سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 221 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۲۳ مهر, ۱۴۰۰
۱۱:۰۷ ب٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 790
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
4401sp_Permalink sp_Print

خدایی به نظر من هم امتحان کنید چون به نظر من این موضوع فقط ذهن بنده رو مشغول نکرده.چون به جز این جدیدا مد هم شده مثلا تا به یکی میگه دیدم آفریقایی رو با آمریکایی نگه میدارن زود بهت میگه تو از بعد و قبلش خبر داری که میگی میمونن؟خب معلومه وقتی یکی چنین واکنشی میشنوه حتی اگه این موضوع غلط هم باشه هیچ وقت اصلاح نمیشه چون هیچکس به خودش جرعت نمیده که اینو تست کنه.آقا نوید اگه خودتون با این قضیه مشکلی ندارید به نظر من واقعا تست کنید.به نظر من هم فقط بخاطر سایز و تفاوت رژیم غذای میگن سازگار نیست وگرنه نباید با هم مشکلی داشته باشن.

موفق باشید دم شما هم گرمbye

اگر ماهی ها میتونستن از وضعیتشون تو دنیا داد بزنن گوش های ما کر می شد

۲۳ مهر, ۱۴۰۰
۱۱:۱۲ ب٫ظ
A.N.F.N

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 287
۱۶ اسفند, ۱۳۹۸
4402sp_Permalink sp_Print

Shahed گفته
سلام.میگم من همیشه یه مسئله ای برام وجود داشته.مثلا میگن سیچلاید های آفریقایی با آمریکایی سازگار نیستن.خب از لحاظ شرایط آب که صددرصد تفاوت دارن.ولی مثلا وقتی یه اوراتوس که آفریقاییه میخواد یه پروکسیموس که آمریکاییه رو بزنه قبلش ازش میپرسه بچه کجایی؟به نظر من ربطی نداره که میگن آفریقایی و آمریکایی با هم سازگاری ندارن اینا که با هم پدرکشتگی ندارن آخه حتی تو عمرشون همو ندیدن.فقط بستگی به رفتار ماهیا داره اگه یکی آروم باشه و یکی خشن درگیری هست مثلا.خب دوستان امیدوارم متوجه منطورم شده باشید چون اینا مقدمه بود.به نظرتون حالا اگه از شرایط آب صرف نظر بشه چه سیچلاید های آمریکایی ای رو میشه با آفریقایی نگه داشت؟یکی هست که چندین ساله داره تو یه سایتی فعالیت میکنه و تقریبا هر روز ویدیو میزاره.بعد تو آکش سیچلاید های آفریقایی رو با پرت نگه میداره.یکی دیگه هم هست اسکار رو با آفریقایی نگه میداره.من خودم میخوام اگه میشه اسکار یا اگه هم نه گرین ترور رو با آفریقایی ها نگه دارم.به جز همینا ت مغازه هم دیدم با هم نگه میدارن یه چند هفته ای هم هست تو مغازه ان با هم حتی همو زخمی هم نکردن.

یه نکته ای هم جداگونه بگم که آقا امیر هیچکس قصد رنجوندن یا اینکه خدایی نکرده ناراحت کردن شمارو نداشت.به قول خودتون من فدای شما😅

بی زحمت به تمامی سوالا پاسخ بدید.

موفق باشیدbye  

کنار ماکرو های و مالاوی ها دو تا اسکار که کمی بزرگ تر بودن انداختم یکی کشتن یکی هم بد زدن سه تا سورم هم انداختم که یکی کشتن.

قیمه ها قاطی ماستا نکنیم بهتره.

به نظرم بشه ماهی پرت با سیچیلاید آفریقایی نگه داشت.

flower

کاربران زیر از A.N.F.N برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Shahed, 30Mahi
۲۳ مهر, ۱۴۰۰
۱۱:۱۵ ب٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰

خب اینجوری که شما میگید به نظر مشکل از جای دیگه بوده.شما اول سیچلاید های آفریقایی رو اضاف کرده بودید درسته؟خب این یه چیز طبیعیه چون ماکرو ها قلمرو گرفته بودن و اگه ماکرو هارو اول اضاف کرده بودید به نظرم طبیعی بوده که این اتفاق بیوفته حتی تو ماهیای گیاه خوار هم ماهیای تازه وارد ممکنه توسط ماهیای قدیمی زده بشن.ولی در کل اگه ماکرو هارو اول اضاف نکرده بودید بگید چون به هر حال این یه بحث علمی مهم هست و ممنون میشیم نظرتون رو بگید.

موفق باشیدbye

۲۳ مهر, ۱۴۰۰
۱۱:۱۸ ب٫ظ
Ali 386

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1093
۲۱ فروردین, ۱۴۰۰
4404sp_Permalink sp_Print

سلام 

به نظر من ماهی ها دوست دارن به هم زور بگن یا ماهی دیگه رو بخورن (اگه کوچیک باشه ) 

مثلا آروانا بچه سورم رو میخوره چون هم زورش بیشتره هم ماهی اندازه ذهنش میشه ولی اگه همون سورم رو بزرگ کنی و بزاری پیش آروانا باهم سازگارن 

یا مثلا اسکار ۱۰ سانتی با یه ماکرو ۶ ۷ سانتی نگه داری چون ماکرو دهن اسکار جا نمیشه اسکار ماکرو میزنه 

بعضی وقت ها هم به خواطر دفاع از جفت و لونش به ماهی های دیگه حمله می‌کنه 

و بعضی وقتا ها با توجه به سایز بندی هم نمیشه کنار هم نگه داشت چون آمریکایی ها خیلی خشن تر و پر زور تر از آفریقایی ها هستن مثلا شما نمیتونی 

موفق باشید!

کاربران زیر از Ali 386 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Shahed
۲۳ مهر, ۱۴۰۰
۱۱:۱۹ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1633
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
4405sp_Permalink sp_Print

خب سازگاری که فقط این نیست بگیرن همدیگر رو مثل چی بزنن . 

تغذیه ، شرایط آب و ..‌‌. اینا هم پارامتر های مهمیه . 

بنظر من سیچلاید های تانگانیا چون آرومترن می شه با آمریکایی های آروم نگهداشت ، ولی مالاوی ها کلا قاطی هستن و نگهداریشون حتی با بعضی آفریقایی ها هم توصیه نمی شه . شما زرافه ای رو بنداز کنار بریچاردی می گیره همچین می زنتش که کیف کنی . 

مثلا چرا اسکار آروانا رو میزنه؟ حالا مثلا می گن ایول این آرواناس بزنمش ؟ نه دیگه می گیره می زنه حالیش نیس این چیه که ... 

این چیز ها غریزی هست ، تجربه می گه ۸۰ درصد آمریکای و آفریقای قوی تر ضعیفرو می زنه . 

حالا شاید هم یکی اسکار رو با دیسکس نگهداره ، اسکار کتک هم بخوره والا 

خلاصه این چیزا رو یا باید اعتماد کنید یا ریسک کنید ۵۰ ۵۰ 

کاربران زیر از 30Mahi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Shahed

یاد باد آنکه ز ما وقت سفر یاد نکرد ... 

به وداعی دل غمدیده ما شاد نکرد ...

۲۳ مهر, ۱۴۰۰
۱۱:۲۹ ب٫ظ
A.N.F.N

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 287
۱۶ اسفند, ۱۳۹۸

Shahed گفته
خب اینجوری که شما میگید به نظر مشکل از جای دیگه بوده.شما اول سیچلاید های آفریقایی رو اضاف کرده بودید درسته؟خب این یه چیز طبیعیه چون ماکرو ها قلمرو گرفته بودن و اگه ماکرو هارو اول اضاف کرده بودید به نظرم طبیعی بوده که این اتفاق بیوفته حتی تو ماهیای گیاه خوار هم ماهیای تازه وارد ممکنه توسط ماهیای قدیمی زده بشن.ولی در کل اگه ماکرو هارو اول اضاف نکرده بودید بگید چون به هر حال این یه بحث علمی مهم هست و ممنون میشیم نظرتون رو بگید.

موفق باشیدbye  

درسته اول سیچیلاید های آفریقایی اضافه کردم بعد سیچیلاید های آمریکایی ولی در کل سیچیلاید آفریقایی ماهی های بزن و در رو و سرعتی هستن ماهی تو دهنش هم جا نشه اینقدر میزننش تا بمیره به خودشون هم رحم نمیکنن به نظرم یکی از دلایلی که محیط بزرگ و صخره ای و تونلی میخوان برای همینه.

i-love-you

کاربران زیر از A.N.F.N برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

30Mahi, Shahed
۲۳ مهر, ۱۴۰۰
۱۱:۵۳ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
4407sp_Permalink sp_Print

A.N.F.N گفته

Shahed گفته

موفق باشیدbye  

درسته اول سیچیلاید های آفریقایی اضافه کردم بعد سیچیلاید های آمریکایی ولی در کل سیچیلاید آفریقایی ماهی های بزن و در رو و سرعتی هستن ماهی تو دهنش هم جا نشه اینقدر میزننش تا بمیره به خودشون هم رحم نمیکنن به نظرم یکی از دلایلی که محیط بزرگ و صخره ای و تونلی میخوان برای همینه.

i-love-you  

کلا سازگاری ۵۰ ۵۰ هست . 

من الان دارم پیکاک باس با دالر نگه می دارم ۱ ماه بیشتره کاری ندارن . 

آمریکایی و آفریقایی هم باهم دارم جوعل دارم و سورم و گرین ترور ، ولی پیشنهاد نمی دم،  استثناست بنظرم . (نه اینکه من خیلی چیره هستم ، شانس آوردم )

یا مثلا آقا نوید که سرماری رو با انواع و اقسام ماهی ها نگه می داشتن . 

جگوار هم داشتن خلاصه ، البته شرایط خاصی ایجاد کرده بودن ولی خب بازم ریسکی بوده . 

Shahed, Mohammad 8.731

۲۴ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۲۸ ق٫ظ
AROWANA. OSCAR
لرستان.خرم آباد دریاچه مالاوی

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 1644
۲۳ تیر, ۱۴۰۰

سلام دوستان یه تجربه ایی براتون بگم اصلا یادم نبود hahaha2.من اوایل اک ۱۴۴۰ لیتریم تا ۴ ماه همراه اون ماهی هام ۲۰ عدد سیچلاید افریقایی داشتم همون طور که گفتم تا ۴ ماه کنارشون داشتمشون تا کوچو بودن باهم خوب بودن رفیق بودن غذا میخورن بازی میکردن ولی همین که زمان میرفت جلو میدیدم که یه درگیری های ریزی دارن این در گیری های ریز تبدیل شد به جنگ های بزرگ که داخل یک جفت از تگزاس هام و یه جفت ایس دم یخی و ماکرو زنبورم کشته شدن خودم هم دلیلش رو نفمیدم که چرا اینا بعد از این که یه مقداری سایز گزفتن به جون هم افتادن و هم رو زدن اک بزرگ بد تغذیه به موقه بود کیفیت ابم بالا ولی سیچلاید های افریقایی بودن که جنگ رو شروع کردن و به جون بقیه ماهی ها افتادن خلاصه یه تلفات سنگین دادم سر اون ترکیب اولم .من پیشنهاد نمیدم نگدارید این ۲ گونه رو باهم چون سازگاریشون بسیار زمان کمی داره و بد جوری دعوا میکنن.thumbs-up

کاربران زیر از AROWANA. OSCAR برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

30Mahi, Shahed, Mohammad 8.731

۲۴ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۳۵ ق٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰
4409sp_Permalink sp_Print

آها.پس اینجوری که شمامیگید آقا نوید به نظر من دعواشون بخاطر این بود که کی آلفا باشه.چون سیچلاید های آفریقایی معمولا به صورت گروهی زندگی میکنن تو طبیعت هم بین آلفا و بتا ها درگیری هست.پس نتیجه:در اکثر مواقع نگهداری آمریکایی ها و آفریقایی ها با یکیدگر درگیری وجود دارد ولی نگهداریشون غیر ممکن نیست.

۲۴ مهر, ۱۴۰۰
۱۰:۴۶ ق٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
4410sp_Permalink sp_Print

Shahed گفته
آها.پس اینجوری که شمامیگید آقا نوید به نظر من دعواشون بخاطر این بود که کی آلفا باشه.چون سیچلاید های آفریقایی معمولا به صورت گروهی زندگی میکنن تو طبیعت هم بین آلفا و بتا ها درگیری هست.پس نتیجه:در اکثر مواقع نگهداری آمریکایی ها و آفریقایی ها با یکیدگر درگیری وجود دارد ولی نگهداریشون غیر ممکن نیست.  

نه غیر ممکن که هیچی غیر ممکن نیست .

بنظرم اون تاپیک آقا نوید رو بخونید بدردتون می خوره منم یک توضیح اجمالی می دم :

آفریقایی آرام (مثلا بریچاردی)، آمریکایی آرام(مثلا سورم)

ترکیب خوبیه. 

اوراتوس ، دماسونی و ماکرو این سه تا کلا با آمریکایی ها دعوا دارن . کشته می شن یا می کشن . 

بریچاردی ، فرانتوزا ، دلفینی اینا آفریقایی هستن که شاید بشه با آمریکایی نگهداشت . 

اسکار ، پیکاک، رد ترور ، فلاور باکس و ... آمریکایی هایی هستن که با آفریقایی ها ترکیب جالبی نمی شن .  

پروت ، سورم ، تا حدی گرین ترور ، حتی پرکسیموس یا آکارا آمریکایی هایی هستن که می شه با آفریقایی ها ترکیب کرد . 

Shahed

۲۴ مهر, ۱۴۰۰
۲:۳۵ ب٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰
4411sp_Permalink sp_Print

میگم به نظرتون روی سازگاری گرین ترور و ماکرو ریسک کنم؟چون حالا نمیدونم ولی فکر کنم به جز آقا امیر یه نفر دیگه هم جوئل رو با گرین نگه داشته بود.تازه جوئل از ماکرو خشن تره.بعد گرین ترور شرایط زیستیش آب قلیاییه و میشه گفت تقریبا شبیه سیچلاید های مالاوی.به نظر خودم بهترین چیز همین گرین ترور هست که تستش کنم.ماهی ای هم نیست که شنای کندی داشته باشه مثل اسکار.در کل به نظرم از لحاظ سرعت و... به سیچلاید های آفریقایی نزدیکه.بی زحمت نظرتون رو بگید

موفق باشیدbye

۲۴ مهر, ۱۴۰۰
۲:۴۴ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
4412sp_Permalink sp_Print

جوعل من بالن هست . 

و جوعل بالن خیلی آرامتر از جوعل معمولیه . 

میگم ماکرو خشنه ، گرین ترور هم نیمه خشنه دعوا و درگیری داره . 

ولی از اون حالتاس که باید ریسک کنید . 

نتیجش رو حتما اعلام کنید .

عصرتون هم بخیر 

Shahed

۲۴ مهر, ۱۴۰۰
۲:۵۲ ب٫ظ
AROWANA. OSCAR

کاربر هدفمند
Members
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
4413sp_Permalink sp_Print

Shahed گفته
میگم به نظرتون روی سازگاری گرین ترور و ماکرو ریسک کنم؟چون حالا نمیدونم ولی فکر کنم به جز آقا امیر یه نفر دیگه هم جوئل رو با گرین نگه داشته بود.تازه جوئل از ماکرو خشن تره.بعد گرین ترور شرایط زیستیش آب قلیاییه و میشه گفت تقریبا شبیه سیچلاید های مالاوی.به نظر خودم بهترین چیز همین گرین ترور هست که تستش کنم.ماهی ای هم نیست که شنای کندی داشته باشه مثل اسکار.در کل به نظرم از لحاظ سرعت و... به سیچلاید های آفریقایی نزدیکه.بی زحمت نظرتون رو بگید

موفق باشیدbye  

گرین ترور یکم ماکرو ها رو میزنه من داشتم کنار هم اگه گرین مخفی گاه داشته باشه مدام همون جا شنا میکنه و کاری به کسی نداره بنظرم شما برو تو کار سیچ های افریقایی مثل بلو الکتریک پینک کالیکو و...

کاربران زیر از AROWANA. OSCAR برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Shahed

۲۴ مهر, ۱۴۰۰
۵:۲۱ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
4414sp_Permalink sp_Print

رفقا الان خیلی به ذهنم نمیاد . 

ولی من نصف ترکیب های ناسازگار رو نگه داشتم از جمله : 

فرانتوزا داشتم با اسکار،  فرانتوزا هام قیمتی بودن 

کالیکو رو سالها با اسکار و سورم و انواع سیچلاید های آمریکایی نگهداری کردم .

آروانا داشتم با مونو (درسته تلفات داشتم ولی بخاطر بیماری بود نه نا سازگاری )

یادم ‌میاد من اسکارامو فقط دیگه با گوپی نگه نداشتم ، پولی آلبینو داشتم کنار ۶۰ تا ماهی ولی پا به پا همشون غذا می خورد.

نایف و ... اینا رو با هرچی بگی نگه داشتم،  خلاصه می گم باید ریسک کنید . 

با رعایت سایز بندی و فضای کافی خیلی ترکیب ها ممکنه donebird

Shahed

۲۴ مهر, ۱۴۰۰
۵:۳۸ ب٫ظ
Shahed
آبادان

کاربر هدفمند
Members
۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰

ممنکن آقا امیر از اینکه تجربیاتتون رو در اختیارمون گذاشتید.پس من یدونه گرین ترور میخرم.با یه دلفینی.ماهی های الانم هم ماکرو و سیچلاید طاووسی.دکور آکواریوم هم با صدف و صخره و گیاه مصنوعی ساخته شده.میشه گفت نصف گیاه مصنوعی نصف صخره.ph آب هم حدودا ۷ یا ۸ که به شرایط زیستی همشون هم نزدیکه.فکر کنم بشه.وقتی این ماهیارو خریدم حتما نتیجه رو هم اعلام میکنم.

موفق باشیدbye

کاربران زیر از Shahed برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

30Mahi

۲۴ مهر, ۱۴۰۰
۶:۲۱ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
4416sp_Permalink sp_Print

Shahed گفته
ممنکن آقا امیر از اینکه تجربیاتتون رو در اختیارمون گذاشتید.پس من یدونه گرین ترور میخرم.با یه دلفینی.ماهی های الانم هم ماکرو و سیچلاید طاووسی.دکور آکواریوم هم با صدف و صخره و گیاه مصنوعی ساخته شده.میشه گفت نصف گیاه مصنوعی نصف صخره.ph آب هم حدودا ۷ یا ۸ که به شرایط زیستی همشون هم نزدیکه.فکر کنم بشه.وقتی این ماهیارو خریدم حتما نتیجه رو هم اعلام میکنم.

موفق باشیدbye  

خواهش می کنم .

ولی بنظرم این ترکیب هایی که گفتم رو کلا امتحان نکنید شوخیشم زشته . 

من تا چندتا سال پیش اصلا سازگاری مازگاری حالیم نبود من لوچ دلقک با اسکار هم داشتم والا . 

ولی گرین ترور و ماکرو باز بهتره .

پ . ن : بنظرم دلفینی اضافه نکنید چون دلفینی آرومتره ممکنه از گرین ترور کتک بخوره done

۲۴ مهر, ۱۴۰۰
۶:۳۰ ب٫ظ
AROWANA. OSCAR

کاربر هدفمند
Members
۲۳ تیر, ۱۴۰۰
4417sp_Permalink sp_Print

دوستان پاکو از پیرانا اروم تر هست درسته؟و مثل پیرانا به ماهی های دیگه حمله میکنه؟سازگاریش با ماهی های گوشت خوار چطوره؟

۲۴ مهر, ۱۴۰۰
۶:۳۵ ب٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
4418sp_Permalink sp_Print

ARVANA . OSCAR گفته
دوستان پاکو از پیرانا اروم تر هست درسته؟و مثل پیرانا به ماهی های دیگه حمله میکنه؟سازگاریش با ماهی های گوشت خوار چطوره؟  

پاکو صلح جو هست و حتی گیاهخواره نه اصلا مثل پیرانا نیست . 

فکر کنم با ماهی های شما سازگار باشه . 

ولی پاکو خیلی رشد سریعی داره و زود گنده می شه و ممکنه سایزش باعث شه ردش کنید . 

آقا محمد اطلاعات خوبی داره راجع به پاکو ، صبر کنید ایشونم جواب بده flower

۲۸ مهر, ۱۴۰۰
۵:۴۳ ق٫ظ
zadmehr
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 13
۲۰ مهر, ۱۴۰۰
4419sp_Permalink sp_Print

سلام و خسته نباشید

من توی اکم که ۲۰۰ لیتره، حدود یک ماه هست که سه تا پرت و یه تگزاس و چند تا سیچلاید و جوئل دارم و تا الان کاری به هم نداشتن .اول این ترکیب خوبیه؟ بعد لوچ دلقک و کت برنز میتونم بگیرم؟به ازای هر ۵۰ لیتر یه قاشق نمک میریزم ،برای کت بد نیست؟

پ چه ماهی دیگه ای به این ترکیب میتونم اضاف کنم؟ 

ممنون

۲۸ مهر, ۱۴۰۰
۸:۳۸ ق٫ظ
30Mahi

کاربر هدفمند
Members
۱۹ مرداد, ۱۴۰۰
4420sp_Permalink sp_Print

خب سیچلاید یعنی چه سیچلایدی ؟ اگر آفریقایی و مالاوی باشه اصلا نگهداریش کنار تگزاس نیست .

لوچ دلقک هم می شه ولی گروه بگیرید ، درشت هم بگیرید. البته اگر سیچلاید هاتون ماکرو ، دماسونی ، اوراتوس یا زرافه ای دارید بیخیال بشید پدر لوچو در میارن .

ماهیم به این ترکیب اضافه نشه بهتره .

zadmehr

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی:
172 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
3 مهمان

برترین نویسندگان: