آکواریومERFAN_PC | صفحه 12 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
آکواریومERFAN_PC
۲۴ آبان, ۱۴۰۰
۲:۱۰ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 365
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
221sp_Permalink sp_Print

آقا عرفان سلام bunnyearsmiley

به نظرم یه فایتر بیگ ایر بیارین با چند تا گوپی گه دارین واسه غذا devil

اما میگوهاتون اذیت میشن 

بک گراند هم اگه فایتر میارین سیاه بزنین 

کاربران زیر از matin.b.1385 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC
۲۷ آبان, ۱۴۰۰
۳:۳۷ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1092
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
222sp_Permalink sp_Print

سلام.

دوستان چند وقتی هست یه فکر های پلیدی اومده تو ذهنم که این هست که من می دونم با این امکانات اگه پلنتم سروسامان بدم بعد از یه مدت از بین میره و چند وقتی می خوام اکواریوم رو تغییر بدم و بزنم تو خط گوشتخوار.

ترکیبش یه چیز هایی مد نظر دارم ولی هنوز قطعی نیست به نظر شما چییکار کنم؟؟

کدوم کار بهتره؟

• اکواریوم رو اختصاصی شریمپ بزنم(۴۴% : ۷ رای)
  • گوشتخوار بریزم(۲۵% : ۴ رای)
  • اکواریوم پلنت رو ادامه بدم(۱۹% : ۳ رای)
  • اکواریوم رو جمع کنم برم دنبال کارم(۱۳% : ۲ رای)
تمام آرا: ۱۶

و دوستان اگه اکواریوم جمع کنم فوایدی دیگه ای هم داره مثل خریدن بلدرچین و......

بعد دوستان یکی از گوپی هام مریض شده بود و نمی تونست شنا کنه جداش کردم و نمک به اون مکانی که امتقالش دادم ریختم و بعد چند دقیقه رفتم غذاشون رو اغشته به عصاره سیر کنم که رفتم بزگشتم دیدم کف تنگی که ماهی که مثلا مریض بود کلی شن اکواریوم هست در صورتی که کفت تنگ حتی یدونه کوچیک هم شن نبود بعد دیم ماهی من میره عقب عقب فکر کردم بچه هاش رو داره زود به دنیا میاره و دیدم نه این ها سنگ های کوچیک کف اکواریوم هستند و دروغ نگم۲۰تا دونه سنگ کف تنگ بود که من موندم و بعد ماهی درست شد و انداختمش توی اک به نظرتون چرا شن هارو میخورن؟؟؟؟

من همیشه دیدم شن ها رو می کنن تو دهنشون و پس میدن ولی ....

غذا هم اندازه میدم و غذاشون رو با چند مدل دیگه ترکیب کرد و ریختم تو نمک پاش و میریزم بخورن در دو وعده صبح و شب.

به نظرتون چرا اینکار رو می کنند؟؟

شن هم ریز نیست تقریبا اندازه ی سیلسیوس که من دیدم برای اسکار و......این استفاده می کنند بدون هیچ مشکلی به نظرتون مشکل اینا چیه؟؟

ممنون از همهflower

کاربران زیر از ERFAN_PC برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad 8.731, AROWANA. OSCAR, matin.b.1385

در این دنیا، همه چیز با تعادلی ساده بین دو چیز اداره می‌شود، آنچه برنده می‌شوید و آنچه از دست می‌دهید.

۲۷ آبان, ۱۴۰۰
۳:۵۹ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1093
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰
223sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
سلام.

دوستان چند وقتی هست یه فکر های پلیدی اومده تو ذهنم که این هست که من می دونم با این امکانات اگه پلنتم سروسامان بدم بعد از یه مدت از بین میره و چند وقتی می خوام اکواریوم رو تغییر بدم و بزنم تو خط گوشتخوار.

ترکیبش یه چیز هایی مد نظر دارم ولی هنوز قطعی نیست به نظر شما چییکار کنم؟؟

کدوم کار بهتره؟

• اکواریوم رو اختصاصی شریمپ بزنم(۴۴% : ۷ رای)
  • گوشتخوار بریزم(۲۵% : ۴ رای)
  • اکواریوم پلنت رو ادامه بدم(۱۹% : ۳ رای)
  • اکواریوم رو جمع کنم برم دنبال کارم(۱۳% : ۲ رای)
تمام آرا: ۱۶

و دوستان اگه اکواریوم جمع کنم فوایدی دیگه ای هم داره مثل خریدن بلدرچین و......

بعد دوستان یکی از گوپی هام مریض شده بود و نمی تونست شنا کنه جداش کردم و نمک به اون مکانی که امتقالش دادم ریختم و بعد چند دقیقه رفتم غذاشون رو اغشته به عصاره سیر کنم که رفتم بزگشتم دیدم کف تنگی که ماهی که مثلا مریض بود کلی شن اکواریوم هست در صورتی که کفت تنگ حتی یدونه کوچیک هم شن نبود بعد دیم ماهی من میره عقب عقب فکر کردم بچه هاش رو داره زود به دنیا میاره و دیدم نه این ها سنگ های کوچیک کف اکواریوم هستند و دروغ نگم۲۰تا دونه سنگ کف تنگ بود که من موندم و بعد ماهی درست شد و انداختمش توی اک به نظرتون چرا شن هارو میخورن؟؟؟؟

من همیشه دیدم شن ها رو می کنن تو دهنشون و پس میدن ولی ....

غذا هم اندازه میدم و غذاشون رو با چند مدل دیگه ترکیب کرد و ریختم تو نمک پاش و میریزم بخورن در دو وعده صبح و شب.

به نظرتون چرا اینکار رو می کنند؟؟

شن هم ریز نیست تقریبا اندازه ی سیلسیوس که من دیدم برای اسکار و......این استفاده می کنند بدون هیچ مشکلی به نظرتون مشکل اینا چیه؟؟

ممنون از همهflower  

سلام 

آقا عرفان به نظر من اگه میتونید خوب برای پلنت خرج کنید و برسید پلنت رو ادامه بدید دلیلی نداره وقتی اصولی و علمی برید جلو از بین برن 

و تا اونجایی که من میدونم آک شما ۷۰ لیتره میتونید گوشتخوار بندازید ولی گوشتخوار های کوچیک 

گوپی ها هم احتمالا میخواست غذایی رو که روی شن بوده رو بخوره که اشتباهی شن رو هم خورده 

موفق باشید

کاربران زیر از Ali 386 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC
۲۷ آبان, ۱۴۰۰
۴:۰۷ ب٫ظ
Mohammad 8.731
شیراز

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 790
۱۲ مرداد, ۱۴۰۰
224sp_Permalink sp_Print

سلام آقا عرفان گل 🌷

من گوشتخوار رو پیشنهاد دادم ولی اختصاصی میگو هم حرف نداره .

خیلی عجیب هست thinking و احتمال که آقا علی گفتن کاملا درسته .

خودتون میدانید کف تانک من سیلیس هست و ماهی ها خیلی باهاش بازی میکنند ولی تا حالا این طور چیزی ندیده بودم .

من یک نمونه از نگهداری غذا میگذارم شاید کمک کرد ولی همیشه تازه می ماند .

غذای رو آبی برای گوپی ها استفاده کنید .

و برای میگو ها قرص بگذارید .

اینجوری کمتر این مشکل پیش میاد .

موفق باشید 🌷 

کاربران زیر از Mohammad 8.731 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC

چشم دل باز کن که جان بینی 

آنچه نادیدنی است آن بینی 

۲۷ آبان, ۱۴۰۰
۴:۲۶ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1637
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
225sp_Permalink sp_Print

آقا عرفان 

من خوب بنظرم گوشت خوار بود . 

پلنت چیز جالبیه ولی گوشتخوار می تونه برای شما تجربه جدیدی باشه .

و صد البته که یک دکور صخره و ۴ تا سیچ افریقایی (نظرم رو دوتا فرانتوزا و ۲ تا بریچاردیه که استثناییه) 

البته آمریکایی هایی مثل افرا هم می شه.  

هر جور بازم خودتون می دونید.  doneverygood

کاربران زیر از 30Mahi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC

یاد باد آنکه ز ما وقت سفر یاد نکرد ... 

به وداعی دل غمدیده ما شاد نکرد ...

۲۷ آبان, ۱۴۰۰
۵:۴۳ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
226sp_Permalink sp_Print

سلام.

خوب ظاهرا دوستان بدشون نمی یاد با ایده جمع کردن اکواریومgirl-bye که ولی الان یه چیزی هایی اومد تو ذهنم و این کنسل شد!

ازاون جایی که رقابت زیادی بین گوشتخوار ها  و اختصاصی شریمپ هست تا فردا صبر می کنم ببینم چی میشه(البته اختصاصی برتره ولی صبر می کنم)

راجب اقا امیر محمد که کاملا موافقم ه گوشتخوار هم تجربه کنم و مثلا گورخری یا نمی دونم گیرین ترور یا یدونه پرت کوچولو و....

هم بد نیست که فعلا هنوز قطعی نیست و باید مدتی صبر کنم تا تصمیم نگیرم که پشیمون بشم.

راجب شن من هیچوقت غذای زیاد ابی نمی دم و اصلا ندارم ک بخوام بدم و برای میگو ها هم غذا رو یه کوچولو خیلی می کنم و بعد میریزم میره ته که فکر نکنم هیچیش رو میگو ها بخورن و همش رو کفخوار ها میزنن....gomboso

و نمی دونم واقعا چرا شن میخورن و مشکل از کجاست مثلا به هوای بازی اتفاقی یکی یا دوتا اصلا۵ تا نکه۲۰تاshark

و من این اتفاق رو زیاد دیدم ولی متوجه نمی شدم چیه مثلا چند باری می دیدم که یه  چیزی با سرعت خیلی زیاد میاد پایین و کوچیک هست و مطمئن بودم که غذا نیست چون غذا اینقدر سریع نمی افته پایین ولی امروز متوجه شدم که اینها سنگ هست و واقعا برام سوال هست که چرا اینکارا می کنند!

به قول اقا سجاد یه کارایی می کنند ادم فکر می کنه گشنه نگهشون می داریم بی ابرو هاhahaha1

اکواریومم بله حجمش۷۵لیتر هست.

به نظر اقا محمد پارسا هم یاد اینجا ما مبتدی هارو راهنمایی کنه بد نباشه(البته دوستان دیگه میان که همشون دوبرابر من سابقه دارن ولی خوب ایشون بیاد بد نیستverygood)

ممنون از همه کسانی که راهنمایی کردن و همه ی اون هایی که دیدن ولی چراغ خاموش راهنمایی کردنlovehahaha1

Mohammad 8.731, saj!jad

در این دنیا، همه چیز با تعادلی ساده بین دو چیز اداره می‌شود، آنچه برنده می‌شوید و آنچه از دست می‌دهید.

۲۷ آبان, ۱۴۰۰
۶:۱۲ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1289
۵ شهریور, ۱۴۰۰
227sp_Permalink sp_Print

اصلا با ایده جمع کردن تانک موافق نیستم 

من به شریمپ اختصاصی رای دادم 

چون حالا که کلی تجربه و فوت و فن داری میتونی راحت یه کاری کنی که درآمد  زا باشه 

الان به نظرم به صورت حرفه ای بزن تو کار شریمپ 

کف یک لایه سرامیک یا پوکه معدنی و یک لایه سویل هم روش یک فیلتر هنگان ابنوس به همراه خزه 

گیاها رو هم بردار که کلا رو شریمپ تمرکز کنی 

و یک نژاد خاص مثل بلک کریستال تهیه کن و نگهدار کن

چون به نظر من تجربه کافی رو داری

بازم هرجور میل خودته 

موفق باشی و یادت باشه هیچوقت دلسرد نشو که بخوای تانک رو جمع کنی 

flower2 

کاربران زیر از -paradox برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad 8.731, ERFAN_PC, matin.b.1385
۳۰ آبان, ۱۴۰۰
۱:۱۷ ب٫ظ
saj!jad
مشهد

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 350
۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹
228sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
سلام.

خوب ظاهرا دوستان بدشون نمی یاد با ایده جمع کردن اکواریومgirl-bye که ولی الان یه چیزی هایی اومد تو ذهنم و این کنسل شد!

ازاون جایی که رقابت زیادی بین گوشتخوار ها  و اختصاصی شریمپ هست تا فردا صبر می کنم ببینم چی میشه(البته اختصاصی برتره ولی صبر می کنم)

راجب اقا امیر محمد که کاملا موافقم ه گوشتخوار هم تجربه کنم و مثلا گورخری یا نمی دونم گیرین ترور یا یدونه پرت کوچولو و....

هم بد نیست که فعلا هنوز قطعی نیست و باید مدتی صبر کنم تا تصمیم نگیرم که پشیمون بشم.

راجب شن من هیچوقت غذای زیاد ابی نمی دم و اصلا ندارم ک بخوام بدم و برای میگو ها هم غذا رو یه کوچولو خیلی می کنم و بعد میریزم میره ته که فکر نکنم هیچیش رو میگو ها بخورن و همش رو کفخوار ها میزنن....gomboso

و نمی دونم واقعا چرا شن میخورن و مشکل از کجاست مثلا به هوای بازی اتفاقی یکی یا دوتا اصلا۵ تا نکه۲۰تاshark

و من این اتفاق رو زیاد دیدم ولی متوجه نمی شدم چیه مثلا چند باری می دیدم که یه  چیزی با سرعت خیلی زیاد میاد پایین و کوچیک هست و مطمئن بودم که غذا نیست چون غذا اینقدر سریع نمی افته پایین ولی امروز متوجه شدم که اینها سنگ هست و واقعا برام سوال هست که چرا اینکارا می کنند!

به قول اقا سجاد یه کارایی می کنند ادم فکر می کنه گشنه نگهشون می داریم بی ابرو هاhahaha1

اکواریومم بله حجمش۷۵لیتر هست.

به نظر اقا محمد پارسا هم یاد اینجا ما مبتدی هارو راهنمایی کنه بد نباشه(البته دوستان دیگه میان که همشون دوبرابر من سابقه دارن ولی خوب ایشون بیاد بد نیستverygood)

ممنون از همه کسانی که راهنمایی کردن و همه ی اون هایی که دیدن ولی چراغ خاموش راهنمایی کردنlovehahaha1  

سلام عرفان جان

یک گوشتخوار خواستی شروع کنی

تعداد محدود بگیر ماهیای خاص بگیر🤗

کاربران زیر از saj!jad برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad 8.731

حالا انتخاب با تو که با خاطراتت بمیری...

یا قوی تر باشی تا که ایندتو ببینی...

۳۰ آبان, ۱۴۰۰
۱:۴۴ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
229sp_Permalink sp_Print

سلام.

کوچیک اقا سجاد!

نه بابا اک رو راه انداختم با همون ماهی های قبلی و یه تغیراتی ایجاد کردم که فعلا نمی گم تا اینکه امروز بار اکواریوم فروشی میاد و میرم برای اخرین خریدdone

بعدا هم براتون عکس میزارم کیف کنیدو یه چیزی لو بدم این هست که یک غار هم درست کردم که جالبش این هست که برای کتفیش درستش کردم ولی به کام میگو ها شده!hahaha1

کاتاپا و حلزون زبرا و بکگراند هم تهیه کردم(همچی رو لو دادم بجز تغییر دکور و رنگ بکگراند و حذف بعضی از گیاهان و اضافه کردن چند مدل دیگه گیاه و......)

دوستان یه چیز جالب این هست که سر نصب بکگراند کم مونده بود پس بیوفتم الان هم که تمام پر از حباب هست(تجربه ی اولم بود)و لطفا عکس گذاشتم راجب بکگراند چیزی نگیر که از دور نگاه می کنی عالی هست ولی از جلو حباب هاش کمی معلوم میشه ولی با اضافه کردن گیاه دیگه حباب های دیده نمیشه و فقط اون قسمت قشنگش رو می بینید!training

موفق باشیدflower

Mohammad 8.731, matin.b.1385, saj!jad

۱ آذر, ۱۴۰۰
۵:۴۲ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹

خوب از اونجایی که دوستان من رو با نظراتشون مفتخر کردند منم کارم رو ادامه میدم ولی بدون عکس.

اکوایوم خدایی زیبا شده و بی انصافی بگم بد شده!

اول از همه تمامی سویل هی از روی بستر حذف شد و الان تک و توک دو سه تا سویل مونده تو بستر دلیلش هم بماند!confused

دیروز رفتم دوباره اک فروشی برای خرید گیاه یه موجودی ظرم رو عوض کرد(چندتا موجود چون هم میگو هاش رو هم تازه اورده بود((میگو اورنج داشت کهدوتا ماده داشت با رنگ خوب که هر دوتاشون هم تخم داشتن ولی خوب یه موجود دیگه جاش خریدم که خیلی بیشتر از میگو ازش خوشم اومد))i-love-you

و دوستان رفتم بلک گوست که گفتم قیمتش رو بالا رو دیدم زیاد هم داشت و به شدت زیبا بودن و با احتساب دم نهایتا دوبندی بودن و به شدت تو دل برو و ناز که متاسفانه تنها دلیل نخریدنشون داشتن ایک بود(اون یدونه اکواریوم تمام ماهی هاش ایک داشتن((نه کل ماهی های اکواریومی فقط همون یدونه اکواریوم)که بلک گوست ها تعدادیشون تازه به ایک دچار شده بودن ولی خوب گفتم نمی تونم درمانش کنم و از دستم میره و.....heeee

رنگ بکگراند هم ابی پر رنگ هست شبیه رنگ بکگراند اقا علی با کلی حباب بزرگ و کوچیکhelp

و اسامی گیاه های هم میگم=

چمن مارش یا(قدح مریم برزیلی)مدت ها بود قصد خریدش رو داشتم.

یه مدل روتالا (هنوز کوچیکه)

دم گربه ای(از این گیاه زیاد خوشم نمی امد ولی خوب الان که اوردم خیلی زیبا هستن).

یه غار هم درست کردم که گفتم (با اون خزه که رو سنگ بود درستش کردم)((خزه پلیا))

و یه تکه کوچیک سنگ دراگون خارجی.

و دوستان یه چیزی بگم من رفتم و از یه تکه سنگ کوچیک که مدلش هم شبیه همون مدل سنگ بزرگم هست خوشم اومد و قیمت سنگ بزرگه کیلویی۱۰تومن بود تقریبا۵ماه پیش و الان شده بود۱۲تومن و من رفتم و پرسیدم قیمتش رو که گفتم و گفت اسمشون سنگ حفره داره هست نه دراگون و گفت دراگون خارجی هم دارم کیلویی۵۵هست که رفتم اون هارو نگاه کنم که به یه سنگ خیلی خوشگل و کوچولو برخوردم و سریع برداشتمش که وزنش(۳۰۰گرم بود)(((من رو ببخشید قیمت گفتم )))

و قرار بود چوب بخرم که هر جایی رفتن چوب قشنگ پیدا نکردم و همین سنگ رو خریدم که خیلی هم زیبا شده و پر شکاف هستiloveyou

اعضای جدید هم گفتم یدونه حلزون زبرا و اون راز سری هم که الان داستانش رو میگم.

من ۲روز پیش رفتم اکواریوم فروشی(یعنی شنبه)و اونجا یه دونه حلزون و دم گر به ای خریدمو از طرف پرسیدم کت پوزه بوته ای داره گفت نه و گفت اگه بخوای فردا برات میارم  گفتم چه سایزی هست گفت یک بند منم چیزی نگفتم که بیاره یانه(بزرگ می خواستم که ماده باشه و با کت خودم که نر هست تکثیر بشن) و فرداش هم بار جدید گیاهش اومد و باز رفتم و چمن مارش و روتالا خریدم و بعد یه اکواریوم کوچیک بود که کلی توش بچه پوزه بوته ای یک بند تا ۱.۳(منظورم از سه این هست که یک بند رو به ده  قسمت تقسیم کنم و سه قسمتش با یک بند سایزشون بود نهایتا)و من به شدت خوشم اومدم و قید اون میگو نارنجی هارو زدم و جاش یدونه کت پوزه بوته ای مشکی باله کوتاه خریدم که خیلی تو دل بر و ناز هست و به شدت دوسش دارمi-love-you

دوستان یه چیزی دیگه راجب دکور بگم که شن هارو با شیب درست کردم و یه طرف اک بالا تر هست و از همون طرفی که بالا تر هست (منظورم طرف عرض اک هست)یه  گوشش رو هم بردم بالا با شن و شیبش رو زیاد کردم و روش رو غاره دستسازم رو گذاشتم و کاتاپا هم قرار دادم زیر غاره.

و کاتاپا بسته ای بود ولی ظاهرا کاتاپا هست ولی تکه تکه هست که من چند تا تکه رو گذاشتم رو هم و قرار دادم کنار غاره و بوی برگ چایی خشک می داد برگ کاتاپا hahaha2

وco2دستساز هم امروز جوهر لیمو خریدم و خیلی پر گاز هست چند بار کم مونده بود به فنا برمhahaha1(جوهر لیمو ریختم و جوش شیرین هم اضافی کردم و کلا یه مقداری شلنگشون هم کوچیک کردم و یه کوچولو تغییرش دادم )و دیدم کار نمی کنه و عصبانی شدم و یه تکون اساسی دادم و دیدم که مثل بمب ساعتی  سفت شده ولی خداروشکر اتفاقی نیوفتاد و هنوز شاهد فتوسنتز نیستمfun

خوب دیگه پر حرفی بسه .....neutral عکس هم انشالله اگه عمری باقی باشه فردا براتون میزارمsmile

Mohammad 8.731, 30Mahi, matin.b.1385

۱ آذر, ۱۴۰۰
۵:۵۲ ب٫ظ
Mohammad 8.731
شیراز

کاربر هدفمند
Members
۱۲ مرداد, ۱۴۰۰
231sp_Permalink sp_Print

سلام آقا عرفان

عالی هست اینجوری تعریف کردید به شدت مشتاق شدم ببینم چطور شده varje

و آبزیان جدید هم مبارک flower2

همچنین اون پوزه بوته ای .

تصمیمات خوبی گرفتید به بنظرم سود کردید .

آخر من نفهمیدم اون ماهی که نظرتون رو جلب کرد خرید یا نه ؟

اگر آره چی هست ؟ fun

( اگر نگی دیگه تایپک تون نمیام blue( دروغ گفتن مثل جت میام hahaha1

موفق باشید 🌷

30Mahi, ERFAN_PC

آنچه نادیدنی است آن بینی 

۱ آذر, ۱۴۰۰
۶:۰۰ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
232sp_Permalink sp_Print

Mohammad 8.731 گفته
سلام آقا عرفان

عالی هست اینجوری تعریف کردید به شدت مشتاق شدم ببینم چطور شده varje

و آبزیان جدید هم مبارک flower2

همچنین اون پوزه بوته ای .

تصمیمات خوبی گرفتید به بنظرم سود کردید .

آخر من نفهمیدم اون ماهی که نظرتون رو جلب کرد خرید یا نه ؟

اگر آره چی هست ؟ fun

( اگر نگی دیگه تایپک تون نمیام blue( دروغ گفتن مثل جت میام hahaha1

موفق باشید 🌷  

سلام.

کوچیک اقا محمد.

ممنون نه بابا اینجوری ها هم نیست من مبالغه کردمhahaha1

امیدوارم گیاه ها رشد کنند که زیبایی دوچندان یشه.

راز هم که گفتم چی بود اون قسمتی که بعد از دلیل نخرین چوب گفتم.

باز میگم ایشون همون بچه پوزه بوته ای هست که به شدت زیبا هست و تو مغازه موقعی که دیدمشون گفتم((شیر مادر و نان پدر حلالت باشه تکثیر کننده ی اینهاhahaha2))

اقا نباید بیای یه اکواریوم۲۰۰لیتری و یدونه اکواریوم ابشور حرفه ای با شقایق  دلیلی نداره دیگه به خوای با ما پست داشته باشیbunnyearsmiley

فدایی داریlove

Mohammad 8.731

۱ آذر, ۱۴۰۰
۶:۵۰ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹

😍😍😍

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

غارfun

Image Enlarger

عکس از پشتش هست و از اینجا کسی رفقت و امد نمی کنه(نمی دونم این کتفیش ها مشکل دارن مرض دارن یا.....میاد با زور خودش رو میزنه به این طوری های((مشکلم این هست که این  طرفش که به سمت گوشه هست تیزه و بدنشون زخم میشه و ولی اون طرف رو سر اون تیکه اهن هایی که بیرون امده رو بریدم و بعد حسابی سنباده زدمtraining)))

Image Enlarger

تجسس اک بر عهده ایشون هستhahaha1 (جلبکخوار چینی)

عکس پایین خیلی خوب شده و خیلی ازش خوشم اومد !

Image Enlarger

عکس پایین هم جوانه چمن مارش(از قبل بود و من تازه دیروزبه اک اضافه کردمش)

Image Enlarger

حلزون زبرا در حال چرت زدن پشت فیلتر(ببخشید عکس بد شد این طرف بدنش هست که چون اونجا چسب اک هست و کنارش هم فیلتر بد شد(حلزون دقیقا وسط فیلتر و شیشه اک بود))

Image Enlarger

دوستان حلزون زبرا اهل کار از توت فرنگی کارایی بیشتری داره درسته؟؟

این من فعلا ازش چیزی ندیدم به نظرتون عادت کنه فعال تر میشه؟؟؟

خانواده گفتن شاخدا بخر(کوچولو بود و بزرگترینش۴میلی متر یا کمتر بود)و گفتم اگه در اک هم بزارم از بقل در در میاد راحب و میره دنبال کارش ولی این خیلی بزرگتر هست و رد نمیشه به هیچ وجه((توت فرنگی هاش قشنگ بود ولی چون زیاد شنیدم که توت فرنگی کار نمی کنه و بیشتر اوقات چرت میزنه  زبرا خریدم)))

و عکس پایین مهمونی میگویی اونم از نوع مردانشhahaha2(دوتا میگو هست که یکی از بچه های خودم (اون قرمز سفیده)و یکی هم اون زرده که جزو مولدین هست)

Image Enlarger

بچه پوزه بوته ای هم نبود وگرنه اش عکس می زاشتم و همچنین پوزه بوته ای بزرگمblink

موفق باشیدflowerbird

Mohammad 8.731, -paradox, Ali 386

۱ آذر, ۱۴۰۰
۸:۰۰ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 365
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
234sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
😍😍😍

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

غارfun

Image Enlarger

عکس از پشتش هست و از اینجا کسی رفقت و امد نمی کنه(نمی دونم این کتفیش ها مشکل دارن مرض دارن یا.....میاد با زور خودش رو میزنه به این طوری های((مشکلم این هست که این  طرفش که به سمت گوشه هست تیزه و بدنشون زخم میشه و ولی اون طرف رو سر اون تیکه اهن هایی که بیرون امده رو بریدم و بعد حسابی سنباده زدمtraining)))

Image Enlarger

تجسس اک بر عهده ایشون هستhahaha1 (جلبکخوار چینی)

عکس پایین خیلی خوب شده و خیلی ازش خوشم اومد !

Image Enlarger

عکس پایین هم جوانه چمن مارش(از قبل بود و من تازه دیروزبه اک اضافه کردمش)

Image Enlarger

حلزون زبرا در حال چرت زدن پشت فیلتر(ببخشید عکس بد شد این طرف بدنش هست که چون اونجا چسب اک هست و کنارش هم فیلتر بد شد(حلزون دقیقا وسط فیلتر و شیشه اک بود))

Image Enlarger

دوستان حلزون زبرا اهل کار از توت فرنگی کارایی بیشتری داره درسته؟؟

این من فعلا ازش چیزی ندیدم به نظرتون عادت کنه فعال تر میشه؟؟؟

خانواده گفتن شاخدا بخر(کوچولو بود و بزرگترینش۴میلی متر یا کمتر بود)و گفتم اگه در اک هم بزارم از بقل در در میاد راحب و میره دنبال کارش ولی این خیلی بزرگتر هست و رد نمیشه به هیچ وجه((توت فرنگی هاش قشنگ بود ولی چون زیاد شنیدم که توت فرنگی کار نمی کنه و بیشتر اوقات چرت میزنه  زبرا خریدم)))

و عکس پایین مهمونی میگویی اونم از نوع مردانشhahaha2(دوتا میگو هست که یکی از بچه های خودم (اون قرمز سفیده)و یکی هم اون زرده که جزو مولدین هست)

Image Enlarger

بچه پوزه بوته ای هم نبود وگرنه اش عکس می زاشتم و همچنین پوزه بوته ای بزرگمblink

موفق باشیدflowerbird  

سلام آقا عرفان 

خیلی قشنگ شده اعضای جدید هم مبارک باشه هم گیاه ها هم پوزه بوته ای و حلزون 

حتما از کت عکس بزارین 

آقا خیلی نامردین من به امید شما آک پلنت زدم شما هنوز نظر ندادی heeee

بله حلزون زبرا فعال‌تر از توت فرنگی هست و باید به خونه جدیدش عادت کنه که حدودا یه هفته میشه

موفق باشین bye

کاربران زیر از matin.b.1385 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC
۱ آذر, ۱۴۰۰
۹:۲۶ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1289
۵ شهریور, ۱۴۰۰

سلام بر آقا عرفان گل bunnyearsmiley

خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی سوپر زیبا شده i-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-you

خوب انصافا تانک رو خوب در آوردی 

راجب دم گربه ای باهات هم نظرم منم خیلی از این گیاه خوشم نمیاد fun

واو چقدر گوپیsurprisedsurprised

اینا رو بفرست واسه من اینجا بین کابومبا ها واسشون مشتری هست hahaha2

هرچی هم از فروششون گیر اومد ۵۰ ۵۰ fun

خیلی اون کت چینی باحاله و ناز و گوگولی i-love-youi-love-you

راستی سویل نداری گیاها چی میشن ؟؟

این چمن های مارش چجوری بدون کربن و سویل تکثیر شدن؟؟

ولی امیدوارم زنده بمونن 

حلزون زبرا هم چند روز دیگه اوکی میشه 

از پوزه بوته ای ها هم عکس بزار مشتاقم ببینم 

راستی غاره ایده جالبی بود 

از همون اول معلوم بود هوس غار کردی  شرمنده فیلمشو نفرستادم از اون ایده بگیری حتما یه دلیلی بوده پس به دل نگیر 

موفق باشی رفیق flower2

کاربران زیر از -paradox برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC
۱ آذر, ۱۴۰۰
۹:۳۶ ب٫ظ
AROWANA. OSCAR
لرستان.خرم آباد دریاچه مالاوی

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1650
۲۳ تیر, ۱۴۰۰

Image Enlarger

سلام اقا عرفان اکت عالی مخصوصا ال جیتون.سر هم به ما بزن که نمیزنی حواسمون هست بهت هاhahaha2

کاربران زیر از AROWANA. OSCAR برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC

۲ آذر, ۱۴۰۰
۹:۱۳ ق٫ظ
Mohammad 8.731
شیراز

کاربر هدفمند
Members
۱۲ مرداد, ۱۴۰۰
237sp_Permalink sp_Print

سلام آقا عرفان 

دیروز ۳۴ ثانیه بعد از اینکه پست رو زدید من یه متن بلند بالا نوشتم در وصف تغییرات که الان نگاه کردم دیدم نیامده neutral

خب دوباره میگم fun

ابتدا تبریک میگم ورود آبزیان جدید را flower2

تبریک ! تبریک !handling

خیلی خیلی زیبا شده varje

عالیییییییییییی هست done

حلزون زبرا کارش خوبه زیبا هم هست والا دقیق نمیدانم ولی از آقا نیما شنیده بودم که توت فرنگی بهتر از بقیه تمیز می‌کند .

سوالات در آخر :fun

مگه سویل زیر گیاهان نیست ؟

و جلبک کمتر شده ؟

برای ماهی جدید برنامه چی دارید ؟ 

قصد ندارید روی سنگها خزه خزه کریسمس یا فونیکس کار کنید ؟

گوپی ها رو فروختید ؟

اگر آره چقدرش مانده ؟

موفق باشید 🌷

ERFAN_PC

آنچه نادیدنی است آن بینی 

۲ آذر, ۱۴۰۰
۱۰:۴۲ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
238sp_Permalink sp_Print

سلام.

کوچیک همه دوستان گلم که نظر دادن!

یه چیزی دوستان اینقدر چوب کار نکنید اینجوری که میگید نیست......

اول اقا محمد که به سوال هاشون پاسخ بدم.

Mohammad 8.731 گفته
سلام آقا عرفان 

دیروز ۳۴ ثانیه بعد از اینکه پست رو زدید من یه متن بلند بالا نوشتم در وصف تغییرات که الان نگاه کردم دیدم نیامده neutral

خب دوباره میگم fun

ابتدا تبریک میگم ورود آبزیان جدید را flower2

تبریک ! تبریک !handling

خیلی خیلی زیبا شده varje

عالیییییییییییی هست done

حلزون زبرا کارش خوبه زیبا هم هست والا دقیق نمیدانم ولی از آقا نیما شنیده بودم که توت فرنگی بهتر از بقیه تمیز می‌کند .

سوالات در آخر :fun

مگه سویل زیر گیاهان نیست ؟

و جلبک کمتر شده ؟

برای ماهی جدید برنامه چی دارید ؟ 

قصد ندارید روی سنگها خزه خزه کریسمس یا فونیکس کار کنید ؟

گوپی ها رو فروختید ؟

اگر آره چقدرش مانده ؟

موفق باشید 🌷  

اقا محمد ممنون.

اقا فونیکس حلزون شاخدار رو می گفتن خوبه خودشون هم داشتن یه۲۰تا ولی توت فرنگی نبوده به احتمال زیادneutral

سویل که نه کلا بستر رو در اوردن(از تو اک) (به زور یکی از اعضای خانواده دوباره شستنش کامل و تمام سویل هاش رو از بین بردن)heeee(سویل هم دارم ولی متاسفانه  مجوز ریختن دوباره سویل رو ندارم((میگن زشت میشه و اینجوری شن هات برق میزنه و قشنگه و.....))chaprast

بستر رو کامل شستم و اکثر گیاه ها ی قبلی رو ریختم رفت که پر جلبک بودن مثل پشت قرمز و اون اچینو دروس.

فقط خزه مونده و اون یه کوچولو چمن مونت کارلو و شویدی ها(((که صد البته اگه کابوکبا پیدا کنم با  این شویدی ها عوض می کنم((تو نت عکسش هاشون شبیه هم هست ولی این های من شویدی ولی اگه عکس اک اقا مهدی که قبلا گذاشته بودم رو مشاهده کنید یه دونه گیاه سبز با شاخه هایی مثل شویدی منتها کاملا سبز روشن و کلفت که خیلی زیبا هست و اگه پیدا کنم با این ها تعویض می کنم و نهایتا دو سه تا شاخه خوب از شویدی رو نگه دارم!)))))

چمن مونت کارلو هم اگه خوبش رو پیدا کنم با اینها تعویض می کنمdone

ماهی جدید برنامه ای ندارم و تنها چیز مد نظرم یدونه کتفیش پوزه بوته ای ماده البینیو .

دوست داشتم کوری استربای بخرم یه سه تا که الان با اضافه کردن گیاه ها منصرف شدم و اگه بخوام بخرم یه دونه کت اتو میخرم با یدونه کت سفره((((خیلی خوشم میاد از این دو گونه)))

راستی توی مغازه توی یه قسمتی یدونه کت لیزارد مدل خاص داشت(نمی دونم چه مدلی بود ولی شکلش جالب بود)حالا نمی دونم برای فروش بود یانه ولی به احتمال زیاد می فروختش که فکر کنم حداقل۱۰۰تومنت قیمت داشت که منم نخریدمش و چیزی نپرسیدم که میفروشه یانه.

و من کلا به کتفیش های کوچولو (بزرگش هم فرق نمی کنه ولی بچه هاش بامزه تر هستند)((پوزه بوته الان۳بندی هست ولی برای من هنوز بچه هست و خیلی دوسش دارم ))

و خزه رو برنامه ای براش ندارم فعلا تا اینکه یه تکه چوب خوب پیدا کنم و روش خزه ببندم چون احساس می کنم خزه رو سنگ خوب نمی گیره و چون باید چسب خزه هم بخرم(اگه نخرم مثل سری پیش همش تکه تکه توی اب پخش میشه)ولی شاید  کریسمس دیدم بخرم((اینجا ها همه علاقه ی خاصی به پلیا دارن نمی دونم چراneutral))با یه تکه چوب ساده بدون شاخه  یه مدل چوب هست که یه تکه صاف هست با  شکاف از اونها که تو اکثرا توی مغازه هایی که میگو میفروشن یه تکه ی کوچیکش هستwink

نه ولی از وقتی که دکور رو تغییر دادم یه جوری نمایش داده میشه که اینگار تعدادشون کم شده ولی هیچ اتفاقی نیوفتاده بلکه زیاد تر هم شدنneutral

و اگه شد این هارو بدم برن یه گله۱۰تایی تترا نئون کوچیک میگیرمcool

همچنینbird

Mohammad 8.731

۲ آذر, ۱۴۰۰
۱۰:۵۳ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
239sp_Permalink sp_Print

matin.b.1385 گفته

سلام آقا عرفان 

خیلی قشنگ شده اعضای جدید هم مبارک باشه هم گیاه ها هم پوزه بوته ای و حلزون 

حتما از کت عکس بزارین 

آقا خیلی نامردین من به امید شما آک پلنت زدم شما هنوز نظر ندادی heeee

بله حلزون زبرا فعال‌تر از توت فرنگی هست و باید به خونه جدیدش عادت کنه که حدودا یه هفته میشه

موفق باشین bye  

ممنون.

بابت  تاخیر نظر متاسفم ولی دیروز اومدم نظر دادمwink

بابت راهنمایی هم ممنونflower

ARVANA . OSCAR گفته
Image Enlarger

سلام اقا عرفان اکت عالی مخصوصا ال جیتون.سر هم به ما بزن که نمیزنی حواسمون هست بهت هاhahaha2  

ممنون قابل دارنیست اگه خواستید تقدیم کنمlove3

چشم بابت سر نزدنم هم به بزرگیتون ببخشید!embarassed

AmIR"620 (: گفته
سلام بر آقا عرفان گل bunnyearsmiley

خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی سوپر زیبا شده i-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-youi-love-you

خوب انصافا تانک رو خوب در آوردی 

راجب دم گربه ای باهات هم نظرم منم خیلی از این گیاه خوشم نمیاد fun

واو چقدر گوپیsurprisedsurprised

اینا رو بفرست واسه من اینجا بین کابومبا ها واسشون مشتری هست hahaha2

هرچی هم از فروششون گیر اومد ۵۰ ۵۰ fun

خیلی اون کت چینی باحاله و ناز و گوگولی i-love-youi-love-you

راستی سویل نداری گیاها چی میشن ؟؟

این چمن های مارش چجوری بدون کربن و سویل تکثیر شدن؟؟

ولی امیدوارم زنده بمونن 

حلزون زبرا هم چند روز دیگه اوکی میشه 

از پوزه بوته ای ها هم عکس بزار مشتاقم ببینم 

راستی غاره ایده جالبی بود 

از همون اول معلوم بود هوس غار کردی  شرمنده فیلمشو نفرستادم از اون ایده بگیری حتما یه دلیلی بوده پس به دل نگیر 

موفق باشی رفیق flower2  

ممنون ولی به اک شما نمیرسه.

نه نظرم اجب دم گربه ای عوض شد چون دیروز متوجه شده کلی شاخه در اورده در حالی که اضافه کردم نداشتنblue

قابل دار نیست گوپی ها iloveyou

کت چینی یدونه بخرید خیلی ناز هستن و با میگو هم مشکلی نداره.

والا تا حد امکان سعی کرد گیاه های مقاوم رو انتخاب کنم باز هرچه بادابادwink

فعلا تکثیر نشدن اون جوانه هم از قبل داشت و من اونجوری کاشتمش که اینگار تازه در اومده.eek

ممنون عکس هم چشم.

راجب غار هم جات تو قلب ماستlove

موفق باشیدbirdflower

۳ آذر, ۱۴۰۰
۱۱:۲۰ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹

سلام.

دوستان چمن مارش به خوبی رشدکرده و برگ های جوانه هاش بزرگتر شده خداروشکر

دم گربه ای هم شرایط وبی داره و روبه رشده و شاخه جدید داره در میاره

میگو ها هم متاسفانه اون بیماری که مثل کپک بود و روی میگو میشکیم پیش اومده بود و ظاهرا یکی از پاهاش رو به خوبی حرکت نمی کنه (اقا علیرضا گفتن باعث از بین رفتن اندامی میشه که روش کپکه)که خداروشکر فعلا بیماری از بین رفته و دیگه تو بدنش نیست و جالب این هست که به تازگی به مقدار خیلی زیاد تخم رفته زیر شکمش و اینقدر زیاد که قسمت انتهایی بدنش روی زمین کشیده میشهhahaha1

و بعد تغییر اکوایوم میگو ها کم پیش میاد که توی روز دیده بشن و بیشتر اقات بعد از خاموشی لامپ فعالیت خود را شروع می کنند!yell

دوستان حالا می خوام راجب به موضوعی باهاتون مشورت کنم!training

می خوام یه اک جدید راه بندازمvarje

حجمش رو دقیق نمی شه گفته ولی نهایتا۴۰لیتر که حجم مد نظرم خودم۳۰ لیتر هست که به احتمال خیلی زیاد یه دونه اک ۳۰لیتری شیشه جلو خم منتها بدون درب که مثل اک اصلی پایه نداشته باشه برای درب و نهایتا طلق می اندازم.

و این یکی اک به احتمال خیلی زیاد توی اتاقم قرار باشه سر همین زیاد نمی خوام بزرگش رو انتخاب کنم(البته شایدم توی هال باشه ولی خوب حجم مد نظرم همون۳۰لیتر هست.

چون می خوام حرفه ی کار کنم و بستر کامل سویل و.....اگه حجم زیاد باشه نمی تونم زیاد هزینه کنم و باید بستر رو با شن مخلوط کنم و از این کار هه و نمی خوام اینجوری باشه و کاملا دوست دارم حرفه ای باشه.

و بعد این اک اختصاصی شریمپ هست که نزاد های خاص توش تکثیر می کنم مثل رد کریستال و بلو بلت و.....

و میگم اختصاصی اینجوری نیست ک بخوام زیرش نمی دونم سرامیک کار کنم و از این ها .

و دوستان به نظرتون یدونه فایتر بگیرم دردسر ساز میشه ؟؟

(خودم خیلی دوست دارم ولی خوب به احتمال زیاد نمی خرم چون مانعی برای تکثیر حداکثیر میگو هاست)

و دوستان دکور هم حتما از چمن مارش استفاده می کنم و احتمالا از این روتالا هایی که دارم هم استفاده می کنم

و برای دکور هم یه تکه چوب می خرم و روش هم خزه کریسمس می بندم!

فیلترش هم هنگان و نورش هم از همین هایی که توی اک بزرگه ازش استفاده می کنم(مدلشون کلیپسی هست)و سایزش رو کوچیک تر میخرم.

و اول میگو های باردار اک اصلی رو منتقل می کنم به اون اک ۳۰لیتری و بعد از رها سازی بچه ها برشون میگردونم تو اک اصلی که یه کوچولو سایز شدن میفرستم تو اک اصلی بچه ها رو هم وبعد که شرایط پایدار شد یلو بک لاین و بعدش ردکریستال و .....اضافه می کنم.
و دوستان برای نظافت چی هم می خوام چندتا از این بچه کت های پوزه بوته ای که سایزشون۱بند هست بخرم و کت سفره ای و کت اتو که همه اینها رو کوچیک میخرم که نتونن صدمه ای به میگو ها بزنن!
co2هم دستساز استفاده می کنم و بکگراند هم ابی تیره از همین ها که به اک اصلی زدم.

و کود هم به احتمال زیاد کود پرفیتو برند ایزی لایف می خرم و غذای مخصوص میگو هم تهیه می کنم (غذای دستساز گوشتی و هم گیاهی تهیه می کنم(چون چند جا از همین علمای سایت شنیدم که برای تنوع استفاده بشه بد نیست)و صد البته ظرف غذای مخصوص میگو که کثیفی اب به وجود نیاد.

و به احتمال زیاد فایتر هم نمی خرم و اک بدون ماهی باشه.

و دوستان این پروزه برای ۲ماه دیگه هست(بعد از تمامی امتحانات میان ترم مدرسه)که اگه نمراتم قابل قبول خانواده بشه میریم برای استارت.
اگه نقصی توی توضیحات بالا بود بگید تا برطرفش کنم(از قبل مطرحش کردم که بعد از راه اندازی مشکلی به وجود نیاد)thinking

موفق باشید!flower

AROWANA. OSCAR, مجتبی, matin.b.1385

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: امیر حسین 55, peymanjafari, HoseinN
218 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111