0 تا 100 ساخت تاپ سامپ | صفحه 3 | ساخت آکواریوم و تجهیزات ان

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_Related موضوعات مرتبط sp_TopicIcon
0 تا 100 ساخت تاپ سامپ
۹ فروردین, ۱۳۹۹
۱۲:۵۰ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
sp_UserOfflineSmall افلاین

سلام  

به صورت کل هرچی فیلتر بزرگتر و جادار تر باشه بهتره. دیگه بستگی به شرایط آک و فضای مورد استفاده داره. birddone

۱ آذر, ۱۳۹۹
۱۱:۵۷ ق٫ظ
Divsalar
تهران
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 6
۱ آذر, ۱۳۹۹

سلام بر اساتید محترم

در درجه اول خدا قوت بابت اطلاعاتتون و دمتون گرم

خدمت دوستان عرض کنم، میخوام تاپ سامپ بزنم بعلت اینکه زیر اکواریوم فضا ندارم اما بالای اکواریوم فضا زیاد دارم اینقدر فضا دارم که نیازی نیست سامپ و روی پل یا روی اکواریوم بزارم یعنی میخوام بالای اکواریوم رو کابینت بزنم و تاپ سامپ و روی طبقه کابینت کار کنم

حالا سوال اینجاست که آیا مشکلی پیش میاد؟ یعنی میشه سامپی که قبلا در زیر اکواریوم بوده با کلیه تجهیزات مثل پروتئین اسکیمر، بیوبال، پمپ و ... رو با یه سری تغییرات ببریش بالای اکواریوم بزاری؟

ممنون میشم راهنمائیم بکنید

۱ آذر, ۱۳۹۹
۱:۱۱ ب٫ظ
ایلیا
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 991
۲۵ شهریور, ۱۳۹۸

Divsalar گفته
سلام بر اساتید محترم

در درجه اول خدا قوت بابت اطلاعاتتون و دمتون گرم

خدمت دوستان عرض کنم، میخوام تاپ سامپ بزنم بعلت اینکه زیر اکواریوم فضا ندارم اما بالای اکواریوم فضا زیاد دارم اینقدر فضا دارم که نیازی نیست سامپ و روی پل یا روی اکواریوم بزارم یعنی میخوام بالای اکواریوم رو کابینت بزنم و تاپ سامپ و روی طبقه کابینت کار کنم

حالا سوال اینجاست که آیا مشکلی پیش میاد؟ یعنی میشه سامپی که قبلا در زیر اکواریوم بوده با کلیه تجهیزات مثل پروتئین اسکیمر، بیوبال، پمپ و ... رو با یه سری تغییرات ببریش بالای اکواریوم بزاری؟

ممنون میشم راهنمائیم بکنید  

عجب سوالی!!!

آب شوره درسته؟

ببنید کار نشد نداره ولی سیستم پمپ و اورفلو به کل تغییر میکنه البته من یه پیشنهاد باحال برا اورفلوت دارم حالا اگه بگی چه نوعی هست راحت تر راهنمایی میکنم

160595162725171.jpgImage Enlarger

البته باید با یکسری شیر کنترل کنی میزان اب رو

کاربران زیر از ایلیا برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Divsalar

آزاد شدم خوشحالم ننه! انشالله آزادی قسمت همه.

۱ آذر, ۱۳۹۹
۱۱:۳۳ ب٫ظ
Divsalar
تهران
کاربر تازه وارد
Members
۱ آذر, ۱۳۹۹

سلام مجدد

ممنون که جواب بنده رو سریع دادید

راستش اکواریومی که داشتم سیستم فیلتراسیونش از پشت یا به اصطلاح بک سامپ بوده که اونم بخاطر فضای کمی که داشتم حالا میخوام جای اکواریوم رو عوض کنم و همون متعلقات سامپ و به تاپ سامپ تغییر بدم

ولی بعد فکر کردم که نکنه خوب در نیاد و شرایط شیمایی و بیولوژی مناسبی ایجاد نشه و اکواریوم تبدیل به قتلگاه ماهیها بشه

حالا تصمیمو عوض کردم و میخوام همون کاری رو انجام بدم که امتحانشو پس داده تا یه کاری رو با آزمون و خطا انجام بدم یعنی سامپ در زیر اکواریوم

درواقع اکواریوم رو میخوام روی اپن آشپزخونه کار کنم و اولش نمیخواستم صفحه روی کابینت رو سوراخ و کابینت زیر رو اشغال کنم 

از طرفی یه تصمیم دیگه گرفتم و میخوام یه تانک بزرگتر و نو راه بندازم

در هر صورت تشکر از زحماتتون و اگه ممکنه هر جایی به مشکل خوردم ازتون بپرسم

۲ آذر, ۱۳۹۹
۱۱:۲۶ ب٫ظ
Divsalar
تهران
کاربر تازه وارد
Members
۱ آذر, ۱۳۹۹

سلام 

این موضوع رو اینجا مطرح کردم تا از تخصص دوستان استفاده کنم اگه نامربوط بوده عذر بنده رو پذیرا باشید

یه اکواریوم آب شور میخوام با ابعاد ۸۰ (طول) ۶۰ (ارتفاع) که ۵۵ آبگیری میشه و ۵۰ (عرض) راه اندازی کنم با سیستم اورفلو از کف که لوله ای دیده نشه و در زیر اکواریوم هم که سامپ قرار داره

حالا سوال اینجاست که حتما باید سامپ بصورت مکعب مستطیل باشه؟ یعنی حرکت و جریان آب در سامپ باید بصورت خطی باشه؟ مثلا نمیشه سامپ مکعب مربع طراحی کرد؟

چون فضای زیر اکواریوم تقریبا مربع هست

سامپی که مد نظرم هست ۴۵ (طول) ۳۰ (عرض) ۳۰ (ارتفاع) که ارتفاش بیشتر هم میتونه باشه ولی از طول و عرض جا نداره

آیا این سامپ مناسب این اکواریوم هست؟ و از دوستان اگه نظری یا طراحی برای بخش بندی این اندازه از سامپ دارن خوشحال میشم راهنماییم کنید و یا اگر اندازه دیگه ای که بتونم تو اون فضا کار کنم

۲ آذر, ۱۳۹۹
۱۱:۵۰ ب٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 551
۶ تیر, ۱۳۹۴

Divsalar گفته
سلام 

این موضوع رو اینجا مطرح کردم تا از تخصص دوستان استفاده کنم اگه نامربوط بوده عذر بنده رو پذیرا باشید

یه اکواریوم آب شور میخوام با ابعاد ۸۰ (طول) ۶۰ (ارتفاع) که ۵۵ آبگیری میشه و ۵۰ (عرض) راه اندازی کنم با سیستم اورفلو از کف که لوله ای دیده نشه و در زیر اکواریوم هم که سامپ قرار داره

حالا سوال اینجاست که حتما باید سامپ بصورت مکعب مستطیل باشه؟ یعنی حرکت و جریان آب در سامپ باید بصورت خطی باشه؟ مثلا نمیشه سامپ مکعب مربع طراحی کرد؟

سامپی که مد نظرم هست ۴۵ (طول) ۳۰ (عرض) ۳۰ (ارتفاع) که ارتفاش بیشتر هم میتونه باشه ولی از طول و عرض جا نداره

آیا این سامپ مناسب این اکواریوم هست؟ و از دوستان اگه نظری یا طراحی برای بخش بندی این اندازه از سامپ دارن خوشحال میشم راهنماییم کنید و یا اگر اندازه دیگه ای که بتونم تو اون فضا کار کنم  

سلام

اطلاع دقیقی درباره سامپ ندارم ولی اونجور که میگن سامپ باید حجمی معادل ۲۵ درصد تانک اصلی باشه ، فکر نکنم مربع بودنش مشکلی داشته باشه .

۳ آذر, ۱۳۹۹
۱:۰۲ ق٫ظ
ایلیا
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 991
۲۵ شهریور, ۱۳۹۸

Divsalar گفته
سلام 

تو بخش ابشور مطرح میکردید بهتر بود

ظرفیت سامپ ۳۰ درصد تانکه

اگه فیش اونلی با یکی دوتا شقایق ساده میخواید 

یه سامپ ساده مثل این با یه اسکیمر خوب و یه راکتور بایوپلت بسه

160608032619591.jpgImage Enlarger

حالا بریم سراغ اورفلو 

اورفلو باید به صورت سر ریز باشه به دلیل اینکه چربی رو سطح اکواریوم بسته نشه

بهترین حالتش اورفلو خارجی هست که براتون به یه تصویر ساده دارم توضیح میدم

شیشه پشتی تانک وسط از بالا قسمتیش بریده میشه و شونه اورفلو اونجا میچسبه

160608021593961.jpgImage Enlarger

بعد اون پشتش یه شیشه مثل اکواریوم کوچیک که ضلع جلو رو نداره چسبونده میشه که از پایین یک یا دوتا سوراخ برای قرارگیری لوله توش در نظر میگیریم و بعد چسبوندنش و قرار گرفتن لوله ها و اب بندی کردنشون لوله هارو به سمت سامپ و یا سامپ و رفرجیوم هدایت میکنیم

این هم یه عکس برا منطقش«عکس کج شد»

160608069720941.jpgImage Enlarger

اگه باز راهنمایی خواستید یا متوجه نشدید من درخدمتم

آزاد شدم خوشحالم ننه! انشالله آزادی قسمت همه.

۲ آبان, ۱۴۰۱
۸:۱۷ ب٫ظ
Amir_moshtag

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 134
۱۱ تیر, ۱۳۹۵

سلام بر اساتید

منم یه تاپ سامپ ساده درست کردم ، اینجا به اشتراک میذارم شاید برای دوستان مفید باشه

لوازم استفاده شده با قیمت امروز مینویسم

یک گلدان پلاستیکی مستطیل ۵۲ تومن

نیم متر لوله پلیکا ۱۰ تومن

166662906805831.jpgImage Enlarger

چسب کوچک سیلیکونی ۱۲ تومن

شلنگ پاورهد ۱۵ تومن

در مجموع ۸۹ تومن هزینه کردم برای خود تاپ سامپ

روش ساخت هم خیلی راحت و ساده

ابتدا پاورهد رو به همراه شلنگ در کف آک نصب میکنیم

بعد طبق تصویر یک سوراخ برای وورودی آب باز میکنیم

166662933521091.jpgImage Enlarger

سپس یک تکه پلاستیکی جدا کننده با کمی فاصله از سطح گلدان برش میدیم و با چسب میچسبونیم

سپس دو سوراخ هم برای خروجی آب ایجاد میکنیم و کاملا با چسب عایق میکنیم

166662950976591.jpgImage Enlarger

166662955309331.jpgImage Enlarger

166662959990811.jpgImage Enlarger

166662964383831.jpgImage Enlarger

بعد برای قرارگرفتن روی آک من از اینا که اسمشون رو نمیدونم استفاده کردم چون پل نداشتم ولی بعدا از پل استفاده میکنم چون پل هم مرتب دیده میشه هم شیشه درپوش کاملا بدون فاصله قرار میگیره

166662980439731.jpgImage Enlarger

بغل اینارو هم کمی برش دادم تا روی لبه بشینن

166662986179771.jpgImage Enlarger

166662990778471.jpgImage Enlarger

اینم آخر کار

منتظرم چسب خشک بشه و ابر و مدیا هارو قرار بدم

انتقادی پیشنهادی بود ممنون میشم

امیدوار مفید بوده باشه.

16666300050281.jpgImage Enlarger

کاربران زیر از Amir_moshtag برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

mohammad civil
۱۳ دی, ۱۴۰۱
۳:۲۱ ق٫ظ
Amir_moshtag

کاربر عالی
Members
۱۱ تیر, ۱۳۹۵

سلام 

میخوام یدونه بک سامپ‌ درست کنم برای پلنت

امکان تهیه فیلترسطلی رو ندارم

دوستانی که تجربه استفاده از بک سامپ رو دارن ممنون میشم راهنمایی کنن

فقط چند جاشو نفهمیدم 

۱. در تصویر زیر چرا هم بالا و هم پایین شیار هایی برای سریز آب هست؟معمولا مگه بالا نمیذارن؟

167270304837311.jpgImage Enlarger

۲. در تصویر زیر اون سوراخی که برای خروجی آب سمت چپ هست،باید بالاتر از سریز باشه یا در یک خط باشن؟

۳.و اینکه بجای شیشه میانی بین سامپ و آکواریوم میشه از pvc استفاده کرد؟

167270327161281.jpgImage Enlarger

۴.در تصویر زیر این محل سریز که شیار شیار هست ،جنسش از چی هست و اسمش چیه و از کجا تهیه میشه

167270340386091.jpgImage Enlarger

بک سامپ صدای زیادی نداره؟

اگه نکته ای هم در ساخت بود بگین ممنون

۱۳ دی, ۱۴۰۱
۱۲:۵۹ ب٫ظ
م.یگانه

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 593
۱۱ خرداد, ۱۳۹۶

سلام من به ترتیب پاسخ میدم خدمتتون:

۱- باید چربی و مواد پروتئینی سطح آب جمع آوری بشه که اون بخش سرریز دقیقا همین کار را انجام میده و البته به شکلی سرریز اطمینان هم هست تا در صورت گرفتگی از پایین مشکلی پیش نیاد.

۲- جای قرارگیری سوراخ خروجی مهم نیست. چون پمپ با فشار آب را خارج میکنه. اگر هم سطح با سرریز باشه مثل موج ساز هم میتونه عمل کنه و آب رو بخوبی در آکواریوم به گردش دربیاره. بالاتر باشه این امر ضعیف تر میشه.

۳- بله، PVC و پلکسی یکی از بهترین جایگزین های شیشه هستن البته ورق pvc کمتر از ۸ میل کمی پیدا کردنش سخته و کار با این ضخامت خوب از آب درنمیاد و پلکسی هم با دو دما شدن خم میشه که این دو مشکل نسبت به شیشه هست اما یه مذیت بزرگ که دارن سبکی و برش آسان و دقیق هست.

۴- خلاقانه از هر چیزی میشه استفاده کرد. اگر کار حرفه ای میخواهید برید سراغ تابلوسازها تا با لیزر و پلکسی این کار را در بیارن. غیر حرفه ای میشه قسمتی از سبد های پلاستی (البته باید مخصوص مواد خوراکی باشن) را برید و به جاش قرار داد. یا هر ایده دیگه. بعضا دیدم با مته چند سوراخ میزنن!

بک سامپ صداش نسبت به سامپ زیرین خیلی کمتره و لبته میشه به شکل هایی طراحیش کرد که هیچ صدایی شنیده نشه اما به هر حال لازمه در بعضی نقاط آب سرریز بشه که خوب ناچارا صدا داره!

یه پیشنهاد که عملی کردم و نتیجه گرفتم این بود که برای بک سامپ اوورفلو درست کردم تا آب را با فشار بیشتری از پایین به سمت بالا بکشه و از بالا سرریز کنه. اینطور فضولات بهتر از بستر جمع میشدند. البته ظاهر کمی غیر معمول میشه! و اینکه اوورفلو باید فاصله کمتر از ۱ سانتی داشته باشه که چسب زدنش واقعا کار دردسرسازی میشه. اگر خواستید یک تصویر شماتیک میکشم تا بهتر متوجه بشید.

کاربران زیر از م.یگانه برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Amir_moshtag

همیشه از اینکه دوستانم مرا به اشتباهاتم آگاه کنند خوشحال میشوم. حتی اینجا، حتی شما دوست عزیز...

۱۳ دی, ۱۴۰۱
۱:۵۶ ب٫ظ
Amir_moshtag

کاربر عالی
Members
۱۱ تیر, ۱۳۹۵

سلام 

خیلی ممنونم از توضیحات مفیدتون 🙏🙏

بله اگه زحمت نمیشه هر وقت زمان داشتین،قسمت آخر که گفتین برای بک سامپ اورفلو زدین توضیح بدین

متشکرم

۱۳ دی, ۱۴۰۱
۹:۳۷ ب٫ظ
م.یگانه

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 593
۱۱ خرداد, ۱۳۹۶

Amir_moshtag گفته
سلام 

خیلی ممنونم از توضیحات مفیدتون 🙏🙏

بله اگه زحمت نمیشه هر وقت زمان داشتین،قسمت آخر که گفتین برای بک سامپ اورفلو زدین توضیح بدین

متشکرم  

با نرم افزار پینت دیگه بهتر از این نمیتونستم کار را در بیارم. این قسمت اورفلو که با رنگ آبی کشیدم هر چه به سرریز نزدیکر باشه (کمتر از یک سانت)، جریان داخلش شدید تر هست و فضولات کف را با سرعت بیشتری بالا میکشه. البته ترجیحا باید شفاف بسازید و همین امر کمی دکور پشت را زشت میکنه.

Image Enlarger

البته شاید واژه اورفلو هم براش صحیح نباشه چون برعکس کار اوورفلو رو انجام میده اما بسیار کارآمد هست و نتیجه خیلی خوبی میده

کاربران زیر از م.یگانه برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Amir_moshtag, Mohammad 8.731, Matin 1387

همیشه از اینکه دوستانم مرا به اشتباهاتم آگاه کنند خوشحال میشوم. حتی اینجا، حتی شما دوست عزیز...

۷ اسفند, ۱۴۰۲
۵:۱۹ ب٫ظ
Pooryia
کرمان
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 45
۸ آبان, ۱۴۰۲

سلام . 

ببخشید توی این تایپیک سئوالمو مطرح کردم چون دیدم موضوعش نزدیکه 

من می خوام ی تاپ سامپ درست کنم اما خب یکم مشکل تحمل وزن دارم می ترسم با شیشه درست کنم پل نتونه تحمل کنه . 

حالا چند تا سوال داشتم ؟

۱. می تونم این تاپ سامپ رو با طلق درست کنم ؟ جسب آکواریوم رو می گیره ؟ در طولانی مدل شل نمی شه ؟ چسب طلقو نمی خوره آب بده ؟

۲. برای ی تانک به ابعاد ۸۰×۵۰×۳۰ من چه سایز باید تاپ سامپ رو بسازم ؟ فاصله بین پلا حدود ۲۰ تا ۳۰ سانته . 

۳. بهتره چند خونه باشه تا آب رو خوب تمیز کنه 

برای این حجم تانک چه واتر پمپی بگیرم که خوب باشه ؟

۷ اسفند, ۱۴۰۲
۱۰:۰۱ ب٫ظ
alirezaj
شهرقدس

معاون‌انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3752
۲۷ خرداد, ۱۳۹۶

سلام

۱-با طلق نمیشه

۲-استاندارد سامپ یک سوم حجم تانک اصلیه.

۳-من باشم ۷ خانه درست میکنم

حداقل ۵۰۰ لیتر بر ساعت

//

خستم...خیلی خسته

۸ اسفند, ۱۴۰۲
۹:۳۴ ق٫ظ
Pooryia
کرمان
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 45
۸ آبان, ۱۴۰۲

alirezaj گفته
سلام

۱-با طلق نمیشه

۲-استاندارد سامپ یک سوم حجم تانک اصلیه.

۳-من باشم ۷ خانه درست میکنم

حداقل ۵۰۰ لیتر بر ساعت  

سلام

من می خوام تاپ سامپ درست کنم . ۷ خونه برای بالای آکواریوم بززگ نیست ؟ 

بعد کاش ی توضیحیم می دادین که خونه هاش با چی پر کنم . 

۸ اسفند, ۱۴۰۲
۱۰:۲۱ ب٫ظ
alirezaj
شهرقدس

معاون‌انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3752
۲۷ خرداد, ۱۳۹۶

خونه اول و آخر خالی میمونه

ز ۵ تای باقی مونده اولیش ابر درشت دومی ابر ریز سومی الیاف چهرمی و پنچمی مدیای بیولوژیک مثل سیپوراکس و بیوبال

کاربران زیر از alirezaj برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Matin 1387, Pooryia

//

خستم...خیلی خسته

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: Arman1384, phoenix_love58
127 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان: