از 0 تا 100 آکواریوم moein poti | صفحه 3 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_Related موضوعات مرتبط sp_TopicIcon
از 0 تا 100 آکواریوم moein poti
۲۹ دی, ۱۳۹۶
۹:۳۳ ق٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1382
۲۴ آذر, ۱۳۹۲
sp_UserOfflineSmall افلاین

mohammad civil گفته

moein poti گفته

Image Enlarger

Image Enlarger

سلام با توجه به نظر شما درخصوص جوشکاری قوطی ها که چطور میشه اتصالات رو طراحی کرد که سوراخ قوطی دیده نشه

اومدم و عکساتون رو مجدد دیدم . و این عکس از بالا منظور شما رو رسوند کار ظریفی انجام شده و به ذکاوتون تبریک میگم

البته چون من روی این قسمت یک تخته mdf 42*102 قرار میدم اون سوراخ دیگه دیده نمیشه برای همین برام مهم نبود

ولی چون شما در طراحی تون میخواستین روی این قسمت یونولیت بذارید پس باید طوری برش کاری میکردید که سوراخی در کار نباشهverygood  

سلام خواهش میکنم قابل شما رو نداره

دقیقا روی شاسی که mdf قرار بدید دیگه وجود اون سوراخ ها اهمیتی ندارن

done

تصمیمات خوب از تجربه های خوب میاد؛

وتجربه های خوب از تصمیمات بد!!!

((از 0 تا 100 آکواریوم من))

((کانال چند رسانه ایی من))

۲۹ دی, ۱۳۹۶
۱۱:۱۰ ب٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 640
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

سلام

حاجی یک حرکتی بزن منتظر پیشرفت کارت هستیمblue

۲ بهمن, ۱۳۹۶
۹:۵۸ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته
سلام

حاجی یک حرکتی بزن منتظر پیشرفت کارت هستیمblue  

سلام

به خدا شرمنده ۲۸ دی که تازه امتحان دانشگاه تموم شد 

الانم بد قولی مرسوله کاغذ دیواری رو دارم میخوام دیگه اک تکون نخوره اتاق ذو کاغذ کنم و پنجره رو رنگ که دیگه کار یک سره شه 

بازم شرمنده دوستا و تشکر از این لطف شما حتما هرچه سریع تر ادامه کارو میزارم

flower2

کاربران زیر از moein poti برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

mohammad civil, احسان

۳ بهمن, ۱۳۹۶
۰:۳۴ ق٫ظ
احسان
تبریز

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 166
۱۹ آبان, ۱۳۹۶

سلام

والا معین جان شما اینقدر صبور هستین که بعضا فک می کنم داری ماهی هات رو هم تو ازمایشگاه خودت با روش های ازمایشگاهی اماده می کنی با رنگ و مدل های مختلفhahaha2

والا من که طاقت نمیارم برای اکواریوم یکاری رو زود انجام می دم

موفق باشی

کاربران زیر از احسان برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti, Shahab!
۲۰ بهمن, ۱۳۹۶
۷:۲۸ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و سروران گرامی

حدود یه سه هفته ایی زیاد خدمت دوستان نبودم البته به صورت گذری میومدم یه سر میزدم  و درحد توان و وقت خدمت دوستان بودم

خیلی از دوستان تو همین تایپیک و صندوق پیام راجب ادامه و روند کارپرسیدن و پیگیر بودن که از لطف ایشان بود به بنده خلاصه که یه سری کارا دانشگاه و تعمیر خونه و.. بود که زمان اجازه نمیداد رو اکواروم وقت بزارم خلاصه که شرمنده ام از دوستان

خب از کجا شروع کنیم

همون طوری که قبلا عارض شدم در زیر اکواریوم پابلیک یه اک با ابعاد ۶۰*۵۰*۶۰ درست کردم برای استفاده به عنوان مخزن دپو برای مواقع لزوم و شرایط بهتر سیفون کردن ( از واجباته که برای دیسکس همیشه آب آماده داشته باشیم)

خب برای این کار و راحتی بیشتر که هر بار با چندین مرتبه تشت آب بریزم تو این اک واقعا کار سخت و غیر قابل انجامی بود برای همین اقدام کردم به نصب لوله کشی برای اک

مراحل کار به این صورت بود

Image Enlarger

برای لوله من فقط یه سه راهی و یه رابط نیاز بود شما میتونید با توجه به نوع لوله و استفادتون لوازم رو انتخاب کنید

قیمت ۳.۰۰۰

Image Enlarger

خرید یه شیر DN برنجی سر کوتاه که هم خوشگل تره هم اصلا نشت آب نداره و زنگ نمیزنن و لوله پایین هم یه تیکه هست که دیگه خبری از واشر بازی نیست و یک بست برای شیلنگ فقط این که این شیر تفاوت قیمتی تقریبا زیادی با شیر های حیاطی دارن

قیمت کل ۱۵.۰۰۰

Image Enlarger

این هم نمای آخر کار که خیلی کوچیک در اومدو اصلا دست و پا گیر نیست

Image Enlarger

خب برای رسیدن آب به اک دپو از این شیلنگ استفاده کردم که فوق العاده نرم و قابل انعطاف هست به متراژ مورد نیاز خریداری کنید البته همیشه ۵۰ سانت هم بیشتر بگیرید برای روز مبادا 

درضمن من این شیلنگ رو که به متراژ ۸ متر هست جمع میکنم و خیلی تمیز میزارم زیر آکواریوم و اصلا تو دید نیست

قیمت متری ۲.۵۰۰

خب این تا اینجای کار اتصال های لوله آب بود

از این جا به بعد قرار دادن اکواریوم ها سرجاشون هست

Image Enlarger

برای دوتا اک ۴۰*۵۰*۴۰ که برای خیلی وقت پیشم بود چون زیرشون خالی بود و شیشه کف هم ۶ میل هست برای ایمن سازی بیشتر زیرشون سنگ قرار دادم دو قطعه به ابعاد ۵۰*۴۰ که دقیقا زیر هر آک یدونه سنگ فیت میشه البته میشد از mdf هم استفاده کرد ک چون فضا اب و مرطوب هست زیاد جالب نمیشه 

Image Enlarger

اینم برش یک قطعه یونولیت ۵۰*۸۰ یک تیکه با قطر ۵cm یک تیکه برای اتمینان بیشتر 

Image Enlarger

و در آخر قرار دادن دو اکواریوم قرنطینه و تکثیر در محل های خودشون 

خب امیدوارم خسته نشده باشید 

از اینجا به بعد عکس آکواریومی که برای دپو ساختم رو میزارم با ابعاد ۶۰*۵۰*۶۰ که حجم آبش میشه ۱۸۰Lit که من اینو تا آخر پر میکنم فقط شیشه کف برای مقاومت و استحکام بیشتر ۱۰mm گرفتم مابقی شیشه ها رو ۶mm گرفتم بدون زه و پل و از چسب سیستا استفاده شده  فقط شرمنده که به خاطر این که خودم تنها چسب زدم و دستم زیاد تمیز نبوده نمیشد از حین مراحل چسب کاری عکس بدم

پوزش 

Image Enlarger

Image Enlarger

یه نکته هم اینجا داره که باز لبه های کناری که شیشه میشینه  رو من کج بریدم اگه دقت کنید که شیلنگ و سیم ها از پشت اون برن که هم کار تمیز تره و هم ایمنی بیشتر رعایت میشه

Image Enlarger

فقط یه نکته عرض کنم من شیشه های کوچک کناری که برای قرار گرفتم درب هست رو به عرض چسب زدم دوستانی که با احترام میخوان خودشون درست کنن شیشه رو به پهنا چسب بزنن اونطوری راحت تره براشون Image Enlarger

تا اینجای کار اکواریوم دپو هم چسب خورده و آماده شده میریم برای قرار دادن روی شاسی

Image Enlarger

اینجام فقط یه یونولیت برش دادم به ابعاد ۶۰*۵۰ برای کف  دیگه چون شیشه کف ۱۰mmهست نیازی به قرار دادن سنگ نمیدیدم فقط بهتره که یونولیت ۵cm استفاده کنید

Image Enlarger

فقط از محل قرار دادن هر آکواریومی اطمینان حاصل کنید خدایی نکرده مشکلی بعدا پیش نیاد

Image Enlarger

خب اینم عکس پایان کار هست 

شیشه بالای هر اک رو هم قرار دادم و تمام البته تقریبا 

تشکر بابت همراهی شما سروران 

فقط دیگه خرید یه واتر پمپ مونده و اتصالات شیر آب اون به اک اصلی و بر گردان آب که در ادامه اون ها رو هم خریداری و قرار خواهم داد

دوستان هر نکته و نظری دارن بفرمایند که قطعا کمک کننده خواهد بود

باتشکر

i-love-you

done

mohammad civil, مجتبی, شهریار (onlypet.ir), Ali.MK, S@J@D, amiresmaili, shayan.sh, محمد مهدی

۲۰ بهمن, ۱۳۹۶
۱۰:۴۶ ب٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

سلام استاد معین

آب زنید راه را هین که نگار میرسد

چه عجب

دمت گرم از کلک گذاشتن سه راهی و شلنگ آب خیلی خوشم اومد

مشکل تشت بازی رو حل کردی ولی خوب من یکجورایی توی خونه مستاجری نمیتونم از این کار ها بکنم  cray

ایده تانک دپو هم خیلی عالیه من فکر کنم مجبورم برای خودم سه تا دبه ۲۰ لیتری بخرم آب کنم بذارم کناریcry

حالا واقعا باید حتما یک سوم اب رو سیفون کرد؟ الان تانک اصلی دیسکست چند لیتره؟ و چند روزه میخوای سیفون کنی؟

برای تاپ سامپ ت چه ابعادی رو در نظر گرفتی با چه پاور هدی ؟

چون منم میخوام تاپ سامپ بسازم! حجم تانک اصلیم۲۲۰ لیتر شد

اگر اشتباه نکنم آب دپو رو با یک پاور هد دیگه به تانک اصلی میفرستی و قبل انتقال آب دپو رو با یک بخاری دیگه دماشو با تانک اصلی یکی میکنی درسته؟

کاربران زیر از mohammad civil برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti
۲۲ بهمن, ۱۳۹۶
۱۱:۲۳ ق٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته
سلام استاد معین

آب زنید راه را هین که نگار میرسد

چه عجب

دمت گرم از کلک گذاشتن سه راهی و شلنگ آب خیلی خوشم اومد

مشکل تشت بازی رو حل کردی ولی خوب من یکجورایی توی خونه مستاجری نمیتونم از این کار ها بکنم  cray

ایده تانک دپو هم خیلی عالیه من فکر کنم مجبورم برای خودم سه تا دبه ۲۰ لیتری بخرم آب کنم بذارم کناریcry

حالا واقعا باید حتما یک سوم اب رو سیفون کرد؟ الان تانک اصلی دیسکست چند لیتره؟ و چند روزه میخوای سیفون کنی؟

برای تاپ سامپ ت چه ابعادی رو در نظر گرفتی با چه پاور هدی ؟

چون منم میخوام تاپ سامپ بسازم! حجم تانک اصلیم۲۲۰ لیتر شد

اگر اشتباه نکنم آب دپو رو با یک پاور هد دیگه به تانک اصلی میفرستی و قبل انتقال آب دپو رو با یک بخاری دیگه دماشو با تانک اصلی یکی میکنی درسته؟  

سلام و عرض ادب

خجالت ندید استاد چیه درحد یه کلاس دومیblink

بله این نصب شیر خیلی کار آمده بعدا دیگه من با وجود دیسکس مشکل دیسک کمر برام پیش نمیادhahaha1

ایشالله شمام این آکواروم برات خوش یومن باشه درآینده نزدیک تو خونه خودتون پذیرای ماهیاتون باشیدpray

اگه ماهی حساس دارید که حتما باید آب ر تو یه اک یا دبه ویا هرچیزی دپو کنید حتما نیاز دارید

والا اینطوری باب شده که میگن ۱/۳ حالا بعضی اینو هفته اییی میزنن بعضی تو هفته دوبار اما من دارم سیستمو جوری میچینم که یه روز تاپ فیلتر از سطح آب چربی ر بگیره در حد خروجی ۲۰ لیتر فرداش هم یه سیفون سبک از کف میزنم در حد ۵۰ لیتر این چرخه هم هر روز ادامه داره که من عقیده دارم ۱/۳ برای دیسکس زیاد و موجب استرس میشه البته بعضی هم هستن بیشتر سالن دار ها دو روز یک بار سیفون ۱۰۰*۱۰۰ میزنن البته اون دیگه روششون خیلی فرق داره برا بیماری و رشد بیشتر انجام میدن که تو محیط خونه همچین کاری رو نمیشه کرد

تانک اصلی هم ۷۰۰ لیتر هست

والا هنوز برا تاپ سامپ ابعاد دقیقی رو قرار ندادم چون اول میخوام تانک اصلی رو بسازم بعد دقیقش رو پیاده میکنم 

الانم دوتا پاور هد ۳۹۹۰ سوبو گرفتم که میزارم دوسر آکواریوم

دقیقا یه واتر پمپ میزارم تو تانگ دپو و لله کشی به داخل تانک اصلی و دقیقا بایک بخاری دماشو هم دما میکنم البته نظرم اینه که همیشه آب جدید ۱ درجه باید کم تر باشه دماش از تانک اصلی من اینو تجربی فهمیدم به نظرم بهتره و ماهی شاداب تر می شه

و اون طروف یه پاور هدم یه لوله کشی میزارم که آب سطح آک اصلی رو خارج کنه

موفق باشیدdone

محمد مهدی

۲۳ بهمن, ۱۳۹۶
۷:۲۶ ب٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

moein poti گفته

سلام

دارم سیستمو جوری میچینم که یه روز تاپ فیلتر از سطح آب چربی ر بگیره در حد خروجی ۲۰ لیتر فرداش هم یه سیفون سبک از کف میزنم در حد ۵۰ لیتر این چرخه هم هر روز ادامه داره

یعنی هر روز یکی درمیون سیفون می کنی یا هفته ای یک بار یک ۲۰ لیتر چربی زدایی و فرداش ۵۰لیتر سیفون کف؟ تا ۵ روز بعد؟

که من عقیده دارم ۱/۳ برای دیسکس زیاد البته با توجه به حجمت که ۷۰۰ لیتره ، ۱/۳ مت میشه ۲۳۰ لیتر که خودش یک تانکه؟

و موجب استرس میشه

والا هنوز برا تاپ سامپ ابعاد دقیقی رو قرار ندادم چون اول میخوام تانک اصلی رو بسازم بعد دقیقش رو پیاده میکنم الان فرمول خاصی برای تعیین ابعاد مخزن تاپ سامپ نسبت به حجم تانک اصلی وجود داره؟

الانم دوتا پاور هد ۳۹۹۰ سوبو گرفتم که میزارم دوسر آکواریوم

دقیقا یه واتر پمپ میزارم تو تانگ دپو و لوله کشی به داخل تانک اصلی

و اون طرف یه پاور هدم یه لوله کشی میزارم که آب سطح آک اصلی رو خارج کنه این خط آبی رو نفهمیدم میشه توضیح بیشتری بدی؟

موفق باشیدdone  

moein poti
۲۴ بهمن, ۱۳۹۶
۳:۰۹ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته

سلام

دقیقا یک روز در میان یک روز چربی زدایی و یک روز در حد تمیزی کف اک سیفون از کف انجام میدم 

جدای از این که ۱/۳ اک من خیلی میشه کلا شرایط آب به نظر من بهم میخوره و موجب استرس زیادی میشه

والا فرمول خاصی که نه در حدی باشه که مقدار مورد نیاز مدیا و سرامیک داخلش جا بگیره

این قسکتی هم که متوجه نشدید اینطوره که من دوتا ۳۹۹۰ قرار میدم سر یکی از راه های که آب رو میریزه داخل تاپ فیلتر یه سه راهیی میزنم بایه شیر قطع و وصل خیلی راحت مفداری از چربی سطح اک و شایدم از داخل رو بدون نیاز به عمل سیفون کردن انجام میده بیشتر کاربردش تازه کردن آبه وگرنه نمیشه گفت سیفون اصولی چون سیفون اصولی از کف تانک انجام میشه برای مواقع که وقت هم کمه به درد بخوره

موفق باشید

i-love-you

mohammad civil, محمد مهدی

۱ اسفند, ۱۳۹۶
۵:۲۴ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

سلام به نظر دوستان 

چه نوع فیلتری برای این دوتا اک من که کاربردشون برا قرنتینه و تکثیر هست میخوره  حجم هر آک ۸۰ لیتر هست

میخوام نظر شما دوستان رو هم بدونم که به یک جمع بندی برسم

۱. فیلتر بیولوژیکی 

۲. فیلتر اینترنال

۳. تاپ فیلتر

....

اصلا نظرتون چیه فیلتر بگیرم یا نه لازم نیست سیفون کفایت میکنه 

به نظر خودم قدرت لیتراژش کم تر باشه بهتره از حد معمول

قرنتینه و تکثیر بیتر برا دیسکس هست

i-love-you

۱ اسفند, ۱۳۹۶
۹:۱۸ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام  

برای تانک قرنطینه نیازی به فیلتر خاصی ندارید همون سیفون کنید کافیه ولیکن اگر قرار باشه برای تولید مثل و بچه ماهی ها نیز نگهداری بشه جریان فرق میکنه و بهتره از فیلتر ابری که با پمپ هوا کار میکنن استفاده کنید تا مشکلی برای بچه ماهی ها ایجاد نکنه. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti
۴ اسفند, ۱۳۹۶
۲:۴۳ ب٫ظ
majid.z
مشهد
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 17
۲۸ بهمن, ۱۳۹۶

باسلام.

آقای معین به پشتکار و دقتت تبریک میگم. فقط یه سوالی واسم مطرح شده. شما میخوای نور آک اصلیو از زیربذاری ینی نور آک اصلی از پایین آک به آک برسه؟؟؟ و اینکه اگه اینجوری باشه موقع استفاده از آک شما قطعا کف آک رو پر از شن و سنگریزه میکنید( چون فک کنم گیاه میذارید. یا حتی برای زیبایی آک هم که شده شن و سنگریزه میریزید) خب در این صورت دیگه نور به آک نمیرسه. چون شن و سنگریزه جلوشو میگیره

کاربران زیر از majid.z برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti
۴ اسفند, ۱۳۹۶
۱۱:۱۲ ب٫ظ
majid.z
مشهد
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 17
۲۸ بهمن, ۱۳۹۶

majid.z گفته
باسلام.

آقای معین به پشتکار و دقتت تبریک میگم. فقط یه سوالی واسم مطرح شده. شما میخوای نور آک اصلیو از زیربذاری ینی نور آک اصلی از پایین آک به آک برسه؟؟؟ و اینکه اگه اینجوری باشه موقع استفاده از آک شما قطعا کف آک رو پر از شن و سنگریزه میکنید( چون فک کنم گیاه میذارید. یا حتی برای زیبایی آک هم که شده شن و سنگریزه میریزید) خب در این صورت دیگه نور به آک نمیرسه. چون شن و سنگریزه جلوشو میگیره  

یه چیز دیگه ام هست و اون اینکه شما زیر آکتون پر شد از آکای قرنطینه و دپو و .... اونوقت جایی واسه باقیه وسایل نمیمونه مثلا فیلتر سطلی

کاربران زیر از majid.z برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti
۶ اسفند, ۱۳۹۶
۱:۰۴ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

majid.z گفته
باسلام.

سلام وعرض ادب پوزش بابت تاخیر در جواب دادن

نه این نور برای اک پایین استفاده میشه نه آک بالا 

البته کف تانک هم هیچی نمیریزم ولی بااین حال حتی بازم نور پایین به بالا نمیاد چون اول سطح کنری ها و زیر و پشت رنگ میشن و بازم زیر اک اصلی یونولیت قرار میدم که هیچ گونه نوری از زیر و بقل و پشت نمیرسه فقط نور دهی از بالا انجام میشه

بله زیر اک نمیشه فیلتر سطلی گذاشت و من هم اصلا به فکر فیلتر سطلی نیستم به نظر من برای آب شیرین استفاده از سامپ و فیلتر سطلی اضافه کاریه و میشه استفاده نکرد چنتا تاپ فیلتر دارم طراحی میکنم که خیلی کاربردی هستن و جای هیچ وسیله ایی رو نمیگیرن

موفق باشید

done

majid.z

۸ اسفند, ۱۳۹۶
۰:۲۶ ق٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

سلام خدمت دوستان

ادامه مراحل آک رو براتون می نویسم طبق روال معمول همراه با عکس

خب آک های دپو و قرنتینه و تکثیر رو وقتی مستقر کردیم میرسیم به نصب شیلنگ هوا برای آک ها یه سری لوازم مورد نیاز هست که باید خریداری شه

Image Enlarger

در مرحله اول نیاز دارید به یک عدد پمپ هوا که انواع مارک و قیمت و به وفور پیدا میشه البته که اکثر جنس های بازار یا چین هست یا تایوان دیگه نهایتش سنگاپور باشه البته آلمانی  غیره هم هست که واقعا قیمت این کالا ها از قیمت بازار جهانیشون خییلی خیلی دوره و به نظر من صرف نمیکنه خریدشون 

خلاصه یه پمپ خریداری کنید که مناسب نیاز باشه و بهتره پیچ تنظیم ولوم هم داشته باشه یه نکته خیلی مهم که خیلی از دوستان دقت نمیکنن حداکثر فشاریه که پمپ میتونه هوا رو بفرسته به عمق آب هست که بعد از خرید تازه متوجه میشن این پمپ خریداری شده متناسب با نیازشون نیست

Image Enlarger

برای مدیریت بهتر هوای خروجی نیاز به یک تبدیل چند راهی دارید انواع مختلف بازار هست از پلاستیکی پیچی گرفته تا آلومینیومی تک پیچ که این مدل هست و خیلی شیک و مقاوم و استفاده راحت

این سر سیاه هم میشه برداشت و از دو طرف ورودی گرفت ازش که توضیح میدم جلو تر

Image Enlarger

برای خروجی هوا که خوب هوا رو خورد و پخش کنه و تلاطم به وجود نیاد استفاده میشه و انواع  مختلفی داره و سایز های مختلف دقت کنید که هرچه سنگ هوا بزرگ تر باشه برای خروج هوا از اون به پمپ قوی تری نیاز هست 

از این سنگ هوا ها بیشتر برای اک دپو و قرنتینه استفاده میشه

Image Enlarger

فیلتر اسفنجی هست که تا حدودی با جریان هوا کار باکتری سازی و تصفیه بیولوژیکی آب رو انجام میده 

درپایان این قسمت و ماجرای اصلی به شیلنگ هوا نیاز دارید که سعی کنید از جنس مرغوب و نرم استفاده کنید که به مرور زمان خشک و شکننده نشه و همیشه حالت پذیر بمونه

خب تا این جا لوازم تولید اکسیژن رو گفتم از این به بعد لوازم لوله کشی داخلی اک رو میگم که چه لوازمی مورد نیازه و بعدش میریم برای نصب وسایل

اول از همه به یک واتر پمپ نیاز داریم که هد مورد نیاز کار ما رو داشته باشه من از wp 3550 سوبو استفاده کردم

Image Enlarger

همون طور که در عکس مشاهده میکنید پمپ قوی و بزرگیه 

اصلاعات اسمشی اینطوره که 

هدش ۲.۸ متره

قدرت گردش هم ۳۰۰۰ لیتر در ساعت

Image Enlarger

این سری اولیه واتر پمپ هست که در عکس بالا هم مشاهدش میکنید شما باید لوله ها رو طوری بگیرید که از اول به این بخوره 

هر واتر پمپی سریش متفاوته معمولا اینطوره که هرچه واتر پمپ قوی تر باشه لوله خورجی هم بزرگ تره الان لوله خروجی این پمپ ۳۲mm هست

Image Enlarger

اینم مابقی لوازم که داخل واتر پمپ من بود که ۴ تا باد کش برای زیر واتر پمپ هست برای گرفتن لرزش و استحکام بیشتر

و یه کیپ کننده بیشتر خروجی و یک عدد فواره که من به کارم نیومد

خب حالا بریم برای قسمت بعدی

Image Enlarger

خب یه سری لوله نیاز هست همون طوری که گفتم من به ناچار اول باید لوله ۳ میگرفتم بعد تبدیل و غیره که نهایت برسم به لوله ۲ البته میشد با همون لوله ۳ هم کار کرد اما لزومی نداره هم که قطر بیشتری داره هم گرون تره و کار کردن باهاش به مراتب سخت تر هست و خیلی مهم تر از همه سر هر فلکه آبی شما باید چنتا بوشن و تبدبل استفاده کنید که به فلکه ۲ بخوره و باز تبدیل کنید به لوله ۳ ولی من از اول ۳ رو به ۲ تبدیل  کردم و راحت ادامه کار رو رفتم

به مقدار ۳۰ سانت لوله ۳ خریدم و حدود ۳ متر هم لوله ۲ گرفتم

Image Enlarger

اینجا انواع اتصالات هست که من 

یک عدد بوشن ۳۲ به ۳۲ گرفتم

یه عدد تبدیل ۳ به ۲ گرفتم 

سه  عدد فلکه آب گرفتم

۳ عدد هم سه راهی

۳ عدد هم زانویی 

البته شاید برای شما تعدادش متفاوت باشه

Image Enlarger

برای اتصالات لوله آب به اتویی مخصوص نیاز دارید که کار رو انجام بدید و حداقل چنتا لقمه ایی نیاز داره لقمه ایی ۰۲ .۲۵. ۳۲ 

البته شما میتونید از لوله پلیکا استفاده کنید یا از خرطومی لوله برق ولی قطعا هیچ کدوم به تمیزی و استحکام لوله آب نمیرسه

اتویی هم نداشتید اگه حوصله کنید والبته سخته میتونید با حرارت لوله ها رو با هم چفت کنید

Image Enlarger

برای برش لوله های آب به قیچی مخصوص نیاز دارید که خیلی خوب و راحت لوله ها رو خیلی دقیق برای شما برش بده 

البته بازم میتونید از اره آهن استفاده کنید ولی قسمت هایی که نیاز به اندازه دقیق هست و یا شاید راه دست راحت نیس خیلی راحت نباشید و دقیق در نیاد

خب برای کار به دو نوع چسب نیاز دارید 

Image Enlarger

چسب ۱.۲.۳ اسپری دار 

Image Enlarger

چسب سیلیکون این چسب من واقعا ازش جواب گرفتم و ساخت آلمان هست برای کار آب بندی و اتصالات از این استفاده میکنم 

ولی برای چسب شیشه ها از سیستا استفاده میکنم ولی به نظرم جفتشون در یک حد و اندازه هستن فوق العاده جاذب هست و سریع خشک میشه و پوس پوس هم نمیشه مثل چسب ایرانی و چینی البته قیمتشم ارزون نیست 

این قبل این که گرون شه ۱۲ خریدم سیستا ۱۵ بود قیمتش الان اینو نمیدونم ولی سیستا ۲۵ شده قیمتش

خب معرفی وسایل تموم شد الان بریم که چنتا عکس از لوله کشی داشته باشم فقط من چون باید سریع لوله ها رو به هم اتصال میدادم نشد زیاد عکس بگیرم

Image Enlarger

اول لوله اصلی که به واتر پمپ میخوره رو خوب چسب کاری میکنیم و به صورت فشاری به لوله ۳ جا میزنیم و بعد دوساعت خیلی خوب و محکم هم دیگه رو میگیرن 

Image Enlarger

Image Enlarger

اینم دوتا عکس از نمای مختلف اول بوشن ۳۲ رو وصل میکنم به لوله ۳ بعد تبدیل ۳ به ۲ رو وصل میکنم به بوشن ۳۲ و الان دیگه کل خروجی های ما تبدیل میشن به لوله خروجی ۲ 

Image Enlarger

اینم نمای بالای کار 

دوستان توجه کنن میشه گفت این یکی از قسمت های مهم کار بود

از اینجا به بعد چند تا عکس پایان کار رو میزارم چون دستم بند بود نمیتونم مرحله به مرحله عکس بگیرم دوستان سوالی داشتن بپرسن کامل و درحد توان جواب گو هستم

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

دوتا باد کش بزرگ هم خریدم برای اطمینان از ورد و استحکام بیشتر انتقال آب شیلنگ به آک دپو فقط بهتره برای محکم چسبیدن بهتره چند دقیقا داخل آب جوش بجوشن و داخل بچسبونیدش

Image Enlarger

اینم ورود هوا از دوطرف به شیر تقسیم در ادامه عکس ها محل قرار گرفتنش رو میتونید ببینید که با چسب ۱.۲.۳ چسبوندمش

Image Enlarger

اینم مابقی سیم کشی برق که دوتاش برای بالا هست رو انجام دادم که دیگه راحت با کلید پریز چراغ ها رو خاموش روشن کنم انجام دادم چون میخواستم دیگه اک ها ور آب گیری کنم باید میچسبوندمشون با چسب ۱.۲.۳ و خوب آب بندی کردم با چسب سیلیکون اطرافشون و درز ها شو و اک رو کامل و نزدیک دیوار ثابت کردم 

Image Enlarger

عکس محل اتصال پمپ هوا و پایین تر اون محل نصب شیر تقسیم و نهایت انتقال اون ها به اک ها

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

خب دیگه اینجا کاملا کار معلومه من شیشه زه دپو رو هم کج بریدم که اصلا شیلنگ از اون خارج نمیشه

فقط برای اک دپو از دماسنج برچسبی استفاده کردم دوستان دقت کنن که رنگ سبز روی دماسنج نشان دهنده دمای اک شما هست

فقط مونده یکم مرتب کردن سیم ها 

چنتا عکس هم بدم از امتحان انتقال آب دپو به تانک ها

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

خب فکر نکنم توضیحی لازم باشه سه تا شیر داره داره که میشه هر کدوم رو بسته به نیازتون باز و بسته کنید 

Image Enlarger

Image Enlarger

برای اک دپو همون طور که گفتم دما سنج دیجیتالی گذاشتم اما برای بقه آک ها که دمای دقیق تری نیاز هست از دما سنج های الکلی استفاده کردم

امیداورم خسته کننده نبوده باشه تا این جا لوله کشی و مابقی مخلفات انجام شد فقط موند یه تاپ فیلتر و یه واتر پمپ کوچیک که برای یکی از اک ها تهیه کردم 

الان عکس یه تاپ فیلتر شیشه ایی رو میدم  که خودم طراحی و ساختم دقیقا مانند نمونه آماده با این تفاوت که قیمت خیلی پایین تر هست و اونطور که خودت میخوای درمیاری 

Image Enlarger

سایز شیشه ها ۴۰*۱۰ سه عدد و دوعد ۱۰*۱۰ بود که البته شما با توجه به سایز و سایز شیشه برای فیت شدن دقیق باید چند میل شیشه رو کوچیک تر ببرید

همون طوری که در عکس معلومه دوتا برش زدم یه نیم حلال بالا برای این که زانویی خوب بشینه  و اون سوراخ وسط هم برای خروج آب البته خیلی از آکواریومی ها طراحی کنن که واقعا کم سلیقه ای شون رو نشون میده و صدای آب و تلاطم آب رو به همراه داره

Image Enlarger

همون طور که میبینید خیلی ساده آماده شد و یه نکته مهم هست به نظرم این که دقیقا حلالی رو که محل ورود آب هست رو بالای خروجی قرار ندید و این طور بهتره که بین ورودی و خروجی فاصله باشه

Image Enlarger

یک عدد لوله کوتاه هم به سایز دو دقیقا میره داخل سوراخ خروجی که آب رو هدایت کنه به داخل آب که صدا و تلاطم ایجاد نشه 

دوستان دقت کنن من حدود دوسانت لوله رو داخل تاپ فیلتر گرفتم که یه مقدار آب بمونه داخل مخزن و بعدا سر ریز کنه و خارج شه 

دور لوله رو هم کاملا چسب کاری میکنیم 

Image Enlarger

البته طراحی مخزن تاپ فیلتر تانک اصلی متفاوته و به نوعی طراحی میکنم که به مقدار کافی سرامیک و مدیا های مرغوب داخلش جا شه

Image Enlarger

خب به نظرم به جای جالب مخزن تاپ فیلتر رسیدیم جایی که اکواریومی ها نه لوله میزارن نه خروجی معینی نه سطح بلند تری از کف مخزن

برای بهتر شدن کارتون و خیلی شبیه و بهتر شدن اون به نمونه های آماده شما میتونید از فیلتر های کف که دیگه منسوخ شدن استفاده کنید من اینا رو خودم داشتم اما نداشتید میتونید دسته دوش رو بخرید یا اصلا نو خرید کنید

به اندازه کف مخزن برش بزنید و دوتا رو روی هم قرار بدید و روی اون رو پد بزارید

Image Enlarger

همنطور که مشاهده میکنید این کار برای اینه که پد کامل در محل جریان آب قرار نگیره و آب برای تبادل بهتر حدود سه سانت کف تاپ فیلتر بمونه

Image Enlarger

دوتا رو به اندازه مورد نیاز برش میدیدم و کف تاپ فیلتر قرار میدیم

Image Enlarger

سر زانویی که استاندارد هست و خوب به شیلنگ چفت میشه برای این سر یکم با حرارت و چسب و بست کمربندی کاری میکنیم که خوب دهانه لوله کوچیک شه و به تبدیل واتر پمپ بخوره

Image Enlarger

برای این که فقط تانک تکثیر یا قرنتینه و حتی کار کوچیک هست فقط از یه پد ریز سفید استفاده میکنیم و کفایت میکنه

Image Enlarger

اینم محل نیم دایره و زانویی که درحملش باچسب چسبیده 

لطفا خوب دقت کنید این زانویی خوب به محلش چسبیده باشه وگرنه اگه لق باشه و از جاش خارج شه کل آب اک رو جایی که نباید خالی میکنه

درضمن نحوه برش هم به این طوره که الماس گرد بر مورد نیازتون رو که در سایز های مختلف هست رو تهیه میکنید و مثل مته به سر دریل نصب میشه و با دقت و آروم شیشه رو گرد میبرید فقط درهین کار به علت وجود حرارت ایجاد شده از آب استفاده کنید

Image Enlarger

اینم یه پمپ سوبو ۳۲۰۰ هست که حد اکثر دبی اون ۳۰۰ لیتر در ساعت و حداکثر حد اون ۶۰ سانته یه واتر پمپ نانو و خیلی سایز کوچیک هست ولی زیرش یه پیچ اهرمی داره برای کاهش دبی آب که خیلی مورد استفاده قرار میگیره

Image Enlarger

این عکس رو گرفتم که از این زاویه هم ببیند که چه طور انجام شده

Image Enlarger

اینم از عکس آخر و راه اندازی شده مخزن و واتر پمپ به مرور زمان پد کاملا میخوابه اگه دقت کنید آب تا حدود دوسانت بالا اومده که خود این با کمک اون پلاستیک محل نسبتا مناسبی برای باکتری سازی هستن ولی آب به پد نمیرسه چون قبل رسیده به لوله توسط سر ریز تخلیه میشن

Image Enlarger

اینم از داخل اک چون اک تکثیر هست و در محل دید هم نیست نیازی به زیبا بودن نداره وگرنه اینم میشد به جای لوله آبی از لوله آب استفاده کرد و براش لوله کشی کرد اما نیازی نیست و یک عدد بخاری ۲۰۰w فقط موند یکم سیم و ها رو مرتب کنم و تقریبا کار تموم شده

فقط مونده لوله کشی از آک دپو برای آک اصلی و لوله کشی داخلی از فیلتر های اک داخلی

خب رسیدیم به پایان کار این قسمت 

دوستان خیلی خوشحال میشم اگه نظر و پیشنهادی دارید 

با تشکر بابت خوندن این نوشته 

موفق و موید باشید

i-love-you

done

Saghari, mohammad civil, مجتبی, S@J@D, Shahab!, amiresmaili, shayan.sh, محمد مهدی

۸ اسفند, ۱۳۹۶
۲:۴۹ ب٫ظ
ashourimahdi
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 226
۲۵ اسفند, ۱۳۹۵

سلام

اصلا نیازی به انتقاد نیست فقط یه کلمه: شما بسیار با سلیقه و بی نظیر کار میکنید.

کاربران زیر از ashourimahdi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti

کسی که خود را رهبر مردم قرار داد باید پیش از آن که به تعلیم دیگران بپردازد ، خود را بسازد و پیش از اینکه به گفتار تربیت کند ، با کردار تعلیم دهد. زیرا آن کس که خود را تعلیم دهد و ادب کند سزاوارتر به تعظیم است از آن که دیگری را تعلیم دهد و ادب بیاموزد.

((امام علی «ع»))

۱۱ اسفند, ۱۳۹۶
۰:۰۷ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

سلام استاد معین خوبی داداشflower

مبارکه دمت گرم باز اومدی ترکوندی ها!boxing

همه زحماتت بکنار من تو کف این پست طولانیتم !!!!!!!!!!!!

یک لحظه فکر کن اخر کار نوشتن باشی و سیو نکرده باشی بعد برق ها بره و یا مطلب بپره!angry

من که دیوونه میشم ، جرعتی داشتی این همه مطلب رو در یک پست ارسال کردی!gomboso

فقط شما که هنوز ماهی نگرفتی و تانک اصلی رو راه ننداختی چرا اینا رو آب گیری کردی؟

من روی فیلتر شنیات جلبک سبز دیدم درسته؟thinking

بعد بنظر من کاش برای اینکه آب روی سطح بیشتری از پد بریزه از یک لوله که چندتا سوراخ داره استفاده میکردی که آب فقط یک جا روی پد نریزیه

از شما یک نکته یاد گرفتم اونم اینکه برای بهتر چسبیدن چسبک بجوشونیمشhandling

moein poti
۱۲ اسفند, ۱۳۹۶
۲:۱۲ ب٫ظ
Saghari
مشهد

کاربر نمونه
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 910
۱۳ مهر, ۱۳۹۶

moein poti گفته
سلام خدمت دوستان

ادامه مراحل آک رو براتون می نویسم طبق روال معمول همراه با عکس

خب آک های دپو و قرنتینه و تکثیر رو وقتی مستقر کردیم میرسیم به نصب شیلنگ هوا برای آک ها یه سری لوازم مورد نیاز هست که باید خریداری شه

Image Enlarger

در مرحله اول نیاز دارید به یک عدد پمپ هوا که انواع مارک و قیمت و به وفور پیدا میشه البته که اکثر جنس های بازار یا چین هست یا تایوان دیگه نهایتش سنگاپور باشه البته آلمانی  غیره هم هست که واقعا قیمت این کالا ها از قیمت بازار جهانیشون خییلی خیلی دوره و به نظر من صرف نمیکنه خریدشون 

خلاصه یه پمپ خریداری کنید که مناسب نیاز باشه و بهتره پیچ تنظیم ولوم هم داشته باشه یه نکته خیلی مهم که خیلی از دوستان دقت نمیکنن حداکثر فشاریه که پمپ میتونه هوا رو بفرسته به عمق آب هست که بعد از خرید تازه متوجه میشن این پمپ خریداری شده متناسب با نیازشون نیست

Image Enlarger

برای مدیریت بهتر هوای خروجی نیاز به یک تبدیل چند راهی دارید انواع مختلف بازار هست از پلاستیکی پیچی گرفته تا آلومینیومی تک پیچ که این مدل هست و خیلی شیک و مقاوم و استفاده راحت

این سر سیاه هم میشه برداشت و از دو طرف ورودی گرفت ازش که توضیح میدم جلو تر

Image Enlarger

برای خروجی هوا که خوب هوا رو خورد و پخش کنه و تلاطم به وجود نیاد استفاده میشه و انواع  مختلفی داره و سایز های مختلف دقت کنید که هرچه سنگ هوا بزرگ تر باشه برای خروج هوا از اون به پمپ قوی تری نیاز هست 

از این سنگ هوا ها بیشتر برای اک دپو و قرنتینه استفاده میشه

Image Enlarger

فیلتر اسفنجی هست که تا حدودی با جریان هوا کار باکتری سازی و تصفیه بیولوژیکی آب رو انجام میده 

درپایان این قسمت و ماجرای اصلی به شیلنگ هوا نیاز دارید که سعی کنید از جنس مرغوب و نرم استفاده کنید که به مرور زمان خشک و شکننده نشه و همیشه حالت پذیر بمونه

خب تا این جا لوازم تولید اکسیژن رو گفتم از این به بعد لوازم لوله کشی داخلی اک رو میگم که چه لوازمی مورد نیازه و بعدش میریم برای نصب وسایل

اول از همه به یک واتر پمپ نیاز داریم که هد مورد نیاز کار ما رو داشته باشه من از wp 3550 سوبو استفاده کردم

Image Enlarger

همون طور که در عکس مشاهده میکنید پمپ قوی و بزرگیه 

اصلاعات اسمشی اینطوره که 

هدش ۲.۸ متره

قدرت گردش هم ۳۰۰۰ لیتر در ساعت

Image Enlarger

این سری اولیه واتر پمپ هست که در عکس بالا هم مشاهدش میکنید شما باید لوله ها رو طوری بگیرید که از اول به این بخوره 

هر واتر پمپی سریش متفاوته معمولا اینطوره که هرچه واتر پمپ قوی تر باشه لوله خورجی هم بزرگ تره الان لوله خروجی این پمپ ۳۲mm هست

Image Enlarger

اینم مابقی لوازم که داخل واتر پمپ من بود که ۴ تا باد کش برای زیر واتر پمپ هست برای گرفتن لرزش و استحکام بیشتر

و یه کیپ کننده بیشتر خروجی و یک عدد فواره که من به کارم نیومد

خب حالا بریم برای قسمت بعدی

Image Enlarger

خب یه سری لوله نیاز هست همون طوری که گفتم من به ناچار اول باید لوله ۳ میگرفتم بعد تبدیل و غیره که نهایت برسم به لوله ۲ البته میشد با همون لوله ۳ هم کار کرد اما لزومی نداره هم که قطر بیشتری داره هم گرون تره و کار کردن باهاش به مراتب سخت تر هست و خیلی مهم تر از همه سر هر فلکه آبی شما باید چنتا بوشن و تبدبل استفاده کنید که به فلکه ۲ بخوره و باز تبدیل کنید به لوله ۳ ولی من از اول ۳ رو به ۲ تبدیل  کردم و راحت ادامه کار رو رفتم

به مقدار ۳۰ سانت لوله ۳ خریدم و حدود ۳ متر هم لوله ۲ گرفتم

Image Enlarger

اینجا انواع اتصالات هست که من 

یک عدد بوشن ۳۲ به ۳۲ گرفتم

یه عدد تبدیل ۳ به ۲ گرفتم 

سه  عدد فلکه آب گرفتم

۳ عدد هم سه راهی

۳ عدد هم زانویی 

البته شاید برای شما تعدادش متفاوت باشه

Image Enlarger

برای اتصالات لوله آب به اتویی مخصوص نیاز دارید که کار رو انجام بدید و حداقل چنتا لقمه ایی نیاز داره لقمه ایی ۰۲ .۲۵. ۳۲ 

البته شما میتونید از لوله پلیکا استفاده کنید یا از خرطومی لوله برق ولی قطعا هیچ کدوم به تمیزی و استحکام لوله آب نمیرسه

اتویی هم نداشتید اگه حوصله کنید والبته سخته میتونید با حرارت لوله ها رو با هم چفت کنید

Image Enlarger

برای برش لوله های آب به قیچی مخصوص نیاز دارید که خیلی خوب و راحت لوله ها رو خیلی دقیق برای شما برش بده 

البته بازم میتونید از اره آهن استفاده کنید ولی قسمت هایی که نیاز به اندازه دقیق هست و یا شاید راه دست راحت نیس خیلی راحت نباشید و دقیق در نیاد

خب برای کار به دو نوع چسب نیاز دارید 

Image Enlarger

چسب ۱.۲.۳ اسپری دار 

Image Enlarger

چسب سیلیکون این چسب من واقعا ازش جواب گرفتم و ساخت آلمان هست برای کار آب بندی و اتصالات از این استفاده میکنم 

ولی برای چسب شیشه ها از سیستا استفاده میکنم ولی به نظرم جفتشون در یک حد و اندازه هستن فوق العاده جاذب هست و سریع خشک میشه و پوس پوس هم نمیشه مثل چسب ایرانی و چینی البته قیمتشم ارزون نیست 

این قبل این که گرون شه ۱۲ خریدم سیستا ۱۵ بود قیمتش الان اینو نمیدونم ولی سیستا ۲۵ شده قیمتش

خب معرفی وسایل تموم شد الان بریم که چنتا عکس از لوله کشی داشته باشم فقط من چون باید سریع لوله ها رو به هم اتصال میدادم نشد زیاد عکس بگیرم

Image Enlarger

اول لوله اصلی که به واتر پمپ میخوره رو خوب چسب کاری میکنیم و به صورت فشاری به لوله ۳ جا میزنیم و بعد دوساعت خیلی خوب و محکم هم دیگه رو میگیرن 

Image Enlarger

Image Enlarger

اینم دوتا عکس از نمای مختلف اول بوشن ۳۲ رو وصل میکنم به لوله ۳ بعد تبدیل ۳ به ۲ رو وصل میکنم به بوشن ۳۲ و الان دیگه کل خروجی های ما تبدیل میشن به لوله خروجی ۲ 

Image Enlarger

اینم نمای بالای کار 

دوستان توجه کنن میشه گفت این یکی از قسمت های مهم کار بود

از اینجا به بعد چند تا عکس پایان کار رو میزارم چون دستم بند بود نمیتونم مرحله به مرحله عکس بگیرم دوستان سوالی داشتن بپرسن کامل و درحد توان جواب گو هستم

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

دوتا باد کش بزرگ هم خریدم برای اطمینان از ورد و استحکام بیشتر انتقال آب شیلنگ به آک دپو فقط بهتره برای محکم چسبیدن بهتره چند دقیقا داخل آب جوش بجوشن و داخل بچسبونیدش

Image Enlarger

اینم ورود هوا از دوطرف به شیر تقسیم در ادامه عکس ها محل قرار گرفتنش رو میتونید ببینید که با چسب ۱.۲.۳ چسبوندمش

Image Enlarger

اینم مابقی سیم کشی برق که دوتاش برای بالا هست رو انجام دادم که دیگه راحت با کلید پریز چراغ ها رو خاموش روشن کنم انجام دادم چون میخواستم دیگه اک ها ور آب گیری کنم باید میچسبوندمشون با چسب ۱.۲.۳ و خوب آب بندی کردم با چسب سیلیکون اطرافشون و درز ها شو و اک رو کامل و نزدیک دیوار ثابت کردم 

Image Enlarger

عکس محل اتصال پمپ هوا و پایین تر اون محل نصب شیر تقسیم و نهایت انتقال اون ها به اک ها

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

خب دیگه اینجا کاملا کار معلومه من شیشه زه دپو رو هم کج بریدم که اصلا شیلنگ از اون خارج نمیشه

فقط برای اک دپو از دماسنج برچسبی استفاده کردم دوستان دقت کنن که رنگ سبز روی دماسنج نشان دهنده دمای اک شما هست

فقط مونده یکم مرتب کردن سیم ها 

چنتا عکس هم بدم از امتحان انتقال آب دپو به تانک ها

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

خب فکر نکنم توضیحی لازم باشه سه تا شیر داره داره که میشه هر کدوم رو بسته به نیازتون باز و بسته کنید 

Image Enlarger

Image Enlarger

برای اک دپو همون طور که گفتم دما سنج دیجیتالی گذاشتم اما برای بقه آک ها که دمای دقیق تری نیاز هست از دما سنج های الکلی استفاده کردم

امیداورم خسته کننده نبوده باشه تا این جا لوله کشی و مابقی مخلفات انجام شد فقط موند یه تاپ فیلتر و یه واتر پمپ کوچیک که برای یکی از اک ها تهیه کردم 

الان عکس یه تاپ فیلتر شیشه ایی رو میدم  که خودم طراحی و ساختم دقیقا مانند نمونه آماده با این تفاوت که قیمت خیلی پایین تر هست و اونطور که خودت میخوای درمیاری 

Image Enlarger

سایز شیشه ها ۴۰*۱۰ سه عدد و دوعد ۱۰*۱۰ بود که البته شما با توجه به سایز و سایز شیشه برای فیت شدن دقیق باید چند میل شیشه رو کوچیک تر ببرید

همون طوری که در عکس معلومه دوتا برش زدم یه نیم حلال بالا برای این که زانویی خوب بشینه  و اون سوراخ وسط هم برای خروج آب البته خیلی از آکواریومی ها طراحی کنن که واقعا کم سلیقه ای شون رو نشون میده و صدای آب و تلاطم آب رو به همراه داره

Image Enlarger

همون طور که میبینید خیلی ساده آماده شد و یه نکته مهم هست به نظرم این که دقیقا حلالی رو که محل ورود آب هست رو بالای خروجی قرار ندید و این طور بهتره که بین ورودی و خروجی فاصله باشه

Image Enlarger

یک عدد لوله کوتاه هم به سایز دو دقیقا میره داخل سوراخ خروجی که آب رو هدایت کنه به داخل آب که صدا و تلاطم ایجاد نشه 

دوستان دقت کنن من حدود دوسانت لوله رو داخل تاپ فیلتر گرفتم که یه مقدار آب بمونه داخل مخزن و بعدا سر ریز کنه و خارج شه 

دور لوله رو هم کاملا چسب کاری میکنیم 

Image Enlarger

البته طراحی مخزن تاپ فیلتر تانک اصلی متفاوته و به نوعی طراحی میکنم که به مقدار کافی سرامیک و مدیا های مرغوب داخلش جا شه

Image Enlarger

خب به نظرم به جای جالب مخزن تاپ فیلتر رسیدیم جایی که اکواریومی ها نه لوله میزارن نه خروجی معینی نه سطح بلند تری از کف مخزن

برای بهتر شدن کارتون و خیلی شبیه و بهتر شدن اون به نمونه های آماده شما میتونید از فیلتر های کف که دیگه منسوخ شدن استفاده کنید من اینا رو خودم داشتم اما نداشتید میتونید دسته دوش رو بخرید یا اصلا نو خرید کنید

به اندازه کف مخزن برش بزنید و دوتا رو روی هم قرار بدید و روی اون رو پد بزارید

Image Enlarger

همنطور که مشاهده میکنید این کار برای اینه که پد کامل در محل جریان آب قرار نگیره و آب برای تبادل بهتر حدود سه سانت کف تاپ فیلتر بمونه

Image Enlarger

دوتا رو به اندازه مورد نیاز برش میدیدم و کف تاپ فیلتر قرار میدیم

Image Enlarger

سر زانویی که استاندارد هست و خوب به شیلنگ چفت میشه برای این سر یکم با حرارت و چسب و بست کمربندی کاری میکنیم که خوب دهانه لوله کوچیک شه و به تبدیل واتر پمپ بخوره

Image Enlarger

برای این که فقط تانک تکثیر یا قرنتینه و حتی کار کوچیک هست فقط از یه پد ریز سفید استفاده میکنیم و کفایت میکنه

Image Enlarger

اینم محل نیم دایره و زانویی که درحملش باچسب چسبیده 

لطفا خوب دقت کنید این زانویی خوب به محلش چسبیده باشه وگرنه اگه لق باشه و از جاش خارج شه کل آب اک رو جایی که نباید خالی میکنه

درضمن نحوه برش هم به این طوره که الماس گرد بر مورد نیازتون رو که در سایز های مختلف هست رو تهیه میکنید و مثل مته به سر دریل نصب میشه و با دقت و آروم شیشه رو گرد میبرید فقط درهین کار به علت وجود حرارت ایجاد شده از آب استفاده کنید

Image Enlarger

اینم یه پمپ سوبو ۳۲۰۰ هست که حد اکثر دبی اون ۳۰۰ لیتر در ساعت و حداکثر حد اون ۶۰ سانته یه واتر پمپ نانو و خیلی سایز کوچیک هست ولی زیرش یه پیچ اهرمی داره برای کاهش دبی آب که خیلی مورد استفاده قرار میگیره

Image Enlarger

این عکس رو گرفتم که از این زاویه هم ببیند که چه طور انجام شده

Image Enlarger

اینم از عکس آخر و راه اندازی شده مخزن و واتر پمپ به مرور زمان پد کاملا میخوابه اگه دقت کنید آب تا حدود دوسانت بالا اومده که خود این با کمک اون پلاستیک محل نسبتا مناسبی برای باکتری سازی هستن ولی آب به پد نمیرسه چون قبل رسیده به لوله توسط سر ریز تخلیه میشن

Image Enlarger

اینم از داخل اک چون اک تکثیر هست و در محل دید هم نیست نیازی به زیبا بودن نداره وگرنه اینم میشد به جای لوله آبی از لوله آب استفاده کرد و براش لوله کشی کرد اما نیازی نیست و یک عدد بخاری ۲۰۰w فقط موند یکم سیم و ها رو مرتب کنم و تقریبا کار تموم شده

فقط مونده لوله کشی از آک دپو برای آک اصلی و لوله کشی داخلی از فیلتر های اک داخلی

خب رسیدیم به پایان کار این قسمت 

دوستان خیلی خوشحال میشم اگه نظر و پیشنهادی دارید 

با تشکر بابت خوندن این نوشته 

موفق و موید باشید

i-love-you

done  

اقا معین از کارت خیلی خوشم اومد خیلی صبر داری کاشکی از اون صبرت به ماهم بدی 

فقط یه نکته یا پیشنهاد 

شما که از دماسنج های بیرون از اکواریوم استفاده  نکنید مخصوصا شما که  قصد نگه داری از دیسکس  یا ماهیای حساس رو دارید 

بهتره از دما سنج  جیوه ای  استفاده کنین چون به دماحساس ترن وکوچیک ترین تغییرات رو نشون میدن 

و از خطرات احتمالی جلوگیری میکنن  

flower2

۱۴ اسفند, ۱۳۹۶
۱۱:۳۳ ق٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته
سلام استاد معین خوبی داداشflower

مبارکه دمت گرم باز اومدی ترکوندی ها!boxing

همه زحماتت بکنار من تو کف این پست طولانیتم !!!!!!!!!!!!

یک لحظه فکر کن اخر کار نوشتن باشی و سیو نکرده باشی بعد برق ها بره و یا مطلب بپره!angry

من که دیوونه میشم ، جرعتی داشتی این همه مطلب رو در یک پست ارسال کردی!gomboso

فقط شما که هنوز ماهی نگرفتی و تانک اصلی رو راه ننداختی چرا اینا رو آب گیری کردی؟

من روی فیلتر شنیات جلبک سبز دیدم درسته؟thinking

بعد بنظر من کاش برای اینکه آب روی سطح بیشتری از پد بریزه از یک لوله که چندتا سوراخ داره استفاده میکردی که آب فقط یک جا روی پد نریزیه

از شما یک نکته یاد گرفتم اونم اینکه برای بهتر چسبیدن چسبک بجوشونیمشhandling  

سلام و وقت بخیر ببخشید که دیر جواب دادم

داخل اپ word نوشتم بعد داخل سایت وارد کردم

البته خونه ماه سالی به یک بارم برق نمیره خدا ر شکر

بله درسته فعلا اک اصلی ر درست نکردم پایین ر برای تست و آبگیری کردم البته دارم سیکلشونم طی میکنم نهایت یک ماه دیگه آک اصلی هم درست میکنم

آره از قدیم ایام مونده بود موردی هم نداره میشه بایه فرچه خباب راحت بردشون 

نظرتون درمورد لوله درسته اما یه بدی داره گذاشتن لوله اضافه اون اینه که بعد از مدتی این لوله کیپ میشه و دبی آب ر کاهش میده اما اینطور هیچ چیز سر راه خروجی نیست بعد مدتی کل پد رو میگیره البته الانم میشه یه لوله زد و روی کل پد بریزه اما به نظر من کار اضافی و مناسبی نیست

بله بادکش ها رو بجوشونید خیلی با ثبات تر می چسبن

done

۱۵ اسفند, ۱۳۹۶
۰:۱۶ ق٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

Saghari گفته

اقا معین از کارت خیلی خوشم اومد خیلی صبر داری کاشکی از اون صبرت به ماهم بدی 

فقط یه نکته یا پیشنهاد 

شما که از دماسنج های بیرون از اکواریوم استفاده  نکنید مخصوصا شما که  قصد نگه داری از دیسکس  یا ماهیای حساس رو دارید 

بهتره از دما سنج  جیوه ای  استفاده کنین چون به دماحساس ترن وکوچیک ترین تغییرات رو نشون میدن 

و از خطرات احتمالی جلوگیری میکنن  

flower2  

سلام خدمت شما آقای ساغری

والا دیگه بعد چندین سال اکواریوم داری به این نتیجه رسیدم که عجله برای راه اندازی اک فقط ضرر داره ولاغیر

البته یه مقدار کوچیکش صبره عوامل زیاد داره دانشگاه هست امور یومیه هست و... ماشالله اینم که اک کچیکی نیست 

اگه بشه دنبال شیشه ۲۰mm میگردم خدا کنه گیر بیارم خیلی خب میشه 

در باب دما سنج عارضم که به نظر من خیلی بهتر از این دما سنج های جیوه ایی و الکلی فیک هستن ( الان من تو دوتا اک کوچیکم از این الکلی ها استفاده کردم حدود یک درجه اختلاق دما با هم دارن یه بخاری دارن جفتشون یه مارک دما سنج اما اختلاف دارن 

فقط دما سنج های الکلی مارک jbl خوب کار میکنه و ففوق العاده دقیق هستن که قیمت بالایی دارن و من دوعدد احتمالا تحیه میکنم برای اک اصلی یا یه دما سنج دیجیتال درست درمون 

الان هم دما رو کاملا دقیق نشون میده و درست باید طبق دستور عمل عمل کنید که بگه کدوم رنگ دمای اصلی هست

با این حال من این دما سنج رو روی اک دپو استفاده کردم که حدود دما که حداکثر یک درجه اختلاف شاید باشه رر نشن میده که زیاد مهم نیست حداقل برای من و دیسکسام

تشکر از شما بابت این مورد

done

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: Ali_Moqadam
194 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه: