عکاسی از ماهی و آکواریوم | تجربیات اعضای اکواریومی

A A A
Avatar

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —
— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
عکاسی از ماهی و آکواریوم
۲۱ مرداد, ۱۳۹۸
۴:۰۲ ب٫ظ
Avatar
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 4189
تاریخ عضویت:

۲۸ تیر, ۱۳۹۸
sp_UserOfflineSmall افلاین

سلام

عکاسی در زمینه آکواریوم داری باید بلد باشید تا بتوانید برای سوال هایتان عکس داشته باشید برای نشان دادن اکواریوم خود باید عکس ها ی مناسبی بگیرید و ...

۱.دوربین دیجیتال خریداری کنید.دوربین دیجیتال برای گرفتن عکس از آکواریوم عالی هست.دوربین دیجیتال کمک میکند تا فرد هر تعداد که میخواهد از موضوع مورد نظرش عکس بگیرد بدون آنکه فیلم های داخلی دوربین را تعویض کند.برخلاف دوربین های آنالوگ شما سریعا نتیجه کار خود را می بینید.در نهایت شما می توایند عکس ها را با نرم افزار ویرایش عکس مانند Adobe photoshop elements 11 ویرایش و تنظیم کنید.

۲.دوربین های گران تر معمولا عکس هایی با کیفیت بهتر و بالاتری را میگیرند.سعی کنید بهترین دوربینی را که توان خریدش را دارید بخرید.شرکت هایی مانند سونی،کنون،المپیوس و نیکون بهترین دوربین ها را می سازند.باتوجه به ویژگی های دوربین ها بهترین را انتخاب کنید.

۳.دوربینی با ویژگی SLR(انعکاس تک لنزی)خرید کنید.این نوع گران تر از نوع های معمول است اما کیفیت عکس هایش بسیار بالاتر است.دوربین هایی با ویژگی SLR به شما کمک میکند تا تمام تنظیمات دوربین را کنترل کنید.این بهترین دوربین برای گرفتن عکس های با کیفیت بالا در مدت زمان کوتاه و نور بسیار کم است.همچنین می توانید بر روی همه دوربین های SLR لنز های خارجی نصب کنید.آخرین مدل های دوربین های دیجیتالی ساده نیز عکس های خوبی میگیرند اما بهترین عکس ها با SLR ممکن است.

۴.روز قبل از عکس برداری تانک خود را به طور کامل تمیز کنید.تمام اطراف حتی کف تانک را نیز تمیز کنید.همچنین جلوی تانک را از خارج تمیز کنید.در بستر تانک نیز هرگونه کثیفی را خارج کنید.همچنین فیلتر های داخلی را نیز پاک کنید و در صورت امکان آن را خارج کنید.

۵.از فیلتر های دیاتومی استفاده کنید.فیلتر های دیاتومی به شما کمک میکند تا آب آکواریم شما فوق العاده تمیز باشد.این مانند پالش و تصفیه آب است.این فیلتر باعث میشود تا تمام ذرات ریز آب که باعث بد شدن عکس میشود گرفته شود.علاوه بر آن میتواند باکتری های مضر و بعضی دیگر از باکتری ها را از بین ببرد.از این فیلتر تنها چند ساعت قبل از گرفتن عکس استفاده کنید.

۶.از لامپ های قوی در بالای آکواریوم خود استفاده کنید.هرچه نور در بالای تانک شما بیشتر باشد دوربین بهتر می تواند زوم کند و عکس با کیفیت بهتری را بگیرد.اگر تصمیم دارید از فلش استفاده نکنید باید نور تانک را بیشتر کنید.وقتی که به لامپ ها دست میزنید بسیار مراقب باشید زیرا ممکن است به دلیل برخورد لامپ یا کابل به آب باعث شوک الکتریکی شود.

۷.در صورت تار بودن عکس ها به دلیل نور کم در تنظیمات ISO را افزایش دهید.وقتی که دوربین روی ISO زیاد تنظیم میشود برای گرفتن نتیجه بهتر باید در جایی ثابت باشد.اگر با این موضوع برای عکس گرفتن مشکل پیدا کردید از سه پایه استفاده کنید.

۸.در دوربین های دیجیتال از خاصیت ماکرو استفاده کنید.در حال حاضر تمام دوربین های دیجیتال دارای حالت ماکرو هستند.این حالت برای گرفتن عکس های نزدیک استفاده می شود و باعث میشود عکس های ماهی شما واضح تر شود.

۹.دوربین های دیجیتالی خریداری کنید که عکس ها را به جای پسوند های jpeg بدون پسوند(RAW) ذخیره کند.عکس هایی بدون پسوند کیفیت بالاتری دارند و در زمان فشرده سازی داده کمتری را اشغال میکنند.همچنین بر روی فایل های بدون پسوند تنظیمات بیشتری قابل انجام است.

۱۰.برنامه ویرایش عکس خوبی خریداری کنید.برنامه هایی مانند فتوشاپ یا coral paint به شما کمک میکند تا عکس های ساده و خام را به کاری هنری تبدیل کند.این برنامه ها کمک میکند تا نواقص عکس ها کم شود وشما را به یک عکاس حرفه ای تبدیل کند و در زمان صرفه جویی شود.فتوشاپ یک برنامه بسیار کامل و گران قیمت است و عکاس های آماتور را مجبور میکند تا از آن استفاده کنند.پیشنهاد من برنامه elements 11 و lightroom 4 هست که برنامه های کاملی برای ویرایش عکس دارد و بسیار ساده است.

۱۱.در زمان شنای ماهی ها آنها را با دوربین دنبال نکنید.در عوض در نقطه ای خاص از آکواریوم تمرکز کنید و صبر کنید تا ماهی به محل مورد نظر شما بیاید.حرکت دوربین به جلو و عقب باعث میشود تا به دلیل حرکت شما عکس ها تیرگی خاصی بگیرند.

۱۲.برای پابت نگه داشتن دوربین خود از سه پایه استفاده کنید.این ممکن است مدتی زمان شما را بگیرد و نتوانید هرجا که میخواهید از ماهی عکس بگیرید البته باید توجه داشت که پایه باعث میشود دوربین حرکت نکند و عکس ها تیره نشوند.باید توجه داشت که عکس در زمان حرکت در ISO 800 و بالاتر باعث تیرگی عکس میشود.

۱۳.در بعداز ظهر یا شب درست قبل از زمان غذا از ماهی عکس بگیرید.ممکن است در این زمان ماهی ها بسیار فعال و پرجنب و جوش باشند و چون میدانند که وقت غذا است به جلوی تانک بیایند.

۱۴.برای نزدیک تر شدن ماهی به دوربین مقدار کمی غذا در جلوی تانک بریزید.ممکن است ماهی شما به دلیل دیدن شما و دوربین بترسد و این باعث شود تا ماهی به نقاط تاریک و عقب تانک برود و شما نمیتوانید عکس خوبی از آن بگیرید.مقدار کمی غذای زنده مانند آرتمیا یا کرم را در جلوی تانک بریزید.سپس از حرکت ماهی تا زمان خوردن غذا عکس بگیرید.

۱۵.برای گرفتن عکس از ماهی خود از تانک مخصوص عکاسی استفاده کنید.تانک هایی با ارتفاع زیاد باعث میشود تا نور کافی به ماهی ها نرسد و نتوانید از ماهی عکسی با کیفیت خوب بگیرید.تانک های عریض نیز باعث می شود ماهی به عقب تانک رفته و کار را برای دوربین دیجیتال در زمان فوکوس سخت کند.بهتر است تانکی مخصوص و جدا از تانک اصلی داشته باشید که کم عمق و کم عرض باشد تا بتوانید از ماهی عکس های خوبی بگیرید.

۱۶.سعی کنید هرچه میتوانید دوربین را به شیشه تانک نزدیک کنید.این کار فوکوس روی ماهی را برای شما آسان میکند.اگر از فلش استفاده میکنید مستقیم از تانک عکس نگیرید زیرا بازتاب نور بر روی عکس می افتد.تلاش کنید با زاویه ای عکس بگیرید که کمترین بازتاب نور فلش در عکس بیافتد.ممکن است لازم باشد تا از فیلتر لنز برای دوربین استفاده کنید.این به شما کمک میکند تا به راحتی در جلوی تانک با استفاده از فلش عکس بگیرید و نور بازتابی آن در عکس بسیار کم باشد.

۱۷.از لباس تیره و غیر براق استفاده کنید تا به راحتی در بازتاب شیشه تانک دیده نشوید.همچنین لباس های راه راه و رنگ های براق باعث میشود تا ماهی بترسد و در گوشه ای از تانک پنهان شود.

۱۸.در زمان عکس برداری پمپ هوا و فیلتر ها را خاموش کنید.شما به آبی آرام برای عکس برداری نیاز دارید.به یاد داشته باشید بعد از عکس برداری وسایل را روشن کنید.

۱۹.درصورت امکان از فلش های خارجی استفاده کنید.این باعث خواهد شد تا فلش را در فاصله ای از لنز دوربین قرار دهید که بازتاب نور در عکس معلوم نباشد.

۲۰.از پربودن باتری دوربین و خالی بودن حافظه آن اطمینان حاصل کنید.این برای زمانی است که شما در لحظه ای مناسب برای گرفتن عکسی عالی هستید ولی شارژ شما در حال اتمام و حافظه دوربین پر شده است.داشتن باتری اضافی و مموری حافظه اضافی در هنگام عکاسی نیز پیشنهاد خوبی است.

۲۱.در آکواریوم خود پس زمینه(background) داشته باشید.شما نمیخواهید تا از جعبه شیشه ای عکس بگیرید.دیدن تجهیزات و فیلترو کابل ها در پشت آکواریوم عکس خوب ماهی را تبدیل به عکسی بد و بی کیفیت می کند.برای پشت آکواریوم پس زمینه تهیه کنید یا از خارج آن را رنگ کنید.همچنین می توانید تعدادی کاغذ یا مقوا را رنگ کرده و به عنوان پس زمینه از آن استفاده کنید.

۲۲.دوربینی با سرعت عکس گرفتن بالا تهیه کنید.هرچه ممکن است سرعت عکاسی را بالا ببرید.سرعت عکاسی بالا به شما کمک میکند تا به سرعت از ماهی در حال حرکت خود عکس بگیرید.

۲۴.تمرین.تمرین.تمرین.رسیدن به درجه خوب برای عکاسی از آکواریوم بسیار سخت است.هرچه عکس های بیشتر از آکواریوم بگیرید عکاس بهتری خواهید شد.تنظیمات مختلف،نور های مختلف و لنز های مختلف را تجربه کنید.تمام نکات و تنظیمات زمان عکاسی را یادداشت کنید.نتیجه عکاسی را با یادداشت ها مقایسه کنید و در نهایت متوجه خواهید که چه کارهایی را باید انجام دهید و چه کارهایی را نباید انجام داد.در نهایت باید تنظیمات محیطی خاصی را داشته باشید تا کیفیت عکس ها عالی شود

۲۵از فلشر استفاده نکنید چون نور را بازتاب میکند و عکس بدتر میشود

۲۶آواریومتان را خوب تمیز کنید (شیشه آکواریوم)چون موقع عکس گرفتن این لکه ها در روی شیشه و اضح است گ

کاربران زیر از ΡARSA برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

.phoenix
۲۱ مرداد, ۱۳۹۸
۷:۳۱ ب٫ظ
Avatar
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3111
تاریخ عضویت:

۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
sp_UserOfflineSmall افلاین

سلام 

اگه نوشته از خودتون هست بنوسید که تجربیات خودتونه وگرنه منبع رو ذکر کنین

۲۱ مرداد, ۱۳۹۸
۱۰:۴۰ ب٫ظ
Avatar
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 4189
تاریخ عضویت:

۲۸ تیر, ۱۳۹۸
sp_UserOfflineSmall افلاین

در حد چند تاش برای یک سایت دیگست بازم منبع رو بذارم ؟

۲۴ مرداد, ۱۳۹۸
۱۱:۵۳ ق٫ظ
Avatar
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3111
تاریخ عضویت:

۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
sp_UserOfflineSmall افلاین

سلام 

بله

کاربران زیر از حسنHTB برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

مجتبی
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی:
121 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111

HAMID ESKANDARI : 2608

آمار کاربران:

مهمان: 575

اعضا: 34126

مدیران انجمن: 15

مدیر کل: 1

آمار انجمن:

گروه ها: 7

انجمن ها: 239

موضوعات: 7689

نوشته ها: 164774

جدیدترین اعضاء:

1111amir, MaHdi123456789, Black Piranha 21, Soroush6991, sefaresheghaza, amirreza_mrz

مدیر کل: شهریار (onlypet.ir): 3003

آخرین ارسال های انجمن

آخرین دیدگاه ها