سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 128 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۱۴ تیر, ۱۳۹۷
۱۰:۳۶ ق٫ظ
alireza st 1384
لرستان/خرم آباد

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 422
۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
sp_UserOfflineSmall افلاین
2541sp_Permalink sp_Print

سلام 

ترکیب شما خیلی داغونه شما آفریقایی هارو (فرانتوزا) با آمریکایی ها(گرین ترور ها) ترکیب کردین که فاجعس. 

باید بین آفریقایی ها و آمریکایی ها یکی رو انتخاب کنیدflowerflower

کاربران زیر از alireza st 1384 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

مجتبی, moein poti
۱۵ تیر, ۱۳۹۷
۱۰:۴۵ ق٫ظ
Ali.MK
تبریز

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 281
۲۷ تیر, ۱۳۹۵
2542sp_Permalink sp_Print

سلام

۱.برا آک بچه سیچلاید هایی که یخورده رشد کردن (تقریبا یک بندی) میشه جلبک خوار چینی گذاشت؟ (بچه سیچلاید ها نزننش؟)

۲.برا بچه سیچلاید هایی که تازه از دهن ماده خارج شدن چی؟ ( جلبک خوار نمیخورتشون؟)

“the only place success comes before work is in the dictionary ”

۱۶ تیر, ۱۳۹۷
۶:۵۵ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2543sp_Permalink sp_Print

سلام  

۱- کت فیش پلیکو کوچک استفاده کنید بهتر و کم خطر تر هست. 

۲ - حتما بچه ماهی های ریز خورده میشن. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Ali.MK
۱۹ تیر, ۱۳۹۷
۸:۵۷ ق٫ظ
Ali.1360
تهران

کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 753
۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2544sp_Permalink sp_Print

سلام . امکانش هست کت افریقایی رو پیش اسکار نگه داشت ؟

۱۹ تیر, ۱۳۹۷
۱۲:۴۰ ب٫ظ
alireza st 1384
لرستان/خرم آباد

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 422
۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷

Ali1383 گفته
سلام . امکانش هست کت افریقایی رو پیش اسکار نگه داشت ؟ سلام من که داشتم روز ها با اسکار جور بود ولی شب که میخوابیدم صبح ماهی هام بجز کت افریقایی زخمی بودند  ولی اگر اسکار یه نمه بزرگتر باشه شاید بشهflower

کاربران زیر از alireza st 1384 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Ali.1360
۲۰ تیر, ۱۳۹۷
۱۱:۰۳ ب٫ظ
Mohammad_Amin
شهربابک
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 84
۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2546sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان

من ۵تا تگزاس و ۳تا اسکار دارم.دوماهی میشه که دارمشون. تا همین دو هفته پیشم اوضاع خوب و در صلح و صفا بود. اما یهویی یکشبه تگزاسا قیام کردن و الان تو اکواریوم من جنگ حهانی سوم در جریانه!

تگزاسا هر کدوم یکی دیگه رو میزنه و گهگاهی هم به اسکارا حمله میکنن ولی یکم ازشون میترسن. به جز دوتا از تگزاسا که باهم جفتن و کاری به هم ندارن. حالا این وسط اسکارا هم با دوتا از تگزاسا که کوچیکتر از بقیه هستن دشمنن و گهگاهی از خجالتشون در میان.باشیشه هم جدا کردم ولی فایده نداشت.یعنی اصلا نمیدونم کدوم رو بگیرم!!شما اگه خواستین این تعداد تگزاس داشته باشید باید به فکر یه دکوراسیون مفصل باشید تا درگیری ها کم بشه. من که از تگزاس بیزار شدم و شنبه میرم پسشون میدم. میخوام فقط اسکار داشته باشم.یه اکواریوم مخصوص اسکار.

حالا چندتا سوال:

۱- توی یک تانک با ابعاد ۱۳۵در۵۰در۷۰ اگه ۸تا اسکار باشه بعدا از این دردسرا درست نمیشه و درگیری پیش نمیاد؟ الان دوتا اسکار ۱۰سانتی و یکی ۱۵سانتی دارم و باهم خوبن. اصلا حوصله شو ندارم بعد از مدتی مثل این تگزاسا بیفتن به جون هم.

۲-توی اکواریومی با این ابعاد چندتا اسکار رو پیشنهاد میکنید؟

ممنون از توجهتون.ببخشید طولانی شد.

۲۰ تیر, ۱۳۹۷
۱۱:۲۷ ب٫ظ
Ali.1360
تهران

کاربر فعال
Members
۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2547sp_Permalink sp_Print

Mohammad_Amin گفته
سلام دوستان

من ۵تا تگزاس و ۳تا اسکار دارم.دوماهی میشه که دارمشون. تا همین دو هفته پیشم اوضاع خوب و در صلح و صفا بود. اما یهویی یکشبه تگزاسا قیام کردن و الان تو اکواریوم من جنگ حهانی سوم در جریانه!

تگزاسا هر کدوم یکی دیگه رو میزنه و گهگاهی هم به اسکارا حمله میکنن ولی یکم ازشون میترسن. به جز دوتا از تگزاسا که باهم جفتن و کاری به هم ندارن. حالا این وسط اسکارا هم با دوتا از تگزاسا که کوچیکتر از بقیه هستن دشمنن و گهگاهی از خجالتشون در میان.باشیشه هم جدا کردم ولی فایده نداشت.یعنی اصلا نمیدونم کدوم رو بگیرم!!شما اگه خواستین این تعداد تگزاس داشته باشید باید به فکر یه دکوراسیون مفصل باشید تا درگیری ها کم بشه. من که از تگزاس بیزار شدم و شنبه میرم پسشون میدم. میخوام فقط اسکار داشته باشم.یه اکواریوم مخصوص اسکار.

حالا چندتا سوال:

۱- توی یک تانک با ابعاد ۱۳۵در۵۰در۷۰ اگه ۸تا اسکار باشه بعدا از این دردسرا درست نمیشه و درگیری پیش نمیاد؟ الان دوتا اسکار ۱۰سانتی و یکی ۱۵سانتی دارم و باهم خوبن. اصلا حوصله شو ندارم بعد از مدتی مثل این تگزاسا بیفتن به جون هم.

دوست عزیز خوب کاری میکنیدتگزاسارو میدید بره چون ماهی خشنیه و حیفه اسکار که با اینا باشه !چون ابعاد اکتون خوبه حدو دا ۴۷۰lهستش اگه میخواید اسکارا رو نگه دارید ۸ تا بالغ خوبه ولی اگه نمیخواید و در کوچکی نگه داری کنید ۱۲ الی ۱۴ خوبه در حد کوچک .فقط یه مشکلی هست که اسکارایه قبلی برای جدیدا شاخ و شونه میکشن ولی با شیشه گذاشتن درس میشه . من هم فعلا دوباره زدم تو خط اسکار رفتم براش یه کت افریقایی گرفتم اما هنوز دو دلم که اسکارو پهلوش بندازم یا نه اقا شهریار و اقا مجتبی و اقا معیین که مارو قابل نمیدونن راهنمایی کننن girl-byeولی در کل بهتره اسکارا فضای باز برای شنا داشته باشن و از زندگی لذت ببرن.

۲۰ تیر, ۱۳۹۷
۱۱:۳۷ ب٫ظ
Downunder

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 630
۱۳ خرداد, ۱۳۹۷
2548sp_Permalink sp_Print

Mohammad_Amin گفته
سلام دوستان

حالا چندتا سوال:

سلام

اگه قراره موندگار اسکارا رو نگه دارید بنظر من حداکثر شش تا اسکار مناسب اک شماست که باز هم درگیری خواهید داشت! ولی میشه این تعداد رو نگه داشت.

کاربران زیر از Downunder برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad_Amin

⚜️Downunder ⚜️

۲۰ تیر, ۱۳۹۷
۱۱:۳۹ ب٫ظ
Mohammad_Amin
شهربابک
کاربر فعال
Members
۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2549sp_Permalink sp_Print

Ali1383 گفته

دوست عزیز خوب کاری میکنیدتگزاسارو میدید بره چون ماهی خشنیه و حیفه اسکار که با اینا باشه !چون ابعاد اکتون خوبه حدو دا ۴۷۰lهستش اگه میخواید اسکارا رو نگه دارید ۸ تا بالغ خوبه ولی اگه نمیخواید و در کوچکی نگه داری کنید ۱۲ الی ۱۴ خوبه در حد کوچک .فقط یه مشکلی هست که اسکارایه قبلی برای جدیدا شاخ و شونه میکشن ولی با شیشه گذاشتن درس میشه . من هم فعلا دوباره زدم تو خط اسکار رفتم براش یه کت افریقایی گرفتم اما هنوز دو دلم که اسکارو پهلوش بندازم یا نه اقا شهریار و اقا مجتبی و اقا معیین که مارو قابل نمیدونن راهنمایی کننن girl-byeولی در کل بهتره اسکارا فضای باز برای شنا داشته باشن و از زندگی لذت ببرن.  

سلام

ممنون علی اقا.

۱-به نظرت اسکارا بعد از یه مدتی مثل تگزاسا به جون هم نمیفتن و هم رو تیکه پاره نمیکنن؟!!

۲-من میخوام اسکار ۱۰ سانتی بخرم ولی ۱۴تا یکم زیاد نیست؟ بعدا که بزرگ بشن جاشون تنگ نمیشه؟

۲۱ تیر, ۱۳۹۷
۱۰:۵۵ ق٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1382
۲۴ آذر, ۱۳۹۲
2550sp_Permalink sp_Print

Mohammad_Amin گفته

سلام

ممنون علی اقا.

۱-به نظرت اسکارا بعد از یه مدتی مثل تگزاسا به جون هم نمیفتن و هم رو تیکه پاره نمیکنن؟!!

۲-من میخوام اسکار ۱۰ سانتی بخرم ولی ۱۴تا یکم زیاد نیست؟ بعدا که بزرگ بشن جاشون تنگ نمیشه؟  

سلام

۱. اسکار اگه با هم بزرگ شن و خوب تغذیه بشن و هم سایز باشن موردی نیست( مگر موقع جفت یابی که طبیعی هست)

۲. چرا ۱۴ تا زیاده برا شما حداکثر ده تا (اونم اگه میتونید رسیدگی کنید)

موفق باشید

done

کاربران زیر از moein poti برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad_Amin

تصمیمات خوب از تجربه های خوب میاد؛

وتجربه های خوب از تصمیمات بد!!!

((از 0 تا 100 آکواریوم من))

((کانال چند رسانه ایی من))

۲۱ تیر, ۱۳۹۷
۱:۳۰ ب٫ظ
Mohammad_Amin
شهربابک
کاربر فعال
Members
۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷

moein poti گفته

سلام

۱. اسکار اگه با هم بزرگ شن و خوب تغذیه بشن و هم سایز باشن موردی نیست( مگر موقع جفت یابی که طبیعی هست)

موفق باشید

done  

سلام.

ممنون اقا معین. پس همون ۱۰تا رو میذارم. از ۵تا تگزاس، ۴تاشو که حتما رد میکنم بره ولی یکیشو خواهرم دوست داره.کاری به کار اسکاراهم نداره. تا حالا ندیدم دعوا کنه ولی کتک خورش ملسه!!کلا تگزاس بی ازاریه.البته از ۴تای دیگه کوچیکتره. حالا به نظرت اگه نگهش دارم بعدا با اسکارا به مشکل نمیخوره؟ چون میشه ۱۰تا اسکار و یه تگزاس. اگه بعدا دردسر میشه که اینم رد میکنم.

راستی منظورت از رسیدگی برای ۱۰تا اسکار چی بود؟ یعنی چه کارایی لازمه؟ خیلی وقت گیر میشه؟

الان من روزی دو وعده غذا میدمشون و هفته ای ۲۵درصد سیفون از کف.

۲۱ تیر, ۱۳۹۷
۱:۴۹ ب٫ظ
Ali.1360
تهران

کاربر فعال
Members
۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2552sp_Permalink sp_Print

اقا محمد امین جان . در کل اسکار ابی تمیز و فضای شنای مناسب و تغذیه متنوع و با کیفیت نیاز داره اما برای این اکتون ۱۰ اسکار اگه بزرگ بشن زیاده ۸تا بزرگ بهتره و لذت خواهند برد . سیفون هم چون اکتون بزرگه یه مقدار سخته ولی سعی کنید بیشتر از ۳۵ درصد اب تعویض نشه . اقا معیین شرمنده جای شما پاسخ دادم البته امید وارم اقا معیین با نظر بنده موافق باشن 

کاربران زیر از Ali.1360 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad_Amin, moein poti
۲۱ تیر, ۱۳۹۷
۳:۲۲ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲
2553sp_Permalink sp_Print

Mohammad_Amin گفته

moein poti گفته

سلام

موفق باشید

done  

سلام.

ممنون اقا معین. پس همون ۱۰تا رو میذارم. از ۵تا تگزاس، ۴تاشو که حتما رد میکنم بره ولی یکیشو خواهرم دوست داره.کاری به کار اسکاراهم نداره. تا حالا ندیدم دعوا کنه ولی کتک خورش ملسه!!کلا تگزاس بی ازاریه.البته از ۴تای دیگه کوچیکتره. حالا به نظرت اگه نگهش دارم بعدا با اسکارا به مشکل نمیخوره؟ چون میشه ۱۰تا اسکار و یه تگزاس. اگه بعدا دردسر میشه که اینم رد میکنم.

راستی منظورت از رسیدگی برای ۱۰تا اسکار چی بود؟ یعنی چه کارایی لازمه؟ خیلی وقت گیر میشه؟

الان من روزی دو وعده غذا میدمشون و هفته ای ۲۵درصد سیفون از کف.  

سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز

بین ماهیان قلمرو طلب و خشنی مثل اسکار و تگزاس نمیشه نظر مطمعنی داد !!!

اگه یدونشو بزارید دوحالت داره و من جفتشم دیدم

۱. یا تک میافته و انقدر غذا نمیرسه بهش و کتک میخوره تا بمیره

۲و یا تنهایی بهش میسازه و سایز میگیره و از تنهایی روزگار اسکاراتون رو هم نابود میکنه!!!

اما نظر من بر رد کردن تمام تگزاس ها هست

رسیدگی این که اسکار ریخت و اش و کثیف کارییش زیاده  هرچنتا رو که در توان دارید نگهداری کنید 

چون هم هزینه غذا داره (ماشالا کم هم نمیخورن!!!) الوده کردن آب و....

دو وعده غذا بسته به قدارشم داره ولی سیفون رو سعی کنید در هفته دوبار ۲۰ درصد بزنید اگه قرار بر نگهداری خوب اسکار دارید 

موفق باشید

done

Mohammad_Amin, Ali.1360

۲۲ تیر, ۱۳۹۷
۳:۳۶ ب٫ظ
Ali.1360
تهران

کاربر فعال
Members
۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2554sp_Permalink sp_Print

سلام ما بلاخره بعد از کلی جست و جو و تحقیق دوستان گفتن نمیشه پهلوی اسکار به هیچ وجه از کت افریقایی نگهداری کرد و با هم نمیسازن . ایا کت افریقایی با فلاور باکس یسازه؟

۲۲ تیر, ۱۳۹۷
۴:۱۴ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲
2555sp_Permalink sp_Print

Ali1383 گفته
سلام ما بلاخره بعد از کلی جست و جو و تحقیق دوستان گفتن نمیشه پهلوی اسکار به هیچ وجه از کت افریقایی نگهداری کرد و با هم نمیسازن . ایا کت افریقایی با فلاور باکس یسازه؟  

سلام 

متاسفانه اونم ترکیب جالبی نمیشه

موفق باشید

done

Ali.1360, مجتبی

۲۲ تیر, ۱۳۹۷
۴:۳۱ ب٫ظ
Ali.1360
تهران

کاربر فعال
Members
۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2556sp_Permalink sp_Print

حیف عجب ، عجب اشتباهی کردم که خریدمش در اصل برای اسکارم اونو خریده بودم اما چون کلا علاقه به کت دارم نتونستم جلو خودمو بگیرم . الان باید چیکارش کنم البته اذیت کردنش در چه حدیه ؟ در حد دنبال کردنه یا کشتن و ناقص کردن ؟

۲۲ تیر, ۱۳۹۷
۴:۳۷ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲
2557sp_Permalink sp_Print

Ali1383 گفته
حیف عجب ، عجب اشتباهی کردم که خریدمش در اصل برای اسکارم اونو خریده بودم اما چون کلا علاقه به کت دارم نتونستم جلو خودمو بگیرم . الان باید چیکارش کنم البته اذیت کردنش در چه حدیه ؟ در حد دنبال کردنه یا کشتن و ناقص کردن ؟  

سلام مجدد

والا حد خواصی رو نمیشه معلوم کرد و بستگی به ماهی و خلق و خو و سایزش داره 

حداقل جداشون کنید باشیشه که مقداری عادت کنند

موفق باشید

done

Ali.1360

۲۲ تیر, ۱۳۹۷
۴:۴۳ ب٫ظ
Ali.1360
تهران

کاربر فعال
Members
۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2558sp_Permalink sp_Print

دیگه حالا که بحث داغ شده یه موضوعی توجهم رو جلب کرده تو یه مغآزه تو نواب یه اک ۲۰۰۰لیتری هستش حدودا دوساله که اونجاست ماهیاش همشون اندازه مدلای تو طبیعته میخواستم ببینم چجوری با هم سازگارن ؟

سه تا اروانا ۱متری یدونه جاردینی ۷۰cm سه تا ردتیل ۷۰cm دوتا اسفرانوس ۵۰ cm۴تا سفره ماهی به قطر ۵۰cm دوتا پیرانا . البته پیرانارو مطمئنم که پیراناست چون شکل دهنشون و دندوناشونو دیدم اصلا پاکو نیستن اینا چجوری با هم سازگارن ؟

۲۲ تیر, ۱۳۹۷
۴:۵۵ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3111
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
2559sp_Permalink sp_Print

سلام

مغازس دیگه رفت و امد زیاده همه جور ترکیبی هم با هم سازگاری پیدا میکنن و همش استرس و... زیاد به این ترکیبا نگاه نکنین

اون ترکیبتون هم ممکنه تا یکی دو ماه کاری به هم نداشته باشن و توی این مدت فرصت دارین که بتونین ردشون کنین برن

کاربران زیر از حسنHTB برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Ali.1360, مجتبی
۲۲ تیر, ۱۳۹۷
۹:۱۸ ب٫ظ
Ali.1360
تهران

کاربر فعال
Members
۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2560sp_Permalink sp_Print

الان تو یه تانک گذاشتم با شیشه جدا کردم  ولی کت افریقاییه وقتی منتقل شده نه زیاد تحرک داره نه غذا میخوره نه تو مخفیگاه میره حدودا ۳ ساعت پیش منتقلش کردم که به هم عادت کنن قبلا تو اک قبلیش هم تحرک داش هم غذا میخورد و با تحرک دس عکس العمل نشون میداد نکنه از دس بره؟

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: امیر حسین 55
150 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
3 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111