خانه

تبریک سال نو + اطلاعیه بروزرسانی سایت

ضمن عرض سلام و تبریک سال نو، ساعات خوشی را در سال جدید برای تمام بازدیدکنندگان و کاربران آرزو دارم، امیدوارم سالی سرشار از موفقیت و سربلندی در پیش رو داشته باشید…. (ادامه متن را مشاهده کنید)

            


 فیتوپلنکتون ها و انفوزوئرها  

سیچلاید دلفینی یکی از سیچلایدهای زیبای افریقایی به شمار میرود که خوشبختانه در کشور عزیزمان نیز به وفور یافت میشوند. این سیچلاید زیبا که بومی دریاچه مالاوی میباشد خلق و خوی نسبتا ملایمی داشته و با اکثر سیچلایدهای هم رده سازگاری دارد.

            


 نگهداری از گیاهان اکواریومی + انواع رایج

انواع گیاهان اکواریومی

ماهیان رنگین کمان از گونه های بسیار زیبای اب شیرین میباشند که دارای رنگ امیزی بسیار متنوع و زیبایی نیز هستند. این ماهیان عموما صلح جو بوده و مناسب نگهداری در اکثر اکواریوم های گیاهی و صلح جوی اب شیرن میباشند. انواع رایج انها که در ادامه معرفی میشود در بازار اکواریومی کم و بیش یافت میشوند

            


 لپورینوس (بارب زندانی)

لپورینوس

بارب زندانی نام متداولیست که فروشندگان ماهی و اکواریوم در کشور عزیزمان ایران به این ماهی نسبت داده اند اما ایا این ماهی واقعا از خانواده سیپرینیده و بارب هاست؟؟ مطمئنا پاسخ این سوال منفی است و بهتر است بگوییم این ماهی را به همان نام لپورینوس …..

        


جلبک خوار چینی

جلبک خوار چینی

ماهیی در این قسمت معرفی میشود اما شاید تعجب کنید و فکر کنید عنوان مطلب چیزی مانند کت، گربه ماهی، کت فیش یا یکی از این اسامی را کم دارد یا نویسنده ان را فراموش کرده است چون بیشتر این ماهی را به عنوان کت فیش میشناسند تا جلبک خوار….

         


شناخت و نگهداری سیچلاید پانک

سیچلاید پانک

در راستای کامل شدن بخش سیچلایدهای افریقایی در این قسمت یکی دیگر از ماهیان این خانواده (سیچلاید پانک) به شما معرفی میگردد. این سیچلاید دوست داشتنی همانند سایر سیچلایدهای افریقایی کم و بیش در کشور یافت میشود و علاقه مندان به سیچلایدهای افریقایی مطمئنا ……..

         


 رد زبرا ، کبالت زبرا و …

رد زبرا

کبالت زبرا ، رد زبرا و چند نمونه دیگر که اکثرا در ایران به عنوان ماکرو ابی (لاجوردی) ، ماکرو پرتقالی و ….. از انها یاد میشود از گونه های بسیار رایج سیچلایدهای افریقایی (مالاوی) میباشند و خوشبختانه در بازار داخلی ایران بسیار رایج و قابل دسترس هستند (البته همگی با یک نام واحد).

           


  سیچلاید الونگاتوس 

سیچلاید الونگاتوس یکی از سیچلایدهای دریاچه مالاوی در افریقا میباشد و از نظر ظاهری شباهت زیادی به سیچلاید دماسونی دارد. این سیچلاید در بازار ایران نیز یافت میشود و جالب اینجاست که وقتی از فروشنده نام این سیچلاید را پرسیدم گفت دماسونیه و دونه ای ۴ و نیم.

            


تهیه لارو پشه

لارو حشرات یکی از غذاهای مناسب و مورد علاقه بسیاری از ماهیان میباشد. به طور مثال یکی از غذاهای طبیعی و مناسب گوپی ها لارو پشه است، میتوان بسیاری از ماهیان دیگر را نیز لیست نمود که از این نوع غذا استقبال میکنند، به طور مثال ،فایتر، انجل، دیسکس، کیلی فیش ها و ….. هم به شدت از این غذا استقبال میکنند.

            


رازبورا + انواع رایج 

رازبوراها یکی از گونه های شناخته شده از خانواده سیپرینیده هستند که در کشور عزیزمان نیز به وفور یافت میشوند. این ماهیان زیبا بسیار ارام و صلح جو میباشند و میتوانند گزینه ای مناسب برای اکواریوم های گیاهی اب شیرین باشند. رنگ امیزی زیبا، جثه کوچک و صلح جو بودن رازبوراها شرایط را ……….

            


سیچلاید الکتریک بلو

سیچلاید ابی الکتریکی یا همان الکتریک بلو یکی از سیچلایدهای محبوب و دوست داشتنی طرفداران گونه های افریقایی است. این ماهی که در ایران به همان نام الکتریک بلو یا بلو الکتریک و گاها به غلط با نام بارش ابی یا ماکرو ابی عرضه میشود جزو سیچلایدهای نسبتا ارام افریقایی میباشد که کمتر طرفداری که از اکواریوم های ………..

            


مقالات برگزیده تالار    

 


 تصاویر و ویدیو منتخب هفته   

تصویر بسیار زیبا از طوطی خاکستری (کاسکو)  تصویر زیبا از طوطی خاکستری (کاسکو)  ویدیو بسیار زیبا از طوطی خاکستری (کاسکو)

توجه: با کلیک راست بر روی تصاویر بالا و انتخاب گزینه save target as یا save link as میتوانید تصاویر و ویدیو مورد نظر را دانلود کنید. در غیر اینصورت میتوانید ویدیو و تصاویر را به صورت انلاین مشاهده نمایید


فعالیت در چهارچوب قوانین سایتش   

با توجه به بازدید بالای سایت و افزایش کاربران، لازم است تمام بازدیدکنندگان و اعضای سایت قوانین کلی و سیاست نامه سایت را مطالعه و فعالیتی در چهارچوب این قوانین داشته باشند.

             


 اطلاعیه مهم در مورد جعبه پیام ها    

 بدون تصویر

با توجه به محدود بودن تعداد پیام های ورودی و خروجی جعبه پیام ها (۱۵۰ پیام ارسالی و دریافتی) نسبت به حذف پیام های اضافی برای دریافت و ارسال پیام های جدید اقدام نمایید. بهتر است پیام ها را بعد از مطالعه و در صورت عدم نیاز حذف نمایید.

             


تغیرات در صفحه اصلی

 

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت کاربران و بازدیدکنندگان محترم…. همانطور که مشاهده میکنید بخش های جدیدی به صفحه اصلی سایت اضافه شده است و همچنین از لحاظ استایل نیز کمی تغیرات ایجاد کرده ایم.

        


اطلاعیه مهم در مورد کپی رایت     

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت کاربران و بازدیدکنندگان محترم. متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته این سایت از دسترس عموم خارج و اکانت بنده تعلیق شده بود. بعد از مکاتبه با مدیر سرور متوجه شدم که دلیل تعلیق…..

             


 امکانات مورد نیاز و ارتباط بهتر کاربران و بازدیدکنندگان با سایت

            


آخرین ارسال های انجمن

آخرین دیدگاه ها