گلد فیش

گلدفیش ها از ماهیان زیبا و سنتی اب شیرین میباشد که حتما شما انها را موقع عید یا در مغازه های اکواریومی دیده اید.نگهداری انها اسان بوده و ماهیان کم توقعی هستند.بهتر است به صورت گله ای در اکواریوم های تک گونه نگهداری شوند. در ادامه سعی میکنیم به طور کامل این ماهی نسبتا دوست داشتنی را به شما معرفی کنیم

به ادامه متن توجه کنید

نام رایج : گلد فیش،ماهی طلایی” البته بسته به انواع مختلف گلدفیش،نام های متفاوتی شامل دم چادری، مرواریدی، کله شیری، کلاه قرمز، کالیگو،بلک مور و …. به انها نسبت داده شده است”

خانواده:cyprinidae

خاستگاه : چین ، ژاپن ،کره ، تایلند

حداکثر طول : ۱۰ سانتی متر

سطح شنا: کلیه سطوح آب

مکانهای جایگیری: میان سنگها،گیاهان و مواد شناور

نور مناسب: روشن ، بدون تابش مستقیم آفتاب

همزیستی: سازگاری کامل با تمام ماهیان صلح جوی اب شیرین

تغذیه: غذای خشک، کرم زنده، دافنی و …

خصوصیات فیزیکوشیمیایی : دما ۱۸ درجه سانتی گراد و پی اچ خنثی

رفتار و نوع تولید مثل : تخم ریز، در شرایط مصنوعی تکثیر شده و جزو ماهیان مقاوم برای نگهداری میباشد.

توصیه:بهتر است ۱۰ قطعه یا بیشتر از بچه ماهیان گلدفیش را خرید و پس از پرورش زیباترین آنها را نگهداری کرد. آکواریوم این گونه ماهیها باید فیلتری قوی داشته باشد و هرازگاهی آب تمیز به آن اضافه شود زیرا این ماهی ها پر خورند و به سرعت غذای خود را هضم میکنند و کثافت کاری زیادی دارند. همچنین بهتر است غذای این ماهی ها را به مقدار کم و در ۴ وعده به آنها بدهیم.

ویژگیهای جنسی : ماهی ماده کمی چاقتر است ، در فصل تخم ریزی روی سر ماهی نر لکه های رنگینی بوجود میآید.

تاریخچه: میلیونها نفر از مردم در اطراف جهان ماهیهای آکواریومی را به عنوان سرگرمی نگهداری می کنند. آنچه قابل توجه و چشمگیر است این نکته می باشد که بسیاری از این افراد پر شوق و ذوق، این سرگرمی را با نگهداری یک گلدفیش شروع کرده اند ماهی ای که قدمت آن میتواند تا چین باستان هم به عقب بازگردد این افراد با خرید یک جفت گلدفیش معمولی یا دریافت آن به عنوان هدیه ای از یک دوست به نگهداری این ماهی وارد شده اند. هر چند گلدفیشها واقعا جان سخت و پر تحملند لیکن کاملا به مهارتهای نگهدارنده اشان وابسته اند. اگر شما زمانی را صرف یادگیری اصول نگهداری ماهی کنید گلدفیش هایتان خوشحال و سلامت باقی مانده و می توانند مدت زیادی زندگی کنند. در شرایط خوب آنها توانسته اند به خوبی تا ۳۲ سال هم عمر کنند.

گلدفیش کپور بی رنگ و رو و بی روح تر از آنچه اکنون می بینیم بوده که پس از قرنها تکثیر و هیبریدگیری پرحوصله امروزه در اشکال بسیار متفاوت قابل دسترس است. امروزه تا بیش از یکصد واریته زینتی از خانواده گلدفیش های معمولی وجود دارند، واریته های شگفت انگیز بسیاری که از اشکال وحشی کپوری که از جنوب چین منشا گرفته اند به دست آمده اند گلدفیش وحشی جانوری به شدت متفاوت بود که فلس زدایی غیر معمول و طبیعتا رنگهای کاملا متفاوتی داشت ، به زودی انسان با تکثیر گلدفیش شروع به آزمایش کرد و همه نوع رنگ و فلسی ایجاد کرد. امروزه هنوز هم در ژاپن ، اروپا و آمریکای شمالی تکثیر انتخابی از گلدفیش های وحشی ادامه دارد احتمالا گروههای اصلی تکثیری از ماهیهایی که حتما اشکال غیر معمول بدن یا باله های جالب و رنگها و فلس های غیر معمول دارند به دست میآیند این واریته ها توجه تکثیرکنندگان ماهی را به خود جلب کردند، این تکثیرکنندگان از اطلاعتشان برای تولید اشکال غیر معمول طلایی باله بلند و دم بادبزنی استفاده کردند.

بدون شک گلدفیش عمومی ترین ماهی خانگی در جهان است که اجتماعش با انسان تا ۱۶۰۰ سال به عقب باز می گردد همان طور که اشاره شد این شکل خانگی و اهلی شده ازیک کپور کوچک وحشی در آبهای با جریان آرام در جنوب چین است که به کپور شباهت دارد. طی سلسله ۲۶۵ تا ۴۲۰سال پس از میلاد تکثیرکنندگان چینی متوجه تولید گه گاه نوزادانی با فلس های قرمز و جذاب توسط برخی کپورهای محلی که تا اندازه ای سبز خرمایی بودند شدند نهایتا پس از آزمایشات تکثیری که با شکیبایی تمام انجام شد آنها موفق به تولید ماهی با رنگ آمیزی بسیار جذابتری شدند طی سالهای ۱۲۰۰تا۱۳۰۰ ماهیهای نقره ای سیاه طلایی و لکه لکه ای قابل دسترس بوده و به عنوان ماهیهای خانگی کاملا متداول شده بودند طی سال ۱۵۰۰  به بعد گوناگونی شکل باله همچون دم بادبزنی و دم دستمالی شروع به ظهور کردند تا قرن شانزدهم این اشکال رفته رفته همراه با رنگ آمیزی متفاوت و اشکال مختلف بدنی و حتی اکنون اشکال گوناگون چشمی به وجود آمدند ازاین زمان به بعد تنوع های بعدی در چین ادامه یافت و گلدفیش های جالب شروع به انتشار به دیگر کشورها در اقصی نقاط جهان کردند در حدود ۱۵۰۰ سال گلدفیش ها به ژاپن زیستگاه کپورکوی راه یافتند اما ۲۰۰ سال دیگر به طول انجامید تا تکثیر آن انتشار یابد. تکثیر کنندگان ژاپنی که در تکثیر کپور کوی گویا با تجربه بودند تعدادی از گلدفیش های وحشی و بخشی از گلدفیش های توسعه یافته از چین را به دست آوردند، آنها مهارتشان را جهت توسعه برنامه های تکثیر انتخابی به کاربردند که به تولید برخی واریته های بسیار جذاب و امروزه قابل دسترس همچون گلدفیشهای کله شیری ،کالیکو ، فلس آیینه ای و شابونکن منجر گردید ازآن پس تکثیر کنندگان ژاپنی با تولید اشکالی همچون کله شیری و واریته هایی با فلس های شفاف یا بدون فلس مانند کالیکو یا شابونکن تاثیرشان را در این ماهی به طور خیلی قابل دسترسی نشان دادند. طی قرن هفدهم گلدفیش ها به بسیاری از کشورهای شرق دور معرفی شدند، بدون شک آغاز تجارت و بازرگانی و مسیرهای اکتشافی در اطراف جهان طبیعت پرتحمل و توانایی در مقاومت در برابر مسافرتهای بسیار طاقت فرسا به انتشار بعدی این ماهی در اقصی نقاط جهان کمک کرد. طی سالهای ۱۷۰۰یا شاید کمی زودتر نخستین گلدفیش ها در بریتانیا ظهور یافتند در حدود همین سالها انگلیسیها شروع به تکثیر گلدفیش کردند و برخی از آنها به قاره اروپا فرستاده شدند در سراسر قرن هفدهم گلدفیش ها از منشاهای یک واریته به غرب اروپا معرفی شده و تا اواخر قرن به روسیه رسیده بودند تا قرن نوزدهم بسیاری از انواع بسیار زینتی گلدفیشها به طور قابل توجهی در اروپا ظاهر نشدند .

گمان می رود که گلدفیشها به طی قرن هجدهم به آمریکای شمالی وارد شده اند ، هر چند برخی ازمردم معتقدند که این رخداد قریبا به ۲۰۰ سال پیشتر باز می گردد به هر حال تا اواخر قرن هجدهم یک مزرعه پرورش گلدفیش در مریلند آمریکا تاسیس یافته و بعدها نیز در طبیعت به جز در آلاسکا در هر ایالتی معرفی شده بود همچنین در این قرن دیده شد که گلدفیش هایی به استرالیا و نیوزلند وارد شده بودندو اکنون به طور گسترده ای در آبهای هر دو کشور پخش شده اند.

اکنون گلدفیشهای زینتی می توانند در اکثر نقاط ، در بیشتر کشورهای جهان یافت شوند. در بسیاری مناطق ، آنها به آبهای طبیعی ؛ جایی که جمعیتهای وحشی را تشکیل داده اند ، فرار کرده یا معرفی شدند.امروزه سالانه میلیونها گلدفیش در مزارع پرورش ماهی در آمریکای شمالی ، اروپا و شرق دور برای صادرات جهت نگهدارندگان ماهی در اقصی نقاط دنیا تکثیر می یابند.

انتخاب گلدفیش:احتملا مغازه آکواریومی محلتان باید گلچینی از معمولترین نژادهای گلدفیش را داشته باشد، اما انتخاب یکی از آنها که مناسبترین گزینه برای تنگ یا آکواریومتان باشد، می تواند قدری مشکل باشد. مسلما رنگها واشکال شگفت آور و جذاب زینتی بر انتخابتان تاثیرگذار خواهد بود ، البته باید به رفاه آتی ماهی نیز توجه داشته باشید. اگر فردی مبتدی هستید توصیه می شود واریته های پر تحملتری همچون گلدفیشهای معمولی ، شهابی و شابونکنهای کوچک را برگزینید . همین که قدری با تجربه تر شدید می توانید نگهداری اشکال زینتی تر را امتحان کنید. بخاطر داشته باشید که واریته های بسیار زینتی باید به بهترین وجهی در یک آکواریوم اختصاصی ( تاکید می کنم کاملا اختصاصی) برای خودشان نگهداری شوند. برخی از آنها بطور ویژه ای به دوره های ممتد وطولانی افت دما حساسند.

همیشه ماهیهای سالم و سرزنده را انتخاب کنید. کنترل کنید که باله ها در حالت سالم و خوبی بوده و حالت خوابیده و بسته ای نداشته باشند. یک ماهی گلدفیش سالم بطور باشکوه شنا می نماید و شاداب و سرزنده بوده و در یک گوشه از آکواریوم تنها نمی ماند.

از عاری بودن بدن از هر گونه زخم ، لکه یا سایشی اطمینان حاصل کنید. بعضی از واریته های گلدفیش نسبت به بعضی از بیماریهای رایج آکواریوم مقاومتر بوده و باعث بیماری ماهیهای تانک شما می گردند، در این زمینه پیشنهاد می گردد پس از خرید ماهیهای جدید مستقیما آنها را وارد آکواریوم اصلی نکرده و مدت زمان محدودی در قرنطینه نگهداری نمایید. ( مدت پیشنهادی قرنطینه ۱ هفته می باشد.)

چشمها باید شفاف باشند.از انتخاب هر ماهی بی حال یا با شکمهای گود افتاده و یا چشمهای فرورفته اجتناب کنید.از خرید ماهی از مخازنی که دارای تعداد بسیار زیادی ماهی بی حال و ظاهرا بیمارند، اکیدا برحذر باشید ، به شخصه پیشنهاد می کنم برای خرید هر گونه ماهی ابتدا تمامی ماهیهای داخل تانک مورد نظر را زیر نظر گرفته ، زیرا از این طریق می توانید متوجه شوید که آیا ماهی که می خرید می تواند ناقل بیماریهای آن تانک باشد یا خیر . تغذیه خوب ماهیها علامت بسیار مناسبی از صحت سلامت آنهاست.

احتمالا فروشنده ماهیهای خریداری شده شما را در کیسه پلاستیکی دارای حدود یک سوم تا دو سوم آب خواهد نمود. در این صورت ، شما یک تا دو ساعت فرصت خواهید داشت تا ماهیهایتان را بدون خطر به منزل برسانید. به هر حال ، اگر مسیر طولانی تر از این مدت است ، حتما از مغازه دار بخواهید که ماهی کمتری در هر کیسه بگذارد و یا از کیسه بزرگتری استفاده کرده و یا کیسه را با اکسیژن پر کند ( مورد آخر اکسیژن برای حمل ماهیها به شهرستانها امری ضروری است و باید رعایت گردد ، در غیر این صورت ماهیها هرگز به مقصد نخواهند رسید.)

گلدفیشها کاملا پرطاقتند، اما همانند بسیاری از ماهیها نسبت به نوسانات ناگهانی دما آسیب پذیرند ( این امر بدلیل خونسرد بودن این جانداران است). بنابراین جلوگیری از سرد شدن یا بیش از حد گرم شدن آب طی مسیر مغازه تا خانه مهم است . طی سفرهای طولانی کیسه را در جعبه ای مقوایی یا یونولیتی که نور و دما به داخل آن نفوذ نکند، قرار دهید.

گلدفیشها در بیشتر از ۱۰۰ گونه مختلف در دسترسند. علاماتی همچون رنگ آمیزی ، شکل بدن ، حالت باله و سایز و شکل چشمها که آنها را از هم متمایز می کنند ، حاصل تلاش سالهای بسیار در تکثیر انتخابی است. ضمنا پیشنهاد می گردد علاوه بر موارد ذیل در انتخاب یک گلدفیش خوب از نمونه هایی استفاده نمایید که به واریته های استاندارد نزدیک بوده تا در مراحل تکثیر با موارد غیر قابل کنترل ژنتیکی روبرو نگردید . ماهی را از تمامی نظرها اعم از ، باله ها ، دم ، شکل بدن ، وضعیت شنا و حرکت مورد بررسی قرار دهید

موفق باشید

این مطلب را به اشتراک بگذارید
twiter facebook telegram googlepluse linkedin

2,116 دیدگاه در “گلد فیش

 1. ..

  دارو خاصی نریختم یکم متیلن بلو ریختم
  امروز یکم آرتمیا خورد اما همه رو پس داد بیرون
  بیشتر تو عمق شنا میکنه
  خجالتی شده
  شکمش هم گنده تر شده
  سخت شنا میکنه

  پاسخ
  1. Sourena.B

   ممکنه آب اورده باشه.بخش آب اوردن شکم و بیماری های انگلی رو ببینید تا بفهمید کدوم هست.

   پاسخ
   1. ..

    فک کنم شکمش آب آورده بهش حمام نمک میدم و از دارو استفاده میکنم ببینم چی میشه
    ولی احتمالا بمیره 😞
    درکل ممنون

    پاسخ
 2. معید

  سلام لطفنن کمکم کنید من یدونه گلدفیش رد کپ دارم از دیروز تاحالا خودش رو ب صورت عمودی درمیاره کلش ب سمت ته تانک و دمشم ب سمت بالا تکون میخوره وقتی میرم طرفش، ولی بعد از چند لحظه دوباره همونطوری میشه محض اطلاع دیروز خیلی غذا خورد علنن ب بقیه گلدفیشام اجازه غذا خوردن نمیده لطفن هرکی میتونه کمک کنه

  پاسخ
  1. syna

   سلام
   احتمالا زیاد غذا خورده یا کیسه حواش پاره شده شما دو روز به ماهی غذا نده ببین چی میشه

   پاسخ
   1. معید

    اها ممنون ولی فکر نکنم کیسه هوا باشه اگه کیسه هوا بود ب یکی از طرفین بدنش رو اب میومد و ی چیز دیگه الان متوجه شدم توی دمش دارم رگای خونی میبینم ک تادو روز پیش نبود یادمه کاملن سفید بود با چندتا رگ خونی ولی اون رگا الان خیلی بیشتر شده

    پاسخ
    1. ناشناس

     سلام
     ماهی رو حمام نمک و تتراسایکلین بدید و کیفیت آب رو بالا نگه دارید

     پاسخ
     1. معید

      حمام نمک و انجام دادم حمام تتراسایکلن تا حالا برای هیچ کدوم از ماهیام انجام ندادم اینم امتحان میکنم ممنون

      پاسخ
     2. ۹۷۸۳۵

      سلام
      حمام تترا سایکلن چی هست و چطوری باید استفاده کنم ؟

      پاسخ
      1. معید

       حموم تترا سایکلین برای بعضی بیماری های ماهی های اکواریومی مفید یدونه کپسولشو با دو ونیم لیوان اب مخلوط کنین بعد ماهی رو ۱۰ الی ۱۵ دیقه داخلش قرار بدید ولی هیچ وقت داخل اکواریوم نریزید برای بیماری های قارچی و انگل و یکی گفته بود برای بیماری ها چشمی هم خوبه

       پاسخ
 3. ..

  ممنونم از همه
  ولی گلدفیشم مریض نبود انداختم تو تنگ کلی تخم گذاشت
  الانم حالش خوبه آما همش میره ته آب عذا هم نمیخوره
  ولی الان حالش خیلی بهتره بخش تکثیر گلدفیش هم مطالعه میکنم
  شاید از بچه هاش فیلم گذاشتم
  فقط یه سوال آیا مادرشون رو میتونم بزارم پیش تخم ها ؟
  اگه تخم ها هچ بشن ماده نمیخوره ؟

  پاسخ
 4. syna

  سلام
  اگه گلدفیش شما نر نداشته تخم ها هچ نمیشن
  بله گلدفیش تخم ها رو میخوره

  پاسخ
 5. ..

  راستش از که آکواریوم فروشی گرفتم که پیشش صد تا گلدفیش بود و بارشم تازه اومده بود ببینم چی میشه شاید هچ شدن شاید هم نه
  اگه هچ شدن بعضی هاشون رو میفروشم بعضی هاشونم میریزم تو استخر
  تایم هچ شدن تخم ها چقدر طول میکشه؟
  ( ببخشید انقدر سوال میکنم )
  ممنون

  پاسخ
  1. syna

   سلام
   فقط داخل ظرفی که تخم ها هستند حتما متیلن بلو بزن که قارچ نزنن
   والا تایم هم درست نمیدونم ولی حدود ۳روز
   خواهش میکنم

   پاسخ
 6. معید

  سلام به همگی بچه ها گلد فیش رد کپم الان بهتره حالش نسبت ب دیروز بیشتر شنا میکنه ولی حس میکنم مشکل از دمشه چون دمش رنگش ی‌جوری شده و مثل قبل نیست اصن ب نظرتون ضربه خورده دمش یا ممکنه عفونت کرده باشه ؟یا مشکل چیز دیگس💔💔

  پاسخ
 7. ۰۰

  سلام دوستان
  بچه گلدفیشام دارن به دنیا میان
  یک هفته نیستم ماهیام رو سپردم به کسی نمیتونم بهشون بچه آرتمیا بدم
  میخواستم بدونم میشه با پودر آرتمیا تغذیه کرد ؟
  ممنون

  پاسخ
 8. مهدی

  سلام بر دوستان عیدتون پیشاپیش مبارک
  من حدود ۳ ساله ی گلدفیش دارم که تا الان رشد خوبی داشته ولی چند وقته بیحاله و درست شنا نمیکنه و فقط وسط اکواریوم خودشو نگه داشته . قبلا خیلی سرحال بود الان احساس میکنم لاغر هم شده
  داخل اکواریوم ۵ زبرا و ۲ کوریدوراس و ۴ گلدفیش هست
  دمای اب ۲۳ درجه
  هوادهی هم انجام میشه در طول شبانه روز
  نمی دونم از چی هست . البته هنوز غذا میخوره ولی نه مثل قبل
  تا ۲ ماه پیش فقط خودش بود و ی گلدفیش دیگه ولی الان زیاد شدن شاید بخاطر اینه

  پاسخ
  1. syna

   سلام
   دوست عزیز عید شما هم مبارک
   خب درست نمیدونم ولی شما باید کیفیت آب رو بالا نگه دارید و به غذای ماهی عصاره سیر بچکانید
   منتظر سایر دوستان باشید

   پاسخ
  2. شهریار (onlypet.ir)

   میتونه به خاطر یک بیماری انگلی باشه که ماهی به راحتی علائم رو نشون نمیده و زودم قرار نیست واکنش نشون بده و بمیره ولی رفته رفته ضعیف و لاغر میشه. تحرکش کم میشه و حرکات انفجاری داره. بهتره از یک داروی تجاری مثل تترا گلد مد برای درمان استفاده کنید، البته این دارو دیگه موجود نیست و اگه هم باشه تاریخش خیلی وقته گذشته و یک داروی مشابه جنرال مثل برندهای رایجی که الان تو بازار پیدا میشن استفاده کنید. مزیت داروهای جنرال این هست که برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری های رایج بالانس شدن. حتما رژیم غذایی ماهی رو هم غنی تر کنید و تنوع غذایی رعایت بشه. کیفیت اب رو هم بهبود بدید و اکسیژن رسانی رو افزایش.

   پاسخ
 9. حسین

  سلام ببخشید گلد فیش رو میشه با گوپی نگهداری کرد؟

  پاسخ
  1. Erfan386

   خیر گلدفیش سرد ابی اما گوپی اب گرم نیاز داره(۲۶/۲۷درجه)
   از نظر تغذیه هم به وشکل می خورید کلا انتخاب مناسبی نیس.
   اما متاسفانه بعضی ها نگه میدارن که من کاملا مخالفم و اصلا به کسی پیشنهاد نمیدم…..

   پاسخ
  2. ناشناس

   خیر نمیشه
   گلدفیش سرد آبیه و گوپی گرم آبی
   و اگه گوپی تو دهن گلدفیش جا بشه بهش نه نمیگه

   پاسخ
 10. ...

  گلدفیش با هیچ ماهیی سازگاری نداره از نظر دمایی و سازگاری
  و تنها ماهی سازگار با گلدفیش استروژن هست

  پاسخ
 11. AAA.Amir

  سلام دوستان
  بنده یک سوالی داشتم.اگه ممکنه جواب بدید.
  من دو تا گلدفیش دارم که توی تنگ نگهداریشون میکنم.الان یکم رشد کردن و من چون یکدونه حوضچه نسبتاً کوچک دارم تصمیم گرفتم که ماهی هامو داخل اون نگه دارم.
  آیا این کار مشکلی نداره.یعنی میتونم اونها رو داخل هوای آزاد قرار بدم و راحت تا مدت زیادی ازشون نگهداری کنم؟
  و اینکه می تونم چند تا ماهی دیگه کنارشون نگهداری کنم؟(منظورم گلدفیش و کوی هست)
  و آیا میتونم از تعداد زیادی گیاه هم داخل حوضچه استفاده کنم؟
  ممنون میشم جواب بدید.

  پاسخ
  1. ناشناس

   سلام بله مشکلی نداره و میشه نگهداری کرد اما حواستون باشه گربه یا پرنده ای ماهی ها رو نخوره و کوی هم با بعضی از گلدفیش ها سازگاره
   درمورد گیاه هم کوی و گلدفیش گیاه ها رو از ریشه در میارن
   ولی میتونید نیلوفر و یا کاهو رو آبی بریزید
   باز منتظر نظر بقیه دوستان باشید

   پاسخ
  2. شهریار (onlypet.ir)

   دقت کنید که گلدفیش معمولی رو میتونید در حوض و استخر و اینجور محیط ها نگهداری کنید و به شرایط این محیطها اداپته میشه. اما گلدفیش های فنسی رو خیر و حساسترن و به راحتی تلف میشن.

   پاسخ
 12. jouyandeh

  دوستان من در تانکم، بدلیل تازه واردی دیسکس و ردکپ نگهداری میکنم و یادگرفتم که برا دیسکس مضره،ِآیا میشه رد کم رو در یک ظرف جدا بدون پمپ نگهداری کنم.
  ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  1. ناشناس

   خیر نمیشه
   برای ۲ ۳ روز دیگه تهش یه هفته زنده میمونن
   اگه جون ماهی هاتون مهمه زود تر ردش کنید

   پاسخ
  2. شهریار (onlypet.ir)

   بدون پمپ خیر و حتی تو ظرف بدون فیلتر خیلی سریع کیفیت اب میاد پایین و یا از سطح بالای سموم تلف میشه یا حداقلش ماهی دچار استرس میشه.
   میتونید تا رد کردنش داخل ظرف نگهداری کنید به شرط اینکه هر روز مقداری اب دپو شده رو با اب ظرف تعویض کنید. دمای محیط هم دائم اختلاف فاحشی رو تجربه نکنه.

   پاسخ
 13. مجید

  سلام من ی اکواریوم دارم یک متر طول ۳۰ سانت عرض ۵۰ سانت ارتفاع داره می خوام گلدفیش کوی زبرا کالر ویدئو انجل نگهداری کنم این ترکیب سازگار هستن باهم

  پاسخ
  1. syna

   سلام
   خیر .گلدفیش با انجل سازگاری نداره‌کالر هم انجل رو میزنه .

   پاسخ
   1. Matin 1387

    سازگاری به کنار این ها اصلا هم زیستی ندارن باهم گلدفیش اب حدودا ۲۲ درجه میخواد اما انجل ۲۸ درضمن گلدفیش خیلی اب رو کثیف میکنه درصورتی که انجل کیفیت اب زیاد لازم داره
    انجل هم بزرگ باشه کالر رو داغون میکنه اگه کوچیک باشه کالر داغونش میکنه

    پاسخ
 14. مددی

  سلام من دوتا ماهی قرمز دارم تو اکواریوم ۳۰ سانت عرض طول ۱۵ سانت ارتفاع ۲۰ سانت آیا لازمه سنگ هوا بندازم توش

  پاسخ
  1. (SINA)

   سلام
   همهٔ ماهی های قرمز اگه هیچ نشونه ای از سطح اکسیژن پایین رو نشون ندهند به سنگ هوا نیاز دارن ، این انسانی ترین و ضروری ترین راه برای کمک به ماهی قرمز برای تنفّس صحیح است .

   پاسخ
  2. شهریار (onlypet.ir)

   به توضیحات دوستم اضافه کنم که اکواریوم با این اندازه هم برای ماهی قرمز گزینه اصلا مناسبی نیست. به اکسیژن و فیلتراسیون مناسب هم حتما نیازه.

   پاسخ
 15. mostafa5112

  سلام دوستان
  برای جلوگیری از ابتلا شدن گلدفیشها به مریضی کیسه هوا چه اقدامی باید انجام داد
  ضمنا برای بزرگ شدن هد گلدفیش چه غذایی مناسبه

  پاسخ
  1. شهریار (onlypet.ir)

   از غذاهایی با رطوبت مناسب و فیبر بالا استفاده کنید. غذاهای خشک رو ابتدا خیس کنید و سپس مورد استفاده قرار بدید. تنوع غذایی رو رعایت کنید. به ماهیا استرس وارد نکنید و کیفیت اب همیشه در بهترین حالت خود قرار داشته باشه.

   پاسخ
 16. حسین

  سلام من چهار تا گلد فیش دارم و حدود یه ساله که ازشون نگهداری میکنم اما حدود یک هفته میشه که یکی از گلد فیش هام دهنش قرمز میشه (خونی میشه فکر کنم)بعد کنده میشه. الان فک بالاییش لباش کنده شده و دوباره این اتفاق داره واسه فک پایینیش میوفته ولی اینبار کل فک پایینش داره کنده میشه و فکر کنم دو سه روز دیگه کلا کنده شه.میخواستم بدونم علتش چیه و چطور درمان میشه چون این همه مدت اینجوری نشده بود.

  پاسخ
  1. شهریار (onlypet.ir)

   عفونت قارچی یا باکتریایی هست. اگه ابتدا رشد پنبه ای مشاهده کردید و سپس به اینصورت شده عفونت قارچی هست و در صورتی که دهان قرمز رنگ و خونی میشه احتمالا عفونت باکتریایی هست. کیفیت اب رو افزایش بدید و از انتی باکتریال های تجاری استفاده کنید یا ماهی رو قرنطینه کنید و شروع درمان رو با انتی بیوتیک ها مثل تتراسیکلین انجام بدید.

   پاسخ
 17. سپهر

  سلام دوستان من ۳ تا ماهی عید داشتم که امروز دیدم دارندجفتگیری میکنن و بعد یه ساعت کف تنگ ۲۰ ۳۰ تا تخم بود.تخم هارو جدا کردم و یه پمپ هوا گذاشتم واسشون.
  بچه ها کی درمیان و بعدش چیکار کنم؟

  پاسخ
  1. Sourena.B

   ۳ تا گلدفیش تو آکواریوم بودند دیگر؟تو تنگ که نبودن؟تخم ها را کجا گذاشتید؟اگر می توانید یک مقدار متیل بلو هم بزنید.کی در می آیند نمی دانم ولی آب سبز آماده کنید که در همین سایت هم توضیحش هست که ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از متولد شدن باید بهشون بدهید.

   پاسخ
 18. سپهر

  در حوض بودن.هوا خیلی گرم بود گذاشتم تنگ چن روزی که دیدم تخم ریختن.والا من متلین بلو نه میدونم چیه و نه دارمش.اب خود حوض کلا سبزه

  پاسخ
  1. Sourena.B

   در حوض هستند تخم ها؟ترجیحا گلد ها را بگذارید در همان حوض بمانند تنگ مناسب نیست.بله حوض به علت جلبک زدن آبش سبز می شود و مناسب است.

   پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code