سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 208 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۵ تیر, ۱۴۰۰
۸:۴۲ ب٫ظ
LiliiiS
تهران

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 135
۲۴ بهمن, ۱۳۹۹
sp_UserOfflineSmall افلاین
4141sp_Permalink sp_Print

سلام. دوستان باتجربه لطفا نظر بدن چون درحال حاضر ترکیبم خیلی شلم شورباست.میخوام قبل اینکه خدای نکرده کسی آسیبی ببینه تغییرش بدم و به راهنمایی تون نیاز دارم

میخوام یه تعداد سیچلاید آفریقایی عمدتا تانگانیکا ترجیحا با سایز کوچیک اضافه کنم شامل فرانتوزا، دوبویسی، بریچاردی،و درکنارشون اگه بشه شاید بعضی از این موارد: جولی،تروفئوس موری، دلفینی،بلو آکارا و پروکسیموس.حجم آکواریوم ۲۴٠ لیتر، بستر شن بسیار ریز(سایز شکری)،آکواریوم دارای دکربندی فراوان و فیلتراسیون قوی
و اما سوالهام
۱.ممنون میشم راهنماییم کنید که با توجه به ترکیبی که قصد دارم اضافه کنم از بین ماهی های فعلیم کدوما رو میتونم نگه دارم.ماهیهای فعلیم شامل
چهار تا سیلور دالر که باهم گروهی میچرخن،دو تا گورخری ماده، دو تا جوئل که فک کنم نر و ماده هستن ولی جفت نشدن و یکیشون خیلی پرخاشگره، دو تا سوروم که حدس میزنم هردو نر باشن و یکیشون مدام اون یکی رو دنبال میکنه بااینحال هردو سرحالن و خوب غذا میخورن. سایز همشون کوچیک و حدود دو بند انگشته. دو تا کالیکوی آرومه دو و نیم بندی،دو تا کت اسپرت یکی ۹سانتی و یکی ۱۳سانتی و یه پولی پتروس آلبینو ۱۳سانتی که بااینکه کوره کاملا غذاخوره و راحت از سطح آب غذاخشک میخوره(البته فک کنم اکثر پولی های آلبینو کور هستن) و همیشه بی دردسرترین ماهیم بوده
البته یه نایف بیست سانتی خیلی مودب و دوتا پنکوسی گوشتخوار هم الان دارم اما اونا رو مطمئنم که باید رد کنم تا بتونم فرانتوزا نگه دارم
۲.از ماهیهای جدیدی که قصد اضافه کردنشون رو دارم کدوما رو و از هرکدوم چند تا بگیرم؟

بیصبرانه منتظر نظراتتون هستمi-love-you

۶ تیر, ۱۴۰۰
۱۰:۳۲ ب٫ظ
Amirhjf
شیراز

اند کاربر (آخرشه)
Members
تعداد نوشته ها: 832
۱۱ فروردین, ۱۳۹۹
4142sp_Permalink sp_Print

LiliiiS گفته
سلام. دوستان باتجربه لطفا نظر بدن چون درحال حاضر ترکیبم خیلی شلم شورباست.میخوام قبل اینکه خدای نکرده کسی آسیبی ببینه تغییرش بدم و به راهنمایی تون نیاز دارم

میخوام یه تعداد سیچلاید آفریقایی عمدتا تانگانیکا ترجیحا با سایز کوچیک اضافه کنم شامل فرانتوزا، دوبویسی، بریچاردی،و درکنارشون اگه بشه شاید بعضی از این موارد: جولی،تروفئوس موری، دلفینی،بلو آکارا و پروکسیموس.حجم آکواریوم ۲۴٠ لیتر، بستر شن بسیار ریز(سایز شکری)،آکواریوم دارای دکربندی فراوان و فیلتراسیون قوی
و اما سوالهام
۱.ممنون میشم راهنماییم کنید که با توجه به ترکیبی که قصد دارم اضافه کنم از بین ماهی های فعلیم کدوما رو میتونم نگه دارم.ماهیهای فعلیم شامل
چهار تا سیلور دالر که باهم گروهی میچرخن،دو تا گورخری ماده، دو تا جوئل که فک کنم نر و ماده هستن ولی جفت نشدن و یکیشون خیلی پرخاشگره، دو تا سوروم که حدس میزنم هردو نر باشن و یکیشون مدام اون یکی رو دنبال میکنه بااینحال هردو سرحالن و خوب غذا میخورن. سایز همشون کوچیک و حدود دو بند انگشته. دو تا کالیکوی آرومه دو و نیم بندی،دو تا کت اسپرت یکی ۹سانتی و یکی ۱۳سانتی و یه پولی پتروس آلبینو ۱۳سانتی که بااینکه کوره کاملا غذاخوره و راحت از سطح آب غذاخشک میخوره(البته فک کنم اکثر پولی های آلبینو کور هستن) و همیشه بی دردسرترین ماهیم بوده
البته یه نایف بیست سانتی خیلی مودب و دوتا پنکوسی گوشتخوار هم الان دارم اما اونا رو مطمئنم که باید رد کنم تا بتونم فرانتوزا نگه دارم
۲.از ماهیهای جدیدی که قصد اضافه کردنشون رو دارم کدوما رو و از هرکدوم چند تا بگیرم؟

بیصبرانه منتظر نظراتتون هستمi-love-you  

سلام .

عزیز دل چیز دیگه ای هم بوده که بخوای اضاف کنی و یا نداشته باشیش؟؟ فک کنم فقط یه فلاور و اروانا دکورتو تکمیل میکنه

اصلا چجوری میخوای سیچلاید امریکایی رو با افریقانی با هم نگهداری کنی؟  رژیم غذایشون چجوری تامین میکنی؟

مثلا اگه بخوای استیک بدی برای امریکایی ها بیشتر رژیم گوشتی است ولی سیچلاید های مالاوی و کلا افریقایی ها بیشتر گیاهی است 

و یک واجعه ای که داره رخ میده نگه داری  گوره خری مولد هست که موقع تخم ریزی به باباشم رحم نمیکنهpray و اینکه اگر دور از جون یک بیماری بطور پاندمی داخل تانک رخ بده درمان خیلی سخت و یا ناممکن میشه چون نوع بیماری بطور مشترک باید تشخیص داده بشه

و سوروم هم ماهیه حساسیه بطوری که بهش میگن دیسکس گوشتخوار و اگه من بودم بطور اختصاصی سیچلاید ها رو نگه داری میکردم یا افریقایی ها یا امریکایی ها       درواقع خود امریکایی ها بعضی اوقات به خودشونم رحم نمیکنن چه برسه به بقیه و ....

البته همه چیز به خود شما بستگی داره   . تنها چیزی که غیر ممکنه  خود غیرممکنه

موفق باشید

به خودت بنگر تا ایینه ات دیگران نشوند😉

۶ تیر, ۱۴۰۰
۱۱:۱۷ ب٫ظ
Mani mani mani
فردیس

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 390
۲۵ مرداد, ۱۳۹۷
4143sp_Permalink sp_Print

کی گفته سورم حساسه. دیسکس گوشتخوار؟؟؟؟؟ بیخیال

۷ تیر, ۱۴۰۰
۰:۰۹ ق٫ظ
Amirhjf
شیراز

اند کاربر (آخرشه)
Members
۱۱ فروردین, ۱۳۹۹
4144sp_Permalink sp_Print

Mani mani mani گفته
کی گفته سورم حساسه. دیسکس گوشتخوار؟؟؟؟؟ بیخیال  

راستش یه جایی خوندم و این اتفاق رو به چشم دیدم تا وقتی که کیفت اب رو بالا نگهداری و از بهترین غذا ها و ثبات دمای اب رو در دست داشته باشی  هیچ مشکلی نیست ولی کافی یه ذره امونیاک یا نیترات بره بالا رگ های باله ها و دم ها خونی میشه و حساس به ابتلا به بیماری میشن و  اینکه سوروم خیلی حساس به بیماری پوستی هستش و ممکنه خودشو به دیواره ها بکوبونه و زخم کنه و تهش هم قارچ و مرگangry

البته تجربه تا تجربه یه دنیا فرق داره

موفق باشید

۷ تیر, ۱۴۰۰
۵:۳۹ ق٫ظ
LiliiiS
تهران

کاربر عالی
Members
۲۴ بهمن, ۱۳۹۹
4145sp_Permalink sp_Print

Amirhjf گفته

سلام .

عزیز دل چیز دیگه ای هم بوده که بخوای اضاف کنی و یا نداشته باشیش؟؟ فک کنم فقط یه فلاور و اروانا دکورتو تکمیل میکنه

اصلا چجوری میخوای سیچلاید امریکایی رو با افریقانی با هم نگهداری کنی؟  رژیم غذایشون چجوری تامین میکنی؟

مثلا اگه بخوای استیک بدی برای امریکایی ها بیشتر رژیم گوشتی است ولی سیچلاید های مالاوی و کلا افریقایی ها بیشتر گیاهی است 

و یک واجعه ای که داره رخ میده نگه داری  گوره خری مولد هست که موقع تخم ریزی به باباشم رحم نمیکنهpray و اینکه اگر دور از جون یک بیماری بطور پاندمی داخل تانک رخ بده درمان خیلی سخت و یا ناممکن میشه چون نوع بیماری بطور مشترک باید تشخیص داده بشه

و سوروم هم ماهیه حساسیه بطوری که بهش میگن دیسکس گوشتخوار و اگه من بودم بطور اختصاصی سیچلاید ها رو نگه داری میکردم یا افریقایی ها یا امریکایی ها       درواقع خود امریکایی ها بعضی اوقات به خودشونم رحم نمیکنن چه برسه به بقیه و ....

البته همه چیز به خود شما بستگی داره   . تنها چیزی که غیر ممکنه  خود غیرممکنه

موفق باشید  

ازقضا فلاور هم دارم اما اون جداگانه تو تانک اختصاصیهfun

در رابطه با غذاشون زیاد نگران نیستم هم چون معمولا تو طول روز چند وعده غذا میدم با حجمهای کم و تنوع زیاد، هم اینکه تو افریقاییها بیشتر تاکید رو اضافه شدن فرانتوزا دارم که برخلاف مالاویها، غذاهای با پروتئین بالا نیاز داره.گورخریهام هم دوتا ماده کوچیک هستن.گورخری نر ندارم اما بااینحال احتمالا رد کنمشون.در رابطه با سوروم، خیلی وقته سوروم پای ثابت تانک گوشتخوارهامه و تا حالا سوروم تلفات ندادم اما بازم احتمالا یکیشون رو رد کنم چون حس میکنم سوروم تنهایی راحت تره،لااقل تا وقتی کوچیکه

من تو این مدت سایتها و فرومهای خارجی رو شخم زدم تو اکثرشون برای نگهداری کنار فرانتوزا اینا رو پیشنهاد داده بودن: دلفینی، ماکرو زرد، پیکاک ها که فک کنم همین طاووسی و کالیکوی خودمون میشه،جک دمپسی،بلک کالووس و starry night cichlid که این دوتای آخر رو نمیدونم تو ایران راحت پیدا میشن یا نه.پولی و سوروم و سیلور دالر گویا کمی تا قسمتی سازگاری دارن.اما دبویسی، مالاویهای خشن مثل دماسونی و جوئل رو توصیه نکرده بودن. درنهایت من تصمیم گرفتم پنکوسیها،جوئلها،گورخریها،یدونه از سورومها و نایف رو رد کنم(نایفم خیلی خیلی بساز و خوبهcryفقط از ترس اختلاف جثه مجبورم رد کنمش)

میمونه یه سوروم،۴ تا دالر،یه پولی،یه کالیکو،یه طاووسی و ۲ تا کت اسپرت.چیزی که میخوام اضافه کنم فرانتوزا، دلفینی و شاید ماکرو زرد.الان فقط مساله این است که از هرکدوم چند تا باید بگیرم؟ سایز ماهیهایی که دارم کوچیکه اینا رو هم میخوام سایز کوچیکشون رو بگیرم.آیا درسته که فرانتوزا باید یدونه نر باشه با چن تا ماده تا باهم بسازن؟ تو سایز کوچیک نر و مادش معلومه؟ 

۷ تیر, ۱۴۰۰
۱۱:۳۴ ق٫ظ
Amirhjf
شیراز

اند کاربر (آخرشه)
Members
۱۱ فروردین, ۱۳۹۹
4146sp_Permalink sp_Print

سلام دوست عزیز. 🌹

فرانتوزا رو یه جایی دیدم که همشون بزرگ بودن و حتی میشد تشخیص داد که تعداد نرها بیشتر ماده ها هستند اما مشکلی نداشتند . البته تا انجایی که من میدونم فرانتوزا ماهی با ارزش و گرانقیمتی هست و بستگی به گریدش داره . 

اینکه ماهیاتون خیلی سایز ندارن و میخواهید ماهی سایز کوچیک هم بردارید  میتونه مشکلی نداشته باشه اما ممکنه در اینده که قراره سریع رشد کنند و احتمالا سیچلاید های امریکایی هیکل بزرگتری داشته باشن و پرخاشگر و قلمرو طلب بشن ، زد و خورد توی تانک زیاد بشه

تعداد ماهی هم باید باتوجه به حجم و ابعاد تانک و مقدار لیتر اب مناسب برای هر ماهی حساب کنید

موفق باشید🙏🏻

۷ تیر, ۱۴۰۰
۶:۰۹ ب٫ظ
ahmadreza.kh
خرم آباد

اند کاربر (آخرشه)
Members
تعداد نوشته ها: 1072
۲۰ مرداد, ۱۳۹۹
4147sp_Permalink sp_Print

LiliiiS گفته

ازقضا فلاور هم دارم اما اون جداگانه تو تانک اختصاصیهfun

در رابطه با غذاشون زیاد نگران نیستم هم چون معمولا تو طول روز چند وعده غذا میدم با حجمهای کم و تنوع زیاد، هم اینکه تو افریقاییها بیشتر تاکید رو اضافه شدن فرانتوزا دارم که برخلاف مالاویها، غذاهای با پروتئین بالا نیاز داره.گورخریهام هم دوتا ماده کوچیک هستن.گورخری نر ندارم اما بااینحال احتمالا رد کنمشون.در رابطه با سوروم، خیلی وقته سوروم پای ثابت تانک گوشتخوارهامه و تا حالا سوروم تلفات ندادم اما بازم احتمالا یکیشون رو رد کنم چون حس میکنم سوروم تنهایی راحت تره،لااقل تا وقتی کوچیکه

من تو این مدت سایتها و فرومهای خارجی رو شخم زدم تو اکثرشون برای نگهداری کنار فرانتوزا اینا رو پیشنهاد داده بودن: دلفینی، ماکرو زرد، پیکاک ها که فک کنم همین طاووسی و کالیکوی خودمون میشه،جک دمپسی،بلک کالووس و starry night cichlid که این دوتای آخر رو نمیدونم تو ایران راحت پیدا میشن یا نه.پولی و سوروم و سیلور دالر گویا کمی تا قسمتی سازگاری دارن.اما دبویسی، مالاویهای خشن مثل دماسونی و جوئل رو توصیه نکرده بودن. درنهایت من تصمیم گرفتم پنکوسیها،جوئلها،گورخریها،یدونه از سورومها و نایف رو رد کنم(نایفم خیلی خیلی بساز و خوبهcryفقط از ترس اختلاف جثه مجبورم رد کنمش)

میمونه یه سوروم،۴ تا دالر،یه پولی،یه کالیکو،یه طاووسی و ۲ تا کت اسپرت.چیزی که میخوام اضافه کنم فرانتوزا، دلفینی و شاید ماکرو زرد.الان فقط مساله این است که از هرکدوم چند تا باید بگیرم؟ سایز ماهیهایی که دارم کوچیکه اینا رو هم میخوام سایز کوچیکشون رو بگیرم.آیا درسته که فرانتوزا باید یدونه نر باشه با چن تا ماده تا باهم بسازن؟ تو سایز کوچیک نر و مادش معلومه؟   

پولی دالر و سورم هم رد کنید بره 

بعد فرانتوزا بریزید و کت فیش و کالیکو و طاووسی رو بزارید ماکرو و دلفینی هم که میخاید بریزید   بعد میتونید جای اونا(پولی و...) از  پرکسیموس  و لوچ دلقک و للوپی یا گویین آکارا استفاده کنید 

ولی درکل بهتون پیشنهاد میکنم این ترکیب رو : فرانتوزا   لوچ  دلفینی  و پرکسیموس   

فقط مراقب تراکم تانک هم باشید !

کاربران زیر از ahmadreza.kh برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

LiliiiS

بنویسید شدم پیر اباعبدلله

۷ تیر, ۱۴۰۰
۸:۳۸ ب٫ظ
LiliiiS
تهران

کاربر عالی
Members
۲۴ بهمن, ۱۳۹۹
4148sp_Permalink sp_Print

مشکل اینه که پولی و یکی از سورومهام رو خیلی دوس دارم و اینکه اگه بخوام تمام ماهیهام رو رد کنم خانواده شاکی میشن.امروز بعد از شور و مشورتهایی که با همسر کردم به این نتیجه رسیدم که فعلا فرانتوزا رو بیخیال شم.چون همسرم بالاخره موافقت کرد که طرفای عید این آکواریوم رو بکنیم پلنت و یسری گیاهخوار به همراه دیسکس بریزیم.حس میکنم منطقی نیست فقط واسه چند ماه فرانتوزا نگه دارم.درنتیجه فعلا میخوام به یه ترکیب از ماهیهای ارزون و کوچیک برسم که تا نهایتا تا عید شایدم کمتر نگهشون دارم.

۱.آیا ترکیبی به ذهنتون میرسه که با پولی،دو تا سوروم و چهار تا دالر سازگار باشه؟ماهیهای نامبرده رو درحال حاضر دارم و خوبن باهم

۲.اگه دالرها رو هم رد کنم و مالاوی های کوچیک از انواعی که کمتر خشن هستن بریزم آیا میتونم درکنار پولی و سوروم نگهداریشون کنم؟مثلا از افریقایی های خشن تر مثل دماسونی و اوراتوس استفاده نکنم.بجاش از ماکرو،کالیکو، للوپی، بریچاردی و اینجور ماهیها درکنار ترکیب فعلیم(دو تا گورخری، دو تا جوئل، دو تا سوروم، یه پولی، یه کالیکو و یه طاووسی) نگهداری کنم

۷ تیر, ۱۴۰۰
۱۰:۰۷ ب٫ظ
Mani mani mani
فردیس

کاربر هدفمند
Members
۲۵ مرداد, ۱۳۹۷
4149sp_Permalink sp_Print

سلام  دیسکس تو پلنت نزارید که داستان میشه. کلا هرکی دیسکسو تو پلنت نگهداشته راضی نبوده بحث کیفیت آب نیست دیسکس تو پلنت زود میمیره

۹ تیر, ۱۴۰۰
۱۲:۲۷ ب٫ظ
LiliiiS
تهران

کاربر عالی
Members
۲۴ بهمن, ۱۳۹۹
4150sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان.

به توصیه هاتون گوش دادم و نایف،پنکوسی،پولی و سیلور دالرها و یکی از سوروم ها رو رد کردم(هرچند دل کندن ازشون خیلی سخت بودcryهنوز فکرم پیش نایفمه). دکور آکواریوم رو یه مقدار تغییر دادم و سنگهای بیشتری اضافه کردم تا مخفیگاههای صخره ای بیشتر بشن و تعدادی هم ماهی جدید اضافه کردم. ترکیب فعلیم اینه: 

یه سوروم(نتونستم اینو هم رد کنم.عاشق سورومم)+ ۳ تا پروکسیموس+۲ تا بلو کویین آکارا+۲ تا للوپی+یه ماکروی آبی کمرنگ که احتمالا مادست+یه کالیکوی نر+یه طاووسی که فک کنم مادست+۲ تا گورخری ماده+۲ تا جوئل+۲تا دماسونی(متاسفانه فک کنم هردو نر هستن)+ ۲ تا کت اسپرت

درسته ۱۹ تا ماهی هستن و تعدادشون زیاده اما چون کوچیکن تراکم آکواریوم اصلا زیاد بنظر نمیرسه که هیچ،یکمم بیشتر از چیزی که میپسندم کم جمعیت بنظر میرسه.تمام سیچلایدها یک و نیم تا دو بند هستن فقط بین شون سوروم،کالیکو،طاووسی و ماکرو یکم بزرگترن.چون بیشترشون تازه اضافه شدن اخلاقاشون دستم نیست اما فعلا کالیکو برای بقیه قلدری میکنه.یکی از للوپی ها مدام دنبال اون یکی میکنه اما با بقیه کاری نداره.بقیه ماهیها هم یا کلا کاری به کار هم ندارن و سرشون تو کار خودشونه یا بعضیاشون هرازگاهی دورادور واسه هم خط و نشون میکشن.اما صبح که پاشدم دیدم بلو آکارای کوچیک،باله دمیش یکم گاز گرفته شده و از رفتارش معلوم بود که میترسه.یکی از گورخریها هم دمش گاز گرفته شده منتها گورخریهام معمولا از حق خودشون دفاع میکنن

بنظرتون چه تغییراتی تو ترکیبم ایجاد کنم؟دماسونی میخواستم فقط یدونه بگیرم اما آقاهه اشتباهی دوتا انداخت واسم.تو نایلون که نگاه کردم حس کردم یکیشون بی رنگ و روئه و فک کردم مادست.گفتم عیبی نداره بذار باشه.اما بعد از اضافه کردنشون به آکواریوم حس میکنم هردو نر هستن چون هردو پررنگن.فعلا مطلقا کاری ب کار هم ندارن اما بنظرتون بعدا مشکل ایجاد میشه؟اگه احتمال مشکل بالاست،دماسونی بزرگتره رو رد کنم.

درباره کالیکو بنظرتون اگه یه کالیکوی ماده اضافه کنم اینی که دارم آرومتر میشه؟

آیا ماکرو باید جفت باشه و تنهایی مناسب نیست؟

کلا هر پیشنهادی برای بهتر شدن ترکیب دارید ممنون میشم بگید.اگه خواستید از ترکیب فعلیم ماهی حذف کنید و ماهی جدید پیشنهاد بدید از این موارد خوشم میاد:بریچاردی،ماکرو،دلفینی،دبوسی

۱۰ تیر, ۱۴۰۰
۲:۴۵ ب٫ظ
Amirhjf
شیراز

اند کاربر (آخرشه)
Members
۱۱ فروردین, ۱۳۹۹
4151sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان. وقتتون بخیر

دوستان بنظرتون  بین دو تا ترکیب کدومش بهتره؟

اروانا + دو تا پرت

یا

۲تاپرت+یک یا دو تا اسفرانوس +پنگوسی سفید 

ممنون میشم نظراتتون رو بگید🙏🏻

۱۰ تیر, ۱۴۰۰
۱۱:۰۲ ب٫ظ
alirezaj
شهرقدس

معاون‌انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3752
۲۷ خرداد, ۱۳۹۶
4152sp_Permalink sp_Print

سلام

هیچ کدام.

اولی که معلومه

دومی هم اسفرانوس بعد از سایز شدن رس همه رو میکشه.

//

خستم...خیلی خسته

۱۰ تیر, ۱۴۰۰
۱۱:۱۳ ب٫ظ
LiliiiS
تهران

کاربر عالی
Members
۲۴ بهمن, ۱۳۹۹
4153sp_Permalink sp_Print

Amirhjf گفته
سلام دوستان. وقتتون بخیر

دوستان بنظرتون  بین دو تا ترکیب کدومش بهتره؟

اروانا + دو تا پرت

یا

۲تاپرت+یک یا دو تا اسفرانوس +پنگوسی سفید 

ممنون میشم نظراتتون رو بگید🙏🏻  

هیچکدوم از این دوتا ترکیب سازگاری کامل ندارن.نه که بگم به هیچوجه نمیشه نگه داشت چون یکی از آشنایان خودم یه اسفرانتوس رو به همراه چن تا پرت و بارب حلب و نایف و سیلور شارک بزرگ و..  نگه داشته تو آکواریوم ۸٠٠ لیتری و یه آشنای دیگه دارم که دو تا سوروم به همراه یه آروانا نگه داشته. منتها اینجور ترکیبها ریسکی هستن و اینکه موفقیت آمیز از آب دربیان یا نه بستگی به شانس و تفاوتهای فردی تو خلق و خوی ماهیها داره. برای همینه که محض احتیاط میگن آروانا رو باید تنها نگه داشت. یا مثلا اسفرانتوس یه نفر ممکنه خیلی خشن و بی اعصاب باشه و حتی اسکار رو راحت بکشه. اما اسفرانتوس یه نفر دیگه ممکنه خرس مهربون باشه و بشه حتی کنار صلح جوهای خیلی بزرگ نگهش داشت. پرت یه نفر ممکنه خجالتی باشه و سرش تو کار خودش باشه، اما پرت یه نفر دیگه ممکن فضول و شیطون باشه و مدام از زیر آروانا رو بزنه. این دو ترکیبی که مدنظر شماست هم همین حالت رو دارن و ممکنه شانسی بدون مشکل از آب دربیان ولی بنظر بنده امکان پردردسر بودنشون خیلی بیشتره

کاربران زیر از LiliiiS برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mani mani mani
۱۱ تیر, ۱۴۰۰
۸:۳۸ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1093
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰

سلام 

ماهی ماکرو زرد و ماکرو سفید و دماسونی با هم سازگاری دارند؟

۱۱ تیر, ۱۴۰۰
۱۱:۳۱ ب٫ظ
Mani mani mani
فردیس

کاربر هدفمند
Members
۲۵ مرداد, ۱۳۹۷
4155sp_Permalink sp_Print

سلام بله

۱۱ تیر, ۱۴۰۰
۱۱:۳۲ ب٫ظ
Mani mani mani
فردیس

کاربر هدفمند
Members
۲۵ مرداد, ۱۳۹۷
4156sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان میتونم تو ترکیبم که شامل دو اسکار و یه پرت و یه پولی و یه مارماهی آتشین میشه پنگوسی گیاهخوار اضافه کنم؟  بخاطر مارماهی و پولی نمیتونم گوشتخوار اضافه کنم

۱۲ تیر, ۱۴۰۰
۱۲:۰۸ ب٫ظ
LiliiiS
تهران

کاربر عالی
Members
۲۴ بهمن, ۱۳۹۹
4157sp_Permalink sp_Print

Mani mani mani گفته
سلام دوستان میتونم تو ترکیبم که شامل دو اسکار و یه پرت و یه پولی و یه مارماهی آتشین میشه پنگوسی گیاهخوار اضافه کنم؟  بخاطر مارماهی و پولی نمیتونم گوشتخوار اضافه کنم  

سلام.در رابطه با پنکوسی گیاهخوار متاسفانه هیچ اطلاعاتی ندارم.اما خودم دو تا پنکوسی گوشتخوار رو در کنار اسکار و پرت و پولی و نایف چند ماه نگه داشتم و تو اون مدت مشکلی باهم نداشتن.البته اول که فقط یه پنکوسی داشتم خیلی عصبی بود.لب به غذا نمیزد و مدام بالای آب از اینور به اونور شنا میکرد و اعصاب بقیه ماهیها رو هم خرد کرده بود.اما چند روز بعد که یه پنکوسی شکاری دیگه که هم سایز باهاش بود گرفتم انگار یهو آروم گرفت.وقتی دوتا شدن دیگه علاقه ای نداشتن بالای آب از اینطرف به اونطرف شنا کنن.سمت چپ آکواریوم،کنار مخفیگاه نایف رو بعنوان قلمرو خودشون گرفته بودن و فقط تو همون محدوده درجا شنا میزدن برای همین کسی هم مشکلی باهاشون نداشت.اما بازم درکل حس میکردم پنکوسیها زیاد راحت نیستن و از بقیه میترسن و همش مجبورن یه گوشه باشن.بشخصه بعد از مدتی از اینکه خریده بودمشون پشیمون شدم.فک کنم پنکوسی گیاهخوار نسبت به گوشتخوار مظلومتر هم واقع بشه و بیشتر بترسه. دوستان باتجربه سایت هم یجا گفته بودن هیچ نوع پنکوسی با اسکار سازگاری طولانی مدت نداره.راستی نایف دوست ندارید؟ فک کنم با ماهیهایی که دارید سازگاری بهتری داشته باشه

۱۲ تیر, ۱۴۰۰
۱۲:۳۶ ب٫ظ
LiliiiS
تهران

کاربر عالی
Members
۲۴ بهمن, ۱۳۹۹
4158sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان.امروز دارم میرم نواب ماهی بخرم درنتیجه ممنون میشم لطفا زود نظر بدید.

درحال حاضر تو تانک ۲۴٠ لیتر با مخفیگاه زیاد،یه تعداد سیچلاید افریقایی و امریکایی دو سه بندی دارم(۴ تا پروکسیموس،یه بلو کویین آکارا،یه سوروم،۲ تا للوپی،یه ماکرو آبی کمرنگ، یه کالیکو نر،یه طاووسی،۲ تا جوئل، ۲ تا گورخری ماده،۲ تا للوپی، دو تا کت اسپرت).درطول روز مدت زیادی آکواریوم رو زیر نظر دارم و بجز هرازگاهی دنبال کردن،درگیری دیگه ای نمیبینم بااینحال دم چند تا از ماهیها گاز خورده اما نمیدونم کار کیه

و اما سؤالهام: 

۱.بلد نیستم جنسیت دماسونی رو تشخیص بدم اما هردو پررنگ و شفافن.یکی یک و نیم بندی.یکی دوبندی.کوچیکتره داره مظلوم واقع میشه و متاسفانه امکان رد کردنش رو ندارم(همیشه میبردم به آکواریوم محلمون میدادم و تعویض میکردم.اما اخیرا انقد اونجا رفتیم دیگه رومون نمیشه بریم.لااقل تا یه ماه.جای دیگه ای آشنا ندارم برای رد کردن ماهی).اگه چند تا دماسونی کوچیک دیگه اضافه کنم شرایط برای دماسونی کوچیکترم بهتر میشه یا بدتر؟

۲.اولش دو تا بلو آکارا گرفته بودم(از اونایی که شبیه گرین ترورن نیست.از اونیه ک تو سایت تحت عنوان بلو الکتریک معرفی شدن.آبی روشنه و براق و بسیار زیبا) که همون شب اول کوچیکتره بدجور کتک خورد و بدجوری میترسید.منم بردم برگردوندمش به فروشنده.راستش میخواستم هردو رو ببرم پس بدم اما اون یکی یجوری قایم شد که نتونستم بگیرمش.الان اون یکی که مونده رو ظاهرا کسی کاری به کارش نداره اما نمیاد بالا غذا بگیره.سعی میکنه از کف از رو شنها غذا پیدا کنه و درکل تنها و غریب بنظر میرسه.قادر به تشخیص جنسیتش هم نیستم. بنظرتون یک یا چن تا بلو آکارای دیگه بگیرم شرایطش بهتر میشه یا نه؟ چون عاشق قیافشم دوس دارم یه گله ازش داشته باشم اما نمیدونم از نظر درگیری خوبه یا نه

۳.آیا یه سوروم دیگه بگیرم یا تنها راحت تره؟سوروم قبلیم همش اینو اذیت میکرد

۴.بشدت از بریچاردی و دلفینی و پینک خوشم میاد.آیا با ترکیبم سازگارن؟

۵.اگه امکان رد کردن چند تا از ماهیهام و جایگزین کردنشون با ماهی دیگه رو داشتم کدوما رو رد کنم بهتره؟البته بجز سورومم و پروکسیموسها

۱۲ تیر, ۱۴۰۰
۱:۴۲ ب٫ظ
Mani mani mani
فردیس

کاربر هدفمند
Members
۲۵ مرداد, ۱۳۹۷
4159sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان نایف با مارماهی آتشین و پولی و خلاصه با همون ترکیبی که بالاهم گفتم سازگاری داره؟  درمورد پنگوسی گیاهخوار هم ممنون میشم نظر بدین.     بیشتر بخاطر اون مارماهی نمیخوام سمت پنگوسی گوشتخوار برم آخه خود آقا شهریار تو دیدگاه هاب مربوط به پولی گفته بودن که پنگوسی گوشتخوار پولی رو مثل کرم میخوره. حالا مارماهی که از اونم نازکتره. (درمورد سازگاری مارماهی آتشین تو سایتای خارجی تحقیق کردم. فهمیدم با آمریکایی هایی مثل اسکار و پرت و گیرین ترور و همچنین با ماهیایی مثل پولی و بلک گوست اوکیه ولی درمورد نایف و پنگوسی چیزی ندیدم) نگران اینکه بهش غذا نرسه نباشین. غذا رو بهش میرسونم

۲۵ تیر, ۱۴۰۰
۱۰:۵۲ ق٫ظ
ALI.F14
ارومیه
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 1
۲۵ تیر, ۱۴۰۰
4160sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان عزیز

من یه اکواریوم حدود ۱۶۰ لیتری دارم ۸۰ طول ارتفاع ۵۰ عرض ۴۰