قلاده هوشمند برای حیوانات خانگی

صاحبان حیوانات خانگی نظیر سگ، گربه یا دیگر چهارپایان خانگی با این دستگاه کوچک میتوانند فعالیت آنها را ردیابی و پیگیری کنند.

قلاده هوشمند برای حیوانات خانگی

گجت ها در حال ورود به دنیای حیوانات خانگی هستند و به وسیله آنها میتوانید اطلاعاتی را به دست آورید که تاکنون از فهمیدن آن توسط حالات و رفتار حیوانات خانگی خود عاجز بوده اید. چندی پیش نواری به نام اینوپاتی (Inupathy) توسط یک زیست شناس ژاپنی طراحی شده بود که با اندازه گیری ضربان قلب سگ، تشخیص میداد او چه احساسی دارد. یا موتورولا در نمایشگاه MWC 2016 از گجت Verve Retrieve رونمایی کرد که به شما اجازه می‌داد تا یک حصار نامرئی برای سگ خود داشته باشید و هر وقت سگ شما از محوطه مورد نظر خارج شد، گجت، شما را از این موضوع باخبر کند.  اما حالا Felcana یک قدم از همه جلوتر رفته و سیستمی را معرفی کرده است که علاوه بر ردیابی و برسی مسائل عادی حیوانات خانگی شما اطلاعات دامپزشکی را نیز ثبت میکند و در صورت لزوم مراقبت های پزشکی از حیوانات خانگی را به شما گوشزد میکند.

درباره سیستم Felcana بیشتر بدانید!

برای صاحبان حیوانات خانگی این دستگاه برای چهارپایان کوچک و بامزه بسیار ایده آل است. شما به وسیله سیستم Felcana بر حیوان خانگیتان نظارت داشته و مطمئن خواهید بود که تمام اطلاعات مربوط به آن ثبت خواهد شد. بنابراین قادر به ردیابی و پیگیری حیوان خانگیتان در هرکجا و هر زمان که می خواهید می‌باشید.
Felcana، برای صاحبان دور از حیوان خانگیشان امنیت خاطر آورده و موجب آرامش ذهنشان می گردد. به گونه ای که اگر گربه یا سگ شما نیاز به مراقبت های پزشکی توسط دامپزشک داشته باشد به شما اطلاع رسانی کرده و یا در صورت نیاز هشدار می دهد. بدین ترتیب، صاحبان حتی در مواقع غیر حضورشان از کارهای روزمره حیوان خانگیشان مطلع می شوند. بنابراین اگر سگتان در طول روز تصمیم به خوابیدن گرفته و یا گربه تان نیاز به نوشیدن آب بیشتر دارد قلاده ردیاب به شما می گوید. Felcana، داده های موجود را به منظور تشخیص هرگونه مسائل حیوان خانگیتان برای دامپزشک ترجمه می کند.

طراحی هوشمندانه

قلاده هوشمند سگ

طراحی سیستم Felcana بر پایه سه عنصر اصلی می باشد: یک قلاده مارپیچ هوشمند، چراغ میکرو-لوکیشن که شما قادر هستید آن را در هرکجا از اطراف خانه تان قرار دهید و مرکز اصلی.

قلاده مارپیچ هوشمند

321gfs_onlypet-ir

این قلاده مارپیچ به راحتی با حیوان خانگیتان سازگاری خواهد داشت. و اندازه و وزن آن مانع از تحرک سگ یا گربه تان نخواهد شد. قلاده ای که در تصویر مشاهده می نمائید به طور مداوم بر فعالیت ها و عادات حیوانات شما نظارت داشته و تمام داده های عادات خواب، درجه حرارت بدن و خورد و خوراک را ثبت می کند. حتی این قلاده هوشمند دارای یک چراغ است که قادر هستید با استفاده از نرم افزار Felcana و بلوتوث ۵.۰ آن را به خوبی کنترل کنید. همچنین شما قابلیت روشن کردن چراغ قلاده را دارید تا در صورت نیاز بتوانید حیوانتان را حین گشتن اطراف خانه تان پیدا کنید.

چراغ

543_onlypet-ir

چراغ های قلاده سنسورهای کوچکی هستند که شما می توانید آن را اطراف خانه تان فعال کنید. هنگامیکه شما این چراغ ها را در محل های پررفت و آمد، مانند ظرف غذا و تختخواب حیوان خانگیتان نصب کنید، بدین وسیله تعامل داده ها ثبت خواهد شد.

مرکز اصلی

102_onlypet-ir

مرکز اصلی متناسب با قلاده هوشمند ساخته و شکل گرفته است. در واقع هسته اصلی مانند یک رابط بین قلاده، چراغ و پلت فرم Felcana عمل می کند. طراحان قلاده هوشمند Felcana می گویند: “قلاده مارپیچ تمام داده ها را به هسته اصلی انتقال داده و سپس آن ها را به منظور محاسبه به سیستم محاسبات ابری سوق می دهد. هسته اصلی از طریق WiFi (دو گیگاهرتز) کار می کند. هنگامیکه تمام داده ها روی پلت فرم Felcana نمایش داده شود، دستگاه بصری الگوهای فعالیت ها و عادات حیوان خانگی را تجریه و تحلیل خواهد کرد.

منابع: gadgetnews و zoomtech

این مطلب را به اشتراک بگذارید
twiter facebook telegram googlepluse linkedin

3 دیدگاه در “قلاده هوشمند برای حیوانات خانگی

  1. (Mahdi(victim

    من اصلا خوشم نمیاد از اینا بعضیاشون برای تنبه برق داره که اصلا کار خوبی نیست

    پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *