سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 237 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۱۳ اسفند, ۱۴۰۰
۹:۰۰ ب٫ظ
mohamad hüseyn
اورمیه

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 266
۲ آذر, ۱۴۰۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
4721sp_Permalink sp_Print

حسنHTB گفته

سلام 

سازگاری نسبی دارن

پنگوسی هر ماهی ای رو امتحان میکنه برای خوردن

کلش رو میگیره ببینه میتونه بخورتش یا نه

پنگوسی ماهی ای نیست که بشه با هر ماهی ای ترکیب‌ش کرد  

دوستان ببخشید در مورد سازگاری گوشتخوارها اینهمه سوال میپرسمpray همشون برام تجربه هست

ترکیب ماهی پنکوس شکاری،لوچ دلقک،کت وارونه،سیلور دالر چجوریه خوبه؟دیگه چه ماهیایی میشه اضافه کرد؟

یه ترکیب خوب و متنوع میخوامbye

۱۳ اسفند, ۱۴۰۰
۹:۱۲ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1289
۵ شهریور, ۱۴۰۰

سلام 

اگه سایز بندی مناسب باشه تا پنگوسی نتونه به کسی اسیب بزنه 

مخفیگاه هم واسه لوچ و کت وارونه باشه مشکلی نیست 

میتونید شارک کرم و شارک رنبو بزرگ هم اضافه کنید 

سوروم ، بلو اکارا ، افرا ، پولی البینو ( با سایر بندی مناسب) ، کت چوبی و...

ولی اگه بلو اکارا گرفتید حواستون باشه خیلی کوچیک نباشه 

کاربران زیر از -paradox برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

mohamad hüseyn
۱۳ اسفند, ۱۴۰۰
۹:۲۱ ب٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 790
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰
4723sp_Permalink sp_Print

لوچ دلقک مناسب نیست‌چون رشد کندی داره و پنگوسی رشد سریعی داره به راحتی بعد یه مدت لوچه رو شکار میکنه هم به خودش آسیب میزنه هم لوچه رو میکشه.

موفق و پیروز باشیدblinkbye

کاربران زیر از Shahed برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

mohamad hüseyn

اگر ماهی ها میتونستن از وضعیتشون تو دنیا داد بزنن گوش های ما کر می شد

۱۳ اسفند, ۱۴۰۰
۱۰:۴۲ ب٫ظ
mohamad hüseyn
اورمیه

کاربر عالی
Members
۲ آذر, ۱۴۰۰
4724sp_Permalink sp_Print

-paradox گفته
سلام 

اگه سایز بندی مناسب باشه تا پنگوسی نتونه به کسی اسیب بزنه 

مخفیگاه هم واسه لوچ و کت وارونه باشه مشکلی نیست 

میتونید شارک کرم و شارک رنبو بزرگ هم اضافه کنید 

سوروم ، بلو اکارا ، افرا ، پولی البینو ( با سایر بندی مناسب) ، کت چوبی و...

ولی اگه بلو اکارا گرفتید حواستون باشه خیلی کوچیک نباشه   

سایز پولی نسب به پنکوس چه قدر باید باشه؟پولی تایگر نمیشه؟

واینکه کت چوبی با کت وارونه میخونه؟

۱۳ اسفند, ۱۴۰۰
۱۱:۴۹ ب٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰

با بارب حلب،به طور کلی پولی پتروس نوعش آنچنان فرقی نمیکنه!و سیلور شارک و سیلور دالر وکت واروونه،پلکو یا همون لجن خوار.گورامی غول پیکر و ....بعد فکر نمیکنم کت چوبی رو بشه با پنگوسی شکاری نگهداری کرد چون کت چوبی حدودا تا بیست  سانت رشد میکنه ولی پنگوسی از این بزرگتر میشه و فکر نکنم از یه سایزی به بعد بشه نگهداری کرد.

تو منابع خارجی هم اسکار ذکر شده ولی تو ایران میگن با پنگوسی نگهداری نشه بنده هم چون تجربه اش رو ندارم نظر نمیدم.

۱۳ اسفند, ۱۴۰۰
۱۱:۵۴ ب٫ظ
mohamad hüseyn
اورمیه

کاربر عالی
Members
۲ آذر, ۱۴۰۰

پس ترکیب شد :پنکوس شکاری ،کت وارونه،سیلور دالر، پولی تایگر،کت چوبی 

نایف رو هم می تونم اضافه کنم؟

راستی سایز پولی نسبت به پنکوسی رو نفرمودین کوجیک باشه یا بزرگ

۱۴ اسفند, ۱۴۰۰
۰:۱۲ ق٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
۵ شهریور, ۱۴۰۰
4727sp_Permalink sp_Print

Shahed گفته
لوچ دلقک مناسب نیست‌چون رشد کندی داره و پنگوسی رشد سریعی داره به راحتی بعد یه مدت لوچه رو شکار میکنه هم به خودش آسیب میزنه هم لوچه رو میکشه.

اگه اوایل سایز مناسبی داشته باشن هیچ مشکلی پیش نمیاد 

باید از همون اول توی یه سایز مناسب به هم معرفی بشن و بعد از اون میتونن کنار هم زندگی کنن 

مگه اینکه پنگوسی ۳۰ سانتی رو همون اول با یه لوچ ۵ سانتی نگهداری 

Shahed گفته
با بارب حلب،به طور کلی پولی پتروس نوعش آنچنان فرقی نمیکنه!و سیلور شارک و سیلور دالر وکت واروونه،پلکو یا همون لجن خوار.گورامی غول پیکر و ....بعد فکر نمیکنم کت چوبی رو بشه با پنگوسی شکاری نگهداری کرد چون کت چوبی حدودا تا بیست  سانت رشد میکنه ولی پنگوسی از این بزرگتر میشه و فکر نکنم از یه سایزی به بعد بشه نگهداری کرد.

تو منابع خارجی هم اسکار ذکر شده ولی تو ایران میگن با پنگوسی نگهداری نشه بنده هم چون تجربه اش رو ندارم نظر نمیدم.

این مورد پنگوسی و کت چوبی رو که گفتید اصلا نیستم 

مگه ایشون قراره پنگوسی ۴۰ سانتی رو نگه دارن ؟؟ ایشون خیلی سریع ترکیب هاشون رو عوض میکنن و حتی کت چوبی تا بیست سانت هم نمیرسه 

الان آقا نوید کت چوبی و پنگوسی چند وقته دارن ؟ مشکلی داشتن؟

اگه با این منطق که پنگوسی تا ۶۰ سانت رشد میکنه بریم جلو که هیچ کدوم از ماهی های ایشون سازگار نیستن 

بعد ی سوال کت چوبی با پنگوسی سازگار نیست اونوقت  گورامی غول پیکر با سیلور دالر سازگاره  ؟

سیلور شارک هم با این ترکیب سازگار نیست چون حرکات تند پنگوسی باعث استرس میشه واسش 

mohamad hussein گفته
پس ترکیب شد :پنکوس شکاری ،کت وارونه،سیلور دالر، پولی تایگر،کت چوبی 

نایف رو هم می تونم اضافه کنم؟

راستی سایز پولی نسبت به پنکوسی رو نفرمودین کوجیک باشه یا بزرگ  

پولی باید یه جوری باشه که تو دهن پنگوسی جا نشه سیلور دالر ها و کت وارونه  هم نباید اندازه دهنش باشن 

موفق باشید flower

mohamad hüseyn
۱۴ اسفند, ۱۴۰۰
۰:۲۸ ق٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰
4728sp_Permalink sp_Print

خب اول از همه مگه مثلا رو اکانت ایشون نوشته که ماهی هارو چه مدت نگه میدارن که من بخوام بدونم؟من وظیفم به عنوان عضوی از سایت اینه که اصول رو بهشون بگم.حالا اینکه خودشون میخوان چیکار کنن که به بنده مربوط نمیشه.بعد هم اینکه شما اصلا رو ترکیب های آقا نوید حساب نکنید و به کسی هم پیشنهاد ندید اصلا خود ایشون تو بیو شون نوشتن با ترکیبی عجیب و غیرعادی!خودشون هر وقت ویدیویی میزارن مینویسن این ترکیب رو به کسی پیشنهاد نمیدم سازگاری ترکیب های ایشون بر پایه شلوغی بیش از حد تانکه.بعد به جز این احتمالا الان شما تحت تاثیر پیام آقا ایمان راجب گورامی غول پیکر هستید.گورامی غول پیکر وقتی بچه است درسته قلمرو طلبه حتی با همنوع خودش هم به زور میسازه!ولی وقتی بزرگ میشن با همنوع های خودشون تو تعداد زندگی میکنن و به ماهی های بزرگتر از خودشون حتی نگاه چپ هم نمیکنن.با ماهی های کوچکتر هم بستگی به سایز داره ولی با سیلور دالر کاری نداره همین الان تو سایت های خارجی هم بزنید میبینید که نوشتن دالر رو با گورامی غول پیکر نگهداری کنید.بعد به جز این پنگوسی هیچ گونه استرسی واسه سیلور شارک ایجاد نمیکنه.خود سیلوز شارک استاد حرکت های استرسیه،سریع و پرش های بلنده حرکات پنگوسی آنچنان استرس خاصی توش ایجاد نمیکنه.

راستی آقا امیر لوچ دلقک قیمت بسیار بالایی داره سایز درشتش هم گیر نمیاد ایشون تهش ده سانتش رو بخرن که شما حتی اگه پنگوسی ۵ سانت هم بخری بعد از چند ماه هیکلش چند برابر لوچ دلقکه میشه.

mohamad hüseyn

۱۴ اسفند, ۱۴۰۰
۷:۳۴ ق٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
۵ شهریور, ۱۴۰۰

آقا اصلا اوکی ترکیب آقا نوید غلطه ، اقا محمد حسین هم نگفتن تا کی میخوان نگهدارن 

ولی ی سوال کت چوبی رو نمیشه با پنگوسی نگهداشت ولی چرا دالر رو میشه ؟ دالر که از کت چوبی رشدش کمتره 

بالا هم گفتم خدمتتون اگه بخوایم روی این قضیه رشد بی نهایت پنگوسی حساب کنیم که هیچ کدوم از ماهی های ایشون سازگار نیستن 

ببینید، آقا ایمان طی این مدتی که گورامی داشته کلی فیلم و عکس  واسم فرستادن و من و ایشون کلی راجبش حرف زدیم پس من این ماهی رو میشناسم 

وقتی که بچه اس درسته خیلی وحشی بازی در میاره بزرگ هم بشه شاید دیگه مثل بچه گی هاش فقط دنبال اذیت کردن نباشه اما بازم اون خلق و خوی مهاجم خودشو داره

اسفرانوس رو اگه از بچه گی بخرن که پدر دالر ها رو درمیاره اگه هم سایز بزرگ بخرن درسته دالر هارو میخوره 

بعد ی سوال منابع خارجی نمیتونن اشتباه کنن اصلا اگه ۱ در میلیون باشه درصد اشتباه شون بازم میشه دیگه ؟

من اصلا منطق شما رو که میگید کت چوبی با پنگوسی سازگار نیست اما اسفرانوس با دالر هست رو نمیفهمم اگه هم سازگار باشه با دالر آور سایز سازگاره 

سیلور شارک در کل ماهی ارومیه مگه اینکه یکی بهش استرس بده تا حرکات استرسی بده تما پنگوسی دست خودش نیست و باید هی تند تند حرکت کنه تا بتونه اکسیژن بگیره و نفس بکشه پس با این حرکت شارک هم دیوونه میشه و...

تازه پنگوسی تا ۱ متر هم رشد میکنه و شارک تا ۳۰ سانت پس ، ممکنه شارک رو بخوره 

mohamad hüseyn
۱۴ اسفند, ۱۴۰۰
۹:۵۰ ق٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰

مطالبی که فرمودید تا حدودی منطقیه ولی درست نیست.اسفرانموس تو آکواریوم تهش تا ۶۰ سانت بریه دالر اور سایز هم تا ۳۰ سانت.اسفرانموس مثل ردتیل نیست که قد کل هیکلش دهن داشته باشه که بتونه دالر هارو بخوره اتفاقا نسبت به هیکلش دهن متناسب و نسبتا کوچکی هم داره بعد من خودم یه اسفرانموس ۶۰ سانتی دیدم که کم مونده بود دستمو داغون کنه ولی با سیچلاید های آفریقایی و ماهی های ریز دیگه که همشون حدودا ده سانت بودن داشت به خوبی و خوشی زندگی میکرد که البته این واقع عجیب بود دیگه.پنگوسی همونطور که آقا حسن گفتن ماهی هارو میکنه تو دهنش و دهن بزرگی هم داره.بعد برای این دالر با پنگوسی میسازه چون شکل بدن دالر پهنه به این راحتی ها نمیره تو دهنش اگه بره هم خورده نمیشه.ولی کت چوبی دقیق فرم بدنش مثل پنگوسیه حالا کافیه که این پنگوسیه به قدی بشه که بتونه کت چوبیه رو بخوره مثل ماکارونی میکشتش داخل.در کل این بحث رو هم دیگه ادامه ندیم هر کسی دلایلش رو اورد دیگه باید بزاریم خود ایشون تصمیم بگیرن.

mohamad hüseyn

۱۴ اسفند, ۱۴۰۰
۱۲:۴۴ ب٫ظ
AROWANA. OSCAR
لرستان.خرم آباد دریاچه مالاوی

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1650
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
4731sp_Permalink sp_Print

Shahed گفته
خب اول از همه مگه مثلا رو اکانت ایشون نوشته که ماهی هارو چه مدت نگه میدارن که من بخوام بدونم؟من وظیفم به عنوان عضوی از سایت اینه که اصول رو بهشون بگم.حالا اینکه خودشون میخوان چیکار کنن که به بنده مربوط نمیشه.بعد هم اینکه شما اصلا رو ترکیب های آقا نوید حساب نکنید و به کسی هم پیشنهاد ندید اصلا خود ایشون تو بیو شون نوشتن با ترکیبی عجیب و غیرعادی!خودشون هر وقت ویدیویی میزارن مینویسن این ترکیب رو به کسی پیشنهاد نمیدم سازگاری ترکیب های ایشون بر پایه شلوغی بیش از حد تانکه.بعد به جز این احتمالا الان شما تحت تاثیر پیام آقا ایمان راجب گورامی غول پیکر هستید.گورامی غول پیکر وقتی بچه است درسته قلمرو طلبه حتی با همنوع خودش هم به زور میسازه!ولی وقتی بزرگ میشن با همنوع های خودشون تو تعداد زندگی میکنن و به ماهی های بزرگتر از خودشون حتی نگاه چپ هم نمیکنن.با ماهی های کوچکتر هم بستگی به سایز داره ولی با سیلور دالر کاری نداره همین الان تو سایت های خارجی هم بزنید میبینید که نوشتن دالر رو با گورامی غول پیکر نگهداری کنید.بعد به جز این پنگوسی هیچ گونه استرسی واسه سیلور شارک ایجاد نمیکنه.خود سیلوز شارک استاد حرکت های استرسیه،سریع و پرش های بلنده حرکات پنگوسی آنچنان استرس خاصی توش ایجاد نمیکنه.

راستی آقا امیر لوچ دلقک قیمت بسیار بالایی داره سایز درشتش هم گیر نمیاد ایشون تهش ده سانتش رو بخرن که شما حتی اگه پنگوسی ۵ سانت هم بخری بعد از چند ماه هیکلش چند برابر لوچ دلقکه میشه.

سلام خدمت دوستان من یه نکته بگم درسته که سازگاریه ماهی های گوشت خوار من بر پایه تراکمه ولی سازگاری کت چوبی پنگوسی ربطی به تراکم اکواریوم نداره!پنگوسی کاری به تراکم نداره هرماهی تو دهنش جا بشه میخوره از هم نوع خودش تا ماهی های دیگه.العانم میبیند من پنگوسی شکاری دارم کنار ماهی هام تا وقتی پنگوسی نتونه بخورشون میتونم کنارشون نگهش دارم.به طور مثال کت چوبی تا زمانی کنار پنگوسی دوام میاره که اندازه دهنش نباشه و وقتی که پنگوسی سایزش به اندازه رسید که بتونه کت چوبی رو بخوره دیگه نمیشه کنار هم باشن پس بعضی ماهی تا یه زمان محدودی میتونن کنار هم باشن ما تو این تتایپیک باید یه ترکیبی به مردم پیشنهاد بدیم که بعد از یه مدت مجبور نشن ماهیاشون دونه دونه رد کنن یا یه ماهی رو تعویض کنن که کارشونم سخت بشه.ما باید یه ترکیب پیشنهاد بدیم که درصد سازگاریشون بالا باشه و زمان زیادی اون ماهی ها کنار هم زندگی کنن و سازگار بمونن .یکی مثل من میاد تو تغذیه ماهی هاش دقت به خرج میده تا همه ماهی ها با هم در یک اندازه رشد کنن یکی هم نمیتونه این مقدار دقت رو به خرج بده پنگوسی زود تر رشد میکنه ماهی ها رو میخوره دردسر میشه. در حالت عادی اگر شما بیای کوبان دالر تو یه اکواریوم بزاری قطعا دالر کشته میشه  ولی اگر مثل من بیاید اکواریوم شلوغ کنید هم دالر زنده میمونه هم کوبان (البته با ریسک)چرا چون اون ماهی در اون تراکم اصلا علاقه به قلمرو طلبی یا پرخاش گری نشون نمیده. اگر کسی با این زمان محدود مشکلی نداشت میتونه نگهداری کنه اگرم نمیتون بهتره سراغ ترکیب های پر ریسک نره.موفق باشیدthumbs-up

کاربران زیر از AROWANA. OSCAR برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

-paradox, Shahed, mohamad hüseyn

۱۴ اسفند, ۱۴۰۰
۱:۳۱ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3111
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
4732sp_Permalink sp_Print

سلام 

قبلا گفتم خدمتتون پنگوسی با ماهی ها سازگار نیست مگر در آکواریوم های خیلی بزرگ و اینکه بالغ باشن و بقیه ماهی ها برای خودشون سرگرمی داشته باشن مثلا دوسه تا باشن تا بتونن با هم سر خودشون رو گرم کنن

علت اینکه میگم پنگوسی (گوشت‌خوار) با هیچ ماهی ای سازگار نیست اینکه اگه یه ماهی مثل اسکار بهش ضربه بزنه که میزنه پنگوسی هیچ کاری نمیتونه بکنه جز فرار کردن و هیچ دفاعی از خودش نداره دست بالاتر پنگوسی فقط شنای سریع‌ش هست که توی آکواریوم های کمتر از ۲ متر خودشو نشون نمیده و ابزاری برای زنده موندن خودش نداره از چشم های خودش هم استفاده نمیکنه و بیشتر از حسگر های جریان آب میفهمه که یه چیزی داره بهش نزدیک میشه که اگه در داخل آکواریوم جریان آب توسط فیلتر های داخلی خیلی زیاد باشه این حس پنگوسی هم با خطا مواجه میشه و بیشتر آسیب میبینه 

درضمن اسکار برعکس پنگوسی بسیار زیاد از چشم هاش استفاده میکنه و با اینکه شنای کندی داره اما ضریب هوشی بالایی توی حمله کردن داره و ماهی رو یک گوشه به دام میندازه و اگه ماهی بخواد فرار بکنه راهی نداره تا از جلوی اسکار رد بشه و اون وقت ضربه بدی میخوره

اما پنگوسی چیکار میتونه بکنه؟ تقریبا هیچی فقط میتونه ببلعه ولی نمیتونه مثل سیچلاید ها ضربه بزنه پس باید کنار ماهی هایی باشه که نتونن بهش ضربه بزنن و نتونن این دوتا همدیگه رو قورت بدن پس چه ماهی هایی حذف میشن؟ تقریبا اکثر ماهی های آب شیرین به جز چند مورد کت فیش ها که میتونن در اندازه بالغ کنارش دووم بیارن

پنگوسی چوبی هم تو آکواریوم خیلی بترکونه ۱۰ سانت بشه کی گفته ۲۰ سانت میشه. اون برای طبیعت هست. ماهی جالبی هم هست رفتار های عجیب و غریبی داره و از خودش صدا هم تولید میکنه و ما کاملا میتونیم بشنویم صدای بلندی داره و انگار که دری که لولا روغن نخورده داره رو باز کردین یه چیزی شبیه به اونه

رشد ماهی ها هم ربطی به اندازه غذایی که میخوره نداره بعضی ماهی ها بزرگ تر و قوی تر میشن بعضیا هم نه این بستگی به ژنتیک ماهی داره 

پنگوسی هم اگه ماهی توی دهنش جا نشه بازم اقدام به خوردنش میکنه حتی ماهی ای که تو دهنش جا نشه رو میکنه تو دهنش و دیدم که حتی پنگوسی ماهی تو دهنش گیر کرده و مرده

خلاصه اینکه پنگوسی رو تکی نگهدارین خیلی قشنگ تر و کم دردسر تر هست

لوچ و شارک و... که اصلا دورشو کامل خط بکشین

کاربران زیر از حسنHTB برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Shahed, mohamad hüseyn
۱۴ اسفند, ۱۴۰۰
۷:۰۰ ب٫ظ
mohamad hüseyn
اورمیه

کاربر عالی
Members
۲ آذر, ۱۴۰۰

سلام ممنون از دوستان بابت راهنمای هاتون 

آقا نوید ببخشید منظورتون رو از شلوغ کردن آکواریوم نفهمیدم،منظورتون تراکم بیشتر ماهی هست یا تراکم زیاد دیزاین آکواریوم؟

آقا حسن من تو مغازه دوستم ۲تا کت چوبی ۲۰ سانتی دیدم و اونارو بهم پیشنهاد داده قیمتی هم که داده منصفانه هست منتهی پنکوس های من ۲۰ سانت هستن میترسم کت هارو بیارم واسشون یه لقمه بشن چون پنکوس ها رو خودم به شخصه دیدم که تو سایز های یکسان هم دیگه رو میخورن چه برسه به کت!

اما چون دکوراسیون آکواریوم رو سنگین کردم(تراکم زیاد)و پر از مخفیگاه هستش کت چوبی احتمال داره در مواقع خطر قائم بشه؟

راستی اینم بگم سیلور دالر های من که ۲بند هستن الان سه روزه که با پنکوس ها ۲۰سانتی سازگاری خوبی داشتن و اصلا نه تنها خورده نشدن بلکه پنکوس ها اصلا بهشون دست نمی زنن که امیدوارم این روند ادامه پیدا کنه و به مشکل بر نخورن

درمورد ماهی نایف ، می تونم اونم اضافه کنم یا بزرگ بشه(۵۰سانت!!)برام دردسر میشه؟مخصوصا برای دالر ها؟

۱۴ اسفند, ۱۴۰۰
۸:۲۶ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3111
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
4734sp_Permalink sp_Print

سلام 

اون پس پنگوسی چوبی نبوده پنگوسی انواع مختلفی داره که نوع هایی که تو ایران به اسم چوبی می‌شناسن هم خیلی انواع زیادی داره

به مدت سه روز شما میتونین هر ماهی ای رو کنار هم نگهداری کنین

من چیزی که میدونستم رو به شما گفتم 

۱۵ اسفند, ۱۴۰۰
۱۰:۵۱ ق٫ظ
AROWANA. OSCAR

کاربر هدفمند
Members
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
4735sp_Permalink sp_Print

mohamad hussein گفته
سلام ممنون از دوستان بابت راهنمای هاتون 

آقا نوید ببخشید منظورتون رو از شلوغ کردن آکواریوم نفهمیدم،منظورتون تراکم بیشتر ماهی هست یا تراکم زیاد دیزاین آکواریوم؟

آقا حسن من تو مغازه دوستم ۲تا کت چوبی ۲۰ سانتی دیدم و اونارو بهم پیشنهاد داده قیمتی هم که داده منصفانه هست منتهی پنکوس های من ۲۰ سانت هستن میترسم کت هارو بیارم واسشون یه لقمه بشن چون پنکوس ها رو خودم به شخصه دیدم که تو سایز های یکسان هم دیگه رو میخورن چه برسه به کت!

اما چون دکوراسیون آکواریوم رو سنگین کردم(تراکم زیاد)و پر از مخفیگاه هستش کت چوبی احتمال داره در مواقع خطر قائم بشه؟

راستی اینم بگم سیلور دالر های من که ۲بند هستن الان سه روزه که با پنکوس ها ۲۰سانتی سازگاری خوبی داشتن و اصلا نه تنها خورده نشدن بلکه پنکوس ها اصلا بهشون دست نمی زنن که امیدوارم این روند ادامه پیدا کنه و به مشکل بر نخورن

درمورد ماهی نایف ، می تونم اونم اضافه کنم یا بزرگ بشه(۵۰سانت!!)برام دردسر میشه؟مخصوصا برای دالر ها؟  

سلام .

صرفا برای این که ثابت کنم کت چوبی تا ۱۰ سانت رشد نمیکنه.این کت چوبی بنده هست که تا ۱۵ سانت رشد کرده و همین مدل همین شکل ۲۰ سانتش در مغازه هم دیدم.164655063346161.jpgImage Enlarger

منظورمم از تراکم میزان تعداد زیاد ماهی بود.

نایف هم در تایپیکتون گفتم حدااقل بالا ۲۰ سانت بخرید.و در اون دکوری که شما دارید مدام قایم میشه.ممکن هم هست نشه چون من یه نایف دارم هیچ علاقه به قایم شدن نداره و مدام در اکواریوم چرخ میزنه.شما  میگید پنگوسی هاتون ۲۰ سانتن اون کت چوبی ها هم ۲۰ سانتن پس مشکلی نیست.کت چوبی در مواقع خطر اگر دقت کنید روی باله باد بانیش چنتا خار داره که اگه ماهی بهش صدمه بزنه اون خار میزنهه تو بدنش همین العانم خارش زد تو انگشت من.موفق باشید

30Mahi, Shahed, Mohammad 8.731, -paradox, mohamad hüseyn, Matin 1387

۱۵ اسفند, ۱۴۰۰
۹:۴۸ ب٫ظ
mohamad hüseyn
اورمیه

کاربر عالی
Members
۲ آذر, ۱۴۰۰

سلام دوستان 

ببخشید اینهمه سوال میپرسم و ازتون ممنونم که با صبر و شکیبایی جواب میدین

یه ترکیب بهم میگین که بتونم با پنکوس شکاری نگه دارم که دالر های دو بند هم نخوره؟ هر چند ترکیب دالر و پنکوس اشتباههneutral

۱۶ اسفند, ۱۴۰۰
۰:۳۱ ق٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰
4737sp_Permalink sp_Print

به طور کلی خود این پنگوسی شکاری ها با این همه تفاوت سایزی که با دالر ها دارن بعد از یه مدت دالر هارو میخورن.با دالر درشت،بارب حلب،لجن خوار یا همون پلکو،پاکو،گورامی اسفرانموس.البته این رو بگم تو همه ی اینها باید سایز بندی رو رعایت کنید و بهتره همشون یا با پنگوسی همسایز باشن یا ازش بزرگتر باشن.بعد همشون رو هم قرار نیست با هم نگهداری کنید اینایی که گفتم بعضی هاشون با خود پنگوسی بهترن ولی به طورکلی همشون رو میشه با دالر هم نگهداری کرد.به نظر من ب جون حیوانات بازی نکنید اگه میخواید دالر رو باهاش نگهداری کنید برید دالرهارو پس بدید به جاش دالر اور سایز بگیرید که حالا حالاها خیالتون راحت باشه که خورده نمیشن اونموقع دستتون تو ترکیب هم بازتره.

mohamad hüseyn

۲۱ اسفند, ۱۴۰۰
۶:۰۶ ق٫ظ
MR....BOF
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 2
۲۱ اسفند, ۱۴۰۰
4738sp_Permalink sp_Print

سلام 

برا یه اکواریوم ۱۵۰ در۴۰ در ۶۰(ارتفاع)

این ترکیب چطوره؟

سیلور اروانا ۱ عدد 

گار ۱ عدد

پولی۳عدد 

پنکوسی کرم ۲ عدد

پنکوسی شکاری ۲ عدد

کت دراگون ۱ عدد 

کت اسپرت ۱ عدد

پیکاک باس ۳ عدد

چانا یلو مارو ۱عدد

چانا رد مارو ۱ عدد

نایف ۲ عدد

۲۱ اسفند, ۱۴۰۰
۱۰:۱۰ ق٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1637
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
4739sp_Permalink sp_Print

MR....BOF گفته
سلام 

این ترکیب چطوره؟

سیلور اروانا ۱ عدد 

گار ۱ عدد

پولی۳عدد 

پنکوسی کرم ۲ عدد

پنکوسی شکاری ۲ عدد

کت دراگون ۱ عدد 

کت اسپرت ۱ عدد

پیکاک باس ۳ عدد

چانا یلو مارو ۱عدد

چانا رد مارو ۱ عدد

نایف ۲ عدد  

این همه ماهی نره غول تو ۳۶۰ لیتر eek

آروانا رو بهتره یا به صورت تک یا نهایتا با پروکسیموس ، فرانتوزا یا سفره ماهی نگهداری کنید.  

گار بهتره تک یا فقط در کنار پولی نگهداری بشه.  

تو این ترکیب پولی فقط با گار و آروانا سازگاری داره نهایت نایف کوچک 

پنکوسی کرم عموما ماهی صلح جوییه و تو این ترکیب شقه شقه میشه . 

پنکوسی شکاری با آروانا،  چانا، گار و حتی پولی نمیمونه .

درآمدن تو این ترکیب با پیکاک،  نایف ، پنکوسی و کت اسپرت سازگاره بقیه نه .

پیکاک باس عمرا به گار یا پولی اجازه غذا خوردن بده ...

چانا هم که باید تک باشع تا هم خودش صدمه نبسته هم دور و بری هاش 

نایف هم با چانا اصلا نمیتونه کنار بیاد ...

بهترین ترکیب برای این حجم : 

آروانا - نایف - پولی 

گار - نایف - پولی 

کاربران زیر از 30Mahi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Matin 1387

یاد باد آنکه ز ما وقت سفر یاد نکرد ... 

به وداعی دل غمدیده ما شاد نکرد ...

۲۱ اسفند, ۱۴۰۰
۱۰:۳۵ ق٫ظ
AROWANA. OSCAR

کاربر هدفمند
Members
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
4740sp_Permalink sp_Print

MR....BOF گفته
سلام 

این ترکیب چطوره؟

سیلور اروانا ۱ عدد 

گار ۱ عدد

پولی۳عدد 

پنکوسی کرم ۲ عدد

پنکوسی شکاری ۲ عدد

کت دراگون ۱ عدد 

کت اسپرت ۱ عدد

پیکاک باس ۳ عدد

چانا یلو مارو ۱عدد

چانا رد مارو ۱ عدد

نایف ۲ عدد  

سلام کلا سازگاری رو در نظر نگیریم خودشون خود به خود از لیست حذف میشن

عرض ۴۰ سانت برای اروانا و گار مناسب نیست و با توجه به  رشد سریعشون دور زدن در اکواریوم براشون سخت دشوار میشه.

چنا هایی هم که فرمودید اصلا مناسب اکواریوم های جمعی نیستن و بسیار خشنن پس یا کشه میشن یا میکشن!

پنگوسی کرم هم که گیاه خواره و سازگار هم که بشه باز تو تغذیش به مشکل میخورید چون گیاه خواره.

پنگوسی شکاری و دراگون هم رشد سریع دارن و با سایز گرفتنشون اعضای اکواریوم دونه دونه خورده میشن.

پیکاک هم شانس بیارید ارومش رو خریداری کنید وگر نه کله دم برای هیچ ماهی نمیزاره هم سایز های خودشم تو اکواریوم جا بی افته میزنه.

نایف و پولی هم شب زیستن و زیاد بیرون نمیان که شما ببینیدشون.

اگر علاقه به ترکیب مانستر دارید این ترکیب رو بهتون پیشنهاد میکنم

نایف

پولی

کت اسپرت

سورم

جک دمپسی

بلو اکارا

دالر درشت

بلک گوست.

از بین اینا میتونید برای خودتون هم ترکیب ایجاد کنید.ماهی های ارومی هستن البته با سایز گرفتن جک دمپسی و سورم ممکنه که مقداری خشن بشن.موفق باشید.

Matin 1387, MR....BOF

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: msst, mehrad01, afshinh
109 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
2 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752