آکواریومERFAN_PC | صفحه 14 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
آکواریومERFAN_PC
۱۵ آذر, ۱۴۰۰
۱۰:۲۷ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1092
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
sp_UserOfflineSmall افلاین

سلام.

دوستان میشه منو راهنماییک کنید که راهنمایی لازمم.

شرمنده اینجا پرسیدم.....

دوستان اون انجل کله پرتغالی باله بلند داره دوستان رو اول بعد چند ساعت خوب غذا میخورد ولی الان از دیروز من هر چی دادم غذا بی محلی می کنه و کار نداره میشه بگید چیکار کنم غذا میره زیر اب ا رو به روش رد میشه ولی تمایلی به خوردنش نشون نمیده و باله هاش یه جوری هست سرش یه کوچولو سفید شده و روی یه طرف بدنش به مقدار کم انگار قارچ زده و تحرکش نسبت به اون یکی خیلی کمه به نظرتون چیکار کنم؟؟؟

خیلی ازش خوشم میاد و دوست ندارم از دستش بدم و متاسفانه تنگ قرتینه هم ندارم میشه منو راهنمایی کنید!

و میشه یه روش هم برای غذاخوردن کردنشون بگید ؟

بعد دوستان اینا به نمک که حساس نیست می تونم اینو یه حمام نمک بدم تا اوکی بشه؟؟؟

و دوستان یکی از میگو هام که خودم بزرگشون کردم(مادرشون در هین به دنیا اوردن چه ها جان به جان افرین تسلیم کردgirl-bye)

توی تنگ بزگشون کردم و بعد ریختم تو اک اصلی یکشون رنگش محشره و ردفایر هم رد کرده و خداوکیلی رو دست نداره ولی امروز متوجه شدم یه قسمتی از پولک رو بدنش کنده شده و رنگ اون قسمت تغییر می کنه و به احتمال خیلی خیلی زیاد اون انجل نقره ای وحشی زدتش چون چندبار دیدم میره طرف میگو ها ولی کاری باهاشون نداره ولی امروز اینو دیدم.....

به نظرتون چیکارش کنم؟؟(ازش خیلی خوشم میاد رنگش خیلی جالبه ولی کاشکی یدونه کوچیک ترش رو انتخاب می کردمculpabilitycrying)

و اون نقره ای هم غذا میخوره ولی نصفیش رو تف میکنه و..... ولی در کل بچه ماهی هم میخوره حداقل دو سه تا در روز و سیر میشه ولی اون یکی هیچی نمیخوره یه وقت نمیره!cray

ممنونflowerbird

کاربران زیر از ERFAN_PC برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

saj!jad

در این دنیا، همه چیز با تعادلی ساده بین دو چیز اداره می‌شود، آنچه برنده می‌شوید و آنچه از دست می‌دهید.

۱۵ آذر, ۱۴۰۰
۱۱:۰۸ ق٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1093
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰

Erfan386 گفته
سلام.

شرمنده اینجا پرسیدم.....

دوستان اون انجل کله پرتغالی باله بلند داره دوستان رو اول بعد چند ساعت خوب غذا میخورد ولی الان از دیروز من هر چی دادم غذا بی محلی می کنه و کار نداره میشه بگید چیکار کنم غذا میره زیر اب ا رو به روش رد میشه ولی تمایلی به خوردنش نشون نمیده و باله هاش یه جوری هست سرش یه کوچولو سفید شده و روی یه طرف بدنش به مقدار کم انگار قارچ زده و تحرکش نسبت به اون یکی خیلی کمه به نظرتون چیکار کنم؟؟؟

خیلی ازش خوشم میاد و دوست ندارم از دستش بدم و متاسفانه تنگ قرتینه هم ندارم میشه منو راهنمایی کنید!

و دوستان یکی از میگو هام که خودم بزرگشون کردم(مادرشون در هین به دنیا اوردن چه ها جان به جان افرین تسلیم کردgirl-bye)

توی تنگ بزگشون کردم و بعد ریختم تو اک اصلی یکشون رنگش محشره و ردفایر هم رد کرده و خداوکیلی رو دست نداره ولی امروز متوجه شدم یه قسمتی از پولک رو بدنش کنده شده و رنگ اون قسمت تغییر می کنه و به احتمال خیلی خیلی زیاد اون انجل نقره ای وحشی زدتش چون چندبار دیدم میره طرف میگو ها ولی کاری باهاشون نداره ولی امروز اینو دیدم.....

به نظرتون چیکارش کنم؟؟(ازش خیلی خوشم میاد رنگش خیلی جالبه ولی کاشکی یدونه کوچیک ترش رو انتخاب می کردمculpabilitycrying)

و اون نقره ای هم غذا میخوره ولی نصفیش رو تف میکنه و..... ولی در کل بچه ماهی هم میخوره حداقل دو سه تا در روز و سیر میشه ولی اون یکی هیچی نمیخوره یه وقت نمیره!cray

ممنونflowerbird  

سلام 

آقا عرفان اول باید بگم که باید برای کم کردن در گیری ۴ ۵ تا آنجل می‌آوردید (که اگه اشتباه نکنم آک شما ۷۰ لیتره پس مشکلی با تراکم ندارید ) در گیری انجل ها به خواطر قلمروعه پس برای این که دعوا و در گیری کم ترشه و برای این که از تلفات جلو گیری کنید باید ۵ ۶ تا انجل دیگه می آوردید 

اطلاعات خوبی در مورد ماهی ندادید پس فعلا تا وقتی که نوع بیماری رو پیدا کنید کیفیت آب رو بالا نگه دارید و سعی کنید آنجل رو جدا کنید تا دوباره کتک نخوره (داخل ظرف بزرگ با تجهیزات هم میتونید نگه دارید مثلا یه ظرف ۱۴ ۱۵   لیتری (( هرچقدر بیشتر بهتر))  رو داخلش بخاری و سنگ هوا بزارید و ماهی رو داخل اون درمان کنید ) 

به نظر من احتمال این که از اون یکی کتک خوردن باشه ۶۰ درصد 

و انگل داخلی گرفته باشه ۴۰ درصد 

یکم بیشتر در مورد علاعم ماهی توضیح بدید 

و انجل به نمک حساس نیست 

اون قسمتی که گفتید غذا میخوره و تف می‌کنه بیرون رو تازه دیدن پس احتمال انگل داخلی ۷۰ درصد شد

کاربران زیر از Ali 386 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC
۱۵ آذر, ۱۴۰۰
۱۱:۱۹ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹

سلام.

نه اصلا درگیری بینشون وجود نداره و به خوبی دارن باهم زندگی می کنن و کاری به کار هم ندارن.....

مطئنم بینشون درگیری اتفاق نیوفتاده و کلا یا باهم شنا می کنن یا اون کله پرتغالی یه جا میمونه و فقط باله هاش رو تکون میده ولی اون یکی میره و بچه ماهی شکار می کنه.....

به نظر من کیفیت اب رو بیارم بالا و یدونه حمام نمک بدم و غذا رو عصاره سیر بزنم اوکی میشه که البته در حد یه نظر ولی خوب می خوام برم تا عملیش کنم.....

در کل ممنون بابت راهنمایت اقا علیlove

ویرایش=

متاسفانه انجل دیگه داره نفس های اخرش رو میکشه craycrying

Mohammad 8.731

در این دنیا، همه چیز با تعادلی ساده بین دو چیز اداره می‌شود، آنچه برنده می‌شوید و آنچه از دست می‌دهید.

۱۵ آذر, ۱۴۰۰
۱۱:۲۷ ق٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1093
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰
264sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
سلام.

نه اصلا درگیری بینشون وجود نداره و به خوبی دارن باهم زندگی می کنن و کاری به کار هم ندارن.....

مطئنم بینشون درگیری اتفاق نیوفتاده و کلا یا باهم شنا می کنن یا اون کله پرتغالی یه جا میمونه و فقط باله هاش رو تکون میده ولی اون یکی میره و بچه ماهی شکار می کنه.....

به نظر من کیفیت اب رو بیارم بالا و یدونه حمام نمک بدم و غذا رو عصاره سیر بزنم اوکی میشه که البته در حد یه نظر ولی خوب می خوام برم تا عملیش کنم.....

شاید درگیری داشتن ولی زمانی که شما نبودید بیشتر دم دمای صبح درگیر میشن من هر وقت انجل ۲  ۳تا میگرفتم صبح پامیشدم میدیدم یکیشون باله هاش کنده شده چند رو اینجوری ادامه پیدا کرد تا آخر یکیش مرد نوبت اون یکی انجل شد بعد چند روز هم اونیکی آنجل هم مرد 

فعلا اون کار هایی که خودتون گفتید رو انجام بدید تا ببینید چی میشه 

امید وارم هرچه زود تر انجلتون خوب شه 

موفق باشید

کاربران زیر از Ali 386 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC
۱۵ آذر, ۱۴۰۰
۱:۴۹ ب٫ظ
saj!jad
مشهد

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 350
۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹
265sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
سلام.

شرمنده اینجا پرسیدم.....

ممنونflowerbird  

سلام عرفان جان به خاطر درگیری نبوده

مشکل گوارشی پیدا کرده یک اکواریوم قرنطینه انتقالش بده چون چیزی نمیخوره ضعیف میشه ماهی های دیگه میزننش 

خلاصه انتقالش دادی دمای اب و ببر بالا روی ۳۰ درجه

۱/۵اب و سیفون بزنه ازای هر ۵۰ لیتر نصف قاشق غذا خوری نمک بزن بهتر نشد از نیترو فرانتوئین به ازای هر ۵۰ لیتر یکی استفاده کن..

غذای گرانول بگیر روشون عصاره سیر بریز بنداز براشون اگه دیدی دو روز گذشت نخورد بگیرش یک قطره عصاره سیر بریز تو دهنش دقت کن فقط یکبار و یک قطره بریز من انجام مشابه انجل تو شد تو دو نوبت دو قطره ریختم تلف شد چون دیدم بار اول دادم بهتر شد گفتم بار دومم بدم که تلف شد تو بیشتر از یکبار نده...

یک فیلتراسیون بیولوژیکی هم تو اک قرنطینه بزار

کاربران زیر از saj!jad برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC

حالا انتخاب با تو که با خاطراتت بمیری...

یا قوی تر باشی تا که ایندتو ببینی...

۱۵ آذر, ۱۴۰۰
۲:۱۷ ب٫ظ
4amirali
تهران

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 290
۲۳ آبان, ۱۳۹۹

سلام،اولا خیلی عذر می‌خوام که در این تاپیک سوال میکنم، آخه بخوام سوالام رو جدا بفرستم حدود ۴۰ تا پیام میشهneutral، اما چون تاپیک آقا عرفان هست و پلنت داره گفتم اینجا بپرسم،عذر من رو بپذیریدبرا اک ۷۰ لیتر بخاری ۱۰۰ وات خوبه؟

برای گوپی،میگو ،کوری و پوزه بوته ای  و گیاه دما رو چند باشه؟

برای اک اول شن بریزم بعد روش سویل بریزم؟ 

بعد تو اک۷۰ لیتر،۱۲ کوری،چندین گوپی،پوزه بوته ای داره چنتا میگو میتونم نگه دارم؟ 

پوزه بوته ای یکی کافیه درسته؟

سیامی هم لازمه؟

برای تکثیر میگو و زنده موندن بچه ها چیکار کنم؟

و اینکه،خزه،مقاومه؟ بدون co2 هم میمونه؟

و چند نوع گیاه می‌خوام بکارم که مقاوم باشند و فقط کف رو سویل بریزم،نیاز بهco2نداشته باشن،وخببرا میگو ها هم مناسب باشن 

الان احساس میکنم کت اسپرتم کوری هارو اذیت میکنهgomboso 

که کتی بگیرم اذیت نکنه؟  

شن عربی با بکگراند مشکی با سویل بهتره؟

یا شن مشکی با بکگراند مشکی و سویل؟

کاربران زیر از 4amirali برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC
۱۵ آذر, ۱۴۰۰
۴:۰۰ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
267sp_Permalink sp_Print

۴amirali گفته
سلام،اولا خیلی عذر می‌خوام که در این تاپیک سوال میکنم، آخه بخوام سوالام رو جدا بفرستم حدود ۴۰ تا پیام میشهneutral، اما چون تاپیک آقا عرفان هست و پلنت داره گفتم اینجا بپرسم،عذر من رو بپذیریدبرا اک ۷۰ لیتر بخاری ۱۰۰ وات خوبه؟

برای گوپی،میگو ،کوری و پوزه بوته ای  و گیاه دما رو چند باشه؟

برای اک اول شن بریزم بعد روش سویل بریزم؟ 

بعد تو اک۷۰ لیتر،۱۲ کوری،چندین گوپی،پوزه بوته ای داره چنتا میگو میتونم نگه دارم؟ 

پوزه بوته ای یکی کافیه درسته؟

سیامی هم لازمه؟

برای تکثیر میگو و زنده موندن بچه ها چیکار کنم؟

و اینکه،خزه،مقاومه؟ بدون co2 هم میمونه؟

و چند نوع گیاه می‌خوام بکارم که مقاوم باشند و فقط کف رو سویل بریزم،نیاز بهco2نداشته باشن،وخببرا میگو ها هم مناسب باشن 

الان احساس میکنم کت اسپرتم کوری هارو اذیت میکنهgomboso 

که کتی بگیرم اذیت نکنه؟  

شن عربی با بکگراند مشکی با سویل بهتره؟

یا شن مشکی با بکگراند مشکی و سویل؟  

بله بخاری خوبه .

دمابین۲۶تا۲۷باشه بیشتر نباشه کمتر هم نباشه بخاطر ماهی ها و....

این دل بخواهی ولی اگه بخواهید چمن بکارید بهتره زیر شن و رو سویل که به نظر من رو سویل بریزید چون میگو توی بستر سفید دیده نمیشه درست حسابی.....

میگو تعدادش متغیر و دل بخواهی ولی به نظر من از۵تا شروع کنید(حجم اکواریوم منم تقریبا۷۰لیتر هست و منم با۳تا میگو شروع کردم شما به نظر من اول۵تا ردچری و اورنج بخرید اگه مشکلی نبود ۵تا دیگه هم اضافه کنید که اگه به وجود امدن هیربد مشکلی نداشته باشه (اگه برای فروش و درامد زاییی نمی خواید)می تونید توی سری دوم بلو و بلک و یلو و.....اضافه کنید)

که بعدش خود میگو ها خورد خورد افزایش پیدا می کنند.

بله بیشترش هم مشکلی ایجاد نمی کنه ولی به نظر من۳تا یک بندی بخرید.

سیامی تو جلبک تاثیر زیادی میزاره ولی بچه میگو هارو میخوره و حتی خود میگو ها هم ممکنه اذیت کنه و جاش یه جلبکخوار چینی بخرید.

کار خاصی نمی شه کرد و فقط باید اک اختصاصی باشه و هیچ ماهی به بچه میگو رد نمیزنه حالا شاید کمتر بخوره یا بیشتر ولی همشون میخورن و تنها موجودی که با میگو کار نداره کت اتو هست که با وجود۳تا کت اتو برای اک۷۰لیتری نه نیازی به کت پوزه بوته ای نه جلبک خوار چینی نه سیامی و نه کوریدوراس و.....میشه و خودشون تمامی جلبک ها چه روی گیاهان چه روی جاهای دیگه ساپورت می کنند و تنها موجود هست که بچه میگو نمیخوره ولی باز هم با این حالت گوپی ها بچه میگو هارو میخورن.....

ولی اگه یدونه کت اتو هم دیدید بخرید(تو تعداد عملکردشون خیلی بهتره) خیلی تو جلبکخواری حرفه ای و میگو امانو رو میزاره تو جیبشhahaha1

و سعی کنید حتما از چوب و خزه استفاده نید چون میگو علاقه ی خاصی به خزه و چوب داره و اکثیر میگو ها بچه هاشون رو روی خزه و چوب به دنیا میران(خزه رو بچسبونید به چوب تا بتونن لاش قایم شن و از بیوفیلم چوب تغذیه کنن )خزه هم بهتره کریسمس باشه ولی مدل دیگه ای هم بود مشکلی نیست.

خزه مقاوم که نه ولی اگه کود مایع برند خوب داشته باشید می تونی ازشون نگهداری کنید بدونco2ولی باco2سر سبزیشون کاملا مشهوده.....

گیاه رو توی سوالات قبلی گفتم دم گربه و شویدی و گندمی جزو مقاوم ترین گیاهان هستند البته نخودی هم هست ولی خوب نه به اندازه ی اینا ولی اونم مقاومه!

علف ستاره ی هم اقا سرخانزاده میگفت میگو ها خیلی باهاش حال می کنن.

پوزه بوته ای خوب هست و با کوریدوراس هم مشکلی نداره!

والا این سوال اخرتون رو یه مقدار گیج کنندس باز خودتون می دونید کدوم رو ولی به نظر من گزینه اخرتون بهتره و زیر شن مشکی و روش رو سویل بریزید!

و بهتره از این به بعد این گونه سوالات رو توی تاپیک شخصی بپرسید!

لینک تاپکتون رو هم زیر میزارم واگه نمی خواید توی تاپیک قبلیتون  ادامه بدید یه تاپیک جدید بزنید!bird

https://www.onlypet.ir/forum/user-picture/%d8%a7%da%a9%d9%88%d8%a7%d8%b1%db%8c%d9%88%d9%854amirali/

موفق باشیدflower

4amirali

۱۷ آذر, ۱۴۰۰
۰:۰۸ ق٫ظ
saj!jad
مشهد

کاربر ممتاز
Members
۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹
268sp_Permalink sp_Print

سلام اقا عرفان

انجل و بگیر تو دستت 

یک سرنگ بردار سرش و یا شلینگ اکواریوم حدود۵سانت بزن یا شلنگ سرم(سرم باشه بهتره)

عصاره سیر و بکش داخلش در حد یک قطره تو دهنش بچکون جلو دهنش بگیری خودش مث بچه سر شلنگ و میگیره😂

جدی میگم امتحان کن دهنش باز شد بچکون تو دهنش 

بعد بنداز تو آب به امید خدا بهتر بشه💚

۱۷ آذر, ۱۴۰۰
۱۰:۲۶ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
269sp_Permalink sp_Print

سلام.

ممنون اقا سجاد .....

و ممنون از اقا علی بابت ارهنماییی های ازرندتون!

ولی اگه پست زیر رو که ویرایش کردیم رو نگاه کنید.(پست۲۶۳)

Erfan386 گفته
سلام.

ویرایش=

متاسفانه انجل دیگه داره نفس های اخرش رو میکشه craycrying  

نوشتم که همون موقع انجل مرد کله پرتغالی که البت خوب بود اومدم اینجا سوال کردم رفتم تا درمانش رو شروع کنم دیدم رفته بین چمن ماش ها گیر کرده و در اوردمش شنا کرد باز رفت بعد چند دقیقه گیر کرد اونجا و من جداش کردم توی یه دبه تا ماهی ها نخورنش و بعد تقریبا۲۰دقیقه مردcryingcrying

ولی اقا سجاد روشت خیلی عجیبه ها به خانواده گفتم منو سوجه کردن تا چند روزhahaha1

البته اون نقره ای هم انگل روده ای داشت که خوشبختانه پری شب غذاش رو به عصاره سیر زدم و چندتاشون رو پس نداد و خورد ولی امروز غذا خورد و من گفتم که غذا هارو پودر می کنم و میریزم تو نمکدون و میپاشم جلو شون و فکر کردم انجل اینجوری نمی خوره ولی در کمال تعجب وقتی با نمکدون میریزم خیلی بهترمیخوره و جالبش این هست که میاد و سوا می کنه و گنده هاش رو بر می دارهhahaha1و در همین هین بچه ماهی هام میان غذا میخورن وقتی هواس یکیشون نیست یهو حمله می کنه یکیشون رو میخوره(البته این مال دیروز بود و بچه  ها دیگه گرگ شدنneutral و هرجا انجل هست بسیار هوشیارن و انجل می دونه نمی تونه شکارشون کنه مگر اینکه بی هوا بتونه غافل گیرشون کنه.....buccaneer

و دوستان یه عکس ناب 😍😍😍🥰

163894612125431.jpgImage Enlarger

و دوستان از جمله اقا محمد کتفیش پوزه بوته ای بزرگم هم توی این عکس هست که درخواست عکس کرده بودید......

یه عکس دوتایی که دوستان یه چیز جالب رو اون میگو قرمز هست و اینو میگفتم که انجل زدتش که دیدم کار انجل نبود و نمی دونم چی شده بود ولی در کل رنگش به قدری قرمز که توی عکس به مشکی میخوره و میشه گفت یه ردفایر کم نظیر و تکثیر خودم هست.....

و دوستان دیروز بالاخره بچه کتفیش رو به زور اوردم بیرون(دست کرده بود تا اکواریوم نیم ساعت توی سنگ دست می کردم تا با هزار بد بختی اومد بیرون و تونستم ازش عکس بگیرمeek)

و دوستان فکر کنم روی اون غاری که روش خزه بستم مهد کودک میگو هاست و تا به حال بچه میگویی اونجا ندیدم ولی هر میگو یی که تخم هاش چشم در اوردن میره میخوابه اونجا و به نظرم همشون بچه هاشون رو اونجا رها کردند و امیدوارم این دفعه چیزی برام بمونهsharkblue

و دوستان یه خبر خوب که فکر کنم اقا امیر(پارادوکس)خیلی باهاش حال میکنه و حالا میگو اسنوبال که بزودی ازش براتون عکس میزارم!

love3love3love3love3love3love3love3love3love3love3love3love3love3love3love3love3love3love3love3love3love3

-paradox

۱۷ آذر, ۱۴۰۰
۱۰:۵۷ ق٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1289
۵ شهریور, ۱۴۰۰
270sp_Permalink sp_Print

سلام 

خوب خداروشکر انجل نقره ای درست شد 

توی عکس اوم میگوئه ردچریه eek

فکر کردم همون بلک ماده است 

خوب بالاخره این کتفیش افتخار دادن و گذاشتن ازش عکس بگیری 

من که میگو ندارم ولی هروقت می‌شنوم میگو هات تخم میزارن کلی حال میکنم done

میگو اسنوبال عالیه خدایی خیلی خوشحال شدم زودتر عکس بده ببینم 

چند تا گرفتی ؟

دونه ای چند؟

جنسیت ؟

varje

کاربران زیر از -paradox برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC
۱۷ آذر, ۱۴۰۰
۱۲:۲۷ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹

-paradox گفته
سلام 

خوب خداروشکر انجل نقره ای درست شد 

توی عکس اوم میگوئه ردچریه eek

فکر کردم همون بلک ماده است 

خوب بالاخره این کتفیش افتخار دادن و گذاشتن ازش عکس بگیری 

من که میگو ندارم ولی هروقت می‌شنوم میگو هات تخم میزارن کلی حال میکنم done

میگو اسنوبال عالیه خدایی خیلی خوشحال شدم زودتر عکس بده ببینم 

چند تا گرفتی ؟

دونه ای چند؟

جنسیت ؟

varje  

سلام.

بله ردچری سر همین گفتم فکر نکنید قهوه ای هست.
والا تخم که که میریزن ولی بچه میگو نسبیم نمیشه!heeee

اقا امیر من نخریدمش و اگه دقت کنی چیزی هم راجب خریدش نگفتمeek

این میگو تکثیر خودم هست  و هیربد هست ولی دقیقا شبیه اسنوبال هست و فقط نمی دونم چرا میگو ها موقعی که تخم دارن زیر شکمشون رنگشون تغییر می کنه و خیلی پر رنگ تر میشه و این میگو هم همین طوری هست و موقعی که تخم داشت دوتا مربع قهوه ای خیلی کمرنگ روش به وجود اومده بود که شکلش خیلی جالب شده و اتفاقا چند روز پیش عکسش رو برای یکی فرستادم و میگفت عجب میگو اسنوبال خوبی هست و گفت نمی دونم چی .....وبعد فهمید که اسنوبال نیست از تعجب مونده بود چیکار کنه.
سر همین موضوع گفتم ببنیم واکنش شما چیه!!!!!!(ناراحت نشید یه وقت منظوری خاصی نداشتمflower2!)
و تا به حال۱بار هم تخم ریخته و الان هم تو زینش کلی تخم داره و امیدوارم هر چی از این بچه مونده مثل خودش باشن!

و اقا امیر و دوستان عکسش رو میزارم بعدا ببنید اصلا کپی یه اسنوبال هست!

ممنون اقا امیر بابت نظرi-love-you

-paradox

۱۸ آذر, ۱۴۰۰
۴:۵۷ ب٫ظ
saj!jad
مشهد

کاربر ممتاز
Members
۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹
272sp_Permalink sp_Print

رفقا من کوچیک تمام شما هستم 

ولی میگو تخم نمیریزه🙏🏼

تو بدنش تخم ساخته میشه مث زنده زا ها بچه هارو میریزه شایدم من اشتباه میکنم ولی در کل من از کت خیلی خوشم اومد🙂

۱۸ آذر, ۱۴۰۰
۵:۱۵ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
۵ شهریور, ۱۴۰۰
273sp_Permalink sp_Print

ما کوچیک شماییم 

حق با شماست آره تخم نمیزاره بچه میزاره 

ولی زنده زا نیست 

خود آقا علیرضا گفتن مثل زنده زاها تکثیر میشه اما زنده زا محسوب نمیشه 

saj!jad
۱۸ آذر, ۱۴۰۰
۶:۰۵ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
274sp_Permalink sp_Print

سلام.

اقا سجاد شما جات رو سر ماست و همچنین اقا امیر و منظورم از تخمریزی همون بود(چون تخم ها وقتی نزدیک به زمان تولدشون میشه دوتا نقطه ی مشکی روشون به وجود میاد که یعنی بچه ها هچ شدن (چشم هاشون هست)و اماده ی در امدن هستن  و منظورم از تخمریزی همون بود ولی خخوب گفتم وازه ی دیگه نمیشه براش بکار برد مثلا بچه میریزه یا.....(البته هست ولی خوب من اون موقع اینو نوشتم شما به بزرگیتون ببخشید)و در کل با فرمایشاتتون موافقم....

و دوستان جالبتش این  هست که میگو وقتی موقع بدنیا  اومدن بچه هاش میشه بچه ها به موقعی که از شکم مادر میان بیرون اون لایه قشری که دورشون احاطه شده رو پاره می کنن و میان بیرون که این کار زیر۱ثانیه انجام میشه!(و اگه دقت کردید توی بچه گوپی هم همین هست اول که بدنیا میان یه قشری دورشون رو  احاطه کرده که با یه تکون اون قشر پاره میشه وشروع به شنا می کنن)

اقا سجاد کت هم هم قابل دار نیستنiloveyou

saj!jad

۲۴ آذر, ۱۴۰۰
۱۲:۳۷ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹

سلام.

😍😍😍😍😍😍😍

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

و دوستان به زودی خبرهای خوبی بهتون میدم!blink

و اقا سجاد داداش عکس گذاشتم که عکس بزاری هاhahaha1

موفق باشیدbirdfloweriloveyou

4amirali, Mohammad 8.731, saj!jad, Sarkhanzadeh, -paradox

۲۴ آذر, ۱۴۰۰
۱:۲۲ ب٫ظ
AROWANA. OSCAR
لرستان.خرم آباد دریاچه مالاوی

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1650
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
276sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
سلام.

😍😍😍😍😍😍😍

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

سلام عالیه فقد یه بلک گوست هافبیک کم دارهthumbs-up

کاربران زیر از AROWANA. OSCAR برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC

۲۴ آذر, ۱۴۰۰
۱:۵۲ ب٫ظ
Negar81

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 138
۲۳ آبان, ۱۴۰۰
277sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
سلام.

😍😍😍😍😍😍😍

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

سلام عالیه.i-love-you

کاربران زیر از Negar81 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC
۲۴ آذر, ۱۴۰۰
۲:۳۶ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
۵ شهریور, ۱۴۰۰

سلام 

خیلی عالی شده تانک 

واقعا گیاها جذابش کردن i-love-you

امیدوارم جلبک از تانکت دور باشه blue

یه ماشالله کن اون دم گربه ای ها خیلی رشد کردن مرحبا 

برادر یکم هرسشون کن گناه دارن یکم دیگه از آب میزنن بیرون 

تا میتونی نذار ارتفاع بگیرن

زود به زود هرسشون کن پر پشت بشن 

اون سنگ سفید بزرگه رو بردا زیادی فضا گرفته یه دونه چوب بزار جاش 

یه دونه بلک گوست هم کم داره تانکت done

گوپی ها خیلی زیاد شدن ایول!

میگو اسنوبال چی شد ؟

عکس میخوام ازش 

یه دونه هافبیک هم بگیری عالی میشه 

done

ERFAN_PC
۲۶ آذر, ۱۴۰۰
۷:۵۱ ب٫ظ
saj!jad
مشهد

کاربر ممتاز
Members
۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹

Erfan386 گفته
سلام.

😍😍😍😍😍😍😍

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

سلام اقا عرفان گل خوبی دوست من💚

ببخشید انقد دیر میام بنده الان دارم تمرین میکنم برای امتحان های پیش روم و هر روز سر میزنم و پیام های شخصی دوستان و پاسخ میدم

فعلا تو فکرم یکسری تغییرات انجام برم برای اکواریوم 

بعد اون عکس که هیچی یک ویدئو در خدمتتون هستم

ولی خوب دکوری چیدی برای اکواریوم اگه سمت فیلتراسیون هم گندمی بکاری رشد خوبی کنن شاهد صحنه زیبایی خواهی بود که کم نظیرbunnyearsmiley

کاربران زیر از saj!jad برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC

۲۶ آذر, ۱۴۰۰
۸:۲۹ ب٫ظ
Mohammad 8.731
شیراز

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 790
۱۲ مرداد, ۱۴۰۰
280sp_Permalink sp_Print

Erfan386 گفته
سلام.

😍😍😍😍😍😍😍

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

سلام آقا عرفان گل 🌷

به به کیف کردم varje

پس من الان کناره گیری میکنم از کورس گوشتخوار fun

ماشاالله چقدر رشد کردن گیاهان yes

دم گربه ای حرس میخواد quarrel

حلزون زبرا شروع کرده به تمیز کاری ؟ 

آنجل هم رشد کرده و بنظرم یه بچه گوپی خوار دیگه لازمه no-name

آنجل میگو ها رو شل و پل نکرده ؟hahaha1

چند تا عکس از بچه میگو ها بگذارید دلمون شاد بشه hi-hi

موفق باشید 🌷

کاربران زیر از Mohammad 8.731 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC

چشم دل باز کن که جان بینی 

آنچه نادیدنی است آن بینی 

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: SajjadMolavi, Abedi, saleh128
204 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111

HAMID ESKANDARI : 2608

آمار کاربران:

مهمان: 575

اعضا: 33990

مدیران انجمن: 15

مدیر کل: 1

آمار انجمن:

گروه ها: 7

انجمن ها: 239

موضوعات: 7677

جدیدترین اعضاء:

2009211..parsa, mamalidevil20196@gmail.com, mohamad_setareh, obbamir, lvlahsan, seyedizadeh

مدیر کل: شهریار (onlypet.ir): 3003

آخرین ارسال های انجمن

آخرین دیدگاه ها