0 تا 100 ساخت تاپ سامپ | صفحه 3 | ساخت آکواریوم و تجهیزات ان

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_Related موضوعات مرتبط sp_TopicIcon
0 تا 100 ساخت تاپ سامپ
۹ فروردین, ۱۳۹۹
۱۲:۵۰ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22903
۳ خرداد, ۱۳۹۰
sp_UserOfflineSmall افلاین

سلام  

به صورت کل هرچی فیلتر بزرگتر و جادار تر باشه بهتره. دیگه بستگی به شرایط آک و فضای مورد استفاده داره. birddone

۱ آذر, ۱۳۹۹
۱۱:۵۷ ق٫ظ
Divsalar
تهران
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 5
۱ آذر, ۱۳۹۹

سلام بر اساتید محترم

در درجه اول خدا قوت بابت اطلاعاتتون و دمتون گرم

خدمت دوستان عرض کنم، میخوام تاپ سامپ بزنم بعلت اینکه زیر اکواریوم فضا ندارم اما بالای اکواریوم فضا زیاد دارم اینقدر فضا دارم که نیازی نیست سامپ و روی پل یا روی اکواریوم بزارم یعنی میخوام بالای اکواریوم رو کابینت بزنم و تاپ سامپ و روی طبقه کابینت کار کنم

حالا سوال اینجاست که آیا مشکلی پیش میاد؟ یعنی میشه سامپی که قبلا در زیر اکواریوم بوده با کلیه تجهیزات مثل پروتئین اسکیمر، بیوبال، پمپ و … رو با یه سری تغییرات ببریش بالای اکواریوم بزاری؟

ممنون میشم راهنمائیم بکنید

۱ آذر, ۱۳۹۹
۱:۱۱ ب٫ظ
ایلیا
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 964
۲۵ شهریور, ۱۳۹۸

Divsalar گفته
سلام بر اساتید محترم

در درجه اول خدا قوت بابت اطلاعاتتون و دمتون گرم

خدمت دوستان عرض کنم، میخوام تاپ سامپ بزنم بعلت اینکه زیر اکواریوم فضا ندارم اما بالای اکواریوم فضا زیاد دارم اینقدر فضا دارم که نیازی نیست سامپ و روی پل یا روی اکواریوم بزارم یعنی میخوام بالای اکواریوم رو کابینت بزنم و تاپ سامپ و روی طبقه کابینت کار کنم

حالا سوال اینجاست که آیا مشکلی پیش میاد؟ یعنی میشه سامپی که قبلا در زیر اکواریوم بوده با کلیه تجهیزات مثل پروتئین اسکیمر، بیوبال، پمپ و … رو با یه سری تغییرات ببریش بالای اکواریوم بزاری؟

ممنون میشم راهنمائیم بکنید  

عجب سوالی!!!

آب شوره درسته؟

ببنید کار نشد نداره ولی سیستم پمپ و اورفلو به کل تغییر میکنه البته من یه پیشنهاد باحال برا اورفلوت دارم حالا اگه بگی چه نوعی هست راحت تر راهنمایی میکنم

160595162725171.jpgImage Enlarger

البته باید با یکسری شیر کنترل کنی میزان اب رو

کاربران زیر از ایلیا برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Divsalar

The revolution is not an apple that falls when it is ripe. You have to make it fall.” Che Guevara

۱ آذر, ۱۳۹۹
۱۱:۳۳ ب٫ظ
Divsalar
تهران
کاربر تازه وارد
Members
۱ آذر, ۱۳۹۹

سلام مجدد

ممنون که جواب بنده رو سریع دادید

راستش اکواریومی که داشتم سیستم فیلتراسیونش از پشت یا به اصطلاح بک سامپ بوده که اونم بخاطر فضای کمی که داشتم حالا میخوام جای اکواریوم رو عوض کنم و همون متعلقات سامپ و به تاپ سامپ تغییر بدم

ولی بعد فکر کردم که نکنه خوب در نیاد و شرایط شیمایی و بیولوژی مناسبی ایجاد نشه و اکواریوم تبدیل به قتلگاه ماهیها بشه

حالا تصمیمو عوض کردم و میخوام همون کاری رو انجام بدم که امتحانشو پس داده تا یه کاری رو با آزمون و خطا انجام بدم یعنی سامپ در زیر اکواریوم

درواقع اکواریوم رو میخوام روی اپن آشپزخونه کار کنم و اولش نمیخواستم صفحه روی کابینت رو سوراخ و کابینت زیر رو اشغال کنم 

از طرفی یه تصمیم دیگه گرفتم و میخوام یه تانک بزرگتر و نو راه بندازم

در هر صورت تشکر از زحماتتون و اگه ممکنه هر جایی به مشکل خوردم ازتون بپرسم

۲ آذر, ۱۳۹۹
۱۱:۲۶ ب٫ظ
Divsalar
تهران
کاربر تازه وارد
Members
۱ آذر, ۱۳۹۹

سلام 

این موضوع رو اینجا مطرح کردم تا از تخصص دوستان استفاده کنم اگه نامربوط بوده عذر بنده رو پذیرا باشید

یه اکواریوم آب شور میخوام با ابعاد ۸۰ (طول) ۶۰ (ارتفاع) که ۵۵ آبگیری میشه و ۵۰ (عرض) راه اندازی کنم با سیستم اورفلو از کف که لوله ای دیده نشه و در زیر اکواریوم هم که سامپ قرار داره

حالا سوال اینجاست که حتما باید سامپ بصورت مکعب مستطیل باشه؟ یعنی حرکت و جریان آب در سامپ باید بصورت خطی باشه؟ مثلا نمیشه سامپ مکعب مربع طراحی کرد؟

چون فضای زیر اکواریوم تقریبا مربع هست

سامپی که مد نظرم هست ۴۵ (طول) ۳۰ (عرض) ۳۰ (ارتفاع) که ارتفاش بیشتر هم میتونه باشه ولی از طول و عرض جا نداره

آیا این سامپ مناسب این اکواریوم هست؟ و از دوستان اگه نظری یا طراحی برای بخش بندی این اندازه از سامپ دارن خوشحال میشم راهنماییم کنید و یا اگر اندازه دیگه ای که بتونم تو اون فضا کار کنم

۲ آذر, ۱۳۹۹
۱۱:۵۰ ب٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 367
۶ تیر, ۱۳۹۴

Divsalar گفته
سلام 

این موضوع رو اینجا مطرح کردم تا از تخصص دوستان استفاده کنم اگه نامربوط بوده عذر بنده رو پذیرا باشید

یه اکواریوم آب شور میخوام با ابعاد ۸۰ (طول) ۶۰ (ارتفاع) که ۵۵ آبگیری میشه و ۵۰ (عرض) راه اندازی کنم با سیستم اورفلو از کف که لوله ای دیده نشه و در زیر اکواریوم هم که سامپ قرار داره

حالا سوال اینجاست که حتما باید سامپ بصورت مکعب مستطیل باشه؟ یعنی حرکت و جریان آب در سامپ باید بصورت خطی باشه؟ مثلا نمیشه سامپ مکعب مربع طراحی کرد؟

سامپی که مد نظرم هست ۴۵ (طول) ۳۰ (عرض) ۳۰ (ارتفاع) که ارتفاش بیشتر هم میتونه باشه ولی از طول و عرض جا نداره

آیا این سامپ مناسب این اکواریوم هست؟ و از دوستان اگه نظری یا طراحی برای بخش بندی این اندازه از سامپ دارن خوشحال میشم راهنماییم کنید و یا اگر اندازه دیگه ای که بتونم تو اون فضا کار کنم  

سلام

اطلاع دقیقی درباره سامپ ندارم ولی اونجور که میگن سامپ باید حجمی معادل ۲۵ درصد تانک اصلی باشه ، فکر نکنم مربع بودنش مشکلی داشته باشه .

۳ آذر, ۱۳۹۹
۱:۰۲ ق٫ظ
ایلیا
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 964
۲۵ شهریور, ۱۳۹۸

Divsalar گفته
سلام 

تو بخش ابشور مطرح میکردید بهتر بود

ظرفیت سامپ ۳۰ درصد تانکه

اگه فیش اونلی با یکی دوتا شقایق ساده میخواید 

یه سامپ ساده مثل این با یه اسکیمر خوب و یه راکتور بایوپلت بسه

160608032619591.jpgImage Enlarger

حالا بریم سراغ اورفلو 

اورفلو باید به صورت سر ریز باشه به دلیل اینکه چربی رو سطح اکواریوم بسته نشه

بهترین حالتش اورفلو خارجی هست که براتون به یه تصویر ساده دارم توضیح میدم

شیشه پشتی تانک وسط از بالا قسمتیش بریده میشه و شونه اورفلو اونجا میچسبه

160608021593961.jpgImage Enlarger

بعد اون پشتش یه شیشه مثل اکواریوم کوچیک که ضلع جلو رو نداره چسبونده میشه که از پایین یک یا دوتا سوراخ برای قرارگیری لوله توش در نظر میگیریم و بعد چسبوندنش و قرار گرفتن لوله ها و اب بندی کردنشون لوله هارو به سمت سامپ و یا سامپ و رفرجیوم هدایت میکنیم

این هم یه عکس برا منطقش«عکس کج شد»

160608069720941.jpgImage Enlarger

اگه باز راهنمایی خواستید یا متوجه نشدید من درخدمتم

The revolution is not an apple that falls when it is ripe. You have to make it fall.” Che Guevara

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:384

افراد آنلاین کنونی: pediram
146 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22903

محمد پارسا : 4036

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 2666