سازگاری ماهیان صلح جو (گیاه خوار) | صفحه 119 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری ماهیان صلح جو (گیاه خوار)
۱۷ آبان, ۱۳۹۹
۱:۴۴ ق٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 551
۶ تیر, ۱۳۹۴
sp_UserOfflineSmall افلاین

moeinakm گفته

من خودم کالر ویدیو ، گوپی ، مولی ، پلاتی ، زبرا دانیو ، جواهری ، انجل ، تایگر بارب ، بلک ویدئو ، خیلی دوست دارم و نمیخوام بیشتر از ۱۳ الا ۱۵ تا ماهی داشته باشم لطفا و خواهشا راهنمایی کنید فردا دارم برای خرید میرم 🥺  

با توجه به حجم تانکتون، همه رو نمیتونید داشته باشید، مثلا دو تا انجل بیشتر توصیه نمیشه تو این حجم، کالر و بلک ویدو و بارب ها و جواهری هم باید تو دسته های ۵ تایی به بالا باشن که اینجوری فقط از یه مدلش میتونید مثلا ۶ تا نگهدارین و با انجل و گوپی هم سازگار نیستن، یا می تونین گوپی و مولی و پلاتی و زبرا یا تترا نئون از هر کدومش ۲_۳ تا بگیرین. تعداد رو از این چیزی که من گفتم میتونید بیشتر کنید ولی واسه این حجم اصولی نیست. 

۱۸ آبان, ۱۳۹۹
۵:۱۵ ب٫ظ
moeinakm
Zahedan
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 16
۱۶ آبان, ۱۳۹۹

hamed30 گفته

moeinakm گفته

من خودم کالر ویدیو ، گوپی ، مولی ، پلاتی ، زبرا دانیو ، جواهری ، انجل ، تایگر بارب ، بلک ویدئو ، خیلی دوست دارم و نمیخوام بیشتر از ۱۳ الا ۱۵ تا ماهی داشته باشم لطفا و خواهشا راهنمایی کنید فردا دارم برای خرید میرم 🥺  

با توجه به حجم تانکتون، همه رو نمیتونید داشته باشید، مثلا دو تا انجل بیشتر توصیه نمیشه تو این حجم، کالر و بلک ویدو و بارب ها و جواهری هم باید تو دسته های ۵ تایی به بالا باشن که اینجوری فقط از یه مدلش میتونید مثلا ۶ تا نگهدارین و با انجل و گوپی هم سازگار نیستن، یا می تونین گوپی و مولی و پلاتی و زبرا یا تترا نئون از هر کدومش ۲_۳ تا بگیرین. تعداد رو از این چیزی که من گفتم میتونید بیشتر کنید ولی واسه این حجم اصولی نیست

بعد دوست عزیز ممنون از راهنماییتون تنها سؤال باقی مانده اینه که میشه از ترکیب زیر برای تانکم استفاده کنم یا نه ممنون میشم این سؤالم هم پاسخ دهید

۱مولی + ۱ پلاتی + ۴ کالر ویدیو + ۲ جواهری + ۲ بارب + ۲ بلک ویدئو + ۲ زبرا دانیو 

اگر نمیشه  چه چیزی کم کنم و بهش چه چیزی اضافه کنم و برای ابشون از ابتدا نمک و ضدعفونی کننده بریزم یا نه چون قبلا تلفات زیادی براثر قارچ یا همون ایچ داده ام و نمیخوام این اتفاق دوباره بیافتد 

۱۸ آبان, ۱۳۹۹
۱۰:۱۳ ب٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
۶ تیر, ۱۳۹۴
2363sp_Permalink sp_Print

moeinakm گفته

hamed30 گفته

moeinakm گفته

با توجه به حجم تانکتون، همه رو نمیتونید داشته باشید، مثلا دو تا انجل بیشتر توصیه نمیشه تو این حجم، کالر و بلک ویدو و بارب ها و جواهری هم باید تو دسته های ۵ تایی به بالا باشن که اینجوری فقط از یه مدلش میتونید مثلا ۶ تا نگهدارین و با انجل و گوپی هم سازگار نیستن، یا می تونین گوپی و مولی و پلاتی و زبرا یا تترا نئون از هر کدومش ۲_۳ تا بگیرین. تعداد رو از این چیزی که من گفتم میتونید بیشتر کنید ولی واسه این حجم اصولی نیست

بعد دوست عزیز ممنون از راهنماییتون تنها سؤال باقی مانده اینه که میشه از ترکیب زیر برای تانکم استفاده کنم یا نه ممنون میشم این سؤالم هم پاسخ دهید

۱مولی + ۱ پلاتی + ۴ کالر ویدیو + ۲ جواهری + ۲ بارب + ۲ بلک ویدئو + ۲ زبرا دانیو 

کالر و بلک ویدو، جواهری و بارب ماهیایی هستن که باید تو دسته های ۵ تایی به بالا نگهداری بشن، البته این به این معنی نیست که نشه کمتر نگه داشت ولی اینجوری ممکنه همدیگه رو اذیت کنن. حجم تانک شما هم کمه و بهتره برای پایین نیومدن کیفیت آب، ماهی بیشتر از ظرفیت نریزین تو تانک. 

من بالا عرض کردم خدمتتون ترکیب و تعداد رو بازم تصمیم گیرنده خودتون هستین. 

اگر نمیشه  چه چیزی کم کنم و بهش چه چیزی اضافه کنم و برای ابشون از ابتدا نمک و ضدعفونی کننده بریزم یا نه چون قبلا تلفات زیادی براثر قارچ یا همون ایچ داده ام و نمیخوام این اتفاق دوباره بیافتد   

قارچ با ایک فرق میکنه، ایک انگله و زیاد خطرناک نیست. اگه تانکتون قبلا مریضی توش بوده با آب یا آب نمک تمیز بشورین، شن اگه دارین بشورین و بجوشونین همچنین دکوری و سنگ و... رو دیگه فکر نکنم نیازی به نمک و ضد عفونی کننده باشه. 

۱۸ آبان, ۱۳۹۹
۱۰:۳۵ ب٫ظ
moeinakm
Zahedan
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 16
۱۶ آبان, ۱۳۹۹
2364sp_Permalink sp_Print

hamed30 گفته

قارچ با ایک فرق میکنه، ایک انگله و زیاد خطرناک نیست. اگه تانکتون قبلا مریضی توش بوده با آب یا آب نمک تمیز بشورین، شن اگه دارین بشورین و بجوشونین همچنین دکوری و سنگ و... رو دیگه فکر نکنم نیازی به نمک و ضد عفونی کننده باشه.   

اها پس بهتره ۳ مدل ماهی داشته باشم ولی از هرکدوم ۴ یا ۵ تا که خیلی بهتر باشه و اینه بله قبلا توی تانکم لکه های سفید روی ماهی ها بود و نمیدونم از کجا این بیماری گرفتن و در عرض ۴ روز حدود ۹ تا ماهی مردن و الان فقط یکدونه کالر ویدئو و یک کت فیش جان سالم بدر بردن و از اون موقع اب فقط یکبار اونم دو سوم عوض کردم و الان برای وارد کردن ماهی های جدید نظر شما این است که این دو ماهی خارج و کل اکواریوم بشورم حتی شن هاشون بعد اقدام به خرید ماهی و وارد کردنشون به تانک کنم 

ممنون از کمکتان 

۱۸ آبان, ۱۳۹۹
۱۰:۴۷ ب٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
۶ تیر, ۱۳۹۴
2365sp_Permalink sp_Print

moeinakm گفته

اها پس بهتره ۳ مدل ماهی داشته باشم ولی از هرکدوم ۴ یا ۵ تا که خیلی بهتر باشه و اینه بله قبلا توی تانکم لکه های سفید روی ماهی ها بود و نمیدونم از کجا این بیماری گرفتن و در عرض ۴ روز حدود ۹ تا ماهی مردن و الان فقط یکدونه کالر ویدئو و یک کت فیش جان سالم بدر بردن و از اون موقع اب فقط یکبار اونم دو سوم عوض کردم و الان برای وارد کردن ماهی های جدید نظر شما این است که این دو ماهی خارج و کل اکواریوم بشورم حتی شن هاشون بعد اقدام به خرید ماهی و وارد کردنشون به تانک کنم 

ممنون از کمکتان   

ایک نقطه های سفیده که معمولا از باله ها شروع میشن بعد تو تمام بدن ماهی پخش میشن و کم کم به صورت حاله های سفید رنگ تو آب دیده میشن. بالا بردن تدریجی دما تا ۳۰ درجه و استفاده از نمک و سیفون از کف تو مراحل اولیه میتونه تا حد زیادی کمک کنه ولی خب اگه بخواین بشورین و از نو شروع کنین باید سیکل آک رو دوباره طی کنید، اگه الان ماهی دارین و مشکلی ندارن میتونین با همین تانک ادامه بدین فقط حواستون به شرایط آب و سیفون و فیلتر باشه، دما رو هم نذارین نوسان داشته باشه، ۲۶ ۲۷ ثابت باشه. 

۲۳ آبان, ۱۳۹۹
۹:۰۲ ب٫ظ
ahmadreza.kh
خرم آباد

اند کاربر (آخرشه)
Members
تعداد نوشته ها: 1072
۲۰ مرداد, ۱۳۹۹
2366sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان یه سوال داشتم 

میشه یه ترکیب بهم بگید که گورامی دارف هم توش باشه 

میخام که ۱ جفت گورامی داف 

با ۲ یا ۳ تا کف خوار 

و ۳ یا ۴ تا ماهی دیگه  

نگهدارم حجم هم ۹۰ لیتر آب گیری میکنم آک رو 

لطفا یه ترکیب خوب بهم‌معرفی کنید (ممنون❤)

بنویسید شدم پیر اباعبدلله

۲۴ آبان, ۱۳۹۹
۷:۵۵ ق٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2367sp_Permalink sp_Print

سلام 

گورامی دارف - آنجل - کوریدوراس - کت فیش - پوزه خرگوشی birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

hamed30, ahmadreza.kh
۲۴ آبان, ۱۳۹۹
۸:۱۱ ق٫ظ
hadi_sh
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 1
۲۴ آبان, ۱۳۹۹
2368sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان

من یک ماه  آک راه اندازی کردم،حدودا۱۵۰ لیتر با ترکیب گوپی،مولی،کالرویدو،دم شمشیری،کوی،آنجل،کریدوراس،لجنخوار و چند روزه ۱ دونه رمبو بوسمانی

تعداد و سایز ها تقریبا شبیه همن فقط آنجل و لجنخوار خیلی بزرگه و رمبو یه کوچولو بزرگتر از بقیس

میخواستم نظرتون رو درباره این ترکیب بدونم و اینکه الان چند روزه از ماهی هام نیست میشه

چند روز پیش گوپی نر نیست شد و دیروز یکی از کریدوراس ها

کار کدومشون میتونه باشه اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

۲۴ آبان, ۱۳۹۹
۸:۱۹ ق٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2369sp_Permalink sp_Print

سلام 

ابتدا عضویت شما رو در سایت خودتون تبریک عرض میکنم .flower

در این ترکیب مولی و کالر ویدو اضافه هستند ضمنا از شرایط نگهداری و تعداد ماهی ها باید توضیح بدین و بفرمایید سیکل آب رو طی کردین یا نه بخش چرخه آب رو مطالعه بفرمایید. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

𝓥𝓪𝓷𝓲𝓵𝓵𝓪, hamed30
۲۴ آبان, ۱۳۹۹
۱۰:۱۵ ق٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
۶ تیر, ۱۳۹۴
2370sp_Permalink sp_Print

hadi_sh گفته
سلام دوستان

من یک ماه  آک راه اندازی کردم،حدودا۱۵۰ لیتر با ترکیب گوپی،مولی،کالرویدو،دم شمشیری،کوی،آنجل،کریدوراس،لجنخوار و چند روزه ۱ دونه رمبو بوسمانی

طبق گفته آقا مجتبی کالر ویدو و مولی رو حتما رد کن بره که اونجور که میگن کالر ویدو قاتل باله های انجل و گوپی هست (کلا ماهی های باله بلند) 

تعداد و سایز ها تقریبا شبیه همن فقط آنجل و لجنخوار خیلی بزرگه و رمبو یه کوچولو بزرگتر از بقیس

میخواستم نظرتون رو درباره این ترکیب بدونم و اینکه الان چند روزه از ماهی هام نیست میشه

حجم رو گفتین ولی تعداد ماهی ها رو نگفتین! از هرکدوم یکی هست که تعداد نگفتین یا بیشترن؟ 

۲۴ آبان, ۱۳۹۹
۵:۴۷ ب٫ظ
4amirali
تهران

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 290
۲۳ آبان, ۱۳۹۹
2371sp_Permalink sp_Print

hamed30 گفته

hadi_sh گفته
سلام دوستان

طبق گفته آقا مجتبی کالر ویدو و مولی رو حتما رد کن بره که اونجور که میگن کالر ویدو قاتل باله های انجل و گوپی هست (کلا ماهی های باله بلند) 

حجم رو گفتین ولی تعداد ماهی ها رو نگفتین! از هرکدوم یکی هست که تعداد نگفتین یا بیشترن؟   

سلام،کالرویدو با انجل خیلی مشکلی نداره و سازگاره،من خودم ۴تا کالویدوبا فعلا۲ تا انجل دارم سازگارن و مشکلی ندارن،فقط تایگرام اذیت میکنن همرو، که میخوام ردشون کنم برهhi-hi

۲۴ آبان, ۱۳۹۹
۸:۲۹ ب٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
۶ تیر, ۱۳۹۴

۴amirali گفته

سلام،کالرویدو با انجل خیلی مشکلی نداره و سازگاره،من خودم ۴تا کالویدوبا فعلا۲ تا انجل دارم سازگارن و مشکلی ندارن،فقط تایگرام اذیت میکنن همرو، که میخوام ردشون کنم برهhi-hi  

سلام

اینا یه سری اطلاعات کلی هست و ممکنه درباره همه ی ماهیا صدق نکنه به هر حال توصیه شده ماهیایی مثل تایگر بارب، کالر ویدو و بلک، جواهری و مشابه اینا که ممکنه به باله های ماهیایی مثل گوپی، انجل یا گورامی صدمه بزنن کنار این دسته از ماهیا قرار نگیرن. 

کاربران زیر از hamed30 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

مجتبی
۲۶ آبان, ۱۳۹۹
۱۱:۵۰ ب٫ظ
محمدحسین
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 48
۹ مهر, ۱۳۹۹

سلام دوستان ببخشید 

ماهی های من مولی و کالرویدو و کت آلبینو و کوریدوراس و زبرا هست، چند روز پیش یه جفت گوپی گرفتم، تا شب نکشید دم نر رو پاره پاره کردن و الآن هم همش لا به لای فیلتر و جای تاریک و خلاصه گوشه گیر شده

به نظر شما دوستان کار کدوم میتونه باشه؟

اگر که کار زبرا هست به نظر شما ترکیب زیر خوب هست؟

گوپی. مولی. کت آلبینو. کوریدوراس. گورامی. رامیزی. تترا نئون. حلزون کیلر. کالرویدو(این یکی زیاد مهم نیست اگر سازگاری نداره)

و اینکه آیا اصلا امکان نداره که رامیزی تترا رو بخوره یا کلا اذیت کنه؟

ممنون دوستان

۲۷ آبان, ۱۳۹۹
۰:۳۸ ق٫ظ
hamed30
مشهد

کاربر ممتاز
Members
۶ تیر, ۱۳۹۴
2374sp_Permalink sp_Print

محمد علی گفته
سلام دوستان ببخشید 

ماهی های من مولی و کالرویدو و کت آلبینو و کوریدوراس و زبرا هست، چند روز پیش یه جفت گوپی گرفتم، تا شب نکشید دم نر رو پاره پاره کردن و الآن هم همش لا به لای فیلتر و جای تاریک و خلاصه گوشه گیر شده

به نظر شما دوستان کار کدوم میتونه باشه؟

اگر که کار زبرا هست به نظر شما ترکیب زیر خوب هست؟

گوپی. مولی. کت آلبینو. کوریدوراس. گورامی. رامیزی. تترا نئون. حلزون کیلر. کالرویدو(این یکی زیاد مهم نیست اگر سازگاری نداره)

و اینکه آیا اصلا امکان نداره که رامیزی تترا رو بخوره یا کلا اذیت کنه؟

ممنون دوستان  

سلام

به نظر من کار کالر ویدو هست، چندتا هستن؟ تعدادشون کمه؟ 

کالر رو حذف کنید، اگر از کیفیت و شیمی آب مطمئن هستین رامیزی بگیرین در غیر اینصورت اون رو هم از ترکیبتون حذف کنید چون ماهی حساسی هست 

کاربران زیر از hamed30 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

محمدحسین
۲۷ آبان, ۱۳۹۹
۷:۴۵ ق٫ظ
محمدحسین
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 48
۹ مهر, ۱۳۹۹
2375sp_Permalink sp_Print

ممنونم 

چهارتا هستند

پس به نظر شما زبرا و بقیه میسازن پا گوپی؟

بازم ممنون

کاربران زیر از محمدحسین برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

hamed30
۲۷ آبان, ۱۳۹۹
۸:۰۶ ق٫ظ
ahmadreza.kh
خرم آباد

اند کاربر (آخرشه)
Members
۲۰ مرداد, ۱۳۹۹
2376sp_Permalink sp_Print

سلام زبرا با گوپی میسازه 

ولی کالر گوپی رو نابود میکنه

کاربران زیر از ahmadreza.kh برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

hamed30, محمدحسین

۲۷ آبان, ۱۳۹۹
۱۲:۰۵ ب٫ظ
ahmadreza.kh
خرم آباد

اند کاربر (آخرشه)
Members
۲۰ مرداد, ۱۳۹۹
2377sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان 

ترکیب زیر چطوره؟؟؟ واینکه درگیری ندارن؟؟؟

۵ تا دمشمشیری 

۱ عدد گورامی پرو 

و یک گورامی ۲ خال

و اینکه یه نظافت چی خوب با اینا بگید 

ممنون

۲۹ آبان, ۱۳۹۹
۴:۰۹ ب٫ظ
hesam1396
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 31
۲۹ آبان, ۱۳۹۹
2378sp_Permalink sp_Print

سلام خدمت دوستان عزیز من یه اکواریوم گرفتم حدود ۸۰ سانت با ارتفاع ۴۰ به نظرم ۱۵۰ لیتر اب میگیره به گفته فروشنده میخوام ماهی بریزم تو اک میخواستم راهنمایی کنید چی بگیرم من از این ماهیا خوشم میاد کدومشون رو میتونم نگه دارم

گوپی معمولی

زبرا سبز و صورتی زرد ابی

مولی پاندا

سوارتل

گورامی ۲ خال

تترا بوینس ایرس

کالر فیش سبز رنگ

رزی بارب

ماهی رنگین کمان

پلاتی

علاقه به اینا دارم

میشه همه کنار هم باشن

تعداد چقدر باشه خوبه

راهنمایی کنید ممنون میشم

۲۹ آبان, ۱۳۹۹
۴:۳۱ ب٫ظ
ahmadreza.kh
خرم آباد

اند کاربر (آخرشه)
Members
۲۰ مرداد, ۱۳۹۹

سلام 

گوپی حذف حذف کنید فکر نکنم بقیه مشکلی داشته باشن

ولی تراکم بالا هست و بهتره ازشون کم کنید

تعدادشان بستگی به ماهی داره 

مثلا بارب تو گله باشه ولی گورامی تک هم ایرادی نداره

کاربران زیر از ahmadreza.kh برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

hesam1396

۲۹ آبان, ۱۳۹۹
۵:۲۰ ب٫ظ
hesam1396
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 31
۲۹ آبان, ۱۳۹۹

ahmadreza.kh گفته
سلام 

گوپی حذف حذف کنید فکر نکنم بقیه مشکلی داشته باشن

ولی تراکم بالا هست و بهتره ازشون کم کنید

تعدادشان بستگی به ماهی داره 

مثلا بارب تو گله باشه ولی گورامی تک هم ایرادی نداره  

ممنون از شما

به غیر بارب بقیه گله نمیخواد باشه که مثلا سوراتل یا مولی یا کالر فیش اینا هم گله میخواد باشن

منظور از گله چند تا؟ ۳ تا باشه خوبه

اک بزرگه عرضشم ۴۰ هست کم باشه ماهی بد نمیشه ؟

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: Behnam1402, phoenix_love58
156 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111