از 0 تا 100 آکواریوم moein poti | صفحه 5 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_Related موضوعات مرتبط sp_TopicIcon
از 0 تا 100 آکواریوم moein poti
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۷
۱۰:۳۵ ب٫ظ
moein poti
کرج

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 303
آذر ۲۴, ۱۳۹۲
sp_UserOfflineSmall افلاین

mohammad civil گفته
سلام اقا معین خوبی چه عجب بقول اقا رضا ماهی هم دیدم

سوال

چرا دیسکس وطنی نه؟

چه فرقی داره؟ از کجا میشه فرق وطنی رو با خارجی تشخیص داد؟ اگر فروشنده وطنی رو خواست به اسم خارجی بفروشه؟

تفاوت قیمتش چقدره؟thinking  

سلام آقا محمد دوس داشتنی

والا اگه در حد جواب دادن باشم عارضم خدمت شما که

از لحاظ اقتصادی اول عرض کنم

شما بر فرض ۱۰ تا دیسکس خریداری میکنید 

برای دیسکس فرق نداره (نمیگه که من گرید دارم یا نه) پس شما باید غذای متنوع و خوب بهش بدید

ولی هرچه غذای خوب میدید اون نتیجه ایی رو که میخواید نمیگیرید و هر بار که به دیسکس های گرید دار وارداتی نگاه میکنید زده میشید (حداقلش من اینطوریم) 

پس تا اینجا n تومان خرج ماهی کردید و n تومان هم پول غذای با کیفیت دادید ( یه نکته بگم که دیسکس رو نمیتونید غذای بی کیفیت بدید بهش چون بعد یه مدتی کاملا ضعیف میشه و مریض و…)

از نظر زیبایی شناختی هم اشاره کردم هیچ وقت اون دیسکسایی که تو نت و … دیدین رو تو ماهی خودتون مشاهده نمی کنید و این باعث زده شدن از ماهی و دل کندن و دل زدگی میشه

حالا بگذریم از سیفون آب 

انرژی که میزارید برا رشدن 

و….

خب همونو میزاری برا یه دیسکس خوب و نتیجه اش رو میبینی 

چون فرق نداره برا دیسکس وارداتی یا وطنی ( غذای خوب لازم دادن و انرژی شما رو لازم دارن و …)

البته جسارت به دوستان که داخل روی دیسکس کار میکنن نباشه که من خیلی هاشونو دیدم تولید رو فدای کیفیت نکردن و حتی دوستایی رو میشناسم که مثلا از مولد های مجموعه نا مالزی تو ایران پرورش دادن که واقعا ارزش خرید داره

من هم تا یه مدت صبر میکنم ببینم چی میشه آیا میتونم گیر بیارم دیسکس وارداتی آگه نشد به ناچار ( البته از روی اکراه نیس چون خیلی دوست دارم که از مولد های مجموعه نا چوجه گرفتن) از دوستانم تهیه میکنم 

در مورد سوالشون که فرق کجاس 

ساده بگم فرقشون همه جاس 

رنگ و فرم بدن و سایز چشم و گردی بدن و ….

البته هچه کوچک تر باشن در حد پشت ناخونی تشخیصش خیلی سخته 

شما باید سه نوع دیسکس رو تو چند سایز خرید کنید اگه نمیتونید تشخیص بدید

۱. دیسکسی رو که رو بدن والد هست و از روی بدن والد تشخیص بدی که آیا بچه هاش بدرد بخور هست یا نه که بهترین راه و مطمعن ترین راه هست یه مثال بزنم( مثل خرید توله سگ هست که موقع فروشش عکس پدر مادرشو میزارن )

۲. دیسکس حداقل ۳ اینچ 

۳. دیسکس بالغ حدود ۵ تا ۸ اینچ

تو این سه سایز خرید کنید 

تفاوت قیمت هم خیلی زیاد و فاحش هست

*** بر فرض این که هر دو یک سایز و هر دو یک نژاد باشند ( چون قیممت نژاد های دیسکس بام تفاوت قیمت دارند)

مثلا دیسکس دو اینچ داخلی گرید ندار!!! دونه ایی ۱۵ تا ۲۰

همین سایز دیسکس وارداتی از یه فارم معتبر از یه وارد کننده معتبر حدود ۸۰ تا ۱۰۰ قیمت میخوره

موفق باشید

done

کاربران زیر از moein poti برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

مجتبی, mohammad civil, mohsen_sa

تصمیمات خوب از تجربه های خوب میاد؛

وتجربه های خوب از تصمیمات بد!!!

((از 0 تا 100 آکواریوم من))

اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۷
۴:۱۷ ب٫ظ
moein poti
کرج

کاربر ممتاز
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۲

سلام خدمت دوستان عزیز

مراحل آخر ساخت اک رو برای شما عزیزان میزارم (باید ببخشید که دیگه خیلی دیر شد)

مراحل آخر کار لوله کشی و نصب فیلتر ها 

و باقی لوازم برای راه اندازی اک هست

خب من دوتا مخزن تاپ فیلتر رو با شیشه درست کردم به ابعاد

۴۵cm طول

۱۵cm ارتفاع

۱۵cm عرض

Image Enlarger

به مقداری که نیاز دارید و محل قرار گیری لوله ورودی به مخزن یه نیم دایره مثل عسک برش بدید که لوله در محل خودش قرار بگیره

و با توجه به مقدار ورودی و خروجی یه گرد بری هم انجام بدید 

( من اینجا اول یه گرد بری کردم اما بعدا که دلیسلشو جلو تر توضیح میدم یه گرد بر دیگه با سایز ۲.۵ زدم)

الان چند تا عکس میدم زیر هر کدومش توضیح لازم رو مینویسم

Image Enlarger

وقتی که کار انجام شد برای نشستن بهتر مخزن روی اک و به حداقل ایجاد شدن تنش بین شیشه ها بهتره در دو محل قرار گیری مخزن از این نوع فوم ها استفاده کنید

Image Enlarger

و برای راحتی کار روش چسب کاغذی بزنید که بعد از قرار گیری راحت اضافش رو برش بدید

Image Enlarger

اگه میخواید آب داخل مخزن مقداری بالا بیاد و مدیا بریزید داخلش برای باکتری سازی باید متناسب با خزنتون لوله رو تا جایی بالا بیارید که مورد نیازتون هست(داخل عکس بعدی بهتر معلوم هست) من سوراخی که وسط مخزن زدم ۲.۵ بود و این لوله ها رو یه بوشن قرار دادم که بالای سوراخ چفت شن

Image Enlarger

همون طوری که مشاهده میکنید آب تا لب لوله بالا میاد و بعد از اون سر ریز میکنه داخل آک

(چیزی که هیچ کدوم از مخزن های آماده بازار به این صورت بالا نمیان وفقط در حد انداختن یه پد آب رو گیر میدن و شما عملا قابلیت استفاده از مدیا رو ندارید)

Image Enlarger

این هم از یه نمای دیگه 

* تو پست قبل هم گفتم که برای راحتی و مقاومت بهتر و نشستن هرچه بهتر مخزن زه های بالا رو اینطور بچسبونید که با یه تکون مخزن داخل اک نیوفته و خوب رو هم سوار شن

برای خروجی اک که آب رو مستقیم و با فشار رو سر ماهی نزنه شما همونطور که مشاهده میکنید میتونید از یه زانویی یا یه سه راهیی سر راه خروجی آب قرار بدید

** دقت کنید هر چه لوله خروجی اک به داخل اک بلند تر باشه تخلیه آب داخل مخزن سخت تر میشه و باید برای خروج هر چه بهتر آب  لوله خروجی که منتهی میشه به یه زانویی یا سه راهیی رو کوتاه بگیرید

Image Enlarger

منظورم این لوله هست که کوتاه تر در نظر بگیرید

Image Enlarger

برای خروجی آب یک دست تر و بهتر لوله های که آب ازشون خارج میشه رو با دریل چند تا سوراخ آنجام بدید که خیلی بهتر و یک دست تر آب رو توسط پد ها تمیز میکنه

تا اینجا برای امتحان و ندادن نشتی بود 

خب بعد از امتحان به این فکر افتادم که یه سوراخ دیگه هم کف مخزن تصویه بزنم که خیلی بهتر و راحت تر و شاید در مواقع لزوم آب رو خارج کنه (البته اگر آب بالا هم بیاد از اون نیم حلال بالا که زدم به خوبی خارج میشه و مستقیم میره داخل اک) اما اینطور خیلی شیک و بهتر میشه

Image Enlarger

اینطور که میبینید دوتا سوراخ از کف زدم و به جای زانویی از سه راهیی در دوسر خروجی استفاده کردم

Image Enlarger

برای حالت بهتر محل سوراخ های کف رو هم چسب آکواریوم زدم که نشت نداشته باشه (البته حساسیته نشتم داشته باشه به داخل اک میریزه )

مخزن رو روی دوتا وسیله قرار بدید که لوله ها خوب چسب بخورن تو حالت خودشون و به صورت صاف

***جلو تر داستان این طوری های سیاه رو هم توضیح میدم 

Image Enlarger

اینم یه عکس از نمای بالا

خب این از خروجی های مخزن تصفیه

برسیم به داستان این طوری ها سیاه (که در اصل جا میوه ایی هستن)

Image Enlarger

من چیز دیگه ایی برای این کارم چه به صورت آماده و یا وصیله دیگه ایی پیدانکردم که خریداری کنم ولی فک کنم از یه طرح آماده تجاری هم بهتر شد کارش

خوب یه دوتا سبد میوه برای دوتا مخزن ها خریدم که با چنتا برش کاری چیزی رو درآوردم که برن داخل مخزن هام (صبر و حوصله لازمه)

Image Enlarger

درنهایت این کار به دست میاد که چند نکته لازمه که برهه داخل مخزن تصفیه و اصلا کاربردش چیه این تیکه پلاستیک

۱.باید به اندازه ایی برش بدید که از هر نظر کوچیک تر از مخزن باشه و به لوله ایی که آب رو پمپ میکنه به داخل مخزن برخورد نکنه 

۲. از لوله ایی که آب رو خارج میکنه بلند تر باشه 

۳. من برای به هم بستن موقت و حالت گرفتنش از مفتول استفاده کردم چون سیم مفتول بعدا زنگ میزنه وقتی که حالتش رو بستم با چند تا بست کمربندی به هم اتصالشون دادم و این مفتول ها رو باز کردم( شما هم با مفتول نبندین هیچ چیزو داخل اک)

۴.اگه دقت کنید یه گوچه از این سبد رو من حالت گرد بریدم که میخوام داخل مخزن یه شعله هوا بزارم برای این که باکتری سازی خیلی بهتر انجام شه و وقتی لازم شد فقط از این طریق هوادیی داشته باشم 

کاربرد این تیکه پلاستیک اینه که روی بالایش پد قرار میگیره برای تصفیه قیزیکی و ذرات معلق داخل اک

کفش هم با توجه به دوتا سوراخی که شده یه پد میزاریم ولی دوتا سوراخ رو پد ایجاد میکنیم که باکتری سازی در یه پد با تخلخل بالا هم انجام بشه 

بین این دوتا پد بالایی و کف که برای من حدود ۱۰ سانت ارتفاع میشه و باتوجه به ابعاد مخزن میتونم توی هر مخزن چیزی حدود ۷ لیتر میدیا (سرامیک و…) بریزم و معلولا سرامیک خوب ۲۰۰ گرمش برای ۱۰۰ لیتر مناسبه ۱ کیلوش برای اک من مناسبه حالا خودتون محاسبه کنید من ۱۴ لیتر میتونم مدیای باکیفیت جا بدم داخل این مخزن هام و مطمعنم از یه فیلتر سطلی هم هم گنجایش بشتر مدیا داره هم قیمت کمتری داره هم دبیش خیلی بشتره هر واتر پمپ اک من ۲۸۰۰ لیتر در ساعت گردش آب دارن و از بالاو پایین هم با دوتا پد کامل تصفیه فیزیکی و شیمیایی انجام میشه برای کار بهتر یک عدد سنگ هوا هم داخل هر مخزن گذاشتم 

دیگه فک نکنم بهتر از این و با توجه به این که زیر اک هم مخزن های متعدد دارم چیز بهتری میشد استفاده کرد

الانم چند تا عکس میدم البته فعلا داخل مخزن ها مدیا نرریختم فقط چند دوتا پد بالا و پایین رو گدذاشتم چون هنوز دیسکس هام نیومده برای آنجلم همین از سرش زیاده 

خب چند تا عکس و دیگه کارمون با مخزن تمام میشه

Image Enlarger

عکس واضه هست یه گد بالای سبد یه سنگ هوا داخل مخزن یه پد هم پایین و آب به اندازه لوله ها بالا اومده

Image Enlarger

اینم بعد از ۲۴ ساعت کارکرد فیلتر بودن ماهی 

با توجه به سوراخ های متعدد سر راه خروج کامل آب رو فیلتر میکنن

داخل این عکس اون نیم حلالی که لوله اومده داخل مخزن هم میبینید

Image Enlarger

داخل این عکس هم 

سنگ هوا مشخصه 

من برای امتحان حالات متعدد اک یه پد آبی تخلخل بالا رو هم قرار دادم داخلش با توجه به این که هنوز مدیا نخریدم

Image Enlarger

اینم یه عکس امتحانی بود قبل از نصب لوله ها و این که بدون لوله خروجی امتحانش کردم

خب دیگه اینجا کار مخزن تصفیه تموم میشه و پرونده رو میبندیم 

خب الن میرسم به نصب پمپ هوا و لوله کشی اون

Image Enlarger

یه پمپ هوای شرکت AQUATEC رو خریدم مثل این که خیلی رو بورس افتاده میگن به تقلید از شرکت تترا مثل اون له حالت خفاشی ساختش

انصافنم خیلی خوب و بی صداس و خیلی صاف و یک دست هوا میده و پیچ تنظیم هم داره در کم تریم حالتش من چهار تا خروجی قوی ازش گرفتم

یه چهار راهی فلزی هم خریدم آین شیر های تقسم خیلی کیفیتشون بالاس و عمری کار میکنن

من خریدمش ۱۰.۰۰۰ بعد این گرونی اخیر قیمت کردم شده بود۲۰.۰۰۰

درباب شیلنگ هم سعی کنید شیلنگ نرم بخرید که به مرور مثل چوب خشک نشه به اصطلاح میگن شلنگ له ( من متری شرکت JBL رو خریدم)

Image Enlarger

اینم چهارتا سنگ هوای توپی کوچیک دوتا تو اک اصلی دوتا هم داخل مخزن ها 

* دقت کنید اگه پمپتون قدرت نداره سنگ هوا رو کوچیک بخرید که بتونه هوا ازش خروج کنه

Image Enlarger

اینم تقسبم کاری هوا که محل قرار گرفتن پمپ روی پل وسط اک هست بیین دوتا مخزن تصفیه

* دقت کنید پمپ هوا بهتره بالا تر از خروجی هوا و سطح آب باشه که با فشار کمتری بهتر هوا رسانی کنه و اگرم برق رفت آب برگشت نکنه به داخل پمپ و …. داستان ها

اینم از بحث پمپ هوا

میریم که برسیم به لوله کشی واتر پمپ ها به مخزن 

اول قبل از این که اک رو کامل روی شاسی قرار بدم لوله ایی که از مخزن دپو که آب رو میفرسه بالا انجام دادم

Image Enlarger

خب عکس کاملا واضح هست که از مخزن پایین آب رو انتقال میده به اک اصلی 

دلیل این که من یه قدار اون قوص رو ایجاد کردم برای اینه که اگه بعدا بازم شد با یه سه راهی یه خروجی ازش بگیرم 

بعد از این که این کار و انجام دادم و با توجه به این که اک گوشس و جای دست ندارم اک رو میزان کردم روی شاسی

Image Enlarger

با توجه به خروجی واتر پمپ که به هیچ لوله ایی جز اون لوله آبی فابریک داخل خودش نمیخورد و اون لوله شل و مسخره هم که به کار من نمیاومد یه مقدار از شیلنک شماره ۳ برش دادم و رابط قرار دادم بین لوله آب ۲ و سر خروجی واتر پمپ که این شد میبینید و کامل با چسبک اک آب کاریش کردم و سر بالایی رو با یه بست محکم بستم

Image Enlarger

اینم محل قرار گرفتم واتر پمپ هست که باتوجه به نیم دایره ورودی مخزن تصفیه باید قرارش بدید

Image Enlarger

اینم از کامل شده عکس اتصالات واتر پمپ  تا مخزن

و برای امتحان اگه معلوم باشه مقداری آب از مخزن دپو داره میریزه به اک اصلی

Image Enlarger

دیگه اینجا تقریبا کار تموم شده

و شما میتونید اتصالات بالای اک رو ببینید 

و چون برای آب گیری اول هست شیلنگ به طور مستقیم داره میره داخل آک اصلی تا پرشه وگرنه در باقی موارد اک اصلی از آب دپو پر میشه

Image Enlarger

اینم دیگه اک پرشده از آب و بخاری و …. هم وصلش شدن و آماده کار کردن هستن

فقط این مدل واتر پمپ ها خروجی آب داره برای اکسیژن رسانی که من اونو بستم به چند دلیل

۱.چون به قدری قدرتش زیاده که از دو طرف آب رو به ماهی میزنه و طلاطم ایجاد میکنه

۲. درصورتی که ببندینش آب با قدرت بشتری به مخزن برده میشه و این خیلی بهتره

یه نقطه کور مونده که تو عکس واضح معلوم نیست

Image Enlarger

از واتر پمپ سمت راست به جای یک زانویی وصل شه آب فقط به مخزن بره یه سراهی نصب کردم که بتونه در مواقع نیاز آب رو خارج کنه 

Image Enlarger

اینم عکس کاملش هست که یه فلکه داره که آب خارج نشه و یه سر لوله داره که شیلنگ بهش وصل شه

اینیهم که میبینید با چسب ثابت شده برای اینه که چسبش خوب و محکم بشه وگرنه الان این چسب های کاغذی نیستن

اینم از داستان کل فیلتر ها که به طور کامل انجام شد 

یه عکس هم بدم چیزی که برای سیفون زدن درست کردم 

Image Enlarger

اینو من به عنوان سیفون درست کردم چون ارتفاع اک زیاده ۷۵CM با این دیگه راحت و خیلی مهم تر دقیق تر میشه از کف اک سیفون انجام داد 

وسایلشم لوله به مقار که نیاز هست 

یه فلکه برای تنظیم جریان آب و بستنش که کل آب رو خارج نکنه و هر بار نیاز یه میک زدن شیلنگ نباشه

یک بوشن سر لوله برای وصل شیلنگ برای خروج آب دستشویی به طور مستقیم

اینم از داستان سیفون کردن

برای بالای اک (درب) هم به جای شیشه از طلق استفاده کردم که خیلی بهتره و سبک تر و نشکن هست

چون شیشه رو نمیشه اونطور که میخوای برش بدی و خوب خروجی لوله ها رو در بر نمیگیره 

من طرح شیشه خورده رو خریدم که وقتی نور از بالا میخوره خوشگل تر میشه و مثل چراغ ترمز ماشین نور رو پخش میکنه

البته قیمتش نسبت به شیشه خیلی گرون تر هست ولی ارزش داره و سبک و راحته

Image Enlarger

همون طور که میبینید جاهایی که لوله رد شده رو خیلی تمیز و راحت برش دادم

نمای بالای اک که خیلی خوب سرجاش قرار گرفته و کامل کل اک رو پوشونده

درب بالای اک هم تموم شد

اینم عکس آخر این پست ( بعد اینم یه چنتا نکته ریز و تمام)

Image Enlarger

نمای کلی اک قبل از ورود ماهی اصلی به اون

۱.نور رو فعلا وصل کردم به لوله ها دلیلش هم اینه بعدا که تاج رو طراحی و اجرا کردم به طور خیلی بهتری به اون وصل کنم

۲.بالای (درب) مخزن های تصفیه رو به خاطر این که آب بخار نشه و تمیز تر باشه رو با سلفون بستم

۳.درباب سیفون کردن چون این اک رو من شن داخلش نریختم و با این سیستم تصفیه خوب !!! خیلی راحته 

الان که ماهی داخلش هست بعد از ۱۰ رو هم نیگاش کنید شما هیچ چیزی اعم از فضولات و غذای مونده کف این اک نمیبینید( غذای مونده که اصلا نیس  اگرم باشه کلوریداس ها میخورنش ) مضولاتم پاور هد ها میکشنش بالا 

ولی در کل اگه به طور اصولی موفق سیفون ۳۰درصد از حجم آک باید سیفون شه نه بیشتر 

من حساب کردم از از این آک ۶۰۰ لیتری من اگرم فضولاتی رو توش ببینم محاسبه کردم نهایتش ۲۰ لیتر از آبم خارج میشه موقع سبفون کردن این یعنی آسودگی کامل (برای همین بود که اون لوله خروجی رو از پاور هد گرفتم که تو هفته دو بار از آب اک خارج کنم و آب دپو شده هم دما بریزم توش اونم ففقط با فشردن یه دکمه قطع و وصل بنابراین کار خیلی راحتی هست

هفته پیش زمان گرفتم زمان سیفون کردن و پر کردن اک اصلی از آب دپو نهایت ۱۵ دقیقه از وقت منو گرفت  

حالا دیگه بماند اگه فقط از شیر فلکه واتر پم آب خروج و ورود کنه نهایت میشه ۵ دقیقه

و آب همیشه زلال و شفاف هست و به کلونی باکتری هم هیچ آسیبی نمیریسه

خب

امیدوارم این نوشته زیاد باعث سر درد شما نشده باشه 

منتظر نظر و پیشنهاد شما هستم 

باتشکر

موفق باشید

done

حسنHTB, mohammad civil

اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۷
۵:۱۵ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1438
بهمن ۲۷, ۱۳۹۳

سلام

مبارک باشه

اول از همه این تعریف های شما بود که خیلی من رو متعجب کرد اون هم این بود که شما میگین هیچ فیلتری از این فیلتر های من بهتر نیست و…. شما یعنی اگه دوتا فیلتر سطلی داشتین یا یه دونه فیلتر سطلی jbl  داشتین باز هم میگفتین این فیلتر هایی که درست کردین بهترینه!یا یک سیستم سامپ!!!

اگه قدرت هر کدوم از پاورهد های شما ۲۸۰۰ هست احتیاجی نبود دوتا بخرین همون یکی هم کافی بود و اون بالا به جای یه مخزن از دوتا مخزن استفاده میکردین که حالا کاری ندارم دیگه درست کردین

اون مخزن هارو بهتره از بیرون رنگ کنین چون بعد از یه مدتی بخاطر نور داخلش جلبک میزنه و مجبورین زود به زود بشورینش که اون اسودگیتون رو از بین میبره!

براش هم اگه میتونین یه در درست کنین که یکمی سنگین باشه و دور تا دورش پلاستیک باشه برای سوار شدن روی شیشه های مخزن و رنگ شده باشه داخل مخزن جلبک نزنه و راحت تر باشین! فیلتر های شرکتی هم برای همینه که تیره درست میکنن که داخلش جلبک نزنه یه جورایی هم از روش خشک و مرطوب دارن بهره میبرن اون سلفون به مرور زمان اذیتتون میکنه 

بهتر بود یه چیزی شبیه به سامپ درست میکردین(تاپ سامپ)که اب به خوبی از همه جا رد بشه و همه جا یک دست جریان داشته باشه که اونم دیگه درست کردین

اون زانویی هم متوجه نشدم برداشتین سه راهی گذاشتین یا همونجوری هست؟چون اگه همون خروجی هست با نبودش هیچ فرقی نداره

قضیه اون میوه خوریه هم یه جورایی اضافه بر سازمان بود اگه یه حالی بود که مثل سبد مدیا بیولوژیک رو جدا میکرد باز یه چیزی حالا…

سنگ هوا هم اگه یه متری هم باشه باز اون مقداری که باید هوا ازش خارج میشه چون بستگی به زور پمپ و ارتفاع اب داره وگرنه اندازه سنگ هوا چیزی از حباب هارو زیاد نمیکنه مگر اینکه سوراخ هاش فرق داشته باشه که نداره

درمورد سیفون کردن هم که خب این کار بیشتر اسمش تعویض ابه نه سیفون کردن!!!نمیدونم چطور در رابطه با ذرات معلق انقدر با قاطعیت صحبت میکنین درباره ی اون ها هم قانون فیزیکی وجود دارهthinkingداخل اب هم بهتره برای اطمینان خاطر از هیچ فلزی استفاده نشه

شما در کل خیلی به جزییات دقت دارین و این خیلی خوبه و تاثیر مثبتی در کار های شما داره و اصلا درکارتون عجله ای ندارین من با اشتیاق منتظر میمونم تا ببینم دکور اکواریومتون رو چطوری درست میکنین و در اخر از چه ماهی هایی استفاده میکنین چون روی این کارتون خیلی وقت گذاشتین مطمئنم یه کار خوبی از اب در میاد اگر هم میبینید بیشتر دارم انتقاد میکنم بخاطر اینکه کمکی کرده باشم و نمیخوام بیخودی بیام بگم افرین مبارکه فلانه و…برم.خسته نباشین و خدا قوت

کاربران زیر از حسنHTB برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti

آکواریوم من                                       

آپارات                                         

اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۷
۷:۱۵ ب٫ظ
moein poti
کرج

کاربر ممتاز
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۲

سلام آقا حسن عزیز

امیدوارم از این پست بلند بالای من خسته نشده باشید و همش رو خونده باشید

۱. همون طور که عرض کردم امیدار بودم پست های قبلی من رو میدید 

از نظر این که گفتم سیستم تصفی من بهترینه  که یه شوخی بود که از فضای خشک نوشتاری خارج شه

درضمن اشاره همکردم  که به نسبت فضا و قیمتش بهترینه چون من زیر این آک دوتا اک دیگه دارم و یه مخزن دپوی آب که دیگه امکان راه اندازی یه سیستم سامپ دیگه رو نداشتم

برفرض برای دوتا !!! فیلتر سطلی که اشاره کردید JBL فضا باز کنم

قیمت یک عدد فیلتر سطلی JBL مناسب با حجم این اک میشه مدل e1902 که قیمتش بالای ۱.۸۰۰.۰۰۰ هست حالا دوتاش رو حساب کنید ببینید چه قیمتی میشه!!!

با این حالا این بازم نظر من روی اینه که با ۱۰۰.۰۰۰ بهترین چیزیه که میشه ساخت و اینطور که من تو دوهفته امتحانش کردم با ۲۰ تا ماهی حتی یدونه از فضولات ماهیا رو هم کم اک نمیبینید 

۲. دلیل استفاده و ساخت دو مخزن فیلتر برای این بود که یه پل ۵۰ سانتی خورده بوده وسط آک و امکان ساخت یدونه مخزن نبود

اما دلیل مهم تر این هست که میتونم ۱۵ لیتر مدیا با کیفیت همین jbl رو جا بدم توش که خیلی برام مهمه

۳. درباب این که اشاره کردید رنگ کنم بله من اول این عکس ها رو گرفتم که خوب معلوم باشه بعد با ورق های تیره upvc و با حرارت جداره بیرونی رو چسبوندم البته دوستان بدون تیره کردن مخزن هم چند سالیه که استفاده میکنن و کاملا آسوده هستن!

۴. برای درب های مخزن هم یادم رفت اشاره کنم که از باقیمانده و برش خورده طلق های درب آک همراه با دوتا لولا ادرست کردم که البته اونو دیگه تیره نکردمدرست مثل مخزن های آماده بیرون

۵. اتفاقا من خودم به همین آقا محمد فتح آبادی عزیز گفتم که تاپ سامپ درست کنند خودمم درسدد ساختش بودم اما این به زهنم بهتر رسید (تاپ سامپ بیشتر جنبه زیبایی داره وگرنه به دلیلحالت های کوچیکش مثل سامپ عمل نمیکنه (اما این طرح از کاملا از دوتا پد میگذره درست مثل یه مخزن فلتر سطلی که یه پد بالاس و یه پد پایین و مدیا بین این دوتا پد هستن

۶. دلیل استفاده از سه راهی به جای زانویی هم اینه که بهتر آب رو پخش میکنه 

نبودشم خیلی تفاوت داره !!! آب بافشار و تلاطم ایجاد شده برای ماهی های حساس سم هست!!!

۷. من منظورتون از این که جدا منه رو نمیدونم !!!

اینی که من تو فیلتر سطلی دیدم و اون چه من میدونم اینه که آب اول از یه پد درشت میگذره بعد مدیا ها کامل داخل آب درجریان هستن و درآخر موقع خروج از یه پد با ذراتت ریز میگذره !!!

حالا مثل سبد جدا باشه رو دیدم فیلتر سطلی که حالت سبد دارن این برای سهولت کار هست و تفاوتی در امر باکتری سازی و پاک کندگی آب نداره

۸. دقیقا ارتفاع که سنگ داخل آب میره تاثیر گذاره ولی

شما یه شیلنگ سر باز رو تا یه متر داخل آب کنید ویه بار دیگه یه سنگ هوای سایز بزرگ رو وصل کنید و داخل آب کنید متوجه تفاوتش خواهید شد

۹. بله من اشاره کردم که سیفون رو انجام میدم 

اون لوله که از پمپ امده برای خالی کردن و در مواقع نیاز احتیاج میشه 

اما اصل داستان همون سیفون کردن هست (البته اگه چیزی کف اک باشه )!!!

والا من بعد از دو هفته از راه اندازی هیچ ذرات معلقی داخل آب نمیبینم !!! تازه با توجه به این که هنوز مدیا قرار ندادم و فقط چهارتا پد قرار دادم

بله کاملا درسته فلز احتمال بالابردن سختی آب رو داره

بله من کلا با صبر کارم رو انجام میدم از بچگی انقدر تو ماهی بودم که دیگه عجله ایی برای راه اندازی کردن یه اک دیگه نداشته باشم

کلا عجله نتیجه ایی نداشته حداقل برای من

دکور نداره این آک همینه که میبینید این آخرشه !!!

حالا نهایت یدونه کنده آبنوس اونم شاید بزارم من برام کیفیت آب خیلی مهم تراز زیبایی مصنوعیی و چهارتا گل مصنوعی و دکر کشتی شکسته و شن رنگی رنگی هست 

من کلا اک تمیز رو در هرحالتی ترجیح میدم به اک شلوغ ولی کثیف

تو چند پست قبل هم عرض کردم قصد من از روز اول هم برای ساخت این آک دیسکس بوده ولی شرایط وارداتش جوری شد که فعلا نمیشه خریدش و فعلا به ناچار از آنجل داخل این اک نگهداری میکنم تا بعدا بار دیسکسم برسه

*اتفاقا خیلی کار خوبی کردید که نظرتون رو گفتید و به اصطلاح خودتون انتقاد کردید 

من هم خیلی خوشحال شدم که این نظر رو دادید

قطعا نطرات دوستانی همچون شما مفید خواهد بود

در آخر بازم تشکر میکنم از این که دیدین این پست 

موفق باشید

done

اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۷
۱۰:۵۶ ق٫ظ
Saghari
مشهد

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 525
مهر ۱۳, ۱۳۹۶

ماشالله ماشالله 

خوشگل شد مبارکتون باشه 

من هنوز اندر کف این پست های بسیار طولانی شما واقاحسن موندم که چجور اینا رو تایپ می کنید

در ضمن انجل هارو به تانک اصلی انتقال نمی دین 

ما منتظریم

کاربران زیر از Saghari برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti, mohammad civil

اگـه وجــود خـــــدا ﺑـــــــــاورت بـشــه

خــــــــــــدا یــه نـــقـــــطــه میندازه زیــر بــاورت …مـــیـــشــه : ﻳــــــــــﺎﻭﺭﺕ …      ‌         

اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۷
۴:۲۰ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1438
بهمن ۲۷, ۱۳۹۳

سلام

من مطالب رو کامل خوندم در رابطه با فیلتر سطلی یه بار دیگه متن من رو با دقت بخونین متوجه میشین در مورد سنگ هوا هم که بگم این ایده ازمایش اشتباه هست.دو هفته هم برای ازمایش زمان بسیار کوتاهی هست دکور هم سلیقه ای هست من نظری نمیدم زیاد بیشتر نگاه میکنم نود درصد دکور هایی که میبینم نظر نمیدم گفتم شاید شما هم بخواهین برای دیسکساتون دکور بذارین که نمیذارین

بقیه مطالب هم قبلا نوشتم فکر کنم واضح باشه

کاربران زیر از حسنHTB برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti

آکواریوم من                                       

آپارات                                         

اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۷
۷:۰۸ ب٫ظ
moein poti
کرج

کاربر ممتاز
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۲

حسنHTB گفته
سلام

من مطالب رو کامل خوندم در رابطه با فیلتر سطلی یه بار دیگه متن من رو با دقت بخونین متوجه میشین در مورد سنگ هوا هم که بگم این ایده ازمایش اشتباه هست.دو هفته هم برای ازمایش زمان بسیار کوتاهی هست دکور هم سلیقه ای هست من نظری نمیدم زیاد بیشتر نگاه میکنم نود درصد دکور هایی که میبینم نظر نمیدم گفتم شاید شما هم بخواهین برای دیسکساتون دکور بذارین که نمیذارین

بقیه مطالب هم قبلا نوشتم فکر کنم واضح باشه  

سلام آقا حسن گل

۱. درباب فیلتر سطلی چیز جدیدی  نفهمیدم

۲. من این نوع سنگ هوا رو امتحان کردم 

۳.من هر دوماه یک بار عکس میزارم از آک که اون موقع بشه از کیفیت فیلتر ها حرف زد

( واقعا این فیلتر ها تمام فوضلات و هرچی رو که فکر کنید از کف میکشن من بخوام سیفون از کف هم کنم واقعا بی فایدس چون چیزی کف نیس که با سیفون کردن من از کف خارج شه)

موفق باشید

done

اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷
۸:۳۵ ب٫ظ
moein poti
کرج

کاربر ممتاز
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۲

Saghari گفته
ماشالله ماشالله 

خوشگل شد مبارکتون باشه 

من هنوز اندر کف این پست های بسیار طولانی شما واقاحسن موندم که چجور اینا رو تایپ می کنید

در ضمن انجل هارو به تانک اصلی انتقال نمی دین 

ما منتظریم  

سلام 

خدمت آقای ساغری 

چشم حتما از آنجل ها هم داخل اک اصلی عکس قرار میدم تشکر از نظرتون

موفق باشید

done

Saghari, pedram76, mohammad civil

اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷
۸:۲۶ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 240
آذر ۲۴, ۱۳۹۶

سلام اقا معین گل خوبی

می بینم که رفتی مرحله بعد.

بقول حسن اقا دکور اختیاریه و نظر صاحب اک ملاکه . ولی واقعا ساده ساده هم یجوری!

حداقل جلو پاورهد ها یک گیاه بذار. یک ابنوس که روش انوبیاس باشه برای وسط هم بد نیست .

ان شاء الله دیسکسات برسن . ولی بقول گفتنی برای دیسکس هات سایه تدارک نمی بینی؟ همش زیر نور باشن ؟

الان هدف شما از این تانک ساده اینکه کیفیت اب بالا بمونه و دیسکسات اوکی بمونن یا میخوای دیسکس سالم پرورش بدی مازادش بفروشی؟

شیشه مخرن تاپ فیلترت ۶ میل هست؟

شما از کف مخزن تا لبه لوله خروجی مخزن گفتی ۱۰ سانت داری ؟ پس اینجوری ۶.۷۵لیتر هر مخزنت اب میگیره ؟ درسته؟

جمعا ۱۳.۵ لیتر که اگر با مدیا پرش کنی با توجه به ۲-۳ سانت پد زیری هر مخزن ۴.۷۳لیتر فضا داری جمعا۹.۴۵ لیتر

اشتباه که  حساب نکردم ؟ پس چطور ۱۵ گیلو مدیا میریزی؟

الان وزن دو تا مخزنت روی تسمه های بالایی تانک هست که بصورت افقی چسب زدی . واقعا توان تحمل دارن؟ یا نشیمن دیگه ای هم در کاره؟

thinkingناقلا توی پست قبلی ما رو گفتی برو تاپ سامپ بساز حالا به حسن اقا میگی , فتح آبادی رو فریب دادم این بهترهfun

کاربران زیر از mohammad civil برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷
۱۲:۴۳ ب٫ظ
moein poti
کرج

کاربر ممتاز
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته
سلام اقا معین گل خوبی

می بینم که رفتی مرحله بعد.

بقول حسن اقا دکور اختیاریه و نظر صاحب اک ملاکه . ولی واقعا ساده ساده هم یجوری!

حداقل جلو پاورهد ها یک گیاه بذار. یک ابنوس که روش انوبیاس باشه برای وسط هم بد نیست .

ان شاء الله دیسکسات برسن . ولی بقول گفتنی برای دیسکس هات سایه تدارک نمی بینی؟ همش زیر نور باشن ؟

الان هدف شما از این تانک ساده اینکه کیفیت اب بالا بمونه و دیسکسات اوکی بمونن یا میخوای دیسکس سالم پرورش بدی مازادش بفروشی؟

شیشه مخرن تاپ فیلترت ۶ میل هست؟

شما از کف مخزن تا لبه لوله خروجی مخزن گفتی ۱۰ سانت داری ؟ پس اینجوری ۶.۷۵لیتر هر مخزنت اب میگیره ؟ درسته؟

جمعا ۱۳.۵ لیتر که اگر با مدیا پرش کنی با توجه به ۲-۳ سانت پد زیری هر مخزن ۴.۷۳لیتر فضا داری جمعا۹.۴۵ لیتر

اشتباه که  حساب نکردم ؟ پس چطور ۱۵ گیلو مدیا میریزی؟

الان وزن دو تا مخزنت روی تسمه های بالایی تانک هست که بصورت افقی چسب زدی . واقعا توان تحمل دارن؟ یا نشیمن دیگه ای هم در کاره؟

thinkingناقلا توی پست قبلی ما رو گفتی برو تاپ سامپ بساز حالا به حسن اقا میگی , فتح آبادی رو فریب دادم این بهترهfun  

سلام خدمت آقا محمد نازنین

مشتاق دیدار آقا

بله از این ستون پریدم رو این ستون hahaha1hahaha1hahaha1

بله واقعا ساده ساده هست ولی وقتی اک همیشه تمیزه احساس خیلی بهتری دارم تا شلوغ باشه و آلوده

حتما یه چوب با چند شاخه گل رو میزارم توی آک ولی مطمعنم گل هاش عذاب میکشن توی دمای ۲۹ درجه و بعد از مدتی نابود میشن

در باب سایه هنوز نور اصلی رو کار ننکردم مونده تا تاجش ررو بگیرم نور ضیف تر استفاده کنی خودش حکم سایه رو داره با این ارتفاع اک  (البته وسط اک یه حالت سایه داره که عکسش بالا موجوده) درکل من با هیچ دیسکسی تاحالا در باب نور به مشکل نخوردم

بله من اولویت اولم اینه که دیسکسام سالم بمونن در مورد ادامه سوالتون که گفتید مازادش رو بفروشید خیر برا خحودم نگهداری میکنم و برا فروش نیست

بله شیشه ۶ میل هست

نه من نوشتم

۴۵ طول

۱۵ عرض

۱۵ ارتفاع

چیزی بیشتر از ۱۰ لیتر میشه هر کدوم

جمع آب دو اک بیتر از ۲۰ لیتر میشه

والا انقدر دقیق حساب نکردم که چه مقدار از دوتا پد بالا و پایین حجم مخزن رو میگیره

حالا اینطور که شما حساب کردید برام چیزی حدود دو لیتر رو دوتا پد میگیره پس چیزی حدود ۸ لیتر تو هر مخزن میمونه (البته پد پایین خودش باکتری سازی انجام میده ) خب هر ۱۰۰ گرم مدیای مرغوب برای چیزی حدود ۱۰۰ لیتر آب مناسبه 

به عبارتی اک من که ۶۰۰ لیتر هست چیزی حدود ۶۰۰ گرم مدیا نیاز داره 

اصلا دست پر اک من ۱ کیلو مدیا نیاز داره چیزی حدود ۱۵ لیتر دیگه میتونم مدیا بریزم داخلشyohoyohoyoho

ببین چی بشه اگه پرش رو مدیای اروپایی و آمریکایی برند های معروف استفاده کنی 

البته من که هنوز به جز دوتا پد چیزی استفاده نکردم آبم کاملا شفاف و طبق تست هایی که زدم شرایط شیمیایی آب کاملا مناسبه 

و از هفته پیش تا حالا به وضوح میشه رشد رو تو آنجل ها دید و رنگ بهتری که پیدا کردند

بله وزن روی تسمه های کناری هست ( از این نظر خیالم کاملا راحته من با ۷۵ کیلو وزن موقعی که ۱۰ روز از چسب خوردنش تموم شد رفتم روی پل بالاش برای تستش کاملا وایسادم!!!) فقط زه طولی هست و یه پل وسط آک و دوتا زه عرضی در دوتا کناره ها و چیز دیگه ایی نیست

واقعا مردم از خندهfunfun

بله قصد من هم ساخت یه تاپ سامپ بود 

چند بارم به شما گفتم که ایده تون رو بزارید که نظر شاگردیمون رو بدیم خدمتتونcray

چند تا نکته داشت که از ساخت تیپ مخزنی که تیپ سامپ خود داری کنم

۱. اصل ساپ کارایی تمیزی فیزیکی رو نداره ( سامپ کاراییش فقط و بیشتر برای آب شور هست که با گذر آب از خونه های سامپ اون نمک و املاح آب دوباره شارژ بشه نه این که تصفیه کنه (البته به خودی خود کار تصفیه انجام میشه اما ساخت سامپ تصفیه نیست

۲. سیستم تصقیه هر نوع سامپ به صورت خطی و افقی هست (که این خودش نشون دهنده شارژ مدیا هست وگرنه کار تصفیه ناتوان هست ) اما باقی فیلتر ها ی مخصوص آب شیرین همگی به صورت عمودی آب رو تصفیه میکنن ( یه مثال خیلی ساده و گرونش که طرفتار های زیادی داره فیلتر سطلی هست که سیستمش به صورت عمودی هست ( یعنی آب از بالا میاد و از چند پد و مدیا به صورت عمودی رد میشه که کاملا و طبق هر قانونی بهتر هست نه مثل سامپ به صورت عرضی که سر ریز آب اصلا به پد نمیرسه و سر ریز میکنه تو خونه بعدی ) مخزن من هم به صورت عمودی هست

* من نگفتم سامپ خوب نیست نظر من اینه سامپ برای آب شور خیلی بهتر و خوبتر جواب میده تا آب شیرین

آب شیرین به نظر من آب باید به ضورت عمودی فیلتر شه نمونه بارزش که گفتم فیلتر سطلی هست که عمودی کار میکنه نه عرضی

۳. سامپ همینطوریش برا آب شیرین مناسب نیست حالا ما بییام سایزشم اندازه یه مخزن ۱۰ لیتری کنیم و خونه خونش کنیم و تو یدونه از خونه هاش ۵ تا بیوبال بندازیم ( درسته بیوبال گذاشتیم اما فقط حالت تزیینی داره بعد عملیش خیلی خیلی ضعیف هست )

الان من تو این مخزن خودم اصلا بیوبال نذاشتم 

یه نکته هم بگم سامپ خوبه برا آب شیرین اونم فقط برای باکتری سازی ( وگرنه اصلا به نظر من برای فیلتر فیزیکی کاربردش خیلی خیلی ضعیفه

وگرنه من میتونستم به جای سدونه از مخزن های قرنطینه ۱۰۰ لیتریم یدونه سامپ بزارم دیگه نه حتما از چند نفر پرسیدم و دیدم که سامپ راه ننداختم وگرنه که من کاملا محیططشو داشتم انجام بدم 

یا میتونستم یدونه یا دوتا یا حتی سه تا فیلتر سطلی بزارم (از نظر فضا میگم که من فضا شو داشتم ) اما اونم به خاطر قیمت فضاییش منصرف شدم

الانم به تیپ فیلتر سطلی یه مخزن تاپ فیلتر ساختم کخه خدا رو شکر کار کردش شگفت انگیزه برام با گردش آب ۵۶۰۰ لیتر در ساعت آب تو دوتا مخزن

آقا محمد من منتظر نظر شما و یه عکس از مخزنتون هستم 

موفق باشید

done

mohammad civil

اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۷
۹:۱۶ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر عالی
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۶

سلام  مرسی از پاسسسسسسخ قشنگت

امید مان نا امید شد. درخصوص تاپ سامپ.girl-bye

البته من در خصوص مشورت برای ساختش در تاپیکها ی مربوط به ساخت تاپ فیلتر چند بار سوال پرسیدم ولی متاسفانه شما اونجا رو ندیدی که جواب بدی

البته چند تا عکس گرفتم بزودی میذارم . یک فیلم داخل همین سایت هست طرف از اکش که داره با تاپ سامپ تصفیه میشه فیلم گرفته

و در ضمن فیلمبرداری میگه خیلی راضیه و ابشم مثه اینه بود.من که خوشک اومد

درخصوص تست زه طولی یعنی رفتی روی پل واستادی یا روی زه؟

خداوکیلی نترسیدی بشکنه ؟culpabilityeek اگر خدای نکرده میشکست که شیشه ها داغونت میکردن ! حداقل از اجسام بی جان استفاده می کردی!

عکس بذار منتظریمblue

شما تجربه ت زیاده ولی من دفعه اوله اصلا هیچ تصوری از قدرت پاور هد ها ندارم الان یک پاور هد ژیلانگ۱۵۰۰ لیتر در ساعت گرفتم

برای ۲۲۰ لیتر اب , نمی دونم که قدرتش باعث سرریز از مخزن میشه یا نه؟ اگر بشه که فیلم هندیهno-name

درخصوص حجم مخزن هاتون شما که کل مخرن رو که اب نداری شما به اندازه ارتفاع لوله سفید اب داخل مخزن هات داری!

ارتفاع اون لوله هم ببین چقدره میشه ارتفاع اب عرض هم میشه ۱۳.۸ و طول هم میشه ۴۳.۸ حالا حجم مخزن هات مشخص میشه.

در ضمن من در نظر دارم تاپ سامپم رو خارج از اک تست کنم ان شاء الله که سریز نکنهprayوگرنه باید منتظر عملیات نجات سرباز رایان بشمhelpچون با این کثیف کاری خونه توی این مدت طولانی گردنم از طرف خانواده angrydevilshark2زده میشه

اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۷
۹:۲۲ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر عالی
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۶

moein poti گفته

حالا اینطور که شما حساب کردید برام چیزی حدود دو لیتر رو دوتا پد میگیره پس چیزی حدود ۸ لیتر تو هر مخزن میمونه (البته پد پایین خودش باکتری سازی انجام میده ) خب هر ۱۰۰ گرم مدیای مرغوب برای چیزی حدود ۱۰۰ لیتر آب مناسبه 

به عبارتی اک من که ۶۰۰ لیتر هست چیزی حدود ۶۰۰ گرم مدیا نیاز داره 

اصلا دست پر اک من ۱ کیلو مدیا نیاز داره چیزی حدود ۱۵ لیتر دیگه میتونم مدیا بریزم داخلشyohoyohoyoho

done  

سلام مجدد یه سوال بزرگ

الان روی بسته های سرامیک زده ۱۵۰-۳۰۰-۵۰۰ من کشیدمشون اینا وزنشون بود . حالا شما میگی یک کیلو حدود ۱۵ لیتر یعنی چی؟

چه تناسببی وجود داره؟

من فکر میکردم ۵۰۰گرم سرامیک یعنی ۰.۵ لیتر . اشتباهه؟thinking

اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷
۱:۰۲ ق٫ظ
moein poti
کرج

کاربر ممتاز
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته
سلام  مرسی از پاسسسسسسخ قشنگت

امید مان نا امید شد. درخصوص تاپ سامپ.girl-bye

البته من در خصوص مشورت برای ساختش در تاپیکها ی مربوط به ساخت تاپ فیلتر چند بار سوال پرسیدم ولی متاسفانه شما اونجا رو ندیدی که جواب بدی

البته چند تا عکس گرفتم بزودی میذارم . یک فیلم داخل همین سایت هست طرف از اکش که داره با تاپ سامپ تصفیه میشه فیلم گرفته

و در ضمن فیلمبرداری میگه خیلی راضیه و ابشم مثه اینه بود.من که خوشک اومد

درخصوص تست زه طولی یعنی رفتی روی پل واستادی یا روی زه؟

خداوکیلی نترسیدی بشکنه ؟culpabilityeek اگر خدای نکرده میشکست که شیشه ها داغونت میکردن ! حداقل از اجسام بی جان استفاده می کردی!

عکس بذار منتظریمblue

شما تجربه ت زیاده ولی من دفعه اوله اصلا هیچ تصوری از قدرت پاور هد ها ندارم الان یک پاور هد ژیلانگ۱۵۰۰ لیتر در ساعت گرفتم

برای ۲۲۰ لیتر اب , نمی دونم که قدرتش باعث سرریز از مخزن میشه یا نه؟ اگر بشه که فیلم هندیهno-name

درخصوص حجم مخزن هاتون شما که کل مخرن رو که اب نداری شما به اندازه ارتفاع لوله سفید اب داخل مخزن هات داری!

ارتفاع اون لوله هم ببین چقدره میشه ارتفاع اب عرض هم میشه ۱۳.۸ و طول هم میشه ۴۳.۸ حالا حجم مخزن هات مشخص میشه.

در ضمن من در نظر دارم تاپ سامپم رو خارج از اک تست کنم ان شاء الله که سریز نکنهprayوگرنه باید منتظر عملیات نجات سرباز رایان بشمhelpچون با این کثیف کاری خونه توی این مدت طولانی گردنم از طرف خانواده angrydevilshark2زده میشه  

سلام 

آقا محمد گل

چرا امیدت نا امید شد برادر من

بله من نبودم نظر شاگردیمونو بدیم ببخشید

بله حتما بزارید استفاده میکنیم ازش

بله زه طولی رو که چسبوندم بعد دو روز پل وسط رو گذاشتم و بعد دو روز دوتا زه عرضی بالا رو زدم و بعد ده روز برای تست رفتم روی پل وسط که اونم روی طه ها نشته واسادم برا تست 

نه من به کارم اطمینان دارم اگه نتونه ۷۵ کیلو رو نگهداره چه طور میتونه این حجم از فشار آب رو تحمل کنه

والا اجسام بی جان درحد ۷۰ کیلو نداشتمhahaha1hahaha1hahaha1

خلاصه الان سالمم icon_arrow_gif

ولا من تاحالا پاور هدی به اسم زیلانگ ندیدم و نه شنیدم که چی هست 

نظری هم راجبش ندارم 

بستگی داره به سایز مخرن و دبی ورودی و دبی خروجیش (نهایت سر ریز شد دوتا سوراخ بزن از کف که خارج شه)

آره تا زیر لوله وررودی آب میاد حدود دو سانت از بالا خالی می مونه

دیگه ته ته حساب کردم میشه ۸ لیتر دیگه میلیمتری بود دوتا مخزن اصلا ۷ لیتری میشه ۱۴ لیتر بازم نه ۱۲ لیترflower2

نه نیازی به تست خارج از آک نداره اگه سر ریز نکرد که هیچ سر ریز کرد پیاده کن وسایلشو یه سوراخ دیگه از کف بزن

ایشالا زودی جم میشه و خانواده لذتشو میبرن

موفق باشید

done 

اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷
۱:۱۱ ق٫ظ
moein poti
کرج

کاربر ممتاز
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته

سلام مجدد یه سوال بزرگ

الان روی بسته های سرامیک زده ۱۵۰-۳۰۰-۵۰۰ من کشیدمشون اینا وزنشون بود . حالا شما میگی یک کیلو حدود ۱۵ لیتر یعنی چی؟

چه تناسببی وجود داره؟

من فکر میکردم ۵۰۰گرم سرامیک یعنی ۰.۵ لیتر . اشتباهه؟thinking  

سلام مجدد از ماست

بله بشتر بسته های آکوا و چینی تو این سایز ها سرامیک تولید میکنن

نه من اشاره کردم ((با توجه به این‌که چگالی آب حدود ۱۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است، بنابراین، یک کیلوگرم جِرم یک لیتر آب خالص در شرایط عادی (هوای ۲۰ درجه) می‌باشد))

حدودی و به زبون ساده یک کیلو برابر یک لیتر هست

پس مخزن من در بدترین شرایطتش ۱۲ کیلو میدیا داخل دوتا مخزن جا میگیره و نیاز من فقط یک کیلو مدیا هست و چیزی حدود ۱۱ کیلو دیگم میتونم استفاده کنم منظور من این بود اگه لازم باشه میتونم تا ۱۲ کیلو مدیا درجه یک استفاده کنم که یه چیز عالی میشه 

موفق باشید

done

mohammad civil

اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷
۶:۲۰ ب٫ظ
moein poti
کرج

کاربر ممتاز
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۲

سلام

چند وقتی هست خواستم عکس هایی از آنجل های تازه وارد و کیفیت سیستم تصفیه قرار بدم برای دوستان

خب من دیروز وقتی پست قبل رو نوشتم و اارسال کردم دیگه خیلی در وقت شد و نشد که پست جدید رو ارسال کنم

من کلا سه شنبه ها و جمعه ها دست به تمیز کاری اک میزنم ( حالا کف کشیه . کف کشی نیست و سیفونه یا آب خالی کردن!!!)

الان تعدادی عکس میدم از سه شنبه که باید آک رو سیفون میکردم 

عکس ها برای سه شنبه یعنی دیروز هستن(یعنی حدود پنج روزه که آک سیفون نشده و باید فضولات و غذای مونده ماهیا تو آب دیده بشه)

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

خب من تو این سه عکس بالا فوکوس کردم رو کف آک که نشون بده بعد از ۵ روز سیفون نکردن هیچ غذا مونده و فضولاتی کف اک نمیمونه 

(یعنی یا مقداریش با باکتری های داخل آک تجزیه میشه و مقداریش رو هم پاور هد ها جمع میکنن از کف آک)

من دوس دارم بدونم واقعا فیلتر سطلی به این خوبی کار میکنه با توجه به تفاوت قیمت این دو سیستم

لازم به ذکر هست به دوره ایی فیلتر سطلی داشتم فیلتر سطلی هیچ وقت خوب کف کشی نمیکنه آک رو و دوستان میدونن لوله خروجیش معمولا میانه ارتفاع آک وصل میشه

اینم دوتا عکس که دیروز گرفتم از نمای کلی هستن

Image Enlarger

Image Enlarger

خب با این چند عکس که شما هم مثل من مشاهده کردید آیا واقعا نیازی به سیفون کردن از کف آکواریوم هست یا نه 

من که دلیلی نمیبینم که حداقل بخوام سیفون کنم 

نتیجه جدید گرفتم سه شنبه ها فقط ۱۰ لیتر از شیر خروجی که تحیه کردم و وصله به پاور هد سمت راستی ازش خارج کنم و از مخزن دپو پایین مجدد پرش کنم

*** یه نکته رو عرض کنم من میشه بعضی روز ها مقدار قابل توجهی فضولات ماهی کف آک میبینم اما فرداش که نیگا میکنم هیچ اثری از فضولات و غذای باقی مونده (البته اگه ماهیا بزارن غذایی بمونه!!!) در کف آک نیس

یعنی من واقعا نتیجه گرفنم که سیفون کردن آب آک یا همون کف کشی برای این کا واقعا بی فایده هست 

اینم چند تا عکس از آنجل ها

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

خی اینم چنتا عکس از خود آنجل ها

چند تا عکسم از غذا خوردنشون بزارم ( مجبور شدم برای این که بشه ازشون عکس گرفت براشون غذای زیر آبی بریزم که جمع شن یجا)

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

اینا رو یک بار یه طرف ریختم 

اینم ها هم در یه نوبت دیگه این طرف آک ریختم

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

این هم از عکس ماهیا و الوعده وفا 

یه چنتا عکس هم از جمعه هفته پیش موفقع سیفون زدن بزارم که بازم چیزی کف آک نبود و من لوله تخلیه رو الکی داخل آک میچرخوندم که آب خالی شهhahaha2hahaha2hahaha2

Image Enlarger

آک رو سیفون کردم و از آک دپو پایین آب دیکلره و هم دما رو وارد آک اصلی کردم از طریق واتر پمپ

Image Enlarger

و وقتی سطح آب مخزن دپو درحد واترپمپ پایین میاد با شیلنگ از آب پرش میکنم

من هر بار که سیفون میزنم (البته اگه از کف سیفون بزنم حساب کردم چیزی حدود ۲۰ تا ۲۵ لیتر آب خالی میشه و کل آک رو هم سیفون میکنم البته میشه حتی با ۱۰ لیتر هم سیفون زد اما من مبخوام آب تازه واردش کنم الکی هی بشتر لوله رو کف میچرخونم!!!

پس این آک زیر چیزی حدود ۲۸۰ لیتر آب جا میگیره که ۴۰ لیترش معمولا دس نخورده و درحد پمپ پایین میاد که مصرفیش میشه ۲۴۰ لیتر 

چیزی بیشتر از ۲۰ بار من عمل سیفون رو انجام میدم و بعدش نیاز پیدا میکنم به این که این مخزن رو دوباره پر کنم

Image Enlarger

اینم بعد از پر شدن کامل آب سنگ هوا یک روز کامل کار میکنه ( البته همیشه ۵ ساعت قبل از سیفون کردن پمپ هوا رو روشن میکنم با فشا خیلی زیاد) و بخاری همیشه روشنه جز موقعی که آب جدید وارد مخزن دپو میشه

خب این هم عکس هایی از سیفون و ماهیا 

تشکر از این که مطلب بلند رو تحمل کردید 

اگرم نکته ایی جاموند و یا نظر یا انتقادی هست تشکر میکنم ذکر کنید 

سپاس از دوستان

موفق باشید

done

pedram76, mohammad civil

اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷
۸:۰۰ ب٫ظ
pedram76
خراسان رضوی

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 173
فروردین ۱۸, ۱۳۹۷

سلام اقا معین واقعا خسته نباشی هم به خاطر تانکت و هم برا نوشتن این تاپیکای طولانی (تموم نمیشه لامصب)hahaha2خب والا با این بند و بساط فیلتراسیونی که شما راه انداختی فیلتر سطلی به گرد پاش هم نمیرسه.درباره سیفونم خب اگه هیچ فضولاتی کف تانک دیده نمیشه سیفون نیازی نیست و تعویض درصدی اب باید کافی باشه .شما خودت استادی ولی بنده جسااااارتن یه دوسه تا انتقاد بکنم.اول از همه اینکه حیف این تانک و ماهی ها نیست که هیچ دکوری نداره؟؟لاعقل یه شن بستر بریزن.دوم اینکه زیاد غذا نمیدید به ماهی هاتون؟دوبار در روز اونم به این میزان زیاده که؟؟اخریشم اگه درست متوجه شده باشم شما در هفته دوبار سیفون میزنید اب اکواریوم رو؟اینطوری که سیکل از بین میره؟thinkingthinking

کاربران زیر از pedram76 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷
۷:۵۷ ق٫ظ
Saghari
مشهد

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 525
مهر ۱۳, ۱۳۹۶

pedram76 گفته
سلام اقا معین واقعا خسته نباشی هم به خاطر تانکت و هم برا نوشتن این تاپیکای طولانی (تموم نمیشه لامصب)hahaha2خب والا با این بند و بساط فیلتراسیونی که شما راه انداختی فیلتر سطلی به گرد پاش هم نمیرسه.درباره سیفونم خب اگه هیچ فضولاتی کف تانک دیده نمیشه سیفون نیازی نیست و تعویض درصدی اب باید کافی باشه .شما خودت استادی ولی بنده جسااااارتن یه دوسه تا انتقاد بکنم.اول از همه اینکه حیف این تانک و ماهی ها نیست که هیچ دکوری نداره؟؟لاعقل یه شن بستر بریزن.دوم اینکه زیاد غذا نمیدید به ماهی هاتون؟دوبار در روز اونم به این میزان زیاده که؟؟اخریشم اگه درست متوجه شده باشم شما در هفته دوبار سیفون میزنید اب اکواریوم رو؟اینطوری که سیکل از بین میره؟thinkingthinking  

با اجازه اقا معین من جوابتونو می دهم

• اینجور که من متوجه شدم  اقا معین این تانکرو برای تکثیر راه انداختن  و تانک تکثیر هم نباید چیزی در داخلش باشه به جز  یکی دوتا  دکور یا کوزه  که مولد ها تخم هاسونو رو اون بزارن 
  • نه دوبار در روز غذا عادیه چون هم تعداد ماهیا بالاست هم مقدار غذا در دو وعده کمه 
  • اگه دو بار در هفته سیفون بزنند   سیکل به هم نمی خوره چون کلنی باکتری ها در فیلتره  و  با سیفون ۱۰تا۳۵درصد  هیچ تغییری نمی کنه و سیکل قوی و پا برجا خواهد ماندtraining
  • اقا معین منتظریم تصویر اک اصلی رو ماهی دار ببینیم

کاربران زیر از Saghari برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

pedram76, moein poti

اگـه وجــود خـــــدا ﺑـــــــــاورت بـشــه

خــــــــــــدا یــه نـــقـــــطــه میندازه زیــر بــاورت …مـــیـــشــه : ﻳــــــــــﺎﻭﺭﺕ …      ‌         

اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷
۹:۴۴ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر عالی
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۶

سلام بر اقا معین مبارکه

یک انتقاد بکنم از طرف ماهی ها

داداش اوردی ما رو اینجا زجر کش کنی !

گیج شدیم بابا !

همه جا عین همه !

جهت های جغرافیایی رو گم کردیم بالا یا پایین رو نمی فهمیم!

همه جا سفیده !

گورگیجه گرفتیم !

داریم میریم یهو سرمون میخوره به شیشه !

نمی دونیم چقد باید گاز بدیم کی باید ترمز کنیم!

دنده کشی مون صفحه کلاچمون داغون شده! yellow-fish

گور رنگی گرفتیم !

………………………………

یک سوال چرا بدنه رو صورتی کردی؟ سفید خیلی قشنگ تر بود.girl-byesurprised

اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷
۹:۵۰ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر عالی
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۶

یک سوال دیگه

طبق عکس ها اول پاورهد و بخاری رو گذاشتی بعدش اب انداختی.

برای منه تازه وارد سوال بود که اول باید کدوم باشه که متوجه شدم . ولی اگر یادت باشه شما گفتی بهتره چسبک ها رو بجوشونیم تا بهتر

بچسبه! حالا شما برای من نحوه چسبوندن چسبک ها رو و جوشوندن و اتصالش رو به دیواره تانک بگو تا خراب کاری نکنم؟

بشرطی که فردا نیای بگی من اینکار رو کردم به فتح آبادی گفتم برو اونکار رو بکنhahaha2fun

اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷
۱۰:۴۶ ق٫ظ
moein poti
کرج

کاربر ممتاز
Members
آذر ۲۴, ۱۳۹۲
100sp_Permalink sp_Print

pedram76 گفته

سلام

آقا پدرام تشکر از شما که این متن رو خوندید

پیرو توضیحات دوست خوبمون آقای ساغری عزیز خدمت شما عارضم که

بله هیچ فضولاتی ماندگار نیس کف آک

۱. والا بابت دکور برای این که چند وقت دیگه برام دیسکس میاد و سایز کوچیکن و نیاز به نگهداری زیاد دارن از ریختن شن صرف نظر کردم ( یه مورد دیگم هست این که وجود شن و دکوراسیون نمیزراه ماهی رو خوب زیر نظر داشت و در دراز مدت باعث این میشه دیگه نتونی خوب آک رو تمیز کنی) و اول هم قرار بود این آک داخل پزیرایی باشه وقتی گفتم نمیخوام دکور بزارم و همینطور ساده هست گفتن بزار داخل اتاق خودت !!! 

۲. والا دوبار هیچه من روزی تقریبا ۵ بار غذا میدم در روز به ماهیا حالابعضی وقت مقدارش کمتر بعضی وقت بیشتر ( و من تو این مدت کوتاه که انتقال دادم به اک اصلی به خوبی میشه رشد رو تو ماهی دید) فقط یه روز جمعه غذا نمیدم بهشون

۳. بله من در هفته دوبار سیفون میزنم اک رو ( حجم اک من ۶۰۰ لیتر هست درست و طبق یه قانون نانوشته هفته ایی ۳۰ درصد از اون رو بهتره سیفون کنید ( ۳۰ درصد آک من میشه چیزی حدود ۱۵۰ لیتر) ولی من دوبار در هفته حالا یا سیفون میکنم یا تعویض آب آک که تو هر بار سیفون کردن نهایتش ۲۰ لیتر از آب رو خالی میکنم و دوباره آب جدید میریزم ( سه شنبه ها که فقط ۱۰ لیتر خالی میکنم) پس تو طول هفته نهایت آبی که سیفون میشه چیزی زیر ۴۰ لیتر هست پس اصلا سیکل بهم نمیخوره !!! حتی در مصرف آبم صرفجویی کردم!!!

بازم تشکر از شما 

موفق باشید

done

pedram76

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:237

افراد آنلاین کنونی: