انواع فیلتر | صفحه 104 | ساخت آکواریوم و تجهیزات ان

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
انواع فیلتر
۱۲ دی, ۱۴۰۱
۶:۱۷ ب٫ظ
MSF_SE7EN
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 60
۲۱ آبان, ۱۴۰۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
2061sp_Permalink sp_Print

سلام، دوستان امروز دیدم آکواریوم شده پر ابر های کوچیک، بررسی کردم از ابر بیوفیلتر (فیلتر اسفنجی) داخل آب بود اصلا یه حالتی شده انگار پوسیده و با کمترین فشار کنده میشه، فیلتر رو خارج کردم ولی خب الان ابرش کلا دیگه بدرد نمیخوره

حالا سوال این ابر ها ممکنه خراب بشه؟ جنس نو گرفتم ولی خب طرف گفت چند سال مونده توی انبار، میتونه بخاطر مونده بودن اینطوری خراب بشه؟ میگم اصلا با کوچکترین فشار تیکه تیکه ازش میریزه

سوال دوم الان پایه شو نگه داشتم ابر چطوری میشه بهش اضافه کرد؟ مثلا میشه ابری که برای تاپ فیلتر استفاده میکنم دورش بپیچم با یه نخی، چیزی ببندم بذارم داخل آب؟

با تشکر از دوستان گرامی

۱۲ دی, ۱۴۰۱
۷:۴۱ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1550
۹ اسفند, ۱۴۰۰
2062sp_Permalink sp_Print

سلام

ابری که اینجوری میشه دیگه پوسیده 

برای ابر گرفتن برید از جاهایی که کلا کارشون اینه

اکواریومی ها هم همینارو میگیرن چند برابر میکنن تو پاچه ادمconfused

سوال دوم هم متوجه نشدمthinking

کاربران زیر از Matin 1387 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

MSF_SE7EN

JDM lover

۱۲ دی, ۱۴۰۱
۱۰:۳۴ ب٫ظ
MSF_SE7EN
کاربر فعال
Members
۲۱ آبان, ۱۴۰۰

Matin 1387 گفته
سلام

ابری که اینجوری میشه دیگه پوسیده 

برای ابر گرفتن برید از جاهایی که کلا کارشون اینه

اکواریومی ها هم همینارو میگیرن چند برابر میکنن تو پاچه ادمconfused

سوال دوم هم متوجه نشدمthinking  

والا یه طرح دادم فعلا که داره اوکی کار میکنه، یه ابر از جنسی که پد برای تاپ فیتر استفاده میکنم پیچیدم دورش گذاشتمش درون یه بطری نوشابه نصفه، کف بطری هم سرامیک ریختم امتحان کنم ببینم کار میکنه یا نه

تا بحال اینطوری ندیده بودم بیو فیتلر بپوسه اصلا با کوچکترین اشاره مثل پنبه کنده میشد ازش!

ممنون از پاسخگوییتون دوست عزیز

۲۶ دی, ۱۴۰۱
۱۰:۵۶ ق٫ظ
بنیامین
کرج
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 29
۱۹ دی, ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم فیلتر اسفنجی چطوری کار می کنه و نحوه استفاده ازش چطوری هست؟ و فیلتر اسفنجی برای تانک ۶۰ لیتری جواب میده آخه من از آکواریوم فروشی پرسیدم گفت جواب اگه جواب نده برا تانک قرنطینه میتونم استفاده کنم تانک قرنطینه ۳۵ لیترهfun

۲۶ دی, ۱۴۰۱
۷:۲۷ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1289
۵ شهریور, ۱۴۰۰
2065sp_Permalink sp_Print

بنیامین گفته
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم فیلتر اسفنجی چطوری کار می کنه و نحوه استفاده ازش چطوری هست؟ و فیلتر اسفنجی برای تانک ۶۰ لیتری جواب میده آخه من از آکواریوم فروشی پرسیدم گفت جواب اگه جواب نده برا تانک قرنطینه میتونم استفاده کنم تانک قرنطینه ۳۵ لیترهfun  

سلام

فیلتر اسفنجی به پمپ هوا وصل میشه و با خروج هوا از لوله فیلتر آب به داخل کشیده میشه

مکش کمی داره و به درد تانک شریمپ،بچه ماهی یا حتی تانک قرنطینه میخوره

ولی واسه اون تانک ۶۰ لیتر پاسخگو نیست

۲۹ دی, ۱۴۰۱
۳:۰۹ ب٫ظ
MSF_SE7EN
کاربر فعال
Members
۲۱ آبان, ۱۴۰۰
2066sp_Permalink sp_Print

-paradox گفته

سلام

فیلتر اسفنجی به پمپ هوا وصل میشه و با خروج هوا از لوله فیلتر آب به داخل کشیده میشه

مکش کمی داره و به درد تانک شریمپ،بچه ماهی یا حتی تانک قرنطینه میخوره

ولی واسه اون تانک ۶۰ لیتر پاسخگو نیست  

بعنوان فیلتر اصلی بله و برای همه آکواریوم ها بازمه چون یک فیلتر بیو شیمیای هست و باکتری های مفید داخل اون ابر به سرعت رشد و تکثیر  پیدا میکنن، برای هر تانکی لازمه که باشه

و از تاپ فیلتر/هنگان/سطلی برای فیلتر مکانیکی استفاده میکنن

۲۹ دی, ۱۴۰۱
۳:۴۹ ب٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 551
۶ تیر, ۱۳۹۴
2067sp_Permalink sp_Print

MSF_SE7EN گفته

بعنوان فیلتر اصلی بله و برای همه آکواریوم ها بازمه چون یک فیلتر بیو شیمیای هست و باکتری های مفید داخل اون ابر به سرعت رشد و تکثیر  پیدا میکنن، برای هر تانکی لازمه که باشه

سلام

جسارتا این فیلترهایی که اسم بردین و فرمودید مکانیکی هستن ، میتونن هم فیلتر مکانیکی ،شیمیایی و بیولوژیکی باشن نه فقط مکانیکی . فیلتر اسفنجی فقط میتونه مکانیکی و بیولوژیکی باشه اونم در حد خیلی کم

به نظر من سطلی و سامپ بهترین عملکرد رو دارن چون به نسبت بقیه فیلتر ها حجم و فضای بیشتری دارن و تو چند مرحله میتونن همه جوره آب رو فیلتر کنن.

۲۹ دی, ۱۴۰۱
۸:۰۲ ب٫ظ
ELYAS05214
qom
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 37
۲ مهر, ۱۴۰۱

MSF_SE7EN گفته

سلام دوست عزیز 

فیلتر اسفنجی دیگه داره کم کم منسوخ میشه 

به جاش یه مدل هایی که دارای مخزن برای مدیا هستن وارد بازار میشن 

هیچ وقت هم به عنوان یه فیلتر اصلی و تنها برای یه تانک بزرگ پاسخ گو نیست 

بهترین فیلتر ها سطلی سامپ یا تاپ فیلتر هستن 

این فیلتر ها چند مدل تصفیه آب دارن ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دارن از فیزیکی گرفته تا بیولوژیک به شرط استفاده اصولی از مدیای مناسب 

در ضمن اسفنجی یکم جلوه بد هم به تانک میده 

سطلی که فقط اسم در کرده و قیمت بالایی هم داره مشکل آب دهی هم داره خدایی نکرده یه قطعه اش هم خراب بشه باید خدادتومن پول بدید تازه اگه قطعه گیر تون بیاد 

در ضمن اگه مشخصات روشون رو خونده باشید می‌بینید که سرعت تصفیه بالای هم ندارن و تو مدل های معمولی گردش آب شون پایینه 

تاپ فیلتر هم که عالیه البته مخزن شو دست ساز و بزرگ درست کنید خیلی بهتره و با استفاده درست دیگه نیازتون به پمپ هوا هم رفع میشه 

تنها مشکلش جلوه بد خرطومی داخل آب و مخزن بالای تانک هستش 

سامپ هم که اصلا عالی 

جای بسیار زیاد برای انواع و اقسام پد و مدیا 

مشکل آب دهی ندارید 

خراب شدن هم نداره مگه واتر پمپ بسوزه که اونم کم پیش میاد 

فقط مشکلش مکانش هست که شما باید از این اکواریوم های شرکتی داشته باشید که سامپ رو بزارید توی کمد زیرش 

البته تاپ سامپ هم میشه ولی چون سنگین میشه پیشنهاد نمی کنم 

در ضمن اگه خواستید سامپ درست کنید حتما یه تیکه برای بخاری در نظر بگیرید که از شرش خلاص بشید 

می تونید یه سنگ هوا هم داخل همین سامپ بزارید تا از شر شلنگ و لوله کشی کف آکواریوم هم راحت بشید 

البته اگه برای زیبایی پمپ هوا استفاده می کنید که هیچی  

یه مخزن هم برای پلنت در نظر بگیرید توش رو گیاه مقاوم با تراکم بسیار زیاد بزارید تا به تصفیه تون کمک بکنه 

یه مخزن هم برای قرنطینه ماهی در نظر بگیرید خوبه که اگه یه وقت دیدید ماهی ضعیف یا کم غذا شده اون جا نگه داری کنید و تقویتش کنید حتی برای زایمان و تخم ریزی و بچه ماهی هم اون تیکه مناسب هست 

امید وارم مفید بوده باشه مطالب 

کاربران زیر از ELYAS05214 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Matin 1387
۳۰ دی, ۱۴۰۱
۳:۵۱ ب٫ظ
MSF_SE7EN
کاربر فعال
Members
۲۱ آبان, ۱۴۰۰

ELYAS05214 گفته

MSF_SE7EN گفته

سلام دوست عزیز 

این فیلتر ها چند مدل تصفیه آب دارن ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دارن از فیزیکی گرفته تا بیولوژیک به شرط استفاده اصولی از مدیای مناسب 

سطلی که فقط اسم در کرده و قیمت بالایی هم داره مشکل آب دهی هم داره خدایی نکرده یه قطعه اش هم خراب بشه باید خدادتومن پول بدید تازه اگه قطعه گیر تون بیاد 

در ضمن اگه مشخصات روشون رو خونده باشید می‌بینید که سرعت تصفیه بالای هم ندارن و تو مدل های معمولی گردش آب شون پایینه 

تاپ فیلتر هم که عالیه البته مخزن شو دست ساز و بزرگ درست کنید خیلی بهتره و با استفاده درست دیگه نیازتون به پمپ هوا هم رفع میشه 

سامپ هم که اصلا عالی 

مشکل آب دهی ندارید 

فقط مشکلش مکانش هست که شما باید از این اکواریوم های شرکتی داشته باشید که سامپ رو بزارید توی کمد زیرش 

در ضمن اگه خواستید سامپ درست کنید حتما یه تیکه برای بخاری در نظر بگیرید که از شرش خلاص بشید 

می تونید یه سنگ هوا هم داخل همین سامپ بزارید تا از شر شلنگ و لوله کشی کف آکواریوم هم راحت بشید 

یه مخزن هم برای پلنت در نظر بگیرید توش رو گیاه مقاوم با تراکم بسیار زیاد بزارید تا به تصفیه تون کمک بکنه 

یه مخزن هم برای قرنطینه ماهی در نظر بگیرید خوبه که اگه یه وقت دیدید ماهی ضعیف یا کم غذا شده اون جا نگه داری کنید و تقویتش کنید حتی برای زایمان و تخم ریزی و بچه ماهی هم اون تیکه مناسب هست 

پست بنده رو اشتباه متوجه شدین گرامی

بعنوان فیلتر اصلی بله استفاده چندانی نداره، (به جز تانک بچه ماهی و شریمپ که جریان آب پمپ فیلتر ممکنه اونهارو اذیت کنه)، چون فیلتراسیون مکانیکی نداره اما بعنوان فیلتر ثانویه صرفا شیمیایی برای هر تانکی لازم هست

به جز شاید آکواریومی که سامپ استفاده کنه، بعنوان مثال وقتی ۹۰ درصد افراد از هنگان و تاپ فیلتر استفاده میکنن اون فیلتر ها توانایی فیلتراسیون شیمیایی کمی دارند . کافی نیستن، بعنوان مثال هنگان ها که اکثرا کوچیک هستن و اصولا جای مدیا ندارن و فقط پد میذارن که آشغال بگیره

تاپ فیلتر هم مدیا داخلش فقط در حد نم خوردن خیس میشه و خود اون پدش رو که بعد از چند وقت تعویض میکنید کلی از باکتری های مفید شما داخل اون هستن و از سیستم حذف میشن مدیا زیر پد ها هم برای اینکه ۱۰۰ درصد کارایی رو داشته باشن باید کاملا در آب غوطه ور باشن نه اینکه یه آب فقط بیاد ازشون رد بشه، سامپ منتهی قضیش فرق میکنه چون اولا جای زیادی داره  برای مدیا و ثانیا مدیا ها داخل آب همیشه غوطه ور هستند ولی خب هر کسی از سامپ بعلت صدای زیاد و مشکلات خاص خودش استفاده نمیکنه

۱ بهمن, ۱۴۰۱
۱۰:۳۶ ق٫ظ
4amirali
تهران

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 290
۲۳ آبان, ۱۳۹۹
2070sp_Permalink sp_Print

ELYAS05214 گفته

MSF_SE7EN گفته

سلام دوست عزیز 

سامپ هم که اصلا عالی 

مشکل آب دهی ندارید 

سلام

عجیبه انقدر از فیلتر سطلی بد گفتین/فیلتر های سطلی جز بهترین فیلتر ها هستن و در تمام دنیا ثابت شده هستن و خیلیا ازشون استفاده می کنن/در ضمن قدرت تصفیه خوبی هم دارن بسته به ابعاد شما مدل هاشون متفاوته

برای پلنت هم سامپ و تاپ فیلتر نمیشه استفاده کرد

سامپ هم اکثرا برای تانک های بزرگ استفاده میشه

خلاصه بگم که خیلی کلی صحبت کردید . حرفاتون نمیتونه ملاک قرار داده بشه برای همه ی تانک ها

۱ بهمن, ۱۴۰۱
۱۱:۳۴ ق٫ظ
ELYAS05214
qom
کاربر عادی
Members
۲ مهر, ۱۴۰۱
2071sp_Permalink sp_Print

سلام

عجیبه انقدر از فیلتر سطلی بد گفتین/فیلتر های سطلی جز بهترین فیلتر ها هستن و در تمام دنیا ثابت شده هستن و خیلیا ازشون استفاده می کنن/در ضمن قدرت تصفیه خوبی هم دارن بسته به ابعاد شما مدل هاشون متفاوته

برای پلنت هم سامپ و تاپ فیلتر نمیشه استفاده کرد

سامپ هم اکثرا برای تانک های بزرگ استفاده میشه

خلاصه بگم که خیلی کلی صحبت کردید . حرفاتون نمیتونه ملاک قرار داده بشه برای همه ی تانک ها  

سلام 

نسبت به رنج قیمتی فیلتر سطلی کارایی خیلی کمتری از سامپ داره 

همون طور که گفتم مشکل آب دادن و صدا رو در مدل های پایین داریم که همین مدل ها قیمت به نسبت بالایی دارن 

شما مشخصات روی خود فیلتر رو نگاه کنید متوجه گردش آب پایین میشید 

اگرم خدایی نکرده خراب بشه قطعه اش یا پیدا نمیشه یا قیمت بالایی داره 

به این جهت گفتم که فیلتر سطلی خوب نیست 

ولی شما اینم در نظر داشته باش که هر چه قدر پول بدی همون قدر آش می خوری 

بله بدون شک یه فیلتر سطلی مثلا ۳ ملیونی نه صدا داره نه گردش آب پایینی داره و نه آب پس میده ولی خوب نمیشه بیایم اینا رو با یه تاپ فیلتر ۵۰۰ تومنی مقایسه کنیم 

در ضمن دلیل عدم استفاده از سامپ رو توی آکواریوم گیاهی متوجه نشدم اگه امکانش هست شرح بدید چون من خیلی از دوستان رو میشناسم تصفیه تانک گیاهی شون به وسیله سامپ هست 

سامپ اتفاقا برای تانک های کوچیک هم استفاده میشه 

مدل های شرکتی زیادی هستن که سامپ دارن اندازه شون هم ۵۰ سانتی هست 

به اینا میگن سامپ داخلی یا بغل 

Matin 1387
۱ بهمن, ۱۴۰۱
۱۱:۵۱ ق٫ظ
ELYAS05214
qom
کاربر عادی
Members
۲ مهر, ۱۴۰۱
2072sp_Permalink sp_Print

پست بنده رو اشتباه متوجه شدین گرامی

بعنوان فیلتر اصلی بله استفاده چندانی نداره، (به جز تانک بچه ماهی و شریمپ که جریان آب پمپ فیلتر ممکنه اونهارو اذیت کنه)، چون فیلتراسیون مکانیکی نداره اما بعنوان فیلتر ثانویه صرفا شیمیایی برای هر تانکی لازم هست

به جز شاید آکواریومی که سامپ استفاده کنه، بعنوان مثال وقتی ۹۰ درصد افراد از هنگان و تاپ فیلتر استفاده میکنن اون فیلتر ها توانایی فیلتراسیون شیمیایی کمی دارند . کافی نیستن، بعنوان مثال هنگان ها که اکثرا کوچیک هستن و اصولا جای مدیا ندارن و فقط پد میذارن که آشغال بگیره

تاپ فیلتر هم مدیا داخلش فقط در حد نم خوردن خیس میشه و خود اون پدش رو که بعد از چند وقت تعویض میکنید کلی از باکتری های مفید شما داخل اون هستن و از سیستم حذف میشن مدیا زیر پد ها هم برای اینکه ۱۰۰ درصد کارایی رو داشته باشن باید کاملا در آب غوطه ور باشن نه اینکه یه آب فقط بیاد ازشون رد بشه، سامپ منتهی قضیش فرق میکنه چون اولا جای زیادی داره  برای مدیا و ثانیا مدیا ها داخل آب همیشه غوطه ور هستند ولی خب هر کسی از سامپ بعلت صدای زیاد و مشکلات خاص خودش استفاده نمیکنه  

سلام 

بنده معذرت می خواهم که اشتباه متوجه شدم 

حرف شما تا حدی درست هست 

البته راجب تاپ فیلتر باید بگم که نمی دونم شما چه تاپ فیلتری استفاده کردید ولی یه قطعه داخل مخزن دارن که آب رو قبل از خارج شدن تا مقدار زیادی بالا نگه می‌داره و مدیا ها کاملا توی آب غرق هستن ((شایدم اون مدلی که من استفاده می کردم این قابلیت رو داشته)) 

مخزن شون هم سایز های متفاوتی داره 

البته واقعا شیوه تصفیه فیزیکی شون به وسیله پد درست نیست و هیچ وقت به پای سامپ یا سطلی نمی رسه چون یه مشکلی که داره خیلی وقت ها آب از روی پد رد میشه 

بهترین کار اینه که یه مخزن دست ساز بزرگ درست کنید 

راجب باکتری هم بگم که داخل کل آب پخش هستن و حتی تا حدودی بین شن و سنگ و و.. هم کلونی سازی می مکنند 

وقتی شما پد رو خارج می کنید به خطر نمی افتن بلکه لونه شون از بین میره و دوباره که پد رو بزارید داخلش کلونی سازی می کنند و این جریان زمان کمی می بره و آن چنان تأثیری نداره چون بیشتر داخل مدیا کلونی سازی می کنند 

پد داخل تاپ فیلتر هم اصلا برای کلونی سازی استفاده نمیشه بلکه برای تصفیه و گرفتن کثیفی آب هست 

هنگان رو هم که اصلا نباید فیلتر حساب کرد  

و در آخر بگم که چیزی به عنوان فیلتر بهتر وجود ندارد 

هر کس با توجه با شرایطی که داره یه فیلتر خوب استفاده می کنه 

یکی تانک نانو داره و کوچیک هست به خاطر فضای کم هنگان بهترین فیلتر برای اون هست 

یکی شریمپ داره بهترین فیلتر برای اون بیو فیلتر اسفنجی هست 

و........

hamed30
۱۳ اسفند, ۱۴۰۱
۱۱:۴۴ ق٫ظ
amin.4707
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 74
۲۳ تیر, ۱۴۰۰

سلام دوستان یک آکواریوم به ابعاد ۹۰در ۳۰ به ارتفاع ۴۰ می خوام راه اندازی کنم. ماهی گیاه خوار و چنتا گیاه ساده می خوام توش بذارم. چه فیلتری رو پیشنهاد می دید؟(قیمت مناسب)

چند نفر بهم تاپ فیلتر معری کردن. چه مدلی بنظرتون مناسبه؟

آکواتک ۱۵۰۰f هم بهم پیشنهاد شده

۱۳ اسفند, ۱۴۰۱
۱:۳۶ ب٫ظ
BENYAMIN/1389
تهران
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 51
۲۶ بهمن, ۱۴۰۱
2074sp_Permalink sp_Print

amin.4707 گفته
سلام دوستان یک آکواریوم به ابعاد ۹۰در ۳۰ به ارتفاع ۴۰ می خوام راه اندازی کنم. ماهی گیاه خوار و چنتا گیاه ساده می خوام توش بذارم. چه فیلتری رو پیشنهاد می دید؟(قیمت مناسب)

سلام

من اینجوری نظرم هست:

فیلتر سطلی(گرونه)

تاپ فیلتر(خودت میتونی درست کنی واترپمپ میخواد)

فیلتر داخلی

سامپ

حالا نظر من رو بخوای همون تاپ رو بزار اما اگه دست بازه سطلیbye

دیسکس که پاکه                  چه منتش به انجله

۱۳ اسفند, ۱۴۰۱
۳:۱۷ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1550
۹ اسفند, ۱۴۰۰
2075sp_Permalink sp_Print

amin.4707 گفته

سلام

بنظر من سطلی برای این حجم و ماهی گیاه خوار زیاده و همین مدل های ارزونش نسبت به تاپ فیلتر و .. خیلی گرون تره

تاپ فیلتر از همه بهتره البته اگه دست ساز باشه بهتره تاپ فیلتر های شرکتی معمولا برای مدیا خوب نیستن 

JDM lover

۱۳ اسفند, ۱۴۰۱
۱۱:۳۳ ب٫ظ
BENYAMIN/1389
تهران
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 51
۲۶ بهمن, ۱۴۰۱
2076sp_Permalink sp_Print

Matin 1387 گفته

سلام

بنظر من سطلی برای این حجم و ماهی گیاه خوار زیاده و همین مدل های ارزونش نسبت به تاپ فیلتر و .. خیلی گرون تره

تاپ فیلتر از همه بهتره البته اگه دست ساز باشه بهتره تاپ فیلتر های شرکتی معمولا برای مدیا خوب نیستن   

من با حرف شما موافقم

البته اگه تراکم ماهی ها خیلی زیاده باشه گیتونند از فیلتر سطلی هایی که مثل هنگان هستند استفاده کنند(البته قیمت...)همون تاپ دست ساز بهترین گزینه هستشdone

کاربران زیر از BENYAMIN/1389 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Matin 1387

دیسکس که پاکه                  چه منتش به انجله

۲۸ اسفند, ۱۴۰۱
۲:۱۷ ق٫ظ
Amir Hossein Pegah Rad
Shiraz,fars
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 65
۱۴ بهمن, ۱۴۰۱
2077sp_Permalink sp_Print

با سلام

بنده یه آکواریوم ۵۰۰ لیتری پلنت راه اندازی کردم و همه چیز اوکی ولی برای فیلتر نمیدونم چی بذارم که جوابگو باشه حالا نظرم روی سامپ بود که چون میخوام فیلتر uv داشته باشه یکم سخته بخوام جا بذارم uv تو سامپ حالا میخواستم بدونم میشه از فیلتر سطلی uv دار استفاده کرد یا جوابگو نیست ؟؟؟

و اینکه اگر فیلتر سطلی uv دار مناسب برای این حجم پیدا کردین حتما مارک و مدلش را قرار بدید .

با تشکر flower

بگذار بگذرد .

۲۸ اسفند, ۱۴۰۱
۱۱:۰۷ ق٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1079
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
2078sp_Permalink sp_Print

Amir Hossein Pegah Rad گفته
با سلام

بنده یه آکواریوم ۵۰۰ لیتری پلنت راه اندازی کردم و همه چیز اوکی ولی برای فیلتر نمیدونم چی بذارم که جوابگو باشه حالا نظرم روی سامپ بود که چون میخوام فیلتر uv داشته باشه یکم سخته بخوام جا بذارم uv تو سامپ حالا میخواستم بدونم میشه از فیلتر سطلی uv دار استفاده کرد یا جوابگو نیست ؟؟؟

و اینکه اگر فیلتر سطلی uv دار مناسب برای این حجم پیدا کردین حتما مارک و مدلش را قرار بدید .

با تشکر flower  

سلام.

مبارک باشه.

فیلتر سطلی یو وی CFS1200 ادیسه .

برای حجم۵۰۰ لیتر تا ۲۰۰۰ لیتر جوابهdone

حتی بهترین ها نیز زمانی مبتدی بودند!

از برداشتن اولین قدم نترسید....

۲۸ اسفند, ۱۴۰۱
۱۱:۱۰ ق٫ظ
Amir Hossein Pegah Rad
Shiraz,fars
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 65
۱۴ بهمن, ۱۴۰۱

با تشکر فراوان

خیلی خیلی ممنونم ، مشکلم را حل کردید با تشکر فراوان .

فقط چند ساعت uv را روشن بذارم که به سیکل فشار نیاره و تمام باکتری های مضر و انگل ها و بیماری ها هم از بین برن ؟

با تشکر فراوان flower

بگذار بگذرد .

۲۹ اسفند, ۱۴۰۱
۹:۵۸ ق٫ظ
م.یگانه

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 579
۱۱ خرداد, ۱۳۹۶
2080sp_Permalink sp_Print

Amir Hossein Pegah Rad گفته
با تشکر فراوان

خیلی خیلی ممنونم ، مشکلم را حل کردید با تشکر فراوان .

فقط چند ساعت uv را روشن بذارم که به سیکل فشار نیاره و تمام باکتری های مضر و انگل ها و بیماری ها هم از بین برن ؟

با تشکر فراوان flower  

بستگی به توان UV و حجم آکواریوم داره. معمولا روی جعبه زمان روشن بودن را بر اساس همین مؤلفه ها مشخص می کنند.

همیشه از اینکه دوستانم مرا به اشتباهاتم آگاه کنند خوشحال میشوم. حتی اینجا، حتی شما دوست عزیز...

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی:
222 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
2 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3749

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111