سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 257 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۴ آبان, ۱۴۰۱
۳:۱۵ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 365
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
5121sp_Permalink sp_Print

hesam.rajaei گفته
matin.b.1385 گفته

سلام

خود دیسکس رو میتونید پرورش بدید ولی توی ۷۰ لیتری چون ۲۰ لیتر کمه واسش

توی ۲۰ لیتری دماسونی و جوئل رو شاید بتونید پرورش بدید اما کوچیکه واسشون و کار سخته 

واسه ۲۰ لیتری میتونید فایتر پرورش بدید هم حجم خوبی داره واسه فایتر هم راحته تکثیرش 

اگه ۷۰ لیتری رو بزارید واسه پرورش گزینه های زیادی دارید

لطفا ترکیب هر دو تا تانک و اندازه ماهی ها رو بگید تا بشه کمک کرد 

واسه دیسکس های بزرگ یه متری خوبه ولی تو یه متری میشه ماهی هایی مثل آروانا نگه داشت که خاص هستن doneflower  

۲۰ لیتریه ۶تا پوفر و دوتا آنجل مونو و یدونه تایگر و دوتا اسکات و گابی زنبوری همه سایز ریز دارم. توی ۷۰ لیتریه ۶تا دیسکس نابالغ(یکم کوچیکتر از کف دست) و ۳تا تترا نئون و سه تا رامی نوز و حدود ۸تا زبرا دارم. کنار دیسکس خیلی چیزا داشتم ولی چون میخواستم آروم آروم تخصصی دیسکسش کنم هرکی مرد دیگه جایگزینش نکردم. میخوام یه جوری باشه که بعد که تخم گذاشتن مجبور نباشم همه ی ماهیارو منتقل کنم چون شرایطشو ندارم. دیسکسا توی ۷۰ لیتر جفت میخورن؟

اگه دیسکسارو بخوام ببرم توی یه متریه به احتمال زیاد توی این انتقال تلفات میدم چون تازه جا افتادن و نسبتا جاشون خوبه. ولی خب ببرمشون تیو یه متریه دیگه نمیذارم تنها باشن کلی تتراهای مختلف اضافه میکنم  

۷۰ لیتری رو بزارید واسه لبشور ها حتما چون فضاشون کوچیکه 

دیسکس ها رو هم بزارید تو یه متری و با یه پلیکو خاص مثل رویال نگه دارید  به جای تترا چند تا للوپی بزارید خیلی خاص میشهو رنگ خاصی به تانک میده

بله تو ۷۰ لیتر میشه دیسکس رو تکثیر کرد 

اگه نکات رو رعایت کنید چرا تلفات بدید ؟ حتما به تانک یه متری محلول باکتری ساز بزنید و بعد از دو روز چوب آبنوس هم اضافه کنید البته اگه چوب و دوست ندارین بلک واتر هم خوبه این باعث میشه ماهی استرسش کمتر بشه 

اگه توی آب به آب کردن ماهی ها هم وسواس به خرج بدید دیگه کار در میاد blink

کاربران زیر از matin.b.1385 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Matin 1387
۶ آبان, ۱۴۰۱
۱:۰۶ ب٫ظ
HAMid NAVidy
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 27
۲۰ آذر, ۱۴۰۰

با سلام 🖐️

دوستان و استاید من به ترکیب قبلیم ((۲ تا سورم و ۲ تا اسکار مسی)) ۲تا اسکار باله بلند تایگر ، ۲ تا سورم و ۲ تا هم سیچلاید (( یکی ماکرو ، اون یکی رو نمیدونم 🤨🤣)) اضافه کردم والان یکم به مشکل خوردم .

مشکل اولم اینکه با تغذیه سیچلاید ها به مشکل خوردم ((مخصوصا ماکرو)) اون یکی سیچلاید کم غذا میخوره خیلی کم ، ماکرو هم نمیتونه بخوره وقتی غذا رو میخوره فوری از دهنش میندازه بیرون . یه راهنمایی بکنید چه غذاهایی بگیرم (( غذای زیر آبی مد نظرم هست )) و چه غذایی میتونم خودم درست کنم بدم بهشون ؟

و دومین مشکلم اینکه ماکرو بقیه ماهی ها مخصوصا ((اسکار باله بلندها)) رو اذیت میکه و باله هاشونو میخوره . ((با اینکه بقیه ماهی ها سه برابر ماکرو هستن 🤨😯😳)) واقعا از اسکارا این انتظارو نداشتم 😐🖐️

لطفا یه راهنمایی برا حل مشکل هام بکنید. با تشکر

۶ آبان, ۱۴۰۱
۱:۱۳ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1637
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
5123sp_Permalink sp_Print

ب

HAMid NAVidy گفته
با سلام 🖐️

دوستان و استاید من به ترکیب قبلیم ((۲ تا سورم و ۲ تا اسکار مسی)) ۲تا اسکار باله بلند تایگر ، ۲ تا سورم و ۲ تا هم سیچلاید (( یکی ماکرو ، اون یکی رو نمیدونم 🤨🤣)) اضافه کردم والان یکم به مشکل خوردم .

مشکل اولم اینکه با تغذیه سیچلاید ها به مشکل خوردم ((مخصوصا ماکرو)) اون یکی سیچلاید کم غذا میخوره خیلی کم ، ماکرو هم نمیتونه بخوره وقتی غذا رو میخوره فوری از دهنش میندازه بیرون . یه راهنمایی بکنید چه غذاهایی بگیرم (( غذای زیر آبی مد نظرم هست )) و چه غذایی میتونم خودم درست کنم بدم بهشون ؟

و دومین مشکلم اینکه ماکرو بقیه ماهی ها مخصوصا ((اسکار باله بلندها)) رو اذیت میکه و باله هاشونو میخوره . ((با اینکه بقیه ماهی ها سه برابر ماکرو هستن 🤨😯😳)) واقعا از اسکارا لین انتظارو نداشتم 😐🖐️

ترکیب شما فاجعه هست و نگهداری سیچلاید های آمریکایی و آفریقایی در کنار هم سمه! 

سورم که این ترکیب از دست میره! 

تغذیه این دو نوع با ماهی باهم متفاوته نیاز ماکرو پروتئین گیاهی هست و نیاز اسکار پروتئین جانوری!!! 

مشکل زیاد دارید

کاربران زیر از 30Mahi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Matin 1387

یاد باد آنکه ز ما وقت سفر یاد نکرد ... 

به وداعی دل غمدیده ما شاد نکرد ...

۶ آبان, ۱۴۰۱
۱:۱۴ ب٫ظ
mohamad hüseyn
اورمیه

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 266
۲ آذر, ۱۴۰۰
5124sp_Permalink sp_Print

سلام

دوست عزیر هیچ گونه از ماهی هایی که فرمودین باهم سازگاری ندارن و بعد یه مدت با مشکل جدی روبرو میشین ماکرو آفریقایی هست و باید فقط با سیکلید های آفریقایی نگه داری شه اسکار آمریکایی هست در ضمن ماهی سورم از اسکار کتک میخوره و در نهایت باعث تلف شدنش میشه 

در مورد غذا هم چون ماهی ها تازه جاشون عوض شده و هنوز تو شوک هستن احتمالا چند روزی اشتهایی برای غذا نداشته باشن

کاربران زیر از mohamad hüseyn برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Matin 1387
۶ آبان, ۱۴۰۱
۳:۱۹ ب٫ظ
AROWANA. OSCAR
لرستان.خرم آباد دریاچه مالاوی

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1650
۲۳ تیر, ۱۴۰۰

HAMid NAVidy گفته
با سلام 🖐️

و دومین مشکلم اینکه ماکرو بقیه ماهی ها مخصوصا ((اسکار باله بلندها)) رو اذیت میکه و باله هاشونو میخوره . ((با اینکه بقیه ماهی ها سه برابر ماکرو هستن 🤨😯😳)) واقعا از اسکارا این انتظارو نداشتم 😐🖐️

سلام. از نظر سازگاری افریقایی ها با گونه های غیر افریقایی خیلی مشکله خودم این کارو زیاد کردم کنار هم نگهداشتم ولی اصلا شدنی نیست و باله ای همو میزنن و نمیتونن همو تحمل کنن  و مدام شاهد زخم شدن و زدگی ماهی هاتون خواهید بود .پیشنهادم اینه یا اک کلا افریقایی کنید یا افریقایی هارو حذف کنید.

در مورد غذا این ماهی ها احتمالا در جای قبلیشون با یک غذای دیگه تغذیه شدن و عادت به غذای جدید ندارن.تنوع غذایی ایجاد کنید براشون و برای افزایش اشتها شون میتونید اثاره سیر  بزنید به غذاشون که استقبال کنن.در رژیم غذایی سیچلاید ها هم باید دقت کنید غذاشون باید بر پایه گیاهی باشه و از رنگ دونه هم برای رنگشون استفاده شه.

کاربران زیر از AROWANA. OSCAR برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

30Mahi, Matin 1387

۸ آبان, ۱۴۰۱
۱۰:۳۷ ب٫ظ
hesam.rajaei
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 66
۱۸ اردیبهشت, ۱۴۰۰

AROWANA. OSCAR گفته

ردتیل که بع  قول دوستمون درجا دو برابر میشه .پیکاک خوبه میشه نگهداشت بلک گوست ریسکه البته خودم بلک گوست رو دارم کنار ماهی های سبک پیکاک اسکار اینا...

اگر اک افریقایی بخواید راه بندازید جالب تره بنظر من.

ترکیب افریقایتون هم از این گونه ها میتونید بیارید

بلو الکتریک زرافه ایی پینک کالیکو سرخ ابی یا بورلی پرکسیموس جانستونی سنگی اوراتوس انواع ماکرو ها و...  

سلام. آخرش این ترکیب آفریقایی رو راه انداختم و تازه زرافه ای رو گرفتم ولی توی نت خوندم ظاهرا سیچلایدای کوچیک رو میخوره. مطمئنین که با ماکرو سازگاره؟ فعلا کوچیکترین چیزایی که دارم دوتا دمانسونیه که برای اینکه اینا بقیه رو نزنن حدودا سه چهارسانتیشونو گرفتم(حالا نگرانم بقیه اینارو بزنن:)) و بریچاردی گه البته درشتن و به جز یکیشون چهارپنج سانتن. در رده ی بعدی یلوالکتریک و للوپی ان که خب حدود نصف سایز خود زرافه ای اند و اگه تیکه تیکه شون نکنه نمیتونه از پسشون بر بیاد. چندتا بلوآکارا و للوپی و افرا و یدونه سورم هم گرفتم و به جز سورم بعدا فهمیدم که آمریکایی اند. حالا به خاطر اینکه صلح جو اند مشکلی که ایجاد نمیکنن؟

۹ آبان, ۱۴۰۱
۱۰:۰۳ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1637
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
5127sp_Permalink sp_Print

hesam.rajaei گفته

AROWANA. OSCAR گفته

ردتیل که بع  قول دوستمون درجا دو برابر میشه .پیکاک خوبه میشه نگهداشت بلک گوست ریسکه البته خودم بلک گوست رو دارم کنار ماهی های سبک پیکاک اسکار اینا...

اگر اک افریقایی بخواید راه بندازید جالب تره بنظر من.

ترکیب افریقایتون هم از این گونه ها میتونید بیارید

بلو الکتریک زرافه ایی پینک کالیکو سرخ ابی یا بورلی پرکسیموس جانستونی سنگی اوراتوس انواع ماکرو ها و...  

سلام. آخرش این ترکیب آفریقایی رو راه انداختم و تازه زرافه ای رو گرفتم ولی توی نت خوندم ظاهرا سیچلایدای کوچیک رو میخوره. مطمئنین که با ماکرو سازگاره؟ فعلا کوچیکترین چیزایی که دارم دوتا دمانسونیه که برای اینکه اینا بقیه رو نزنن حدودا سه چهارسانتیشونو گرفتم(حالا نگرانم بقیه اینارو بزنن:)) و بریچاردی گه البته درشتن و به جز یکیشون چهارپنج سانتن. در رده ی بعدی یلوالکتریک و للوپی ان که خب حدود نصف سایز خود زرافه ای اند و اگه تیکه تیکه شون نکنه نمیتونه از پسشون بر بیاد. چندتا بلوآکارا و للوپی و افرا و یدونه سورم هم گرفتم و به جز سورم بعدا فهمیدم که آمریکایی اند. حالا به خاطر اینکه صلح جو اند مشکلی که ایجاد نمیکنن؟  

رعایت سایز بندی اگر انجام بشه مشکلی به وجود نمیاد.

زرافه ای به سورم آسیب میزنه ، همینطور دماسونی هم به سورم آسیب میزنه ، این ترکیب اصلا درست نیست

done

یاد باد آنکه ز ما وقت سفر یاد نکرد ... 

به وداعی دل غمدیده ما شاد نکرد ...

۱۱ آبان, ۱۴۰۱
۷:۱۱ ب٫ظ
hesam.rajaei
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 66
۱۸ اردیبهشت, ۱۴۰۰
5128sp_Permalink sp_Print

۳۰mahi گفته

رعایت سایز بندی اگر انجام بشه مشکلی به وجود نمیاد.

زرافه ای به سورم آسیب میزنه ، همینطور دماسونی هم به سورم آسیب میزنه ، این ترکیب اصلا درست نیست

done  

دمانسونیا فعلن کتک خورن از بس کوچیکن. اگه بزرگ شدن و اذیت کردن ردشون میکنم دوباره بچه شونو میگیرم. فعلا توی این دو سه روز زرافه ایا اذیت نکردن وقتی که خریدمشون نمیدونستم تشخیص جنسیتشون چجوریه و دوتارو نر گرفتم با اینکه بعدا فهمیدم نراشون با هم نمیسازن ولی این دوتا حتی با هم دیگه شنا میکنن. کلا آکواریومم خیلی عجیبه بریچاردیاش گله ای میرن للوپیاش هم بقیه رو میزنن. اگه سورمه زرافه ای رو بکشه دیگه نور علی نوره😂😂😂

کاربران زیر از hesam.rajaei برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

30Mahi
۱۵ آبان, ۱۴۰۱
۱:۵۷ ب٫ظ
vahid11046
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 39
۹ آبان, ۱۴۰۱
5129sp_Permalink sp_Print

سلام به همگی

روز بخیر

سیچیلاید های آمریکایی با پلی پتروس سازگاری دارند؟

اگه دارند کدوم نژاد؟

و ترتیب سایزش به چه صورت باشه

ممنون

۱۵ آبان, ۱۴۰۱
۲:۱۶ ب٫ظ
Parsa Khan

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 126
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰

سلام وحیدخان

سازگاری ۱۰۰ درصدی ک ندارن...

اما بازم سازگاریشون بهتر سیچلایدای افریقاییه

خودم با اسکار و پرکسیموس و هکلی نگهداری کردم و تقریبا مشکلی نداشتم...

پیکاک هم میتونه گزینه خوبی باشه

پلی پتروس نباید اندازه دهن سیچلایدا باشه و بالعکس، کلا پلی پتروس رو یکم درشت تر بگیرین بهتره

موفق باشی

...

۱۶ آبان, ۱۴۰۱
۱:۰۷ ق٫ظ
chamani.parsa
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 51
۱۶ آبان, ۱۴۰۱
5131sp_Permalink sp_Print

سلام به استید بزرگوار سایت زیبای اونلی پت.  من یک تانک یک متر در عرض ۳۵ در ارتفاع ۴۵ تهیه کردم و میخوام‌ توش این ترکیب رو بزارم(پلی پتروس.نایف.اسکار.کت چوبی.لجنخوار) اولویت برای حذف اسکار هست ولی باقیشون رو میخوام باشن ممنون میشم راهنمایی کنیدflower

۱۶ آبان, ۱۴۰۱
۲:۴۹ ق٫ظ
Parsa Khan

کاربر عالی
Members
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
5132sp_Permalink sp_Print

chamani.parsa گفته
سلام به استید بزرگوار سایت زیبای اونلی پت.  من یک تانک یک متر در عرض ۳۵ در ارتفاع ۴۵ تهیه کردم و میخوام‌ توش این ترکیب رو بزارم(پلی پتروس.نایف.اسکار.کت چوبی.لجنخوار) اولویت برای حذف اسکار هست ولی باقیشون رو میخوام باشن ممنون میشم راهنمایی کنیدflower  

سلام 

بابت عضویتتون تبریک میگمbye

بالاخره از اون ترکیباییه ک ماهیا درش میتونن تا سالها دوام بیارن، یا اینکه تا هفته‌ی اول یکیشون بمونه🤣

اما در کل ترکیب بدی نیست، بجای اسکار، ترجیحا کت چوبی‌ رو حذف کنید؛ اسکار مطمئناً نمیتونه ب اندازه‌ی کت چوبی اذیت کنه... میتونین بجاش از پنکوسی البینو استفاده کنین؛ چون تقریبا ی پایه ثابت مانستربازای قهار هم هستquarrel

نایف و پولی هم ک آرومن معمولاً

...

۱۶ آبان, ۱۴۰۱
۱:۳۵ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 365
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
5133sp_Permalink sp_Print

chamani.parsa گفته

اسکار رو حذف کنید حتما و اگه ماهی جدید خواستید یدونه گار فلویدا یا آروانا هم بزارید 

۱۶ آبان, ۱۴۰۱
۱:۵۶ ب٫ظ
chamani.parsa
کاربر فعال
Members
۱۶ آبان, ۱۴۰۱
5134sp_Permalink sp_Print

Parsa Khan گفته

سلام 

بابت عضویتتون تبریک میگمbye

بالاخره از اون ترکیباییه ک ماهیا درش میتونن تا سالها دوام بیارن، یا اینکه تا هفته‌ی اول یکیشون بمونه🤣

اما در کل ترکیب بدی نیست، بجای اسکار، ترجیحا کت چوبی‌ رو حذف کنید؛ اسکار مطمئناً نمیتونه ب اندازه‌ی کت چوبی اذیت کنه... میتونین بجاش از پنکوسی البینو استفاده کنین؛ چون تقریبا ی پایه ثابت مانستربازای قهار هم هستquarrel

نایف و پولی هم ک آرومن معمولاً  

مظرتون راجب کت خورشیدی چیه توی این ترکیب؟

۱۶ آبان, ۱۴۰۱
۳:۲۳ ب٫ظ
chamani.parsa
کاربر فعال
Members
۱۶ آبان, ۱۴۰۱

matin.b.1385 گفته

اسکار رو حذف کنید حتما و اگه ماهی جدید خواستید یدونه گار فلویدا یا آروانا هم بزارید   

با این شرایطی که دارم نهایت بتونم تار سیبیل دراگون و یدونه دندون گار رو تهیه کنم

کاربران زیر از chamani.parsa برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

matin.b.1385
۱۶ آبان, ۱۴۰۱
۴:۵۵ ب٫ظ
Parsa Khan

کاربر عالی
Members
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
5136sp_Permalink sp_Print

matin.b.1385 گفته

دوست عزیز...

گار و اروانا ب هیچ وجه من الوجوه با کت چوبی سازگاری ندارند؛

مخصوصا اروانا، کت و اروانا دائما درحال حرکتن و ب هم برخورد میکنن و فکر نمیکنم گوشتخوارا بتونن اینو تحمل کنن

...

۱۶ آبان, ۱۴۰۱
۴:۵۶ ب٫ظ
Parsa Khan

کاربر عالی
Members
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
5137sp_Permalink sp_Print

chamani.parsa گفته

مظرتون راجب کت خورشیدی چیه توی این ترکیب؟  

زیاد باهاش موافق نیستمcrying

...

۱۷ آبان, ۱۴۰۱
۱۱:۳۹ ب٫ظ
Mehran92
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 7
۱۶ آبان, ۱۴۰۱
5138sp_Permalink sp_Print

سلام وقتتون بخیر 

من چهار تا اسکار، یک کت خاردار خرگوشی، یک کت اسپرت بزرگ و دو تا گرین اسکات دارم 

تازه سه هفته ست آکواریوم رو راه انداختم و قبلش گیاهخوار داشتم، مشکلی که دارم اینه که اسکات ها اصلا غذایی که به اسکار میدم رو نمیخورن، دو سه مدل غذای مختلف میدم ولی نمیخورن، یک هفته تمام هیچی نخوردن هرکاری کردم از هفته دوم شروع کردم کاهو دادن بهشون در کمال تعجب دیدم کاهو رو به طور وحشیانه میخورن و فقط ساقه ش رو میذارن!! اما خب قاعدتاً فقط کاهو رژیم خوبی نیست براشون، پیشنهادتون چیه؟!

۱۸ آبان, ۱۴۰۱
۱۰:۲۵ ق٫ظ
AROWANA. OSCAR
لرستان.خرم آباد دریاچه مالاوی

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1650
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
5139sp_Permalink sp_Print

سلام

دوست عزیز ای کاش سوالتون رو در قسمت تغذیه ماهی های بیان می کردید.

اسکات ها معمولا غذا های خشک رو ابی رو میپذیرن و میخورن.این که کاهو خوردن نشانه خوبیه یعنی دارن به محیط عادت میکنن و دارن غذا خور مبشن.کرم خونی میکس دل میلورم رو برای تغذیشون شروع کنید در کنارش غذا های خشک هم بدید کم کم غذای خشک بیشتر کنید بعد از یه مدت به غذای خشک و غذای مورد نظر شما عادت میکنن.

۱۸ آبان, ۱۴۰۱
۶:۳۶ ب٫ظ
chamani.parsa
کاربر فعال
Members
۱۶ آبان, ۱۴۰۱
5140sp_Permalink sp_Print

سلام رفقا 

من یه تانک با ابعاد یک‌ متر عرض ۳۵ و ارتفاع ۴۰ اوکی کردم و نمیدونم توش چی بریزم که با کت چوبی و لجنخوار و پلی پتروس سازگار باشه 

خیلی ممنون میشم کمکم کنید و بگید چی میتونم کنار اینا بزارمno-name

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی:
187 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
5 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661