سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 171 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۸ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۱:۱۷ ب٫ظ
یاشار
آبادان

ناظم انجمن
Members

ویرایشگر کامنت

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1969
۷ خرداد, ۱۳۹۳
sp_UserOfflineSmall افلاین
3401sp_Permalink sp_Print

دوست خوبم محمد پارسا جان سلام

در خصوص سازگاری آقا مجتبی بهتون کاملا توضیح دادن . بعضی وقت ها در شرایط خاص میشه خیلی از ماهی ها رو با هم نگه داشت که یکی از اونشرایط خاص داشتن تانک بزرگ هست با دکور بندی مناسب هست .

محمد پارسا گفته

الان اگر گورخریه همسایز اسکارا شد آیا باهاشون سازگاره؟یعنی خودتون امتحان کردید و جواب گرفتید و سازگاری قطعی داشتن؟

و بعد تو اون شصت سانت اسکارا رشدسوز نمیشن؟طول ۶۰هست عرض ۳۰و ارتفاع ۵۰  

دوست خوبم از لحاظ رشد گوره خری هیچ وقت هم سایز اسکار نمیشه . شاید در ابتدا و در مقطعی کوتاه هر دو ماهی همسایز بشن اما با تغذیه خوب به زودی اسکار بزرگی خواهید داشت که از لحاظ سایز قابل مقایسه با گوره خری نیست . برای رشد سوز نشدن اسکارتون هم اگه امکانش هست تانک بزرگتر تهیه کنید و اگرم نه که در همین تانک با تغذیه خوب و مناسب از دیدن اسکارتون لذت ببرید و زیاد حساس به روی سایزش نشید . گوره خری تا زمانی که تخم ریزی نکرده باشه زیاد تهاجمی نیست اما زمان تخمریزی تهاجمی میشه و اگه تانکتون دکورمناسب داشته باشه از این بابت هم مشکلی ندارید

موفق باشید flower

کاربران زیر از یاشار برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

sina.A, ΡARSA, عباس م

پرسیدند : بهشت را خواهی یا دوست ؟ گفتم جهنم است بهشت بی دوست .

۸ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۱:۴۷ ب٫ظ
saber q
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 14
۷ اسفند, ۱۳۹۸
3402sp_Permalink sp_Print

سلام 

میشه تو آکواریوم ۸۰ لیتر که توش ۴ تا اسکار هست  یه رد تیل هم اضافه کرد ؟

۸ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۲:۰۳ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 4189
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
3403sp_Permalink sp_Print

سلام 

۴تا اسکار هم موقتی میتونید نگهدارید و ۲تا مناسبه

خیر نمیشه ردتیل بذارید و همینا هم اضافه اند و بعدا باید رد بشن

۸ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۲:۰۹ ب٫ظ
saber q
کاربر عادی
Members
۷ اسفند, ۱۳۹۸
3404sp_Permalink sp_Print

ولی سایز اسکارا کوچیکه

۸ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۲:۲۵ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
3405sp_Permalink sp_Print

خب پس میتونید  اسکارا  رو نگهدارید اما موقتی

البته ردتیل رو اصلا نمیتونید نگهدارید

۸ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۲:۳۸ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
3406sp_Permalink sp_Print

محمد پارسا گفته
سلام

من آکواریومم رو تقسیم کردم متاسفانه

الان ۸۰سانته و ۲۰سانتش یه شیشه گذاشتم و توش گورخریه و اون ۶۰سانت دیگه هم توش دو تا اسکاره 

من برای رشد سوز نشدن گورخری در آک کوچیک گذاشتمش توی اون آک بزرگه و تقسیم کردم آک رو 

الان اگر گورخریه همسایز اسکارا شد آیا باهاشون سازگاره؟یعنی خودتون امتحان کردید و جواب گرفتید و سازگاری قطعی داشتن؟

و بعد تو اون شصت سانت اسکارا رشدسوز نمیشن؟طول ۶۰هست عرض ۳۰و ارتفاع ۵۰  

سلام  

آقا پارسا بنده خودم اسکار و گوره خری با هم نگهداری کردم البته آقا یاشار توضیح کامل و جامعی دادند خدمتتون. 

فقط شما باید فضا کافی و دکور مناسب در آک داشته باشید حتی گوره خری جا بیوفته حریف اسکار بزرگتر از خودش هم میشه مخصوصا در زمان تولید مثل شما کافیه یکی دو هفته صبر کنید تا ماهی ها جا بیوفتند و دکور و مخفیگاه کافی برای گوره خری ها در نظر بگیرید مخصوصا در همین قسمتی که الان هستند دکور بذارید و بعد از دو هفته اگر اختلاف سایز زیاید ندارند شیشه رو بردارید. هرچند همانطور که آقا یاشار گفتند اسکار بیشتر از گوره خری رشد یکنه. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ΡARSA
۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۹:۲۴ ب٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 551
۶ تیر, ۱۳۹۴
3407sp_Permalink sp_Print

سلام خدمت دوستان

تو تانک حدودا ۲۴۰ لیتری چند تا اسکار و تگزاس میشه نگه داشت که به تیپ و تار هم نزنن و جلوی رشد ماهی ها رو هم نگیره  ؟ اصلا نگه داشتن دو گونه منطقیه یا تک گونه ؟

اگه بجای مثلا ۶ اسکار ، ۴ تا اسکار و دو تا تگزاس باشن برای خود ماهی ها تفاوتی داره ، منظورم اینه متوجه تفاوت های نژادی هم میشن یا براشون فرقی نمیکنه و فقط نباید جاشون تنگ باشه تا درگیری پیش نیاد؟

پیشاپیش ممنونم

۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۹:۳۹ ب٫ظ
Amirello
یه گوشه تو ایران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 179
۱۳ تیر, ۱۳۹۷
3408sp_Permalink sp_Print

گنجایش یک تانک به تعداد ماهی بستگی نداره،به سایز ماهیا بستگی داره.شما اول سایز مورد نظرتونو انتخاب کنید بعد رو تعداد فکر کنید

نگه داشتن تک گونه بهتره(البته در مورد تگزاس و اسکار)چون سرعت رشد اسکار از تگزاس بیشتره و وقتی بزرگتر بشه قلدری میکنه.

شما تو سوال آخرتون یدونه اسکارو معادل یدونه تگزاس قرار دادید،اما اینطوری نیس و هر ماهی شرایط خودشو داره،ماهی بزرگی داریم که ساکنه و به جای زیادی احتیاج نداره و در مقابل ماهی داریم که کوچیکه ولی فعاله و به جای زیادی احتیاج داره

موفق باشید

کاربران زیر از Amirello برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

hamed30

♠ Duvarlar konuşmuyor anne ♣

۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۱۰:۱۳ ب٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
۶ تیر, ۱۳۹۴
3409sp_Permalink sp_Print

Sultan گفته
گنجایش یک تانک به تعداد ماهی بستگی نداره،به سایز ماهیا بستگی داره.شما اول سایز مورد نظرتونو انتخاب کنید بعد رو تعداد فکر کنید

نگه داشتن تک گونه بهتره(البته در مورد تگزاس و اسکار)چون سرعت رشد اسکار از تگزاس بیشتره و وقتی بزرگتر بشه قلدری میکنه.

شما تو سوال آخرتون یدونه اسکارو معادل یدونه تگزاس قرار دادید،اما اینطوری نیس و هر ماهی شرایط خودشو داره،ماهی بزرگی داریم که ساکنه و به جای زیادی احتیاج نداره و در مقابل ماهی داریم که کوچیکه ولی فعاله و به جای زیادی احتیاج داره

موفق باشید  

ممنون از پاسختون ، خب سایز که مشخصه دیگه ، من گفتم چند تا اسکار و تگزاس ، یعنی از بچگی تا بلوغ از نظر فضای تانک به مشکل نخورن چون مسلما بچه ماهی بگیرم بزرگ میشن و سایزشون حداقل ۲۰ سانتی میشه . حالا تگزاس نداشتم قبلا نمی دونم سرعت رشدشون و سازگاریشون با اسکار چجوریه !

در مورد نکته و پاسخ دوم ، پس چرا دوستان با تجربه میگن اسکار با تگزاس سازگاری دارن ، یعنی این نکته رو که اسکار رشدش سریع هست رو در نظر نمیگیرن ؟ بعید می‌دونم ! و اینکه سازگاری دو گونه که نباید در یک مقطع سنی خاص در نظر گرفته بشه.

سوال آخر هم منظورم شناخت ماهی ها از نوع و گونه خودشون هست ، میگم متوجه تفاوت های نژادی هم هستن یا فقط به فکر قلمروی خودشونن؟ یعنی فرقی نمیکنه ماهی مقابلش اسکاره یا تگزاس فقط میخواد یه قسمتی رو مال خودش کنه.

بازم ممنون از پاسختون

۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۱۰:۲۸ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 1912
۳ آذر, ۱۳۹۷

hamed30 گفته

ممنون از پاسختون ، خب سایز که مشخصه دیگه ، من گفتم چند تا اسکار و تگزاس ، یعنی از بچگی تا بلوغ از نظر فضای تانک به مشکل نخورن چون مسلما بچه ماهی بگیرم بزرگ میشن و سایزشون حداقل ۲۰ سانتی میشه . حالا تگزاس نداشتم قبلا نمی دونم سرعت رشدشون و سازگاریشون با اسکار چجوریه !

در مورد نکته و پاسخ دوم ، پس چرا دوستان با تجربه میگن اسکار با تگزاس سازگاری دارن ، یعنی این نکته رو که اسکار رشدش سریع هست رو در نظر نمیگیرن ؟ بعید می‌دونم ! و اینکه سازگاری دو گونه که نباید در یک مقطع سنی خاص در نظر گرفته بشه.
سوال آخر هم منظورم شناخت ماهی ها از نوع و گونه خودشون هست ، میگم متوجه تفاوت های نژادی هم هستن یا فقط به فکر قلمروی خودشونن؟ یعنی فرقی نمیکنه ماهی مقابلش اسکاره یا تگزاس فقط میخواد یه قسمتی رو مال خودش کنه.

بازم ممنون از پاسختون  

خوب درسته که اسکار و تگزاس سازگاری دارن، ولی باید تناسب اندازه ها رعایت بشه و تقریبا همه ماهیا هم‌سایز باشن؛ حالا یکم کوچیکتر یا بزرگتر اشکالی نداره

البته فکر نمی‌کنم اسکار و تگزاس خیلی همو اذیت کنن

خوب ماهیا تشخیص می‌دن که کدوم ماهی از چه گونه‌ای هست؛ خنگ که نیستن!

برای مثال همین اسکار، با تگزاس سازگاره ولی با گرین ترور سازگار نیست که یعنی این دو تا ماهی[و همچنین سایر ماهیا]رو از هم تشخیص می‌ده

کاربران زیر از .Mahdi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

hamed30
۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۱۰:۴۵ ب٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
۶ تیر, ۱۳۹۴
3411sp_Permalink sp_Print

.Mahdi گفته

hamed30 گفته

بازم ممنون از پاسختون  

خوب درسته که اسکار و تگزاس سازگاری دارن، ولی باید تناسب اندازه ها رعایت بشه و تقریبا همه ماهیا هم‌سایز باشن؛ حالا یکم کوچیکتر یا بزرگتر اشکالی نداره

البته فکر نمی‌کنم اسکار و تگزاس خیلی همو اذیت کنن

خوب ماهیا تشخیص می‌دن که کدوم ماهی از چه گونه‌ای هست؛ خنگ که نیستن!

برای مثال همین اسکار، با تگزاس سازگاره ولی با گرین ترور سازگار نیست که یعنی این دو تا ماهی[و همچنین سایر ماهیا]رو از هم تشخیص می‌ده  

خب اگه سایز رو یکی در نظر بگیریم و هر دو با هم به تانک اضافه بشن ، اصلا سوالمو اینجوری بپرسم ، مثلا فرض کنیم از سایز ۳ بند می‌خوایم اسکار و تگزاس بندازیم تو تانک ۲۴۰ لیتری ، چند تا بندازیم که وقتی بزرگ شدن از نظر فضای تانک راحت باشن و جاشون تنگ نشه ، حالا اسکار با تگزاس نمیشه یه ماهی دیگه پیشنهاد بدین که بیشتر سازگار باشه یا اگه تک گونه بهتره فقط اسکار میگیرم تو رنگ های مختلف.

همین الانم اسکار دارم ، چون میخوام خود آک و جاش رو عوض کنم گفتم از بیخ همه چیو عوض کنم هم تانک و هم ماهی ، دوباره هم میخوام اسکار بگیرم فقط خواستم برا تنوع اگه شد ماهی دیگه ای هم غیر اسکار داشته باشم.

با تشکر

۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۱۱:۴۲ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 1912
۳ آذر, ۱۳۹۷
3412sp_Permalink sp_Print

hamed30 گفته

خب اگه سایز رو یکی در نظر بگیریم و هر دو با هم به تانک اضافه بشن ، اصلا سوالمو اینجوری بپرسم ، مثلا فرض کنیم از سایز ۳ بند می‌خوایم اسکار و تگزاس بندازیم تو تانک ۲۴۰ لیتری ، چند تا بندازیم که وقتی بزرگ شدن از نظر فضای تانک راحت باشن و جاشون تنگ نشه ، حالا اسکار با تگزاس نمیشه یه ماهی دیگه پیشنهاد بدین که بیشتر سازگار باشه یا اگه تک گونه بهتره فقط اسکار میگیرم تو رنگ های مختلف.

همین الانم اسکار دارم ، چون میخوام خود آک و جاش رو عوض کنم گفتم از بیخ همه چیو عوض کنم هم تانک و هم ماهی ، دوباره هم میخوام اسکار بگیرم فقط خواستم برا تنوع اگه شد ماهی دیگه ای هم غیر اسکار داشته باشم.

با تشکر  

کنار اسکار می‌شه تگزاس و پروت و نایف رو نگه داشت

و توی این حجم به نظرم ۴ تا اسکار و ۲ تا تگزاس یا دوتا پروت خوبه؛ شایدم ۴ تا اسکار و یه تگزاس و یه پروت

البته بهتره منتظر نظر بقیه هم بمونین چون من بیشتر با گیاهخوارا کار می‌کنم و با اخلاق سیکلید های آمریکایی آشنایی تجربی ندارم

کاربران زیر از .Mahdi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

hamed30
۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۲:۳۴ ب٫ظ
saber q
کاربر عادی
Members
۷ اسفند, ۱۳۹۸
3413sp_Permalink sp_Print

سلام 

دیروز تو آکواریوم درگیری شدیدی بین اسکارا پیش اومد حدود یه ساعتی میشد که در گیر بود  الانم هر کدوم یه گوشه آکواریوم ته نشین شدن اصلا هم برا غذا خوردن تلاشی نمیکنن 

مشکل خاصی پیش اونده به نظرتون؟

۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۴:۱۳ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
3414sp_Permalink sp_Print

سلام  

بایدشرایط نگهداری حجم آب و کلا همه چی رو توضیح بدین تا بشه جواب درستی داد الان نمیدونیم جفت گیری بوده درگیری بوده تخم ریزی کردند و حجم اب چقدر هست کیفیت آب خوبه یا نه و .... birddone

۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۱۱:۲۱ ب٫ظ
saber q
کاربر عادی
Members
۷ اسفند, ۱۳۹۸
3415sp_Permalink sp_Print

حجم آب ۷۰ لیتره ۳ تا اسکار تقریبا ۱۰ سانت و یه کت فیش ۲۰ سانت آک هم فیلتراسیون قوی داره  الانم که یکی از اسکارا لب به غذا نمیزنه یه راه کاری پیشنهاد بدین ممنون میشم

۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۰:۲۵ ق٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
3416sp_Permalink sp_Print

سلام 

چیزی خاصی نمیشه گفت 

معلوم نیست 

از این جیزا هیچی نمیشه گفت و مشخصات ماهی و غذا بدید و بگید چند روزه وارد شدن 

۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۱۱:۵۸ ق٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
۶ تیر, ۱۳۹۴
3417sp_Permalink sp_Print

saber q گفته
حجم آب ۷۰ لیتره ۳ تا اسکار تقریبا ۱۰ سانت و یه کت فیش ۲۰ سانت آک هم فیلتراسیون قوی داره  الانم که یکی از اسکارا لب به غذا نمیزنه یه راه کاری پیشنهاد بدین ممنون میشم  

به نظر من تو ۷۰ لیتر، ۳ تا اسکار زیاده ، من تو ۱۰۰ لیتر ۳ تا داشتم یکیشون خیلی اون دوتای دیگه رو میزد حتی کار به زخمی شدن و کنده شدن قسمتی از پوست یکیشون و افسردگی اون یکی دیگه‍ منجر شد ، خاطی مجازات و تبعید شد😁 الانم اون دوتایی که موندن گه گاهی درگیری بینشون پیش میاد و گوشه گیر میشن ولی غذا رو میخورن

۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۲:۲۲ ب٫ظ
saber q
کاربر عادی
Members
۷ اسفند, ۱۳۹۸
3418sp_Permalink sp_Print

محمد پارسا گفته
سلام 

چیزی خاصی نمیشه گفت 

معلوم نیست 

از این جیزا هیچی نمیشه گفت و مشخصات ماهی و غذا بدید و بگید چند روزه وارد شدن   

دوتا اسکار از اول تو آکواریوم بودن  یکی دو روزه یکیم به هشون اضافه شده و اینم بگم  یکم قبل تر هم حدودا چند هفته پیش درگیری بینشون بود الانم باهم شنا میکنن و اسکار جدیدرو فراری میدن هر سه هم سایزشون ۱۰ سانتی میشه غذا هم color pellets energy وflat mix استفاده میکنم هر از گاهی هم دل گاو بهشون میدم

۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۲:۳۲ ب٫ظ
Amirello
یه گوشه تو ایران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 179
۱۳ تیر, ۱۳۹۷
3419sp_Permalink sp_Print

سلام

اون اسکارهایی که از اول تو اکواریوم بودن تانک رو تقسیم بندی کرده بودن و هرکدوم قلمرو خودش رو داشت،شما الان ماهی جدیر اضافه کردی کل نظم تانکو به هم زدی.

باید اول تازه وارد رو با شیشه جدا میکردی بعد از اینکه به هم عادت کردن شیشه رو برمیداشتی

♠ Duvarlar konuşmuyor anne ♣

۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۹
۱:۴۹ ق٫ظ
✓ Moh3en ✓
Tehran
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 24
۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹
3420sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان مولی با تایگر بارب و شارک سازگاره یانه ؟؟؟؟

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی:
97 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
3 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111