آکواریومERFAN_PC | صفحه 11 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
آکواریومERFAN_PC
۱۵ آبان, ۱۴۰۰
۸:۵۸ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1637
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
201sp_Permalink sp_Print

بنظرم من یه لوچ دلقک بگیرید به صغیر و کبیر رحم نمی کنه ! 

فقط کیلر هاتونم می خوره .

کاربران زیر از 30Mahi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC

یاد باد آنکه ز ما وقت سفر یاد نکرد ... 

به وداعی دل غمدیده ما شاد نکرد ...

۱۵ آبان, ۱۴۰۰
۱۰:۴۲ ب٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 790
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰
202sp_Permalink sp_Print

آقا عرفان چقدر بچه میگو ها کوچیکن به زور میشه دیدشون.برای از بین بردن حلزون آفت هم میشه از دارو های شرکتی که بخاطر مسشون میگو هاتونم میکشن و این گزینه حذف میشه.اگه کیلر نمیخوره از لوچ پاکستانی(کماندو)استفاده کنید لوچ دلقک خیلی گرونه.لوچ پاکستانی هم قشنگ همون کارو میکنه میشه گفت من تو آکم نزدیک ۳۰ تا حلزون آفت داشتم انقدری که همه جا بودن.بعد دوتا لوچ پاکستانی انداختم تو کمتر از یه هفته هم رو خوردن تازه کلی تخم هم بوده که اینا همشونو نابود کردن.انقدر حلزون خوردن که تو تقریبا دو هفته دو سانت رشد کردن و شکماشون هم کلی باد کرده بود.

کاربران زیر از Shahed برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC

اگر ماهی ها میتونستن از وضعیتشون تو دنیا داد بزنن گوش های ما کر می شد

۱۶ آبان, ۱۴۰۰
۱۰:۳۸ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1092
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
203sp_Permalink sp_Print

سلام.

لوچ هم که فکر می کنم لوچ پاکستانی میگو رو میخوره(از اقا علیرضا پرسیدم گفتن میخوره)

لوچ دلقک هم حال نمی کنم زیاد با هاش مخصوصا اینکه این اواخر قیمتش سر به فلک کشیده که من با این قیمت می تونم وضعیت اک رو کمی تغییر بدمneutral

حلزون های افت هم انچنان  زیاد نیست و من خودم ببینم میارمشون بیرون مگر اینکه پشت فیلتر باشن!

راجب اینکه کیلر بخوره مطمئنم نمی خوره چون یکی از دوستان داشتم و کیلر هم خرید ولی این ها رو نمی خوردند

و اقا شاهد شما منو درک کردی دمت گرم به خدا اینا خیلی ریزن بعد دوستان میگن چرا کیفیت عکس ها پایینه!

flower

کاربران زیر از ERFAN_PC برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

-paradox, Mohammad 8.731

در این دنیا، همه چیز با تعادلی ساده بین دو چیز اداره می‌شود، آنچه برنده می‌شوید و آنچه از دست می‌دهید.

۱۶ آبان, ۱۴۰۰
۱۱:۱۸ ق٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰
204sp_Permalink sp_Print

آره آقا عرفان به نظر من اتفاقا کیفیت عکس ها تازه خوبه!مشکل اینه که اینا خیلی ریزن.خوده میگو کلا دو سه سانته خب مشخصا بچش خیلی ریزه دیگه.والا لوچ پاکستانی هم نسبت به بقیه لوچ ها میشه گفت مهاجم تره و زیاد آروم نیست.حالا اگه سایز خیلی کوچیکشو بگیرید شاید حلزونارو خورد و کاری به میگوها نداشت.البته بنده هم بخاطر قیمت گفتم پاکستانی بگیرید چون لوچ دلقک واقعاااا گرونه.حالا من یادمه حدودا ۱ سال پیش قیمت کردم ۴۰ یا ۵۰ تومن بود.بعد الان همونو بخوام بگیرم ۲۰۰ ۳۰۰ تومن.بعد حالا اگه یه ماهی ای بود که باید تکی زندگی میکرد آدم یدونشو میخرید لامسب باید یه گله ازش گرفت!!

کاربران زیر از Shahed برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC, -paradox, Mohammad 8.731

۱۹ آبان, ۱۴۰۰
۸:۱۵ ب٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰
205sp_Permalink sp_Print

سلام آقا عرفان.میگم تو پست ۳۸ صفحه ۲ یه گیاهی هست که قرمزه ‌این چه گیاهیه؟خودم هم ازش دارم.بعد تو صفحه ی قبل آک آقا مهدی یه گیاهی هست که تقریبا زرد رنگه اسم اون چیه؟

پ ن :این سوالات به همین تاپیک مربوطن دوستان.

موفق و پیروز باشیدwinkbye

۱۹ آبان, ۱۴۰۰
۸:۳۰ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹

Shahed گفته
سلام آقا عرفان.میگم تو پست ۳۸ صفحه ۲ یه گیاهی هست که قرمزه ‌این چه گیاهیه؟خودم هم ازش دارم.بعد تو صفحه ی قبل آک آقا مهدی یه گیاهی هست که تقریبا زرد رنگه اسم اون چیه؟

پ ن :این سوالات به همین تاپیک مربوطن دوستان.

موفق و پیروز باشیدwinkbye  

سلام.

اون قرمز ها که اون موقع تازه خریده بودمشون که خیلی خوشرنگ بودن و الان معدن جلبکن اسمشون (((پشت قرمز ))هست یه اسم دیگه هم داره نمی دونم لودیجیا اینو دقیق نمی دونم ولی همه جا به اسم پشت قرمزی میشناسن!

اون زردا اقا مهدی رو دقیق متوجه نشدم ولی میگم ببنید کدومه.

اونی که جلوش سنگه رو دقیق نمی دونم ولی شبیه یه مدل روتالا هست ولی باز اگه خیلی مهمه برات توی قسمت گیاهان ابزی بپرس دوستان جواب بدن!

ولی اونی که دقیقا اون طرف چوب هست که اون چمن مارش(شبیه گیشنیز هست)جلوش هست و پشتش یه گیاهی هست که خیلی پر و انبوه اون روتالا هست!(اینو  مطمئنم چون از خودشون هم پرسیدند یکی از دوستان قبلا گفتند که روتالا هستdone!)

سوال دیگه ای بود درخدمتمflower

شما هم موفق باشید.

Mohammad 8.731, Shahed

در این دنیا، همه چیز با تعادلی ساده بین دو چیز اداره می‌شود، آنچه برنده می‌شوید و آنچه از دست می‌دهید.

۲۱ آبان, ۱۴۰۰
۲:۴۳ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
207sp_Permalink sp_Print

سلام.

دوستان توی این چند ساعت شاهده مرگ و میر و اتفاقات عجیب برای ماهی های دوستان بودم اقا امیرمحمد که سرماریشون و اقا علی و....

و براشون متاسفم واقعا و امیدوارم زودتر بتونند بهترش رو تهیه کنند.girl-bye

و متاسفانه منم دچار یه حادثه شدم که شاید منجر به جمع شدن اک بشهcray

امروز صبح یبار فیلتر رو روشن کردم و بعد از۱دقیقه خاموششش کردم یادم اومد به ماهی ها غذا ندادم بعد که غذا دادم یادم رفت فیلتر رو روشن کنم و بعد دو ساعت رفتم روشنش کنم که دیگه روشن نشدembarassed

باید وازش کنم ببینم چه اتفاقی براش افتاده اگه خراب شده باشه و دیگه نشه درستش کرد سه تا راه بیشتر ندارم یا یدونه جدید بگیرم منتها هنگان (که با این کار دیگه نمی تونم پلنت رو سرو سامون بدم)یا اکم رو جمع کنم یا اینکه گوپی هارو بفروشم با مقداری غذا و.....ک اگه هرجوری هست باید بشه۱۵۰تومن که حداقل بتونم بیشتر پول فیلتر رو بدم (که اگه تو دیوار هم بزنم بعید می دونم کسی بیاد دنبالش)cray

واقعا نمی دونم چی کار کنم.

اگه میشه لطف کنید و برام دعا کنید که مشکلی نداشته باشه و فقط بخواسته به من شوک روحی و روانی بده!bye

AROWANA. OSCAR, Ali 386, -paradox, Mohammad 8.731

۲۱ آبان, ۱۴۰۰
۲:۵۸ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1289
۵ شهریور, ۱۴۰۰
208sp_Permalink sp_Print

سلام آقا عرفان گل flower

اصلا نمیخواد استرس بگیری 

تانک رو چرا جمع کنی بابا 

گوپی هارو بزار تو دیوار و با پولش یک فیلتر هنگان بگیر 

چرا اک رو جمع کنی دیگه ؟؟

یک فیلتر هنگان بگیر 

و گیاها هم خراب نمیشن 

یک سوال ولی چه ربطی به خراب شدن گیاها داره شما که کلا قصد نداشتی گوپی هارو بدی حالا یک اتفاقی افتاده که باید ردشون کنی ولی این تاثیری روی پلنتت میزاره ؟؟

از بودجه ات هم که کم نمیشه چون گوپی ها کلا جزو بودجه نبودن دیگه ؟؟

حالا رفیق گوپی هارو بده برن و یک فیلتر هنگان بگیر و با باقی پولشون هم یک غذا واسه شریمپ ها 

همین !!!!

واسه گیاها هم وسیله جور میشه کم کم 

ای کاش توی یک شهر بودیم فیلتر مو واست می‌فرستادم 

ولی خوب حیف...

اصلا نگران نباش همینجوری با آرامش اصلا شاید همین فیلتر درست شد و نیازیدبه کار اضافی نبود و تانک میره رو روال قبلش اگه هم درست نشد یک هنگان بگیر و گیاها هم به مرور بهشون برس 

موفق باشی رفیق bunnyearsmiley

کاربران زیر از -paradox برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC, AROWANA. OSCAR, Shahed
۲۱ آبان, ۱۴۰۰
۳:۴۱ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1637
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
209sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
سلام.

دوستان توی این چند ساعت شاهده مرگ و میر و اتفاقات عجیب برای ماهی های دوستان بودم اقا امیرمحمد که سرماریشون و اقا علی و....

و براشون متاسفم واقعا و امیدوارم زودتر بتونند بهترش رو تهیه کنند.girl-bye

و متاسفانه منم دچار یه حادثه شدم که شاید منجر به جمع شدن اک بشهcray

امروز صبح یبار فیلتر رو روشن کردم و بعد از۱دقیقه خاموششش کردم یادم اومد به ماهی ها غذا ندادم بعد که غذا دادم یادم رفت فیلتر رو روشن کنم و بعد دو ساعت رفتم روشنش کنم که دیگه روشن نشدembarassed

باید وازش کنم ببینم چه اتفاقی براش افتاده اگه خراب شده باشه و دیگه نشه درستش کرد سه تا راه بیشتر ندارم یا یدونه جدید بگیرم منتها هنگان (که با این کار دیگه نمی تونم پلنت رو سرو سامون بدم)یا اکم رو جمع کنم یا اینکه گوپی هارو بفروشم با مقداری غذا و.....ک اگه هرجوری هست باید بشه۱۵۰تومن که حداقل بتونم بیشتر پول فیلتر رو بدم (که اگه تو دیوار هم بزنم بعید می دونم کسی بیاد دنبالش)cray

واقعا نمی دونم چی کار کنم.

اگه میشه لطف کنید و برام دعا کنید که مشکلی نداشته باشه و فقط بخواسته به من شوک روحی و روانی بده!bye

والا من که خیلی از مرگ سرماری ناراحت نیستم چون اگر زنده می موند پنکوسی و نایف رو می کشت

ولی راجع به تانک  شما باید بگم که ایشالا درست می شه و اگر هم درست نشد یه هنگان می خرید و مدتی انلی فیش نگهداری می کنید بعد دوباره بعد مدتی پول فیلتر جور می شه و ... پلنت می زنید done

کاربران زیر از 30Mahi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC

یاد باد آنکه ز ما وقت سفر یاد نکرد ... 

به وداعی دل غمدیده ما شاد نکرد ...

۲۱ آبان, ۱۴۰۰
۴:۰۶ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1093
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰
210sp_Permalink sp_Print

سلام آقا عرفان 

نگران نباشید 

به نظر من اول همه ماهی هارو بفروشید برای آک فیلتر بخرید 

قبل از خرید یخورده فیلتر رو انگولک کنید اگه مطمئن شدید خراب شده بعد بخرید (یبار یکی از فیلتر هام روشن نمیشد زدم برق چند بار زدم به سرش کار کرد 

سنگ گیر کرده بود ) 

فیلتر رو باز کنید با مسواک خوب تمیز کنید و دوباره بزنید برق ببینید کار می‌کنه با نه 

موفق باشید

کاربران زیر از Ali 386 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC
۲۱ آبان, ۱۴۰۰
۴:۲۸ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
211sp_Permalink sp_Print

سلام.

ممنون از همه که راهنماییم کردن.

خداروشکر درست شد!

باورتون میششه کار نکرد زدم به برق چند بار کار نکرد تکونش دادم زدم تو سر و.....از توی اک در اوردمش و گذاشتم توی سطل زدم به برق کار نکرد که نکردembarassed

بعد بردمش توی دستشویی بهش اب بزنم زدمش به برق روشن شدeek

تازه جالبیتش اینه که پریز بررقی که برای اکواریوم هست۳تایی که یکبار زدم توی بقلیش نشد و نور که روشن بود رو خاموش کردم و درش اوردم و فییلتر رو زدم روشن نشد ولی نور روی توی بقیه زدم همش روشن شد و ظاهرا که سر سیم فیلتر که میره توی پریز با این سه راهی من مشکل داره و گاهی اوقات از این اتفاقات پیش میاد(قبلا یکبار دیگه افتاد اما بعدش بعد ۲بار امتحان روشن شد)ولی خلاصه که خیلی خوشحال شدم و طرح پللنت برگشت سر جای خودش .bunnyearsmiley

-paradox, Mohammad 8.731

۲۱ آبان, ۱۴۰۰
۴:۵۷ ب٫ظ
Mohammad 8.731
شیراز

کاربر هدفمند
Members
۱۲ مرداد, ۱۴۰۰
212sp_Permalink sp_Print

سلام آقا عرفان 

اخ ! تلفات دوستان منو خیلی ناراحت کرد ، این مشکل که خدا رو شکر حل شد varje

برای منم چندین بار این اتفاق افتاده و تا مرز سکته پیش رفتم neutral

انشالله که ۱۰۰۰ سال براتون کار کنه flower2

خب ببینم با این هارد اسکیپ دست آمانو رو از پشت می‌بندی یا نه fun

به سلامتی آماده باشیم برای نام نویسی ADA blue

موفق باشید 🌷

کاربران زیر از Mohammad 8.731 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC, -paradox

چشم دل باز کن که جان بینی 

آنچه نادیدنی است آن بینی 

۲۳ آبان, ۱۴۰۰
۱:۳۷ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
213sp_Permalink sp_Print

سلام.

دوستان بزودی شاهد تغییرات می شید که اینو رو از قبل مطرح کردم و الان یه چیزی دیگه ای رو می خوام به اشتراک بگزارم و نظرتون رو بدونم.

من قصد دارم برای کنترل جمعیت گوپی ها یدونه فایتر بخرم که فکرکنم با افزایش دکور و خرید چوب دیگه مکان های زیادی برای قایم شدن بچه میگو میمونه که نه فایتر معمولی یه فایتر خاص(منظور از معمولی مثلا همین رنگ های قرمز و ابی و....)و اگه شد گوپی ها رو با قیمت مناسب میدم بره یا که با اگهی میزنم و با میگو های خاص(مثل رد کریستال یا بلک کریستال و.....)یا با گیاه  معاوضه می کنم که عکسش رو برام بفرستند اگه از مدل گیاه یا میگو  ها خوشم اومد معاوضه کنم  و قیمتش رو هم می نویسم که اگه خواستند پول بدن که من می خوام مقداری غذا هم دارم که فاقد استفاده هست رو هم با گوپی ها بدم و با پولش چند مدل غذا مخصوص میگو و فایتر تهیه کنم.!

حالا به نظرتون با خرید فایتر گوپی ها کنترل میشن یا یا باید ردشون کنم(دوسشون دارم ولی خوب....)؟؟؟

و دوستان با قیمت مناسب بلک گوست سایز کوچیک پیدا کردم بگیرم؟؟(تقریبا۳۵تومن)

دوستان به نظرتون چه چمنی برای کف استفاده کنم؟؟(چمن مویی رو زیاد خوشم نمیاد)

و دوستان من یه مقداری راجب دکور انتخابیم توضیح بدم که اگه نقصی داشت بگید!

می خوام یه چوب ابنوس شاخه ای بخرم و روی شاخه هاش خزه کریسمس و فونیکس کار کنم.

چمن هم خودم مونت کارلو برای کف و برای جلوی چوب هم مقداری چمن مارش .(چمن مونت کارلو دقیق نیست شما بگید چی بگیرم یا همین خوبه!)

و دوستان می خوام این گیاه های شویدی که دارم رو کم کنم و جاش کابومبا بیارم(شکلش مثل شویدی ها هست ولی برگ هاشون خیلی بزرگتر و تپل تر هست که خیلی تو دل برو تره و من اون گیاه رو خیلی دوست دارم)

و می خوام یه چنتا حلزون هم اضافه کنم(زبرا)done

فعلا تا همینجا رو تا چند روز دیگه پیش میرم تا ببینم چجوری میشه(مغازه هنوز بار جدید نیاورده هر وقت بیارهfun)

راستیco2هم مشکلش بر طرف شد و چن روزی هست داره راحت کار می کنه(قبلا جوهر لیمو رو در حد چند قطره میریختم تا صرفه جوبی کنم که گازش زود تمام نشه) یه روز کلافه شدم یه مقدار زیادی جوهر لیمو ریختم دیدم از وقتی شیرش رو باز کردم تا وقتی می بستم(تقریبا۶ساعت) قشنگ co2میده بدون هیچ قطع وصلی.....done

و دوستان من جوهر لیموم داره تمام میشه و یه سوال داره هرچی جوهر لیمو تمام میشه میره تو ظرف جوش شیرین و الان جوش شیرین تا سر شلنگ که جوهر لیمو میاد توی جوش شیرین اومده بالا ابی و اینجوری فکر می کنم از بطری جوش شیرین اب بره توی بطری جوهر لیمو حالا به نظرتون باید موقع اضافه کردن جوهر لیمو مقداری از جوش شیرین هم بریزم بیرون؟؟؟

ممنون که این پست رو خواندیدwink

30Mahi, Mohammad 8.731, -paradox

۲۳ آبان, ۱۴۰۰
۱:۵۲ ب٫ظ
AROWANA. OSCAR
لرستان.خرم آباد دریاچه مالاوی

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1650
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
214sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
سلام.

دوستان بزودی شاهد تغییرات می شید که اینو رو از قبل مطرح کردم و الان یه چیزی دیگه ای رو می خوام به اشتراک بگزارم و نظرتون رو بدونم.

من قصد دارم برای کنترل جمعیت گوپی ها یدونه فایتر بخرم که فکرکنم با افزایش دکور و خرید چوب دیگه مکان های زیادی برای قایم شدن بچه میگو میمونه که نه فایتر معمولی یه فایتر خاص(منظور از معمولی مثلا همین رنگ های قرمز و ابی و....)و اگه شد گوپی ها رو با قیمت مناسب میدم بره یا که با اگهی میزنم و با میگو های خاص(مثل رد کریستال یا بلک کریستال و.....)یا با گیاه  معاوضه می کنم که عکسش رو برام بفرستند اگه از مدل گیاه یا میگو  ها خوشم اومد معاوضه کنم  و قیمتش رو هم می نویسم که اگه خواستند پول بدن که من می خوام مقداری غذا هم دارم که فاقد استفاده هست رو هم با گوپی ها بدم و با پولش چند مدل غذا مخصوص میگو و فایتر تهیه کنم.!

حالا به نظرتون با خرید فایتر گوپی ها کنترل میشن یا یا باید ردشون کنم(دوسشون دارم ولی خوب....)؟؟؟

چمن هم خودم مونت کارلو برای کف و برای جلوی چوب هم مقداری چمن مارش .(چمن مونت کارلو دقیق نیست شما بگید چی بگیرم یا همین خوبه!)

و دوستان می خوام این گیاه های شویدی که دارم رو کم کنم و جاش کابومبا بیارم(شکلش مثل شویدی ها هست ولی برگ هاشون خیلی بزرگتر و تپل تر هست که خیلی تو دل برو تره و من اون گیاه رو خیلی دوست دارم)

فعلا تا همینجا رو تا چند روز دیگه پیش میرم تا ببینم چجوری میشه(مغازه هنوز بار جدید نیاورده هر وقت بیارهfun)

راستیco2هم مشکلش بر طرف شد و چن روزی هست داره راحت کار می کنه(قبلا جوهر لیمو رو در حد چند قطره میریختم تا صرفه جوبی کنم که گازش زود تمام نشه) یه روز کلافه شدم یه مقدار زیادی جوهر لیمو ریختم دیدم از وقتی شیرش رو باز کردم تا وقتی می بستم(تقریبا۶ساعت) قشنگ co2میده بدون هیچ قطع وصلی.....done

و دوستان من جوهر لیموم داره تمام میشه و یه سوال داره هرچی جوهر لیمو تمام میشه میره تو ظرف جوش شیرین و الان جوش شیرین تا سر شلنگ که جوهر لیمو میاد توی جوش شیرین اومده بالا ابی و اینجوری فکر می کنم از بطری جوش شیرین اب بره توی بطری جوهر لیمو حالا به نظرتون باید موقع اضافه کردن جوهر لیمو مقداری از جوش شیرین هم بریزم بیرون؟؟؟

بسیار عالی. بلک گوست ۳۵هزار نیست دیگه کم ترین قیمتش فک کنم یه چیزی حدود ۶۰ هزار باشه.چوب ابنوس شاخه ایی خوبه برای اک شما کنده نگیر بهتر.به تایپیک مام سری بزن.موفق باشیthumbs-up

کاربران زیر از AROWANA. OSCAR برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

-paradox

۲۳ آبان, ۱۴۰۰
۲:۰۵ ب٫ظ
Mohammad 8.731
شیراز

کاربر هدفمند
Members
۱۲ مرداد, ۱۴۰۰
215sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
سلام.

سلام آقا عرفان 

خیلی عالیه منتظر یه انقلاب باشیم .

فایتر پلاکت و بیگ ایر رو پیشنهاد میکنم بستگی به سلیقه خودتون داره .

معاوضه عالیه .

ولی بنظرم گوپی ها رو رد کنید بجاش چند تا گوپی نژاد دار مثل فول رد و بلو مسکو بیارید .

اینجوری ارزش تکثیرش خیلی خوبه .

و هر چقدر جمعیت بیشتر بشه = سود میشه .

فایتر گوپی های نر رو می‌کشه و زیاد کنترلی هم نمیشه رو تکثیر داشت .

قیمت بلک گوست خیلی خوبه اینجا کمترین ۷۰ هست حتماً بخرید .

بزر چمن مونت کارلو بخرید بستر رو له کنید تا و بهش آب اضافه کنید تا حالت خمیری پیدا کنه .

بزر رو روش بریزید و جلوی نور بگذارید و مدام مرطوب کنید بعد از یک تا دو هفته میشه داخل تانک قرار داد .

خزه کریسمس برای چوب عالی هست .

حلزون زبرا خیلی خوبه و زیباست .

خوشحالم مشکل CO2 حل شده ( دارم روی یه دیفیوزر کار میکنم ببینم جواب میده یا نه ، همچنین دنبال یه کپسول سه لیتری هستم ) 

هر چند وقت که زیاد شد  از آب  جوش شیرین   کم کنید ( برسونید به یک سوم ) و مقداری جوش شیرین داخلش بریزید ( یک قاشق غذاخوری سر پر ) 

موفق باشید 🌷

-paradox

آنچه نادیدنی است آن بینی 

۲۳ آبان, ۱۴۰۰
۲:۲۲ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
216sp_Permalink sp_Print

ممنون از هر دو دوستی که نظر دادن.

دوستان راجب بلک گوست من از کلمه تقریبا استفاده کردم فکر نکنید مثلا اشتباه یا....میگم دقیقش ۳۸تومن هست ولی سایزش رو نمی دونم ولی به احتمال زیاد ۱بندی یا۱.۵بندی هست که من موجود رو بیشتر دوست دارم از کوچکی نگه دارم!

اقا محمد دیگه دنبال گوپی نمی رم یا نهایتا سه تا از این گوپی هایی که دارم ر و نگه یدارک که دوتا ماده و یک نر هستند که گاهی اقات بچه اوردن فایتر و خودشون بزنند حال کننneutralولی تنها بدیش این هس که باهم خواهر برادر هستند.(یک سن هم هستند و فقط همین سه تا زنده موندن و مادرشون هم مرد)

راجب چمن بذراصلا چیز هایی خوبی نشنیدم و حقیقت کشت بافت می خوام بکارم که البته بذر هم سریع قشنگ میشه هم یه مکانی رو بعد چند روز میپوشونه ولی من کلا زیاد با بذر حال نمی کنم و همون کشت بافت میگیرم!done

و اقا نوید راجب تاپیک من کاملا در جریانم ولی وقت پست زدن ندارم ولی چشم میام و پست میزنمbunnyearsmiley

بکگراند هم شد مشکی یا ابی پر رنگ(نظرم بیشتر روی مشکی هست)نظر شما چیه؟

راجبco2هم ممنون و امیدوارم بتونید کپسول با قمت مناسب پیدا کنید!wink

موفق باشید!flower

Mohammad 8.731, -paradox

۲۳ آبان, ۱۴۰۰
۲:۳۶ ب٫ظ
Mohammad 8.731
شیراز

کاربر هدفمند
Members
۱۲ مرداد, ۱۴۰۰
217sp_Permalink sp_Print

به هرحال قیمت بلک گوست خوبه حتی اگر یک بند هم نباشه .

هر جور خودتان صلاح میدونید .

کشت و بافت خیلی خوبه  .

و میشه بگید چرا بزر خوب نیست ؟!

و حق با شماست حرف اون و آخر رو خودتون می‌زنید .

بک گراند بنظرم مشکی بزنید و به صورت مقعر بزنید عمق بیشتری پیدا می‌کند .

متشکرم، کپسول میخواهم یه آتش‌نشانی یک تکه بخرم روش شیر فلکه و سوپاپ اطمینان بگذارم .

دیفیوزر با سرامیک آکواریوم میخواهم درست کنم که اگر جواب بده از شرکتی ها هم بهتر پودر می‌کنه .

موفق باشید 🌷❤️

ERFAN_PC, -paradox

آنچه نادیدنی است آن بینی 

۲۳ آبان, ۱۴۰۰
۲:۴۰ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1289
۵ شهریور, ۱۴۰۰
218sp_Permalink sp_Print

رفیق عزیز آقا عرفان گل 

خوب پس تغییرات زیادی تو راهه 

کود با کیفیت فراموش نشه 

راستی به نظرم فایتر ماده بگیر چون نر تو اکواریوم باشه به میگو ها هم اسیب میزنه 

و تجربه من این بود که فایتر نر هر جوری هم باشه تو تانک دسته جمعی میمیره چون زیاد نگه داشتم ولی مردن همشون 

فایتر نر کلا تک باشه بهتره ماده پلاکت بگیر یا بیگ ایر عالی میشه ( بازم انتخاب با خودته ولی اگه میگو هاتو دوست داری نر نگیر )

راجب دکور خوبه اتفاقا خیلی زیبا میشه و چند تا گیاه از جمله انوبیاس بگیر ببند به کنده عالی میشه مخفیگاه خوبی هم میشه واسه شریمپ ها 

ولی به نظرم این همه هزینه میکنی یه کت اتو بگیر عالی میشه 

راجب حلزون نظری ندارم ( من خودم کیلر رو ترجیح میدم)

و چند تا کوری البینو تموم میکنه کار رو 

گوست هم اگه گرفتی میزنه دخل میگو و فایتر رو میاره 

راستی تو دیوار یه آگهی گیر آوردم میگو کینگ کنگ میده ۱۰ تا ۲۲۰ تومن 

خواستی تو پیام خصوصی اطلاع بده 

موفق باشی رفیق i-love-you

کاربران زیر از -paradox برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad 8.731, ERFAN_PC
۲۳ آبان, ۱۴۰۰
۲:۴۵ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
219sp_Permalink sp_Print

Mohammad 8.731 گفته
به هرحال قیمت بلک گوست خوبه حتی اگر یک بند هم نباشه .

هر جور خودتان صلاح میدونید .

کشت و بافت خیلی خوبه  .

و میشه بگید چرا بزر خوب نیست ؟!

و حق با شماست حرف اون و آخر رو خودتون می‌زنید .

بک گراند بنظرم مشکی بزنید و به صورت مقعر بزنید عمق بیشتری پیدا می‌کند .

متشکرم، کپسول میخواهم یه آتش‌نشانی یک تکه بخرم روش شیر فلکه و سوپاپ اطمینان بگذارم .

دیفیوزر با سرامیک آکواریوم میخواهم درست کنم که اگر جواب بده از شرکتی ها هم بهتر پودر می‌کنه .

موفق باشید 🌷❤️  

گشت بافت حقیقت چون باید اکواریوم خالی باشه!(البته روش شما هم خوبه ولی من حال پودر کردن سویل و....رو ندارم)

بعد تا دست میزنی یا تغییر چیدمان بدی یا کتفیش ها زرنگ بازی در بیارن و مثلا به خاطر تمیز کاری برن زیر اون بد میشه(کتفیش من که نگاه نمی کنه فقط میره جلو(یه شب دستمو کرده بود توی اک یهو یه چیز خیلی تیز خورد به دست بعد از یکبار دیگه هم شد نگاه کردم دیدم کتفیش داره شنا می کنه با سیبیل هاش میخوره به دستمhahaha2))

و نکته بعدی اینکه چمن کلا بستر رو از بین میبره حالا بذر باشه درصدی گرفتن مواد مغذی بستر بیشتر میشه!

و اینکه بعد چند وقت نمی دونم چرا از بین میره از پایینembarassed

در کل من زیاد با بذر حال نمی کنم مخوصا اینکه علاقه ی خاصی به جابه جال کردن گیاهانم دارمneutralhahaha1

ممنون بابت نظرتlove

Mohammad 8.731, -paradox

۲۳ آبان, ۱۴۰۰
۳:۰۲ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹

AmIR"620 (: گفته

رفیق عزیز آقا عرفان گل 

خوب پس تغییرات زیادی تو راهه 

کود با کیفیت فراموش نشه 

راستی به نظرم فایتر ماده بگیر چون نر تو اکواریوم باشه به میگو ها هم اسیب میزنه 

و تجربه من این بود که فایتر نر هر جوری هم باشه تو تانک دسته جمعی میمیره چون زیاد نگه داشتم ولی مردن همشون 

فایتر نر کلا تک باشه بهتره ماده پلاکت بگیر یا بیگ ایر عالی میشه ( بازم انتخاب با خودته ولی اگه میگو هاتو دوست داری نر نگیر )

راجب دکور خوبه اتفاقا خیلی زیبا میشه و چند تا گیاه از جمله انوبیاس بگیر ببند به کنده عالی میشه مخفیگاه خوبی هم میشه واسه شریمپ ها 

ولی به نظرم این همه هزینه میکنی یه کت اتو بگیر عالی میشه 

راجب حلزون نظری ندارم ( من خودم کیلر رو ترجیح میدم)

و چند تا کوری البینو تموم میکنه کار رو 

گوست هم اگه گرفتی میزنه دخل میگو و فایتر رو میاره 

راستی تو دیوار یه آگهی گیر آوردم میگو کینگ کنگ میده ۱۰ تا ۲۲۰ تومن 

خواستی تو پیام خصوصی اطلاع بده 

موفق باشی رفیق i-love-you  

سلام ببخشید تو پست قبلی نوشتت رو نیومده بود و بعد ارسال دیدم و دیگه نمی شه ویرایشش کنم(گاهی اوقات ویرایش هنگ می کنه و درست کار نمی کنهthinking)

راجب انوبیاس چون هنوز کود مایع نگرفتم نمی رم دنبالش ولی هر وقت گرفتم چشم!

راجب فایتر هم چشم بهش فکر می کنم(فایتر نر کلا قاطی هست ولی خوب من فقط می خوام این فایتر رو نگهدارم و میگو ها هم می دونم اسیب میزنه و بچه هارو میخوره ولی عشقه دیگه چه میشه کردyell)

کت اتو هم با رد کردن گوپی ها اگه دیدم میگیرم با سفره(اینو دیدم میارن ولی من نمی تونم برم هر بار و هر وقت رفتم همرو میفروشه(خیلی طرفتار داره)) چون به این دو مدل علاقه ی زیادی دارم(کلا به خانواده ی گربه ماهی ها علاقه دارم)

بلک گوست هم حالا که می بینم راست میگی ولی اگه تونستم جلوی خودمو بگیرم نمی خرمfun

کوری رو زیاد با هاشون حال نمیکنم و فقط از استربا خوشم میاد که اونم قیمتش بالاست (چون باید گله ای بگیری زیاد میشه)

اگهی میگو هم ببخشید ولی نفرست چون اول می خوام جای خرید میگو و وسایل که ضروری نیستن اول کود که به شما هم گفتم بخر رو بخرم و بعد بقیه کار ها!

شما هم موفق باشی و بتونی امتحانات رو خوب بدی(شما و تمامی دوستان از جمله خودم و اقا محمدbunnyearsmiley)

دوستان یه خبر خوب امروز بار گیاه های اکواریومی اومده و شاید غروب برم برا خرید( متاسفانه ابنوس نیاوردهchaprast)

Mohammad 8.731, -paradox

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: Matin 1387
297 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111