبیه هستند ولی یکی نیستند .

Image Enlarger

عکس پایین بچه کوچیک اک هست و به همه ارادت داره.hahaha1

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

یه چیز خیلی جالب اینکه عکس بالا رو از روی اب گرفتم یکی از کابومبا ها در اومده بود و امده بود روی سطح اب و یه بچه میگو هم خوابیده بود روشhahaha2

و دوستان عکس یر مشکل من هست و اگه دقت کنید توی عکس دور چشمش یک چیزی مثل کپک جمع شده و فقط همین یدونه میگو این مشکل رو داره مدتی هست دیدم اینجوری شده ولی امروز که ازنزدیک دیدم متوجه شدم غیر معموله وخیلی ناراحت شدم.cray

Image Enlarger

میگو بالا که قبلا باهاش اشنا شدید و خیلی دوسش دارم و تنها باز مانده از میگو های اولی هست که خریدم و اولین میگو توی اک من ایشون بود با اون ردچری دستی و اون نارنجی که اون دوتای دیگه مردن و این زنده موند و من هوای این یدونه رو دارم چون مسن هست و هم مولد و امیدوارم بیمارش بزودی بر طرف بشه bye

نظر یادتون نره.love

AROWANA. OSCAR, -paradox

۱۸ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۴۱ ق٫ظ
AROWANA. OSCAR

کاربر هدفمند
Members
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
153sp_Permalink sp_Print

خیلی جالبه منم وسط کلاس ترمودینامیکمhahaha2 استاد داره درس میده من لپ تاپ جلومه مثلا دارم صحبت هاشو تایپ میکنمhahaha2.اقا عرفان خوش امدید یه خواهش دادشتم از اون میگوتون که خا سفید رو بدنش داشت بیشتر عکس بزارید موفق باشی.thumbs-up

کاربران زیر از AROWANA. OSCAR برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

30Mahi

۱۸ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۵۵ ق٫ظ
Mohammad 8.731
شیراز

کاربر هدفمند
Members
۱۲ مرداد, ۱۴۰۰
154sp_Permalink sp_Print

سلام آقا عرفان 

عکس ها بسیار زیبا بود لذت بردیم حتماً بعد از تمیز کاری از تانک خوشگلت عکس بگذارflower2

اون میگو هم اتصالی کرده یا میسوزه یا درست میشه بنظرم با تور از برق بکشیدش ( با تور بیارید بیرون دوباره بندازید تو تانک ) تا درست بشه hahaha2

اون میگو بلک هم بسیار زیبا بود امیدوارم هرچه سریعتر مشکلش حل بشه .

موفق باشید 🌷❤️

کاربران زیر از Mohammad 8.731 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC

آنچه نادیدنی است آن بینی 

۱۸ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۵۶ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
155sp_Permalink sp_Print

ARVANA . OSCAR گفته
خیلی جالبه منم وسط کلاس ترمودینامیکمhahaha2 استاد داره درس میده من لپ تاپ جلومه مثلا دارم صحبت هاشو تایپ میکنمhahaha2.اقا عرفان خوش امدید یه خواهش دادشتم از اون میگوتون که خا سفید رو بدنش داشت بیشتر عکس بزارید موفق باشی.thumbs-up  

سلام

ظاهرا هم اهل کلاس و درسن تو این انجمنtraining

منظورتون رو از میگویی که خال داره متوجه نشدم اون مشکی که بیمار هست یا بقیه اخه تمام میگو های من خال سفید دارن hahaha1

ممنون میشم شماره ی عکسش رو بگیدfun

Mohammad 8.731 گفته
سلام آقا عرفان

hahaha2 من وسط کلاس اجتماعی هستم hahaha1

تیم تمیز کاری رو حتما بیارید و یکی از دلایل اصلی جلبک و خراب شدن گیاهان نبود co2 هست 

من خودم وسایل رو تهیه کردم و اگه شد میخواهم  برای تانک اصلی با دوز کم مصرف کنم تا جلبک ها ریشه کن بشه .

بنظرم چند تا دم گربه ای و کریپتون بیاورید هم مقاوم هستند هم رشد زیادی دارن ( بخصوص دم گربه ای ) و کاهو رو آبی هم تانک رو زیبا می‌کنه مخصوصا سایز بزرگ .

گندمی هم عالیه .

بک گراند لازم نیست حتماً برید مغازه و قیمت بالایی بخرید یه تیکه مقوا آبی یا هر رنگی خواستید همون اندازه بگیرید و با چسب نواری راحت نصب کنید.

مشتاق عکس ها هستیم flower2  

دم گربه ای حقیقت می دونم خیلی مقاومه ولی اصلا ازش خوشم نمیاد.

شما اگه دست سازت جواب داد به ماهم یاد بده و فکر نمی کنم تو اکتون زیاد چیز جالبی بشه و به نظر من نکنید بهتره.

کاهو رو ابی چند باری خواستم بخرم و خوانواده هم میگفتن بخر ولی خوب شد نخریدم و شما هم نخر چون رشد می کنه و جلوی نور رو میگیره و نمیزاره به مناطق پایین اک نور برسه و گیاهان داخل بسترو اک رو از بین میبره.

بکگراند به فکرخودمم افتاد ولی یه سوال چسب نواری بزنم به شیشه اک خراب نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟و گرنه که مقوا سفید  دارم و موقت میزنمsmile

عکس هم گزاشتم براتونvarje

Mohammad 8.731

۱۸ مهر, ۱۴۰۰
۱۱:۱۲ ق٫ظ
Mohammad 8.731
شیراز

کاربر هدفمند
Members
۱۲ مرداد, ۱۴۰۰

سلام 

مگه دستساز می‌تونه جواب نده gomboso

در مورد استفاده تو تانک میخواهم هر ثانیه یه حباب برای ۱۰ ساعت استفاده کنم نور رو به صفر برسانم و تاریکی رو تا بر طرف شدن جلبک ها ادامه میدم و احتمال زیاد با بالا بردن co2  نود درصد جلبک ها از بین می‌رود و بعد از ۱۰ ساعت اکسیژن رو زیاد میکنم تا همه چیز به حالت اول برگردد .

ماهی های من بخصوص هافبیک همشو خوردن کم شد ولی زیاد نشد شما هم وقتی زیاد شدن ازشون بردارید بریزید بیرون یا بفروشید . 

بک گراند سفید بنظرم زیاد تفاوتی ایجاد نمی‌کند( نظر شما اولویت داره) با آب رنگ یا گواش به هر رنگ و طرحی که میخواهید بزنید خیلی جالب میشه 

چسب هم مشکلی ایجاد نمی‌کند میتوانید به راحتی استفاده کنید .

موفق باشید 🌷

آنچه نادیدنی است آن بینی 

۱۸ مهر, ۱۴۰۰
۱۱:۲۴ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
157sp_Permalink sp_Print

Mohammad 8.731 گفته
سلام 

مگه دستساز می‌تونه جواب نده gomboso

در مورد استفاده تو تانک میخواهم هر ثانیه یه حباب برای ۱۰ ساعت استفاده کنم نور رو به صفر برسانم و تاریکی رو تا بر طرف شدن جلبک ها ادامه میدم و احتمال زیاد با بالا بردن co2  نود درصد جلبک ها از بین می‌رود و بعد از ۱۰ ساعت اکسیژن رو زیاد میکنم تا همه چیز به حالت اول برگردد .

ماهی های من بخصوص هافبیک همشو خوردن کم شد ولی زیاد نشد شما هم وقتی زیاد شدن ازشون بردارید بریزید بیرون یا بفروشید . 

بک گراند سفید بنظرم زیاد تفاوتی ایجاد نمی‌کند( نظر شما اولویت داره) با آب رنگ یا گواش به هر رنگ و طرحی که میخواهید بزنید خیلی جالب میشه 

چسب هم مشکلی ایجاد نمی‌کند میتوانید به راحتی استفاده کنید .

موفق باشید 🌷  

دستشاز جواب میده منتها برای گوشتخوار .....به نظر من ولش کن کتفیش بخر درست میشه.

و فکر نکنم بتونی جلبک ها رو از بین ببری.

و مواظب باش یه وقت ماهی هات از بین نرن چون گوشتخوار به اکسیزن زیادی نیاز داره و با خاموش کردن پمپ و تزریق co2فکر کنم خطری باشه.

و راجب بکگراند هم ممنون و راجب گیاه رو ابی هم باشه چشم اگه جایی خوبش رو دیدم میخرم چون بیشتر مکان ها که دارن سر برگ هاش خشک شدهcray

Mohammad 8.731

۲۲ مهر, ۱۴۰۰
۶:۱۱ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1289
۵ شهریور, ۱۴۰۰
158sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
سلام.

من برگشتم دست پرم برگشت و متوجه یه مشکل هم شدم که ظاهرا حاد هم هست و تو قسمت مربوطش میپرسمgirl-bye

می خواستم عکس بگیرم و لامپ اک رو الان روشن کردم و با دسته تور اروم زدم به یکی از بچه میگو ها تا از رو گیاها بیاد اینور ازش عکس بگیرم بد بخت رف تو شک عصبی مثل دیونه ها داره دور اک میچرخه از۲۰دقیقه پیش تا الانhahaha2

اینم عکسش.

Image Enlarger

و بقیه عکس ها.....

Image Enlarger

دوستان عکس بالا و پایینی خیلی بهم شبیه هستند ولی یکی نیستند .

Image Enlarger

عکس پایین بچه کوچیک اک هست و به همه ارادت داره.hahaha1

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

یه چیز خیلی جالب اینکه عکس بالا رو از روی اب گرفتم یکی از کابومبا ها در اومده بود و امده بود روی سطح اب و یه بچه میگو هم خوابیده بود روشhahaha2

و دوستان عکس یر مشکل من هست و اگه دقت کنید توی عکس دور چشمش یک چیزی مثل کپک جمع شده و فقط همین یدونه میگو این مشکل رو داره مدتی هست دیدم اینجوری شده ولی امروز که ازنزدیک دیدم متوجه شدم غیر معموله وخیلی ناراحت شدم.cray

Image Enlarger

میگو بالا که قبلا باهاش اشنا شدید و خیلی دوسش دارم و تنها باز مانده از میگو های اولی هست که خریدم و اولین میگو توی اک من ایشون بود با اون ردچری دستی و اون نارنجی که اون دوتای دیگه مردن و این زنده موند و من هوای این یدونه رو دارم چون مسن هست و هم مولد و امیدوارم بیمارش بزودی بر طرف بشه bye

نظر یادتون نره.love  

سلام و درود بر شا حاج عرفان bunnyearsmiley

راستش شاید این حرفی که میزنم باعث میشه شدیدا از سوی جماعت شریمپ دوست مورد فحاشی قرار بگیرمhahaha2

ولی من تا قبل از مطالعه تاپیک شما و اون تاپیک آقا علیرضا راجب نگهداری شریمپ ...

از اون به عنوان تغذیه زنده پولی هام استفاده می‌کردم angry

اما حالا که تاپیک شما رو مطالعه کردم عاشققققق شریمپ شدم love3

و قصد راه اندازی تانک شریمپ دارم آکواریم ۶ لیتر (میدونم کمه ولی واسه تجربه اول گفتم خیلی ریخت و پاش نکنم )

و قصد دارم میگو هایی رو خریداری کنم که زیر شکمشون تخم باشه و نژاد مورد نظرم رد چری هستش 

راجب تانک شما هم باید بگم واقعا حس خوبی داره که بدون اینکه متوجه بشی داخل اکواریومت چخبره تعداد ساکنین افزایش پیدا کنه i-love-you

و اون میگو بلک شما واقعا مولد کار درستیه و به نوبه خودم ازش قدر دانی میکنمflower

اما چرا تانک شما آبش کرده جدا از مسئله نداشتن بکگراند چون تانک منم بکگراند نداره و دیوار پشتش سفیده اما اینجوری نیست 

تنها ایرادی که میتونستم بگیرم همین کدری اب بود و بقیه چیز ها فوق العاده هستن 

و یک پیشنهاد هم راجب دکوراسیون داشتم که خیلی مناسب برای تانک شماست 

به نظرم یک کنده آبنوس بخرید و کنار صخره ای که دارین بزارید و روشو گیاه و خزه ببندید و سعی کنید اون تیکه رو کلا شلوغ پلوغ کنید (با اجازه از لیلی خانوم از تانک پلنت ایشون ایده گرفتم i-love-you) خلاصه اون تیکه رو بکنید مثل یک جزیره یا مرکز اکواریومتون بشه 

هم فوق العاده تو زیبایی تاثیر داره هم تعداد بچه میگو های تانکتون شدیدا افزایش پیدا میکنه(از اونجایی که میتونن خیلی راحت قایم بشن و خورده نشن )

حالا هر جور خودتون دوست دارید دیگه میتونید این کارم انجام بدین که البته یه خورده گرون در میاد done

موفق باشید ♡

کاربران زیر از -paradox برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad 8.731, ERFAN_PC
۲۵ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۴۸ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
159sp_Permalink sp_Print

163445482929542.jpgImage Enlarger

16344548290971.jpgImage Enlarger
سلام.

بعد از مدتی غیبت دوباری اومدمfun

خیلی خوشحالم به جمع شریمپ بازان پیوستید.

راجب دکور خیلی دوست دارم یه چوب ابنوس تهیه کنم و چند باری رفتم ولی چیزی که من می خوام رو نداشتن.....

و دوستان  میگو بلکم خوب شد .

و یه چنتا عکس ازش میزارم لذت ببریدhahaha1

و اون ماده گوپی هم مدتی هست دارمش و از رنگ روی خوبی برخور داره.

و دوستان بزودی می خوام دوتا انجل بخرم با رنگ مشکی و سفید و روی کلشون هم پرتقالی که تو مغازه دید البته کوچیک نظرتون چیه؟

و یه خبر خیلی خوب دوتا از بچه میگو هام در زیر شکمشون تخم دارندblue

منتظر نظرتون هستم.flower

AROWANA. OSCAR, Mohammad 8.731

۲۵ مهر, ۱۴۰۰
۱۱:۳۶ ق٫ظ
AROWANA. OSCAR

کاربر هدفمند
Members
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
160sp_Permalink sp_Print

با

Erfan386 گفته
163445482929542.jpgImage Enlarger

16344548290971.jpgImage Enlarger
سلام.

بعد از مدتی غیبت دوباری اومدمfun

خیلی خوشحالم به جمع شریمپ بازان پیوستید.

راجب دکور خیلی دوست دارم یه چوب ابنوس تهیه کنم و چند باری رفتم ولی چیزی که من می خوام رو نداشتن.....

و دوستان  میگو بلکم خوب شد .

و یه چنتا عکس ازش میزارم لذت ببریدhahaha1

و اون ماده گوپی هم مدتی هست دارمش و از رنگ روی خوبی برخور داره.

و دوستان بزودی می خوام دوتا انجل بخرم با رنگ مشکی و سفید و روی کلشون هم پرتقالی که تو مغازه دید البته کوچیک نظرتون چیه؟

و یه خبر خیلی خوب دوتا از بچه میگو هام در زیر شکمشون تخم دارندblue

منتظر نظرتون هستم.flower  

بازم مثل همیشه عالی اون گوپی تون هم خیلی رنگ خوبی داره اشتباه نکنم بارداره درسته؟

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: ๑۩ MOEIN ۩๑, HoseinN
236 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111

HAMID ESKANDARI : 2608

آمار کاربران:

مهمان: 575

اعضا: 33989

مدیران انجمن: 15

مدیر کل: 1

آمار انجمن:

گروه ها: 7

انجمن ها: 239

موضوعات: 7677

جدیدترین اعضاء:

2009211..parsa, mamalidevil20196@gmail.com, mohamad_setareh, obbamir, lvlahsan, seyedizadeh

مدیر کل: شهریار (onlypet.ir): 3003

آخرین ارسال های انجمن

آخرین دیدگاه ها