سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 170 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۲۴ فروردین, ۱۳۹۹
۹:۲۶ ق٫ظ
sina1384
تهران
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 25
۸ اسفند, ۱۳۹۸
sp_UserOfflineSmall افلاین
3381sp_Permalink sp_Print

ممنون از راهنمایی تون اقا مجتبی تو فکر اک ۵۰۰ لیتری براشون هستم ایا مناسبه و بعد چون دادشم علاقه خاصی به فلاور داره بگیرم مثلا ۱۰۰ لیتر از اکواریوم را بذارم یه فلاور و یه پرت ماده بعد مخفیگاه رو باید با سنگ بذارم فقط درسته

۲۴ فروردین, ۱۳۹۹
۱۱:۰۳ ق٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 4189
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
3382sp_Permalink sp_Print

خب یا تصمیم برادر یا خودتون 

فلاور استرس میگیره و از اون بد تر تکثیر نمیشه چون استرس میگیره و تخم ها رو میخوره و در کل نمیشه

مخفیگاه بله با سنگ هست و یا گیاه مصنوعی که نباید آهکی باشن

کاربران زیر از ΡARSA برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

sina1384, arashthegeek
۲۴ فروردین, ۱۳۹۹
۱۲:۱۰ ب٫ظ
shayan.s
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 451
۵ شهریور, ۱۳۹۴
3383sp_Permalink sp_Print

sina1384 گفته
ممنون از راهنمایی تون اقا مجتبی تو فکر اک ۵۰۰ لیتری براشون هستم ایا مناسبه و بعد چون دادشم علاقه خاصی به فلاور داره بگیرم مثلا ۱۰۰ لیتر از اکواریوم را بذارم یه فلاور و یه پرت ماده بعد مخفیگاه رو باید با سنگ بذارم فقط درسته  

من فقط در تکمیل صحبت آقا پارسا بگم که به فرضی که شما اصلا یک آکواریوم کاملا مجزا برای فلاور هم بخرید باز جفتش را همیشه کنارش نمیتونید نگه دارید به این شکل نیست که نر و ماده همیشه کنار هم باشن و تکثیر کنید.

اگر واقعا به فلاور علاقه دارید و نمیخواید ریسک و دردسر داشته باشید.یک آکواریوم کوچیک تر هم بخرید و یک عدد فلاورهورن یا بونسای خوب نگه داریدو حسابی بهش برسید و لذت ببرید.به فکر تکثیر هم اصلا نباشید.اولا تکثیر موفق فلاور خیلی راحت نیست و ثانیا برای تکثیر خوب باید نر و ماده فلاور خوب نژاددار بخرید که بنا به تجربه شخصی میگم ماده فلاور خوب پیدا کردنش خیلی سخته

کاربران زیر از shayan.s برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

عباس م

ما از دو جهان غير تو ای عشق نخواهيم

۲۴ فروردین, ۱۳۹۹
۱:۰۳ ب٫ظ
sina1384
تهران
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 25
۸ اسفند, ۱۳۹۸

یعنی تک هم نمی شه گذاشت داخل یک بخش تنهاshark2

کاربران زیر از sina1384 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

arashthegeek
۲۴ فروردین, ۱۳۹۹
۲:۱۱ ب٫ظ
8080m.n(محمد رضا)
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 677
۸ اسفند, ۱۳۹۸
3385sp_Permalink sp_Print

سلام

فلاور باید تو یه اکواریوم جدا باشه اگه با شیشه جداش کنید یکسره در تلاشه که خودشو به اونا برسونه تا تا بزندشون هم برای خودش خوب نیست هم ماهیای اون طرف استرس میگیرند

کاربران زیر از 8080m.n(محمد رضا) برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

sina1384
۲۴ فروردین, ۱۳۹۹
۲:۵۹ ب٫ظ
arashthegeek
قم
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 54
۲۴ اسفند, ۱۳۹۸
3386sp_Permalink sp_Print

sina1384 گفته

فکر نکنم پرت یا فلاور اسیب به ھم نزنن احتمالش زیاد ھست یکی کتک بوخورھ

chaprastlala-lala-lalashark2

varje

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

۲۷ فروردین, ۱۳۹۹
۶:۳۰ ب٫ظ
adsiz
TABRIZ
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 6
۲۲ فروردین, ۱۳۹۹
3387sp_Permalink sp_Print

سلام خدمت دوستان

من ماهی گیاهخوار ها رد کنم فقط سورم بمونه

میخواستم بدونم سورم با سیچلاید دلفینی میسازه ؟

دیگه چه ماهی هایی با سورم میسازه ؟

۲۷ فروردین, ۱۳۹۹
۱۰:۱۱ ب٫ظ
shayan.s
تهران

کاربر هدفمند
Members
۵ شهریور, ۱۳۹۴
3388sp_Permalink sp_Print

adsiz گفته
سلام خدمت دوستان

من ماهی گیاهخوار ها رد کنم فقط سورم بمونه

میخواستم بدونم سورم با سیچلاید دلفینی میسازه ؟

دیگه چه ماهی هایی با سورم میسازه ؟  

در مورد سازگاری تمام ماهیان گوشتخوار قبل از هر چیزی سایز آکواریوم مهم است.سایز آکواریوم از مهمترین مسایل در بحث سازگاری هست.پس تا سایز آکواریوم و سایز ماهی شما را ندانیم راهنمایی زیادی نمیشه کرد. سوروم با شارک ها و بارب های بزرگ سازگاری خوبی داره.به شرط داشتن مخفیگاه زیاد با بلک گوست هم قابل نگهداری هست.با پروت هم بسیار سازگار هست.

اما در مورد سوال شما.از نظر خلق و خو مشکلی باهم نخواهند داشت به شرطی که دلفینی از سوروم کوچیک تر نباشه و خیلی هم بزرگتر نباشه.از نظر تغذیه هم بسیار بهم نزدیک هستند اما نگهداری سیکلید امریکایی با سیکلید افریقایی به لحاظ پارامترهای آب،مانند پ هاش،میزان شوری،سختی آب و ... خیلی کار درست و اصولی ای نیست از طرف دیگه عموم سیکلیدهای افریقایی به میزان گیاه و غذاهای گیاهی بیشتری در رژیم غذایی نیاز دارند.(البته سوروم و دلفینی خیلی مشکلی از این نظر ندارند)

عباس م, adsiz

۲۸ فروردین, ۱۳۹۹
۸:۰۷ ب٫ظ
adsiz
TABRIZ
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 6
۲۲ فروردین, ۱۳۹۹
3389sp_Permalink sp_Print

ممنون که راهنمایی کردید

کلا سورم با چه ماهیایی سازگار هست برای نگهداری تو اک ۱۶۰ لیتری

۲۸ فروردین, ۱۳۹۹
۸:۴۲ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
3390sp_Permalink sp_Print

سلام  

سوروم با رعایت سایزبندی و داشتن فضای کافی با دسته ای از ماهی های صلح جو از جمله دالر - سیلور شارک - گورامی ( به جز دارف ) - پنگوسی معمولی - بلک گوست و ... سازگاره و با دسته ای از ماهی های مهاجم از جمله پروت - پروکسیموس و .... نیز سازگاری داره. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Hamid Lover, amiresmaili, 𝓥𝓪𝓷𝓲𝓵𝓵𝓪
۳۰ فروردین, ۱۳۹۹
۰:۳۳ ق٫ظ
Aliforoughi9
Tehran

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 277
۱۷ فروردین, ۱۳۹۹

سلام خسته نباشید من قصد راه اندازی یه اک دیگه دارم به حجم ۹۰ لیتر بالا تر البته.

میشه یه ترکیب بهم بگید و اکثر ماهایارو نگهداری کردم و تجربه ۲ سالم فقط از افریقایی ها دارم

یه ترکیب رنگارنگ دنبالشم و درگیرارو به حداقل برسونم

یه ترکیب به هم از افریقای ها اگه میشه پیشنهاد بدید و یه ترکیب امریکایی

ممنون میشم ففط تعدادشم بگید که دیگه لطف میکنید

فقط یه سوال تاپ فیلترش ابش تا بالا زیاد نمیاد دم سوراخاشم  سنگ گذاشتم پدم امتحان کردم  سرامیک کلش ت اب نیس فقط مقداریش تو ابه که فک کنم مشکل ساز بشه دوستان پیشنهادی ندارین؟ چسب اک بزنم سوراخاشو ممنون

۳۰ فروردین, ۱۳۹۹
۰:۴۷ ق٫ظ
.phoenix

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1295
۳۰ آذر, ۱۳۹۶

در خصوص سیکلیدهای آفریقایی

من یه سری توضیحات اولیه رو بهتون میدم...عزیزان کاملش کنن

حداقلها...طول آکواریوم حدود ۹۰ سانت(برای امبوناها ) ...حجم اکواریوم .ترجیحا ۱۸۰ لیتر ...صخره و مخفیگاه فراوان

در حجم ۹۰ لیتر چیزی که به ذهنم میرسه در مورد آفریقاییها...فقط سیکلید بریچاردی و خانواده های اون گروه هست که هم‌گرونن هم نایاب

کلا سیکلیدهای آفریقایی بخاطر خصوصیات رفتاریشون بهتره در تعداد زیاد نگهداری بشن تا آسیب به حداقل برسه.و چون بیولود بالایی دارن حجم بیشتر و فیلتر قوی نیاز دارن

در خصوص تعداد...نظرات متفاوته...ولی اکثرا میگن در یک اکواریوم ۸ به بالا باشن....از هر گروه به هیچ وجه دوتا نباشن که درگیری پیش میاد...۳ یا بالاتر(ترجیحا ۴)

کاربران زیر از .phoenix برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Aliforoughi9, 𝓥𝓪𝓷𝓲𝓵𝓵𝓪
۳۰ فروردین, ۱۳۹۹
۶:۳۵ ب٫ظ
Aliforoughi9
Tehran

کاربر عالی
Members
۱۷ فروردین, ۱۳۹۹

.phoenix گفته
در خصوص سیکلیدهای آفریقایی

من یه سری توضیحات اولیه رو بهتون میدم...عزیزان کاملش کنن

حداقلها...طول آکواریوم حدود ۹۰ سانت(برای امبوناها ) ...حجم اکواریوم .ترجیحا ۱۸۰ لیتر ...صخره و مخفیگاه فراوان

در حجم ۹۰ لیتر چیزی که به ذهنم میرسه در مورد آفریقاییها...فقط سیکلید بریچاردی و خانواده های اون گروه هست که هم‌گرونن هم نایاب

کلا سیکلیدهای آفریقایی بخاطر خصوصیات رفتاریشون بهتره در تعداد زیاد نگهداری بشن تا آسیب به حداقل برسه.و چون بیولود بالایی دارن حجم بیشتر و فیلتر قوی نیاز دارن

در خصوص تعداد...نظرات متفاوته...ولی اکثرا میگن در یک اکواریوم ۸ به بالا باشن....از هر گروه به هیچ وجه دوتا نباشن که درگیری پیش میاد...۳ یا بالاتر(ترجیحا ۴)  

اها ممنون یه ترکیب پیشنهادی میدن 

نظر خودم راستش ماهیای لبشور هستش  ۵ تا مونو تایگر ۵ تا اسکات فقط مخفیگاه به تعداد ماهی لازمه یا فقط طوری باشه که دید نداشته باشن البته شایدم ۶ مونو ۶ اسکات که ترکیب قشنگی میشه نظر شما چیه فقط درصد نمک چجوری هر هفته بعد سیفون اضافه کنم دیگه دمام ۲۸ خوبه براشون؟

مشکل تاپ فیلترم که بالا گفتم راهی ندارینthinking

البته یدونه‌ فلاورم میتونم نگهداری کنم ولی بستر دارم و دکوره صخره ایی 

اگه میشه یه ترکیب پیشنهادیم بدبد ممنون میشم

فقط ماهیان لبشور عمرشون چقدره و حساس که نیستن؟

مونو تایگر با مونو باله زرد سازگاری داره ؟سلیور اسکات گرین اسکات چطور؟و من همونطور که گفتم.عکس دکورمم شب اگع شد میفرستم چون تکمیلش کنم فقط مخفیگاه زیاد شاید نداشته باشه. تیر اندازم سازگاری داره با ماهیای که گفتم

خیلی خیلی ببخشید زیاد شد ممنون

۳۱ فروردین, ۱۳۹۹
۷:۰۰ ق٫ظ
.phoenix

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1295
۳۰ آذر, ۱۳۹۶

در خصوص ماهی لبشور اطلاعاتی ندارم....انشالله آقا مجتبی بهتون کمک میکنن....فکر نمیکنم برای لبشور مخفیگاه لازم باشه،چون ماهیهاش بصورت گله ای حرکت میکنن و بیشتر فضای باز برای شنا احتیاج دارن

مخفیگاه بر ای سیکلیدهای آفریقایی مهمه.

در مورد تاپ فیلترتون،خب احتمالا یا ایراد اساسی در طراحی داره،یا خروجی بیشتر از قدرت پمپشه....اگه دومی باشه میشه با کم کردن منافذ خروجی تا حدودی برطرفش کرد....فکر میکنن سرامیک باید کامل در آب قرار بگیره....

اگه دقیقا بگین مشخصات اکواریومتون چقدره بهتر میشه کمکتون کرد....ولی در حجم صد لیتر من از آفریقاییها فقط میتونم انواع بریچاردی رو بهتون توصیه کنم که کمیاب و گرون هستند و البته کریبنسیس هم هست که میشه راحت هم پرورشش داد.از آمریکاییها خب رامیزی در این حجم قابل نگهداریه هم نسبتا گرونه و هم سطح نگهداری بالا میخواد.بجز اون بلو آکارا هم میشه یک جفتش رو در یک آکواریوم ۱۰۰-۱۲۰ لیتری نگه داشت

کاربران زیر از .phoenix برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Aliforoughi9, 𝓥𝓪𝓷𝓲𝓵𝓵𝓪
۳۱ فروردین, ۱۳۹۹
۱۰:۲۲ ق٫ظ
Aliforoughi9
Tehran

کاربر عالی
Members
۱۷ فروردین, ۱۳۹۹
3395sp_Permalink sp_Print

.phoenix گفته
در خصوص ماهی لبشور اطلاعاتی ندارم....انشالله آقا مجتبی بهتون کمک میکنن....فکر نمیکنم برای لبشور مخفیگاه لازم باشه،چون ماهیهاش بصورت گله ای حرکت میکنن و بیشتر فضای باز برای شنا احتیاج دارن

مخفیگاه بر ای سیکلیدهای آفریقایی مهمه.

در مورد تاپ فیلترتون،خب احتمالا یا ایراد اساسی در طراحی داره،یا خروجی بیشتر از قدرت پمپشه....اگه دومی باشه میشه با کم کردن منافذ خروجی تا حدودی برطرفش کرد....فکر میکنن سرامیک باید کامل در آب قرار بگیره....

اگه دقیقا بگین مشخصات اکواریومتون چقدره بهتر میشه کمکتون کرد....ولی در حجم صد لیتر من از آفریقاییها فقط میتونم انواع بریچاردی رو بهتون توصیه کنم که کمیاب و گرون هستند و البته کریبنسیس هم هست که میشه راحت هم پرورشش داد.از آمریکاییها خب رامیزی در این حجم قابل نگهداریه هم نسبتا گرونه و هم سطح نگهداری بالا میخواد.بجز اون بلو آکارا هم میشه یک جفتش رو در یک آکواریوم ۱۰۰-۱۲۰ لیتری نگه داشت  

سلام ممنون بابت راهنماییاتون اگه برا لبشور مخفیگاه اینطوری باشه عالی میشه مشکل تاپ فیلترو حل کردم و امروز ابو پر کردم گذاشتم سیکل طی بشع. ابعاد تانکمم ۶۰ ۳۰ ۵۰ هستش . اگه اقا مجتبی درمورد لبشورا یه توضیحی بدن همین مخفیگاه هم تعدادشون ممنون میشم اسکات و تیرانداز هم باید ۴ تا به بالا باشن. بعد زیادی که حساس نیستن ‌‌ و هفته گی یاید نمک اضافه کرد بعد از سیفون

۳۱ فروردین, ۱۳۹۹
۱۱:۳۸ ق٫ظ
shayan.s
تهران

کاربر هدفمند
Members
۵ شهریور, ۱۳۹۴
3396sp_Permalink sp_Print

Aliforoughi9 گفته

سلام ممنون بابت راهنماییاتون اگه برا لبشور مخفیگاه اینطوری باشه عالی میشه مشکل تاپ فیلترو حل کردم و امروز ابو پر کردم گذاشتم سیکل طی بشع. ابعاد تانکمم ۶۰ ۳۰ ۵۰ هستش . اگه اقا مجتبی درمورد لبشورا یه توضیحی بدن همین مخفیگاه هم تعدادشون ممنون میشم اسکات و تیرانداز هم باید ۴ تا به بالا باشن. بعد زیادی که حساس نیستن ‌‌ و هفته گی یاید نمک اضافه کرد بعد از سیفون  

سلام 

در مورد راه اندازی آکواریوم لب شور و ملزوماتش از جستجوی سایت استفاده کنید.هم در سایت و هم در تالار گفتگو مفصل در موردش توضیح داده شده.تجهیزات لازم،میزان نمک،نوع نمک و ... آکواریوم لب شور خوب یک کار تخصصی هست و خودش یک نوع آکواریوم محسوب میشه(مثل پلنت یا بلک واتر)

در مورد سازگاری های ماهی های لب شور همینجا می تونید سوالتونو بپرسید.

دکور بندی آکواریوم لب شور نیاز نداره مثل سیچلاید های افریقایی پر از مخفیگاه باشه بلکه فضای باز شنا کردن،بستر نرم و ماسه ای و دکور اسفنج و مرجان در حد متعادل براش کفایت میکنه.به جز  گابی و مارماهی مورای که مخفیگاه لازم دارند بقیه بیشتر اوقات دسته جمعی شنا می کنند.

انواع اسکات ها و تایگر مونو و آنجل مونو باهم سازگاری دارند ولی نه در اندازه تانک شما.در این ابعاد حتما شاهد درگیری نسبتا شدید خواهید بود.از طرفی این ماهی ها زود رشد می کنند و فضای کافی نیاز دارند.به نظر من شما ۴ ۵ تا تایگر مونوی سایز کوچیک بخرید و تا یک مدت نگهداری کنید.یا مثلا همین تعداد اسکات.تایگر مونو خلق و خوی آرامتری داره از آنجل مونو. تیر انداز هم ماهی آرامی هست و خیلی با بقیه مشکلی نداره.ببر ماهی خیلی ماهی خاص و قشنگی هست ولی وقتی کمی سایز بگیره شدیدا مهاجم میشه.پوفر را هم که کلا توصیه نمیکنم مگه در تانک بزرگ.

عباس م, مجتبی, Aliforoughi9

۳۱ فروردین, ۱۳۹۹
۳:۲۶ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
3397sp_Permalink sp_Print

سلام  

در تانک ۹۰ لیتری بهتره فقط از یک گونه ماهی لب شور نگهداری کنید جون این ماهی ها رو باید گله ای نگهداری کنید و فضای باز برای شنا داشته باشند در مورد تانک لبشور در سایت مفصل توضیح داده شده مطالعه بفرمایید. 

birddone

shayan.s, Aliforoughi9
۷ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۳:۴۵ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸

سلام

میشه چند تا از ماهیای سازگار با گورخری رو نام ببرید ؟

ممنون

جویل میشه؟

۷ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۳:۵۲ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
3399sp_Permalink sp_Print

سلام  

گوره خری همانطور که خودتون تجربه کافی دارید مخفیگاه اختصاصی و فضای کافی نیاز داره حالا اگر جای کافی و مخفیگاه دارید با رعایت سایزبندی ماهی ها با تگزاس - پروت - جک دمپسی و جگوار و حتی اسکار تقریبا سازگاره البته گاهی با سیچلاید آفریقایی هم دیده شده ولی در شرایطی خاص و سیچلیدهایی مثل ماکرو اوراتوس .

با گرین ترور هم اگر جای کافی برای هر دو گونه باشه زیاد مشکلی نداره. دیگه کافیه دارم همه رو نام میبرم فقط زنده زاها مونده که اونها رو به عنوان خوراک استفاده کنید. birddone

ΡARSA, alinoos
۷ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۱۱:۲۶ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
3400sp_Permalink sp_Print

سلام

من آکواریومم رو تقسیم کردم متاسفانه

الان ۸۰سانته و ۲۰سانتش یه شیشه گذاشتم و توش گورخریه و اون ۶۰سانت دیگه هم توش دو تا اسکاره 

من برای رشد سوز نشدن گورخری در آک کوچیک گذاشتمش توی اون آک بزرگه و تقسیم کردم آک رو 

الان اگر گورخریه همسایز اسکارا شد آیا باهاشون سازگاره؟یعنی خودتون امتحان کردید و جواب گرفتید و سازگاری قطعی داشتن؟

و بعد تو اون شصت سانت اسکارا رشدسوز نمیشن؟طول ۶۰هست عرض ۳۰و ارتفاع ۵۰

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: Amirhjf, Matin 1387
123 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
2 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111

HAMID ESKANDARI : 2608

آمار کاربران:

مهمان: 575

اعضا: 34000

مدیران انجمن: 15

مدیر کل: 1

آمار انجمن:

گروه ها: 7

انجمن ها: 239

موضوعات: 7677

جدیدترین اعضاء:

Mohsen1388, nilforoosh, Promotiondug, alireza 05022, alireza 5022, mahdi_gdrkaj87

مدیر کل: شهریار (onlypet.ir): 3003

آخرین ارسال های انجمن

آخرین دیدگاه ها