انواع فیلتر | صفحه 100 | ساخت آکواریوم و تجهیزات ان

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
انواع فیلتر
۱۹ دی, ۱۴۰۰
۱۱:۰۰ ق٫ظ
Arman1384
کرج
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 69
۳ آذر, ۱۴۰۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
1981sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان 

اسم این نوع فیلتر چیه ؟

و کاراییش چطوره ؟

https://www.onlypet.ir/upload/user/box/10/164171338633911.jpg

۱۹ دی, ۱۴۰۰
۱۲:۵۶ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 4189
۲۸ تیر, ۱۳۹۸

سلام به نظر میاد از پایین اب رو مکش میکنه و از بالا به صورت ابشاری یا دمنده میده بیرون که خب با توجه به قدرت پمپش میتونه برای آکواریومتون مناسب یا نا مناسب باشه

اما در کل چیز شناخته شده ای نیست بهتره باتوجه به حجمتون از یه فیلتر مناسب استفاده کنید که مفید و شناخته شده باشه مثل هنگان برای حجمای کوچیک و تاپ فیلتر برای حجمای بزرگتر که خب باید به قدرت هر کدومشونم توجه کنین 

کاربران زیر از ΡARSA برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Arman1384
۱۹ دی, ۱۴۰۰
۲:۰۹ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1289
۵ شهریور, ۱۴۰۰
1983sp_Permalink sp_Print

سلام 

فکر میکنم که یک نوع بک سامپ کوچیک و آماده هست

شما هم به نظرم قصد داشتید تا تانک شریمپ راه بندازید که این فیلتر اصلا منتسب نیست و به جاش با هزینه  نصف میتونید یه هنگان خوب یا بیو فیلتر تهیه کنید 

کاربران زیر از -paradox برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Arman1384
۲۲ دی, ۱۴۰۰
۶:۰۴ ب٫ظ
Arman1384
کرج
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 69
۳ آذر, ۱۴۰۰
1984sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان 

برای یک آکواریوم ۸۵ لیتری یه فیلتر داخلی با بازدهی ۱۲۰۰ لیتر در ساعت کافیه ؟

۲۲ دی, ۱۴۰۰
۶:۰۸ ب٫ظ
ERFAN_PC
Karaj

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1092
۱۶ اسفند, ۱۳۹۹
1985sp_Permalink sp_Print

Arman1384 گفته
سلام دوستان 

برای یک آکواریوم ۸۵ لیتری یه فیلتر داخلی با بازدهی ۱۲۰۰ لیتر در ساعت کافیه ؟  

سلام.

بله چه بسا زیاد هم باشه.......

کاربران زیر از ERFAN_PC برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Arman1384, 30Mahi

در این دنیا، همه چیز با تعادلی ساده بین دو چیز اداره می‌شود، آنچه برنده می‌شوید و آنچه از دست می‌دهید.

۲۵ دی, ۱۴۰۰
۲:۲۸ ق٫ظ
Milad_200t
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 7
۲۵ دی, ۱۴۰۰
1986sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان وقت بخیر

بنده یک اکواریوم ۳۰۰ لیتری دارم ، تاپ فیلتری که دارم اکوا اسپید مدل ۴۰۳ هست، روی جعبه و روی پاور هد نوشته ساعتی ۲۸۰۰ لیتر ولی وقتی تست گرفتم در خوشبینانه ترین حالت ۵۴۰ لیتر مکش آب داره ! با بطری ۱.۵ لیتری تست گرفتم و حدود ۱۰ ثانیه طول میکشه‌پر شه!!!

داخل مخزن مدیا خوب و ۳ لایه ابر استفاده کردم و جای سوزن انداختن نیست ، ولی کیفیت آب خیلی زود میاد پایین و رنگ تیره میشه،

میخواستم ببینم چه پاور هدی استفاده کنم و مثلا پاور هد سوبو ۴۸۸۰ نوشته ساعتی ۳۰۰۰ لیتر گردش آب داره ، این ۳۰۰۰ لیتر واقعی هست یا مثل پاور هد خودم الکی نوشته شده ؟!

میخواستم یک تاپ فیلتر ۴۸۸۰ سویو بگیرم و مخزنشو پر از سرامیک و زئولیت و بیوبال و... باشه ، و مخزن خودم رو چندین لایه ابر بذارم و در قسمت بالای مخزن تاپ فیلتر جدید قرار بدم ،

به نطرتون کار درستی هست ؟ آیا در باکتری سازی مشکلی ایجاد نمیشه؟

و اینکه یکی از پاور هد ها رو در نزدیک بستر بذارم و اونیکی رو بالاتر قرار بدم ، میخواستم ببینم کدوم پایین باشه و کدوم بالا؟ و اینکه مشکلی پیش‌نمیاد هر جفتش همزمان کار‌کنه؟ هر دو پاور هد در یک سمت باشه؟

سوال بعدی اینکه از واتر پمپ استفاده کنم یا پاور هد؟

ابعاد تانک ، یک متر طول ، عرض ۴۵ و ارتفاع ۶۵ میباشد

ممنون از همگی ، مطالب خیلی مفیدی اینجا خوندم که وقت نمیشه یکی یکی‌تشکر کنم ، دمتون‌گرم که تجربتونو انتقال میدین برای نگهداری هرچه بهتر از موجود زنده

سلامت و شاد باشید

۲۵ دی, ۱۴۰۰
۹:۴۱ ق٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
۵ شهریور, ۱۴۰۰

سلام 

خوب معمولا قدرت فیلتر ها یه مقدار رو جعبه بالا پایین هست 

در ضمن شما در هر مخزن مدیا باید ابر یا پشم شیشه رو در کنار سایر مدیا بزارید  چون باعث جلو گیری از کثیفی باقی مدیا ها میشه 

و اینکه اون پاور هدی که که قوی تر هست رو بالای آب و یکی رو در کف تانک رو به روی اون یکی پاور هد بزارید تا اشغال های کف تانک رو به سمت پاور هد جلویی هدایت کنه 

Milad_200t
۲۵ دی, ۱۴۰۰
۱۱:۲۶ ق٫ظ
Milad_200t
کاربر تازه وارد
Members
۲۵ دی, ۱۴۰۰

دوستانی که تجربه بیشتری دارن بی زحمت اگر ممکنه بیشتر راهنمایی میکنین،

(در مورد ۲پست قبل در مورد فیلتراسیون)

در قسمت توضیح مخزن ها، منظورم این بود مخزن قدیمی که جای کمتری داره رو چندین لایه ابر های مختلف و الیاف و پشم شیشه قرار بدم ، آب ازش رد شه و بیاد به مخزن مدیا که داخلش سرامیک و زئولیت و .... و بعد بریزه داخل آب ،

به عبارتی ۲ طبقه ، طبقه اول ابر

طبقه دوم مدیا

۲۵ دی, ۱۴۰۰
۱۲:۱۹ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
۵ شهریور, ۱۴۰۰
1989sp_Permalink sp_Print

خوب اولا که زئولیت دائمی نباید باشه 

دوما بیو بال هم که در مقدار خیلی زیاد استفاده میشه و اکثرا در ابشور کاربرد داره 

خوب اگه مخزنی که در اون مدیای بیولوژیک ( سرامیک و بیوبال و...) هست رو به پاور هد وصل کنید باز هم اون کثیفی ها انتقال پیدا میکنه 

مگه اینکه به پاور هد وصل نباشه و آب فقط طریق مخزن بالایی که حامل مدیای مکانیکی هست  بریزه روی اون مدیا ها که این مورد مشکلی نداره 

Milad_200t
۲۵ دی, ۱۴۰۰
۱۲:۴۹ ب٫ظ
Milad_200t
کاربر تازه وارد
Members
۲۵ دی, ۱۴۰۰
1990sp_Permalink sp_Print

-paradox گفته
خوب اولا که زئولیت دائمی نباید باشه 

دوما بیو بال هم که در مقدار خیلی زیاد استفاده میشه و اکثرا در ابشور کاربرد داره 

خوب اگه مخزنی که در اون مدیای بیولوژیک ( سرامیک و بیوبال و...) هست رو به پاور هد وصل کنید باز هم اون کثیفی ها انتقال پیدا میکنه 

مگه اینکه به پاور هد وصل نباشه و آب فقط طریق مخزن بالایی که حامل مدیای مکانیکی هست  بریزه روی اون مدیا ها که این مورد مشکلی نداره   

ممنون ، بله اگر دقت کرده باشین نوشتم که مخزن بالایی چندین لایه ابر باشه ، و اول اب برسه اونجا، بعد بریزه روی مخزن پایینی ،

پاور هد بذارم یا واتر‌ پمپ؟

اعداد روی پاور هد که اصلا درست نیست مخصوصا برای خودم که ۵۰۰ ۶۰۰ لیتر رو نوشته ۲۸۰۰ لیتر ! میخواستم ببینم این اعداد دروغی فقط برای پاور هد هست یا  واتر پمپ هم همینه برنامش و اعدادش الکیه؟!

اخه بنده ۹ تا اسکار دارم از ۱۲ سانت تا ۲۰ سانت به علاوه ۳تا گرین ترور ، پوزه پرت ، سورم و جوئل و یک لجن خوار

تولید  مدفوع خیلی بالاست و میخوام یه چیز عمری درست کنم ،

۲۵ دی, ۱۴۰۰
۲:۱۱ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
۵ شهریور, ۱۴۰۰

خوب واسه تانک های ۲۰۰ لیتر به بالا معمولا دیگه تاپ فیلتر استفاده نمی‌کنند و یه فیلتر سطلی یا سامپ میزارن و در کنار اون واسه ایجاد جریان آب از یه پاور هد توی تانک استفاده میکنن

پس شما باید قوی ترین حجم تاپ فیلتر رو استفاده کنید 

پاور هد و واتر پمپ از لحاظ کارایی چنان تفاوتی ندارن و مهم اون مارک پاورهد و یا واتر پمپ هست 

ولی انقدر تفاوتت در اندازه عجیبه واقعا 

یعنی روی کارتون نوشته بود ۲۸۰۰ لیتر در ساعت اونوقت قدرتش بین ۵۰۰ یا ۶۰۰ بود خوب قطعا اینجا طرف فروشنده کلاه برداری کرده 

از یه جای مطمئن یا حتی فروشگاه های اینترنتی خرید کنید

مهم قدرت پمپ و برند اون هست 

30Mahi, Milad_200t
۲۵ دی, ۱۴۰۰
۳:۰۴ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1637
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
1992sp_Permalink sp_Print

اولا باید ببینید سیکل به طور کامل طی شده باشه که در اون صورت وجود انقدر مدفوع عجیب بنظر می رسه که چندتا دلیل میتونه داشته باشه ! 

۱ شما ماهیان زیادی رو وارد آب کردید که برای این حجم زیادن ؟ (اون حجم برای ۷ تا اسکار و پرت نهایتا بسه! )

۲ مسئله ای که گفتن تاپ کار آمد نیست  ، در آکواریوم ۲۰۰ لیتری تاپ دارم که اون به شکل کارآمد نیست ، شما تو ۳۰۰ لیتری تاپ گذاشتید اونم مارک سوبو  

راجع به پاور هد و واتر پمپ، نظر خاصی ندارم ... 

ولی توصیه میکنم ابتدا سیکل رو تحت نظر بگیرید ، سپس از تراکم ماهیانتون کم کنید . بعد هم یا یه تاپ فیلتر قدرتمندتر و مدیای خوب (مثل ماتریکس سیکم ) استفاده کنید یا فیلتر سطلی ، یا دو فیلتره پیش برید (یه فیلتر اینترنال قرار بدید)

پ . ن : یه توصیه ای که خیلی مربوط نیست،  اسکار با گرین ترور و جوعل کنار نمیاد .

کاربران زیر از 30Mahi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Milad_200t, -paradox

یاد باد آنکه ز ما وقت سفر یاد نکرد ... 

به وداعی دل غمدیده ما شاد نکرد ...

۲۶ دی, ۱۴۰۰
۲:۴۳ ق٫ظ
Milad_200t
کاربر تازه وارد
Members
۲۵ دی, ۱۴۰۰

۳۰mahi گفته
اولا باید ببینید سیکل به طور کامل طی شده باشه که در اون صورت وجود انقدر مدفوع عجیب بنظر می رسه که چندتا دلیل میتونه داشته باشه ! 

۱ شما ماهیان زیادی رو وارد آب کردید که برای این حجم زیادن ؟ (اون حجم برای ۷ تا اسکار و پرت نهایتا بسه! )

۲ مسئله ای که گفتن تاپ کار آمد نیست  ، در آکواریوم ۲۰۰ لیتری تاپ دارم که اون به شکل کارآمد نیست ، شما تو ۳۰۰ لیتری تاپ گذاشتید اونم مارک سوبو  

راجع به پاور هد و واتر پمپ، نظر خاصی ندارم ... 

ولی توصیه میکنم ابتدا سیکل رو تحت نظر بگیرید ، سپس از تراکم ماهیانتون کم کنید . بعد هم یا یه تاپ فیلتر قدرتمندتر و مدیای خوب (مثل ماتریکس سیکم ) استفاده کنید یا فیلتر سطلی ، یا دو فیلتره پیش برید (یه فیلتر اینترنال قرار بدید)

پ . ن : یه توصیه ای که خیلی مربوط نیست،  اسکار با گرین ترور و جوعل کنار نمیاد .  

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۲۰۱۱۴_۲۰۴۳۴۱_irv.jpgImage Enlarger

">https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۲۰۱۱۴_۲۰۴۳۴۱_irv.jpgImage Enlarger

همین چند ساعت پیش تست گرفتم، ۲۰ لیتری رو در ۲.۵ دقیقه پر کرد ، تازه ورودی هوا رو درپوش‌گذاشتم، خروجی آب رو به جلو رو هم درپوش گذاشتم که فشارش بیشتر شد، ولی با همه ی اینا ، نتیجه تست این بود و فقط ۴۸۰ لیتر !!!!

من مربی بچه ها کم توان ذهنی اتیسم هستم، این تاپ فیلتر رو از مغازه ی پدر یکی از بچه های اتیسم گرفتم و سال ها مربی پسرش بودم!

نمیدونم ملت چرا اینحورین!!!

۲۸۰۰لیتر کجا ۴۸۰ لیتر کجا! بخدا به ۱۵۰۰ لیتر هم قانع هستم و سعی میکنم سیفون رو بیشتر کنم ولی این همه اختلاف !!!

یه اکواریوم ۴۰ لیتری دارم ، فکر کنم این تاپ فیلتر مناسب اون باشه

۲۶ دی, ۱۴۰۰
۴:۳۴ ب٫ظ
Milad_200t
کاربر تازه وارد
Members
۲۵ دی, ۱۴۰۰
1994sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان

طبق پیشنهاد دوستان تصمیم‌گرفتم برای تانک ۳۰۰ لیتری سامپ درست‌کنم

اگر ویدیو یا مطلب آموزشی‌میشناسید ممنون میشم راهنماییم کنین

اگر سامپ پایین تر از اکواریوم قرار بگیره هم برای ورود آب سامپ واترپمپ نیاز هست و هم برای خروج آب واترپمپ میخواد؟

ترجیحم این بود سامپ سبک پلاستیکی درست کنم که بالای اکواریوم قرار بگیره،

دوستانی‌که تجربه دارن ممنون میشم‌آموزش بدین

۲۶ دی, ۱۴۰۰
۶:۲۱ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
۵ شهریور, ۱۴۰۰
1995sp_Permalink sp_Print

سلام 

لینک فیلتر سامپ

https://www.onlypet.ir/forum/aquarium-forum-two/%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%86%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D9%85%D8%B4-%DA%86%DB%8C%D9%87/

دوستان بحث هایی هم کردن که قطعا واسه شما به درد میخوره 

Milad_200t
۳۰ دی, ۱۴۰۰
۱۱:۰۶ ب٫ظ
Milad_200t
کاربر تازه وارد
Members
۲۵ دی, ۱۴۰۰

سلام دوستان وقت همگی بخیر

با بکار گیری نظر دوستان مجازی و مشاوره از یسری دوستان، تصمیم گرفتم یک تاپ سامپ حدودا ۸۰ سانتی درست کنم،

گفتم بذارم براتون شاید کسی به کارش بیاد

164287709571161.jpgImage Enlarger

لینک عکس تاپ سامپ‌بنده 👆👆👆

اکواریوم بنده حدود ۳۰۰ لیتریه ، و این مدل تاپ سامپ نیاز به پاور هد قوی نداره ولی با مدیای خوب و زیاد میتونین ضعف دبی کم آب رو کاملا بپوشونین

ابعاد تاپ سامپ : ۸۰*۱۳*۲۰

طول ۸۰ ، عرض ۱۳ و ارتفاع ۲۰

تقسیم بندی خانه های تاپ سامپ :

خانه اول ۲۵ سانت جهت قرارگیری ابر . این قسمت باید از بالا هم سطح با ارتفاع تاپ سامپ بسته شود و از پایین حدود ۵ سانت باز باشه

خانه دوم ۲۰ سانت که داخلش مدیا قرار میگیره، این قسمت از پایین بسته شود و از بالا نسبت به ارتفاع تاپ سامپ ۵ سانتی متر پایین باشد

خانه سوم ۱۵ سانت که داخلش مدیا قرار میگیره و مثل خانه اول از بالا بسته شود از پایین حدود ۵ سانت باز باشه،

خانه چهارم ۱۰‌سانت که داخلش مدیایی که دائم نباید داخل سیستم تصفیه باشد قرار میگیرد مثل ذغال اکتیو و... . این قسمت از پایین بسته شود و ارتفاع حدود ۶یا ۷ سانتی متر باشد مناسب است،

خانه اخر ۱۰ سانت برای تخلیه آب از پایین سوراخ شود و یک ابر معمولی درش قرار‌میگیرد ، با این کار هم آب موقع خروج پخش نمیشود و هم با خیال خیلی راحت عمل تصفیه انجام‌میشود،

نکته ، سوراخ ورودی که شلنگ ازش رد میشه را کمی باز بذارین برای خروج آب به مقدار‌کم، اصلا نگران نباشد چون فضولات از این قسمت رد نمیشه و فقط آب خالی رد میشه که دوباره به چرخه تصفیه برمیگرده،

پ.ن : مدیایی که بنده داخل عکس گذاشتم خیلی ترکیبی و پرو هست وعلم خاصی پشتش نیست، و بیشتر دوست داشتم تجربه کنم که قرار‌گیری به این صورته مدیا جواب میده یا نه!

دوستان اگر مایل بودن جزئیاتشو برام توضیح بدن،

نکته: شیشه اکواریوم بنده ۱۰ میل هست و خیالم از بابت تحمل وزن راحته ، ولی به هیچ وجه ریسک نکنین و این تاپ سامپ رو روی پل قرار ندین،

پیشنهاد میکنم ۲ یا ۳ تیکه (خودم ۳ تیکه گرفتم) شیشه ۱۰ میل با عرض ۱۰ الی ۱۵ سانت و طول یک یا ۲ سانتی متر بیشتر از عرض اکواریومتون تهیه کنین و حتما دورشو سنگ بزنین و ازش برای نگه داشتن تاپ سامپ روی اکواریومتون استفاده کنین، از جوب هم میشه استفاده کرد ولی جون با آب در ارتباطه زیاد جالب درنمیاد

نکته : این مدل سیستم تصفیه حتما جلوه ی اکواریوم رو خراب میکنه، برای پوشش این ضعف میتونین دوره تاپ سامپ رو با نوار های هم رنگ نوار تانکتون کاملا بپوشونین

خوشحال میشم نظراتتون رو بخونم

سلامت و شاد باشید

مخلص همگی

میلاد

کاربران زیر از Milad_200t برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad 8.731, -paradox, ΡARSA, ★ムŁɨЯ3乙ム★
۲ بهمن, ۱۴۰۰
۱۰:۲۲ ب٫ظ
شهریار (onlypet.ir)

مؤسس سایت
تعداد نوشته ها: 3003
۴ اسفند, ۱۳۸۹
1997sp_Permalink sp_Print

بسیار عالی. یک نکته در مورد مدیا پرسیدید که فقط عرض کنم که اگه از ذغال اکتیو یا مدیای جذبی استفاده کردید نیازی نیست اون دائم در چرخه فیلتر باقی بمونه و بهتره خارج بشه. مدیای بیولوژیک اما اوکی و همیشه باید در چرخه فیلتر بمونه.

اگه دور تاپ سامپ رو هم فویل یا هر گونه پوستر یا هر چیزی بچسبونید که از ورود نور به سامپ جلوگیری کنه بهتره.

یک درپوش هم بزارید که از تبخیر بیش از حد اب جلوگیری بعمل بیاد.

* تصویری که قرار داده بودید در سرور دیگه ای اپلود شده بود که با اجازتون پستتون ویرایش شد و منتقل شد به اُنلی پت. لطفا تصاویری که در سایت قرار میدید رو در اپلود سنتر همین سایت بارگذاری کنید.

با سپاس.

کاربران زیر از شهریار (onlypet.ir) برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

-paradox, Milad_200t, Mohammad 8.731

1 تالار گفتگو

۳ بهمن, ۱۴۰۰
۱:۰۸ ق٫ظ
Milad_200t
کاربر تازه وارد
Members
۲۵ دی, ۱۴۰۰
1998sp_Permalink sp_Print

شهریار (onlypet.ir) گفته
بسیار عالی. یک نکته در مورد مدیا پرسیدید که فقط عرض کنم که اگه از ذغال اکتیو یا مدیای جذبی استفاده کردید نیازی نیست اون دائم در چرخه فیلتر باقی بمونه و بهتره خارج بشه. مدیای بیولوژیک اما اوکی و همیشه باید در چرخه فیلتر بمونه.

اگه دور تاپ سامپ رو هم فویل یا هر گونه پوستر یا هر چیزی بچسبونید که از ورود نور به سامپ جلوگیری کنه بهتره.

یک درپوش هم بزارید که از تبخیر بیش از حد اب جلوگیری بعمل بیاد.

* تصویری که قرار داده بودید در سرور دیگه ای اپلود شده بود که با اجازتون پستتون ویرایش شد و منتقل شد به اُنلی پت. لطفا تصاویری که در سایت قرار میدید رو در اپلود سنتر همین سایت بارگذاری کنید.

با سپاس.  

سلام ممنون از توجهتون

بله بنده در پستم گفتم که یک قسمت برای مدیایی باشه که قرار نیست همیشه داخل چرخه تصفیه باشه،

در‌ مورد پوشش،  در یکی‌ از‌نکات گفتم که حتما دورشو همرنگ با برچسب تانکتون، بپوشونین برای جلوگیری از نور و همچنین زیبایی ، و در‌مورد درپوش‌ نمیدونستم واقعا، حتما این کار رو میکنم ممنون از شما

بله متاسفانه با قوانین و نحوه ی کار سایت آشنا نیستم ، خوب کاری‌کردین و صاحب اختیارین،

سپاس

کاربران زیر از Milad_200t برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

شهریار (onlypet.ir)
۱۰ بهمن, ۱۴۰۰
۹:۲۹ ب٫ظ
kingmamaloo7447
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 14
۳ بهمن, ۱۴۰۰
1999sp_Permalink sp_Print

سلام چنتا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید فیلتر رو هر چند وقت یک بار باید تمیز کنیم . پمپ هوا و فیلتر و بخاری رو چه وقتی باید بهشون استراحت بدیم . از کجا بفهمم سیکل طی شده یا نه

king

۱۰ بهمن, ۱۴۰۰
۹:۴۸ ب٫ظ
-paradox

کاربر هدفمند
Members
۵ شهریور, ۱۴۰۰
2000sp_Permalink sp_Print

سلام 

خوب فیلتر تمیز کردنش به تانک شما بستگی داره که چند وقت یه‌بار فیلتر کثیف بشه 

اگه هم منظورتون تعویض پد یا ابر هست که من خودم هر هفته به بار پد رو تعویض میکنم 

ولی اونم بستگی به شدت کثیف شدن آب داره شاید یکی زیاد غذا میده باید سه روزه پد رو عوض کنه 

فیلتر و بخاری هم که نباید خاموش باشن 

حداقل فیلتر نباید خاموش باشه چون سویل از بین میره اما بخاری اگه دما ثابته و مناسبه نیازی به روشن کردن اون نیست ولی اگه دما تغییر داره بخاری باید همیشه روشن باشه 

پمپ هوا هم بستگی به فیلتر داره مثلا من الان چون حجم فیلتر و تانک استاندارد هستن پمپ هوا نمیزارم 

وقتی که فیلتر سایزش به تانک شما بخوره با ایجاد جریان مناسب، اکسیژن رو به آب میرسونه 

kingmamaloo7447
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: Ali_Moqadam, mehrad01
219 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752