سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 254 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۲۴ شهریور, ۱۴۰۱
۱۲:۲۸ ب٫ظ
م.یگانه

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 593
۱۱ خرداد, ۱۳۹۶
sp_UserOfflineSmall افلاین
5061sp_Permalink sp_Print

hesam.rajaei گفته
سلام. گرین اسکات و پلی تایگر با پوفر میسازن؟ همه سایز کوچیکن پوفرام سه چهار سانتن فقط یکیشون که بزرگتره یکم اذیت میکنه ولی بقیه نسبتا بی خطرن. گرین اسکاتی که میخوام بخرم هم سه چهار سانت بیشتر نیست پلی تایگر مورد نظرم هم حدودا سه بندانگشته  

اسکات ها و پافرهایی که در اصطلاح به عنوان پافر آب شیرین شناخته میشن، ماهیان آب لب شور هستن و کمابیش با هم سازگاری دارن. هرچند که همیشه شاهد نزاع و شیطنت هایی بینشون خواهید بود ولی در حدی نیست که خیلی نگران باشید. البته یک نکته ای هم بگم که اسکات رقیب غذایی پافر هست و تا وقتی حضور داشته باشه به سختی به پافر غذا میرسه. مگراینکه باری پافرها از غذاهای زنده ای مثل میگو، حلزونها و ... استفاده کنید که اسکات علاقه ی چندانی بهشون نداره.

اما با اضافه کردن پلی به این ترکیف مخالفم. مگر اینکه از قبل یک پولی نسبتا بزرگ اضافه کرده باشید و در کف مخفیگاه های لازم را قرار داده باشید. اینطور احتمالا از گزندگی اسکات ها در امان میمونن.

همیشه از اینکه دوستانم مرا به اشتباهاتم آگاه کنند خوشحال میشوم. حتی اینجا، حتی شما دوست عزیز...

۲۴ شهریور, ۱۴۰۱
۱۲:۳۱ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1596
۹ اسفند, ۱۴۰۰
5062sp_Permalink sp_Print

hesam.rajaei گفته
سلام. گرین اسکات و پلی تایگر با پوفر میسازن؟ همه سایز کوچیکن پوفرام سه چهار سانتن فقط یکیشون که بزرگتره یکم اذیت میکنه ولی بقیه نسبتا بی خطرن. گرین اسکاتی که میخوام بخرم هم سه چهار سانت بیشتر نیست پلی تایگر مورد نظرم هم حدودا سه بندانگشته  

سلام

نه پلی میتونه پوفر رو شکار کنه و باعث مرگ خودش بشه از اون طرف پوفر هم ممکنه صدمه بزنه با پلی

ولی اسکات و پوفر مشکل ندارن

JDM lover

۲۵ شهریور, ۱۴۰۱
۱:۲۶ ق٫ظ
hesam.rajaei
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 66
۱۸ اردیبهشت, ۱۴۰۰
5063sp_Permalink sp_Print

Matin 1387 گفته

سلام

نه پلی میتونه پوفر رو شکار کنه و باعث مرگ خودش بشه از اون طرف پوفر هم ممکنه صدمه بزنه با پلی

ولی اسکات و پوفر مشکل ندارن  

ممنون. پوفرام پنج تان و اگه اسکات بگیرم یک یا نهایتا دوتا میگیرم که این مشکل پیش نیاد. پولی ای که دیدم هم خیلی کوچیکه فکر نکنم بتونه پوفر رو شکار کنه ولی با این حال احتمالا نمیگیرمش. بلک گوست و فنکوس شکاری چی؟ میشه باهاشون نگه داشت؟(فرض کنید اسکات هم دارم:) بلک گوست فوق العاده کوچیکه(حدود سه سانت) فنکوس هم حدود پنج سانت)

۲۵ شهریور, ۱۴۰۱
۱۰:۳۰ ق٫ظ
(SINA)

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 2239
۲۲ اسفند, ۱۳۹۹
5064sp_Permalink sp_Print

hesam.rajaei گفته

ممنون. پوفرام پنج تان و اگه اسکات بگیرم یک یا نهایتا دوتا میگیرم که این مشکل پیش نیاد. پولی ای که دیدم هم خیلی کوچیکه فکر نکنم بتونه پوفر رو شکار کنه ولی با این حال احتمالا نمیگیرمش. بلک گوست و فنکوس شکاری چی؟ میشه باهاشون نگه داشت؟(فرض کنید اسکات هم دارم:) بلک گوست فوق العاده کوچیکه(حدود سه سانت) فنکوس هم حدود پنج سانت)  

سلام

اسکات و پوفر لب شور هستند و بلک گوست و پنگوسی رو نمیشه باهاشون نگهداری کرد .

توانا بُوَد هر که دانا بُوَد ز دانش دل پیر برنا بُوَد

آکواریوم من

۲۵ شهریور, ۱۴۰۱
۴:۲۰ ب٫ظ
meh1368
شیراز
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 36
۱۰ شهریور, ۱۴۰۱

hesam.rajaei گفته

اگه قصدت آکواریوم لب شور هست انتخاب ها کمی محدوده

میتونی انجل مونو یا انجل تایگر . ارچر . تارگت فیش و تایگر سوماترا نگه داری . البته تایگر سوماترا خیلی وحشیه و اگه میخوای اضافه کنی باید از همه ماهی ها کوچکتر باشه که نزنه بقیه رو بکشه.تایگر سماترا دهن بزرگی داره و هرچی داخلش جا بشه رو میخوره

انجل مونو یا انجل تایگر هم یکیش انتخاب کن چون دوتاش باهم نمیشه . هرکدام خواسی بخری حداقل گله ۵تایی بخر

۲۶ شهریور, ۱۴۰۱
۱:۰۰ ق٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 365
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
5066sp_Permalink sp_Print

سلام به همه 

یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید 

آروانا ۱۰ ۱۲ سانتی با یه ردتیل ۷ ۸ سانتی سازگاری داره ؟ با دراگون همین سایزی چطور ؟

آروانا با کت آفریقایی سازش داره ؟ البته با رعایت اندازه هاشون

آورانا با برچاردی و بلو آکرا میسازه ؟ 

دراگون با بریجاردی و بلو اکرا میسازه ؟ اگه دراگون هشت سانتی باشه اونا ۱۵ سانت

پروکسیموس با ماهی هایی که بالا گفتم سازش داره یا نه ؟ 

شرمنده زیاد شد

۲۶ شهریور, ۱۴۰۱
۱:۰۹ ب٫ظ
(SINA)

کاربر نمونه
Members
۲۲ اسفند, ۱۳۹۹
5067sp_Permalink sp_Print

matin.b.1385 گفته
سلام به همه 

یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید 

آروانا ۱۰ ۱۲ سانتی با یه ردتیل ۷ ۸ سانتی سازگاری داره ؟ با دراگون همین سایزی چطور ؟

آروانا با کت آفریقایی سازش داره ؟ البته با رعایت اندازه هاشون

آورانا با برچاردی و بلو آکرا میسازه ؟ 

دراگون با بریجاردی و بلو اکرا میسازه ؟ اگه دراگون هشت سانتی باشه اونا ۱۵ سانت

پروکسیموس با ماهی هایی که بالا گفتم سازش داره یا نه ؟ 

شرمنده زیاد شد  

سلام

آروانا با بلوآکارا و ردتیل به هیچ عنوان سازگار نیست ، آروانا قادر هست که بلوآکارا رو بخوره ؛ آروانا رو به صورت تکی یا تک گونه نگهداری کنید . پروکسیموس با ردتیل و کت آفریقایی سازگاره ولی فقط باید یکیشو با پروکسیموس نگهداری کنید که پیشنهاد من کت آفریقایی هست ؛ دراگون و بلوآکارا هم ترکیب جالبی نمیشه .

کاربران زیر از (SINA) برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

matin.b.1385

آکواریوم من

۲۶ شهریور, ۱۴۰۱
۱:۲۹ ب٫ظ
IMAN GK
تهران

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 256
۲۹ دی, ۱۳۹۹
5068sp_Permalink sp_Print

(SINA) گفته

سلام

آروانا با بلوآکارا و ردتیل به هیچ عنوان سازگار نیست ، آروانا قادر هست که بلوآکارا رو بخوره ؛ آروانا رو به صورت تکی یا تک گونه نگهداری کنید . پروکسیموس با ردتیل و کت آفریقایی سازگاره ولی فقط باید یکیشو با پروکسیموس نگهداری کنید که پیشنهاد من کت آفریقایی هست ؛ دراگون و بلوآکارا هم ترکیب جالبی نمیشه .  

پروکسیموس یه ماهی آرومیه با ردتیل و کت آفریقایی اذیت میشه تازه ماهی بزرگ جثه ای هم نیستش در ضمن کت آفریقایی به معنای واقعی کلمه جونوره و مناسب نگهداری با هیچی نیستش حتی تکیش هم دکور بهم بریزه

کاربران زیر از IMAN GK برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

matin.b.1385
۲۶ شهریور, ۱۴۰۱
۵:۰۹ ب٫ظ
hesam.rajaei
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 66
۱۸ اردیبهشت, ۱۴۰۰
5069sp_Permalink sp_Print

meh1368 گفته

hesam.rajaei گفته

اگه قصدت آکواریوم لب شور هست انتخاب ها کمی محدوده

میتونی انجل مونو یا انجل تایگر . ارچر . تارگت فیش و تایگر سوماترا نگه داری . البته تایگر سوماترا خیلی وحشیه و اگه میخوای اضافه کنی باید از همه ماهی ها کوچکتر باشه که نزنه بقیه رو بکشه.تایگر سماترا دهن بزرگی داره و هرچی داخلش جا بشه رو میخوره

انجل مونو یا انجل تایگر هم یکیش انتخاب کن چون دوتاش باهم نمیشه . هرکدام خواسی بخری حداقل گله ۵تایی بخر  

خیلی لب شور بودنش مهم نیست چون توی آب شیرین هم میتونن زنده بمونن. شوریشو در حدی میذارم که آب شیرین ها هم بتونن زندگی کنن چون چندتا کتفیش مختلف هم دارم

۲۶ شهریور, ۱۴۰۱
۶:۱۰ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
5070sp_Permalink sp_Print

hesam.rajaei گفته

خیلی لب شور بودنش مهم نیست چون توی آب شیرین هم میتونن زنده بمونن. شوریشو در حدی میذارم که آب شیرین ها هم بتونن زندگی کنن چون چندتا کتفیش مختلف هم دارم  

شما اگه میخوای با اسکات وپوفر ماهی نگهداری کنی آنجل مونو و آرچر فیش میتونی اصلا کنار پافر بلک گوست نگه ندارید مخصوصا گله پافر چون پافر معمولا زیاد به ماهیا ناخونک میزنه و بلک گوست هم ماهی مقاومی در برابر حملات نیست وقتی هم پافر ها زیاد باشد یهو شیطنتشون گل میکنه میریزن سر بلک گوست 

پنکوسی بد نیست ولی اون رو هم پیشنهاد نمیکنم 

آنجل مونو و آرچر فیش و انواع دیگه اسکات واسه شما مناسبه همه هم لبشور هستن اما اگه اسرار داری از آب شیرین باشن بقیه 

سورم اسکار پروت و ماهی های آفریقایی مناسب هستنflowerdone

۲۶ شهریور, ۱۴۰۱
۶:۲۳ ب٫ظ
(SINA)

کاربر نمونه
Members
۲۲ اسفند, ۱۳۹۹
5071sp_Permalink sp_Print

hesam.rajaei گفته

سلام

حرف شما اصلاً درست نیست، یک ماهی لب شور چطور در آب شیرین زنده می مونه؟

ممکنه عدّه ای از ماهیان لب شور در آب شیرین زنده بمونن ولی اینو بدونید که در اون صورت یا دیگه هرگز رشد نخواهند کرد و به همون اندازه باقی خواهند موند یا مدّت زیادی زنده نخواهند ماند و خواهند مرد .

در ضمن نمک برای کت فیش هم مضرّه و کت فیش به شدّت به نمک حسّاسه

matin.b.1385

آکواریوم من

۲۶ شهریور, ۱۴۰۱
۹:۲۸ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
5072sp_Permalink sp_Print

(SINA) گفته

سلام

حرف شما اصلاً درست نیست، یک ماهی لب شور چطور در آب شیرین زنده می مونه؟

ممکنه عدّه ای از ماهیان لب شور در آب شیرین زنده بمونن ولی اینو بدونید که در اون صورت یا دیگه هرگز رشد نخواهند کرد و به همون اندازه باقی خواهند موند یا مدّت زیادی زنده نخواهند ماند و خواهند مرد .

در ضمن نمک برای کت فیش هم مضرّه و کت فیش به شدّت به نمک حسّاسه  

اینکه اصلا رشد نمیکنه و زنده نمیمونه فکر نکنم درست باشه thinking

چون من یه سیلور اسکات ۱۰ سانتی رو با دو تا سورم و ۲ تا پرت و یه نایف و یه دراگون نگه داشتم تا ۲۵ سانت رشد کرد بعد هم فروختمش حدودا یه سال هم داشتم

۲۷ شهریور, ۱۴۰۱
۱۰:۱۰ ق٫ظ
meh1368
شیراز
کاربر عادی
Members
۱۰ شهریور, ۱۴۰۱

سلام 

من یه سری پست های این تاپیک که خوندم خیلیا میگن اسکار ماهی وحشی هست و با خیلی ماهی ها نمی‌سازند ولی من تو عمر ۲ ۳ ساله آکواریوم داری مظلوم تر از این ماهی ندیدم . من همیشه بچه اسکار ۳ ۴سانتی میگیرم وقتی شد ۲۰ ۲۵سانت میفروشم.با انواع و اقسام سیچلاید ها هم نگه داشتم .گاهی ندیدم دنبال ماهی بکنه حتی اگه نصف خودش باشه

من تو این مدت کنار اسکار فقط ماکرو پوزه میمونی زندانی جوئل فلاورهورن نتونستم نگه دارم . حتی یه دوره کوتاه اسکار سلطنتی رو کنار فایتر نصف خودش نگه داشتم و نگاه فایتر هم نکرد

الان هم تو خونه ۳تا آکواریوم ۳۰ ۶۰ . ۶۰۰ لیتر دارم

۳۰لیتری مخصوص گیاهخوار و میگو هس

۶۰لیتر فلاورهورن کینگ کامف راا ۱۵سانتی نگه میدارم

داخل ۶۰۰ لیتر هم ۳تا آروانا ۱۵سانتی(یه آسیایی امپراتور قرمز. یه آسیایی سبز و یه سیلور پلاتینیوم) ۳تا اسکار ۷سانتی(مسی . امپراتور . قرمز ) ۲تا پلی تایگر ۵سانتی . ۲تا دیماسونی ۵سانت . ۴تا سیچلاید مالاوی ۵سانت . ۲تا تگزاس ۷سانت . ۲تا گرین ترور ۵سانت. ۲تا بلواکارا ۴سانت باهم نگه میدارم و هیچکدوم به همدیگه نگاه چپ هم نمیکنن چه برسه به کتک کاری و زد خورد

در مورد آروانا هم بازم همین موضوع هست ... من تاحالا تو آکواریوم شخصی ندیدم کسی آروانا رو تک نگه داره ولی شما اصرار به نگهداری تک گونه دارید

۲۷ شهریور, ۱۴۰۱
۱۰:۵۲ ق٫ظ
(SINA)

کاربر نمونه
Members
۲۲ اسفند, ۱۳۹۹
5074sp_Permalink sp_Print

سلام

شما که این همه ماهی ناسازگار و خظرناک رو با هم دیگه نگهداری می کنید چرا اینجا مطرحش می کنید؟ اگه دنبال یک تایید از طرف مدیران و کاربران هستید باید بدونید که این ماهی ها اصلاً با هم سازگار نیستند .

اسکار و فایتر!!!!! مطمئن باشید اسکار فایتر رو یه روزی می خوره ، باید از هم جداشون کنید ؛ در ضمن اسکار سیچلاید آمریکایی هست و با سیچلاید های آفریقایی نیست .

آروانا و پولی!!! آروانا و اسکار!!!! دیگه باید منتظر یک جنگ بزرگی باشید ؛ دوست عزیز هیچکدوم از این ماهی ها با آروانا سازگار نیستن ، آروانا رو نهایتاً می تونید با یک پلیکو معمولی نگهداری کنید .الان برای مثال در آکواریوم آروانا و پولی ، خب اینا ترکیب جالبی نیستن ، در این آکواریوم هیچ غذایی به پولی نمیرسه ، آروانا با اشتها غذا ها رو می خوره و چیزی برای پولی باقی نمی مونه .

در هرحال میل خودتونه

آکواریوم من

۲۷ شهریور, ۱۴۰۱
۱۱:۰۲ ق٫ظ
م.یگانه

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 593
۱۱ خرداد, ۱۳۹۶
5075sp_Permalink sp_Print

درحجم ۶۰۰ لیتر، نگهداری آروانا با خیلی از ماهی ها شدنی هست و ممکنه هیچ وقت هم به مشکل برنخورید اما مسئله اینه که میخواهید آروانای سالم و سرحال داشته باشید یا آروانایی که از استرس ضعیف شده؟

اینکه بارها گفتیم که آروانا تکی نگهداری بشه برای اینه که بتونید اونو به بهترین سایز و رنگ و درخشش برسونید و تبدیلش کنید به آروانایی با گرید مسابقاتی! شما در نگهداری تکی از آروانا میتونید در مدت زمان خیلی کوتاه به حداکثر سایز برسونیدش در حالی که در نگهداری گروهی به شرط سالم موندن، همین زمان ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر میشه که بعضا به عمر آروانا قد نمیده که به حداکثر سایزش برسه!!!

همیشه از اینکه دوستانم مرا به اشتباهاتم آگاه کنند خوشحال میشوم. حتی اینجا، حتی شما دوست عزیز...

۲۷ شهریور, ۱۴۰۱
۱۲:۱۵ ب٫ظ
matin.b.1385

کاربر ممتاز
Members
۲۴ مهر, ۱۴۰۰
5076sp_Permalink sp_Print

م.یگانه گفته
درحجم ۶۰۰ لیتر، نگهداری آروانا با خیلی از ماهی ها شدنی هست و ممکنه هیچ وقت هم به مشکل برنخورید اما مسئله اینه که میخواهید آروانای سالم و سرحال داشته باشید یا آروانایی که از استرس ضعیف شده؟

اینکه بارها گفتیم که آروانا تکی نگهداری بشه برای اینه که بتونید اونو به بهترین سایز و رنگ و درخشش برسونید و تبدیلش کنید به آروانایی با گرید مسابقاتی! شما در نگهداری تکی از آروانا میتونید در مدت زمان خیلی کوتاه به حداکثر سایز برسونیدش در حالی که در نگهداری گروهی به شرط سالم موندن، همین زمان ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر میشه که بعضا به عمر آروانا قد نمیده که به حداکثر سایزش برسه!!!  

کی گفته حجم بالا عامل سازگاری ماهی هست ؟

اون دوستمون که نمیدونم با خودشون چه فکری کردن که این ماهی ها رو کنار هم نگه داشتن ولی حرف شما کاملا اشتباهه 

شاید هر چی فضا بیشتر بشه قلمرو طلبی کمتر بشه اما شما نمیتونی ماهی هایی که با هم مشکل دارن رو نگه داری 

آروانا و پولی با هم میسازن اما بحث غذا دهی یکم مطرحه که شما میتونی آروانا رو با غذا مشغول کنید و با لوله به پولی غذا بدید و راحت حل میشه

meh1368 گفته
سلام 

من یه سری پست های این تاپیک که خوندم خیلیا میگن اسکار ماهی وحشی هست و با خیلی ماهی ها نمی‌سازند ولی من تو عمر ۲ ۳ ساله آکواریوم داری مظلوم تر از این ماهی ندیدم . من همیشه بچه اسکار ۳ ۴سانتی میگیرم وقتی شد ۲۰ ۲۵سانت میفروشم.با انواع و اقسام سیچلاید ها هم نگه داشتم .گاهی ندیدم دنبال ماهی بکنه حتی اگه نصف خودش باشه

من تو این مدت کنار اسکار فقط ماکرو پوزه میمونی زندانی جوئل فلاورهورن نتونستم نگه دارم . حتی یه دوره کوتاه اسکار سلطنتی رو کنار فایتر نصف خودش نگه داشتم و نگاه فایتر هم نکرد

داخل ۶۰۰ لیتر هم ۳تا آروانا ۱۵سانتی(یه آسیایی امپراتور قرمز. یه آسیایی سبز و یه سیلور پلاتینیوم) ۳تا اسکار ۷سانتی(مسی . امپراتور . قرمز ) ۲تا پلی تایگر ۵سانتی . ۲تا دیماسونی ۵سانت . ۴تا سیچلاید مالاوی ۵سانت . ۲تا تگزاس ۷سانت . ۲تا گرین ترور ۵سانت. ۲تا بلواکارا ۴سانت باهم نگه میدارم و هیچکدوم به همدیگه نگاه چپ هم نمیکنن چه برسه به کتک کاری و زد خورد

در مورد آروانا هم بازم همین موضوع هست ... من تاحالا تو آکواریوم شخصی ندیدم کسی آروانا رو تک نگه داره ولی شما اصرار به نگهداری تک گونه دارید  

راجب ترکیب شما 

اسکار ها دماسونی و بقیه مالاوی ها و تگزاس باید رد بشن تا حداقل سازگاری رو بتونید ایجاد کنید توی ترکیب شما دماسونی و مالاوی ها پولی رو اذیت میکنن و یه روزی توسط آروانا و اسکار و تگزاس خورده میشن

بلو آکارا ؟ تازه از همه کوچکتر هم هست گرین ترور و بلو آکارا هم توسط بقیه خورده میشن

اگر غذادهی درستی واسه پولی ندارید اونم کشته میشه آخرکار هم فقط اسکار ها و تگزاس ها و آروانا میمونن که یا آروانا ها کشته میشن یا تگزاس ها و اسکار ها 

۲۷ شهریور, ۱۴۰۱
۱۲:۲۱ ب٫ظ
meh1368
شیراز
کاربر عادی
Members
۱۰ شهریور, ۱۴۰۱

(SINA) گفته

سلام

شما که این همه ماهی ناسازگار و خظرناک رو با هم دیگه نگهداری می کنید چرا اینجا مطرحش می کنید؟ اگه دنبال یک تایید از طرف مدیران و کاربران هستید باید بدونید که این ماهی ها اصلاً با هم سازگار نیستند .

اسکار و فایتر!!!!! مطمئن باشید اسکار فایتر رو یه روزی می خوره ، باید از هم جداشون کنید ؛ در ضمن اسکار سیچلاید آمریکایی هست و با سیچلاید های آفریقایی نیست .

آروانا و پولی!!! آروانا و اسکار!!!! دیگه باید منتظر یک جنگ بزرگی باشید ؛ دوست عزیز هیچکدوم از این ماهی ها با آروانا سازگار نیستن ، آروانا رو نهایتاً می تونید با یک پلیکو معمولی نگهداری کنید .الان برای مثال در آکواریوم آروانا و پولی ، خب اینا ترکیب جالبی نیستن ، در این آکواریوم هیچ غذایی به پولی نمیرسه ، آروانا با اشتها غذا ها رو می خوره و چیزی برای پولی باقی نمی مونه .

در هرحال میل خودتونه  

یه اسکار و فایتر نزدیک ۳هفته باهم تو یه آک ۱۰لیتری بودن.اسکار وقتی شکمش سیر باشه حتی با خودشم کاری نداره چه برسه به بقیه ماهی ها wink

والله میگم که اسکار ها اصلا اینقدر مظلومن که به هیچ ماهی نگاه نمیکنه حتی بارها دیدم دیماسونی اومده بقل دستش خوابیده و استراحت می‌کنه

در مورد آروانا ۳تا اروانا اینقدر غذا میخوره تا میترکن .اسکار ها هم که غذا نگه میدارن تو دهنشون و بعدش کاری ندارن میمونه ماهی های ریزه می‌ره که اینقدر غذا ریخته میشه که به اونا هم برسه.همه ماهی ها تپل و شکم هاشون برجسته هس(هر۱۲ساعت هم غذاشون میدم)پولی هم اینقدر وحشی شدن که میان کنار آروانا رو سطح آب غذا میخورن.بیشتر اوقات روز هم وسط آکواریوم در حال شنا هستن و هر از گاهی هم میندازن دنبال آکارا و دیماسونی ولی چون نمی‌رسه بهشون فعلا کاری نتوانسته بکنهshark2

۲۷ شهریور, ۱۴۰۱
۱۲:۳۸ ب٫ظ
Matin 1387
مشهد

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1596
۹ اسفند, ۱۴۰۰

(SINA) گفته

سلام

در هرحال میل خودتونه  

اقا سینا دیگه خیلی داری سخت میگیری

همین اقا نوید خودمون اروانا و پولی و اسکار کنار هم نگه داشتن 

خودم هم یک سال اسکار و دوتا افریقایی باهم تو ۷۰ لیتر داشتم 

وقتی میگیم تو تا سیکلید نا سازگارن یعنی ممکنه بینشون درگیری هایی باشه و اسیب ببینن اما دلیل بر این نمیشه که اصلا غیر ممکن باشه نگه داری شون کنار هم 

مثلا سورم و اسکار نا سازگارن چون اسکار سورم رو میکشه اما سورم من اسکار هامو کتک میزدthinking

اما بعضی ماهی ها رو در هیچ حالتی کنار هم نمیتونیم بزاریم مثلا گوپی و پیرانا در این موقعیت دیگه نا سازگار معنی نداره باید دنبال یک کلمه دیگه باشیم 

و یک چیز دیگه که یادم رفت بگم اروانا رو به  این دلیل میگن تنها نگه دارید  تا افتادگی چشم نگیره واگرنه خیلی از ماهی ها با اروانا مشکلی ندارن و ربطی به سازگاری نداره

البته  حرفای این دوستمون در نورد اسکار هم یکم عجیب غریبه

کاربران زیر از Matin 1387 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

meh1368

JDM lover

۲۷ شهریور, ۱۴۰۱
۱:۰۰ ب٫ظ
meh1368
شیراز
کاربر عادی
Members
۱۰ شهریور, ۱۴۰۱
5079sp_Permalink sp_Print

matin.b.1385 گفته

کی گفته حجم بالا عامل سازگاری ماهی هست ؟

اون دوستمون که نمیدونم با خودشون چه فکری کردن که این ماهی ها رو کنار هم نگه داشتن ولی حرف شما کاملا اشتباهه 

شاید هر چی فضا بیشتر بشه قلمرو طلبی کمتر بشه اما شما نمیتونی ماهی هایی که با هم مشکل دارن رو نگه داری 

آروانا و پولی با هم میسازن اما بحث غذا دهی یکم مطرحه که شما میتونی آروانا رو با غذا مشغول کنید و با لوله به پولی غذا بدید و راحت حل میشه

meh1368 گفته
سلام 

راجب ترکیب شما 

اسکار ها دماسونی و بقیه مالاوی ها و تگزاس باید رد بشن تا حداقل سازگاری رو بتونید ایجاد کنید توی ترکیب شما دماسونی و مالاوی ها پولی رو اذیت میکنن و یه روزی توسط آروانا و اسکار و تگزاس خورده میشن

بلو آکارا ؟ تازه از همه کوچکتر هم هست گرین ترور و بلو آکارا هم توسط بقیه خورده میشن

اگر غذادهی درستی واسه پولی ندارید اونم کشته میشه آخرکار هم فقط اسکار ها و تگزاس ها و آروانا میمونن که یا آروانا ها کشته میشن یا تگزاس ها و اسکار ها   

ماهی مثل آدمه .وقتی گشنش میشه دین‌و ایمان ندارن و به زمین و زمان گیر میده حتی دست صاحبش چه برسه به ماهی های دیگه( اوایل که بی تجربه بودم تو آک کوچک ۴تا ماکرو نگه میداشتم به گفته ماهی فروش روزی در حد ۱۰ ۱۵ تا دونه غذا براشون میریختم و هفته ای یه روز هم بهشون هیچی نمی‌دادم .یه روز بیدار شدم دیدم یکی از ماکرو ها رو کشتن و خوردن .از این به بعد فهمیدم که ماهی باید همچین غذا بدی که نه به خودش کار داشته باشه نه دیگران) الان هم به همین روش چند ساله ماهی های خطرناک و ناسازگار رو کنار هم نگه داشتم و جز همین ماکرو تلفات درگیری نداشتم

شما هم ماهی ها رو همیشه سیر نگه دارید تا به کسی کاری نداشته باشن

در مورد قسمت دوم که گفتی فلان ماهی رد کن ...تنها وقتی که ماهی ها زیر نظر نیستن شب تا صبح هست. بیشتر مواقع زیر نظر هستن .دیگه اکثرا دستشون اومده که اگه اذیت کنن میرن تو انفرادی.سلول انفرادی هم به مربع ۳۰×۳۰ سانت هست هر کدوم برن داخلش تا آخر عمرشون میشن ارومترین ماهی اک . همشون هم تجربه انفرادی رو داشتن.چه موقع معرفی چه موقع زندگی تو آک ‌. با همین متد تربیتی همه الان آرومن و هیچ کاری به هم ندارن فقط موقع غذا خوردن یکمی همدیگه رو دنبال میکنن ... زد و خورد نداشتم   

۲۷ شهریور, ۱۴۰۱
۱:۱۷ ب٫ظ
(SINA)

کاربر نمونه
Members
۲۲ اسفند, ۱۳۹۹
5080sp_Permalink sp_Print

meh1368 گفته

یه اسکار و فایتر نزدیک ۳هفته باهم تو یه آک ۱۰لیتری بودن.اسکار وقتی شکمش سیر باشه حتی با خودشم کاری نداره چه برسه به بقیه ماهی ها wink

والله میگم که اسکار ها اصلا اینقدر مظلومن که به هیچ ماهی نگاه نمیکنه حتی بارها دیدم دیماسونی اومده بقل دستش خوابیده و استراحت می‌کنه

در مورد آروانا ۳تا اروانا اینقدر غذا میخوره تا میترکن .اسکار ها هم که غذا نگه میدارن تو دهنشون و بعدش کاری ندارن میمونه ماهی های ریزه می‌ره که اینقدر غذا ریخته میشه که به اونا هم برسه.همه ماهی ها تپل و شکم هاشون برجسته هس(هر۱۲ساعت هم غذاشون میدم)پولی هم اینقدر وحشی شدن که میان کنار آروانا رو سطح آب غذا میخورن.بیشتر اوقات روز هم وسط آکواریوم در حال شنا هستن و هر از گاهی هم میندازن دنبال آکارا و دیماسونی ولی چون نمی‌رسه بهشون فعلا کاری نتوانسته بکنهshark2  

خب احتمالاً مورد شما شانسی بوده وگرنه آروانا با هیچ یک از ماهیانی مثل اسکار سازگاری نداره .

همیشه تو زندگی موارد استثناء زیادی داریم ، وقتی میگیم چندتا ماهی مثل آروانا و اسکار سازگار نیستن ، درگیری و اینا به احتمال ۹۰٪ ممکنه بین شون پیش بیاد .

تازه اینم بگم که تا وقتی که کوچیک هستن قدرت چندانی ندارن و می تونید با هم نگهداری شون کنید ولی وقتی بزرگ بشن اونوقت دیگه همدیگه رو تحمّل نمی کنند .

دیگه کاری به ترکیب تون ندارم ، اگه مایل هستید بزارید پیش هم بمونن ولی از ما گفتن بود ، در آینده تلفات می دید .

meh1368

آکواریوم من

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: amin a13, SNOW LEOPARD
181 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
2 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934