سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 176 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۱۱ خرداد, ۱۳۹۹
۳:۴۸ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
3501sp_Permalink sp_Print

سلام  

حدای از سازگاری ماهی ها که دوستان توضیح دادن خدمتتون این همه سیچلاید رو نمیشه با همدیگه نگهداری کرد هرچند که سازگار باشند چون در نگهداری سیچلایدهای آفریقایی باید تراکم ماهی کم باشه و به تعداد سیچلایدها باید دکور و مخفیگاه داشته باشید در غیر اینصورت درگیری و تلفات بالایی خواهید داشت. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

عباس م, shayan.s, yebordi, Hamid Lover
۱۱ خرداد, ۱۳۹۹
۹:۰۶ ب٫ظ
yebordi
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 76
۱۸ آبان, ۱۳۹۴
3502sp_Permalink sp_Print

مجتبی گفته
سلام  

حدای از سازگاری ماهی ها که دوستان توضیح دادن خدمتتون این همه سیچلاید رو نمیشه با همدیگه نگهداری کرد هرچند که سازگار باشند چون در نگهداری سیچلایدهای آفریقایی باید تراکم ماهی کم باشه و به تعداد سیچلایدها باید دکور و مخفیگاه داشته باشید در غیر اینصورت درگیری و تلفات بالایی خواهید داشت. birddone  

سلام آقا مجتبی

سپاس بابت پاسخ

شما هم اگر بزرگواری بکردید وطبق سلیقه و تجربه گرنبهای خودتون برای یه آک یه متری در ۵۰ عرض در ۷۰ ارتفاع یه لیست از سیچیلاید آفریقایی و آمریکایی بچیدید لطف بزرگی در حق من کردید

۱۲ خرداد, ۱۳۹۹
۳:۴۹ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 4189
۲۸ تیر, ۱۳۹۸

سلام 

گفتید که گرین ترور بد قلقه...

من خیلی دوست دارم این ماهی رو یعنی اگه من سه تا بگیرم دعوا میشه ؟؟ 

یا با چی سازگاره؟ 

کلا یدونه تو صد لیتر که خیلی نمیشه...

۱۲ خرداد, ۱۳۹۹
۱۰:۳۳ ب٫ظ
shayan.s
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 451
۵ شهریور, ۱۳۹۴
3504sp_Permalink sp_Print

محمد پارسا گفته
سلام 

گفتید که گرین ترور بد قلقه...

من خیلی دوست دارم این ماهی رو یعنی اگه من سه تا بگیرم دعوا میشه ؟؟ 

یا با چی سازگاره؟ 

کلا یدونه تو صد لیتر که خیلی نمیشه...  

سلام

گرین ترور برای نگهداری تک گونه خوبه،با پرت کوچک تر از خودش میشه نگه داری کرد.فقط یه مدت باید همیشه حواست باشه در صورتی که درگیری مشاهده کردی سریع با شیشه از هم جداشون کنی چون احتمال آسیب دیدنش خیلی بالاست.با تگزاس کوچک تر هم قابل نگهداری هست اما اصلا توصیه نمی کنم.گرین ترور کلا یکم غیر قابل پیش بینیه شبیه این بچه پر رو هاست که میخوان با همه دعوا کنن ولی زورشون نمیرسه و بدجور کتک می خورن(شوخیfun)

گرین ترور جفت میتونی نگهداری کنی،با تغذیه خوب سایز خوبی هم میگیرن و خیلی هم خوشرنگ میشن.

ما از دو جهان غير تو ای عشق نخواهيم

۱۳ خرداد, ۱۳۹۹
۰:۳۷ ق٫ظ
yebordi
کاربر فعال
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۴
3505sp_Permalink sp_Print

سلام آیا این ۲ ترکیب سازگارند ؟ چیزی می شه بهشون اضافه کرد ؟ برا تانک ۲۵۰ لیتری به طول ۱ متر و عرض ۵۰ و ارتفاع ۷۵

ترکیب ۱ :گرین ترور - پرت - تگزاس -گوره خری - دهان آتشی

ترکیب ۲ : دهان آتشی - دلفینی - بلو آکرا - بارب زندانی

۱۳ خرداد, ۱۳۹۹
۱۰:۵۲ ق٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
3506sp_Permalink sp_Print

سلام  

ترکیب ۱ : دهان اتشی اضافه هست .

ترکیب ۲ : به نظر بنده بهتره بارب زندانی رو بی خیال بشید.

هم به ترکیب اول و هم به ترکیب دوم با رعایت سایزبندی و داشتن مخفیگاه کافی میتونید جوئل فیش اضافه کنید. 

اما اگر سیچلاید امریکایی دوست دارید از اسکار - تگزاس در کنار نایف و البته پروت کوچکتر و حتی یک جفت گوره خری نگهداری کنید فقط برای نایف و پروت و گوره خری هر کدوم مخفیگاه تخصصی خودشون نیاز هست. 

اما سیچلاید آفریقایی زیاده فقط باید به تعداد اونها دکور و مخفیگاه داشته باشید و سایزبندی رو رعایت کنید. 

اول تانک رو دکور بندی کنید بعد ببینید چند تا سیچلاید میتونید نگهداری کنید سعی کنید سیچلایدها رو جفت خریداری کنید تا درگیری کمتری ایجاد بشه و دکور اضافه بیاد آش هم درست نکنید هرچی فروشنده گفت بخرید بریزید توی آک باید تراکم ماهی کم باشه و جا برای همه داشته باشید معمولا گفته میشه هرچی شلوغ تر باشه بهتره در صورتیکه اصلا اینطور نیست برای سیچلاید آفریقایی باید برای هر کدوم مخفیگاه داشته باشید حالا اگر جفت بخورند چه بهتر دو تا نر و ماده داخل یک مخفیگاه قرار میگیرند و یک مخفیگاه هم اضاف میاد و درگیری ها کمتر میشه ولی اگر تانک رو شلوغ کنید هم کیفیت آب زود پایین میاد و هم اینکه درگیری و مریضی افزایش پیدا میکنه. 

بعد در مورد اینکه فرمودین بنده ترکیب پیشنهاد بدم چون ماهی زیاده و قیمت ها متفاوته نمیشه بنده نظر بدم بهتره خودتون اون چیزی رو که توی بازار میبینید و دوست دارید سوال کنید تا اگر دوستان اوکی دادن خریداری و نگهداری کنید. 

مثلا تانک اختصاصی دبویسی ( تروفئوس ها ) بسیار زیبا میشه اما گرون قیمت. 

فرانتوزا همینطور قیمت بالایی داره. دماسونی و اوراتوس هم خوبه ولیکن خیلی وحش تشریف دارند و دستتون برای اضافه کردن ماهی دیگه بسته میشه. کلا اسکار بگیری دستتون بسته هست و تنوع ماهیتون کم میشه اما ابهت خاصی به آک میده بقیه هم پروت و دماسونی و اوراتوس و زندانی ( بوتیکافری ) و سان فیش باز دستتون برای ترکیب بسته میشه و خیلی خشن هستند. 

یه ماهی هایی مثل ماکرو - بلو اکرا - الکتریک بلو - یلو الکتریک - پینک - دلفینی - ونوستوس - طاووسی - مارمالاد و .... تقریبا با هم سازگاری دارند فقط جا براشون داشته باشید دکور و مخفیگاه و سایزبندی ماهی ها رو رعایت کنید. birddone

Hamid Lover, yebordi
۱۳ خرداد, ۱۳۹۹
۲:۳۳ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 1912
۳ آذر, ۱۳۹۷

ببخشید ولی انگار یه جای کار مشکل داره

آکواریوم شما حتی اگه ۵ سانت هم بالاش آب نباشه، باز می‌شه ۳۵۰ لیتر

اون ۲۵۰ لیتر رو چجوری بدست آوردید؟eek

کاربران زیر از .Mahdi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

yebordi
۱۳ خرداد, ۱۳۹۹
۳:۱۶ ب٫ظ
yebordi
کاربر فعال
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۴
3508sp_Permalink sp_Print

مجتبی گفته
سلام  

هم به ترکیب اول و هم به ترکیب دوم با رعایت سایزبندی و داشتن مخفیگاه کافی میتونید جوئل فیش اضافه کنید. 

اما اگر سیچلاید امریکایی دوست دارید از اسکار - تگزاس در کنار نایف و البته پروت کوچکتر و حتی یک جفت گوره خری نگهداری کنید فقط برای نایف و پروت و گوره خری هر کدوم مخفیگاه تخصصی خودشون نیاز هست. 

اما سیچلاید آفریقایی زیاده فقط باید به تعداد اونها دکور و مخفیگاه داشته باشید و سایزبندی رو رعایت کنید. 

اول تانک رو دکور بندی کنید بعد ببینید چند تا سیچلاید میتونید نگهداری کنید سعی کنید سیچلایدها رو جفت خریداری کنید تا درگیری کمتری ایجاد بشه و دکور اضافه بیاد آش هم درست نکنید هرچی فروشنده گفت بخرید بریزید توی آک باید تراکم ماهی کم باشه و جا برای همه داشته باشید معمولا گفته میشه هرچی شلوغ تر باشه بهتره در صورتیکه اصلا اینطور نیست برای سیچلاید آفریقایی باید برای هر کدوم مخفیگاه داشته باشید حالا اگر جفت بخورند چه بهتر دو تا نر و ماده داخل یک مخفیگاه قرار میگیرند و یک مخفیگاه هم اضاف میاد و درگیری ها کمتر میشه ولی اگر تانک رو شلوغ کنید هم کیفیت آب زود پایین میاد و هم اینکه درگیری و مریضی افزایش پیدا میکنه. 

بعد در مورد اینکه فرمودین بنده ترکیب پیشنهاد بدم چون ماهی زیاده و قیمت ها متفاوته نمیشه بنده نظر بدم بهتره خودتون اون چیزی رو که توی بازار میبینید و دوست دارید سوال کنید تا اگر دوستان اوکی دادن خریداری و نگهداری کنید. 

فرانتوزا همینطور قیمت بالایی داره. دماسونی و اوراتوس هم خوبه ولیکن خیلی وحش تشریف دارند و دستتون برای اضافه کردن ماهی دیگه بسته میشه. کلا اسکار بگیری دستتون بسته هست و تنوع ماهیتون کم میشه اما ابهت خاصی به آک میده بقیه هم پروت و دماسونی و اوراتوس و زندانی ( بوتیکافری ) و سان فیش باز دستتون برای ترکیب بسته میشه و خیلی خشن هستند. 

یه ماهی هایی مثل ماکرو - بلو اکرا - الکتریک بلو - یلو الکتریک - پینک - دلفینی - ونوستوس - طاووسی - مارمالاد و .... تقریبا با هم سازگاری دارند فقط جا براشون داشته باشید دکور و مخفیگاه و سایزبندی ماهی ها رو رعایت کنید. birddone  

سپاس بابت پاسختون . والا تانک من ۲ سالی است تانک دیسکس بوده و از پس دیسکس با تمام مشکلاتش بر اومدم و پیشم جفت هم خورند و تخم ریزی کردند ولی ۳ ساله خدا به من دوقلو هدیه داده و محیط خونه ام برای دیسکس ها پر از استرس شده بود و بیخیال دیسکس شدم و دیسکس ها رو فروختم ... تانکم الان بدون ماهی است ... دکور بندی فعلی من برای دیسکس و خلوت بود ولی تا دلت بخاد توی ۱۰ سال گذشته دکور خریدم و سعی می کنم این سری دکور بندی شلوغ تری داشته باشم چون چه آمریکایی بگیرم چه آفریقایی گویا دکور و مخفیگاه خیلی مهمه ... فیلتراسیون تانک بسیار قوی است ... سیکل هم کامل بود ولی احتمالا تو این ۳ -۴ روزی که بدون ماهی باشه سیکل از بین بره پس منم از فرصت استفاده می کنم و فیلتر سطلی و فیلتر اینترنالم رو می شورم و تانک رو هم سیفون ۱۰۰ درصد می زنم و مجددا آبگیری می کنم و سیکل رو با باکتری ساز طی می کنم

فقط انتخاب ماهی بسته به موجودی بازار بوشهر داره .... قیمت برا من مهم نیست ... فقط قیافه و تیپشون رو بپسندم ...

کاربران زیر از yebordi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

مجتبی
۱۳ خرداد, ۱۳۹۹
۴:۰۵ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
3509sp_Permalink sp_Print

سلام 

توی ۱۰۰لیتر این ترکیب چطوره و ایا توش راحت هستند؟اگه نه یکیش رو کم میکنم

۱اسکار۱تگزاس ۱پرت 

۱۳ خرداد, ۱۳۹۹
۴:۱۳ ب٫ظ
Hamid Lover
تهران

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 429
۳ اسفند, ۱۳۹۸
3510sp_Permalink sp_Print

محمد پارسا گفته
سلام 

توی ۱۰۰لیتر این ترکیب چطوره و ایا توش راحت هستند؟اگه نه یکیش رو کم میکنم

۱اسکار۱تگزاس ۱پرت   

سلام محمد جان ،

اگه به راحتی ماهی نگا کنی تو ۱۰۰ لیتر یه پرت میتونی نگه داری که واقعا نمیشه . ترکیبت خوبه ولی تگزاس خیلی شر هست. بهتره نباشه ولی اگه بود شاید درگیری پیش بیاد.birddone

𖤍ᶦ̶ᵐ̶🚬ᣖᵉᣵᣔ꯭ࠫᣴᣔࠫᵏᕪ ⃘⃘ ͟͟ ⃘⃘̶̶̽↱ᣴᣔᘁ̶ᣔᣕᶤᓗ☠. ̸⃪͛͛⸽⃤

۱۳ خرداد, ۱۳۹۹
۵:۰۰ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
3511sp_Permalink sp_Print

نه اقا اشتباه میفرمایید یک پرت اخه؟؟؟

بعد خب اگه کلا یک اسکار بگیرم یک نایف این نایفه حتما مخفیگاه میخواد؟ یک چوب ابنوس هست وسط آک

بعد به نایف همین رد پرت و استیک و غذا های اسکار رو میتونم بدم؟

۱۳ خرداد, ۱۳۹۹
۵:۱۴ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
3512sp_Permalink sp_Print

سلام  

بله مشکلی نداره. 

فقط باید اول نایف رو غذاخور کنید. 

birddone

۱۳ خرداد, ۱۳۹۹
۵:۴۷ ب٫ظ
ΡARSA
TEHRAN

کاربر نمونه
Members
۲۸ تیر, ۱۳۹۸
3513sp_Permalink sp_Print

ممنون 

خب احتمالا یک اسکار میگیرم و یک نایف البته اسکار رو از خودم دارم

خب وقتی غذاخورش کردم این قابلیت توش ایجاد میشه که خودش بیاد از سطح آب غذا بخوره؟ و اینکه نگفتید مثلا سایز ۹سانت بگیرم حتما دکور و مخفیگاه زیاد میخواد ؟ 

مقاله نایف رو خوندم اما نفهمیدم 

۱۳ خرداد, ۱۳۹۹
۶:۰۵ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
3514sp_Permalink sp_Print

سلام  

نایف هر سایزی بگیرید مخفیگاه نیاز داره مخصوصا سایزهای کوچک که بیشتر به مخفیگاه نیاز دارند. 

نایف به این راحتی از روی اب غذا نمیگیره مگر اینکه غذای گوشتی باشه بهتره نایف رو با غذای زیر آبی تغذیه کنید.

اگر یک گله اختصاصی نایف داشته باشید برای تغذیه راحت روی سطح اب میان ولیکن در تانک عمومی معمولا روی سطح آب نمیاد.birddone

عباس م, Hamid Lover
۱۴ خرداد, ۱۳۹۹
۱:۲۵ ق٫ظ
yebordi
کاربر فعال
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۴

مجتبی گفته
سلام  

.Mahdi گفته

سلام به آقا مجتبی و همشهری خودم مهدی خان

والا مغازه داران با قاطعیت می گفتند که اگر مخفیگاه زیاد داشته باشید دستتون برای انتخاب ماهی بازتره و حتی ماکرو و اسکار رو هم می تونید کنار هم بگذارید و حتما باید ماهی ها همه با هم وارد تانک شوند ولی قطعا من به نظر اون ها بسنده نخواهم کرد ...

اساتید اگر تانک من رو با حداکثر مخفیگاه ممکن در نظر بگیرید ( تا فردا عکسش رو می زارم که تقریبا تمام فضاها رو پر کردم و جای خالی نیست ) می تونم از یکی از این دو ترکیب استفاده کنم . فرضا دوستان می شه از ماهی ها ۳ عدد گرفت یا فرضا ۴ عدد باشند باید حتما ۲ نر و ۲ ماده باشه نمی شه ۳ ماده و یک نر ؟

ترکیب ۱ : اسکار یک جفت - پروت یک جفت - گوره خری یک جفت - تگزاس یک جفت - جک دمپسی اگر بشه ماکرو زرد یا جویل فیش یا لوچ

ترکیب دوم : ماکرو زرد - دلفینی - زرافه ای - دیماسونی - کالیکو - پینک - اوراتوس - طاووسی - جواهری - فرانتوزا - لوچ دلقک

البته من بین ماهی هایی که رنگ شبیه هم داشته باشند یکی انتخاب خواهم کرد ... برای مثال ماکرو آبی - دلفینی - دیماسونی و فرانتوزا تقریبا شبیه هم هستند و شاید الویت با انتخاب دیماسونی و فرانتوزا و دلفینی به دلیل زیبایی بیشتر باشه همچنین زرافه ای و کالیکو تقریبا شباهت دارند ... جواهری و پینک بی شباهت نیستند و اگر جواهری ترکیب رو بهم بزنه فکر کنم بشه ازش چشم پوشی کرد

۱۴ خرداد, ۱۳۹۹
۳:۰۸ ق٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 1912
۳ آذر, ۱۳۹۷

yebordi گفته

سلام به آقا مجتبی و همشهری خودم مهدی خان      یعنی من اینقدر با ابهت هستم؟ هرکس به من برخورد می‌کنه بهم می‌گه مهدی خان! چه باحال! 
والا مغازه داران با قاطعیت می گفتند که اگر مخفیگاه زیاد داشته باشید دستتون برای انتخاب ماهی بازتره و حتی ماکرو و اسکار رو هم می تونید کنار هم بگذارید و حتما باید ماهی ها همه با هم وارد تانک شوند ولی قطعا من به نظر اون ها بسنده نخواهم کرد ... خوب بعضی مغازه دارا کلک تو کارشون هست و بهتره حرفاشون رو باور نکنین

اساتید اگر تانک من رو با حداکثر مخفیگاه ممکن در نظر بگیرید ( تا فردا عکسش رو می زارم که تقریبا تمام فضاها رو پر کردم و جای خالی نیست ) می تونم از یکی از این دو ترکیب استفاده کنم . فرضا دوستان می شه از ماهی ها ۳ عدد گرفت یا فرضا ۴ عدد باشند باید حتما ۲ نر و ۲ ماده باشه نمی شه ۳ ماده و یک نر ؟ بله می‌شه ۱ نر و ۳ ماده؛ یا ۱ نر و ۲ ماده که جمعا بشن ۳ تا.  و می‌تونید همشون رو هم ماده بگیرید

ترکیب ۱ : اسکار یک جفت - پروت یک جفت - گوره خری یک جفت - تگزاس یک جفت - جک دمپسی اگر بشه ماکرو زرد یا جویل فیش یا لوچ        جک دمپسی و ماکرو و جوئل و لوچ اضافه هستن و بجای اینا می‌شه از یک دونه نایف استفاده کرد

ترکیب دوم : ماکرو زرد - دلفینی - زرافه ای - دیماسونی - کالیکو - پینک - اوراتوس - طاووسی - جواهری - فرانتوزا - لوچ دلقک        دلفینی و فرانتوزا و لوچ دلقک اضافه هستن بجاشون می‌شه از آلوناکارا و کدنگو استفاده کرد

البته من بین ماهی هایی که رنگ شبیه هم داشته باشند یکی انتخاب خواهم کرد ... برای مثال ماکرو آبی - دلفینی - دیماسونی و فرانتوزا تقریبا شبیه هم هستند و شاید الویت با انتخاب دیماسونی و فرانتوزا و دلفینی به دلیل زیبایی بیشتر باشه همچنین زرافه ای و کالیکو تقریبا شباهت دارند ... جواهری و پینک بی شباهت نیستند و اگر جواهری ترکیب رو بهم بزنه فکر کنم بشه ازش چشم پوشی کرد  

و جواب سوال من رو هم ندادین که الان دوباره براتون نقل قولش می‌کنم:

.Mahdi گفته

۱۴ خرداد, ۱۳۹۹
۵:۲۴ ق٫ظ
yebordi
کاربر فعال
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۴
3517sp_Permalink sp_Print

سلام مهدی جان

واقعیت محاسبه اندازه آکواریم من مربوط به چندین سال پیشه ... ابتدا تانک من ۱ متر طول در ۵۰ سانت عرض و ۱ متر و ۲۰ هم ارتفاع داشت .... معمولا آکواریوم ساز ها ارتفاع رو زیاد نمی گیرند چون استاندارد نیست ولی خونه من نقلی بود و محلی که می تونستم تانک رو بزارم طولش محدود بود ولی ارتفاعش زیاد پس من که عاشق آب بیشتر بودمارتفاع رو زیاد کردم ... شیشه هم ۱۰ میل .... تانک بسیار سنگین بود ....  چیزی حدود ۵۰۰ لیتر آب می گرفت و من تانک رو هم بیرون از خونه تست زدم و پس از آب کردم و اوکی بود .... تانک رو وارد خونه کردم و وقتی آبگیری انجام شد همه چیز اوکی بود تا زمانی که ماهی ها اضافه شدند ... پس از اضافه شدن ماهی ها بعد از ۲۴ ساعت متاسفانه تانک ترکید ..... نمی دونم از چسب نامرغوب بود یا دلیل دیگه ای داشت ولی بدترین خاطره من در ۱۰ سال گذشته رقم خورد ... تانک رو کلا کنار گذاشتم و فکر آکواریوم هم در ذهنم نابود شد ... ولی بعد از ۱ ماه که اعصابم آروم گرفت تانک رو ریسایز کردم .... اگر اشتباه نکنم سایز جدید شد ۹۰ طول در ۵۰ عرض در ۷۰ ارتفاع که از ترس همیشه بالای تانک رو خیلی خالی می گذاشتم و همون چند سال پیش یکبار که تا اون سطح از آب حجم تانک حساب کردم شد ۲۵۰ لیتر آب و در ذهن من ۲۵۰ لیتر باقی موند .... ولی تانک من همیشه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ لیتر آب داره

اینکه پاسخ سوالت رو ندادم واقعا نمی خاستم بدترین خاطره ۱۰ سال گذشته مجددا تو ذهنم مرور بشه crying

کاربران زیر از yebordi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

.Mahdi
۲۸ خرداد, ۱۳۹۹
۹:۵۸ ب٫ظ
mahditrb1999

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 189
۲۵ بهمن, ۱۳۹۸
3518sp_Permalink sp_Print

سلام دوباره

من ۷ تا سیچلاید مالاوی گرفتم

رنگای زرد و آبی و کالیکو 

با یه لجن خوار 

فعلا یکی دو تا مخفیگاه بیشتر نیست تو اکواریوم 

فردا سرکارم پس فردا میتونم مخفیگاه بزارم 

فردا به نظرتون اتفاقی میفته؟ 

این تعداد برای اکواریومم ۸۵ در ۳۵ در ۴۵ خوبه؟ 

میتونم باز اضافه کنم 

جک دمسی با اینا سازگارن؟ کلا چه ماهیایی با ماکرو ها سازگارن ؟ 

ببخشید زیاد سوال کردم 

نر و ماده بودن سیچلاید مالاوی تو سایز مثلا ۵ یا ۶ سانت مشخص میشه؟

۲۹ خرداد, ۱۳۹۹
۳:۲۱ ب٫ظ
Hamid Lover
تهران

کاربر ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 429
۳ اسفند, ۱۳۹۸
3519sp_Permalink sp_Print

مالاوی ها مکان و فضای زیادی برای قایم شدن نیاز دارن میتونید یکی دیگه بندازید البته تعداد ماهیا فرد باشه بهتره مثلا ۷ تا خوبه. 

مخفیگا هم هرچه سریعتر بزارید تا دخل همو در نباوردن. 

ملاوی ها و انواع سیچلاید ها تک گونه نگهداری بشن بهتره چون زد و خورد بین شون اتفاق میافته.

درمورد تشخیص جنسیت اینا اطلاعی ندارم.birddone

𖤍ᶦ̶ᵐ̶🚬ᣖᵉᣵᣔ꯭ࠫᣴᣔࠫᵏᕪ ⃘⃘ ͟͟ ⃘⃘̶̶̽↱ᣴᣔᘁ̶ᣔᣕᶤᓗ☠. ̸⃪͛͛⸽⃤

۲۹ خرداد, ۱۳۹۹
۹:۴۶ ب٫ظ
Amirhjf
شیراز

اند کاربر (آخرشه)
Members
تعداد نوشته ها: 832
۱۱ فروردین, ۱۳۹۹
3520sp_Permalink sp_Print

سلام خسته نباشید . من اگه بخوام اسفرانوس کوچیک بگیرم   میتونم؟؟         

ماهیهامم :۲تا پرت کوچیک .۱سوروم متوسط . ۱ اسکار و          کتفیش متوسط .bunnyearsmiley همینdone

با تشکر .

به خودت بنگر تا ایینه ات دیگران نشوند😉

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: mohsen.., Ali-g 1367
149 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
4 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752