آکواریوم Ali 386 | صفحه 4 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
آکواریوم Ali 386
۲ مرداد, ۱۴۰۰
۶:۴۸ ب٫ظ
IMAN GK
تهران

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 256
۲۹ دی, ۱۳۹۹
sp_UserOfflineSmall افلاین

Ali 386 گفته
سلام 

خیلی ممنون که به سوال های من پاسخ میدین 

یک سوال دیگه هم داشتم  

یه غذا پولکی برای ماهی گیاه خوارام دارم که هیچ نوشته ای روش نیست (فروشنده خیلی از اون تعریف میکرد) 

و هر وقت به ماهی هام از این غذا میدم مدفوعشون هم رنگ همون غذا میشه  

رنگ مدفوعشون رنگ غذا میشه بدلیل وجود رنگ دانه داخل غذاست یا دلیل دیگه ای داره ؟

از همین غذا به سیچیلاید های آفریقایی هم میشه داد؟  

با اجازه آقا عرفان من هم یه پاسخکی می دم اینکه مدفوع ماهی رنگ اون غذا ها میشه طبیعیه من خودم یه غذا دو رنگ قرمز و سبز به ماهی هام می دادم مدفوعشون سبز و قرمز میشد و هیچ مشکلی هم نداره.

در مورد اینکه هیچ نوشته ای رو غذا نبوده باید بگم این خیلی چیزه بدیه و فروشنده ها هم اکثرا(نمی گم همشون)فقط دنبال فروش جنسشونن و تعریف الکی و بی جا می کنن.

اون غذایی که به ماهی های گیاه خوار می دید رو میشه به ماهی های گوشتخوار بدید البته نه زیاد چون ماهی های گوشتخوار و قوی جثه احتیاج به پروتئین بیشتری داخل غذاشون دارن.

راجب نداشتن نوشته باید بگم یکی رو می شناختم چند سال پیش یه سری غذا ماهی از همین پولکی ها می فروخت تازه اورده بود برای عید بفروشه ولی موفق نشده بود منم می دونستم تازه امسال اورده ازش خواستم خیلی ارزونتر اون غذا ها رو بهم بفروشه ولی قبول نکرد و گفت هر عیدی که بگذره می تونم غذا ها رو گرونتر بفروشمneutral

البته اینا رو نگفتم که تو دل شما رو خالی کنم انشاالله که غذا ها همه سالمن.

کاربران زیر از IMAN GK برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC
۲ مرداد, ۱۴۰۰
۶:۵۸ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1093
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰

ماهی آنجل و گورامی و کت فیش حتی کوریداراس و سیچیلاید ها خیلی از این غذا استقبال میکنن آنجل همش از این غذا میخوره هیچ غذایی رو به جز این پولکیه نمیخوره (غذا های دیگرو میخوره دوباره بالا میاره) 

۲ مرداد, ۱۴۰۰
۷:۴۵ ب٫ظ
IMAN GK
تهران

کاربر عالی
Members
۲۹ دی, ۱۳۹۹

خب پس مشکلی نداره اینکه ماهی ها از غذا استقبال کنن خیلی مهمه ولی شما حتما تنوع رژیم غذایی ماهی ها رو در نظر بگیرید سعی کنید چند تا غذای دیگه هم پیدا کنید که مورد استقبال انجل و سایر ماهی هاتون قرار بگیره چون پولکی به عنوان غذای "مکمل" غذای خوبیه.

حالا که دارم این کامنت رو تایپ می کنم نظرم رو هم درباره آک هاتون می گم:

آک های زیبایی دارید آکواریوم سیچلاید هاتون رو خیلی دوست دارم.

آکواریوم انجل ها رو تغییر ندادید؟ به نظرم برای انجل و گورامی ها کوچیکه.

اگه اشتباه نکنم یه فایتر هم داشتید که اونم از نظرم خوب و زیباست.

موفق باشید

۲ مرداد, ۱۴۰۰
۹:۱۶ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰

بله نزدیک فقط  به ۶ ۷ نوع غذای شرکتی و برای تنوع  کاهو و انواع میوه به ماهی ها میدم و جمعه ها هیچ غذایی به ماهی نمیدم 

آک آنجل رو هیچ تغییر ندادم 

۴ مرداد, ۱۴۰۰
۱۱:۳۹ ق٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰

سلام

من اولین آکواریومم ۲۰ لیتری بود که ماهی عید باعث شد بخرم 

یه ماهی عید داشتم که تقریبا۱۵ سانت بود که توی لگن نگه میداشتم من رفتم آکواریوم فروشی که برای ماهی غذا بخرم که یک ماهی فایتر دیدم بعد از چند روز رفتم فایترو خریدم گزاشتم تو تنگ کوچیک بعد رفتم گوگل تحقیق کنم که گفت باد حد اقل ۲۰ لیتر آب داشته باشه برای ماهی فایتر رفتم یک آک ۲۰ لیتری خریدم با تمام تجهیزات اول آب شرب ریختم ماهی رو انداختم تو آک (بدون این که آب رو دپو کنم که کار آب بپره) ماهی خیلی بی حال بود بعد مغاذه دار گفت نباید آب شرب باشه رفتم سری آب رو خالی کردم آب تصفیه ریختم بعد ماهی عید رو کنار فایتر انداختم بعد ما چند روز رفتیم مسافرت برگشتیم دیدیم ماهی فایتر نیست فهمیدم که ماهی قرمز خوردتش 

بعد ماهی قرمز و از آک در آوردم رفتم چند تا ماهی با ترکیب فاجعه خریدم 

پلاتی 

آنجل 

کالر ویدو 

بلک ویدو 

گوپی 

سوارتل 

که جمع ماهی ها میشد ۲۰ ۲۵ تا 

هر ماه هم آب آک عوض میکردم 

ماهی سوارتل چندتا ماهی به دنیا آورد (همون روزی که داشتم آب آکو عوض میکردم که ماهی هارو داخل لگن انداخته بودم دیدم چند تا نقطه حرکت می‌کنه 😂 فهمیدم بچه ماهی سری جداشون کردم گذاشتم تو کاسه بعد که پدرم اومد گفت بنداز کنار اینا بزرگ شد منم انداختم داخل آک دیدم آنجا ها همرو خوردن )

از این ماجرا ۶ ۷ ما گذشت که من آک رو جمع کردم اون موقع کلاس چهارم بودم وصت مدرسه ها بود که من وقت آکواریوم داری رو نداشتم (هرچند که ماهی هارو به کشتن میدادم 😂)

بعد از ۲ سال که تابستون کلاس شیشم بود که رفتم ۱۰ تا زبرا خریدم گزاشتم تو تنگی که شبیح حوض بود (قصد راه اندازی آکواریوم رو نداشتم ) دیدم همه دارن میپرن بیرون سری رفتم آک رو شستم آب گیری کردم بعد ماهی هارو گذاشتم تو آک بعد از ظهر رفتم فیلتر آک بخرم (فیلتر خراب شده بود ) که ۲ تا هم آنجل بزرگ  خریدم 

همه چی خوب پیش می‌رفت که بعد از چند روز دیدم زیرا ها هروز یکی یکی کم میشن فهمیدم که کار آنجله 

بعد چندتا ماهی دیگه خریدم (که دقیق یادم نیست چه ماهی هایی بود ولی یادمه سوارتل بین این ماهی ها بود )

بعد از چند روز صبح اومدم آک رو ببینم که دیدم سوارتل پریده بیرون (آک درپوش نداشت) خیلی ناراحت شدم چون خیلی سوارتل رو دوست داشتم رنگش قرمز خیلی پرنگ بود 

بعد از این ماجرا (که کلی خاطرات عجیب باز هم دارم 

که بعداً میگم

کاربران زیر از Ali 386 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

ERFAN_PC
۴ مرداد, ۱۴۰۰
۱۲:۱۸ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰

که بعد از ۲ سال باز آک رو راه اندازی کردم 

این دفعه بجای صدف شن خریدم آب سختیش بالا نره (قبلا هم شن خریده بودم چند بار شستم و گزاشتم داخل آک و آب گیری کردم دیدم آب  مه آلوده که دوباره آک رو خالی کردم شستم و دوباره آب گیری کردم بازم مه آلود بود که همه ی شن هارو جمع کردم ریختم بیرون فکر میکردم شن خرابه😂نمیدونستم که باید بجوشونم و سیکل آب طی بشه تا این که از بین بره (این خاطره رو الان یادم افتاد) 

شن با چند تا گیاه مصنوعی خریدم 

بعد ۲ روز  از گذشت راه اندازی آک رفتم ماهی خریدم (از محلول خوراک باکتری های مفید استفاده کرده بودم که فکر میکردم همون باکتری سازه )ولی خداروشکر تلفات ندادم 

یک جفت مولی بالن سفید (خیلی خوشگل بودن ) 

یک جفت پلاتی قرمز پر رنگ (بعد از چند وقت یک جفت دیگه هم خریدم )

کت فیش اسپرت 

بعد از چند روز ۵ ۶ تا تترا نئون و ۴ تا کالر ویدو 

که مولی کالر ویدو هارو میزد 

مولی رو فروختم جاش یک جفت گوپی فول بلک گرفتم 

که دیدم کالر ویدو ها گوپی رو میزنع کالر رو فروختم (کالر ویدو هارو خیلی خانواده دوست داشتن بعد از فروشش خیلی از دستم شاکی شدن )و جای کالرویدو یک آنجل (همین که الان تو آکه) دیدم که فقط اون مونده بود اونو خریدم با ۲ تا گورامی گرفتم دوباره بعد از چند هفته رفتم ۲تا گورامی (همنیی که الان تو آکه ) و ۲تا آنجل که همشونو این آنجله زد  

الان فقط این ۲تا گورامی کنار ۲تا آنجل خریدم زنده موندن اون یکی گورامی ها انگار رشد سوز شده بودن 

و پلاتی ها ۲ بار زایمان کردن هر کدوم ۲۰ تا که همشون موردن چون جا نداشتم نگهشون دارم تو یه بازی آب معدنی کوچیک که سوراخ سوراخ بود گذاشتم داخل آک و بچه ماهی ها داخل اون موندن بعد از چند هفته مردن دادم آنجل خورد خود پلاتی ها ۳تاشون ماهی هازدن یکیشون که زنده موند چند ماه پیش داخل لوله ی فیلتر گیر کرد و مرد،😂(صبح اومدم دیدم  پلاتی داخل فشار شکنی که با سرنگ درست کرده بودم گیر کرده )

۴ مرداد, ۱۴۰۰
۱۲:۲۰ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰

بازم خاطرات هست که میگم 

دیدم آقا ایمان داره خاطراتشان رو توضیح میدن منم گفتم خاطراتمو بگم 

کاربران زیر از Ali 386 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

IMAN GK
۴ مرداد, ۱۴۰۰
۱۲:۳۰ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰

و تصمیم گرفتم آکواریوم پلنت راه اندازی کنم 

شیشه ی آک رو خودم ساختم و بعد از ۱ ۲ ماه آک رو جمع کردم برای آک قرنطینه و ماهی فایتر (وقتی ماهی بیمار نیست فایتر داخل آک هست ) و کوریداراس ها که برای پلنت بود داخل آک ۲۰ لیتریه 

بعد از ۱ ۲ ماه آک سیچیلاید هارو راه انداختم 

یه عالمه خاطرات و تجربیات عجیبدارم که یادم اومد بازم میگم 

۴ مرداد, ۱۴۰۰
۳:۳۹ ب٫ظ
IMAN GK
تهران

کاربر عالی
Members
۲۹ دی, ۱۳۹۹

Ali 386 گفته
سلام

من اولین آکواریومم ۲۰ لیتری بود که ماهی عید باعث شد بخرم 

یه ماهی عید داشتم که تقریبا۱۵ سانت بود که توی لگن نگه میداشتم من رفتم آکواریوم فروشی که برای ماهی غذا بخرم که یک ماهی فایتر دیدم بعد از چند روز رفتم فایترو خریدم گزاشتم تو تنگ کوچیک بعد رفتم گوگل تحقیق کنم که گفت باد حد اقل ۲۰ لیتر آب داشته باشه برای ماهی فایتر رفتم یک آک ۲۰ لیتری خریدم با تمام تجهیزات اول آب شرب ریختم ماهی رو انداختم تو آک (بدون این که آب رو دپو کنم که کار آب بپره) ماهی خیلی بی حال بود بعد مغاذه دار گفت نباید آب شرب باشه رفتم سری آب رو خالی کردم آب تصفیه ریختم بعد ماهی عید رو کنار فایتر انداختم بعد ما چند روز رفتیم مسافرت برگشتیم دیدیم ماهی فایتر نیست فهمیدم که ماهی قرمز خوردتش 

بعد ماهی قرمز و از آک در آوردم رفتم چند تا ماهی با ترکیب فاجعه خریدم 

پلاتی 

آنجل 

کالر ویدو 

بلک ویدو 

گوپی 

سوارتل 

که جمع ماهی ها میشد ۲۰ ۲۵ تا 

هر ماه هم آب آک عوض میکردم 

ماهی سوارتل چندتا ماهی به دنیا آورد (همون روزی که داشتم آب آکو عوض میکردم که ماهی هارو داخل لگن انداخته بودم دیدم چند تا نقطه حرکت می‌کنه 😂 فهمیدم بچه ماهی سری جداشون کردم گذاشتم تو کاسه بعد که پدرم اومد گفت بنداز کنار اینا بزرگ شد منم انداختم داخل آک دیدم آنجا ها همرو خوردن )

از این ماجرا ۶ ۷ ما گذشت که من آک رو جمع کردم اون موقع کلاس چهارم بودم وصت مدرسه ها بود که من وقت آکواریوم داری رو نداشتم (هرچند که ماهی هارو به کشتن میدادم 😂)

بعد از ۲ سال که تابستون کلاس شیشم بود که رفتم ۱۰ تا زبرا خریدم گزاشتم تو تنگی که شبیح حوض بود (قصد راه اندازی آکواریوم رو نداشتم ) دیدم همه دارن میپرن بیرون سری رفتم آک رو شستم آب گیری کردم بعد ماهی هارو گذاشتم تو آک بعد از ظهر رفتم فیلتر آک بخرم (فیلتر خراب شده بود ) که ۲ تا هم آنجل بزرگ  خریدم 

همه چی خوب پیش می‌رفت که بعد از چند روز دیدم زیرا ها هروز یکی یکی کم میشن فهمیدم که کار آنجله 

بعد چندتا ماهی دیگه خریدم (که دقیق یادم نیست چه ماهی هایی بود ولی یادمه سوارتل بین این ماهی ها بود )

بعد از چند روز صبح اومدم آک رو ببینم که دیدم سوارتل پریده بیرون (آک درپوش نداشت) خیلی ناراحت شدم چون خیلی سوارتل رو دوست داشتم رنگش قرمز خیلی پرنگ بود 

بعد از این ماجرا (که کلی خاطرات عجیب باز هم دارم 

که بعداً میگم  

راستش بیشتر از ترکیب حجم آب فاجعه بودهfun(صرفا فان)

کاربران زیر از IMAN GK برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Ali 386
۴ مرداد, ۱۴۰۰
۳:۴۴ ب٫ظ
IMAN GK
تهران

کاربر عالی
Members
۲۹ دی, ۱۳۹۹

Ali 386 گفته

این دفعه بجای صدف شن خریدم آب سختیش بالا نره (قبلا هم شن خریده بودم چند بار شستم و گزاشتم داخل آک و آب گیری کردم دیدم آب  مه آلوده که دوباره آک رو خالی کردم شستم و دوباره آب گیری کردم بازم مه آلود بود که همه ی شن هارو جمع کردم ریختم بیرون فکر میکردم شن خرابه😂نمیدونستم که باید بجوشونم و سیکل آب طی بشه تا این که از بین بره (این خاطره رو الان یادم افتاد) 

بعد ۲ روز  از گذشت راه اندازی آک رفتم ماهی خریدم (از محلول خوراک باکتری های مفید استفاده کرده بودم که فکر میکردم همون باکتری سازه )ولی خداروشکر تلفات ندادم 

کت فیش اسپرت 

که دیدم کالر ویدو ها گوپی رو میزنع کالر رو فروختم (کالر ویدو هارو خیلی خانواده دوست داشتن بعد از فروشش خیلی از دستم شاکی شدن )و جای کالرویدو یک آنجل (همین که الان تو آکه) دیدم که فقط اون مونده بود اونو خریدم با ۲ تا گورامی گرفتم دوباره بعد از چند هفته رفتم ۲تا گورامی (همنیی که الان تو آکه ) و ۲تا آنجل که همشونو این آنجله زد  

الان فقط این ۲تا گورامی کنار ۲تا آنجل خریدم زنده موندن اون یکی گورامی ها انگار رشد سوز شده بودن 

و پلاتی ها ۲ بار زایمان کردن هر کدوم ۲۰ تا که همشون موردن چون جا نداشتم نگهشون دارم تو یه بازی آب معدنی کوچیک که سوراخ سوراخ بود گذاشتم داخل آک و بچه ماهی ها داخل اون موندن بعد از چند هفته مردن دادم آنجل خورد خود پلاتی ها ۳تاشون ماهی هازدن یکیشون که زنده موند چند ماه پیش داخل لوله ی فیلتر گیر کرد و مرد،😂(صبح اومدم دیدم  پلاتی داخل فشار شکنی که با سرنگ درست کرده بودم گیر کرده )  

دست رو دلم نذار که خونه بیشتر افرادی که آکواریوم و ماهی های زینتی رو نمی شناسن وقتی وارد آکواریومی میشن اول از همه کالرویدو ها چشمشون رو میگیره البته من خودم کالر ویدو رو به اصرار خانواده گرفتم اما الان خیلی دوستشون دارمi-love-you(الان اگه خواستی بذار چون اون اوایل خون بودfun)

۴ مرداد, ۱۴۰۰
۳:۴۷ ب٫ظ
IMAN GK
تهران

کاربر عالی
Members
۲۹ دی, ۱۳۹۹

Ali 386 گفته
بازم خاطرات هست که میگم 

دیدم آقا ایمان داره خاطراتشان رو توضیح میدن منم گفتم خاطراتمو بگم   

کار خوبی می کنیdone به نظرم به جز اینکه جالبن می تونن به بقیه هم کمک کنن. افرادی که تازه کارن با خوندن این خاطرات می تونن از تجربه بقیه استفاده کنن هر چند کم یا زیاد.

۴ مرداد, ۱۴۰۰
۳:۵۶ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰

IMAN GK گفته

Ali 386 گفته

کت فیش اسپرت 

دست رو دلم نذار که خونه بیشتر افرادی که آکواریوم و ماهی های زینتی رو نمی شناسن وقتی وارد آکواریومی میشن اول از همه کالرویدو ها چشمشون رو میگیره البته من خودم کالر ویدو رو به اصرار خانواده گرفتم اما الان خیلی دوستشون دارمi-love-you(الان اگه خواستی بذار چون اون اوایل خون بودfun)  

بله ماهی کالر ویدو خیلی ماهی زیبایی اون موقع که اون ماهی داشتم هرکس آک رو میدید خیلی از کالر ویدو ها خوششون میومد 

۴ مرداد, ۱۴۰۰
۴:۰۲ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰
۴ مرداد, ۱۴۰۰
۴:۰۲ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰
۴ مرداد, ۱۴۰۰
۴:۰۷ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰

الان دماسونی هارو از آک بردم داخل آک قرنطینه  چون انگل روده ای دارن و یخورده انگل پوستی درمان که شدن دوباره میزارم داخل آکواریوم بزرگه 

وقتی که میخواستم دماسونی هارو بگیرم ۱ ساعت اول کشید برای ۲تا ماهی آخر مجبور شدم کل سنگ هارو بردارم دوباره بچینم 

۴ مرداد, ۱۴۰۰
۴:۰۷ ب٫ظ
IMAN GK
تهران

کاربر عالی
Members
۲۹ دی, ۱۳۹۹

شما تا حالا آکتون شکسته خدایی نکرده؟

یکی از دوستان چند وقت پیش می گفت آکش شکسته خیلی شبیه آک شما بود.

۴ مرداد, ۱۴۰۰
۴:۰۹ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰

من این آک رو تا حالا نداشتم تازه یک ماه دارم خداروشکر که تا الان نشکسته 

۴ مرداد, ۱۴۰۰
۴:۱۱ ب٫ظ
IMAN GK
تهران

کاربر عالی
Members
۲۹ دی, ۱۳۹۹

Ali 386 گفته
الان دماسونی هارو از آک بردم داخل آک قرنطینه  چون انگل روده ای دارن و یخورده انگل پوستی درمان که شدن دوباره میزارم داخل آکواریوم بزرگه 

وقتی که میخواستم دماسونی هارو بگیرم ۱ ساعت اول کشید برای ۲تا ماهی آخر مجبور شدم کل سنگ هارو بردارم دوباره بچینم   

منم همین دیروز ماهی هام رو حموم نمک و تتراسایکیلین دادم مدفوعشون بی رنگ و دراز شده بود.

همش به خاطر این دمشمشیری ها بود همه آک رو مبتلا کردن ولی خدا رو شکر امروز که دیدم مدفوعاشون درست شده بود

۴ مرداد, ۱۴۰۰
۴:۲۰ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰

همیشه مقداری نمک داخل آب برای پیشگیری بیماری داخل آب بریزید 

من برای این که بیماری داخل آب نباشه ۱ گرم نمک برای هر لیتر میریزم ولی بعد از یک هفته با سیفون مقدار نمکو کم میکنم به نیم گرم در لیتر میرسونم 

۴ مرداد, ۱۴۰۰
۴:۳۵ ب٫ظ
IMAN GK
تهران

کاربر عالی
Members
۲۹ دی, ۱۳۹۹

Ali 386 گفته
همیشه مقداری نمک داخل آب برای پیشگیری بیماری داخل آب بریزید 

من برای این که بیماری داخل آب نباشه ۱ گرم نمک برای هر لیتر میریزم ولی بعد از یک هفته با سیفون مقدار نمکو کم میکنم به نیم گرم در لیتر میرسونم   

دیشب که حموم دادم آب گذشتم کلرش بپره امروز نمک توش حل کردم ریختم داخل آک

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: HoseinN, saeedaskari
185 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
2 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752