از 0 تا 100 آکواریوم moein poti | صفحه 4 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_Related موضوعات مرتبط sp_TopicIcon
از 0 تا 100 آکواریوم moein poti
۱۶ اسفند, ۱۳۹۶
۰:۱۱ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 640
۲۴ آذر, ۱۳۹۶
sp_UserOfflineSmall افلاین

بله درسته فعلا اک اصلی ر درست نکردم پایین ر برای تست و آبگیری کردم البته دارم سیکلشونم طی میکنم نهایت یک ماه دیگه آک اصلی هم درست میکنمسلام یک ماه دیگه !!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا ؟ پس ما چه کنیم؟ یک بنده خدایی میگفت برای تانک بالای ۲۰۰ لیتر تاپ سامپ جواب نمیده حالا شما طبق پستهای قدیمیت گفتی که میخوای تاپ سامپ بزنی

الان با توجه به حجم تانکت که گفتی ۷۰۰ لیتره اگر اشتباه نکنم؟ و اینکه میخوای دیسکس کار کنی ، و اینکه زیر تانک اصلی رو تماما به سه تانک دیگه اختصاص دادی پس چه تاپ سامپی می خوای بسازی که برای دیسکس آب خوبی فراهم کنه و سنگین نباشه و وزنش رو به کجا منتقل میکنی ؟ چه ابعادی داره ؟ من برام خیلی سواله؟ چون خودمم می خوام تاپ سامپ بزنم با ۲۲۳ لیتر حجم میگن نزنی و سامپ بزنی بهتره حالا شما با این حجم میخوای تاپ سامپ بزنی من هنگ کردم ؟

لطفا زود تر راهنمایی کن funi-love-you

کاربران زیر از mohammad civil برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti
۱۶ اسفند, ۱۳۹۶
۱۲:۳۴ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1382
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته

بله درسته فعلا اک اصلی ر درست نکردم پایین ر برای تست و آبگیری کردم البته دارم سیکلشونم طی میکنم نهایت یک ماه دیگه آک اصلی هم درست میکنمسلام یک ماه دیگه !!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا ؟ پس ما چه کنیم؟ یک بنده خدایی میگفت برای تانک بالای ۲۰۰ لیتر تاپ سامپ جواب نمیده حالا شما طبق پستهای قدیمیت گفتی که میخوای تاپ سامپ بزنی

الان با توجه به حجم تانکت که گفتی ۷۰۰ لیتره اگر اشتباه نکنم؟ و اینکه میخوای دیسکس کار کنی ، و اینکه زیر تانک اصلی رو تماما به سه تانک دیگه اختصاص دادی پس چه تاپ سامپی می خوای بسازی که برای دیسکس آب خوبی فراهم کنه و سنگین نباشه و وزنش رو به کجا منتقل میکنی ؟ چه ابعادی داره ؟ من برام خیلی سواله؟ چون خودمم می خوام تاپ سامپ بزنم با ۲۲۳ لیتر حجم میگن نزنی و سامپ بزنی بهتره حالا شما با این حجم میخوای تاپ سامپ بزنی من هنگ کردم ؟

لطفا زود تر راهنمایی کن funi-love-you

سلام

دیگه خوردیم تو عید و خرید و مسافرت نمیتونم کاریش کنم به خاطر این دست نگه داشتم که شیشه ۲cm گیر بیارم که فعلا موفق نشدم 

شما که تقریبا کارتون تموم شده

از ایشون نپرسیدید که چرا برای ۲۰۰ لیتر و بیشتر نمیشه تاپ فیلتر استفاده کرد؟؟؟

بله من تاپ سامپ استفاده میکنم البته دوتا مخزن میزارم با دوتا پاور هد

خب گفتم من دنبال شیشه ۲cm یا ۱.۵cm هستم نشد دیگه ۱۰mm استفاده میکنم به کاملا زه کشیش میکنم تا حالا هم برا یه بنده خدایی این ایده رو پاده کردم کاملا جواب گرفتم ازش 

وزنی نداره که تاپ سامپ البته هنوز اندازه دقیقش ر حساب نکردم و گذاشتم بعد از ساخت اک 

تاپ سامپ رو از شیشیه ۴mm استفاده میکنم که اصلا هیچ فشاری رو یه شیشه ۱۰mm نداره چه برسه به ۲cm 

و از مدیای خوب  با کیفیت یا ایتالیایی و آلمانی و آمریکایی استفاده میکنم که با حجم کم مقدار خیلی خیلی بشتری بهم محل تشکیل کلونی باکتری میده و اصلا هم سنگین نمیشه 

برای مثال ۳۰۰ گرم سرامیک سیچه ایتالیا برای ۳۰۰ لیتر مناسبه حالا خودتون فک کنید من تو دو تا تاپ سامپ باید ۷۰۰ گرم استفاده کنم 

اصلا یک کیلو میگیرم یک کیلو وزنی نیست که تازه این ایتالیایی بود آمریکایی که دیگه نگوcool

شاید دیده باشید بعضی زیر اک هاشون سامپ میزنن و تا جا داره سرامیک چینی بی کیفیت استفاده میکنن به شخصه تا ۲۰ کیلو هم دیدم ریختن !!! چون سرامیک ارزون میریزن باید مقدار بیشتری سرامیک بریزن تا محل تشکیل کلونی بیشتری بده بهشون که شما می تونی با استفاده از سرامیک با کیفیت این تضاد رو جبران کنی به همین راحتی

یه مثال بزنم خوب جا بیفته پراید خودمون رو ببین بین خودمون معروفه به کم مصرف اما تو استاندارد های جهانی با یک متور ۱۳۰۰cc یه فاجعه هست چه مصرف سوختش و چه بازه قدرتش نقطه مقابلش همین bmw i8 هست که یه متور ۱۵۰۰cc داره تفاوت از زمین تا آسمونه (خوب این مثال رو با سرامیک مقایسه کنید پول بشتر هزینه آتی کم تر)

بنابر این حداقل برای من منطقی تر اینه از فضای پایین برای کار دیگه استفاده کنم و بالا هم که خالیه برای فیلتر استفاده کنم

اصل یه سیستم تصویه محل باکتری سازیش هست ولاغیر

من با این تجربه چند ساله ( البته در مقایسه با اساتید هیچه) اما به این نیجه رسیدم که داشتن دوتا اک برای قرنطینه و تکثیر و یه مخزن دپو آماده با لوله کشی خیلی بهتر از یه سامپه که اونو میتونم بزارم روی اکم

آب تازه برای دیسکس از غذاش مهم ترهfun

سامپ خودش خیلی درگیری داره و خیلی باید مراقب باشی که سر ریز نکنه و غیرهههه 

اگه یه اک کوچیک داشتی قبل ساخت آک حتما پیشنهاد میدادم یه سامپ بک درست کنی ( اما حالا با توجه به نیازت عمل کن)

باز هم امری و سوالی بود درخدمت هستم

done

کاربران زیر از moein poti برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

mohammad civil, محمد مهدی

تصمیمات خوب از تجربه های خوب میاد؛

وتجربه های خوب از تصمیمات بد!!!

((از 0 تا 100 آکواریوم من))

((کانال چند رسانه ایی من))

۱۷ اسفند, ۱۳۹۶
۱:۴۶ ب٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

moein poti گفته

از ایشون نپرسیدید که چرا برای ۲۰۰ لیتر و بیشتر نمیشه تاپ فیلتر استفاده کرد؟؟؟سلام نه

بله من تاپ سامپ استفاده میکنم البته دوتا مخزن میزارم با دوتا پاور هدفکر کنم پول برقت سر به فلک بزنه خیلی تجهیزات برقی داری

خب گفتم من دنبال شیشه ۲cm یا ۱.۵cm هستم نشد دیگه ۱۰mm استفاده میکنم به کاملا زه کشیش میکنم تا حالا هم برا یه بنده خدایی این ایده رو پاده کردم کاملا جواب گرفتم ازش با شیشه دو سانت و این حجم اب بالای یک تن وزن داری مشکلی پیش نمیاد

وزنی نداره که تاپ سامپ البته هنوز اندازه دقیقش ر حساب نکردم و گذاشتم بعد از ساخت اک یک طرح برای تاپ سامپ زدم برات میفرستم ببین جواب میده

تاپ سامپ رو از شیشیه ۴mm استفاده میکنم که اصلا هیچ فشاری رو یه شیشه ۱۰mm نداره چه برسه به ۲cm 

و از مدیای خوب  با کیفیت یا ایتالیایی و آلمانی و آمریکایی استفاده میکنم که با حجم کم مقدار خیلی خیلی بشتری بهم محل تشکیل کلونی باکتری میده و اصلا هم سنگین نمیشه 

برای مثال ۳۰۰ گرم سرامیک سیچه ایتالیا برای ۳۰۰ لیتر مناسبه حالا خودتون فک کنید من تو دو تا تاپ سامپ باید ۷۰۰ گرم استفاده کنم 

اصلا یک کیلو میگیرم یک کیلو وزنی نیست که تازه این ایتالیایی بود آمریکایی که دیگه نگوcool

قیمت این ایتالیایی و امریکاییش چنده اینجا همه مارک aqua دارن

/

میشه به این سایت ها اعتماد کرد ؟ سرامیک یا سیپوراکس تاریخ انقضا که ندارن؟

۱۸ اسفند, ۱۳۹۶
۳:۴۱ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته

moein poti گفته

از ایشون نپرسیدید که چرا برای ۲۰۰ لیتر و بیشتر نمیشه تاپ فیلتر استفاده کرد؟؟؟سلام نه

بله من تاپ سامپ استفاده میکنم البته دوتا مخزن میزارم با دوتا پاور هدفکر کنم پول برقت سر به فلک بزنه خیلی تجهیزات برقی داری

خب گفتم من دنبال شیشه ۲cm یا ۱.۵cm هستم نشد دیگه ۱۰mm استفاده میکنم به کاملا زه کشیش میکنم تا حالا هم برا یه بنده خدایی این ایده رو پاده کردم کاملا جواب گرفتم ازش با شیشه دو سانت و این حجم اب بالای یک تن وزن داری مشکلی پیش نمیاد

وزنی نداره که تاپ سامپ البته هنوز اندازه دقیقش ر حساب نکردم و گذاشتم بعد از ساخت اک یک طرح برای تاپ سامپ زدم برات میفرستم ببین جواب میده

قیمت این ایتالیایی و امریکاییش چنده اینجا همه مارک aqua دارن

/

میشه به این سایت ها اعتماد کرد ؟ سرامیک یا سیپوراکس تاریخ انقضا که ندارن؟

۱. کاش میپرسیدید که دلیلشون چیه خیلی برام جالب شد

۲. پول برق هم فک نکنم زیاد شه چون مصرفی ندارن دو تا پاور هد هست ۳۶W یه بخاری هم هست که گاهی روشن میشه دیگه همیشه روشن نیست با حداکثر قدرت ۵۰۰W ته تهش این همه خرج کریدم یه پوا برق هم روش که فک نکنم خیلی بشه

۳. شما دعا کن شیشه ۲cm گیر بیارم  وزنم اصلا مشکلی رو ایجاد نمیکنه چون از پروفیل ۴*۶ استفاده و از ۴ تا پل استفاده کردم و گوشه ها هم فارسی بر شده دوستان رو همین پروفیل آک ۲.۵ متری گاشتن اونم دوطبقه!!!! آخم نگفته البته شیشه ۱۰ بوده اما دوطبقه ۲.۵ متری با ارتفاع ۸۰ و عرض ۵۰ کم نیس از این نظر خیالم کاملا راحته

۴. بله طرح رو بفرسید خیلی خوشحال میشم هم نظر حقیری بود میدیم هم استفاده میکنیم

۵. قیمت ها از ۲۵۰ گرم ۳۰ هزار تومان شروع میشه تا ۱ کیلو ۲۰۰ ت

۶. مارک آکوا که یه برند چینی هست به نظرم فقط به درد این میخوره که با خودت بگی آره بابا رامیکم استفاده کردم تو سیستم تصفیه وگرنه کارایی نداره به نظر من اصلا مارک چینی و متفرقه نگیری خیلی بهترن

۷. کدوم سایت ها ( منظور سایت اینترنتی هست ) والا تبلیغ نباشه من ۹۰ درصد وسایل مورد نیازمو از یکی از این سایت ها خریداری کردم چون واقعا وسایلشون حرفه اییه و همه جور وسیله ایی دارن میری خرید لازم نیس نواب رو از پایین بگردی تا بالا بری آخرشم هم قیمتشون بیشتره هم اونی نیست که لازم داری البته از حق نگذریم چنتاشون خیلی حرفه ایی کار میکنن

والا من دقت نکردم به تاریخ انقضا فکرم نکنم تاریخ انقضا داشته باشن اگرم باشه د حد ۵ سال و بیشتره تا اونجا که میدونم معمول اینه که از زمان استفاده از سرامیک و انواع مدیا بسته به مارک مثلا چینی ها حدود یه سال کار میکنن اروپایی و آمریکایی هم بین ۳ تا ۵ سال کار میکنن بعدش میتونید تا حدودی احیا کنید یا مجدد خرید کنید

بازم امری بود درخدمتم

done

۱۹ اسفند, ۱۳۹۶
۸:۲۹ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

moein poti گفته

۱. کاش میپرسیدید که دلیلشون چیه خیلی برام جالب شدسلام میپرسم

دوستان رو همین پروفیل آک ۲.۵ متری گاشتن اونم دوطبقه!!!! آخم نگفته البته شیشه ۱۰ بوده اما دوطبقه ۲.۵ متری با ارتفاع ۸۰ و عرض ۵۰ کم نیس از این نظر خیالم کاملا راحتهشیشه ۱۰ میل ۲.۵ متر عرض۵۰ارتفاع۸۰ eek پس امثال بی تجربه ای مثه من خیلی می ترسیم الان من ۱۰۰*۶۵*۴۰ با ۱۰ میل ساختم دو تا پل ۸ ده سانت وسط زدم گوشه ها دو تا ۵ سانت پایین تسمه دور تا دور

می ترسم کاری بشه ! الان این تانک توانایی تحمل ۱۴ کیلو تاج و ۲ کیلو لوازم رو داره ۲۲۳ لیترم اب و دکور داخل و البته ۷-۸ کیلو تاپ سامپ رو؟

۴. بله طرح رو بفرسید خیلی خوشحال میشم هم نظر حقیری بود میدیم هم استفاده میکنیم

۵. قیمت ها از ۲۵۰ گرم ۳۰ هزار تومان شروع میشه تا ۱ کیلو ۲۰۰ ت چقد زیاد کفم برید تازه میخواستم بگم برام بخری بفرستی

پشیمون شدم تصمیم قاطع گرفتم که چینی ها خیلی هم خوبه i-love-you

۶.

۷. کدوم سایت ها ( منظور سایت اینترنتی هست ) والا تبلیغ نباشه من ۹۰ درصد وسایل مورد نیازمو از یکی از این سایت ها خریداری کردم چون واقعا وسایلشون حرفه اییه و همه جور وسیله ایی دارن میری ادرسش رو برام پیام بده خرید لازم نیس نواب رو از پایین بگردی تا بالا بری آخرشم هم قیمتشون بیشتره هم اونی نیست که لازم داری البته از حق نگذریم چنتاشون خیلی حرفه ایی کار میکننمگه خود کرج آکواریوم فروشیاش خوب نیستن که بری تهران

بازم امری بود درخدمتممخلصیم فدایی داری داداش

done  

۲۰ فروردین, ۱۳۹۷
۱۱:۱۷ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

سلام و عرض ادب یه مدت نبودم قبل عید ۲۰ اسفند مادربزرگم فوت شد دیگه درگیر مراسم و رفت اومد بودیم 

نرسیدم بیام عیدم تبریک بگم 

ایشالا سال خوب و خوشی داشته باشید

در جواب آقا محمد که خیلی شرمندم که خیلی دیر جواب میدم

۱. بله به نظرم با شیشه ۸ و بدون پل میشد کاملا ایمن استفادش کرد

۲. اگه درست چسب خورده باشه هیچ موردی نیس من خودم با ۷۵ کیلو واسادم رو پل وسط اکfun

۳. بله قیمت جنس اروپایی خیلی زیاده (الانم که اینو مینویسم قیمت دلار شده ۶۳۰۰ ت) دیگه خودتون قیمتا رو حساب کنید

۴. چشم آدرس رو pv میفرستم برات 

۵. به نظرم اکواریومی های کرج و بعضی اکواریومی های نواب اصلا به هیچ دردی نمیخورن حتی اصلاعات عمومی و سطح پایینم ندارن فقط به درد گرفتن گوپی و مولی با تور میخورن !!! البته جسارت نباشه همینطور که در پیام قبلم اشاره کردم در مقابل این گروه گروهی از اکواریومی ها هم هستن که واقعا تخصصی کار میکنن و قابل احترام

موفق باشید

اک اصلی هم ساختم تو این چند روز طبق روال گذشته سعی میکنم جامع و در حد توان به صورت مکفی پاسخ بدم به همراه عکس

done

مجتبی, mohammad civil, Mohammadnori, محمد مهدی

۲۱ فروردین, ۱۳۹۷
۲:۴۱ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام  

بنده تسلیت عرض میکنم خدمتتون هم از جانب خودم و هم از طرف ادمین آقا شهریار و سایر دوستان و اعضای سایت انشاالله خودتون و خانواده سلامت باشید و خداوند مادر بزرگتون رو رحمت کنه. flower

birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti, محمد مهدی
۲۲ فروردین, ۱۳۹۷
۱۰:۳۳ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

سلام خدمت دوستان 

تشکر بابت ابراز همدردی شما عزیزانpray

اول عارض شم که یه متن بلند بالا نوشتم و عکس و غیره هم قرار دام و خواستم بفرستم که نوشت »از حساب کاربری خود خارج شدید«

و خلاصه از نو مینویسم خدمت دوستان

***در کل کم توضیح میدم اما در آخر متن چند نکته مهم رو اونجا مینویسم خدمت دوستان***

روز ۱۱ فروردین شیشه ها رو خریدم به قیمت ۲۲۰ هزار با هزینه حمل و سنگ زدن 

سایز دقیق شیشه ها با شیشه ۱۰mm رو برای ابعاد (۱۵۰ طول و ۵۰ عرض و ۷۵ ارتفاع ) عرض میکنم خدمتتون

۷۵*۱۵۰ دو عدد

۵۰*۱۵۰ یک عدد

۴۷.۸*۷۵ دو عدد

۵*۱۴۷.۵ دو عدد

۵*۱۴۶.۵ دو عدد

۴۷.۸*۴۰ یک عدد

این سایز دقیق و کامل شیشه های کامل یه اک هست 

Image Enlarger

خب بعد خرید شیشه میرسیم به تمیز کردن و رنگ کردنش

اول با یه دستمال نم دار و یه دسمال خشک کاملا تمیز کردم شیشه ها رو و ۴ تا شیشه رو رنگ سفید روغنی زدم  و سه دست لازم داشت و سه روز طول کشید و روز ۴ام با تینر و کاردک کامل کناره ها رو تمیز کردم که جلو گیری نکنه از خوب چسب خوردن 

برای رنگ کردن شیشه ها من ۳ عدد قوطی ربع کیلویی استفاده کردم

Image Enlarger

بعد از تمیز کردن شیشه ها

Image Enlarger

آماده رنگ شدن ( زیر شیشه ها تعدای یونولیت قرار بدید خیلی بهتره)

Image Enlarger

بسه به سلیقه و نوع ماهیتون میتونید هر رنگی استفاده کنید من سفید براق گرفتم 

Image Enlarger

مشاهده میکنید که دو تا شیشه بالا کامل پوشش رنگشون کامل شده 

یه نکته رنگ رو زیاد رو شیشه نزنید که مثل بتونه ماشین که ترک میخوره و میریزه اونم میریزه شچون سطحش کاملا صافه

Image Enlarger

اینم سطح یه نمونه کامل شده سعی کنید مثل این کار یک دست در بیاد 

نکنشم اینه که مقدار تینر فوری رو با رنگ رو به مقدار مناسبی مخلوط کنید

خب کار رنگ تموم شد و به یک روز میریم سراق چسب زدن شیشه ها

با توجه به این که چسب زدن این اک بزرگ سخته و دقت کافی لازم داره من نتونستم از مرحله به مرحلش عکس بدم خدمتتون 

Image Enlarger

کامل چسب خوردن این این اک حدود ۴ روز طول کشید

این چسب خوردن روز اول

من دیگه توضیح زیاد نمیدم دوستان سوالی داشتن بپرسن کامل پاسخ بدم فک کنم اینطور بهتر باشه

Image Enlarger

اینم چسب گوشه ها 

این مراحل روز اول چسب زدن

روز دوم چسب زدن این بود که زه های بالا رو نصب کردم 

از دوستان خیلی حرفه ایی تر ما یه چیزایی یاد گرفتیم که من هم با شما در میان میزارم شاید مفید بود

برای چسب زدن زه ها یه وسیله درس میکنن

Image Enlarger

یه شیشه کوچیک داخل اک میره

بسته به مقدار لازم که زه پایین میاد با چند تیکه فاصلش میدیم

و یه شیشه بزرگ که روی لبه میشینه

من ۲.۵cm بردم پایین و زه رو نصب کردم

دلیل هم این که وقتی پل بالا رو میزارم لب به لب شیشه باشه و اگه موقعی آب از مخزن تاپ فیلتر سر ریز کنه برگشت کنه بره داخل اک و بیرون نریزه

Image Enlarger

زه ها رو میچسبونیم و این وسیله دیگه اجازه نمیده زه ما کج و بد قرار بگیره و صاف و شیک قرار میگیره 

در مورد این نحوه چسب زدن آخر کار یه نکته مهم رو عارض میشم خدمت دوستان

Image Enlarger

اینم از نمای دیگه

میزاریم چسب کامل خشک شه 

و ادامه کار رو فردا انجام میدیم

Image Enlarger

خب قبل از چسباندن پل بالا کاملا همه جای داخل اک رو چسب میزنیم گوشه ها و روی زه های کف و ....

بعد از خشک شدن زه های طولی بالا پل وسط رو دقیقا وسط اک نصب میکنیم و با گیره پیچی اونا رو کاملا محکم میکنیم که بینشون هوا نره و کامل هم رو جذب کنن

Image Enlarger

اینم از یه نمای دیگه

خب دیگه تمومه تا دو روز این گیره پیچی رو قرار میدیم

و فرداش دوتا زه کناری بالا رو نصب میکنیم باز با استفاده از این گیره های پیچی

Image Enlarger

این یه نما

Image Enlarger

این هم یک نما از زه های جانبی بالا

خب دیگه چسب کاری تموم شده و بعد از ۱۰ روز شما میتونید اک رو آب گیری کنید

یه مورد موند راجب چسب ها اک من ۵ تا چسب استفاده شد دونه ایی ۲۵ ت 

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

خب دیگه چیزی نمونده از چسب کاری اک امیدوارم مورد استفاده دوستان باشه

اماااااا چند تا نکته خیلی مهم راجب این پست

۱. دقت کنید تمام شیشه های شما سنگ بخوره که هم بهتر چسب می خوره و هم زه داخلی که کاملا با ماهی درگیره بعدا باعث مشکل نمیشه

۲. در باب رنگ زدن بین هر دست رنگ زدن یک روز فاصله بندازید اینطور هم رنگ خوشک میشه هم کارتون تمیز درمیاد

***۳. خیلی مهمه حتما تمام شیشه های کناری حتما باید روی شیشه کف سوار شن وگرنه شک نکنید که اک تو این حجم خورد میشه و شب باید تو آب شنا کنید ( این نکته رو از این جهت گفتم که سایت خودمون onlypet یه ویدیو داره که آموزش چسب زدن آک رو میده و شیشه های کناری رو سوار بر شیشه کف نمیکنه و بغل به بغل چسب میزنه شاید این برای یه اک کوچیک خطر نداشته باشه که حتی اونم داره چون ایراد این نوع ساخت اینه که فشار میاد به چسب بین دوتا شیشه و اک اون استحکام رو نداره

۴.در چسب زدن دست و دل باز عمل کنید جای دوری نمیره

*****۵. اینم خیلی مهمه بار ها دیده شده که خیلی از کسانی که تجربه پایینی در ساخت اک دارن زه های بالایی رو مخصوصا زه طولی رو به سینه میچسبونن (یعنی تخت میزنن به شیشه ) این دوتا عیب داره یکی این که چهره اک رو زشت میکنه و خیلی میاد پایین و نکته خیلی مهم تر این که کامل زه و پل هم دیگه رو جذب نمیکنن عملا انگار شما هیچ مقاومتی ندارین رو اون پل چون پل به زه ارتباط خیلی کمی داره و اصلا درست نیست ( من خودم دوتا اکی که ۷ سال پیش چسب زدم رو اینطور به سینه میچسبوندم زه هاشونو و خیلی سخت بود موقع سیفون زدن  چون شیشه فورا می افتاد اما با این شیوه دیگه افتادنی در کار نیست

اما نکته خیلی مهم همون مقاومت نداشت پل هست با این روش قدیمی و منسوخ شده

۵.وقتی چسب زه کف رو زدید بزارید دو روز خوشک شه و بعد چسب روش رو بزنید وگرنه چسب خوب خشک نمیشه و استقامت کافی رو نداره

درکل صبر در ساخت اک خیلی مهم هست

۶. اگه دقت کنید من زه های کناری بالا رو جوری زدم و زه های طولی دوسرشو جوری کج بریدم که حالت مثلثی گرفته و سیم و لوله رد میشه و دیگه پخش نیستن داخل اک

۷. سایز شیشه پل وسط باید جوری باشه که نه فشار بیاره برای جارفتن و نه انقدر شل باشه که به شیشه ها نرسه و باید دقیقا مماس شیشه ها باشه 

۸. در خرید چسب سیستا دقت کنید شرکت سیستا خیلی چسب سیلیکون داره اما قیمت چسب ماهیش از همه بیشتره شما برای چسب کاری اک حتما از چسب سیستای مدل فوق استفاده کنید قیمت چسب من در کل ۱۲۵ ت در اومد قبل گرانی این چند رو 

مدل های دیگه ایی هم هست که ساختمانی هست و ساخت سیستا که حد اکثر ۱۶ ت قیمت دارن 

دیگه موردی نمونده 

اگه سوالی بود و یا ابهامی درخدمت دوستان هستم

مرحله بعدی لوله کشی از فیلتر ها به مخزن تاپ فیلتر و شیر خروج آب اک اصلی 

تشکر بابت خوندن این مطلب از دوستان 

اگر نظری و انتقادی بود خیلی خوشحال میشم داشته باشم

done

mohammad civil, مجتبی, S@J@D, Shahab!, shayan.sh, محمد مهدی

۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۱:۵۷ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

سلام خدمت دوستان 

بعد از این که عکس ها و نوشته های اک اصلی رو براتون گذاشتم 

حالا تعدای ماهی رو که خریداری کردم قرار میدم و داستانش

اولا من این اکو به عشق دیسکس ساختم تمام وسایلم منطبق با نیاز های دیسکس درست کردم ولی 

شرایط ارزش کشور طوری پیش رفت که به دلیل این نوسان قیمت دلار اخیر تو این دوماه امکان جا به جایی ارز خیلی سخت شد و فارم های معروف و تخصصی دیسکس مثل فارم نا مالزی فعلا امکان خریدد ازشون وجود نداره ...

خلاصه که سرتون رو درد نیارم و ( از اونجایی که من علاقه ایی به نگهداری دیسکس های وطنی ندارم ) ترجیح دادم فعلا تا مدتی که بازار درست میشه و این کمپانی دوباره روابطش رو درست کنه از چند تا آنجل نگهداری کنم تا ببینم خدا چی میخواد برامون 

درکل دس رو دلم نزارید که خونه

cray

خب

من قبل از ساخت آک اصلی دوتا اک کوچیک با تمام لوازم تدارک دیده بودم برای قرنطینه دیسکس که فعلا نصیب آنجل ها شد

حدود دو هفته هست که داخل قرنتینه هستند و کاملا سلامت 

تعدادی عکس میزارم براتون 

اول تمام اک ها به مدت دوهفته با فیلتر روشن و هوا کار کردن

بعد دو عدد کلوریداس برنزی خریدم

بعد از سه روز هم چهار عدد آنجل خریدم

یک عدد سفید چروک

یک عدد سفید صدفی

دو عدد سه خط نقره ایی

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

تمام عکس ها برای لحظه خریداری شدن هستن و بعد از عادت به شرایط جدید رنگ اصلی رو نشون میدن که بعدا از انتقال به اک اصلی هم عکس میدم

دوستان خیلی دقت کنید در به اصتلاح آب به آب کردن ماهی ها مخصوصا آنجل و بازم مخصوصا آنجل به این ریزی

و باز بعد از دو روز 

اقدام کردم به خرید دو عدد کلوریداس برنزی برای این یکی اک قرنطینه 

و بعد از سه روز شش عدد آنجل دیگه خریدم 

یک عدد شکلاتی

یک عدد مشکی 

و چهار عدد ابر و باد

عکساشون...

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

اینجا چند تا نکته جالب عرض کنم

موقع خرید چشمم به دوتا چیز حالب افتاد

۱. اگه تو عکس اول آجل نیگا کنید یدونه آنجل به وضوح میبینید که باله بالایی کجی داره ( به صورت ژنتیکی اینطور هست) برام جابل بود و این که هیچ کس حتی نیگاهش هم نمیکرد و من خیلی برام جالب بود و خریدمش البته در حرکت و تغذیه و در کل هیچ مشکلی نداره 

۲. یکی از آنجل های ابر و باد هم به جای این که دوتا شاخک پایینی داشته باشه سه تا داشت که اونم برام خیلی جالب بود و خریدمش

یعد از خرید این ماهی ها دو عدد هم پلیکو خریدم 

البته اینم قرنطینه کردم ولی شما نیازی ندارید اگه از نظر ظاهری پلیکو ها سالم هستن نیازی به قرنطینه ندارید

Image Enlarger

Image Enlarger

به نظرم پلیکو کوچیک خریداری کنید چون هم تحرک بیشتری دارن بزرک که میشن تنبل میشن و اکثر مواقع یه گوشه میشینن و یا شروع به آزار و اذیت ماهی ها میکنن

یه نکته رو بازم عارض شم که حتما و حتما

۱. سیکل آک رو جدی بگیرید مخصوصا دوستان تازه کار

۲. موقع جابجایی حتی مقاوم ترین ماهی ها رو هم آب به آب کنید

خب این تا اینجا خرید های ماهی ها بود یه توضیح کوچیک به همراه عکس هم بدم راجب غذاشون

من برای این انجل ها و کف خوار ها چند نوع غذا شرکتی گرفتم که برای رشد بچه ماهی خیلی لازمه کیفیت و تنوع غذا رعایت شه

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

اولین غذای عمومی 

JBL novo Grano Mix mini هست 

توضیحات در مورد این غذا تو نت هست یه سرچ بزنید خیلی بهتر و کامل تر از من توضیحاتش هست

فقط چندتا نکته

۱. به سایز دهان ماهی برای خرید غذا حتما دقت کنید

۲. به پلمب بودن درب قوطی دقت کنید

۳. به تاریخ تولید و انقضا و ساخت آلمان هم دقت کنید

غذای بعدی که خریدم

Image Enlarger

tetra min هست که از نوع پولکیه که یه غذای کاملا معروف هست و شناخته شده از کمپانی تترای آلمان

بازم توضیحاتش تو کل نت موجوده

فقط غذای پولکی رو سعی کنید که بهش هوا نرسه چون هم مواد مفیدش از دست میره و هم غذا حالت فاسد و خشک شده میگیره

غذای بعدی 

Image Enlarger

کرم توبیفکس هست که میتونید به عنوان محرک غذا و به صورت دوره ایی استفاده کنید 

البته معمولا توبیفکس رو برای ترغیب والدین به تخم ریزی استفاده میکنن اما کاربرد های دیگه ایی هم داره

غذای بعدی و آخر

Image Enlarger

غذای معروف بیومار هست یه غذایی که سالن دار ها خیلی دوستش دارن چون انرژی بالایی داره و کاملا به صرفه هست

البته شما که سالن دار نیستید نوع مرغوب فرانسوی شو تهیه کنید 

من از این غذا برای تنوع بیشتر غذا هام استفاده میکنم 

به جرعت میگم که آنجل ها و کف خوار ها خیلی بشتر اینو میپسندن تا تترا و جی بی ال رو با توجه به این که قییمتشون اصلا قابل قیاس نیست

یه مزیت دیگه ایی که بیومار داره اینه که هم روی آب وای میسه و هم به تدریج داخل آب فرو میره و هم میتونید بفرستید کف آک برای تغذیه کف خوار ها 

البته بهتره بیومار رو قبل از تغذیه ماهی ها به مقدار مصرفتون بزارید تو یه مقدار آب حدود ۱۰ دقیقه خیس بخوره که بعدا مشکل معده ماهی پیش نیاد و ماهی راحت تر و بهتر بتونه بخوره غذا رو با توجه به سفت بودنش

این هم از آین پست 

*-*-*

در پست بعدی چند عکس و نوشته از مراحل لوله کشی سیستم تصفیه قرار میدم

دوستان نظر و پیشنهادی بود از ما دریغ نکنید 

با تشکر

done

mohammad civil, مجتبی, S@J@D, shayan.sh, محمد مهدی

۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۶:۰۱ ق٫ظ
Saghari
مشهد

کاربر نمونه
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 910
۱۳ مهر, ۱۳۹۶

درود اقا معین 

چه عجب نمردیم  وماهی دار شدن اک  اقا معین رو دیدیم 

شوخی بود به دل نگیرید 

به خدمتتون برسونم که حتی کت ها روهم باید قرنطینه کرد تا خاطر جمع بشید چون همون اول که نمی گن چه دردشونه  البته اونا هم عین ما نمی تونن حرف بزنند 

شنا هم مثل من وقتی میخواید ماهی بخرید  میرین ۷-۸تو ماهی فروشی وبدبختو کلافه می کنید ? چشماتون هم تیزه عین من   دنبال ماهیای خاص میگردید 

کارندارم به این چیزا سعی کنید غذا ی بیومار یا کرم توپفیس رو به صورت بسته بندی تهیه کنید چون هیچ  تاریخ تولید وانفضایی نداره و معلوم نیست چه بلایی به سرشون اومده 

مبارکتون باشه عکسای بعد انتقالشون هم برامون بزار ماهی بعد کمی جا افتادن تو اک زیباییی شو نشون میده

کاربران زیر از Saghari برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

mohammad civil, moein poti
۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱:۴۰ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

Saghari گفته
درود اقا معین 

چه عجب نمردیم  وماهی دار شدن اک  اقا معین رو دیدیم 

شوخی بود به دل نگیرید 

به خدمتتون برسونم که حتی کت ها روهم باید قرنطینه کرد تا خاطر جمع بشید چون همون اول که نمی گن چه دردشونه  البته اونا هم عین ما نمی تونن حرف بزنند 

شنا هم مثل من وقتی میخواید ماهی بخرید  میرین ۷-۸تو ماهی فروشی وبدبختو کلافه می کنید ? چشماتون هم تیزه عین من   دنبال ماهیای خاص میگردید 

کارندارم به این چیزا سعی کنید غذا ی بیومار یا کرم توپفیس رو به صورت بسته بندی تهیه کنید چون هیچ  تاریخ تولید وانفضایی نداره و معلوم نیست چه بلایی به سرشون اومده 

مبارکتون باشه عکسای بعد انتقالشون هم برامون بزار ماهی بعد کمی جا افتادن تو اک زیباییی شو نشون میده  

سلام و عرض ادب آقای ساغری عزیز

بله دیگه کار خیلی طول داره تا انجام شه

والا من این دوتا کت رو از یه آشنا گرفتم حدود دوهفته این دوتا با ۱۰ تا کت دیگه رو تنهایی نگهداشته بود از این نظر بود که من قرنطینه نکردم

البته من کلا کت ر قرنطینه نمیکنم چون اولا ماهی مقاومی هست و دوما رنگ و روش کاملا نشون میده و رنگ مدفوعش

اما در کل نظر شما کاملا درسته

اتفاقا من اصلا برا خرید ماهی پیش ۳ نفر تو عمر ماهی بازیم بیشتر نرفتم برا خرید( برا کنجکاوی خیلی گشتم) ولی خرید نه

یه آشنا دارم نواب

دوتا هم کرج

میگم چی میخوام بهشون دیگه خودشون میدونن اخلاقمو اونی که میخوامو خودشون میارن 

البته دوست سالن دار خیلی دارم از تهران و کرج و اصفهان و گیلان و تبریز و... کارم بیفته هستن

از نظر غذا هم کاملا درست میفرماید 

اما بازم من اینو رو از آشنا گرفتم دقیقا جلوی چشم خودم بسته ۴ کیلوییشونو باز کردن 

اما درسته که میگید تاریخ ندارن و بسته بندی خرید کنیم 

اما یازم میشه فهمید تازه هستن یا نه

مثلا بیومار تازه حالت چرب و قهوه ایی پرنگ داره و بوی زننده ایی داره

اگه رنگ قهوه ایی کمرنگ باشه و حالت خشک شده و چرب نداشته باشه اون بیومار مونده هست

کرم توبیفکس هم 

اگه حالت خشک داشته باشه و حالت شکننده اون قدیمی و مونده هست

چشم بعد از انتقال ماهی ها به اک اصلی هم عکس و شاید فیلم اگه تونستم با کیفیت بالا آپلود کنم حتما قرار میدم

موفق باشید و تشکر از نظرتون

done

mohammad civil, S@J@D, محمد مهدی

۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۸:۵۰ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

سلام اقا معین خوبی چه عجب بقول اقا رضا ماهی هم دیدم

سوال

چرا دیسکس وطنی نه؟

چه فرقی داره؟ از کجا میشه فرق وطنی رو با خارجی تشخیص داد؟ اگر فروشنده وطنی رو خواست به اسم خارجی بفروشه؟

تفاوت قیمتش چقدره؟thinking

کاربران زیر از mohammad civil برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti
۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۰:۳۵ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته
سلام اقا معین خوبی چه عجب بقول اقا رضا ماهی هم دیدم

سوال

چرا دیسکس وطنی نه؟

چه فرقی داره؟ از کجا میشه فرق وطنی رو با خارجی تشخیص داد؟ اگر فروشنده وطنی رو خواست به اسم خارجی بفروشه؟

تفاوت قیمتش چقدره؟thinking  

سلام آقا محمد دوس داشتنی

والا اگه در حد جواب دادن باشم عارضم خدمت شما که

از لحاظ اقتصادی اول عرض کنم

شما بر فرض ۱۰ تا دیسکس خریداری میکنید 

برای دیسکس فرق نداره (نمیگه که من گرید دارم یا نه) پس شما باید غذای متنوع و خوب بهش بدید

ولی هرچه غذای خوب میدید اون نتیجه ایی رو که میخواید نمیگیرید و هر بار که به دیسکس های گرید دار وارداتی نگاه میکنید زده میشید (حداقلش من اینطوریم) 

پس تا اینجا n تومان خرج ماهی کردید و n تومان هم پول غذای با کیفیت دادید ( یه نکته بگم که دیسکس رو نمیتونید غذای بی کیفیت بدید بهش چون بعد یه مدتی کاملا ضعیف میشه و مریض و...)

از نظر زیبایی شناختی هم اشاره کردم هیچ وقت اون دیسکسایی که تو نت و ... دیدین رو تو ماهی خودتون مشاهده نمی کنید و این باعث زده شدن از ماهی و دل کندن و دل زدگی میشه

حالا بگذریم از سیفون آب 

انرژی که میزارید برا رشدن 

و....

خب همونو میزاری برا یه دیسکس خوب و نتیجه اش رو میبینی 

چون فرق نداره برا دیسکس وارداتی یا وطنی ( غذای خوب لازم دادن و انرژی شما رو لازم دارن و ...)

البته جسارت به دوستان که داخل روی دیسکس کار میکنن نباشه که من خیلی هاشونو دیدم تولید رو فدای کیفیت نکردن و حتی دوستایی رو میشناسم که مثلا از مولد های مجموعه نا مالزی تو ایران پرورش دادن که واقعا ارزش خرید داره

من هم تا یه مدت صبر میکنم ببینم چی میشه آیا میتونم گیر بیارم دیسکس وارداتی آگه نشد به ناچار ( البته از روی اکراه نیس چون خیلی دوست دارم که از مولد های مجموعه نا چوجه گرفتن) از دوستانم تهیه میکنم 

در مورد سوالشون که فرق کجاس 

ساده بگم فرقشون همه جاس 

رنگ و فرم بدن و سایز چشم و گردی بدن و ....

البته هچه کوچک تر باشن در حد پشت ناخونی تشخیصش خیلی سخته 

شما باید سه نوع دیسکس رو تو چند سایز خرید کنید اگه نمیتونید تشخیص بدید

۱. دیسکسی رو که رو بدن والد هست و از روی بدن والد تشخیص بدی که آیا بچه هاش بدرد بخور هست یا نه که بهترین راه و مطمعن ترین راه هست یه مثال بزنم( مثل خرید توله سگ هست که موقع فروشش عکس پدر مادرشو میزارن )

۲. دیسکس حداقل ۳ اینچ 

۳. دیسکس بالغ حدود ۵ تا ۸ اینچ

تو این سه سایز خرید کنید 

تفاوت قیمت هم خیلی زیاد و فاحش هست

*** بر فرض این که هر دو یک سایز و هر دو یک نژاد باشند ( چون قیممت نژاد های دیسکس بام تفاوت قیمت دارند)

مثلا دیسکس دو اینچ داخلی گرید ندار!!! دونه ایی ۱۵ تا ۲۰

همین سایز دیسکس وارداتی از یه فارم معتبر از یه وارد کننده معتبر حدود ۸۰ تا ۱۰۰ قیمت میخوره

موفق باشید

done

مجتبی, mohammad civil, mohsen_sa, Shahab!, محمد مهدی

۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۴:۱۷ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

سلام خدمت دوستان عزیز

مراحل آخر ساخت اک رو برای شما عزیزان میزارم (باید ببخشید که دیگه خیلی دیر شد)

مراحل آخر کار لوله کشی و نصب فیلتر ها 

و باقی لوازم برای راه اندازی اک هست

خب من دوتا مخزن تاپ فیلتر رو با شیشه درست کردم به ابعاد

۴۵cm طول

۱۵cm ارتفاع

۱۵cm عرض

Image Enlarger

به مقداری که نیاز دارید و محل قرار گیری لوله ورودی به مخزن یه نیم دایره مثل عسک برش بدید که لوله در محل خودش قرار بگیره

و با توجه به مقدار ورودی و خروجی یه گرد بری هم انجام بدید 

( من اینجا اول یه گرد بری کردم اما بعدا که دلیسلشو جلو تر توضیح میدم یه گرد بر دیگه با سایز ۲.۵ زدم)

الان چند تا عکس میدم زیر هر کدومش توضیح لازم رو مینویسم

Image Enlarger

وقتی که کار انجام شد برای نشستن بهتر مخزن روی اک و به حداقل ایجاد شدن تنش بین شیشه ها بهتره در دو محل قرار گیری مخزن از این نوع فوم ها استفاده کنید

Image Enlarger

و برای راحتی کار روش چسب کاغذی بزنید که بعد از قرار گیری راحت اضافش رو برش بدید

Image Enlarger

اگه میخواید آب داخل مخزن مقداری بالا بیاد و مدیا بریزید داخلش برای باکتری سازی باید متناسب با خزنتون لوله رو تا جایی بالا بیارید که مورد نیازتون هست(داخل عکس بعدی بهتر معلوم هست) من سوراخی که وسط مخزن زدم ۲.۵ بود و این لوله ها رو یه بوشن قرار دادم که بالای سوراخ چفت شن

Image Enlarger

همون طوری که مشاهده میکنید آب تا لب لوله بالا میاد و بعد از اون سر ریز میکنه داخل آک

(چیزی که هیچ کدوم از مخزن های آماده بازار به این صورت بالا نمیان وفقط در حد انداختن یه پد آب رو گیر میدن و شما عملا قابلیت استفاده از مدیا رو ندارید)

Image Enlarger

این هم از یه نمای دیگه 

* تو پست قبل هم گفتم که برای راحتی و مقاومت بهتر و نشستن هرچه بهتر مخزن زه های بالا رو اینطور بچسبونید که با یه تکون مخزن داخل اک نیوفته و خوب رو هم سوار شن

برای خروجی اک که آب رو مستقیم و با فشار رو سر ماهی نزنه شما همونطور که مشاهده میکنید میتونید از یه زانویی یا یه سه راهیی سر راه خروجی آب قرار بدید

** دقت کنید هر چه لوله خروجی اک به داخل اک بلند تر باشه تخلیه آب داخل مخزن سخت تر میشه و باید برای خروج هر چه بهتر آب  لوله خروجی که منتهی میشه به یه زانویی یا سه راهیی رو کوتاه بگیرید

Image Enlarger

منظورم این لوله هست که کوتاه تر در نظر بگیرید

Image Enlarger

برای خروجی آب یک دست تر و بهتر لوله های که آب ازشون خارج میشه رو با دریل چند تا سوراخ آنجام بدید که خیلی بهتر و یک دست تر آب رو توسط پد ها تمیز میکنه

تا اینجا برای امتحان و ندادن نشتی بود 

خب بعد از امتحان به این فکر افتادم که یه سوراخ دیگه هم کف مخزن تصویه بزنم که خیلی بهتر و راحت تر و شاید در مواقع لزوم آب رو خارج کنه (البته اگر آب بالا هم بیاد از اون نیم حلال بالا که زدم به خوبی خارج میشه و مستقیم میره داخل اک) اما اینطور خیلی شیک و بهتر میشه

Image Enlarger

اینطور که میبینید دوتا سوراخ از کف زدم و به جای زانویی از سه راهیی در دوسر خروجی استفاده کردم

Image Enlarger

برای حالت بهتر محل سوراخ های کف رو هم چسب آکواریوم زدم که نشت نداشته باشه (البته حساسیته نشتم داشته باشه به داخل اک میریزه )

مخزن رو روی دوتا وسیله قرار بدید که لوله ها خوب چسب بخورن تو حالت خودشون و به صورت صاف

***جلو تر داستان این طوری های سیاه رو هم توضیح میدم 

Image Enlarger

اینم یه عکس از نمای بالا

خب این از خروجی های مخزن تصفیه

برسیم به داستان این طوری ها سیاه (که در اصل جا میوه ایی هستن)

Image Enlarger

من چیز دیگه ایی برای این کارم چه به صورت آماده و یا وصیله دیگه ایی پیدانکردم که خریداری کنم ولی فک کنم از یه طرح آماده تجاری هم بهتر شد کارش

خوب یه دوتا سبد میوه برای دوتا مخزن ها خریدم که با چنتا برش کاری چیزی رو درآوردم که برن داخل مخزن هام (صبر و حوصله لازمه)

Image Enlarger

درنهایت این کار به دست میاد که چند نکته لازمه که برهه داخل مخزن تصفیه و اصلا کاربردش چیه این تیکه پلاستیک

۱.باید به اندازه ایی برش بدید که از هر نظر کوچیک تر از مخزن باشه و به لوله ایی که آب رو پمپ میکنه به داخل مخزن برخورد نکنه 

۲. از لوله ایی که آب رو خارج میکنه بلند تر باشه 

۳. من برای به هم بستن موقت و حالت گرفتنش از مفتول استفاده کردم چون سیم مفتول بعدا زنگ میزنه وقتی که حالتش رو بستم با چند تا بست کمربندی به هم اتصالشون دادم و این مفتول ها رو باز کردم( شما هم با مفتول نبندین هیچ چیزو داخل اک)

۴.اگه دقت کنید یه گوچه از این سبد رو من حالت گرد بریدم که میخوام داخل مخزن یه شعله هوا بزارم برای این که باکتری سازی خیلی بهتر انجام شه و وقتی لازم شد فقط از این طریق هوادیی داشته باشم 

کاربرد این تیکه پلاستیک اینه که روی بالایش پد قرار میگیره برای تصفیه قیزیکی و ذرات معلق داخل اک

کفش هم با توجه به دوتا سوراخی که شده یه پد میزاریم ولی دوتا سوراخ رو پد ایجاد میکنیم که باکتری سازی در یه پد با تخلخل بالا هم انجام بشه 

بین این دوتا پد بالایی و کف که برای من حدود ۱۰ سانت ارتفاع میشه و باتوجه به ابعاد مخزن میتونم توی هر مخزن چیزی حدود ۷ لیتر میدیا (سرامیک و...) بریزم و معلولا سرامیک خوب ۲۰۰ گرمش برای ۱۰۰ لیتر مناسبه ۱ کیلوش برای اک من مناسبه حالا خودتون محاسبه کنید من ۱۴ لیتر میتونم مدیای باکیفیت جا بدم داخل این مخزن هام و مطمعنم از یه فیلتر سطلی هم هم گنجایش بشتر مدیا داره هم قیمت کمتری داره هم دبیش خیلی بشتره هر واتر پمپ اک من ۲۸۰۰ لیتر در ساعت گردش آب دارن و از بالاو پایین هم با دوتا پد کامل تصفیه فیزیکی و شیمیایی انجام میشه برای کار بهتر یک عدد سنگ هوا هم داخل هر مخزن گذاشتم 

دیگه فک نکنم بهتر از این و با توجه به این که زیر اک هم مخزن های متعدد دارم چیز بهتری میشد استفاده کرد

الانم چند تا عکس میدم البته فعلا داخل مخزن ها مدیا نرریختم فقط چند دوتا پد بالا و پایین رو گدذاشتم چون هنوز دیسکس هام نیومده برای آنجلم همین از سرش زیاده 

خب چند تا عکس و دیگه کارمون با مخزن تمام میشه

Image Enlarger

عکس واضه هست یه گد بالای سبد یه سنگ هوا داخل مخزن یه پد هم پایین و آب به اندازه لوله ها بالا اومده

Image Enlarger

اینم بعد از ۲۴ ساعت کارکرد فیلتر بودن ماهی 

با توجه به سوراخ های متعدد سر راه خروج کامل آب رو فیلتر میکنن

داخل این عکس اون نیم حلالی که لوله اومده داخل مخزن هم میبینید

Image Enlarger

داخل این عکس هم 

سنگ هوا مشخصه 

من برای امتحان حالات متعدد اک یه پد آبی تخلخل بالا رو هم قرار دادم داخلش با توجه به این که هنوز مدیا نخریدم

Image Enlarger

اینم یه عکس امتحانی بود قبل از نصب لوله ها و این که بدون لوله خروجی امتحانش کردم

خب دیگه اینجا کار مخزن تصفیه تموم میشه و پرونده رو میبندیم 

خب الن میرسم به نصب پمپ هوا و لوله کشی اون

Image Enlarger

یه پمپ هوای شرکت AQUATEC رو خریدم مثل این که خیلی رو بورس افتاده میگن به تقلید از شرکت تترا مثل اون له حالت خفاشی ساختش

انصافنم خیلی خوب و بی صداس و خیلی صاف و یک دست هوا میده و پیچ تنظیم هم داره در کم تریم حالتش من چهار تا خروجی قوی ازش گرفتم

یه چهار راهی فلزی هم خریدم آین شیر های تقسم خیلی کیفیتشون بالاس و عمری کار میکنن

من خریدمش ۱۰.۰۰۰ بعد این گرونی اخیر قیمت کردم شده بود۲۰.۰۰۰

درباب شیلنگ هم سعی کنید شیلنگ نرم بخرید که به مرور مثل چوب خشک نشه به اصطلاح میگن شلنگ له ( من متری شرکت JBL رو خریدم)

Image Enlarger

اینم چهارتا سنگ هوای توپی کوچیک دوتا تو اک اصلی دوتا هم داخل مخزن ها 

* دقت کنید اگه پمپتون قدرت نداره سنگ هوا رو کوچیک بخرید که بتونه هوا ازش خروج کنه

Image Enlarger

اینم تقسبم کاری هوا که محل قرار گرفتن پمپ روی پل وسط اک هست بیین دوتا مخزن تصفیه

* دقت کنید پمپ هوا بهتره بالا تر از خروجی هوا و سطح آب باشه که با فشار کمتری بهتر هوا رسانی کنه و اگرم برق رفت آب برگشت نکنه به داخل پمپ و .... داستان ها

اینم از بحث پمپ هوا

میریم که برسیم به لوله کشی واتر پمپ ها به مخزن 

اول قبل از این که اک رو کامل روی شاسی قرار بدم لوله ایی که از مخزن دپو که آب رو میفرسه بالا انجام دادم

Image Enlarger

خب عکس کاملا واضح هست که از مخزن پایین آب رو انتقال میده به اک اصلی 

دلیل این که من یه قدار اون قوص رو ایجاد کردم برای اینه که اگه بعدا بازم شد با یه سه راهی یه خروجی ازش بگیرم 

بعد از این که این کار و انجام دادم و با توجه به این که اک گوشس و جای دست ندارم اک رو میزان کردم روی شاسی

Image Enlarger

با توجه به خروجی واتر پمپ که به هیچ لوله ایی جز اون لوله آبی فابریک داخل خودش نمیخورد و اون لوله شل و مسخره هم که به کار من نمیاومد یه مقدار از شیلنک شماره ۳ برش دادم و رابط قرار دادم بین لوله آب ۲ و سر خروجی واتر پمپ که این شد میبینید و کامل با چسبک اک آب کاریش کردم و سر بالایی رو با یه بست محکم بستم

Image Enlarger

اینم محل قرار گرفتم واتر پمپ هست که باتوجه به نیم دایره ورودی مخزن تصفیه باید قرارش بدید

Image Enlarger

اینم از کامل شده عکس اتصالات واتر پمپ  تا مخزن

و برای امتحان اگه معلوم باشه مقداری آب از مخزن دپو داره میریزه به اک اصلی

Image Enlarger

دیگه اینجا تقریبا کار تموم شده

و شما میتونید اتصالات بالای اک رو ببینید 

و چون برای آب گیری اول هست شیلنگ به طور مستقیم داره میره داخل آک اصلی تا پرشه وگرنه در باقی موارد اک اصلی از آب دپو پر میشه

Image Enlarger

اینم دیگه اک پرشده از آب و بخاری و .... هم وصلش شدن و آماده کار کردن هستن

فقط این مدل واتر پمپ ها خروجی آب داره برای اکسیژن رسانی که من اونو بستم به چند دلیل

۱.چون به قدری قدرتش زیاده که از دو طرف آب رو به ماهی میزنه و طلاطم ایجاد میکنه

۲. درصورتی که ببندینش آب با قدرت بشتری به مخزن برده میشه و این خیلی بهتره

یه نقطه کور مونده که تو عکس واضح معلوم نیست

Image Enlarger

از واتر پمپ سمت راست به جای یک زانویی وصل شه آب فقط به مخزن بره یه سراهی نصب کردم که بتونه در مواقع نیاز آب رو خارج کنه 

Image Enlarger

اینم عکس کاملش هست که یه فلکه داره که آب خارج نشه و یه سر لوله داره که شیلنگ بهش وصل شه

اینیهم که میبینید با چسب ثابت شده برای اینه که چسبش خوب و محکم بشه وگرنه الان این چسب های کاغذی نیستن

اینم از داستان کل فیلتر ها که به طور کامل انجام شد 

یه عکس هم بدم چیزی که برای سیفون زدن درست کردم 

Image Enlarger

اینو من به عنوان سیفون درست کردم چون ارتفاع اک زیاده ۷۵CM با این دیگه راحت و خیلی مهم تر دقیق تر میشه از کف اک سیفون انجام داد 

وسایلشم لوله به مقار که نیاز هست 

یه فلکه برای تنظیم جریان آب و بستنش که کل آب رو خارج نکنه و هر بار نیاز یه میک زدن شیلنگ نباشه

یک بوشن سر لوله برای وصل شیلنگ برای خروج آب دستشویی به طور مستقیم

اینم از داستان سیفون کردن

برای بالای اک (درب) هم به جای شیشه از طلق استفاده کردم که خیلی بهتره و سبک تر و نشکن هست

چون شیشه رو نمیشه اونطور که میخوای برش بدی و خوب خروجی لوله ها رو در بر نمیگیره 

من طرح شیشه خورده رو خریدم که وقتی نور از بالا میخوره خوشگل تر میشه و مثل چراغ ترمز ماشین نور رو پخش میکنه

البته قیمتش نسبت به شیشه خیلی گرون تر هست ولی ارزش داره و سبک و راحته

Image Enlarger

همون طور که میبینید جاهایی که لوله رد شده رو خیلی تمیز و راحت برش دادم

نمای بالای اک که خیلی خوب سرجاش قرار گرفته و کامل کل اک رو پوشونده

درب بالای اک هم تموم شد

اینم عکس آخر این پست ( بعد اینم یه چنتا نکته ریز و تمام)

Image Enlarger

نمای کلی اک قبل از ورود ماهی اصلی به اون

۱.نور رو فعلا وصل کردم به لوله ها دلیلش هم اینه بعدا که تاج رو طراحی و اجرا کردم به طور خیلی بهتری به اون وصل کنم

۲.بالای (درب) مخزن های تصفیه رو به خاطر این که آب بخار نشه و تمیز تر باشه رو با سلفون بستم

۳.درباب سیفون کردن چون این اک رو من شن داخلش نریختم و با این سیستم تصفیه خوب !!! خیلی راحته 

الان که ماهی داخلش هست بعد از ۱۰ رو هم نیگاش کنید شما هیچ چیزی اعم از فضولات و غذای مونده کف این اک نمیبینید( غذای مونده که اصلا نیس  اگرم باشه کلوریداس ها میخورنش ) مضولاتم پاور هد ها میکشنش بالا 

ولی در کل اگه به طور اصولی موفق سیفون ۳۰درصد از حجم آک باید سیفون شه نه بیشتر 

من حساب کردم از از این آک ۶۰۰ لیتری من اگرم فضولاتی رو توش ببینم محاسبه کردم نهایتش ۲۰ لیتر از آبم خارج میشه موقع سبفون کردن این یعنی آسودگی کامل (برای همین بود که اون لوله خروجی رو از پاور هد گرفتم که تو هفته دو بار از آب اک خارج کنم و آب دپو شده هم دما بریزم توش اونم ففقط با فشردن یه دکمه قطع و وصل بنابراین کار خیلی راحتی هست

هفته پیش زمان گرفتم زمان سیفون کردن و پر کردن اک اصلی از آب دپو نهایت ۱۵ دقیقه از وقت منو گرفت  

حالا دیگه بماند اگه فقط از شیر فلکه واتر پم آب خروج و ورود کنه نهایت میشه ۵ دقیقه

و آب همیشه زلال و شفاف هست و به کلونی باکتری هم هیچ آسیبی نمیریسه

خب

امیدوارم این نوشته زیاد باعث سر درد شما نشده باشه 

منتظر نظر و پیشنهاد شما هستم 

باتشکر

موفق باشید

done

حسنHTB, mohammad civil, S@J@D, shayan.sh, محمد مهدی

۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۵:۱۵ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3111
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳

سلام

مبارک باشه

اول از همه این تعریف های شما بود که خیلی من رو متعجب کرد اون هم این بود که شما میگین هیچ فیلتری از این فیلتر های من بهتر نیست و.... شما یعنی اگه دوتا فیلتر سطلی داشتین یا یه دونه فیلتر سطلی jbl  داشتین باز هم میگفتین این فیلتر هایی که درست کردین بهترینه!یا یک سیستم سامپ!!!

اگه قدرت هر کدوم از پاورهد های شما ۲۸۰۰ هست احتیاجی نبود دوتا بخرین همون یکی هم کافی بود و اون بالا به جای یه مخزن از دوتا مخزن استفاده میکردین که حالا کاری ندارم دیگه درست کردین

اون مخزن هارو بهتره از بیرون رنگ کنین چون بعد از یه مدتی بخاطر نور داخلش جلبک میزنه و مجبورین زود به زود بشورینش که اون اسودگیتون رو از بین میبره!

براش هم اگه میتونین یه در درست کنین که یکمی سنگین باشه و دور تا دورش پلاستیک باشه برای سوار شدن روی شیشه های مخزن و رنگ شده باشه داخل مخزن جلبک نزنه و راحت تر باشین! فیلتر های شرکتی هم برای همینه که تیره درست میکنن که داخلش جلبک نزنه یه جورایی هم از روش خشک و مرطوب دارن بهره میبرن اون سلفون به مرور زمان اذیتتون میکنه 

بهتر بود یه چیزی شبیه به سامپ درست میکردین(تاپ سامپ)که اب به خوبی از همه جا رد بشه و همه جا یک دست جریان داشته باشه که اونم دیگه درست کردین

اون زانویی هم متوجه نشدم برداشتین سه راهی گذاشتین یا همونجوری هست؟چون اگه همون خروجی هست با نبودش هیچ فرقی نداره

قضیه اون میوه خوریه هم یه جورایی اضافه بر سازمان بود اگه یه حالی بود که مثل سبد مدیا بیولوژیک رو جدا میکرد باز یه چیزی حالا...

سنگ هوا هم اگه یه متری هم باشه باز اون مقداری که باید هوا ازش خارج میشه چون بستگی به زور پمپ و ارتفاع اب داره وگرنه اندازه سنگ هوا چیزی از حباب هارو زیاد نمیکنه مگر اینکه سوراخ هاش فرق داشته باشه که نداره

درمورد سیفون کردن هم که خب این کار بیشتر اسمش تعویض ابه نه سیفون کردن!!!نمیدونم چطور در رابطه با ذرات معلق انقدر با قاطعیت صحبت میکنین درباره ی اون ها هم قانون فیزیکی وجود دارهthinkingداخل اب هم بهتره برای اطمینان خاطر از هیچ فلزی استفاده نشه

شما در کل خیلی به جزییات دقت دارین و این خیلی خوبه و تاثیر مثبتی در کار های شما داره و اصلا درکارتون عجله ای ندارین من با اشتیاق منتظر میمونم تا ببینم دکور اکواریومتون رو چطوری درست میکنین و در اخر از چه ماهی هایی استفاده میکنین چون روی این کارتون خیلی وقت گذاشتین مطمئنم یه کار خوبی از اب در میاد اگر هم میبینید بیشتر دارم انتقاد میکنم بخاطر اینکه کمکی کرده باشم و نمیخوام بیخودی بیام بگم افرین مبارکه فلانه و...برم.خسته نباشین و خدا قوت

کاربران زیر از حسنHTB برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti, amiresmaili, محمد مهدی
۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۷:۱۵ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

سلام آقا حسن عزیز

امیدوارم از این پست بلند بالای من خسته نشده باشید و همش رو خونده باشید

۱. همون طور که عرض کردم امیدار بودم پست های قبلی من رو میدید 

از نظر این که گفتم سیستم تصفی من بهترینه  که یه شوخی بود که از فضای خشک نوشتاری خارج شه

درضمن اشاره همکردم  که به نسبت فضا و قیمتش بهترینه چون من زیر این آک دوتا اک دیگه دارم و یه مخزن دپوی آب که دیگه امکان راه اندازی یه سیستم سامپ دیگه رو نداشتم

برفرض برای دوتا !!! فیلتر سطلی که اشاره کردید JBL فضا باز کنم

قیمت یک عدد فیلتر سطلی JBL مناسب با حجم این اک میشه مدل e1902 که قیمتش بالای ۱.۸۰۰.۰۰۰ هست حالا دوتاش رو حساب کنید ببینید چه قیمتی میشه!!!

با این حالا این بازم نظر من روی اینه که با ۱۰۰.۰۰۰ بهترین چیزیه که میشه ساخت و اینطور که من تو دوهفته امتحانش کردم با ۲۰ تا ماهی حتی یدونه از فضولات ماهیا رو هم کم اک نمیبینید 

۲. دلیل استفاده و ساخت دو مخزن فیلتر برای این بود که یه پل ۵۰ سانتی خورده بوده وسط آک و امکان ساخت یدونه مخزن نبود

اما دلیل مهم تر این هست که میتونم ۱۵ لیتر مدیا با کیفیت همین jbl رو جا بدم توش که خیلی برام مهمه

۳. درباب این که اشاره کردید رنگ کنم بله من اول این عکس ها رو گرفتم که خوب معلوم باشه بعد با ورق های تیره upvc و با حرارت جداره بیرونی رو چسبوندم البته دوستان بدون تیره کردن مخزن هم چند سالیه که استفاده میکنن و کاملا آسوده هستن!

۴. برای درب های مخزن هم یادم رفت اشاره کنم که از باقیمانده و برش خورده طلق های درب آک همراه با دوتا لولا ادرست کردم که البته اونو دیگه تیره نکردمدرست مثل مخزن های آماده بیرون

۵. اتفاقا من خودم به همین آقا محمد فتح آبادی عزیز گفتم که تاپ سامپ درست کنند خودمم درسدد ساختش بودم اما این به زهنم بهتر رسید (تاپ سامپ بیشتر جنبه زیبایی داره وگرنه به دلیلحالت های کوچیکش مثل سامپ عمل نمیکنه (اما این طرح از کاملا از دوتا پد میگذره درست مثل یه مخزن فلتر سطلی که یه پد بالاس و یه پد پایین و مدیا بین این دوتا پد هستن

۶. دلیل استفاده از سه راهی به جای زانویی هم اینه که بهتر آب رو پخش میکنه 

نبودشم خیلی تفاوت داره !!! آب بافشار و تلاطم ایجاد شده برای ماهی های حساس سم هست!!!

۷. من منظورتون از این که جدا منه رو نمیدونم !!!

اینی که من تو فیلتر سطلی دیدم و اون چه من میدونم اینه که آب اول از یه پد درشت میگذره بعد مدیا ها کامل داخل آب درجریان هستن و درآخر موقع خروج از یه پد با ذراتت ریز میگذره !!!

حالا مثل سبد جدا باشه رو دیدم فیلتر سطلی که حالت سبد دارن این برای سهولت کار هست و تفاوتی در امر باکتری سازی و پاک کندگی آب نداره

۸. دقیقا ارتفاع که سنگ داخل آب میره تاثیر گذاره ولی

شما یه شیلنگ سر باز رو تا یه متر داخل آب کنید ویه بار دیگه یه سنگ هوای سایز بزرگ رو وصل کنید و داخل آب کنید متوجه تفاوتش خواهید شد

۹. بله من اشاره کردم که سیفون رو انجام میدم 

اون لوله که از پمپ امده برای خالی کردن و در مواقع نیاز احتیاج میشه 

اما اصل داستان همون سیفون کردن هست (البته اگه چیزی کف اک باشه )!!!

والا من بعد از دو هفته از راه اندازی هیچ ذرات معلقی داخل آب نمیبینم !!! تازه با توجه به این که هنوز مدیا قرار ندادم و فقط چهارتا پد قرار دادم

بله کاملا درسته فلز احتمال بالابردن سختی آب رو داره

بله من کلا با صبر کارم رو انجام میدم از بچگی انقدر تو ماهی بودم که دیگه عجله ایی برای راه اندازی کردن یه اک دیگه نداشته باشم

کلا عجله نتیجه ایی نداشته حداقل برای من

دکور نداره این آک همینه که میبینید این آخرشه !!!

حالا نهایت یدونه کنده آبنوس اونم شاید بزارم من برام کیفیت آب خیلی مهم تراز زیبایی مصنوعیی و چهارتا گل مصنوعی و دکر کشتی شکسته و شن رنگی رنگی هست 

من کلا اک تمیز رو در هرحالتی ترجیح میدم به اک شلوغ ولی کثیف

تو چند پست قبل هم عرض کردم قصد من از روز اول هم برای ساخت این آک دیسکس بوده ولی شرایط وارداتش جوری شد که فعلا نمیشه خریدش و فعلا به ناچار از آنجل داخل این اک نگهداری میکنم تا بعدا بار دیسکسم برسه

*اتفاقا خیلی کار خوبی کردید که نظرتون رو گفتید و به اصطلاح خودتون انتقاد کردید 

من هم خیلی خوشحال شدم که این نظر رو دادید

قطعا نطرات دوستانی همچون شما مفید خواهد بود

در آخر بازم تشکر میکنم از این که دیدین این پست 

موفق باشید

done

محمد مهدی

۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۰:۵۶ ق٫ظ
Saghari
مشهد

کاربر نمونه
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 910
۱۳ مهر, ۱۳۹۶

ماشالله ماشالله 

خوشگل شد مبارکتون باشه 

من هنوز اندر کف این پست های بسیار طولانی شما واقاحسن موندم که چجور اینا رو تایپ می کنید

در ضمن انجل هارو به تانک اصلی انتقال نمی دین 

ما منتظریم

کاربران زیر از Saghari برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti, mohammad civil
۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۴:۲۰ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3111
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳

سلام

من مطالب رو کامل خوندم در رابطه با فیلتر سطلی یه بار دیگه متن من رو با دقت بخونین متوجه میشین در مورد سنگ هوا هم که بگم این ایده ازمایش اشتباه هست.دو هفته هم برای ازمایش زمان بسیار کوتاهی هست دکور هم سلیقه ای هست من نظری نمیدم زیاد بیشتر نگاه میکنم نود درصد دکور هایی که میبینم نظر نمیدم گفتم شاید شما هم بخواهین برای دیسکساتون دکور بذارین که نمیذارین

بقیه مطالب هم قبلا نوشتم فکر کنم واضح باشه

کاربران زیر از حسنHTB برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti
۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۷:۰۸ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

حسنHTB گفته
سلام

من مطالب رو کامل خوندم در رابطه با فیلتر سطلی یه بار دیگه متن من رو با دقت بخونین متوجه میشین در مورد سنگ هوا هم که بگم این ایده ازمایش اشتباه هست.دو هفته هم برای ازمایش زمان بسیار کوتاهی هست دکور هم سلیقه ای هست من نظری نمیدم زیاد بیشتر نگاه میکنم نود درصد دکور هایی که میبینم نظر نمیدم گفتم شاید شما هم بخواهین برای دیسکساتون دکور بذارین که نمیذارین

بقیه مطالب هم قبلا نوشتم فکر کنم واضح باشه  

سلام آقا حسن گل

۱. درباب فیلتر سطلی چیز جدیدی  نفهمیدم

۲. من این نوع سنگ هوا رو امتحان کردم 

۳.من هر دوماه یک بار عکس میزارم از آک که اون موقع بشه از کیفیت فیلتر ها حرف زد

( واقعا این فیلتر ها تمام فوضلات و هرچی رو که فکر کنید از کف میکشن من بخوام سیفون از کف هم کنم واقعا بی فایدس چون چیزی کف نیس که با سیفون کردن من از کف خارج شه)

موفق باشید

done

۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۸:۳۵ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

Saghari گفته
ماشالله ماشالله 

خوشگل شد مبارکتون باشه 

من هنوز اندر کف این پست های بسیار طولانی شما واقاحسن موندم که چجور اینا رو تایپ می کنید

در ضمن انجل هارو به تانک اصلی انتقال نمی دین 

ما منتظریم  

سلام 

خدمت آقای ساغری 

چشم حتما از آنجل ها هم داخل اک اصلی عکس قرار میدم تشکر از نظرتون

موفق باشید

done

Saghari, .pedram, mohammad civil