کشف اولین ماهی غارزی در اروپا

نخستین ماهی غارزی در اروپا کشف شد. یافته های محققان نشان می دهد این ماهی از بینایی ضعیفی برخوردار است و شباهت های زیادی به لوچ ها دارد

کشف اولین ماهی غارزی در اروپا

محققان می گویند این موجود ابزی توسط غواصان در یک غار زیرزمینی بزرگ در جنوب آلمان پیدا شده است. بدن صورتی و رنگ پریده دارد و از بینایی نسبتا ضعیفی برخوردار است. این ماهی جزو دسته لوچ ها محسوب میشود و نخستین ماهی کشف شده در غارهای اروپایی است.

دانشمندان می گویند که بیش از ۲۰۰ گونه از ماهی های غار نشین در نقاط مختلف جهان وجود دارند. اما تا به حال هیچ کدام در اروپا کشف نشده و این ماهی نخستین گونه کشف شده غارزی در اروپا محسوب می شود.

طی برسی های صورت گرفته، دانشمندان این احتمال را می دهند که این گونه جانوری حدود ۲۰۰۰۰ سال قبل از سطح زمین به غارها پناه برده است.

با تجزیه و تحلیل ژنتیکی صورت گرفته از این ماهی و شباهت های زیاد این گونه به لوچ های سنگی که در رودخانه های نزدیک به غار زندگی میکنند، دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که بتوان این ماهی را به عنوان یک گونه مجزا طبقه بندی کرد.

منبع: http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-39446505

این مطلب را به اشتراک بگذارید
twiter facebook telegram googlepluse linkedin

1 دیدگاه در “کشف اولین ماهی غارزی در اروپا

  1. lord fish

    یادمه تو بحس کتفیش تو نظرات ی نفر تو کردستان بود که میگفت ی چیزی مثل کتفیش ولی صورتی و بعد که عکس فرساد دقیقا همین بود و میگفت که داره لجن میخوره تو آکواریوم

    پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *