اکواریوم BEHNAM1402 | صفحه 2 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
اکواریوم BEHNAM1402
۱۸ مرداد, ۱۴۰۲
۱:۳۷ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1637
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
sp_UserOfflineSmall افلاین

عالی دوست عزیز 

ولی بنظرم تعدادشون واقعا کمه .

حجمم بنظرم اوکی نمیاد ، اون صدف هارو هم حتما حذف کن .

نظرت تخصصی استادای من میان میگن 

کاربران زیر از 30Mahi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Matin 1387, Behnam1402

یاد باد آنکه ز ما وقت سفر یاد نکرد ... 

به وداعی دل غمدیده ما شاد نکرد ...

۱۸ مرداد, ۱۴۰۲
۲:۱۰ ب٫ظ
AROWANA. OSCAR
لرستان.خرم آباد دریاچه مالاوی

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1658
۲۳ تیر, ۱۴۰۰

Behnam1402 گفته
سلام و درود خدمت همه بچه های گل انلی پتی🌹🤟       با اجازتون خواستم یه آپدیت از اکواریومم بهتون بدم خوشحال میشم نظراتتون رو بنویسیدbunnyearsmiley

خب شروع میکنیم: اول از همه میخوام میهمانان جدید آک رو بهتون معرفی کنم

بچه کوری پاندا که خیلی بهش علاقه مند شدمi-love-you

169157384452321.jpgImage Enlarger

کوری فلفلی🌶

169157460532461.jpgImage Enlarger

جفت رمبو نئون دارف که میخوام بازم بهشون اضافه کنم❤️🔥

169157466506841.jpgImage Enlarger

راستی بیوفیلتر هم عوض کردم قبلی خیلی کوچیک بود و حالا این غول رو خریدم که عالیهههههhahaha1

169157477037641.jpgImage Enlarger

تمام ماهی های زنده زام که گوپی و پلاتی بودن رو هم رد کردم چون نگهداریشون کنار دیسکس دردسر انگلی ای بیش نیستfun

و در آخر این هم نمای کلی فعلی اکواریوم🌹🙏

169157485731091.jpgImage Enlarger

منتظر نظرهاتون هستم🌹🙏🌹🙏🌹🙏  

سلام دوست عزیز

کیفیت ماهی ها مخصوصا دیسکس ها خوبه فقد اون رمبو ها میتونن بهتر بشن.

یه مقدار رو دکوراسیون کار کنین و اون گیاه طبیعی اون جا به اون صورت بمونه بعد یه مدت خراب میشه.

حجمتون زیاد نیست تعداد ماهی ها هم خوبه جا داره چنتا دیگه اضافه کنید.

کوری ها باید تعدادشون بیشتر شه باید گله باشن.

موفق باشید

کاربران زیر از AROWANA. OSCAR برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Matin 1387, Behnam1402

۱۸ مرداد, ۱۴۰۲
۲:۲۱ ب٫ظ
Amirhjf
شیراز

اند کاربر (آخرشه)
Members
تعداد نوشته ها: 877
۱۱ فروردین, ۱۳۹۹

Behnam1402 گفته
سلام و درود خدمت همه بچه های گل انلی پتی🌹🤟       با اجازتون خواستم یه آپدیت از اکواریومم بهتون بدم خوشحال میشم نظراتتون رو بنویسیدbunnyearsmiley

خب شروع میکنیم: اول از همه میخوام میهمانان جدید آک رو بهتون معرفی کنم

بچه کوری پاندا که خیلی بهش علاقه مند شدمi-love-you

169157384452321.jpgImage Enlarger

کوری فلفلی🌶

169157460532461.jpgImage Enlarger

جفت رمبو نئون دارف که میخوام بازم بهشون اضافه کنم❤️🔥

169157466506841.jpgImage Enlarger

راستی بیوفیلتر هم عوض کردم قبلی خیلی کوچیک بود و حالا این غول رو خریدم که عالیهههههhahaha1

169157477037641.jpgImage Enlarger

تمام ماهی های زنده زام که گوپی و پلاتی بودن رو هم رد کردم چون نگهداریشون کنار دیسکس دردسر انگلی ای بیش نیستfun

و در آخر این هم نمای کلی فعلی اکواریوم🌹🙏

169157485731091.jpgImage Enlarger

منتظر نظرهاتون هستم🌹🙏🌹🙏🌹🙏  

سلام داش بهنام🙏🏻🌹😁 چطوری عزیز؟

یه سوال، اون حلزونه چی میگه اونجا؟😐

تعداد کوریدوراس ها رو زیاد کن البته با رعایت قرنطینه و اصول بهداشتی.

داخل ۶۰ لیتر میتونی ۱و۲تا دیگه سایز ۳ اضافه کنی بنظرم ایکارد و هکل بگیر . من خودم داخل تانک خودم از همه بیشتر هکل هارو دوست دارم  . البته پیژن هم خیلی خوبه😁

اون رمبو ها هم بهتره که نباشن، بیماری ماهی ربطی به نوع ماهی همراه نداره چه رمبو چه گوپی باشه.

من به شخصه دیگه این نوع بیوفیلتر ها رو قبول ندارم و از نسل جدیدا استفاده میکنم که هم مدیا دارن و هم سنگ هوا و اب رو خیلی بهتر شفاف نگه میدارن.  

و چرا هنوز صدفا رو برنداشتی؟

و یه سوال بزرگ،  چرا اب تانک رنگ داره؟🤔 احساس میکنم ابی رنگه تانکت‌.      اون گیاه کارش چیه خدایی؟

موفق باشی دادا😁🌹🌺

کاربران زیر از Amirhjf برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Matin 1387, Behnam1402

به خودت بنگر تا ایینه ات دیگران نشوند😉

۱۸ مرداد, ۱۴۰۲
۳:۱۲ ب٫ظ
Behnam1402
قم

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 157
۲۴ اسفند, ۱۴۰۱

Amirhjf گفته

سلام داش بهنام🙏🏻🌹😁 چطوری عزیز؟

یه سوال، اون حلزونه چی میگه اونجا؟😐

تعداد کوریدوراس ها رو زیاد کن البته با رعایت قرنطینه و اصول بهداشتی.

داخل ۶۰ لیتر میتونی ۱و۲تا دیگه سایز ۳ اضافه کنی بنظرم ایکارد و هکل بگیر . من خودم داخل تانک خودم از همه بیشتر هکل هارو دوست دارم  . البته پیژن هم خیلی خوبه😁

اون رمبو ها هم بهتره که نباشن، بیماری ماهی ربطی به نوع ماهی همراه نداره چه رمبو چه گوپی باشه.

من به شخصه دیگه این نوع بیوفیلتر ها رو قبول ندارم و از نسل جدیدا استفاده میکنم که هم مدیا دارن و هم سنگ هوا و اب رو خیلی بهتر شفاف نگه میدارن.  

و چرا هنوز صدفا رو برنداشتی؟

و یه سوال بزرگ،  چرا اب تانک رنگ داره؟🤔 احساس میکنم ابی رنگه تانکت‌.      اون گیاه کارش چیه خدایی؟

موفق باشی دادا😁🌹🌺  

سلام امیر خان🖐🌹

قربانت دادا،والا اونا حلزون های کیلرن ۴ تا هستن وقتی گیاه اضافه میکنم حلزون های مزاحم اذیت میکنن که کیلر حسابشون رو میرسه،کوری هارم بله دوست دارم زیاد کنم ولی پاندا تو شهر من خیلی کمه این ۱ دونه رو هم به زور پیدا کردم کلا ۳ تا بود که این سالم بود بقیشون بی حال بودن نژاد استربای هم اگر اسمشو درست گفته باشم خیلی دوست دارم،و درمورد دیسکس هم اگر بشه انشالله میخواستم یه رد ملون اضافه کنم ولی بین ایکارد و هکل موندم پیشنهاد شما چیه؟؟؟؟؟،رمبو هارم چون چشمم گرفت خریدم و قرنطینشون کردم بنظر سالم میرسن ولی اگر دیدم دارن بازی در میارن اونارم رد میکنمشون.....ولی گوپی فاجعه بود.....gomboso

درمورد صدف ها منظورتون کدوم صدف هاست؟؟؟؟ اگر تانک اصلی رو میگید کلا ۳ تا هست ولی اگر مشکل داشته باشه برشون میدارم بنظرتون جاشون چی بگذارم؟

رنگ آب هم آبی نیست والا چون پوستر آک بنفشه و نور سفید و داخل عکس هست آبی نشون میدهflower2

اون گیاه هم همینطوری گذاشتم خیلی مسخرست و ضایع hahaha2 تا که اگر بشه در آینده دکور گیاه طبیعی خوب بزنم...راستی پیشنهاد شما گیاه طبیعی برای اکواریوم ما چیه؟

تشکر بابت نظرتون🌹🙏

ـــــ𓆟︎ッ𓆟︎ـــــ

۱۸ مرداد, ۱۴۰۲
۳:۳۴ ب٫ظ
Amirhjf
شیراز

اند کاربر (آخرشه)
Members
۱۱ فروردین, ۱۳۹۹

اقا بهنام سلام مجدد😁🌹

بین هکل و ایکارد شباهت زیادی هست اما ایکارد به نحوی هکل کراس هست با حاشیه رنگ سرخ. من جفتشو دوست دارم و جزو نژادهای خاص و گرون هستن  سایز ۳ حدود ۷۰۰ و اینا هست و هکل هم همین قیمتا هست

اگه اون صدف تانک اصلی واقعی باشه چونکه جنس اهکی داره سختی رو بالامیبره.  

حلزون خیلی برا تانک دیسکس توصیه نمیشه حالا چه کیلر باشه چه سیب!

نیاز نیست حتما کوری استربای و پاندا و ادولفی و .... بگیری . من خودم کل شیرازو دنبالش گشتم نبود فلفلی و برنز و البینو انداختم رفت پی کارش.

پناه بر خدا😑🙄 دیسکس داخل تانک گیاهی؟؟؟ حالت خوبه داداش؟  شدنی که میشه اما دیسکس رشد سوز میشه و این حرفا

Behnam1402

۱۸ مرداد, ۱۴۰۲
۳:۴۷ ب٫ظ
Behnam1402
قم

کاربر عالی
Members
۲۴ اسفند, ۱۴۰۱

Amirhjf گفته
اقا بهنام سلام مجدد😁🌹

بین هکل و ایکارد شباهت زیادی هست اما ایکارد به نحوی هکل کراس هست با حاشیه رنگ سرخ. من جفتشو دوست دارم و جزو نژادهای خاص و گرون هستن  سایز ۳ حدود ۷۰۰ و اینا هست و هکل هم همین قیمتا هست

اگه اون صدف تانک اصلی واقعی باشه چونکه جنس اهکی داره سختی رو بالامیبره.  

حلزون خیلی برا تانک دیسکس توصیه نمیشه حالا چه کیلر باشه چه سیب!

نیاز نیست حتما کوری استربای و پاندا و ادولفی و .... بگیری . من خودم کل شیرازو دنبالش گشتم نبود فلفلی و برنز و البینو انداختم رفت پی کارش.

پناه بر خدا😑🙄 دیسکس داخل تانک گیاهی؟؟؟ حالت خوبه داداش؟  شدنی که میشه اما دیسکس رشد سوز میشه و این حرفا  

اقا امیر ممنون🌹🙏

پس فکر کنم ایکارد بدک نباشهthinking و درمورد صدف هارو هم یه تست سختی آب میگیرم ببینم چی به چیه،کوری هم خیلی از پاندا خوشم اومد به قول شما ولی اگه نباشه دیگه چاره ای نیست....در مورد گیاه هم منظورم پلنت نیست والا مثلا دیدم یه گلدون یا چند شاخه گیاه طبیعی میگذارند برای دیسکس میگن برای کاهش استرس منم منظورم همین بود خیلی کم،با این حال باز هم یعنی رشد سوز میشن و مشکل داره اگر داره که هیچی.ولی اگر نه مثلا مقدار کم چه گیاهی رو توصیه میکنید؟ باز هم تشکر ببخشید خیلی سوال تو سوال شد🙏fun

ـــــ𓆟︎ッ𓆟︎ـــــ

۱۸ مرداد, ۱۴۰۲
۳:۵۷ ب٫ظ
Amirhjf
شیراز

اند کاربر (آخرشه)
Members
۱۱ فروردین, ۱۳۹۹

خواهش میکنم عزیز🙏🏻🌹

با این حجم کم مشکلی پیش نمیاد بلکه اگه کل تانک به سبک پلنت باشه مورد داره

شما به راحتی میتونید چند شاخه کیپتون یا انوبیاس روی چوبتون ببندید و هم قشنگ میشه  و هم موردی نداره.

ایکارد  و هکل رو هم حتما بعد بلوغ حتما بخرید اگه مبتدی هستید. چونکه این اواخر یکسری تولید کننده و سایز کننده که نمیتونم اسم ببرم بهتون هکل میدن بعد که ماهی بالغ میشه  یهو میبینی ترکوییزه نه هکل😑  

گرچه یکسری روش و اینها هست که بتونید قطعی هکل بخری ( اگر بخواید براتون توصیح میدم) و اینو بگم که هکل ها جزو حساسترین طیف دیسکس هستند و مراقبت بیشتری میخوان .

موفق باشید🌺

Behnam1402

۲۵ مرداد, ۱۴۰۲
۱۰:۰۰ ب٫ظ
Behnam1402
قم

کاربر عالی
Members
۲۴ اسفند, ۱۴۰۱

سلام بر دوستان گل سایت خوب انلی پتflower

با اجازه یه آپدیت بهتون بدم و امیدوارم که با اشتراک نظر های زیباتون به بنده کمک کنید❤️❤️❤️

اول از همه این ۲ عدد دیسکس رو جدا کردم و انداختم داخل تانک قرنطینه تا کمی قوی و غذا خور بشن در اکواریوم اصلی خیلی استرس داشتن و غذا بهشون نمیرسید و کتک میخوردن!!!

169220990332652.jpgImage Enlarger

169220990329731.jpgImage Enlarger

از این موضوع بگذریم میرسیم به اتفاق تلخی که دیشب برام افتاد و خیلی روی دیسکس هام تاثیر بدی داشت! متاسفانه چون اولین تجربه بنده در استفاده از زغال اکتیو بود،باعث شد که دیسکس هام بسیار ضعیف بشن و حال ندار!!! کمی دیر شد ولی فهمیدم مشکل از زغال اکتیو ها است که نباید بیشتر از ۳ روز داخل فیلتر باشه!!! به سرعت خارجشون کردم دیسکس بلوترکوییزم خوب شده ولی هنوز کوریدوراس ها و این دیسکسم به شدت ضعیف هستن و بیحالculpability البته خوبیش اینه که غذا میخوره ولی خب باله هاشو جمع میکنه و مثل قبل فعال نیست امیدوارم با تغذیه خوب و.....حالش بهتر شه اگر دوستان تجربه ای دارند در این مورد ممنون میشم کمک کنند🙏

عکسش:

169221032566571.jpgImage Enlarger

البته درحال حاضر از مولتی ویتامین مخصوص دیسکس استفاده میکنم بلکه بهتر بشن هم برای این دیسکس هم برای اون دیسکس های قرنطینه ولی برای این دیسکس طبق فرمول دارو به غذا آغشته اش میکنم ولی برای قرنطینه ای ها از روش اول یعنی حل کردن در آب استفاده میکنم

اینم عکسش،برند آکوالایف هست که تا الان از تمامی محصولات دیگرش خیلی راضی بودم.

169221049899431.jpgImage Enlarger

169221049912072.jpgImage Enlarger

🙏🌹

ـــــ𓆟︎ッ𓆟︎ـــــ

۲۵ مرداد, ۱۴۰۲
۱۱:۴۳ ب٫ظ
A.N.F.N

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 325
۱۶ اسفند, ۱۳۹۸

Behnam1402 گفته

با اجازه یه آپدیت بهتون بدم و امیدوارم که با اشتراک نظر های زیباتون به بنده کمک کنید❤️❤️❤️

اول از همه این ۲ عدد دیسکس رو جدا کردم و انداختم داخل تانک قرنطینه تا کمی قوی و غذا خور بشن در اکواریوم اصلی خیلی استرس داشتن و غذا بهشون نمیرسید و کتک میخوردن!!!

از این موضوع بگذریم میرسیم به اتفاق تلخی که دیشب برام افتاد و خیلی روی دیسکس هام تاثیر بدی داشت! متاسفانه چون اولین تجربه بنده در استفاده از زغال اکتیو بود،باعث شد که دیسکس هام بسیار ضعیف بشن و حال ندار!!! کمی دیر شد ولی فهمیدم مشکل از زغال اکتیو ها است که نباید بیشتر از ۳ روز داخل فیلتر باشه!!! به سرعت خارجشون کردم دیسکس بلوترکوییزم خوب شده ولی هنوز کوریدوراس ها و این دیسکسم به شدت ضعیف هستن و بیحالculpability البته خوبیش اینه که غذا میخوره ولی خب باله هاشو جمع میکنه و مثل قبل فعال نیست امیدوارم با تغذیه خوب و.....حالش بهتر شه اگر دوستان تجربه ای دارند در این مورد ممنون میشم کمک کنند🙏

عکسش:

البته درحال حاضر از مولتی ویتامین مخصوص دیسکس استفاده میکنم بلکه بهتر بشن هم برای این دیسکس هم برای اون دیسکس های قرنطینه ولی برای این دیسکس طبق فرمول دارو به غذا آغشته اش میکنم ولی برای قرنطینه ای ها از روش اول یعنی حل کردن در آب استفاده میکنم

🙏🌹  

سلام دوست

ذغال اکتیو استفاده نکردم ولی شنیده بودم جز مدیا های ثابت فیلتر نیست و یک مدتی مشخصی باید تو فیلتر باشه انشاالله دیسکس ها سلامت باشن و خیلی زیبا هستن🧿🤩

no-name

کاربران زیر از A.N.F.N برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Behnam1402
۲۶ مرداد, ۱۴۰۲
۱۱:۳۵ ق٫ظ
Behnam1402
قم

کاربر عالی
Members
۲۴ اسفند, ۱۴۰۱

Behnam1402 گفته

عکسش:

🙏🌹  

دوستان الان که دارم دیسکس مسموم شده توسط زغال اکتیو رو نگاه میکنم حس میکنم ممکنه مشکل از اون دیسکس هایی باشه که الان داخل قرنطینه هستن!!!

چون بعد از خرید اونهارو مدت کمی قرنطینه کردم و انتقال دادم به تانک اصلی ولی بعد ۲ روز برشون داشتم تا الان که عکسشو گذاشتم براتون اون ۲ تا داخل قرنطینه هستن،احتمال میدم همونطور که آقا امیر گفته بودن کار عوامل فرصت طلب بوده باشن و شاید مشکل خیلی از زغال نبوده!!!!!!!! چون دقیقا این دیسکس گلدن گوست علائم همون هارو داره خودشو تیره میکنه و به دست واکنش نشون نمیده ولی خب غذا میخوره

اما اینجا ۲ تا سوال پیش میاد! چرا فقط این دیسکس اینجوری شده و بلوترکوییز نشده؟ و اینکه لازمه قرنطینش کنم؟

.....منتظر نظر هاتون هستم

عکسش فعلیش:

169225954132111.jpgImage Enlarger

ـــــ𓆟︎ッ𓆟︎ـــــ

۲۶ مرداد, ۱۴۰۲
۲:۳۵ ب٫ظ
Amirhjf
شیراز

اند کاربر (آخرشه)
Members
۱۱ فروردین, ۱۳۹۹

سلام بهنام جان🙏🏻🌹

من دیروز هم که گفتی بخاطر زغال بوده کمی شک کردم اما خب چونکه گفتی بهتر شدن گفتم خب عالیه

قبلا هم بهت گفته بودم که بدون تست تداخل اضافه کردن دیسکس ممنوعه و تازه بعدشم اماده میشن که مبادا یهو تداخل پیش بیاد و همون بحث لستریا و....

و اینکه یادت باشه گفتم ممکنه برخی از گله ها ( افراد ) درگیر بشن که بخاطر عدم داشتم فلور لستریا هست

و بهت هم گفته بودن که ممکنه تداخل پیش بیاد و حواست باشه  بنظرمن اگه تداخلی هم باشه یک نوع ضعیفش هست که حتی نیاز به پمادهای انتی بیوتیک و.... نباشه  . من اولین باری که خودم به تداخل خودم به طوری بود که داشتم۳ تا رو از دست میدادم از گله ای که داخل تانک بودن که مجبور بودم به استفاده کرم و پمادهای  انتی بیوتیک قوی و بعدش از قرص ها

اما کار شما بنطرم ساده تر خواهد بود

اون مولتی ویتامین هم خیلی اونجوری که باید نیستش . در مواقع عادی مناسب و حرفی نداره  اما داخل بیماری ها باید از چیزهای بهتر استفاده کرد که اونم تناسب داره

امیدوارم زودتر خوبشن🌺

سوالی بود درخدمتتم

Behnam1402

۳ شهریور, ۱۴۰۲
۱۰:۰۴ ب٫ظ
Behnam1402
قم

کاربر عالی
Members
۲۴ اسفند, ۱۴۰۱

سلام و درود بر دوستان خوب انلی پت🌹✋️

با اجازه یه آپدیت ریزی بدیم🔥

خب همونطور که داخل آخرین پستم میبیند بعد کلی تحقیق و تلاش متوجه شدم یکی از دیسکس هام یعنی گلدن گوست دچار تداخل باکتریایی شده.....(واقعا بده)

علائمش:خودشو سیاه میکرد،بیحال بود،اکثر مواقع روی آب بود،چشمشم ابری شده بود و........

خلاصه با هزارتا تلاش و با کمک رفیق عزیزم داش امیر گل(Amirhjf)تا امروز تونستیم ۹۹ درصد خوبش کنیم

عکس تازه بیمار شده بود:

169298767918731.jpgImage Enlarger

عکس امروز،روز هفتم قرنطینه و درمان:

169298816988931.jpgImage Enlarger

فعلا تا اینجا داشته باشید تا انشالله چند روز دیگه در پست بعدی انتقالش بدم تانک اصلی و از اونجا هم یه آپدیت بدیم....

باز هم تشکر میکنم از جناب Amirhjf واقعا بدون تجارب و اطلاعات ایشون امکان پذیر نبود و خودم اصلا امیدی به خوب شدنش نداشتم!!! اینطور بگم که جون این ماهی رو مدیون ایشون هستم.....❤️

منتظر نظرهاتون هستم دوستان🌹

کاربران زیر از Behnam1402 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Amirhjf, Matin 1387

ـــــ𓆟︎ッ𓆟︎ـــــ

۳ شهریور, ۱۴۰۲
۱۰:۴۴ ب٫ظ
Amirhjf
شیراز

اند کاربر (آخرشه)
Members
۱۱ فروردین, ۱۳۹۹

سلام خدمت اقا بهنام عزیز🌹🙏🏻

خواهش میکنم. شما لطف دارید🙏🏻، تمام زحمت ها رو خودتون کشیدید و من فقط سعی میکردم دارو ها و شرایط رو به اطلاع تون برسونم🌺

و منم با اجازتون یه توضیح متخصری بدم خدمت دوستان شاید که برای دوستان بماند و روزی به کارشون بیاد🌸؛  میشه گفت حدود دو هفته پیش بود و من داشتم پست تفاوت ها و شناخت هکل و... رو میزدم که اقا بهنام عکس دیسکس تازه خریداری شده خودشونو گذاشتن و من متوجه ماجرا و اتفاقات شدم و بهشون هم گفتم که طبیعی نیست این رفتار ها و تداخل باکتریایی( عوامل فرصت طلب) مشهوده و ماهی خودشو تیره کرده بود و بیحال شده بود و در اواخر به ابری شدن چشم مبتلا شده بود و اقا بهنام واقعا نگران این مورد بود و هفته پیش متوجه شدم ۱ دونه تلفات دادن و یقین پیدا کردم به تداخل و بهشون گفتم و ایشون واقعا سریع عمل کردند و خیلی زحمت کشیدند و هر روز هم ماهیای ایشون رو بررسی میکردم که مبادا دوزاژ دارو مضر واقع بشه و اسیب زننده بشه و خب اینو وظیفه خودم میدونستم و به نحوی مثل دیسکس های خودم باماهی هاشون رفتار میکردم.😅 ، بهرحال به لطف خداوند و زحمات خوده اقا بهنام، هم تداخل باکتری و هم ابری شدن چشم رفع شد👏🏻⚘

ایشالله برات جوجه بیارن🌹🙏🏻

موفق باشی عزیز🌺

Behnam1402, Matin 1387

۱۱ مهر, ۱۴۰۲
۵:۰۱ ب٫ظ
Behnam1402
قم

کاربر عالی
Members
۲۴ اسفند, ۱۴۰۱

سلام و دورد خدمت همه بچه های باحال انلی پت🌹✋️

خب من بعد یه مدت نه چندان طولانی برگشتم با یه آپدیت....تو این مدت کار های زیادی کردم...بریم ببینیم🔥

خب در اینجا اکیپ دیسکس هارو میبینیم که نژاد های بلو دیاموند و فایر فونیکس رو بهشون افزودم و در نتیجه شد یه همچنین چیزی....👇👇👇(فقط فاز اون رامیزی رو نمیدونم که خودشو جزو دیسکسا حساب کردهhahaha2اونم به تازگی اضافه شده....)

169633915123261.jpgImage Enlarger

اینم یه عکس از نمای نزدیک از دیسکس آلفا اگر اشتب نکنم!!!(بلودیاموند)....و باز هم رامیزی دوربین دوست!

👇👇👇

169633931802651.jpgImage Enlarger

و در نتیجه این هم نمای کلی تانک اصلی👇:

169633948938281.jpgImage Enlarger

راستی! به پیشنهاد دوستان کوریدوراس هارو کردم ۵ تا و ۲ تا پوزه خرگوشی و ۳ عدد رامیزی هم افزودم،تراکم بالا رفته به همین خاطر به زودی تانک رو به ۱۰۰ یا ۱۲۰ لیتر ارتقا میدم!....توضیح دیگری باقی نمیمونه بریم سراغ تانک فرعی!!! خخخ!

👇

این اکواریومه موقتی هست که فعلا ۲ تا دیسکس کوچکتر داخلش نگهداری میکنم و کمی بزرگتر شدن همه دیسکس ها انتقال می یابند به تانک جدید که بزودی میخرمdone

16963396769681.jpgImage Enlarger

موجودیش: یه فوجی رد و یلوملون،یه کوری و یک عدد هن کت فیش L59......

خلاصه ببخشید خیلی سرتونو درد آوردم دیگه🌹✋️

منتظر نظرات و پیشنهاد و انتقادات دوستان هستم🌹

Matin 1387, matin.b.1385, Mohammad 8.731

ـــــ𓆟︎ッ𓆟︎ـــــ

۷ آذر, ۱۴۰۲
۵:۴۷ ب٫ظ
Behnam1402
قم

کاربر عالی
Members
۲۴ اسفند, ۱۴۰۱

درود خدمت همه رفقا گل🌹✋️

بعد مدتی نسبتا طولانی یه آپدیت:

نسبت به آخرین آپدیتی که دادم خیلی چیزا تغییر کرده که داخل عکس ها مشاهده میکنید،این عکس ها داخل تانک جدید هست و ممنون میشم اگر نظری انتقادی پیشنهادی دارید بگید❤️🙏

نمای نزدیک:

170118047158961.jpgImage Enlarger

17011808425871.jpgImage Enlarger

نمای کُلی تانک:

170118090455131.jpgImage Enlarger

(اون دیسکس فوجی رد رو بخاطر اینکه سایزش یکمی از بقیه کوچکتره دنبالش میکنند و نمیزارن خیلی بیاد جلو حالا با توجه با اینکه تازه منتقل شدن به تانک جدید بنظرتون جداش کنم؟! البته قبلا هم داخل تانک قبلی وضعش همین بود ولی به هرحال با اینکه موقه غذا میاد و میخوره و آسیبی نمیبینه ولی نمیزارن خیلی بیاد جلو حالا گفتم نظر دوستان رو در این مورد هم بپرسم؟🙏❤️

Matin 1387, Sarkhanzadeh

ـــــ𓆟︎ッ𓆟︎ـــــ

۸ آذر, ۱۴۰۲
۹:۲۵ ق٫ظ
Sarkhanzadeh
تهران

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 345
۲۵ دی, ۱۳۹۷

با سلام و احترام

دمت گرم آقا بهنام واقعا لذت بردم.تانک بسیار شیک و زیبایی دارین امیدوارم همیشه تانکتون به همین تمیزی و سلامتی باشه.

واقعا با دیدن عکس های تانک شما و دیگر دوستان حرفه ای که دیسکس نگه داری میکنند هر بار مشتاق میشم برای تانک جدید دیسکس بگیرم اما باز به زور جلوی خودم و احساساتم رو میگیرم! 

کاربران زیر از Sarkhanzadeh برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Behnam1402, Matin 1387
۲۳ آذر, ۱۴۰۲
۵:۱۲ ب٫ظ
leo rezw
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 49
۱۶ آذر, ۱۴۰۱

سلام اقا بهنام تانک خیلی زیبایی دارید لذت بردم.میشه راجب حجم اکواریوم و فیلتراسیون توضیح بدید.اب roدارید؟

کاربران زیر از leo rezw برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Behnam1402
۲۴ آذر, ۱۴۰۲
۱:۳۶ ب٫ظ
Behnam1402
قم

کاربر عالی
Members
۲۴ اسفند, ۱۴۰۱

leo rezw گفته
سلام اقا بهنام تانک خیلی زیبایی دارید لذت بردم.میشه راجب حجم اکواریوم و فیلتراسیون توضیح بدید.اب roدارید؟  

سلام ممنون لطف دارید🙏🌹

حجم چیزی حدود ۱۵۰ لیتر و شاید کمی بیشتر،فیلتراسیون هم تاپ فیلتر هست البته واتر پمپ رو تبدیل کردم به تاپ فیلتر و مخزن بزرگتری هم نسبت به تاپ فیلتر های معمولی ساختم،بله آب هم معمولا ro استفاده میکنم البته جهت تنظیم سختی یا همون تی دی اس گاهی هم از آب لوله کشی دپو شده استفاده میکنم اگر آب دپو نداشته باشم هم از سیف کننده استفاده میکنم.

موفق باشید❤️

ـــــ𓆟︎ッ𓆟︎ـــــ

۱ دی, ۱۴۰۲
۱:۲۵ ق٫ظ
Behnam1402
قم

کاربر عالی
Members
۲۴ اسفند, ۱۴۰۱

سلام و درود بر دوستان🌹✋️🍉

آقا بالاخره پس از شنیدن کلی تعریف و به پیشنهاد دوستان و اساتید مدیا ماتریکس سیچم رو خریداری کردم،کسی از دوستان در مورد این مدیا تجربه و نظری داره ممنون میشم بگید🌹🙏👍

170319561784391.jpgImage Enlarger

Matin 1387

ـــــ𓆟︎ッ𓆟︎ـــــ

۱ دی, ۱۴۰۲
۱۲:۱۶ ب٫ظ
Amirhjf
شیراز

اند کاربر (آخرشه)
Members
۱۱ فروردین, ۱۳۹۹

Behnam1402 گفته
سلام و درود بر دوستان🌹✋️🍉

آقا بالاخره پس از شنیدن کلی تعریف و به پیشنهاد دوستان و اساتید مدیا ماتریکس سیچم رو خریداری کردم،کسی از دوستان در مورد این مدیا تجربه و نظری داره ممنون میشم بگید🌹🙏👍

170319561784391.jpgImage Enlarger

درود🙏🏻

عجبی شما به حرف من گوش کردی و رفتی بجای بلوک ماتریکس خریدی!😁

نظر من توی این چندسالی که از این مدیا استفاده کردم اینه که خیلی بهتر و بیشتر از بقیه مدیا ها فضا لانه گزینی داره

توی حالت غرقابی بهترین کارایی رو داره مثل سامپ و فیلتر سطلی و...

ترجیحا هر چند وقت یک مقدار از مدیا رو جایگزین کنی بهتره

کلا همین رو بگم که رخساره نشان میدهد از سِر درون😁

اصلا میشه گفت بهترین مدیا موجود توی بازار فعلی هست

فقط حواست باشه فیک زیاد داره

موفق باشی🌺

Behnam1402, Matin 1387, 30Mahi

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: