سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 267 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۳ تیر, ۱۴۰۲
۷:۵۴ ق٫ظ
MOHAMMAD99

نویسنده ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 1304
۱۵ دی, ۱۳۹۲
sp_UserOfflineSmall افلاین
5321sp_Permalink sp_Print

سلام

همین جک دمبسی هم برای نگهداریش یه تانک حداقل ۲۵۰ تا ۳۰۰ لیتری نیازه اینا فورا رشد میکنن و سایز میگیرن و نگهداری توی همچین حجم کمی اصلا درست نیست.

برای همچین حجمی گیاهخوار یا سیکلید های کوچک مثل دماسونی و رامیزی مناسبه

۳ تیر, ۱۴۰۲
۳:۰۲ ب٫ظ
Mehdi021
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 42
۶ اردیبهشت, ۱۴۰۱
5322sp_Permalink sp_Print

amiralivsh گفته
سلام وقت همه عزیزان بخیر

دوستان یه تانک ۶۰ طول ۳۰ عرض ۴۰ ارتفاع دارم و یدونه بلوجک دمپسی ۱۲ سانتی داخلش دارم

چه ماهی هایی پیشنهاد میکنید کنارش نگهداری کنم؟

خودم اولویتم پروکسیموس و اسکار و سورم هست...

نمیدونم سازگاری دارن یا نه؟!

اگر ترکیب جالبی نمیشه ممنون میشم نظراتتون رو بدونم.  

سلام. نه تنها ماهیایی که گفتین سازگار نیستن بلکه فضا و حجم آکواریومتون حتی برای یه دونه از این ماهیا کافی نیست! برای ماهیان گوشتخوار طول زیر یک متر مناسب نیست! به شما توصیه میکنم یا آکواریوم بزرگتر تهیه کنید یا ماهیان گیاه خوار نگهداری کنید!

۵ تیر, ۱۴۰۲
۲:۰۰ ب٫ظ
alikhoshdel
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 5
۳ تیر, ۱۴۰۲
5323sp_Permalink sp_Print

سلام من ابن ترکیب ماهی هارو تو اکواریوم دارم میخام اگ نوع دیگه ای میشه نگهداری کرد بگین

۱.پولی

۲.کت چوبی

۳.جوعل

۴.پرت

۵.تگزاس

۶ تیر, ۱۴۰۲
۱۲:۵۰ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1626
۹ اسفند, ۱۴۰۰
5324sp_Permalink sp_Print

alikhoshdel گفته
سلام من ابن ترکیب ماهی هارو تو اکواریوم دارم میخام اگ نوع دیگه ای میشه نگهداری کرد بگین

۱.پولی

۲.کت چوبی

۳.جوعل

۴.پرت

۵.تگزاس  

سلام

شما مواظب همین ترکیب باشید خیلیه

ماهی دیگه اضافه نکنید

تو این ترمیب هر ماهی اضافه کنید اسیب میبینه مخصوصا وقتی که اینا جا افتادن

و اینکه مواظب باشید پولی حوئل رو میل نفرماید

JDM lover

۱۳ تیر, ۱۴۰۲
۱۰:۳۲ ق٫ظ
amirhosein7308
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 32
۱ خرداد, ۱۴۰۱
5325sp_Permalink sp_Print

سلام 

من از ۷ تا اسکار بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی توی ۱۵۰ لیتر نگه داری می کنم.

ولی بعضی وقت ها اسکار هام خیلی رفتار های وحشیانه نشون میدن و همو میزنن با وجود اینکه مثلا توی مغازه ها اسکار ها آروم و بی آزار به نظر می‌رسند.

چه کار کنم اسکار هام آروم باشن و به هم حمله نکنن؟thinking

۱۳ تیر, ۱۴۰۲
۱۰:۴۵ ق٫ظ
شهریار (onlypet.ir)

مؤسس سایت
تعداد نوشته ها: 3003
۴ اسفند, ۱۳۸۹
5326sp_Permalink sp_Print

اسکار ماهی خشنی هست. تو مغازه هزار جور استرس هست. تو یکی دو روز تا جابیفتن و بفهمند دنیا دست کیه همشون فروخته شدن. اما تو اکواریوم های خانگی هم شرایط استرس زا کمتره، هم قشنگ جا میفتن و حالا میخوان به همدیگه ثابت کنن رئیس کیه.!!

بعدم ۷ تا اسکار تو ۱۵۰ لیتر واقعا زیاده.

احتمالا نرها باهم دعوا میکنن و سر قلمرو و هزار و یه جور مسئله به هم میپرن. باید اکواریومتون خیلی بزرگتر باشه و به نحوی دکوربندی شده باشه که جلوی دید هم بتونن خارج بشن.

کاربران زیر از شهریار (onlypet.ir) برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Matin 1387

1 تالار گفتگو

۱۶ تیر, ۱۴۰۲
۸:۴۵ ب٫ظ
abolfazl ameri
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 7
۱۶ تیر, ۱۴۰۲
5327sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان وقت بخیر من تازه عضو شدم و چنتا سوال داشتم اکواریوم بنده ۱۵۰ لیتر هستش و توی تانکم ۲ تا اسکار  جفت ۲ تا پنکوسی ساده و ۲ تا جوئل فیش جفت انداختم سایز بندی رو رعایت کردم و پنکوسیارو هم زودتر اضافه کردم تا درگیری کمتر بشه و تو این دو سه روز درگیری ای ندیدم حالا سوالم اینه که چه مدل غذایی براشون خوبه رو آبی میریزم ولی حس میکنم پنکوسیا یا بهشون غذا نمیرسه یا خودشون نمیخورن چون خیلی کم میان سطح اب و چیزیم نمیگیرن بنظرم حالا شاید من اینطور فکر میکنم و میخواستم راهنمایی کنید در باره ی این موضوع که همین رو آبی خوبه یا نه زیر آبی بگیرم

(روزی هم یک بار غذا میریزم براشون)

سوال دومم اینه که با این ترکیب الان از چ ماهی های دیگه ای میتونک اضافه کنم ماهی فروش گفته که پروت و سورم و پولی میتونم استفاده کنم ماهی دیگه ای هم هست که بشه با این ترکیب استفاده کرد یا نه و لطفا اگر ماهی های بالا مشکل دارند بگید مشکل با کدوم ماهی ترکیب دارند متشکرم

۱۷ تیر, ۱۴۰۲
۲:۰۸ ق٫ظ
IMAN GK
تهران

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 256
۲۹ دی, ۱۳۹۹
5328sp_Permalink sp_Print

abolfazl ameri گفته
سلام دوستان وقت بخیر من تازه عضو شدم و چنتا سوال داشتم اکواریوم بنده ۱۵۰ لیتر هستش و توی تانکم ۲ تا اسکار  جفت ۲ تا پنکوسی ساده و ۲ تا جوئل فیش جفت انداختم سایز بندی رو رعایت کردم و پنکوسیارو هم زودتر اضافه کردم تا درگیری کمتر بشه و تو این دو سه روز درگیری ای ندیدم حالا سوالم اینه که چه مدل غذایی براشون خوبه رو آبی میریزم ولی حس میکنم پنکوسیا یا بهشون غذا نمیرسه یا خودشون نمیخورن چون خیلی کم میان سطح اب و چیزیم نمیگیرن بنظرم حالا شاید من اینطور فکر میکنم و میخواستم راهنمایی کنید در باره ی این موضوع که همین رو آبی خوبه یا نه زیر آبی بگیرم

(روزی هم یک بار غذا میریزم براشون)

سوال دومم اینه که با این ترکیب الان از چ ماهی های دیگه ای میتونک اضافه کنم ماهی فروش گفته که پروت و سورم و پولی میتونم استفاده کنم ماهی دیگه ای هم هست که بشه با این ترکیب استفاده کرد یا نه و لطفا اگر ماهی های بالا مشکل دارند بگید مشکل با کدوم ماهی ترکیب دارند متشکرم  

سلام عضویتتون رو تبریک می گم

ببینید پنکوسی ها بالاخره غذا خور میشن ولی این ترکیب کلا مشکل داره یعنی فقط می تونید یکی از این جفت ها رو نگه دارید حالا اسکار از لحاظ سازگاری نسبت به اون دو جفت دیگه بهتره البته جوئل هم فکر می کنم با آفریقایی ها حتی یه سری آمریکایی ها سازگاره ولی پنکوسی با ماهی های کمتری سازگاره 

سایز آکواریومتون خیلی بزرگ نیست به درد یه جفت اسکار بیشتر نمیخوره به درد یه جفت پنکوسی کلا نمی خوره ولی خب برای یه مدت می تونید نگه دارید 

در نهایت اگه دکور بندی کنید جوئل رو با انواع آفریقایی می تونید نگهداری کنید 

البته داخل پرانتز می گم شما که می خوایید اصولی نگهداری کنید و حالا که باید ترکیب رو عوض کنید بهتره جوئلم بی خیال بشید و یه سری ماهی سازگار بریزید گوشتخوار دوست دارید یه جفت پرت و یه جفت سوروم بگیرید یکم خرج کنید سوروم واقعا رنگبندی خوبی داره

یا آفریقایی های سازگار بگیرید نگه دارید با دکور بندی اونم عمری میشه خلاصه که این ماهی های فعلی هر کدوم داستان دارنو مشکل ایجاد می کنن

۱۷ تیر, ۱۴۰۲
۲:۴۷ ب٫ظ
abolfazl ameri
کاربر تازه وارد
Members
۱۶ تیر, ۱۴۰۲
5329sp_Permalink sp_Print

سلام ممنون از جوابتون و اینه که منظورتون رو متوجه نشدم این سورم و پرت که گفتید منظورتون کنار اسکاره درسته؟

و موضوع دیگه اینه ک اگر فقط پنگوسی حذف بشه و جوئل هارو بخوام نگه دارم بازم میشه پرتو سورم رو نگه داشت یا حتما جوئل باید حذف بشه؟

چون دکور بندی جوری هست که ماهیا از دید هم خارج بشن و تو این یک هفته من یک بار هم درگیری و تنش ندیدم فقط جوئل ها گاهی دنبال هم میکنن ولی ب بقیه کار ندارن😂

و سوال دیگه هم این که اگر پرت رو حذف کنیم چون از پرت خوشم نمیاد و سادش پیدا نمیشه همه رو نقاشی کردن😂گ و پنگوسی رو هم از ترکیبم حذف کنم  چند نوع گونه ی دیگه بهم معرفی کنید که بشه کنار اسکار سوروم و جوئل نگه دارم 

و اینم بگم متوجه هستم سایز تانکم کوچیکه و قرار نیست همه ی گونه هایی که بگید رو اضافه کنم یک گونه رو انتخاب میکنم که کنار اسکار سورم و جوئل نگه دارم ینی میخوام در کل بشن هشت ماهی همراه یه کت اسپرت یا ساده

ببخشید طولانی شد😁

۱۷ تیر, ۱۴۰۲
۶:۲۳ ب٫ظ
IMAN GK
تهران

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 256
۲۹ دی, ۱۳۹۹
5330sp_Permalink sp_Print

abolfazl ameri گفته
سلام ممنون از جوابتون و اینه که منظورتون رو متوجه نشدم این سورم و پرت که گفتید منظورتون کنار اسکاره درسته؟

و موضوع دیگه اینه ک اگر فقط پنگوسی حذف بشه و جوئل هارو بخوام نگه دارم بازم میشه پرتو سورم رو نگه داشت یا حتما جوئل باید حذف بشه؟

چون دکور بندی جوری هست که ماهیا از دید هم خارج بشن و تو این یک هفته من یک بار هم درگیری و تنش ندیدم فقط جوئل ها گاهی دنبال هم میکنن ولی ب بقیه کار ندارن😂

و سوال دیگه هم این که اگر پرت رو حذف کنیم چون از پرت خوشم نمیاد و سادش پیدا نمیشه همه رو نقاشی کردن😂گ و پنگوسی رو هم از ترکیبم حذف کنم  چند نوع گونه ی دیگه بهم معرفی کنید که بشه کنار اسکار سوروم و جوئل نگه دارم 

و اینم بگم متوجه هستم سایز تانکم کوچیکه و قرار نیست همه ی گونه هایی که بگید رو اضافه کنم یک گونه رو انتخاب میکنم که کنار اسکار سورم و جوئل نگه دارم ینی میخوام در کل بشن هشت ماهی همراه یه کت اسپرت یا ساده

ببخشید طولانی شد😁  

نه اسکار و جوئل رو نمیشه باهم نگهداشت 

اگر اسکار هارو بخوایید هیچ چی نمیشه اضافه کرد چون فضا ندارید درضمن با سورم هم خونی ندارن

اگه همه رو حذف کنید می تونید انواع سورم رو با پروکسیموس و افرا و بلوآکارا و یه سری سیچلاید آروم دیگه نگه دارید ولی هشت تا اگه می خوایید نگهدارید باید کوچیک بگیرید و خوب هم سیفون کنید 

اما اگه جوئل ها رو صددر صد می خوایید باید منتظر نظر دوستان باشید

من خودم جوئل رو با سورم نگه داشتم دوستان با سورم و پرت نگه داشتن دیدم که با خیلی از آفریقایی ها نگه می دارن ولی نمی تونم درباره ی این گونه نظر قطعی بدم

راستی شما باید روزی دو   سه وعده به ماهی هاتون غذا بدید دارید بهشون گشنگی می دید

در آخر سورم و اسکار و پرت رو با هم تو آکتون نگهداری نکنید چون سازگاری خوبی ندارن و فضا هم کمه به هیچ وجه نمیشه ۸ تاشون رو باهم نگه داشت

جوئل و اسکار رو نمیتونید باهم نگهدارید 

کاربران زیر از IMAN GK برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

abolfazl ameri
۲۰ تیر, ۱۴۰۲
۱۲:۱۵ ب٫ظ
abolfazl ameri
کاربر تازه وارد
Members
۱۶ تیر, ۱۴۰۲
5331sp_Permalink sp_Print

سلام سلام آقا پنکوسیارو من رد کرذم الان بگید ماهیایی ک میتونم کنار اسکار و جوئل نگهدارم چیاس تگزاس میتونم؟ اگر دیشنهاد دیگم دارید بدید ممنونfun

۲۰ تیر, ۱۴۰۲
۱:۳۴ ب٫ظ
(SINA)

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 2239
۲۲ اسفند, ۱۳۹۹
5332sp_Permalink sp_Print

abolfazl ameri گفته
سلام سلام آقا پنکوسیارو من رد کرذم الان بگید ماهیایی ک میتونم کنار اسکار و جوئل نگهدارم چیاس تگزاس میتونم؟ اگر دیشنهاد دیگم دارید بدید ممنونfun  

سلام

همین ترکیب فعلیتون مشکل داره. جوئل آفریقایی و اسکار آمریکاییه و سیچلاید های آمریکایی و آفریقایی سازگاری خوبی ندارن.

پیشنهاد می کنم جوئل رو حذف کنید. در اون صورت می تونید در کنار اسکار، پرت، تگزاس و دراگون نگهداری کنید. پرت های نر چون عقیم هستن، از پرت های ماده برای نگهداری در کنار اسکار استفاده کنید، دراگون هم با رعایت سایزبندی با اسکار سازگاره. اسکار رو با هم نوع خودش هم می تونید نگهداری کنید.

توانا بُوَد هر که دانا بُوَد ز دانش دل پیر برنا بُوَد

آکواریوم من

۲۰ تیر, ۱۴۰۲
۹:۰۴ ب٫ظ
abolfazl ameri
کاربر تازه وارد
Members
۱۶ تیر, ۱۴۰۲
5333sp_Permalink sp_Print

سلام ممنون از جوابتون ی سوال این که اگر پرت نر عقیمه چجوری تکثیر میشه این ماهی؟

و دوم این ک اگر اسکارو حذف کنم با جوئل چیا میتونم نگه دارم ببینم از کدوم ترکیب خوشم میاد که همین اول ی ترکیب درست بچینم

با اسکارم اگر ماهی دیگه ای هست ک سازگار باشه بگید لطفا

۲۰ تیر, ۱۴۰۲
۹:۴۷ ب٫ظ
(SINA)

کاربر نمونه
Members
۲۲ اسفند, ۱۳۹۹
5334sp_Permalink sp_Print

abolfazl ameri گفته
سلام ممنون از جوابتون ی سوال این که اگر پرت نر عقیمه چجوری تکثیر میشه این ماهی؟

و دوم این ک اگر اسکارو حذف کنم با جوئل چیا میتونم نگه دارم ببینم از کدوم ترکیب خوشم میاد که همین اول ی ترکیب درست بچینم

با اسکارم اگر ماهی دیگه ای هست ک سازگار باشه بگید لطفا  

سلام

پرت های نر عقیم هستن، حتّیٰ ممکنه ماده ها تخمریزی کنن ولی نرها نمی تونن بارورشون کنن، به روش های تخصصی تری تکثیر میشن.

می تونید نایف و ردتیل و گربه ماهی های بزرگ رو هم با اسکار نگهداری کنید.

جوئل ماهی خشنیه و بهترین و سالم ترین راه اینه که تک گونه نگهداری کنید، یا اگه هم تانکی می خواین باید از ماهی های خشن و بزرگ جثّه استفاده کنید که در این صورت هم جنگ و درگیری به وجود خواهد اومد. اگه جوئل شما باکس باشه با آفریقایی های دیگه جور در میاد، چون باکسش از معمولیش آروم تره و حتّیٰ ممکنه کتک بخوره.

کاربران زیر از (SINA) برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

abolfazl ameri

آکواریوم من

۲۲ تیر, ۱۴۰۲
۷:۴۱ ب٫ظ
blue2006

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 126
۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸
5335sp_Permalink sp_Print

سلام

من تو دانکن یه جفت دماسونی دارم

تانکم ۲۵۰ لیتره

شما برای اضافه کردن ماهی به این تانک چی پیشنهاد میکنید

پنج شش تا دماسونی دیگه بگیرم یا ماکرو اضافه کنم ؟

اگه ماهی دیگه ای هم پیشنهاد می کنید بگین 

۲۲ تیر, ۱۴۰۲
۸:۰۶ ب٫ظ
(SINA)

کاربر نمونه
Members
۲۲ اسفند, ۱۳۹۹

سلام

می تونید از سیچلاید های ماکرو، الکتریک بلو، اوراتوس، مارمالاد، آیس دم زرد و لجن خوار استفاده کنید. دوستان تو سایت می گفتن سیچلاید های دریاچهٔ مالاوی با هم سازگارن ولی به شرطی که تانکتون دکوربندی شده و فضای کافی داشته باشه.

آکواریوم من

۲۲ تیر, ۱۴۰۲
۸:۱۴ ب٫ظ
blue2006

کاربر عالی
Members
۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸
5337sp_Permalink sp_Print

(SINA) گفته

سلام

می تونید از سیچلاید های ماکرو، الکتریک بلو، اوراتوس، مارمالاد، آیس دم زرد و لجن خوار استفاده کنید. دوستان تو سایت می گفتن سیچلاید های دریاچهٔ مالاوی با هم سازگارن ولی به شرطی که تانکتون دکوربندی شده و فضای کافی داشته باشه.  

ممنون از راهنمایی شما

توی آکواریوم یه صخره مصنوعی و چندتا گیاه مصنوعی و یه کوزه هم هست . فضا خیلی زیاده fun ولی به نظرم دکورش کم باشه 

تو ماهی های بالا پیشنهاد خودتون چیه ؟ 

۲۲ تیر, ۱۴۰۲
۹:۳۰ ب٫ظ
(SINA)

کاربر نمونه
Members
۲۲ اسفند, ۱۳۹۹
5338sp_Permalink sp_Print

blue2006 

ممنون از راهنمایی شما

توی آکواریوم یه صخره مصنوعی و چندتا گیاه مصنوعی و یه کوزه هم هست . فضا خیلی زیاده fun ولی به نظرم دکورش کم باشه 

می تونید از بستر ماسه ای و دکور صخره ای یا سنگی استفاده کنیدsf-laugh_gif

آکواریوم من

۲۳ تیر, ۱۴۰۲
۲:۴۰ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1626
۹ اسفند, ۱۴۰۰

blue2006 گفته

(SINA) گفته

سلام

ممنون از راهنمایی شما

سلام در ادامه حرف های اقا سینا

مالاوی ها خیلی گیاه دوست ندارن صخره باشه بهتره

باید فضا جوری باشه که بتونن برن لای سنگا و خیلی چشمشون به هم نیوفته 

اینا خیلی به فضای باز احتیاج ندارن فقط و فقط سنگ و غار و اینجور چیزا براشون مثل بهشته

بین ماهی هایی هم که اقا سینا گفتن هرکدوم سلیقه تون هست میتونید انتخاب کنید مثلا پیشنهاد من ماکرو هست اما ممکنه شما خیلی خوشتون نیاد اینجا سلیقه خودتون مهمه 

بهتره هر ماهی هم گرفتین جفت نر و ماده باشن 

آقا سینا من جای شما بودم تا سال دیگه پست نمیزاشتم تعداد پست هاتون خیلی عدد خوبی ایستادهhahaha2

امسال سال ۲۰۲۳ میلادیه دقیقا مثل تعداد پست هاتونblink

کاربران زیر از Matin 1387 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

(SINA)

JDM lover

۲۳ تیر, ۱۴۰۲
۷:۱۵ ب٫ظ
blue2006

کاربر عالی
Members
۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸
5340sp_Permalink sp_Print

Matin 1387 گفته

blue2006 گفته

(SINA) گفته

سلام

ممنون از راهنمایی شما

سلام در ادامه حرف های اقا سینا

مالاوی ها خیلی گیاه دوست ندارن صخره باشه بهتره

باید فضا جوری باشه که بتونن برن لای سنگا و خیلی چشمشون به هم نیوفته 

اینا خیلی به فضای باز احتیاج ندارن فقط و فقط سنگ و غار و اینجور چیزا براشون مثل بهشته

بین ماهی هایی هم که اقا سینا گفتن هرکدوم سلیقه تون هست میتونید انتخاب کنید مثلا پیشنهاد من ماکرو هست اما ممکنه شما خیلی خوشتون نیاد اینجا سلیقه خودتون مهمه 

بهتره هر ماهی هم گرفتین جفت نر و ماده باشن 

آقا سینا من جای شما بودم تا سال دیگه پست نمیزاشتم تعداد پست هاتون خیلی عدد خوبی ایستادهhahaha2

امسال سال ۲۰۲۳ میلادیه دقیقا مثل تعداد پست هاتونblink  

ممنون از راهنمایی تون

من خودم هم به دوتا گزینه رسیدم که به جمع بندی نرسیدم

اول این که چهار یا پنج تا دماسونی دیگه خریداری کنم این طوری دماسونی ها آروم تر می شن و کمتر رفتار پرخاشگرانه نشون می دن ولی نیاز به کوزه و دکور بندی بیشتر هست

دوم این که پنج شش تا ماکرو به آکواریوم اضافه کنم . در این صورت آکواریوم زیبا تر به نظر میاد ولی از رفتار پرخاشگرانه دماسونی ها مطمئن نیستم.

یه مورد دیگه هم هست که باعث تعجب من شده

وقتی دماسونی ها رو خریدم دوتا مولی تو آکواریوم داشتم . گفتم اینا یه روزه ترتیب مولی ها رو می دن ولی اصلا با هم کاری ندارن . دماسونی ها بیشتر کف آکواریوم حرکت می کنند و مولی ها بالای آب

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی:
108 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
2 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111