از 0 تا 100 آکواریوم moein poti | صفحه 5 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_Related موضوعات مرتبط sp_TopicIcon
از 0 تا 100 آکواریوم moein poti
۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۸:۲۶ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 640
۲۴ آذر, ۱۳۹۶
sp_UserOfflineSmall افلاین

سلام اقا معین گل خوبی

می بینم که رفتی مرحله بعد.

بقول حسن اقا دکور اختیاریه و نظر صاحب اک ملاکه . ولی واقعا ساده ساده هم یجوری!

حداقل جلو پاورهد ها یک گیاه بذار. یک ابنوس که روش انوبیاس باشه برای وسط هم بد نیست .

ان شاء الله دیسکسات برسن . ولی بقول گفتنی برای دیسکس هات سایه تدارک نمی بینی؟ همش زیر نور باشن ؟

الان هدف شما از این تانک ساده اینکه کیفیت اب بالا بمونه و دیسکسات اوکی بمونن یا میخوای دیسکس سالم پرورش بدی مازادش بفروشی؟

شیشه مخرن تاپ فیلترت ۶ میل هست؟

شما از کف مخزن تا لبه لوله خروجی مخزن گفتی ۱۰ سانت داری ؟ پس اینجوری ۶.۷۵لیتر هر مخزنت اب میگیره ؟ درسته؟

جمعا ۱۳.۵ لیتر که اگر با مدیا پرش کنی با توجه به ۲-۳ سانت پد زیری هر مخزن ۴.۷۳لیتر فضا داری جمعا۹.۴۵ لیتر

اشتباه که  حساب نکردم ؟ پس چطور ۱۵ گیلو مدیا میریزی؟

الان وزن دو تا مخزنت روی تسمه های بالایی تانک هست که بصورت افقی چسب زدی . واقعا توان تحمل دارن؟ یا نشیمن دیگه ای هم در کاره؟

thinkingناقلا توی پست قبلی ما رو گفتی برو تاپ سامپ بساز حالا به حسن اقا میگی , فتح آبادی رو فریب دادم این بهترهfun

کاربران زیر از mohammad civil برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti
۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۲:۴۳ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1382
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته
سلام اقا معین گل خوبی

می بینم که رفتی مرحله بعد.

بقول حسن اقا دکور اختیاریه و نظر صاحب اک ملاکه . ولی واقعا ساده ساده هم یجوری!

حداقل جلو پاورهد ها یک گیاه بذار. یک ابنوس که روش انوبیاس باشه برای وسط هم بد نیست .

ان شاء الله دیسکسات برسن . ولی بقول گفتنی برای دیسکس هات سایه تدارک نمی بینی؟ همش زیر نور باشن ؟

الان هدف شما از این تانک ساده اینکه کیفیت اب بالا بمونه و دیسکسات اوکی بمونن یا میخوای دیسکس سالم پرورش بدی مازادش بفروشی؟

شیشه مخرن تاپ فیلترت ۶ میل هست؟

شما از کف مخزن تا لبه لوله خروجی مخزن گفتی ۱۰ سانت داری ؟ پس اینجوری ۶.۷۵لیتر هر مخزنت اب میگیره ؟ درسته؟

جمعا ۱۳.۵ لیتر که اگر با مدیا پرش کنی با توجه به ۲-۳ سانت پد زیری هر مخزن ۴.۷۳لیتر فضا داری جمعا۹.۴۵ لیتر

اشتباه که  حساب نکردم ؟ پس چطور ۱۵ گیلو مدیا میریزی؟

الان وزن دو تا مخزنت روی تسمه های بالایی تانک هست که بصورت افقی چسب زدی . واقعا توان تحمل دارن؟ یا نشیمن دیگه ای هم در کاره؟

thinkingناقلا توی پست قبلی ما رو گفتی برو تاپ سامپ بساز حالا به حسن اقا میگی , فتح آبادی رو فریب دادم این بهترهfun  

سلام خدمت آقا محمد نازنین

مشتاق دیدار آقا

بله از این ستون پریدم رو این ستون hahaha1hahaha1hahaha1

بله واقعا ساده ساده هست ولی وقتی اک همیشه تمیزه احساس خیلی بهتری دارم تا شلوغ باشه و آلوده

حتما یه چوب با چند شاخه گل رو میزارم توی آک ولی مطمعنم گل هاش عذاب میکشن توی دمای ۲۹ درجه و بعد از مدتی نابود میشن

در باب سایه هنوز نور اصلی رو کار ننکردم مونده تا تاجش ررو بگیرم نور ضیف تر استفاده کنی خودش حکم سایه رو داره با این ارتفاع اک  (البته وسط اک یه حالت سایه داره که عکسش بالا موجوده) درکل من با هیچ دیسکسی تاحالا در باب نور به مشکل نخوردم

بله من اولویت اولم اینه که دیسکسام سالم بمونن در مورد ادامه سوالتون که گفتید مازادش رو بفروشید خیر برا خحودم نگهداری میکنم و برا فروش نیست

بله شیشه ۶ میل هست

نه من نوشتم

۴۵ طول

۱۵ عرض

۱۵ ارتفاع

چیزی بیشتر از ۱۰ لیتر میشه هر کدوم

جمع آب دو اک بیتر از ۲۰ لیتر میشه

والا انقدر دقیق حساب نکردم که چه مقدار از دوتا پد بالا و پایین حجم مخزن رو میگیره

حالا اینطور که شما حساب کردید برام چیزی حدود دو لیتر رو دوتا پد میگیره پس چیزی حدود ۸ لیتر تو هر مخزن میمونه (البته پد پایین خودش باکتری سازی انجام میده ) خب هر ۱۰۰ گرم مدیای مرغوب برای چیزی حدود ۱۰۰ لیتر آب مناسبه 

به عبارتی اک من که ۶۰۰ لیتر هست چیزی حدود ۶۰۰ گرم مدیا نیاز داره 

اصلا دست پر اک من ۱ کیلو مدیا نیاز داره چیزی حدود ۱۵ لیتر دیگه میتونم مدیا بریزم داخلشyohoyohoyoho

ببین چی بشه اگه پرش رو مدیای اروپایی و آمریکایی برند های معروف استفاده کنی 

البته من که هنوز به جز دوتا پد چیزی استفاده نکردم آبم کاملا شفاف و طبق تست هایی که زدم شرایط شیمیایی آب کاملا مناسبه 

و از هفته پیش تا حالا به وضوح میشه رشد رو تو آنجل ها دید و رنگ بهتری که پیدا کردند

بله وزن روی تسمه های کناری هست ( از این نظر خیالم کاملا راحته من با ۷۵ کیلو وزن موقعی که ۱۰ روز از چسب خوردنش تموم شد رفتم روی پل بالاش برای تستش کاملا وایسادم!!!) فقط زه طولی هست و یه پل وسط آک و دوتا زه عرضی در دوتا کناره ها و چیز دیگه ایی نیست

واقعا مردم از خندهfunfun

بله قصد من هم ساخت یه تاپ سامپ بود 

چند بارم به شما گفتم که ایده تون رو بزارید که نظر شاگردیمون رو بدیم خدمتتونcray

چند تا نکته داشت که از ساخت تیپ مخزنی که تیپ سامپ خود داری کنم

۱. اصل ساپ کارایی تمیزی فیزیکی رو نداره ( سامپ کاراییش فقط و بیشتر برای آب شور هست که با گذر آب از خونه های سامپ اون نمک و املاح آب دوباره شارژ بشه نه این که تصفیه کنه (البته به خودی خود کار تصفیه انجام میشه اما ساخت سامپ تصفیه نیست

۲. سیستم تصقیه هر نوع سامپ به صورت خطی و افقی هست (که این خودش نشون دهنده شارژ مدیا هست وگرنه کار تصفیه ناتوان هست ) اما باقی فیلتر ها ی مخصوص آب شیرین همگی به صورت عمودی آب رو تصفیه میکنن ( یه مثال خیلی ساده و گرونش که طرفتار های زیادی داره فیلتر سطلی هست که سیستمش به صورت عمودی هست ( یعنی آب از بالا میاد و از چند پد و مدیا به صورت عمودی رد میشه که کاملا و طبق هر قانونی بهتر هست نه مثل سامپ به صورت عرضی که سر ریز آب اصلا به پد نمیرسه و سر ریز میکنه تو خونه بعدی ) مخزن من هم به صورت عمودی هست

* من نگفتم سامپ خوب نیست نظر من اینه سامپ برای آب شور خیلی بهتر و خوبتر جواب میده تا آب شیرین

آب شیرین به نظر من آب باید به ضورت عمودی فیلتر شه نمونه بارزش که گفتم فیلتر سطلی هست که عمودی کار میکنه نه عرضی

۳. سامپ همینطوریش برا آب شیرین مناسب نیست حالا ما بییام سایزشم اندازه یه مخزن ۱۰ لیتری کنیم و خونه خونش کنیم و تو یدونه از خونه هاش ۵ تا بیوبال بندازیم ( درسته بیوبال گذاشتیم اما فقط حالت تزیینی داره بعد عملیش خیلی خیلی ضعیف هست )

الان من تو این مخزن خودم اصلا بیوبال نذاشتم 

یه نکته هم بگم سامپ خوبه برا آب شیرین اونم فقط برای باکتری سازی ( وگرنه اصلا به نظر من برای فیلتر فیزیکی کاربردش خیلی خیلی ضعیفه

وگرنه من میتونستم به جای سدونه از مخزن های قرنطینه ۱۰۰ لیتریم یدونه سامپ بزارم دیگه نه حتما از چند نفر پرسیدم و دیدم که سامپ راه ننداختم وگرنه که من کاملا محیططشو داشتم انجام بدم 

یا میتونستم یدونه یا دوتا یا حتی سه تا فیلتر سطلی بزارم (از نظر فضا میگم که من فضا شو داشتم ) اما اونم به خاطر قیمت فضاییش منصرف شدم

الانم به تیپ فیلتر سطلی یه مخزن تاپ فیلتر ساختم کخه خدا رو شکر کار کردش شگفت انگیزه برام با گردش آب ۵۶۰۰ لیتر در ساعت آب تو دوتا مخزن

آقا محمد من منتظر نظر شما و یه عکس از مخزنتون هستم 

موفق باشید

done

کاربران زیر از moein poti برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

mohammad civil, محمد مهدی

تصمیمات خوب از تجربه های خوب میاد؛

وتجربه های خوب از تصمیمات بد!!!

((از 0 تا 100 آکواریوم من))

((کانال چند رسانه ایی من))

۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۹:۱۶ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

سلام  مرسی از پاسسسسسسخ قشنگت

امید مان نا امید شد. درخصوص تاپ سامپ.girl-bye

البته من در خصوص مشورت برای ساختش در تاپیکها ی مربوط به ساخت تاپ فیلتر چند بار سوال پرسیدم ولی متاسفانه شما اونجا رو ندیدی که جواب بدی

البته چند تا عکس گرفتم بزودی میذارم . یک فیلم داخل همین سایت هست طرف از اکش که داره با تاپ سامپ تصفیه میشه فیلم گرفته

و در ضمن فیلمبرداری میگه خیلی راضیه و ابشم مثه اینه بود.من که خوشک اومد

درخصوص تست زه طولی یعنی رفتی روی پل واستادی یا روی زه؟

خداوکیلی نترسیدی بشکنه ؟culpabilityeek اگر خدای نکرده میشکست که شیشه ها داغونت میکردن ! حداقل از اجسام بی جان استفاده می کردی!

عکس بذار منتظریمblue

شما تجربه ت زیاده ولی من دفعه اوله اصلا هیچ تصوری از قدرت پاور هد ها ندارم الان یک پاور هد ژیلانگ۱۵۰۰ لیتر در ساعت گرفتم

برای ۲۲۰ لیتر اب , نمی دونم که قدرتش باعث سرریز از مخزن میشه یا نه؟ اگر بشه که فیلم هندیهno-name

درخصوص حجم مخزن هاتون شما که کل مخرن رو که اب نداری شما به اندازه ارتفاع لوله سفید اب داخل مخزن هات داری!

ارتفاع اون لوله هم ببین چقدره میشه ارتفاع اب عرض هم میشه ۱۳.۸ و طول هم میشه ۴۳.۸ حالا حجم مخزن هات مشخص میشه.

در ضمن من در نظر دارم تاپ سامپم رو خارج از اک تست کنم ان شاء الله که سریز نکنهprayوگرنه باید منتظر عملیات نجات سرباز رایان بشمhelpچون با این کثیف کاری خونه توی این مدت طولانی گردنم از طرف خانواده angrydevilshark2زده میشه

S@J@D, محمد مهدی
۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۹:۲۲ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

moein poti گفته

حالا اینطور که شما حساب کردید برام چیزی حدود دو لیتر رو دوتا پد میگیره پس چیزی حدود ۸ لیتر تو هر مخزن میمونه (البته پد پایین خودش باکتری سازی انجام میده ) خب هر ۱۰۰ گرم مدیای مرغوب برای چیزی حدود ۱۰۰ لیتر آب مناسبه 

به عبارتی اک من که ۶۰۰ لیتر هست چیزی حدود ۶۰۰ گرم مدیا نیاز داره 

اصلا دست پر اک من ۱ کیلو مدیا نیاز داره چیزی حدود ۱۵ لیتر دیگه میتونم مدیا بریزم داخلشyohoyohoyoho

done  

سلام مجدد یه سوال بزرگ

الان روی بسته های سرامیک زده ۱۵۰-۳۰۰-۵۰۰ من کشیدمشون اینا وزنشون بود . حالا شما میگی یک کیلو حدود ۱۵ لیتر یعنی چی؟

چه تناسببی وجود داره؟

من فکر میکردم ۵۰۰گرم سرامیک یعنی ۰.۵ لیتر . اشتباهه؟thinking

۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱:۰۲ ق٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته
سلام  مرسی از پاسسسسسسخ قشنگت

امید مان نا امید شد. درخصوص تاپ سامپ.girl-bye

البته من در خصوص مشورت برای ساختش در تاپیکها ی مربوط به ساخت تاپ فیلتر چند بار سوال پرسیدم ولی متاسفانه شما اونجا رو ندیدی که جواب بدی

البته چند تا عکس گرفتم بزودی میذارم . یک فیلم داخل همین سایت هست طرف از اکش که داره با تاپ سامپ تصفیه میشه فیلم گرفته

و در ضمن فیلمبرداری میگه خیلی راضیه و ابشم مثه اینه بود.من که خوشک اومد

درخصوص تست زه طولی یعنی رفتی روی پل واستادی یا روی زه؟

خداوکیلی نترسیدی بشکنه ؟culpabilityeek اگر خدای نکرده میشکست که شیشه ها داغونت میکردن ! حداقل از اجسام بی جان استفاده می کردی!

عکس بذار منتظریمblue

شما تجربه ت زیاده ولی من دفعه اوله اصلا هیچ تصوری از قدرت پاور هد ها ندارم الان یک پاور هد ژیلانگ۱۵۰۰ لیتر در ساعت گرفتم

برای ۲۲۰ لیتر اب , نمی دونم که قدرتش باعث سرریز از مخزن میشه یا نه؟ اگر بشه که فیلم هندیهno-name

درخصوص حجم مخزن هاتون شما که کل مخرن رو که اب نداری شما به اندازه ارتفاع لوله سفید اب داخل مخزن هات داری!

ارتفاع اون لوله هم ببین چقدره میشه ارتفاع اب عرض هم میشه ۱۳.۸ و طول هم میشه ۴۳.۸ حالا حجم مخزن هات مشخص میشه.

در ضمن من در نظر دارم تاپ سامپم رو خارج از اک تست کنم ان شاء الله که سریز نکنهprayوگرنه باید منتظر عملیات نجات سرباز رایان بشمhelpچون با این کثیف کاری خونه توی این مدت طولانی گردنم از طرف خانواده angrydevilshark2زده میشه  

سلام 

آقا محمد گل

چرا امیدت نا امید شد برادر من

بله من نبودم نظر شاگردیمونو بدیم ببخشید

بله حتما بزارید استفاده میکنیم ازش

بله زه طولی رو که چسبوندم بعد دو روز پل وسط رو گذاشتم و بعد دو روز دوتا زه عرضی بالا رو زدم و بعد ده روز برای تست رفتم روی پل وسط که اونم روی طه ها نشته واسادم برا تست 

نه من به کارم اطمینان دارم اگه نتونه ۷۵ کیلو رو نگهداره چه طور میتونه این حجم از فشار آب رو تحمل کنه

والا اجسام بی جان درحد ۷۰ کیلو نداشتمhahaha1hahaha1hahaha1

خلاصه الان سالمم icon_arrow_gif

ولا من تاحالا پاور هدی به اسم زیلانگ ندیدم و نه شنیدم که چی هست 

نظری هم راجبش ندارم 

بستگی داره به سایز مخرن و دبی ورودی و دبی خروجیش (نهایت سر ریز شد دوتا سوراخ بزن از کف که خارج شه)

آره تا زیر لوله وررودی آب میاد حدود دو سانت از بالا خالی می مونه

دیگه ته ته حساب کردم میشه ۸ لیتر دیگه میلیمتری بود دوتا مخزن اصلا ۷ لیتری میشه ۱۴ لیتر بازم نه ۱۲ لیترflower2

نه نیازی به تست خارج از آک نداره اگه سر ریز نکرد که هیچ سر ریز کرد پیاده کن وسایلشو یه سوراخ دیگه از کف بزن

ایشالا زودی جم میشه و خانواده لذتشو میبرن

موفق باشید

done 

۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱:۱۱ ق٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته

سلام مجدد یه سوال بزرگ

الان روی بسته های سرامیک زده ۱۵۰-۳۰۰-۵۰۰ من کشیدمشون اینا وزنشون بود . حالا شما میگی یک کیلو حدود ۱۵ لیتر یعنی چی؟

چه تناسببی وجود داره؟

من فکر میکردم ۵۰۰گرم سرامیک یعنی ۰.۵ لیتر . اشتباهه؟thinking  

سلام مجدد از ماست

بله بشتر بسته های آکوا و چینی تو این سایز ها سرامیک تولید میکنن

نه من اشاره کردم ((با توجه به این‌که چگالی آب حدود ۱۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است، بنابراین، یک کیلوگرم جِرم یک لیتر آب خالص در شرایط عادی (هوای ۲۰ درجه) می‌باشد))

حدودی و به زبون ساده یک کیلو برابر یک لیتر هست

پس مخزن من در بدترین شرایطتش ۱۲ کیلو میدیا داخل دوتا مخزن جا میگیره و نیاز من فقط یک کیلو مدیا هست و چیزی حدود ۱۱ کیلو دیگم میتونم استفاده کنم منظور من این بود اگه لازم باشه میتونم تا ۱۲ کیلو مدیا درجه یک استفاده کنم که یه چیز عالی میشه 

موفق باشید

done

mohammad civil, S@J@D

۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۶:۲۰ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

سلام

چند وقتی هست خواستم عکس هایی از آنجل های تازه وارد و کیفیت سیستم تصفیه قرار بدم برای دوستان

خب من دیروز وقتی پست قبل رو نوشتم و اارسال کردم دیگه خیلی در وقت شد و نشد که پست جدید رو ارسال کنم

من کلا سه شنبه ها و جمعه ها دست به تمیز کاری اک میزنم ( حالا کف کشیه . کف کشی نیست و سیفونه یا آب خالی کردن!!!)

الان تعدادی عکس میدم از سه شنبه که باید آک رو سیفون میکردم 

عکس ها برای سه شنبه یعنی دیروز هستن(یعنی حدود پنج روزه که آک سیفون نشده و باید فضولات و غذای مونده ماهیا تو آب دیده بشه)

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

خب من تو این سه عکس بالا فوکوس کردم رو کف آک که نشون بده بعد از ۵ روز سیفون نکردن هیچ غذا مونده و فضولاتی کف اک نمیمونه 

(یعنی یا مقداریش با باکتری های داخل آک تجزیه میشه و مقداریش رو هم پاور هد ها جمع میکنن از کف آک)

من دوس دارم بدونم واقعا فیلتر سطلی به این خوبی کار میکنه با توجه به تفاوت قیمت این دو سیستم

لازم به ذکر هست به دوره ایی فیلتر سطلی داشتم فیلتر سطلی هیچ وقت خوب کف کشی نمیکنه آک رو و دوستان میدونن لوله خروجیش معمولا میانه ارتفاع آک وصل میشه

اینم دوتا عکس که دیروز گرفتم از نمای کلی هستن

Image Enlarger

Image Enlarger

خب با این چند عکس که شما هم مثل من مشاهده کردید آیا واقعا نیازی به سیفون کردن از کف آکواریوم هست یا نه 

من که دلیلی نمیبینم که حداقل بخوام سیفون کنم 

نتیجه جدید گرفتم سه شنبه ها فقط ۱۰ لیتر از شیر خروجی که تحیه کردم و وصله به پاور هد سمت راستی ازش خارج کنم و از مخزن دپو پایین مجدد پرش کنم

*** یه نکته رو عرض کنم من میشه بعضی روز ها مقدار قابل توجهی فضولات ماهی کف آک میبینم اما فرداش که نیگا میکنم هیچ اثری از فضولات و غذای باقی مونده (البته اگه ماهیا بزارن غذایی بمونه!!!) در کف آک نیس

یعنی من واقعا نتیجه گرفنم که سیفون کردن آب آک یا همون کف کشی برای این کا واقعا بی فایده هست 

اینم چند تا عکس از آنجل ها

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

خی اینم چنتا عکس از خود آنجل ها

چند تا عکسم از غذا خوردنشون بزارم ( مجبور شدم برای این که بشه ازشون عکس گرفت براشون غذای زیر آبی بریزم که جمع شن یجا)

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

اینا رو یک بار یه طرف ریختم 

اینم ها هم در یه نوبت دیگه این طرف آک ریختم

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

این هم از عکس ماهیا و الوعده وفا 

یه چنتا عکس هم از جمعه هفته پیش موفقع سیفون زدن بزارم که بازم چیزی کف آک نبود و من لوله تخلیه رو الکی داخل آک میچرخوندم که آب خالی شهhahaha2hahaha2hahaha2

Image Enlarger

آک رو سیفون کردم و از آک دپو پایین آب دیکلره و هم دما رو وارد آک اصلی کردم از طریق واتر پمپ

Image Enlarger

و وقتی سطح آب مخزن دپو درحد واترپمپ پایین میاد با شیلنگ از آب پرش میکنم

من هر بار که سیفون میزنم (البته اگه از کف سیفون بزنم حساب کردم چیزی حدود ۲۰ تا ۲۵ لیتر آب خالی میشه و کل آک رو هم سیفون میکنم البته میشه حتی با ۱۰ لیتر هم سیفون زد اما من مبخوام آب تازه واردش کنم الکی هی بشتر لوله رو کف میچرخونم!!!

پس این آک زیر چیزی حدود ۲۸۰ لیتر آب جا میگیره که ۴۰ لیترش معمولا دس نخورده و درحد پمپ پایین میاد که مصرفیش میشه ۲۴۰ لیتر 

چیزی بیشتر از ۲۰ بار من عمل سیفون رو انجام میدم و بعدش نیاز پیدا میکنم به این که این مخزن رو دوباره پر کنم

Image Enlarger

اینم بعد از پر شدن کامل آب سنگ هوا یک روز کامل کار میکنه ( البته همیشه ۵ ساعت قبل از سیفون کردن پمپ هوا رو روشن میکنم با فشا خیلی زیاد) و بخاری همیشه روشنه جز موقعی که آب جدید وارد مخزن دپو میشه

خب این هم عکس هایی از سیفون و ماهیا 

تشکر از این که مطلب بلند رو تحمل کردید 

اگرم نکته ایی جاموند و یا نظر یا انتقادی هست تشکر میکنم ذکر کنید 

سپاس از دوستان

موفق باشید

done

.pedram, mohammad civil, S@J@D, shayan.sh, محمد مهدی

۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۸:۰۰ ب٫ظ
.pedram
خراسان رضوی

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 609
۱۸ فروردین, ۱۳۹۷

سلام اقا معین واقعا خسته نباشی هم به خاطر تانکت و هم برا نوشتن این تاپیکای طولانی (تموم نمیشه لامصب)hahaha2خب والا با این بند و بساط فیلتراسیونی که شما راه انداختی فیلتر سطلی به گرد پاش هم نمیرسه.درباره سیفونم خب اگه هیچ فضولاتی کف تانک دیده نمیشه سیفون نیازی نیست و تعویض درصدی اب باید کافی باشه .شما خودت استادی ولی بنده جسااااارتن یه دوسه تا انتقاد بکنم.اول از همه اینکه حیف این تانک و ماهی ها نیست که هیچ دکوری نداره؟؟لاعقل یه شن بستر بریزن.دوم اینکه زیاد غذا نمیدید به ماهی هاتون؟دوبار در روز اونم به این میزان زیاده که؟؟اخریشم اگه درست متوجه شده باشم شما در هفته دوبار سیفون میزنید اب اکواریوم رو؟اینطوری که سیکل از بین میره؟thinkingthinking

کاربران زیر از .pedram برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti
۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۷:۵۷ ق٫ظ
Saghari
مشهد

کاربر نمونه
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 910
۱۳ مهر, ۱۳۹۶

pedram76 گفته
سلام اقا معین واقعا خسته نباشی هم به خاطر تانکت و هم برا نوشتن این تاپیکای طولانی (تموم نمیشه لامصب)hahaha2خب والا با این بند و بساط فیلتراسیونی که شما راه انداختی فیلتر سطلی به گرد پاش هم نمیرسه.درباره سیفونم خب اگه هیچ فضولاتی کف تانک دیده نمیشه سیفون نیازی نیست و تعویض درصدی اب باید کافی باشه .شما خودت استادی ولی بنده جسااااارتن یه دوسه تا انتقاد بکنم.اول از همه اینکه حیف این تانک و ماهی ها نیست که هیچ دکوری نداره؟؟لاعقل یه شن بستر بریزن.دوم اینکه زیاد غذا نمیدید به ماهی هاتون؟دوبار در روز اونم به این میزان زیاده که؟؟اخریشم اگه درست متوجه شده باشم شما در هفته دوبار سیفون میزنید اب اکواریوم رو؟اینطوری که سیکل از بین میره؟thinkingthinking  

با اجازه اقا معین من جوابتونو می دهم

• اینجور که من متوجه شدم  اقا معین این تانکرو برای تکثیر راه انداختن  و تانک تکثیر هم نباید چیزی در داخلش باشه به جز  یکی دوتا  دکور یا کوزه  که مولد ها تخم هاسونو رو اون بزارن 
  • نه دوبار در روز غذا عادیه چون هم تعداد ماهیا بالاست هم مقدار غذا در دو وعده کمه 
  • اگه دو بار در هفته سیفون بزنند   سیکل به هم نمی خوره چون کلنی باکتری ها در فیلتره  و  با سیفون ۱۰تا۳۵درصد  هیچ تغییری نمی کنه و سیکل قوی و پا برجا خواهد ماندtraining
  • اقا معین منتظریم تصویر اک اصلی رو ماهی دار ببینیم

کاربران زیر از Saghari برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

.pedram, moein poti
۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۹:۴۴ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

سلام بر اقا معین مبارکه

یک انتقاد بکنم از طرف ماهی ها

داداش اوردی ما رو اینجا زجر کش کنی !

گیج شدیم بابا !

همه جا عین همه !

جهت های جغرافیایی رو گم کردیم بالا یا پایین رو نمی فهمیم!

همه جا سفیده !

گورگیجه گرفتیم !

داریم میریم یهو سرمون میخوره به شیشه !

نمی دونیم چقد باید گاز بدیم کی باید ترمز کنیم!

دنده کشی مون صفحه کلاچمون داغون شده! yellow-fish

گور رنگی گرفتیم !

....................................

یک سوال چرا بدنه رو صورتی کردی؟ سفید خیلی قشنگ تر بود.girl-byesurprised

shayan.sh
۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۹:۵۰ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

یک سوال دیگه

طبق عکس ها اول پاورهد و بخاری رو گذاشتی بعدش اب انداختی.

برای منه تازه وارد سوال بود که اول باید کدوم باشه که متوجه شدم . ولی اگر یادت باشه شما گفتی بهتره چسبک ها رو بجوشونیم تا بهتر

بچسبه! حالا شما برای من نحوه چسبوندن چسبک ها رو و جوشوندن و اتصالش رو به دیواره تانک بگو تا خراب کاری نکنم؟

بشرطی که فردا نیای بگی من اینکار رو کردم به فتح آبادی گفتم برو اونکار رو بکنhahaha2fun

۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۰:۴۶ ق٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

pedram76 گفته

سلام

آقا پدرام تشکر از شما که این متن رو خوندید

پیرو توضیحات دوست خوبمون آقای ساغری عزیز خدمت شما عارضم که

بله هیچ فضولاتی ماندگار نیس کف آک

۱. والا بابت دکور برای این که چند وقت دیگه برام دیسکس میاد و سایز کوچیکن و نیاز به نگهداری زیاد دارن از ریختن شن صرف نظر کردم ( یه مورد دیگم هست این که وجود شن و دکوراسیون نمیزراه ماهی رو خوب زیر نظر داشت و در دراز مدت باعث این میشه دیگه نتونی خوب آک رو تمیز کنی) و اول هم قرار بود این آک داخل پزیرایی باشه وقتی گفتم نمیخوام دکور بزارم و همینطور ساده هست گفتن بزار داخل اتاق خودت !!! 

۲. والا دوبار هیچه من روزی تقریبا ۵ بار غذا میدم در روز به ماهیا حالابعضی وقت مقدارش کمتر بعضی وقت بیشتر ( و من تو این مدت کوتاه که انتقال دادم به اک اصلی به خوبی میشه رشد رو تو ماهی دید) فقط یه روز جمعه غذا نمیدم بهشون

۳. بله من در هفته دوبار سیفون میزنم اک رو ( حجم اک من ۶۰۰ لیتر هست درست و طبق یه قانون نانوشته هفته ایی ۳۰ درصد از اون رو بهتره سیفون کنید ( ۳۰ درصد آک من میشه چیزی حدود ۱۵۰ لیتر) ولی من دوبار در هفته حالا یا سیفون میکنم یا تعویض آب آک که تو هر بار سیفون کردن نهایتش ۲۰ لیتر از آب رو خالی میکنم و دوباره آب جدید میریزم ( سه شنبه ها که فقط ۱۰ لیتر خالی میکنم) پس تو طول هفته نهایت آبی که سیفون میشه چیزی زیر ۴۰ لیتر هست پس اصلا سیکل بهم نمیخوره !!! حتی در مصرف آبم صرفجویی کردم!!!

بازم تشکر از شما 

موفق باشید

done

.pedram

۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۲:۳۸ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

Saghari گفته

با اجازه اقا معین من جوابتونو می دهم

• اینجور که من متوجه شدم  اقا معین این تانکرو برای تکثیر راه انداختن  و تانک تکثیر هم نباید چیزی در داخلش باشه به جز  یکی دوتا  دکور یا کوزه  که مولد ها تخم هاسونو رو اون بزارن 
    • نه دوبار در روز غذا عادیه چون هم تعداد ماهیا بالاست هم مقدار غذا در دو وعده کمه 
    • اگه دو بار در هفته سیفون بزنند   سیکل به هم نمی خوره چون کلنی باکتری ها در فیلتره  و  با سیفون ۱۰تا۳۵درصد  هیچ تغییری نمی کنه و سیکل قوی و پا برجا خواهد ماندtraining
    • اقا معین منتظریم تصویر اک اصلی رو ماهی دار ببینیم

سلام

آقای ساغری عزیز اجازه ما دست شماس اختیار دارید

۱. والا برا تکثیر نه ولی برا رشد بهتر چرا که بتونم آب و شرایط شیمیایی آب رو به راحتی کنترول کنم (راستش من زیاد حوصله دکور بندی و مشکلات بعد اون رو ندارم !!! ما تنبلا از سادگی خیلی خوشمون میاد و میگیم زیابیی تو سادگیهhahaha2hahaha2hahaha2)

۲. بله مقدار غذا حدود ۵ بار در روز غذا میدم من

۳. بله همینطور که اشاره کردید سیکل دست نمیخوره

۴. والا آقای ساغری این تصویر آخر که گذاشتم آک اصلی بود ماهیشایم آنجل بودن ( البته دوستان زحمت کشیدن از چند تا مولد بار ریکی لیم درحال بچه گرفتنن فک کنم دوماه دیگه دیسکس های ریکی لیم رو نگهداری کنم ماهی اصلی اونا هستن البته من عاشق رد رز های نا دیسکس هستم ولی نژاد بلو اسکورپین ریکی لیم هم عالیه ) ایشالا بعد مدتی دیسکس ها رو نگهداری میکنم

ایشالا وقت شد عکس های مولد هاشونو براتون قرار میدم که بچه هایی که میخوان برام ببیارن از این جفت ها هستن

موفق باشید

done

۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۸:۵۷ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته
سلام بر اقا معین مبارکه

یک انتقاد بکنم از طرف ماهی ها

داداش اوردی ما رو اینجا زجر کش کنی !

گیج شدیم بابا !

همه جا عین همه !

جهت های جغرافیایی رو گم کردیم بالا یا پایین رو نمی فهمیم!

همه جا سفیده !

گورگیجه گرفتیم !

داریم میریم یهو سرمون میخوره به شیشه !

نمی دونیم چقد باید گاز بدیم کی باید ترمز کنیم!

دنده کشی مون صفحه کلاچمون داغون شده! yellow-fish

گور رنگی گرفتیم !

....................................

یک سوال چرا بدنه رو صورتی کردی؟ سفید خیلی قشنگ تر بود.girl-byesurprised  

سلام

hahaha2hahaha2hahaha2hahaha2hahaha2hahaha2hahaha2hahaha2

ایشالا دیسکی گرفتم یه کنده آبنوس شاید گذاشتم یا چنتا گلدون با گیاه

ولی کف آک رو به هیچ وجع شن نمیریزم چون تمیز کردنش خیلی سخت و مسخرس

بدنه منظورت MDF هست نه رنگش سفیده تو یکی دوتا از عکسا نور افتاده انگار صورتی رنگ هستن 

mohammad civil گفته
یک سوال دیگه

برای منه تازه وارد سوال بود که اول باید کدوم باشه که متوجه شدم . ولی اگر یادت باشه شما گفتی بهتره چسبک ها رو بجوشونیم تا بهتر

بچسبه! حالا شما برای من نحوه چسبوندن چسبک ها رو و جوشوندن و اتصالش رو به دیواره تانک بگو تا خراب کاری نکنم؟

بشرطی که فردا نیای بگی من اینکار رو کردم به فتح آبادی گفتم برو اونکار رو بکنhahaha2fun  

بله اول پاور هد ها و بخاری رو گذاشتم (بهصورت خاموش ) بعد آب گیری کردم آک رو 

چسبک ها هم چند نوع دارن بعضی جدا میشن و بعضی سرخودن و نصب دوبارشون به وصیله سخته 

اونایی که راحت جدا میشن و فرم خاصی برای چسبیدن لازم ندارن رو بجوشون و داغ داغ بچسبونشون به جایی که میخوای اونایی که درآوردن و جا زدنش سخته نیاز نیس همونطور بچسبون وای میسه

مصل بخاری آک اصلی من که نوع چسبونکش با دوتا بخاری اک های پایینم فرق داره

نه hahaha1hahaha1 

من هرچی گفتم رو با قدرت پاش واسادم

trainingtrainingtraining

sf-laugh_gifsf-laugh_gifsf-laugh_gif

blink

موفق باشید

done

.pedram

۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۸:۳۶ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

mohammad civil گفته
یک سوال دیگه

سلام اقا معین جواب ما رو ندادیcry

۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۳:۰۳ ب٫ظ
.pedram
خراسان رضوی

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 609
۱۸ فروردین, ۱۳۹۷

سلام اقا معین جواب دادن که پست بالا رو مطالعه کنیدfun

۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۸:۵۸ ب٫ظ
Saghari
مشهد

کاربر نمونه
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 910
۱۳ مهر, ۱۳۹۶

سلام 

چقدر باحال  شده اقا معین 

من نمی دونم  چه چیزی بین شما و اقا محمد هست 

که هی از هم ایرادات ذره بینی میگیرید و....   ؟؟؟

اقا معین ۵بار در روز  زیاد نیست 

شما خودت ۵بار در روز غذا بخوری نمی میری یا حداقل امراض متفاوت نمی یان دنبالت 

روزی دوبار کافیه 

فکر کنم شما منظور منو نگرفتین  دوبار در روز اونهم به مقدار کم به ماهیا غذا بدید 

hahaha2

کاربران زیر از Saghari برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

.pedram
۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۹:۰۴ ب٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

pedram76 گفته
سلام اقا معین جواب دادن که پست بالا رو مطالعه کنیدfun  

سلام چه جالب زمانی که من پست گذاشتم جواب اقا معین نبود(علامت هنگ)

نه داش رضا چیز خواصی نیس ما داریم از استاد نکته می آموزیم

lala-lala-lala

Saghari, .pedram
۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۱:۱۶ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

Saghari گفته
سلام 

چقدر باحال  شده اقا معین 

من نمی دونم  چه چیزی بین شما و اقا محمد هست 

که هی از هم ایرادات ذره بینی میگیرید و....   ؟؟؟

اقا معین ۵بار در روز  زیاد نیست 

شما خودت ۵بار در روز غذا بخوری نمی میری یا حداقل امراض متفاوت نمی یان دنبالت 

روزی دوبار کافیه 

فکر کنم شما منظور منو نگرفتین  دوبار در روز اونهم به مقدار کم به ماهیا غذا بدید 

hahaha2  

سلام

۱. اتفاقا حرف دوستان باشه آقا محمد از دوستای خوب من هستن 

فک نکنم ایرادی باشه از هم اتفاقا رابطه خوبی داریم 

۲. چرا مقدار غذا بستگی به خیلی چیزا داره

من این آنجلام تو یه آک بزرگن که دماش رو ۲۹ درجس ( یعنی سوخت ساز و تحرک ماهی بیشتر میشه) و نیاز داره به غذا بیشتر و مقوی تر که من در اختیارش میزارم و همیشه آب تمیز براش مهیا میکنم و سیفون همیشگی دارم براش 

حدود سه هفته یک اینچ رو اندازه هر کدوم به طور میانگین اومده که نشون از حرکت مناسب داره

این دیسکس ها تو سن رشد هستن نیاز به غذای زیاد و خوب و تحرک دارن سنشون رفت بالا مقدار غذا کاهش پیدا میکنه و نیازی به سیفون زیاد ندارن 

ولی وقتی بچه هستن چرا خیلی باید رسیدیگی کرد چون تو سن رشد هستن از سن رشد بگذره دیگه حالا هی بیا غذای فلان و غیره بکن نتیجه نداره

موفق باشید

done

mohammad civil گفته

سلام چه جالب زمانی که من پست گذاشتم جواب اقا معین نبود(علامت هنگ)

نه داش رضا چیز خواصی نیس ما داریم از استاد نکته می آموزیم

lala-lala-lala  

سلام 

آقا محمد عزیز

hahaha2hahaha2

بله برا منم شده ندیدم پستی رو 

ارادت داریم خدمت شما

موفق باشید

done

mohammad civil, .pedram

۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۳:۰۶ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲
100sp_Permalink sp_Print

سلام خدمت دوستان گرامی

خاستم چند تا عکس براتون ارسال کنم از آنجل ها بعد حدود یک ماه از انتقال به آک اصلی

در ضمن عکس ها بعد از سیفون کردن آک انجام شده ( مقدار ۴۰ لیتر سیفون شد و آب دپو شده هم انتقال داده شد به آک اصلی بدون حتی ریخت یه قطره آب تو خونه ( مناسب برای کسانی که ماهی حساس و گرون قیمت مانند سفره یا دیسکس دارن ) نکته جالب قبل از این که هیچ کاری انجام بدم کرنومتر گوشیو فعال کردم از ابتدا تا تا انتهای کار کل زمان شد ۱۱دقیقه و ۳۰ ثانیه که خیلی خوب هست  که اگر حتی شما تو روز های زوج هم سیفون کنید در طول هفته حدود ۳۰ دقیقه میشه کل وقتی که برای آک میزارین و هیچ زحمت و تشت بازی هم نداره

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

موفق باشید

done

.pedram, محمد مهدی

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran