سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 255 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۲۷ شهریور, ۱۴۰۱
۱:۵۵ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 365
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
5081sp_Permalink sp_Print

داداش شما خودت داری میگی چه بلایی سر ماهی اوردی 

میدونی چقدر ماهی ها رو اذیت کردی واسه اینکه با هم سازگارشون کنی ؟

من خودم هم کنار افرا و بلو آکارا ماهی هایی مثل اوراتوس و جوئل و دماسونی و تگزاس باکس نگهداشتم عکس هاش هم هست 

اما شما داری ماهی ها رو به خاطر غریزشون شکنجه میدی تا با هم بمونن این هم واسه ماهی بده هم واسه شما

کاربران زیر از matin.b.1385 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

meh1368
۲۷ شهریور, ۱۴۰۱
۱:۵۶ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1596
۹ اسفند, ۱۴۰۰
5082sp_Permalink sp_Print

ماهی مثل آدمه .وقتی گشنش میشه دین‌و ایمان ندارن و به زمین و زمان گیر میده حتی دست صاحبش چه برسه به ماهی های دیگه( اوایل که بی تجربه بودم تو آک کوچک ۴تا ماکرو نگه میداشتم به گفته ماهی فروش روزی در حد ۱۰ ۱۵ تا دونه غذا براشون میریختم و هفته ای یه روز هم بهشون هیچی نمی‌دادم .یه روز بیدار شدم دیدم یکی از ماکرو ها رو کشتن و خوردن .از این به بعد فهمیدم که ماهی باید همچین غذا بدی که نه به خودش کار داشته باشه نه دیگران) الان هم به همین روش چند ساله ماهی های خطرناک و ناسازگار رو کنار هم نگه داشتم و جز همین ماکرو تلفات درگیری نداشتم

شما هم ماهی ها رو همیشه سیر نگه دارید تا به کسی کاری نداشته باشن

در مورد قسمت دوم که گفتی فلان ماهی رد کن ...تنها وقتی که ماهی ها زیر نظر نیستن شب تا صبح هست. بیشتر مواقع زیر نظر هستن .دیگه اکثرا دستشون اومده که اگه اذیت کنن میرن تو انفرادی.سلول انفرادی هم به مربع ۳۰×۳۰ سانت هست هر کدوم برن داخلش تا آخر عمرشون میشن ارومترین ماهی اک . همشون هم تجربه انفرادی رو داشتن.چه موقع معرفی چه موقع زندگی تو آک ‌. با همین متد تربیتی همه الان آرومن و هیچ کاری به هم ندارن فقط موقع غذا خوردن یکمی همدیگه رو دنبال میکنن ... زد و خورد نداشتم     

خب این حرف شما دقیقا سازگاری رو زیر سوال میبره یعنی ما تا خرخره باه ماهی غذا بدیم تا به بقیه کاری نداشته باشه؟؟

خب اینجوری که مولی و اسکار هم کنار هم میشه نگه داشت!!

شما فکر می کنی وقتی میگیم افریقایی و امریکایی ناسازگارن یعنی باید همو تیکه پاره کنن اما اینجوریم نیست 

خب منم یک ترکیب داشتم که از نظر اصولی سازگار نبود ولی یکسال نگهش داشتم و خیلی روزا هم تا ۱۲ ساعت به دلایلی غذا نمیدادم درگیری داشتن ولی در حد کشته شدن نبود بدون هیچ تنبیه و انفرادی و از این دست کارها

پس نگه داشتن چند تا سیکلید که معمولا میگیم نا سازگار اونقدر هم غیر ممکن نیست و ما یکجورایی پیاز داغش رو زیاد کردیم نیست

کاربران زیر از Matin 1387 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

meh1368

JDM lover

۲۷ شهریور, ۱۴۰۱
۲:۳۰ ب٫ظ
meh1368
شیراز
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 36
۱۰ شهریور, ۱۴۰۱
5083sp_Permalink sp_Print

matin.b.1385 گفته
داداش شما خودت داری میگی چه بلایی سر ماهی اوردی 

میدونی چقدر ماهی ها رو اذیت کردی واسه اینکه با هم سازگارشون کنی ؟

من خودم هم کنار افرا و بلو آکارا ماهی هایی مثل اوراتوس و جوئل و دماسونی و تگزاس باکس نگهداشتم عکس هاش هم هست 

اما شما داری ماهی ها رو به خاطر غریزشون شکنجه میدی تا با هم بمونن این هم واسه ماهی بده هم واسه شما  

اینجوری هم نیس که همیشه تو اون اتاق انفرادی باشن که بگیم دارن شکنجه میشن. کلا اول معرفی به اک ۲ یا ۳هفته داخل این نگه میدارم بهشون حسابی با غذا و مولتی ویتامین میرسم که قوی شن و بقیه بهشون عادت کنن بعد میارم تو آک اصلی(این انفرادی هم یه گوشه از آک ۶۰۰ لیتری هست) و خیلی هم کم پیش میاد که دوباره به این جا برگردن فقط یه چندبار سیچلاید های مالاوی اومدن داخلش دوباره که میذاشتن دنبال همدیگه و الان کلا همشون ارومن  . این ماهی ها الان بیشتر از خودم بهشون رسیده میشه. 

۲۸ شهریور, ۱۴۰۱
۰:۳۲ ق٫ظ
Alilb17
Shiraz
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 49
۴ آبان, ۱۴۰۰
5084sp_Permalink sp_Print

درود دوستان

برای نگهداری با فرانتوزا یک بندی در حجم ۲۵۰ لیتر چه ماهی ای رو پیشنهاد می کنید

و اینکه به نظرتون سیلور شارک باهاش سازگاره؟

و یه سوال دیگه، آیا فیلتر داخلی ۲۸۰۰L/H, فرانتوزای کوچیک رو به داخل خودش نمی کشه و اذیتش نمی کنه؟ 

۲۸ شهریور, ۱۴۰۱
۱۲:۳۵ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۹ اسفند, ۱۴۰۰
5085sp_Permalink sp_Print

سلام

فرانتوزا تو این اندازه خیلی اسیب پذیره هر ماهی نمیشه باهاش نگه داشت 

اول بزارید یکم رشد کنن و سایز بگیرن به ۳ بند که رسیدن میتونین سیچلاید دلفینی - بریچاردی و انواع سیچلاید های تانگانیکا رو باهاش نگه دارید البته غیر از دبوسی 

در حال حاضر بهترین گزینه لوچ دلقکه هم نظافت میکنه و هم به دلیل تضاد رنگش کنار فرانتوزا خوشگل میشه

و شسوال دوم مگه یه فیلتر چقدر مکش داره که بخواد بکشه اینارو تو خودش؟؟ فیلتر فقط لارو هارو ممکنه تو خودش بکشه نه ماهی یک بندی رو

JDM lover

۲۸ شهریور, ۱۴۰۱
۱۲:۵۰ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰

Alilb17 گفته
درود دوستان

برای نگهداری با فرانتوزا یک بندی در حجم ۲۵۰ لیتر چه ماهی ای رو پیشنهاد می کنید

و اینکه به نظرتون سیلور شارک باهاش سازگاره؟

و یه سوال دیگه، آیا فیلتر داخلی ۲۸۰۰L/H, فرانتوزای کوچیک رو به داخل خودش نمی کشه و اذیتش نمی کنه؟   

واسه فرانتوزا یک بندی ۲۵۰ لیتر خیلی زیادیه سعی کنید حداقل ۱۰ سانتی باشه ولی اگه خریدین و کار از کار گذشته و میخواین خودتون بزرگش کنید ترجیحا بالای ۶ تا بخرید هم ماهی ها شاداب تر و فعال تر میشن هم رشد بهتری دارن هم رنگ بهتری میگیرن 

شما دست گذاشتین روی فرانتوزا که ماهی گرونیه نسبتا اما با رشدش سود خوبی میکنید پس ترجیحا تک گونه با یک یا چند تا پلیکو خاص نگهدارید اما میتونید ماهی های کلکسیونی و آروم رو باهاش پرورش بدید هم ماهی های خوشگل و کمیابی رو توی آکواریومتون گذاشتید و با بزرگ شدن اونها هم سود خوبی میکنید که پیشنهاد من ایناس 

پلیکو های خاص ( مثل اسنوبال گرین فانتوم بلو فانتوم گلدن ناگت رویال و ... ) تروفئوس ها و دبوسی ها که این دو دسته یکم ماهی هجومی تری هستن که با فرانتوزا مشکلی ندارن اما اگه خواستید پلیکو هم نگهداری کنید با این ها بهتره پلیکو ها بزرگتر باشن و جایی واسه مخفی شدن داشته باشن

اگه ماهی های ارزونتری میخواین بریچاردی بلو آکارا و گرین ترور هم مناسب هستن واسه تمیزکاری هم لوچ دلقک و پاکستانی شارک ها کت اسپرت یا کت پوزه بوته مناسب هستن البته شما انتخابتون رو بگید که در مورد سایز ماهی هم کمکتون بکنن 

یه نکته هم اینکه ماهی هایی که من گفتم رفتارشون با ماهی شما سازگاره ولی شرایط آبشون رو بهتره که یه نگاه بندازید تا با هم فرق نداشته باشن که البته فکر نکنم مشکلی داشته باشن

بله شارک ها سازگاری دارن اما بهتره یکم کوچیکتر باشن چون شیطون هستن و ممکنه ماهی شما رو اذیت کنن

بهتره این فیلتر رو نخرید چون خیلی بزرگه هم واسه ماهی هم واسه آک شما و اون رو زشت میکنه گرون هم هست  پیشنهادمن دو تا تاپ فیلتر کوچیک هست که با ۴۰۰ تومن میتونید یه فیلتراسیون عالی رو به وجود بیارید یا یه فیلتر سطلی که گرون هستش 

یه نکته دیگه سعی کنید ماهی هاتون حدودا ۱۰ سانت به بالا باشن اینجوری هم واسه سازگاری و انتخاب ماهی راحت تر هستین هم واسه انتخاب فیلتر هم احتمال مرگ ماهی کمتره و مقاومتش بالاتره و رنگش هم بهتره

۳ مهر, ۱۴۰۱
۸:۴۶ ق٫ظ
hesam.rajaei
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 66
۱۸ اردیبهشت, ۱۴۰۰
5087sp_Permalink sp_Print

سلام.سیچلاید سازگار با پوفر پیشنهاد میدین؟طبق چیزی که تا الان فهمیدم بهتره همزیشتاشون کوچیکتر و سریعتر باشن که فرار کنن و نذارن پوفر بهشون نزدیک بشه از اون طرف هم نباید خیلی تهاجمی باشه که باله های پوفر رو بزنه(مثلا دمانسونی که قبلا در کنارشون داشتم ناسازگاره)

لب شوری و شیرینیش هم نمیخواد اهمیت بدین درحدی شورش میکنم که به جز دیسکس همه ی آب شیرینا بتونن زندگی کنن

فعلا نظرم روی بریچاردی و اسلاتوس و فرانتوزای ۳.۵ سانتیه فقط میترسم اسلاتوس به خاطر اینکه در قلمرویش ساکنه یه وقت پوفرا بهش نزدیک بشن. اگه صدف خونه اش رو جوری بسازیم که سوراخش تقریبا به سمت زمین باشه میره توش یا حتما باید رو به بالا باشه؟

و یه سوال دیگه. این که اسلاتوس صلح جوعه در حدی هست که بشه با تترا نئون و دیسکس نگهش داشت؟

ممنون

۳ مهر, ۱۴۰۱
۱۰:۴۱ ق٫ظ
(SINA)

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 2239
۲۲ اسفند, ۱۳۹۹
5088sp_Permalink sp_Print

سلام

پوفر با این سیچلاید هایی که گفتید سازگار نیست و نگهداریشون با هم خطرناکه ، پوفر با سیچلاید قابل نگهداری نیست .

این حرف تون هم اصلاً درست نیست ، کی گفته یک ماهی آب شیرین در آب لب شور زنده می مونه ! هیچ ماهی آب شیرینی نمی تونه در آب لب شور زنده بمونه ، حتّیٰ اگه زنده بمونه یا سرعت رشدش بسیار کند میشه یا مدّت خیلی کمی زنده خواهد موند .

توانا بُوَد هر که دانا بُوَد ز دانش دل پیر برنا بُوَد

آکواریوم من

۳ مهر, ۱۴۰۱
۹:۵۱ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
5089sp_Permalink sp_Print

hesam.rajaei گفته
سلام.سیچلاید سازگار با پوفر پیشنهاد میدین؟طبق چیزی که تا الان فهمیدم بهتره همزیشتاشون کوچیکتر و سریعتر باشن که فرار کنن و نذارن پوفر بهشون نزدیک بشه از اون طرف هم نباید خیلی تهاجمی باشه که باله های پوفر رو بزنه(مثلا دمانسونی که قبلا در کنارشون داشتم ناسازگاره)

لب شوری و شیرینیش هم نمیخواد اهمیت بدین درحدی شورش میکنم که به جز دیسکس همه ی آب شیرینا بتونن زندگی کنن

فعلا نظرم روی بریچاردی و اسلاتوس و فرانتوزای ۳.۵ سانتیه فقط میترسم اسلاتوس به خاطر اینکه در قلمرویش ساکنه یه وقت پوفرا بهش نزدیک بشن. اگه صدف خونه اش رو جوری بسازیم که سوراخش تقریبا به سمت زمین باشه میره توش یا حتما باید رو به بالا باشه؟

و یه سوال دیگه. این که اسلاتوس صلح جوعه در حدی هست که بشه با تترا نئون و دیسکس نگهش داشت؟

ممنون  

سلام 

آقا سینا جوابتون رو دادن ولی یه چند تا سوال رو جواب ندادن که من میگم 

سیچلاید سازگار با پافر وجود نداره و این سازگاری نسبی هست یعنی ممکنه با بزرگتر شدن ماهی ها یا تغیر مقدار نمک آب سازگاری به هم بخوره اگر پافر در آب شیرین باشه عصبانی تر میشه و اگر سیچلاید در آب لبشور باشه ضعیف تر میشه 

بهترین ماهی ها واسه نگهداری با پافر انواع اسکات ها تایگر سوماترا انجل مونو تارگت فیش آرچر فیش و بعضی مار ماهی های لبشور هست که خودش بسیار سرگرم کننده است 

هر سه ماهی شما توسط پافر به سرعت کشته میشن اصلا این ها رو با هم نگهداری نکنید حتی جدا از پاف هم اینها با هم سازگاری نیستن و اسلاتوس کشته میشه 

با دیسکس بزرگتر از خودش مشکلی نداه اما با تترا سازگار نیست 

من خودم پافر رو هم در آب شیرین نگه داشتم و مشکل خیلی اساسی نداشت البته یکم نمک رو میزدم ولی کم بود و تاثیر آنچنانی نداشت 

کنار انواع ماهی های مالاوی

۵ مهر, ۱۴۰۱
۱۲:۳۱ ب٫ظ
Saeed GS
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 34
۲۲ مرداد, ۱۳۹۶
5090sp_Permalink sp_Print

سلام ، من میخوام که ماهی های پرت، سورم و گرین ترور نگه دارم، این ها باهم سازگاری دارن؟ میتونم تگزاس باکس هم نگه دارم؟

۵ مهر, ۱۴۰۱
۱:۰۶ ب٫ظ
IMAN GK
تهران

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 256
۲۹ دی, ۱۳۹۹
5091sp_Permalink sp_Print

Saeed GS گفته
سلام ، من میخوام که ماهی های پرت، سورم و گرین ترور نگه دارم، این ها باهم سازگاری دارن؟ میتونم تگزاس باکس هم نگه دارم؟  

باید به سایز ماهی ها توجه کنید همچنین تعداد و اندازه فضایی که در اختیار دارید 

میشه گفت که سازگارن ولی سورم بینشون معمولا تو سری خور تر هستش البته همیشه اینجوری نیست

اگه دقیق تر بخوام بگم رو کاغذ مشکلی نیست ولی احتمال ناسازگاری هم وجود داره به هر حال ماهی های قلمروطلب و مهاجمی هستن و ما معمولا فضای استاندارد در اختیارشون نمی ذاریم 

من جای شما بودم تجدید نظر می کردم فقط از یه گونه نگهداری می کردم

۵ مهر, ۱۴۰۱
۱:۴۱ ب٫ظ
Saeed GS
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 34
۲۲ مرداد, ۱۳۹۶
5092sp_Permalink sp_Print

IMAN GK گفته

باید به سایز ماهی ها توجه کنید همچنین تعداد و اندازه فضایی که در اختیار دارید 

میشه گفت که سازگارن ولی سورم بینشون معمولا تو سری خور تر هستش البته همیشه اینجوری نیست

اگه دقیق تر بخوام بگم رو کاغذ مشکلی نیست ولی احتمال ناسازگاری هم وجود داره به هر حال ماهی های قلمروطلب و مهاجمی هستن و ما معمولا فضای استاندارد در اختیارشون نمی ذاریم 

من جای شما بودم تجدید نظر می کردم فقط از یه گونه نگهداری می کردم  

ابعاد آکواریومم (۹۰*۴۰*۵۰) هست اگر میشه یه ترکیب کم دردسر تر پیشنهاد بدین ممنون

۶ مهر, ۱۴۰۱
۱۰:۵۲ ق٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 1912
۳ آذر, ۱۳۹۷
5093sp_Permalink sp_Print

Saeed GS گفته

ابعاد آکواریومم (۹۰*۴۰*۵۰) هست اگر میشه یه ترکیب کم دردسر تر پیشنهاد بدین ممنون  

بنظرم همین ترکیب خودتون (البته باید سوروم رو بزرگتر از بقیه بگیرید) توی این آکواریوم مناسبه ولی خب ماهیای گوشتخوار همیشه دعوا و دردسر خودشونو دارن دیگه باید باهاشون بسازید. مخفیگاه فراموش نشه مخفیگاه اوجب واجبات استlala-lala-lala

۹ مهر, ۱۴۰۱
۸:۱۳ ب٫ظ
amirhosein7308
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 32
۱ خرداد, ۱۴۰۱

سلام 

امکان نگه داری یک رد تیل نقریبا هشت ساتنی با یک پولی سنگال ده الی یازده سانتی با دو عدد جوئل فیش و یا سیکلید آفریقایی هم سایز در یک آکواریوم ۶۰×۳۰×۴۰ وجود داره؟

اگه نمیشه یک ترکیب بگین که ردتیل و پلی بتونن باهم باشنpray

اگه هم نمیشه یک ترکیب در حضور ردتیل بگین لطفا اگه جوئل فیش هم بشه که خیلی خوبه.

۹ مهر, ۱۴۰۱
۸:۵۵ ب٫ظ
م.یگانه

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 593
۱۱ خرداد, ۱۳۹۶
5095sp_Permalink sp_Print

amirhosein7308 گفته
سلام 

امکان نگه داری یک رد تیل نقریبا هشت ساتنی با یک پولی سنگال ده الی یازده سانتی با دو عدد جوئل فیش و یا سیکلید آفریقایی هم سایز در یک آکواریوم ۶۰×۳۰×۴۰ وجود داره؟

این سایز صرفا مناسب گیاهخوارها یا گوشتخوارهای کوچک و آرامی مثل آنجل است و نگهداری ردتیل داخل چنین آکواریومی معقول نیست. جوئل در کل با چنین ترکیبی سازگار نیست و سیکلیدهای آفریقایی هم بهتره تانک تخصصی آفریقایی داشته باشن نه تانک اجتماعی گوشتخوارها!

نگهداری پولی به تنهایی و حتی با کمی ملاحظات با برخی ماهی های آرام گوشتخوار و سایز بزرگ شدنیه اما باز هم در این حجم توصیه نمی کنم.

میتونید دکور مخصوص سیچلایدهای آفریقایی را اجرا کنید و در این آکواریوم به شرط فیلتراسیون خوب و غذادهی کم، بین ۷ تا ۱۰ آفریقایی متوسط نگهداری کنید. یا یک جفت جوئل با دکور صخره ای و مخفیگاه زیاد نگهداری کنید.

همیشه از اینکه دوستانم مرا به اشتباهاتم آگاه کنند خوشحال میشوم. حتی اینجا، حتی شما دوست عزیز...

۹ مهر, ۱۴۰۱
۹:۱۳ ب٫ظ
Mehdi021
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 42
۶ اردیبهشت, ۱۴۰۱
5096sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان! آک ۱۰۰ در ۴۰ در ۵۰ دارم و گرین ترور، سورم، بلوآکارا و پروکسیموس دارم که مشکلی با هم ندارن آیا میشه به این ترکیب پرت اضافه کنم؟ 

۹ مهر, ۱۴۰۱
۹:۲۹ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 1912
۳ آذر, ۱۳۹۷
5097sp_Permalink sp_Print

سلام

متاسفانه پرت پروکسیموس رو میزنه (همون گرین ترور هم باید حواستون بهش باشه)

کاربران زیر از .Mahdi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mehdi021, matin.b.1385
۹ مهر, ۱۴۰۱
۱۱:۵۸ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
5098sp_Permalink sp_Print

Mehdi021 گفته
سلام دوستان! آک ۱۰۰ در ۴۰ در ۵۰ دارم و گرین ترور، سورم، بلوآکارا و پروکسیموس دارم که مشکلی با هم ندارن آیا میشه به این ترکیب پرت اضافه کنم؟   

اصلا

آکارا و پروکسیموس این وسط نابود میشن

فرانتوزا و بریچاردی و نایف مناسب هستن

کاربران زیر از matin.b.1385 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mehdi021
۱۰ مهر, ۱۴۰۱
۱:۵۴ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۹ اسفند, ۱۴۰۰
5099sp_Permalink sp_Print

matin.b.1385 گفته

اصلا

آکارا و پروکسیموس این وسط نابود میشن

فرانتوزا و بریچاردی و نایف مناسب هستن  

سلام

فکر نکنم نایف خیلی ترکیب خوبی کنار اینا دربیاد انصافا نایف از پرت بدتره اقا متین fun

۲۰۰ لیتر هم کمه براش ممکنه تنهایی مشکل نداشته باشه اما نایفی که سایز گرفته باشه با چند تا ماهی دیگه که همونا هم قلدری هستن برای خودشون یکم خطریه

نایف شبا بیشتر فعالیت میکنه یعنی ممکنه امروز همه چی اروم باشه ولی فردا صبح که بلند میشی ممکنه چیز های خوشایندی  توی اکواریوم نبینی 

بلو اکارا و پروکسیموس بهتره با امریکایی های اروم - گوارامی ها - شارک ها - لوچ ها -بلک گوست نگه دارید 

کاربران زیر از Matin 1387 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mehdi021, matin.b.1385

JDM lover

۱۱ مهر, ۱۴۰۱
۰:۱۱ ق٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰

Matin 1387 گفته

سلام

فکر نکنم نایف خیلی ترکیب خوبی کنار اینا دربیاد انصافا نایف از پرت بدتره اقا متین fun

۲۰۰ لیتر هم کمه براش ممکنه تنهایی مشکل نداشته باشه اما نایفی که سایز گرفته باشه با چند تا ماهی دیگه که همونا هم قلدری هستن برای خودشون یکم خطریه

نایف شبا بیشتر فعالیت میکنه یعنی ممکنه امروز همه چی اروم باشه ولی فردا صبح که بلند میشی ممکنه چیز های خوشایندی  توی اکواریوم نبینی 

بلو اکارا و پروکسیموس بهتره با امریکایی های اروم - گوارامی ها - شارک ها - لوچ ها -بلک گوست نگه دارید   

نایف ماهی آرومیه و با توجه به اینکه شب کار هست اگه قبل از خاموشی تغذیه بشه مشکلی نداره ( امتحان کردم)

نایف ایشون باید کوچیکتر از بقیه ماهی ها باشه قطعا تا توی سازگاری و سایز ماهی مشکلی نباشه 

گورامی !!!!eek اگه اسفرانموس رو میگید که بقیه رو میزنه پرپر میکنه اگه بقیه نژاد ها رو میگید اون ها قطعا کشته میشن شاید با بلو آکارا سازگار باشن ( اونم قطعی نیست ) ولی بقیه اونا رو میزنن مخصوصا گرین ترور اصلا پیشنهاد مناسبی واسه تانک ایشون نیست

لوچ ها هم باید گروهی باشن در این صورت تراکم بالا میره و مشکل ساز میشه 

شارک مناسبه ( تا حدودی چون توسط گرین ترور شاید اذیت شه و بلوآکارا رو هم اذیت کنه )

بهتره نایف هم دو تا باشه تا با هم باشن و کمتر به فکر بقیه باشن مخصوصا شب ( تا قبل از بلوغ با هم مشکلی ندارن )doneflower

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: phoenix_love58
179 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
3 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111