سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 256 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۱۱ مهر, ۱۴۰۱
۳:۱۲ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1550
۹ اسفند, ۱۴۰۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
5101sp_Permalink sp_Print

matin.b.1385 گفته

Matin 1387 گفته

سلام

فکر نکنم نایف خیلی ترکیب خوبی کنار اینا دربیاد انصافا نایف از پرت بدتره اقا متین fun

۲۰۰ لیتر هم کمه براش ممکنه تنهایی مشکل نداشته باشه اما نایفی که سایز گرفته باشه با چند تا ماهی دیگه که همونا هم قلدری هستن برای خودشون یکم خطریه

نایف شبا بیشتر فعالیت میکنه یعنی ممکنه امروز همه چی اروم باشه ولی فردا صبح که بلند میشی ممکنه چیز های خوشایندی  توی اکواریوم نبینی 

بلو اکارا و پروکسیموس بهتره با امریکایی های اروم - گوارامی ها - شارک ها - لوچ ها -بلک گوست نگه دارید   

نایف ماهی آرومیه و با توجه به اینکه شب کار هست اگه قبل از خاموشی تغذیه بشه مشکلی نداره ( امتحان کردم)

نایف ایشون باید کوچیکتر از بقیه ماهی ها باشه قطعا تا توی سازگاری و سایز ماهی مشکلی نباشه 

گورامی !!!!eek اگه اسفرانموس رو میگید که بقیه رو میزنه پرپر میکنه اگه بقیه نژاد ها رو میگید اون ها قطعا کشته میشن شاید با بلو آکارا سازگار باشن ( اونم قطعی نیست ) ولی بقیه اونا رو میزنن مخصوصا گرین ترور اصلا پیشنهاد مناسبی واسه تانک ایشون نیست

لوچ ها هم باید گروهی باشن در این صورت تراکم بالا میره و مشکل ساز میشه 

شارک مناسبه ( تا حدودی چون توسط گرین ترور شاید اذیت شه و بلوآکارا رو هم اذیت کنه )

بهتره نایف هم دو تا باشه تا با هم باشن و کمتر به فکر بقیه باشن مخصوصا شب ( تا قبل از بلوغ با هم مشکلی ندارن )doneflower  

من اصلا حرفی از گرین ترور نزدم!! eek بلو اکارا و پروکسیموس رو گفتم وگرنه سورم دیدم اسکار رو هم بزنه

اگر دقت کنید من گفتم لوچ ها - گوارامی ها و .. با بلو اکارا و پروکسیموس سازگارن نگفتم که ایشون بیاد کنار گرین ترور و سورم هم اینارو بزاره بعد فکر نکنم ۴ - ۵ تا لوچ کنار اکارا و پروکسیموس و ۳-۴ تا گوارامی یا.. اونم تو ۲۰۰ لیتر زیاد باشهthinking 

JDM lover

۱۱ مهر, ۱۴۰۱
۶:۵۲ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 365
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
5102sp_Permalink sp_Print

Matin 1387 گفته

من اصلا حرفی از گرین ترور نزدم!! eek بلو اکارا و پروکسیموس رو گفتم وگرنه سورم دیدم اسکار رو هم بزنه

اگر دقت کنید من گفتم لوچ ها - گوارامی ها و .. با بلو اکارا و پروکسیموس سازگارن نگفتم که ایشون بیاد کنار گرین ترور و سورم هم اینارو بزاره بعد فکر نکنم ۴ - ۵ تا لوچ کنار اکارا و پروکسیموس و ۳-۴ تا گوارامی یا.. اونم تو ۲۰۰ لیتر زیاد باشهthinking   

اگه فقط اون دو ماهی رو میگین گورامی ها با پروکسیموس سازگاری ندارن با بلو آکارا هم سازگاری کامل نداره 

شما باید این موضوع رو میگفتین چون مطمعنا ایشون هم مثل من فکرکردن 

لوچ ها باید تو دسته های شش تایی به بالا نگهداری بشن و تا ۳۰ سانت رشد میکنن مطمعنا وقتی کنار ماهی های ایشون باشن تراکم بالا میره جدا از اون قیمت لوچ دلقک ۱۰ سانتی تو یزد ۱۲۰ تومن هست با کلی پرس و جو هم تونستم این قیمت رو پیدا کنم و ایشون واسه خرید ماهی جدید باید کم کم ۶۰۰ تومن بده که خرج کمی نیست نسبت به ماهی هایی که ایشون دارن

بهتره این بحث هم تموم بشه اگه هنوز حرفی هست توی شخصی با هم بحث کنیم بهتره doneflower

۱۳ مهر, ۱۴۰۱
۱۰:۵۹ ب٫ظ
meh1368
شیراز
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 36
۱۰ شهریور, ۱۴۰۱
5103sp_Permalink sp_Print

سلامی دوباره

کنار یه فلاورباکس نر ۸سانتی تو یه آک ۶۰ لیتری میشه ماهی دیگه ای اضافه کرد؟ اگه از نژاد خودش یکی دوتا دیگه بگیرم چی 

برا تست یه پاروت کینگ کنگ قرمز ۱۰ سانتی انداختم پیشش یکم پاروت میذاره دنبالش ولی به فلاور نمی‌رسه و بیخیالش میشه بعد یه مدت

یه پلیکو معمولی ۱۰ سانتی دارم میتونم بندازمش پیش فلاور؟

۱۴ مهر, ۱۴۰۱
۱۱:۵۳ ق٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۹ اسفند, ۱۴۰۰
5104sp_Permalink sp_Print

سلام

هم فلاور هم کینگ کونگ تک باشن بهتره جدا از سازگاری تنهایی راحت ترن

عجیبه که کینگ کونگ ۱۰ سانتی پیدا کردین! باید پرت معمولی باشه از اون نژاد های قرمز رنگش کینگ کوگقیمت بالایی داره

فلاور قطعا به پلکو حمله میکنه کلا با کت پدر کشتگی دارن انگار

کاربران زیر از Matin 1387 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

meh1368

JDM lover

۱۵ مهر, ۱۴۰۱
۴:۵۱ ب٫ظ
meh1368
شیراز
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 36
۱۰ شهریور, ۱۴۰۱
5105sp_Permalink sp_Print

Matin 1387 گفته
سلام

هم فلاور هم کینگ کونگ تک باشن بهتره جدا از سازگاری تنهایی راحت ترن

عجیبه که کینگ کونگ ۱۰ سانتی پیدا کردین! باید پرت معمولی باشه از اون نژاد های قرمز رنگش کینگ کوگقیمت بالایی داره

فلاور قطعا به پلکو حمله میکنه کلا با کت پدر کشتگی دارن انگار  

کینگ کنگ رو از آک یکی از دوستام برداشتم برا تست انداختم پیش فلاورباکس 

پدر جد فلاور رو آورد جلو چشمش . از ۱۷ ۱۸ ساعتی که آک جلو چشم بود و میدیدمش شاید فقط یه ساعت به فلاور استراحت میداد .بقیه مواقع همش دنبالش بود shark2

کینگ کنگ واقعا از فلاور وحشی تره . حتی با اینکه فلاور از قبل تو آک بود کینک کنگ از لحظه اول افتاد دنبال فلاور و .... فک کنم تنها ماهی باشی که فلاور ازش حساب ببره . ماهی خیلی با جذبه ای هم هست . وسوسه شدم یکیش بگیرم تو یه آک تک نگه دارم خیلی خوشگله و با ابهت(ولی تعداد آکواریوم ها داره از تعداد آدم های تو خونه بیشتر میشه hahaha1

همین فلاور وقتی خریدم  تا براش آک خریدم یه روز طول کشید . وقتی خریدمش انداختمش تو اک سیچلاید آفریقایی ها . صبح که پاشدم دیدم فلاور وسط آک هس و فیگور پیروزی گرفته و ۷ ۸ سیچلاید آفریقایی هر کدوم تو یه سوراخی پنهان شدن fun

رفتم براش یه آک ۶۰لیتری خریدم که لذت ببره . الآنم دنبال یه هم تانکی هستم براش اگه بشه . پارت کینگ کنگ که نشد . یه پاروت قرمز خارجی دارم گذاشتم پیشش بازم فلاور داره کتک میخوره . یه پاروت سبز کوچکتر داشتم انداختم پیشش فلاور حسابی کتکش زد درش اوردم . اسکار بزرگتر از خودش انداختم بازم کتک خورد اوردمش بیرون .  خلاصه من تا اینو با یکی سازگار نکنم آروم نمیگیگیرمcool

در مورد لجن خوار سازگار با فلاور چی پیشنهاد میدید؟ از اینا می‌خوام که به شیشه میچسبه

۱۶ مهر, ۱۴۰۱
۲:۵۶ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۹ اسفند, ۱۴۰۰
5106sp_Permalink sp_Print

گفتم که لجن خوار کلا با فلاور ترکیب خوبی نیست شما وقتی یه فلاور تک داری راحت تر میتونی غذا دادن رو کنترل کنی یعنی دیگه هیچ وقت غذا اضافه نمیاد که بره کف وقتی هم غذا اضافه نیاد یعنی جلبک کمتر میشه  اون مقدار کم جلبک هم با کمتر کردن نور حل میشه 

وقتی هم جلبک وغذای اضافه نباشه دیگه لجن خوار برای چی؟؟

کاربران زیر از Matin 1387 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

meh1368

JDM lover

۳۰ مهر, ۱۴۰۱
۱۱:۴۷ ب٫ظ
hesam.rajaei
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 66
۱۸ اردیبهشت, ۱۴۰۰

سلام. من میخوام یه آکواریوم یه متری بخرم میخوام گوشتخوار توش بریزم و ترجیحا آکواریوم عمومی باشه. عرضش هم یکم کمه ولی در حد ال سی دی ها نیست.نظرم روی گرین ترور و اسکار و پلی تایگر و گار و بریچاردی و ردتیل و سیچلایدهای ریز مثل للوپی و دمانسونی و گورامی اسفراناموس و سورمه همشونم سایزهای کوچک و نابالغ. میدونم اینا که گفتم همشون با هم سازگار نیستن لطفا ترکیبی که سازگار باشه رو پیشنهاد بدین.

و اینکه مغازه ای که میشناسم پیراناهای نهایتا دوبندی داره با اینا سازگاره؟

لطفا اگه پیشنهاد دیگه ای هم داشتین بدید

ماهی داریم هم حرفه ای نیست ولی خوبه یه آکواریوم دیسکس و یه لب شور هم دارم

۱ آبان, ۱۴۰۱
۱۰:۲۴ ق٫ظ
mohammad mah
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 15
۲۸ مهر, ۱۴۰۱
5108sp_Permalink sp_Print

سلام ۳ تا پافر آب شیرین ۵ سانتی دارم ۲ تا بلو آکرا با ۲ تا پنگوسی خالدار کوچک اینا مشکلی به وجود نمیارند؟؟؟

۱ آبان, ۱۴۰۱
۱۰:۴۷ ق٫ظ
AROWANA. OSCAR
لرستان.خرم آباد دریاچه مالاوی

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1644
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
5109sp_Permalink sp_Print

hesam.rajaei گفته
سلام. من میخوام یه آکواریوم یه متری بخرم میخوام گوشتخوار توش بریزم و ترجیحا آکواریوم عمومی باشه. عرضش هم یکم کمه ولی در حد ال سی دی ها نیست.نظرم روی گرین ترور و اسکار و پلی تایگر و گار و بریچاردی و ردتیل و سیچلایدهای ریز مثل للوپی و دمانسونی و گورامی اسفراناموس و سورمه همشونم سایزهای کوچک و نابالغ. میدونم اینا که گفتم همشون با هم سازگار نیستن لطفا ترکیبی که سازگار باشه رو پیشنهاد بدین.

و اینکه مغازه ای که میشناسم پیراناهای نهایتا دوبندی داره با اینا سازگاره؟

لطفا اگه پیشنهاد دیگه ای هم داشتین بدید

ماهی داریم هم حرفه ای نیست ولی خوبه یه آکواریوم دیسکس و یه لب شور هم دارم  

سلام.

این اندازه اکواریومی که فرمودید نمیتونید ماهی گوشت خوار زیادی نگهدارید چون زود رشد میکنند و مجبور میشید که زودم بفروشیدشون ترکیبتون هم گرین ترور اسکار پلی سورم گار ردتیل مشکلی نیست البته اگه سایز بندی ماهی هارو رعایت کنید ولی سیچلاید هایی افریقایی نه.اون سیچلاید هایی که فرمودید در روز های اول غذای ردتیل و گار اسکار میشن و هیچ جوره سازگار نیست.پیرانا که بیخیال یه جفتش هم خطریه تو این ترکیب.

ترکیب پیشنهادی من به شما اینه

گار پلی نایف دراگون اسکار

mohammad mah گفته
سلام ۳ تا پافر آب شیرین ۵ سانتی دارم ۲ تا بلو آکرا با ۲ تا پنگوسی خالدار کوچک اینا مشکلی به وجود نمیارند؟؟؟  

سلام.

امکان داره پافر ها باله های بلو اکارا و پنگوسی خالدار هارو بزنن.

کاربران زیر از AROWANA. OSCAR برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

hesam.rajaei

۱ آبان, ۱۴۰۱
۱۱:۳۲ ق٫ظ
hesam.rajaei
کاربر فعال
Members
۱۸ اردیبهشت, ۱۴۰۰
5110sp_Permalink sp_Print

mohammad mah گفته

سلام. پافر ماهی باهوشیه اگه مطمئن باشه که هرروز به اندازه ی کافی بهش غذا میدی کاری با بقیه نداره. من بهشون میلورم میدم چون به بیماری هم تا حدودی مقاومن براشون خوبه. البته به خاطر سرعت پایینشون اگه آکواریوم جادار باشه پنگوسی میتونه فرار کنه و اینا نمیتونن بزننش. تجربه نکردم ولی به نظرم نگهداری پافر با ماهی هایی که به خاطر حفظ قلمرو مثل اکثر سیچلایدها به جای فرار دفاع میکنن میتونه یکم خطری باشه

۱ آبان, ۱۴۰۱
۱۱:۳۵ ق٫ظ
hesam.rajaei
کاربر فعال
Members
۱۸ اردیبهشت, ۱۴۰۰

AROWANA. OSCAR گفته

سلام.

این اندازه اکواریومی که فرمودید نمیتونید ماهی گوشت خوار زیادی نگهدارید چون زود رشد میکنند و مجبور میشید که زودم بفروشیدشون ترکیبتون هم گرین ترور اسکار پلی سورم گار ردتیل مشکلی نیست البته اگه سایز بندی ماهی هارو رعایت کنید ولی سیچلاید هایی افریقایی نه.اون سیچلاید هایی که فرمودید در روز های اول غذای ردتیل و گار اسکار میشن و هیچ جوره سازگار نیست.پیرانا که بیخیال یه جفتش هم خطریه تو این ترکیب.

mohammad mah گفته

سلام.

ممنون از این ترکیب خوشم میاد. ردتیلی که میخوام پنج سانت هم نیست خیلی کوچیکه.

توی ترکیبتون پیکاک و بلگ گوست هم میشه نگه داشت؟ خیلی دوستش ندارم ولی توی این فضا بدم نمیاد یکیشو داشته باشم

اگه بخوام آفریقایی هارو نگه دارم تنوع چیزایی که میتونم نگه دارم توی کدوم ترکیب بیشتره؟

۱ آبان, ۱۴۰۱
۱:۱۸ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۹ اسفند, ۱۴۰۰
5112sp_Permalink sp_Print

hesam.rajaei گفته

AROWANA. OSCAR گفته

سلام.

mohammad mah گفته

سلام.

توی ترکیبتون پیکاک و بلگ گوست هم میشه نگه داشت؟ خیلی دوستش ندارم ولی توی این فضا بدم نمیاد یکیشو داشته باشم

اگه بخوام آفریقایی هارو نگه دارم تنوع چیزایی که میتونم نگه دارم توی کدوم ترکیب بیشتره؟  

سلام

ردتیل الان پنج سانته هفته دیگه  دوبرابر میشه کلا دردسر زیاد داره 

پیکاک هم تو ترکیبی که اقا نوید گفتن میشه ولی یکم شلوغ میشه اما گوست نه

JDM lover

۱ آبان, ۱۴۰۱
۲:۰۸ ب٫ظ
AROWANA. OSCAR
لرستان.خرم آباد دریاچه مالاوی

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1644
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
5113sp_Permalink sp_Print

hesam.rajaei گفته

AROWANA. OSCAR گفته

سلام.

mohammad mah گفته

سلام.

ردتیل که بع  قول دوستمون درجا دو برابر میشه .پیکاک خوبه میشه نگهداشت بلک گوست ریسکه البته خودم بلک گوست رو دارم کنار ماهی های سبک پیکاک اسکار اینا...

اگر اک افریقایی بخواید راه بندازید جالب تره بنظر من.

ترکیب افریقایتون هم از این گونه ها میتونید بیارید

بلو الکتریک زرافه ایی پینک کالیکو سرخ ابی یا بورلی پرکسیموس جانستونی سنگی اوراتوس انواع ماکرو ها و...

۱ آبان, ۱۴۰۱
۸:۱۸ ب٫ظ
HAMid NAVidy
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 27
۲۰ آذر, ۱۴۰۰
5114sp_Permalink sp_Print

با سلام خدمت همه 🖐️

دوستان من یک آکواریوم ۱ متری دارم . ۲ تا سورم ۱۰ و ۱۱ سانتی و ۲ تا هم اسکار مسی ۱۰ سانتی هم دارم و می خوام به این ترکیب ۲ تا پنگوس شکاری باله بلند و ۴ پرت و ۲ تا هم اسکار آلبینو یا ((سورم)) اضافه کنم. بنظرتون این ترکیب رو میشه اضافه کرد با این تعداد ؟ اگه میشه هر ماهی باید چند سانت باشه ؟ اگه نمیشه اضافه کرد چه ترکیبی رو پیشنهاد می کنید یا چه تعداد رو پیشنهاد می کنید ؟

با تشکر 🌹

۱ آبان, ۱۴۰۱
۸:۳۴ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
5115sp_Permalink sp_Print

HAMid NAVidy گفته
با سلام خدمت همه 🖐️

دوستان من یک آکواریوم ۱ متری دارم . ۲ تا سورم ۱۰ و ۱۱ سانتی و ۲ تا هم اسکار مسی ۱۰ سانتی هم دارم و می خوام به این ترکیب ۲ تا پنگوس شکاری باله بلند و ۴ پرت و ۲ تا هم اسکار آلبینو یا ((سورم)) اضافه کنم. بنظرتون این ترکیب رو میشه اضافه کرد با این تعداد ؟ اگه میشه هر ماهی باید چند سانت باشه ؟ اگه نمیشه اضافه کرد چه ترکیبی رو پیشنهاد می کنید یا چه تعداد رو پیشنهاد می کنید ؟

با تشکر 🌹  

سلام 

بهتره پنکوسی رو اضافه نکنید و در صورتی که سورم رو انتخاب کردید یکم بزرگتر از بقیه باشن با رعایت این ۲ تا نکته هیچ مشکلی به وجود نمیاد اما وقتی یکم سایز گرفتن باید ردشون کنید چون تانک کوچیکه واسشون doneflower

۱ آبان, ۱۴۰۱
۱۰:۲۹ ب٫ظ
HAMid NAVidy
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 27
۲۰ آذر, ۱۴۰۰
5116sp_Permalink sp_Print

با سلام دوست عزیز 🖐️

ممنون بابت نظر و راهنمایی 

فقط راهی نیست که بشه پنگوسی رو اضافه بکنم ؟

چون علاقه خاصی به این ماهی دارم و اینکه ترکیب دیگه ای در نظر ندارید که بشه اضافه کنم به ترکیب فعلی ام ؟

۲ آبان, ۱۴۰۱
۲:۴۷ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
5117sp_Permalink sp_Print

HAMid NAVidy گفته
با سلام دوست عزیز 🖐️

ممنون بابت نظر و راهنمایی 

فقط راهی نیست که بشه پنگوسی رو اضافه بکنم ؟

چون علاقه خاصی به این ماهی دارم و اینکه ترکیب دیگه ای در نظر ندارید که بشه اضافه کنم به ترکیب فعلی ام ؟  

پنکوسی با اسکار و پرت احتمال درگیری داره اما مشکل بزرگ سرعت رشدش هست و باید سریع ردش کنید doneflower

۴ آبان, ۱۴۰۱
۱۲:۲۵ ب٫ظ
hesam.rajaei
کاربر فعال
Members
۱۸ اردیبهشت, ۱۴۰۰
5118sp_Permalink sp_Print

سلام. من یه آکواریوم ۷۰ لیتری دیسکس و تترا و یه آکواریوم حدودا ۲۰ لیتری ماهیای آب شور دارم جدیدا یه آکواریوم یه متری گرفتم که میخواستم گوشتخوار بریزم. اول که مانستر میخواستم ولی سرعت رشدشونو که فهمیدم بیخیال شدم بعدشم آفریقایی هارو میخواستم بریزم که سازگاریاشونو که خوندم  پشیمون شدم از بس که با هم نا سازگارن و فکر کنم توی این حجم مجبور باشم پنج شیش تاشونو بریزم:/

حالا تو فکرم که دیسکسارو بذارم توی آکواریوم جدیده و لب شورارو منتقل کنم به ۷۰ لیتریه و یه جفت سیچلایدی که تولید مثلشون زیاد باشه بذارم توی بیست لیتریه. سیچلایدی که هم همینقدر فضا بسش باشه و هم تولیدمثلش بالا باشه و هم اگه از جفتش خوشش نیومد نکشتش چی سراغ دارین؟ فعلا به دمانسونی و زبرا و جوئل دسترسی دارم.)

نظرتون درمورد اینکه توی بزرگه چی بریزم چیه؟ اگه مانستر بخوام گار بیست سانتی سراغ دارم. میتونم نگهدارم یا زود بزرگ میشه؟ با توجه به اینکه عرضشم یکم کمه(۳۰سانت) باید بتونه دور بزنه. اگه نه بین آفریقایی ها و دیسکس+ تترا نظرتون چیه؟ اگه آفریقایی بریزم بهتریناشون برای آکواریوم عمومی چی اند و تنوع و تعداد ماهیایی که میتونم با هم نگه دارم توی کدوم بیشتره؟

۴ آبان, ۱۴۰۱
۱۲:۴۷ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
5119sp_Permalink sp_Print

hesam.rajaei گفته
سلام. من یه آکواریوم ۷۰ لیتری دیسکس و تترا و یه آکواریوم حدودا ۲۰ لیتری ماهیای آب شور دارم جدیدا یه آکواریوم یه متری گرفتم که میخواستم گوشتخوار بریزم. اول که مانستر میخواستم ولی سرعت رشدشونو که فهمیدم بیخیال شدم بعدشم آفریقایی هارو میخواستم بریزم که سازگاریاشونو که خوندم  پشیمون شدم از بس که با هم نا سازگارن و فکر کنم توی این حجم مجبور باشم پنج شیش تاشونو بریزم:/

حالا تو فکرم که دیسکسارو بذارم توی آکواریوم جدیده و لب شورارو منتقل کنم به ۷۰ لیتریه و یه جفت سیچلایدی که تولید مثلشون زیاد باشه بذارم توی بیست لیتریه. سیچلایدی که هم همینقدر فضا بسش باشه و هم تولیدمثلش بالا باشه و هم اگه از جفتش خوشش نیومد نکشتش چی سراغ دارین؟ فعلا به دمانسونی و زبرا و جوئل دسترسی دارم.)

نظرتون درمورد اینکه توی بزرگه چی بریزم چیه؟ اگه مانستر بخوام گار بیست سانتی سراغ دارم. میتونم نگهدارم یا زود بزرگ میشه؟ با توجه به اینکه عرضشم یکم کمه(۳۰سانت) باید بتونه دور بزنه. اگه نه بین آفریقایی ها و دیسکس+ تترا نظرتون چیه؟ اگه آفریقایی بریزم بهتریناشون برای آکواریوم عمومی چی اند و تنوع و تعداد ماهیایی که میتونم با هم نگه دارم توی کدوم بیشتره؟  

سلام

خود دیسکس رو میتونید پرورش بدید ولی توی ۷۰ لیتری چون ۲۰ لیتر کمه واسش

توی ۲۰ لیتری دماسونی و جوئل رو شاید بتونید پرورش بدید اما کوچیکه واسشون و کار سخته 

واسه ۲۰ لیتری میتونید فایتر پرورش بدید هم حجم خوبی داره واسه فایتر هم راحته تکثیرش 

اگه ۷۰ لیتری رو بزارید واسه پرورش گزینه های زیادی دارید

لطفا ترکیب هر دو تا تانک و اندازه ماهی ها رو بگید تا بشه کمک کرد 

واسه دیسکس های بزرگ یه متری خوبه ولی تو یه متری میشه ماهی هایی مثل آروانا نگه داشت که خاص هستن doneflower

۴ آبان, ۱۴۰۱
۱:۱۹ ب٫ظ
hesam.rajaei
کاربر فعال
Members
۱۸ اردیبهشت, ۱۴۰۰

matin.b.1385 گفته

سلام

خود دیسکس رو میتونید پرورش بدید ولی توی ۷۰ لیتری چون ۲۰ لیتر کمه واسش

توی ۲۰ لیتری دماسونی و جوئل رو شاید بتونید پرورش بدید اما کوچیکه واسشون و کار سخته 

واسه ۲۰ لیتری میتونید فایتر پرورش بدید هم حجم خوبی داره واسه فایتر هم راحته تکثیرش 

اگه ۷۰ لیتری رو بزارید واسه پرورش گزینه های زیادی دارید

لطفا ترکیب هر دو تا تانک و اندازه ماهی ها رو بگید تا بشه کمک کرد 

واسه دیسکس های بزرگ یه متری خوبه ولی تو یه متری میشه ماهی هایی مثل آروانا نگه داشت که خاص هستن doneflower  

۲۰ لیتریه ۶تا پوفر و دوتا آنجل مونو و یدونه تایگر و دوتا اسکات و گابی زنبوری همه سایز ریز دارم. توی ۷۰ لیتریه ۶تا دیسکس نابالغ(یکم کوچیکتر از کف دست) و ۳تا تترا نئون و سه تا رامی نوز و حدود ۸تا زبرا دارم. کنار دیسکس خیلی چیزا داشتم ولی چون میخواستم آروم آروم تخصصی دیسکسش کنم هرکی مرد دیگه جایگزینش نکردم. میخوام یه جوری باشه که بعد که تخم گذاشتن مجبور نباشم همه ی ماهیارو منتقل کنم چون شرایطشو ندارم. دیسکسا توی ۷۰ لیتر جفت میخورن؟

اگه دیسکسارو بخوام ببرم توی یه متریه به احتمال زیاد توی این انتقال تلفات میدم چون تازه جا افتادن و نسبتا جاشون خوبه. ولی خب ببرمشون تیو یه متریه دیگه نمیذارم تنها باشن کلی تتراهای مختلف اضافه میکنم

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی:
173 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
3 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3749

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111