اکواریوم rq170 | صفحه 6 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_Related موضوعات مرتبط sp_TopicIcon
اکواریوم rq170
برچسب:SS
۲۶ شهریور, ۱۳۹۸
۱۱:۵۰ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 4189
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
sp_UserOfflineSmall افلاین
101sp_Permalink sp_Print

ای بابا نگید این حرفو شما از تعدا اک های من هم بیشتر اک دارید ولی خب بهتر بود یه آک رو کاملا درست و کامل میکردید و بعد میرفتید سراغ بعدی

خلاصه این حرف رو نزن ناراحتم کردی داداشgirl-bye

کاربران زیر از ΡARSA برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

عباس م, مجتبی
۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۱۰:۳۷ ق٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
102sp_Permalink sp_Print

سلام  

اصلا این حرفها نیست همانطور که آقا پارسا گفتند الان از خیلی از ماها بهترید از کجا خبر داری الان بنده خودم چی غذا استفاده میکنم چند وقته غذای خوب گیر نیاوردم اون چیزی که ما در سای تمیگیم کار حرفه ای و ایده آل هست حالا غذا پیدا نمیشه نباید قید آکواریوم داری ر وبزنید و یا یکی پول نداره غذای آلمانی و امریکایی بخره پس نباید از ماهی نگهداری کنه ؟؟!! در این حد هم نیست اما خب از چند نمونه ماهی مقاوم با همین غذاهای چینی و .... میتونید نگهداری کنید. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

عباس م, ΡARSA
۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۱۱:۳۸ ق٫ظ
rq170
خرم اباد

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 173
۲۳ شهریور, ۱۳۹۸
103sp_Permalink sp_Print

توی عکس نمیشد دقیق از فیلتر بگم رفتم طرح مبتدیانه زدم اون جا میوه پلاستیکی  بهترین چیز برای پابه بود زیر مدیا ها اگه بازم بیشتر از یک سانت زیر اب بود ارتفاع رو میارم بالا اون فیلتر دیگه هم  کلی مدیا ها رو اوردم بالا زیرشون سنگ گذاشتم کمتر زیر اب رفتن   در مورد گورخری  نوشته بودن گلدون من  دیروز رفتم انواع اقسام مختلف بود بزرگ بزرگ ۱۰ تومن بود   چطور گلدونی خوبه برای این گورخریا  thinkingImage Enlarger

یه عده از ما  و عقایدمون خوششون نیومد ما رو  سانسور وبلاکمون کردن

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۱۱:۵۲ ق٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
104sp_Permalink sp_Print

rq170 گفته
توی عکس نمیشد دقیق از فیلتر بگم رفتم طرح مبتدیانه زدم اون جا میوه پلاستیکی  بهترین چیز برای پابه بود زیر مدیا ها اگه بازم بیشتر از یک سانت زیر اب بود ارتفاع رو میارم بالا اون فیلتر دیگه هم  کلی مدیا ها رو اوردم بالا زیرشون سنگ گذاشتم کمتر زیر اب رفتن   در مورد گورخری  نوشته بودن گلدون من  دیروز رفتم انواع اقسام مختلف بود بزرگ بزرگ ۱۰ تومن بود   چطور گلدونی خوبه برای این گورخریا  thinkingImage Enlarger

خدا رو شکر اخرین پستتون تو سایت نبود pray

فیلتر که گلدون اگه میخواید نظرم روی این گلدون مستطیلی هاست رنگشم فرق نمیکنه و پلاستیکی باشه

rq170
۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۱۲:۲۲ ب٫ظ
rq170
خرم اباد

کاربر عالی
Members
۲۳ شهریور, ۱۳۹۸

thinkingدر مورد غذا نخوردن گفتن تا دو روز مشکلی نداره الان بیشتر از دو روز شده اقا چه کار کنم موندم گورخری نر که رفته لای گیاه ها ماد هم رفته پشت سنگ ها غذا نمی خورن اصلا confused نمی دونم بخاطر چیه بخاطر محیط جدیده بخاطر جدا شدن از بچه ها شون چون اون موقعه پیش بچه هاشون بودن و  شاید روزه گرفتن  شایدم ترسیدن غذا نخوردن بیشتر از دو روز مشکل سازه یا خیر

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۱۲:۴۱ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
106sp_Permalink sp_Print

احتمال زیاد از بچه ها جدا شدند هست ولی باز صبر کنید چند روز دیگه احتمال زیاد فعلا همون جدا کردن از بچه هاشونه

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۱:۴۷ ب٫ظ
rq170
خرم اباد

کاربر عالی
Members
۲۳ شهریور, ۱۳۹۸

یه چیزی یادم رفت توی پست قبلی بنویسم الان یادم اومد پوشوندن کل سطح شیشیه که  مشکلی نداره  البته گه گداری پلاستیک رو کمی میزنم کنار ببینم  چطورن  thinkingflower اقا غذا شرکت ابزی پروران خوبه یا نه

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۲:۴۱ ب٫ظ
Artur Morgan
غرب وحشی

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 493
۱ دی, ۱۳۹۷
108sp_Permalink sp_Print

rq170 گفته
یه چیزی یادم رفت توی پست قبلی بنویسم الان یادم اومد پوشوندن کل سطح شیشیه که  مشکلی نداره  البته گه گداری پلاستیک رو کمی میزنم کنار ببینم  چطورن  thinkingflower اقا غذا شرکت ابزی پروران خوبه یا نه  

SLM

در کل غذای ایرانی از کیفیت جالبی برخوردار نیستن........

من جای شما بودم از غذاهای شرکتی مانند تترا،جی بی ال،تروپیکال،سرا و ...... میخریدم

موفق باشید.birddone

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۲:۴۳ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
109sp_Permalink sp_Print

به ظرم پلاستیک کامل نباید روش باشه چون ممکنه خفه بشن بهتر بود چهار طرفشو با روز نامه میپوشوندین

غذا هم میترسم یچیزی بگم آقا مجتبی مخالف باشه پس ابزی پروران عالیه حتما بخر خیلی خوبهverygood

شوخی کردم ابزی پروران بد نیست بخر اگه تونستی ازو بگیر نبود یا نتونستی همون ابزی پروران بگیر

اسکار هم بهتره هر چی غذا دارین به همه بدین و اختصاصیش نکنید مثلا تاپ فیش رو به همه ماهیا بدید همینجور بیومار رو همینجور انرژی رو

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۲:۴۶ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 1912
۳ آذر, ۱۳۹۷

rq170 گفته

در کل غذا های ایرانی کیفیت خیلی خوبی ندارن(البته بد هم نیستن) ولی برای ماهیای مقاومی مثل سیچلاید ها جوابگو هستن

توی این رنج قیمت غذا های انرژی و آسین‌استار از بقیه بهترن و البته آسین‌استار باز از انرژی بهتره

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۲:۵۰ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
111sp_Permalink sp_Print

amirhossein1384 گفته

SLM

در کل غذای ایرانی از کیفیت جالبی برخوردار نیستن........

من جای شما بودم از غذاهای شرکتی مانند تترا،جی بی ال،تروپیکال،سرا و ...... میخریدم

موفق باشید.birddone  

داداش امیر حسین صفحه ۶تاپیک پست ۱۰۲ رو بخون من

Mahdiiiiii گفته

توی این رنج قیمت غذا های انرژی و آسین‌استار از بقیه بهترن و البته آسین‌استار باز از انرژی بهتره  

اسین استار تو تهرون خیلی کمه و من دیدم یه مدل بیشتر غذا تولید نکرده به نظرم بی کیفیت تر از انرژی هست اگه اون غذا انرژی هایی که با کمک ترکیه ساخته شده رو بخره بهتره به نظرم

Artur Morgan
۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۵:۲۱ ب٫ظ
rq170
خرم اباد

کاربر عالی
Members
۲۳ شهریور, ۱۳۹۸

با سلام ممنون از پاسخ ها تون اما بریم سر چند  بحث در مورد اک

ماهی های مالاوی  میگن  جزء گوشتخوار ها هستن بنظر شما گوشت چی بدم بعد گوشت رو ریز کنم بدم بهشون مشکلی نداره که

در مورد واتر پمپ اب نمیشه اقا مهدی اونجا دیگه تهش بود بیشتر از این نمیشد جابه جا کردگورخری نر هر بار که نگاهی میندازم عین بز داره نگاهم میکنه حرصم رو دراوردهshark2در مورد روزنامه گفتی نمیشد اقا پارسا چون اب میریزه بیرون اکه جز پلاستیک بذارم یا خراب میشه یا گند میزنه به اون دور بر

ضد قارچ رفتم دیدم شرکت خارجی ها ماشالله ماشالله کیفیت خوب ولی از اونر ماشالله ماشالله قیمت woooooow

توی انتخاب قیمت  ایرانی داشت قیمت خوب ابزی پروران ام اف اکوا   تایوانی داشت همون اززو  المانی داشت سرا جی بی ال  امریکای هم برایت ول دروغ نگفتن قدیمی ها هر کس پولش بیشتر وضع اکواریومش بهتر thinking این رو ما از قدیمی ها شنیدیم مدیونید فکر کنید اشتباه یا مندراوردیه

امروز زنگ زدم گفت فردا بار میاد میخوام برم چند ماهی بگیرم  برای اک مالاوی  یکی  هم گوپی اینا که بذارم پیش گورخری thinking و چند تا گلدون بگیرم برای اک هام تا فردا منتظر میشیم اونوقت عکس میفرستم یادم اومد داداش پارسا در مورد تایپک اخر توجه نکردی چی گفتم گفتم اگه درست شد شد نشد تایپک اخر هنوز فعلا اوضاع نا معلومه در مورد غذا یه جا هست غذا میده ولی شرکتی نیست غذاش با مال شرکت فرق میکنه از اون انرژی اینا خیلی بهتره تا فردا خدا ببینیم چی میخواد

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۶:۱۶ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
۳ آذر, ۱۳۹۷
113sp_Permalink sp_Print

rq170 گفته
با سلام ممنون از پاسخ ها تون اما بریم سر چند  بحث در مورد اک

ماهی های مالاوی  میگن  جزء گوشتخوار ها هستن بنظر شما گوشت چی بدم بعد گوشت رو ریز کنم بدم بهشون مشکلی نداره که

در مورد واتر پمپ اب نمیشه اقا مهدی اونجا دیگه تهش بود بیشتر از این نمیشد جابه جا کردگورخری نر هر بار که نگاهی میندازم عین بز داره نگاهم میکنه حرصم رو دراوردهshark2در مورد روزنامه گفتی نمیشد اقا پارسا چون اب میریزه بیرون اکه جز پلاستیک بذارم یا خراب میشه یا گند میزنه به اون دور بر

ضد قارچ رفتم دیدم شرکت خارجی ها ماشالله ماشالله کیفیت خوب ولی از اونر ماشالله ماشالله قیمت woooooow

توی انتخاب قیمت  ایرانی داشت قیمت خوب ابزی پروران ام اف اکوا   تایوانی داشت همون اززو  المانی داشت سرا جی بی ال  امریکای هم برایت ول دروغ نگفتن قدیمی ها هر کس پولش بیشتر وضع اکواریومش بهتر thinking این رو ما از قدیمی ها شنیدیم مدیونید فکر کنید اشتباه یا مندراوردیه

امروز زنگ زدم گفت فردا بار میاد میخوام برم چند ماهی بگیرم  برای اک مالاوی  یکی  هم گوپی اینا که بذارم پیش گورخری thinking و چند تا گلدون بگیرم برای اک هام تا فردا منتظر میشیم اونوقت عکس میفرستم یادم اومد داداش پارسا در مورد تایپک اخر توجه نکردی چی گفتم گفتم اگه درست شد شد نشد تایپک اخر هنوز فعلا اوضاع نا معلومه در مورد غذا یه جا هست غذا میده ولی شرکتی نیست غذاش با مال شرکت فرق میکنه از اون انرژی اینا خیلی بهتره تا فردا خدا ببینیم چی میخواد  

آک مالاوی ها ظرفیتش تکمیله و اگه می‌خواید ماهی جدید اضافه کنید باید تعدادی از ماهیای فعلی رو رد کنید

ضد قارچ برای چی می‌خواید؟

درباره واتر پمپ هم منضورتونو نفهمیدم؛ واتر پمپ باید با چسبک به شیشه آکواریوم بچسبه به صورتی که اون خروجی که مستقیما میاد تو آکواریوم و وارد جعبه فیلتر نمی‌شه، افقی و رو به جلو باشه

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۶:۲۰ ب٫ظ
.phoenix

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1295
۳۰ آذر, ۱۳۹۶

سلام

ماهی گوشتخوار تعریف اشتباهیه که ما انجام میدیم

اینها ماهی مهاجم و نیم مهاجم هستن

گوشتخوار به اون معنا که بیشتر گوشت بخوره بیشتر بدرد ماهیهای شکارچی مثل پایک و پیرانا و سرماری میخوره

مالاویها اگه گروه صخره‌گرد باشن (اِمبونا) مثل ماکرو،بایدبیشتر رژیمشون پروتئین گیاهی باشه و تا جایی که میتونی بهتره پروتئین حیوانی بهشون ندی

اگه از گروه پیکاک peacocks و یا هَپْس باشه مثل الوناکارا اونها همه چیز خوارن و میتونن پروتئین حیوانی بیشتری بخورن

ولی پروتئین حیوانی برای اکثر‌ماهیها معنی ش گوشت قرمز نیست چون گوشت از حیوان خونگرمه و ماهی توانایی هضم اون رو به درستی نداره....یا دفع میشه  که کیفیت آب رو میاره پایین یا باعث بیماری روده و کبد میشه....پروتئینحیوانی باید از ماهی و کریل و میگو باشه

تنها گوشتی که تا حدودی قابل استفاده ست دل گاوه که میشه از اون برای تهیه غذای دست ساز استفاده‌ کرد.

شما اگه میخوای مالاوی نگه داری و شرایطش  رو داری اولا بهتره فقط یک‌گروه رو نگه‌داری تا مشکل غذا نداشته باشی

ثانیا غذای شرکتی بگیر

اگه ماکرو گرفتی تروپیکال herbivore خیلی خوبه

اگه‌گروه‌ دوم رو‌گرفتی غذای مخصوص سیکلید(سیچلاید) در بازار زیاده

بر حسب نوع گروهی که میگیری میتونی یک غذای دست ساز(با یا بدون گوشت با توجه به نوع ماهی) هم درست کنی و در کنارش استفاده کنی

کاربران زیر از .phoenix برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

sina.A, 𝓥𝓪𝓷𝓲𝓵𝓵𝓪
۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۷:۱۹ ب٫ظ
rq170
خرم اباد

کاربر عالی
Members
۲۳ شهریور, ۱۳۹۸
115sp_Permalink sp_Print

با سلام ممنون از پاسخگویی

جاتون خالی سر محل قرار گیری اک ها با یکی کلی بحثم شد کلا ضد حال زد رفتchaprast

شانس ما تهدید کرد نمیذاره کسی بهم توی شهر ماهی بفروشه که از شانس بد کل اک دار ها رفیقش هستن من ۳ نوع ماهی توی اک هام دارم یکی گورخری یکی ماکرو سفید یکی هم اوراتوس   گورخری ها فعلا رفتن قایم شدن  فکر کنم  بعد مدتی باید جنازشون رو جمع کنم  بگذریم غذا هم میگید ریخته توی شهر اقا اشتباه نکنید کجا ریخته توی شهر شما اره ریخته ولی اینجا فقر غذایی حاکمه  پس همه جا رو یجور نبینید  در مورد غذای عالی هم هست ولی پولش نیست اگه بود خوب چیزای دیگه هم جور بود در مورد دل گاو  نگو گوشتش گرونه چه برسه به دلش در کل میخوام یه چیزی بگم خوب نمیذارن بماند گفتی غذای دست ساز من چند نوع غذا میخوام برای چند نوع ماهی کسی بلد بود بگه ممنون میشم

یکی برای گورخری هام  هم غذای دست ساز هم گیاهی  هر چی گفتید ممنون

برای اوراتوس ها

برای ماکرو ها

برای گوپی امثال اون ممنون

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۸:۳۳ ب٫ظ
rq170
خرم اباد

کاربر عالی
Members
۲۳ شهریور, ۱۳۹۸

نمیدونم بگم چی سر همون ماجرا جر بحث فامیل ما پلاستیک روی اک رو کشید  از روشیشه ماهی نر یکم خود نمایی کرد  بعد چند ساعت ماده هم پشتش اومد بیرو در حضور خودم بالاخره دیدم دور زدن البته بیشتر داشتن به شیشه ضربه میزدن یا نزدیک شیشه بودن اونم وقتی من بودم ولی وقتی مادرم اومد درجا رفتن قایم شدن نمیدونم بگم خوبه یا نه thinking البته بازم  رفتن قایم شدن بگذریم بازم شد همون اش همون کاسه

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۸:۳۷ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
۳ آذر, ۱۳۹۷
117sp_Permalink sp_Print

rq170 گفته
نمیدونم بگم چی سر همون ماجرا جر بحث فامیل ما پلاستیک روی اک رو کشید  از روشیشه ماهی نر یکم خود نمایی کرد  بعد چند ساعت ماده هم پشتش اومد بیرو در حضور خودم بالاخره دیدم دور زدن البته بیشتر داشتن به شیشه ضربه میزدن یا نزدیک شیشه بودن اونم وقتی من بودم ولی وقتی مادرم اومد درجا رفتن قایم شدن نمیدونم بگم خوبه یا نه thinking البته بازم  رفتن قایم شدن بگذریم بازم شد همون اش همون کاسه  

خوب چون شما بیشتر پیششون هستید به شما عادت کردن ولی به مادرتون عادت نکردن

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۸:۴۷ ب٫ظ
rq170
خرم اباد

کاربر عالی
Members
۲۳ شهریور, ۱۳۹۸
118sp_Permalink sp_Print

البته گفتم توی تمام این مدت  پلاستیک روی اک بود فقط جزیی دید میزدم البته هنوز میرن بازم قایم میشنheeeethinking

۲۷ شهریور, ۱۳۹۸
۸:۵۰ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
119sp_Permalink sp_Print

ببین اگه شما مثلا شیشه آکواریوم پوشیده نباشه بعد یهو بپوشونیدش استرس میگیرند  البته اولاش من خودم دیدم انقدر استرس گرفتن پریدن بیرون و مردن مثلا حتی دستمال رو هم شیشه میکشم باز این استرس رو دارند حالا نمیدونم شما هم گورخری تون هم اینا

۲۸ شهریور, ۱۳۹۸
۱۲:۲۰ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
120sp_Permalink sp_Print

سلام  

برای چی روی اک رو کامل پوشوندین ؟؟؟!!! معلومه ماهی در این حالت تغذیه نمیکنه شما کل اک رو گذاشتین داخل پلاستیک سیاه و تاریک خونه درست کردین  الان ماهی شب و روزش رو گم کرده. 

اگر برای استرس قرار باشه بخشی از آک رو بپوشید فقط روی قسمتی از جلوی آک روزنامه میزنند نه کل آک رو شما روی سقف آک هم پوشیدی و هیچ نوری نداره بعد که پلاستیک رو میزنید کنار یک مرتبه نور میتابه به داخل آک و باعث وحشت ماهی میشه بعد در همون حالت هم غذا میریزید بله هر ماهی باشه در این شرایط غذا نمیخوره و میترسه ماهی های شب گرد رو تاریکی دوست رو هم نمیشه اینطوری نگهداری کنید بالاخره نور نیاز دارند. 

به نظر بنده شما افراط کردین در پوشوندن اک. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ΡARSA, bEhrouz.Kish
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: Matin 1387
307 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189