سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 166 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۲۳ اسفند, ۱۳۹۸
۳:۰۲ ق٫ظ
8080m.n(محمد رضا)
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 677
۸ اسفند, ۱۳۹۸
sp_UserOfflineSmall افلاین
3301sp_Permalink sp_Print

اگر منظورتوت سیچلاید لیمویی هست برای هر نر این ماهی حداقل باید ۲ تا ماده باشه این ماهی موقع تولید مثل خیلی خشن میشه و اگر ماده تمایل به تولید مثل نداشته باشه ممکنه توسط نر کشته بشه پس تعداد ماده هارو بیشتر کنید نظر دوستان دیگر هم جویا بشید شاید اون ها اطلاعات بهتری داشته باشند

۲۳ اسفند, ۱۳۹۸
۲:۵۶ ب٫ظ
soheil-civil
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 4
۱۴ اسفند, ۱۳۹۸
3302sp_Permalink sp_Print

بله سیچیلاید لیمویی هستن، یه ماده دیگه هم اضافه کردم ولی جالبه که این جدیده رو هم میزنه

کلا للوپی نر اعصاب داغونیه ظاهرا که میزنه دوتا ماده هارو😬😁

حالا اولا تشخیص جنسیتشون به چه صورته و اینکه همونطوری که گفتید بخاطر عدم امادگی ماده دعوا صورت میگیره ایا حل شدنی هست این موضوع؟

۲۳ اسفند, ۱۳۹۸
۳:۴۳ ب٫ظ
shayan.s
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 451
۵ شهریور, ۱۳۹۴
3303sp_Permalink sp_Print

soheil-civil گفته
بله سیچیلاید لیمویی هستن، یه ماده دیگه هم اضافه کردم ولی جالبه که این جدیده رو هم میزنه

کلا للوپی نر اعصاب داغونیه ظاهرا که میزنه دوتا ماده هارو😬😁

حالا اولا تشخیص جنسیتشون به چه صورته و اینکه همونطوری که گفتید بخاطر عدم امادگی ماده دعوا صورت میگیره ایا حل شدنی هست این موضوع؟  

سیچلاید لیمویی با اینکه ماهی نسبتا آرومی هست در زمان تولید مثل و جفتگیری رفتارهای خشن زیادی داره با همنوعان خودش.و کاملا این رفتار ماهی شما طبیعی هست.شدت خشونت ها گاهی خیلی زیاد میشه به طوری که معمولا اگر یک جفت للوپی بخرید به احتمال بالای ۷۰ درصد ماده کشته میشه.

تشخیص جنسیت للوپی هم یه مقدار سخت هست و خطا زیاد داره،نرها جثه درشت ترید دارند(که اصلا راه تشخیص نیست چون ممکنه خب ماده شما بزرگتر از نرتون باشه)،ماهی نر سر بزرگتری داره،باله پشتی ماهی نر بزرگتر و کشیده تر هست.

معمولا للوپی را در تعداد نگه می دارند.

در آخر هم باز توجه کنید آکواریوم شما به مخفیگاه های متعدد نیاز داره

ما از دو جهان غير تو ای عشق نخواهيم

۱ فروردین, ۱۳۹۹
۷:۰۸ ب٫ظ
arash.mz92
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 1
۱۸ بهمن, ۱۳۹۸
3304sp_Permalink sp_Print

سلام یه راهنمایی میخوام من یه آذرخش ۲۰سانتی و قطور و یدونه ۱۰.۱۱سانتی با دو تا اسکار ۱۲.۱۳سانتی .یه پرت ۱۰ سانتی .کت افریقایی۱۰ سانتی  و یه کت  ۱۵سانتی و یه کت وارونه ۲بندی تک تک اضافه کردم.بنظرتون مشکلی بینشون پیش میاد؟ آک۱۲۰*۲۵*۵۰ دکور مخفیگاه هم هس !بنظرتون ترکیب بدیه؟؟praypray

۱ فروردین, ۱۳۹۹
۷:۵۸ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 4189
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
3305sp_Permalink sp_Print

سلام

بله در آینده به مشکل میخورید

۲ فروردین, ۱۳۹۹
۱:۳۶ ق٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 1912
۳ آذر, ۱۳۹۷
3306sp_Permalink sp_Print

پولی سازگار نیست و کت آعزیقایی هم آکواریوم بزرگتر می‌خواد

می‌تونید به جاشون تگزاس و نایف اضافه کنید

کت وارونه هم اطلاعات زیادی دربارش ندارم ولی فکر کنم سازگار باشه

۲ فروردین, ۱۳۹۹
۵:۵۵ ب٫ظ
شایان13
تهران

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 216
۲۵ بهمن, ۱۳۹۲
3307sp_Permalink sp_Print

سلام خدمت همه انلی پتی های عزیز و سال نوتون هم مبارک باشهflower

من دوتا جوئل داشتم با دوتا سوروم و یه اسکات, یه چن ماهی داشتمشون ,دنبال هم میکردن ولی همو نمیزدن, یه روز نبودم اومدم دیدم یکی از جوئل ها کل باله های یکی از سوروم هارو زده , اون یکی سوروم هم دیدم تو کوزهس:| فقط اسکاتم چون بزرگتر از همس چیزیش نشده بود, رفتیم جوئل هارو بدیم به فروشنده جاش ماهی های دیگه بردارم یکی از جوئل ها که کوچیکتر و رنگ پریده بود رو برنداشت ولی اون یکی که بزرگتر و توت فرنگی ,توت فرنگی بود رنگش رو یک سوم برداشت:|

الا یه مدتیه گذشته ترکیبم اینه

۲ تا دالر(خریدمشون آبی بودن الا نقره ای نقره این), ۱ سوروم(اون یکی که باله نداش مرد متاسفانه) , ۱ اسکات , ۱ نایف و ۱ جوئل و یه لجن خوار

جوئلم رنگش خوب شده رشد هم کرده, دالر هارو میزنه یه خرده, میخواستم بپرسم اینم رد کنم مثه قبلیه یعنی وحشی میشه؟؟

نایفم نمیاد غذا بخوره از رو آب , یه خرده غذایی که میره پایین رو میخوره, نگرانم از گشنگی نمیره:|

به غیر از اسکات که میدونم لب شوره ,,, ۲ تا دالر و ۱ سوروم و ۱ نایف باهم میسازن؟؟flower

birddone

۲ فروردین, ۱۳۹۹
۶:۳۳ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3111
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
3308sp_Permalink sp_Print

سلام 

نایف اگه خیلی بزرگ تر از بقیه نباشه مشکلی نیست ولی حتما تربیتش کنین تا غذا خور بشه نایف توانایی این رو داره که حتی از سطح آب هم غذا بگیره فقط باید آموزش ببینه کار سختی هم نیست

بقیه هم فعلا سازگارن ولی اگه یکی وحشی شد بله ردش کنین بره

کاربران زیر از حسنHTB برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

𝓥𝓪𝓷𝓲𝓵𝓵𝓪, شایان13
۲ فروردین, ۱۳۹۹
۸:۲۱ ب٫ظ
mahditrb1999

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 189
۲۵ بهمن, ۱۳۹۸
3309sp_Permalink sp_Print

سلام 

برای سازگار شدن دو تا ماهی 

آیا شیشه گزاشتن بینشون جواب میده ؟

۲ فروردین, ۱۳۹۹
۸:۳۹ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
3310sp_Permalink sp_Print

سلام 

اگه مثلا کلا به هم نخورن خیر 

مثلا اسکار و گوپی با شیشه سلزگار نمیشن 

اما دو تا فلاور نر و ماده میتونید سازگارشون کنید 

یا فایتر 

در کل بستگی به نوع ماهی داره 

۳ فروردین, ۱۳۹۹
۱:۳۵ ق٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
3311sp_Permalink sp_Print

mahditrb1999 گفته
سلام 

برای سازگار شدن دو تا ماهی 

آیا شیشه گزاشتن بینشون جواب میده ؟  

سلام امیدوارم متن رو کامل بخونین

ببینید من خودم مدت هاست که درگیر این موضوع هستم مقداری داده بدست آوردم در یک تاپیک نوشتم ولی مال چند سال پیش بود اینکه چجوری بشه دوتا ماهی رو باهم سازگار کرد 

خیلی از لحاظ ظاهری عمل کردم تا اینکه دقیق بخوام وارد مسئله بشم و اینکه بتونم با عوامل شیمیایی تغییراتی در ذهن ماهی خشن ایجاد کنم. هرچند از لحاظ ژنتیک شدنی هست 

من بیشتر از روی کاری که ماهی انجام می‌داد سعی در سازگاری انجام دادم یعنی اینکه بفهمم مشکل اون ماهی مهاجم چیه و چرا به بقیه آسیب می‌زنه و حداقل کاری بکنم که کمتر آسیب بزنه

خب با دکور گذاشتن و... فقط صورت مسئله رو پاک کردیم و اینجوری تا حدی شدنی هست ولی علت خشم ماهی برطرف نشده

بعضی از ماهی ها قلمرو کوچکی دارن مثل یک تونل دکوری کوچیک و اگه کسی وارد اونجا بشه عصبی میشن و حمله میکنن و من با تشویق کردن ماهی کتک خور اونو از اونجا دور میکردم و غذا رو اون سمت اکواریوم می‌ریختم که بیشتر اونجا باشه و.. البته این برای سیچلاید های آفریقایی صادق نیست چون قلمرو اونا خیلی بزرگ تر از حتی اکواریوم ما هست

و راه دیگه ای که برای بعضی ماهی ها جواب داد این بود که براشون جفت تهیه کردم و مشغول اون جفت شدن ولی شرایط آب رو برای تخم ریزی مهیا نکردم چون اگه بچه دار بشن خشونت بیشتر میشه که میشه این احتمال رو با پایین آوردن دما بیشتر کرد

یا اینکه من فکر کردم خشم ماهی بخصوص نر بخاطر اینکه نمیتونن سلطه خودشون رو اثبات کنن و برای این موضوع از ماهی های طعمه استفاده کردم و تا حدودی باعث شد خشمشون رو خالی کنن و عصبانیتش ن رو بذارن موقع غذا 

اما یک دسته ماهی هایی بودن که همیشه درگیر بودن با بقیه و کاری نداشتن که اون ماهی بیاد سمت قلمرو یا نه نهایتا باید اونو میکشتن و با توجهی که بهشون کردم دیدم بیشتر دلیل عصبانیتشون خود من هستم و وقتی نزدیک اکواریوم میشم تا به ماهی ها غذا بدم همه ماهی ها جمع میشن یک جا و درگیری ها بشدت زیاد میشه و چون این رفتار مشابه رو در گربه ها هم دیده بودم حدس زدم بخاطر غذا باشه و کتک کاری و کشتن ماهی های دیگه بخاطر اینکه غذای بیشتری گیر خودشون بیاد و بقیه چیزی نخورن جالب اینکه ماهی ای که بیشتر غذا می‌خورد هدف بعدی حمله مهاجم بود مخصوصا اونایی که غذایی رو میخوردن که ماهی مهاجم هدف قرار داده بود و می‌خواست بخوره و ماهی تصمیم می‌گرفت که بقیه رو یا آنقدر بترسونه که از جاشون در نیان یا اینکه بکشتشون 

باید ماهی جوری تربیت میشد که بذارن اول ماهی قوی غذا بخوره بعد خودشون میخوردن یا اینکه نذارم غذا خوردن بقیه رو اون ماهی ببینه که کار دشوار و وقت گیری بود

اما اگه بخوام منطقی نباشم و جلوی خشونت رو با خشونت بگیرم برای بعضی سیچلاید ها مخصوصا آفریقایی هایی که عصبی تر بودن از ماهی ای استفاده کردم که بتونن اون رو بزنن که حواسشون پرت بشه ولی کسی آسیب جدی نبینه که من یادم میاد یه بار از اسکار استفاده کردم و ماهی خیلی خوبی بود برای این موضوع و اگه یذره از بقیه بزرگ تر باشه نه آسیب جدی وارد می‌کرد نه اینکه آسیب جدی میدید و بیشتر با ماهی ای کار داشت که اونو اذیت می‌کرد و با بقیه خیلی کار نداشت هرچند همه ماهی ها عین هم نیستن و ممکن بود همین اسکار بشه عامل قتل بقیه ماهی ها اما سازگاری نسبی وجود داشت یک بار هم این نقش رو بطور اتفاقی گرین ترور ایفا کرده بود برای این آفریقایی های بی اعصاب

راه استراتژیک دیگه اینکه بتونیم سلاح ماهی مهاجم رو بگیریم که تقریبا نشدنی و غیر انسانی هست مثلا دندون هاشو بکشیم یا اینکه... (نمیخواستم این یکی رو بگم)... کار غیر انسانی تر اینکه کورشون کنیم. که خب  جدای اینکه خودمون رو گناه کار می‌کنیم مشکلات خیلی زیادی هم داره و اینم تقریبا نشدنی هست

هرچند اینایی که بالا گفتم هنوز نتونستن عامل قطعی از بین رفتن دعوا و درگیری باشن و سازگاری نسبی ای رو ایجاد کرده بودن و در بین اتفاق های آکواریومی استثنا برای ناسازگاری سازگار ترین ماهی ها با یکدیگر هم خیلی زیاد داریم و نمیشه منکر شد و کاری هم بهش نداریم

در نهایت کاری نیست که بشه اثبات کرد ولی تقریبا شدنی هست و میتونه احتمال درگیری رو کم کنه شما هم میتونین با یذره کلنجار رفتن راه های جدیدی رو ابداع کنین

من خودم اون تاثیر ژنتیکی رو خیلی بیشتر قبول دارم و اگه بشه کاری کرد که ماهی برای همیشه اون بخش عصبانیت ذهنش از بین بره خیلی خوب میشد دقیقا مثل زمانی که شما توی مغازه آکواریومی ماهی های وحشت زده ای رو میبینین که از استرس دارن نابود میشن و با هر نوع ماهی ای سازگار میشن و هیچ کاری به بقیه ندارن

خیلی زیاد شد امیدوارم مفید بوده باشه

خدانگهدار 

عباس م, Downunder, mahditrb1999, 𝓥𝓪𝓷𝓲𝓵𝓵𝓪, Hamid Lover
۳ فروردین, ۱۳۹۹
۲:۳۱ ق٫ظ
عباس م
شهر قدس

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 568
۲۵ فروردین, ۱۳۹۸
3312sp_Permalink sp_Print

سلام مطلب زیبایی بود حسن آقا. حیف هست که این مطلب اینجا بمونه و کلا فراموش بشه؛ بنظرم همونطور که خودتون گفتید توی یه تاپیک جداگانه در موردش بیشتر توضیح بدید. ولی نه توی ماهی کلا توی حیوانات رفتارشناسی و ریشه یابی رفتار یه حیوون (اونم از سر غریزه) خیلی سخته و سخت تر از اون ایجاد تغییر رفتاری هست؛ اونم توی چیزی که ریشه در غریزه و ناخودآگاه حیوون داره بنظرم کار خیلی سختی هست. مثال ساده میزنم اینکه مثلا تایگر بارب دم گوپی یا هر ماهی با باله های بلند مورد علاقه اش هست و بنا به غریزه بهش حمله میکنه؛ ایجاد تغییر رفتاری توی یه همچین کیسهایی خیلی سخته اگه نگیم نشدنیه. ولی بعضی از رفتارها که در نتیجه تغییرات محیطی و بقول ما شوک هست را اگه عوامل ایجاد کننده شون شناخته بشه، به نظرم قابل تصحیح و تغییر هست. ببخشید پر حرفی شد. ولی از پستتون استفاده کردیم. 

کاربران زیر از عباس م برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Downunder, 𝓥𝓪𝓷𝓲𝓵𝓵𝓪

امروز نه آغاز و نه پایانِ جهان است                ای بس غم و شادی، که پسِ پرده نهان است
گر مرد رهی؛ غم مخور از دوری و دیری                       دانی که رسیدن هنرِ گام زمان است

۳ فروردین, ۱۳۹۹
۴:۲۹ ق٫ظ
Downunder

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 630
۱۳ خرداد, ۱۳۹۷

سلام

یه روش هم هست که خوب جواب میده به این صورت که ماهیا از بچگی با رعایت سایز بندی باهم نگهداری بشن طوری که ماهی مهاجمبقدری از ماهیای دیگه کوچکتر باشه که نتونه بهشون اسیب بزنه در این حالت ماهیا خیلی زیاد به هم عادت میکنن و اگه ابعاد و محیط اکمناسب باشه معمولا بعدا که ماهیا رشد کردن به مشکل نمیخورن ولی نه اینکه ابعاد اک طوری باشه که ماهی مهاجم مجبور بشه بقیه روبکشه! از نظر تغذیه هم ماهیا مرتب تغذیه بشن و گرسنگی نکشن.من اک های زیادی رو میبینم که ترکیب ماهیای عجیبی رو با این روش با هم نگهداشتن.

مثلا ترکیب ماهیای این اک رو ببینید:

158483480999091.jpegImage Enlarger

15848351319271.jpegImage Enlarger

158483515585191.jpegImage Enlarger

همه ماهیا بدون کوچکترین خط خشی روی بدنشون ماندگار نگهداری شدن.

کاربران زیر از Downunder برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

عباس م, 𝓥𝓪𝓷𝓲𝓵𝓵𝓪

⚜️Downunder ⚜️

۳ فروردین, ۱۳۹۹
۱۱:۳۴ ق٫ظ
mahditrb1999

کاربر عالی
Members
۲۵ بهمن, ۱۳۹۸
3314sp_Permalink sp_Print

حسنHTB گفته

سلام امیدوارم متن رو کامل بخونین

ببینید من خودم مدت هاست که درگیر این موضوع هستم مقداری داده بدست آوردم در یک تاپیک نوشتم ولی مال چند سال پیش بود اینکه چجوری بشه دوتا ماهی رو باهم سازگار کرد 

خیلی از لحاظ ظاهری عمل کردم تا اینکه دقیق بخوام وارد مسئله بشم و اینکه بتونم با عوامل شیمیایی تغییراتی در ذهن ماهی خشن ایجاد کنم. هرچند از لحاظ ژنتیک شدنی هست 

من بیشتر از روی کاری که ماهی انجام می‌داد سعی در سازگاری انجام دادم یعنی اینکه بفهمم مشکل اون ماهی مهاجم چیه و چرا به بقیه آسیب می‌زنه و حداقل کاری بکنم که کمتر آسیب بزنه

خب با دکور گذاشتن و... فقط صورت مسئله رو پاک کردیم و اینجوری تا حدی شدنی هست ولی علت خشم ماهی برطرف نشده

بعضی از ماهی ها قلمرو کوچکی دارن مثل یک تونل دکوری کوچیک و اگه کسی وارد اونجا بشه عصبی میشن و حمله میکنن و من با تشویق کردن ماهی کتک خور اونو از اونجا دور میکردم و غذا رو اون سمت اکواریوم می‌ریختم که بیشتر اونجا باشه و.. البته این برای سیچلاید های آفریقایی صادق نیست چون قلمرو اونا خیلی بزرگ تر از حتی اکواریوم ما هست

و راه دیگه ای که برای بعضی ماهی ها جواب داد این بود که براشون جفت تهیه کردم و مشغول اون جفت شدن ولی شرایط آب رو برای تخم ریزی مهیا نکردم چون اگه بچه دار بشن خشونت بیشتر میشه که میشه این احتمال رو با پایین آوردن دما بیشتر کرد

یا اینکه من فکر کردم خشم ماهی بخصوص نر بخاطر اینکه نمیتونن سلطه خودشون رو اثبات کنن و برای این موضوع از ماهی های طعمه استفاده کردم و تا حدودی باعث شد خشمشون رو خالی کنن و عصبانیتش ن رو بذارن موقع غذا 

اما یک دسته ماهی هایی بودن که همیشه درگیر بودن با بقیه و کاری نداشتن که اون ماهی بیاد سمت قلمرو یا نه نهایتا باید اونو میکشتن و با توجهی که بهشون کردم دیدم بیشتر دلیل عصبانیتشون خود من هستم و وقتی نزدیک اکواریوم میشم تا به ماهی ها غذا بدم همه ماهی ها جمع میشن یک جا و درگیری ها بشدت زیاد میشه و چون این رفتار مشابه رو در گربه ها هم دیده بودم حدس زدم بخاطر غذا باشه و کتک کاری و کشتن ماهی های دیگه بخاطر اینکه غذای بیشتری گیر خودشون بیاد و بقیه چیزی نخورن جالب اینکه ماهی ای که بیشتر غذا می‌خورد هدف بعدی حمله مهاجم بود مخصوصا اونایی که غذایی رو میخوردن که ماهی مهاجم هدف قرار داده بود و می‌خواست بخوره و ماهی تصمیم می‌گرفت که بقیه رو یا آنقدر بترسونه که از جاشون در نیان یا اینکه بکشتشون 

باید ماهی جوری تربیت میشد که بذارن اول ماهی قوی غذا بخوره بعد خودشون میخوردن یا اینکه نذارم غذا خوردن بقیه رو اون ماهی ببینه که کار دشوار و وقت گیری بود

اما اگه بخوام منطقی نباشم و جلوی خشونت رو با خشونت بگیرم برای بعضی سیچلاید ها مخصوصا آفریقایی هایی که عصبی تر بودن از ماهی ای استفاده کردم که بتونن اون رو بزنن که حواسشون پرت بشه ولی کسی آسیب جدی نبینه که من یادم میاد یه بار از اسکار استفاده کردم و ماهی خیلی خوبی بود برای این موضوع و اگه یذره از بقیه بزرگ تر باشه نه آسیب جدی وارد می‌کرد نه اینکه آسیب جدی میدید و بیشتر با ماهی ای کار داشت که اونو اذیت می‌کرد و با بقیه خیلی کار نداشت هرچند همه ماهی ها عین هم نیستن و ممکن بود همین اسکار بشه عامل قتل بقیه ماهی ها اما سازگاری نسبی وجود داشت یک بار هم این نقش رو بطور اتفاقی گرین ترور ایفا کرده بود برای این آفریقایی های بی اعصاب

راه استراتژیک دیگه اینکه بتونیم سلاح ماهی مهاجم رو بگیریم که تقریبا نشدنی و غیر انسانی هست مثلا دندون هاشو بکشیم یا اینکه... (نمیخواستم این یکی رو بگم)... کار غیر انسانی تر اینکه کورشون کنیم. که خب  جدای اینکه خودمون رو گناه کار می‌کنیم مشکلات خیلی زیادی هم داره و اینم تقریبا نشدنی هست

هرچند اینایی که بالا گفتم هنوز نتونستن عامل قطعی از بین رفتن دعوا و درگیری باشن و سازگاری نسبی ای رو ایجاد کرده بودن و در بین اتفاق های آکواریومی استثنا برای ناسازگاری سازگار ترین ماهی ها با یکدیگر هم خیلی زیاد داریم و نمیشه منکر شد و کاری هم بهش نداریم

در نهایت کاری نیست که بشه اثبات کرد ولی تقریبا شدنی هست و میتونه احتمال درگیری رو کم کنه شما هم میتونین با یذره کلنجار رفتن راه های جدیدی رو ابداع کنین

من خودم اون تاثیر ژنتیکی رو خیلی بیشتر قبول دارم و اگه بشه کاری کرد که ماهی برای همیشه اون بخش عصبانیت ذهنش از بین بره خیلی خوب میشد دقیقا مثل زمانی که شما توی مغازه آکواریومی ماهی های وحشت زده ای رو میبینین که از استرس دارن نابود میشن و با هر نوع ماهی ای سازگار میشن و هیچ کاری به بقیه ندارن

خیلی زیاد شد امیدوارم مفید بوده باشه

خدانگهدار   

من تک گونه ماهی نگه میدارم اونم گلدفیش ها حالا نژاد ها مختلف 

ماهی که تازه وارد تانک کردم از قدیمیه کتک میخوره 

فعلا بینشون شیشه گزاشتم تقریبا یه هفتس 

ولی شیشه رو بر میدارم باز میزنه

من نمیدونستم گلدفیش ها انقدر قلمرو طلبن 

پس چه فرقی با اسکار و سیچلاید دارن 

۳ فروردین, ۱۳۹۹
۱۱:۴۴ ق٫ظ
mahditrb1999

کاربر عالی
Members
۲۵ بهمن, ۱۳۹۸
3315sp_Permalink sp_Print

یه سوال لطفا هر کی میخونه تجربشو بگه 

به نظرتون خشن ترین ماهی کدوما هستن

من میگم پرت طبق چیزی ک دیدم 

اسکار قلمرو طلب تره یا ماکروها ؟

۳ فروردین, ۱۳۹۹
۱:۳۴ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
3316sp_Permalink sp_Print

سلام 

خیلی ممنون عباس آقا نظر لطف شماست

بله واقعا کار سختی هست که با تمرین و تشویق یک حیوون رو مجبور کنیم کاری رو انجام بده که ما میخوایم که خب خودتون میدونین در این بین سگ ها بهترین هستند و آموزش های آدما خوب جواب میده براشون هرچند من مورد هایی دیدم که حدس می‌زنم عامل تربیت پذیری سگ ها باشه ولی جاش نیست که بگم

خلاصه اگه همونطور که گفتم یک جوری بشه ذهنیتشون رو تغییر داد خیلی خوب میشه

این پست هم به اون تاپیک که گفتم اضافه کردم

آقای downunder:

بله موارد استثنا زیاد هستند مثل این عکس

اون سازگاری ماهی ها از بچگی هم بله درست میگین یکی از راه ها هستش و تقریبا جواب میده 

اما این اکواریوم که از اینستا گذاشتین احتمالا اگه از اون شخص بپرسین بهتره چون اکواریوم خیلی بزرگی دارن و از رنگ چوب و شن کف این احتمال میره که اکواریوم تازه راه اندازی شده باشه

هرچند نباید خیلی الگو قرار داد این چیزارو

مورد داشتیم طرف ترکیب ماهی های آفریقایی آمریکایی داشته مدت ها هم باهم خوب بودن و مشکلی نبوده اما یکدفعه بدون هیچ دلیل خاصی میفتن به جون همدیگه و میکشن خودشونو

آقای mahditrb1999:

بهتره قبل از اینکه ماهی رو میخوان اضافه کنین اول جداش کنین بعد معرفی کنین به بقیه که من اینو بیشتر برای گوشت‌خوار ها میگم 

اما این هم توجه کنین کتک زدن یه سیچلاید با یه گلدفیش خیلی فرق داره و نمیشه به گلدفیش گفت کتک میزنه فقط میشه گفت اذیت میکنه چون نمیتونه خیلی ماهی رو زخمی کنه

الان هم شیشه گذاشتن کار خاصی نمیکنه شیشه رو ور دارین یک ساعتی حدودا نگاشون کنین ببینین دست از سرش برمی‌داره یا نه یا اصلا اون ماهی آسیب میبینه یا نه

امتحان کنین خلاصه

ماهی های خشن میشه سیچلاید ها رو گفت توی سیچلاید ها هم آفریقایی ها آفریقایی ها هم اوراتوس خیلی وحشیه اوراتوس هم جنس نرش خیلی خشن هست

البته این نظر من بود و بستگی داره خشونت رو چطور ببینین ولی از لحاظ قدرت بخواین نگاه کنین پیرانا و سیچلاید گرگی و فلاور و. .. خیلی قوی هستن

mahditrb1999, عباس م
۳ فروردین, ۱۳۹۹
۲:۰۰ ب٫ظ
mahditrb1999

کاربر عالی
Members
۲۵ بهمن, ۱۳۹۸
3317sp_Permalink sp_Print

حسنHTB گفته
سلام 

خیلی ممنون عباس آقا نظر لطف شماست

بله واقعا کار سختی هست که با تمرین و تشویق یک حیوون رو مجبور کنیم کاری رو انجام بده که ما میخوایم که خب خودتون میدونین در این بین سگ ها بهترین هستند و آموزش های آدما خوب جواب میده براشون هرچند من مورد هایی دیدم که حدس می‌زنم عامل تربیت پذیری سگ ها باشه ولی جاش نیست که بگم

خلاصه اگه همونطور که گفتم یک جوری بشه ذهنیتشون رو تغییر داد خیلی خوب میشه

این پست هم به اون تاپیک که گفتم اضافه کردم

آقای downunder:

بله موارد استثنا زیاد هستند مثل این عکس

اون سازگاری ماهی ها از بچگی هم بله درست میگین یکی از راه ها هستش و تقریبا جواب میده 

اما این اکواریوم که از اینستا گذاشتین احتمالا اگه از اون شخص بپرسین بهتره چون اکواریوم خیلی بزرگی دارن و از رنگ چوب و شن کف این احتمال میره که اکواریوم تازه راه اندازی شده باشه

هرچند نباید خیلی الگو قرار داد این چیزارو

مورد داشتیم طرف ترکیب ماهی های آفریقایی آمریکایی داشته مدت ها هم باهم خوب بودن و مشکلی نبوده اما یکدفعه بدون هیچ دلیل خاصی میفتن به جون همدیگه و میکشن خودشونو

آقای mahditrb1999:

بهتره قبل از اینکه ماهی رو میخوان اضافه کنین اول جداش کنین بعد معرفی کنین به بقیه که من اینو بیشتر برای گوشت‌خوار ها میگم 

اما این هم توجه کنین کتک زدن یه سیچلاید با یه گلدفیش خیلی فرق داره و نمیشه به گلدفیش گفت کتک میزنه فقط میشه گفت اذیت میکنه چون نمیتونه خیلی ماهی رو زخمی کنه

الان هم شیشه گذاشتن کار خاصی نمیکنه شیشه رو ور دارین یک ساعتی حدودا نگاشون کنین ببینین دست از سرش برمی‌داره یا نه یا اصلا اون ماهی آسیب میبینه یا نه

امتحان کنین خلاصه

ماهی های خشن میشه سیچلاید ها رو گفت توی سیچلاید ها هم آفریقایی ها آفریقایی ها هم اوراتوس خیلی وحشیه اوراتوس هم جنس نرش خیلی خشن هست

البته این نظر من بود و بستگی داره خشونت رو چطور ببینین ولی از لحاظ قدرت بخواین نگاه کنین پیرانا و سیچلاید گرگی و فلاور و. .. خیلی قوی هستن  

خیلی ممنون از توضیح کاملتون

تو‌گوشت خوار ها کدوم مهایا کمتر درگیری پیدا میکنن و آروم ترن نسبتا؟

۳ فروردین, ۱۳۹۹
۴:۲۵ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
3318sp_Permalink sp_Print

اسکار خوبه 

پرت تقریبا آرومه 

۳ فروردین, ۱۳۹۹
۴:۲۹ ب٫ظ
shayan.s
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 451
۵ شهریور, ۱۳۹۴
3319sp_Permalink sp_Print

mahditrb1999 گفته

انواع اسکات(سیلور،سبز و قرمز)،تایگر و آنجل مونو و یا حتی ببر سوماترا که گوشتخوارهای لب شور هستند به شرط نگهداری در تعداد مناسب بسیار ماهی های سازگاری هستند و مخصوصا اسکات ها خیلی کم بینشون درگیری پیش میاد.

پرکسیموس واقعا ماهی گوشتخوار آرامی هست.حتی با برخی از ماهی های گیاهخوار مقاوم هم قابل نگهداری هست.

در بین سیچلایدهای افریقایی فرانتوزا و دلفینی واقعا ماهی های آرامی هستند(اگر چه به هر حال سیچلاید هستند و قلمرو طلب)

این ماهی ها تجربه شخصی من بودند باز هم منتظر نظر باقی دوستان باشید.

ما از دو جهان غير تو ای عشق نخواهيم

۳ فروردین, ۱۳۹۹
۸:۵۹ ب٫ظ
𝓥𝓪𝓷𝓲𝓵𝓵𝓪

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 554
۱۴ مرداد, ۱۳۹۸
3320sp_Permalink sp_Print

mahditrb1999 گفته

سلام.سورم و بلوآکارا و پروکسیموس و گویین آکارا و افرا سیکلیدهای آروم هستن ک تقریبا بدون درگیری میشه نگه داری کرد ازشون و با گیاه خوارای درشت هیکلم سازگارن.سورم خیلی آرومه با اینکه سیکلیده ولی مثل ماهی گیاه خوارم نیستن و کمی قلمرو طلبن ولی در کل خشن نیستن.

کاربران زیر از 𝓥𝓪𝓷𝓲𝓵𝓵𝓪 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

عباس م
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: Arman1384, Farham123
111 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
2 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111

HAMID ESKANDARI : 2608

آمار کاربران:

مهمان: 575

اعضا: 33999

مدیران انجمن: 15

مدیر کل: 1

آمار انجمن:

گروه ها: 7

انجمن ها: 239

موضوعات: 7677

جدیدترین اعضاء:

nilforoosh, Promotiondug, alireza 05022, alireza 5022, mahdi_gdrkaj87, peyman.maghsody1987@gmail.com

مدیر کل: شهریار (onlypet.ir): 3003

آخرین ارسال های انجمن

آخرین دیدگاه ها