سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 139 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۱ آذر, ۱۳۹۷
۸:۳۶ ق٫ظ
Ali.1360
تهران

کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 753
۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷
sp_UserOfflineSmall افلاین
2761sp_Permalink sp_Print

سلام . همون طور که میدونین رد تیل بنده دیگه داره سایز میگیره . و نصف ماهیامو خورده .الان بقیه بزرگن جز یه پروت کوچک . که خیلی اروم و حساسه .میشه این طفلی رو منتقل کنم به تانک فلاور باکسم .!؟

چون پهلوش یکی خودشه و دوتا پلیکو و مخفیگاه دو سه تا هستش برا پلیکو ها . اینو بندازم .مشکلی نداره چند روز با شیشه جدا و بعدش ازاد کنم . پروت ۱۰ سانتیه فلاور ۱۵ 

اکواریوم ۱۰۰ لیتر .

چون اون یکی پروت هام ۲۵ سانت و دیگه خطری نیست .

لطفا دوستان یه جواب قطعی به بنده بدین .و دوباره موضوع اسکار و نایف پیش نیاد 

۱ آذر, ۱۳۹۷
۱۰:۲۵ ق٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2762sp_Permalink sp_Print

سلام  

به صورت کلی فلاور و فلاور باکس رو باید تکی نگهداری کنید و با پروت ممکنه درگیری شدید پیش بیاد. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Ali.1360
۴ آذر, ۱۳۹۷
۴:۰۸ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 1912
۳ آذر, ۱۳۹۷
2763sp_Permalink sp_Print

سلام

من تازه عضو سایت شدم به خاطر همین هم نمیدونم چطوری چیزی بفرستم که پشت نوشته هام مثل پاسخ ها سبز نباشه 

۱-چن روز پیش دیدم یه جا یه آنجل رو (مونو نبود)انداخته بودن تو یه آکواریوم کنار گرین ترور و اسکار وپروت و اونا هم باهاش کاری نداشتن میخاتم ببینم چنین چیزی ممکنه؟چطوری؟

۲-خودمم یه روز گول خوردمو یه بچه پولی خاکستری خریدم انداختم کنار ماهیام (آنجل مولی گورامی سیلور شارک)میخستم ببینم تابزرگ بشه بهشون عادت میکنه یا باید بفروشمش  الان ۸ سانته

۳-آخرین پیامه خیلی از تاپیک ها مربوط به ماه ها و یا سالها قبله مگه سایت داره بسته میشه

خیلی ببخشید سوالام زیاد شد

۵ آذر, ۱۳۹۷
۴:۰۰ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2764sp_Permalink sp_Print

سلام  

ابتدا عضویت شما رو در سایت خودتون تبریک عرض میکنم flower

خب در بخش دیدگاه ها گزینه پاسخ رو نزنید مشکل حل میشه. 

۱ - خیر به راحتی آنجل کشته میشه البته در مغازه های آکواریوم فروشی از این ترکیب های عجیب و غریب زیاد میبینید چون اونجا ماهی موقتی هست و شما از آینده ترکیب خبر ندارید ضمنا ماهی ها جا نیوفتادن و استرس زیادی دارن.

۲ - کمی بزرگتر بشه همه ماهی های شما رو میخوره و یا میکشه. 

۳ - خیر سایت آن لاین ان لاین هست و در کمتر از ۲۴ ساعت به سوال دوستان پاسخ میدیم .قرار نیست دوستان در همه بخشی سوال داشته باشن چون اکثر سوالها از قبل پاسخ داده شده و فقط نیاز به مطالعه داره. اما باز در هر تاپیکی سوال بپرسید جواب میدیم و به لطف خدا فعلا هستیم در خدمتتون. birddone

۱۰ آذر, ۱۳۹۷
۱۱:۰۲ ق٫ظ
amin.nt
اهواز

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 102
۳۱ فروردین, ۱۳۹۷
2765sp_Permalink sp_Print

وقت بخیر

من توی اکواریوم ۱۰۰ لیتری

۲ دیمانسونی

۲ماکرو

یک سیچلاید کالیکو و یک پینک و یه گرین تیلور دارم

یه جفت بلو اکارا بتازگی اضافه کردم اما گرین تیلور نمیذاره جفت از پشت سنگ ها بیرون بیان

با اینکه گرین هم حدود ۱۰ روزه اضاف شده و حدود ۴ بندیه

جفت رو توی اکواریوم اصلی نگه دارم و منتظر بمونم جفت جا بیفته تو اکواریوم یا اینکه جداشون کنم تو یه اکواریوم ۶۰ لیتری

پیشاپیش سپاس بابت راهنمایی

۱۰ آذر, ۱۳۹۷
۲:۰۱ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2766sp_Permalink sp_Print

سلام  

کلا گرین ترور با هیچکدوم از ماهی های شما سازگاری نداره و باید ردش کنید بره گرین ترور آمریکایی هست و بقیه آفریقایی و با هم سازگاری ندارن. 

بلو آکرا رو اگر قصد تکثیر دارید خب به صورت اختصاصی نگهداری کنید خیلی بهتره تا در تانک عمومی.birddone

.phoenix, amin.nt
۱۴ آذر, ۱۳۹۷
۲:۵۱ ب٫ظ
siavash82ir
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 5
۳۰ آذر, ۱۳۹۵
2767sp_Permalink sp_Print

اگه مثلا در کل ۱۴تا ماهی از نوع تگزاس(۶تا) و اسکار(۶.تا) و پرت(۲.تا) داشته باشم، باید برای تک تکشون مخفی گاهی مثل کوزه بسازم که حالت خونه داشته باشه یا همین که بتونن پشت یه سنگ قایم بشن کافیه؟

shark

۱۴ آذر, ۱۳۹۷
۳:۳۸ ب٫ظ
Mohammadnori
خرم آباد. لرستان

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 187
۱۹ بهمن, ۱۳۹۶
2768sp_Permalink sp_Print

سلام دوست عزیز 

بنظر من و تجربه ای ک خودم دارم از اسکار و پروت اینه ک کنار هم بدون مخفیگاهم میتونن باشن حالا شما اگ دستت بازه کنده ابنوس بزار خودشون بین اون قایم میشن اگ هم ن ک چنتا سنگ هم شاید کارو راه بندازه

۱۵ آذر, ۱۳۹۷
۱۲:۰۳ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2769sp_Permalink sp_Print

سلام  

مخفیگاه یک بحث هست و فضای شنا کردن هم یک بحث جداگانه برای تگزاس و پروت مخفیگاه کافی داشته باشید خوبه اما اسکارها علاوه بر مخفیگاه به فضای باز برای شنا کردن هم نیاز دارن چون اسکار قرار نیست داخل مخفیگاه مخفی بشه و بیرون نیاد بلکه قلمرو نیاز داره و در اونجا حسابی چرخ میزنه و شنا میکنه. birddone

۱۵ آذر, ۱۳۹۷
۳:۰۸ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
۳ آذر, ۱۳۹۷
2770sp_Permalink sp_Print

سلام

یه سوال درباره پولی دارم

پولی باید حتما بزرگ بزرگ بشه که بیرون آب بتونه دووم بیاره(فقط برای ۱۰ دقیقه میخامش) یا توسایز کوچیک هم می تونه

سایز کوچی منظورم در حد ۳ بند هست

۱۶ آذر, ۱۳۹۷
۲:۵۴ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2771sp_Permalink sp_Print

سلام  

همون سایز بزرگ هم قرار نیست حتما ۱۰ دقیقه بیرون از آب دوام بیاره بلکه بستگی به شرایط خود ماهی داره در این مدت باید بدنش خیس بمونه و خود ماهی مورد نظر بتونه مقاومت کنه ممکنه یک پولی بزرگ بتونه مقاومت کنه و یکی هم سایز اون نتونه مقاومت کنه و تلف بشه. اما پولی سایز کوچک حتما در ۱۰ دقیقه بیرون از آب تلف میشه. 

اگر فقط برای ده دقیقه میخواهید خب اون رو داخل ظرفی از آب  البته در بسته نگهداری کنید فقط مراقب کمبود اکسیژن هم باشید. birddone

amiresmaili
۱۹ آذر, ۱۳۹۷
۱۱:۲۸ ب٫ظ
am_ete
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 83
۲۹ آبان, ۱۳۹۷

درود

دوستان بین این ترکیبها ، کدومش درسته؟خودم نظرم روی چهارمی هست چون خیلی هزینه نداره لااقل نسبت به اولی وتانک آرومی باید بشه

۱) فرانتوزا یکعدد + دبوسی بالغ(دارای خط سفید) یکعدد + موری یا تروفئوس ( بدنش کلا مشکی بود ولی یه کمان نارنجی حدود آبشش داشت منتهی  فرم کله ش شبیه موری هم بود ) یکعدد + مپانگا یکعدد + سورم گورخری یکعدد البته قطر بدنش ۷-۶سانته! + بورلی  

۲) فرانتوزا یکعدد + مپانگا یک یادوعدد + بورلی دوعدد

۳) فرانتوزا یکعدد تقریباهم اندازه پروکسیموس + بورلی سایزکوچک (درحد یک تادوبند) به تعداد سه یاچهارعدد  + پروکسیموس ۸-۷سانتی یک یادوعدد

۴) پروکسیموس ۸-۷سانتی یک یادوعدد + فرانتوزا هم اندازه پروکسیموس، یکعدد(خیلی گرون شده) + بورلی سایز کوچک(درحد یک تادوبند) به تعداد سه یاچهارعدد + گورامی پلنگی یا برگ درختی کوچک ( درحد یکی دوبند ) دوعدد

درمورد بورلی درتاپیک معرفیش نوشته شده بود که بجز درزمان تولیدمثل، صلح طلب هست ، آیا صلح طلبه واقعا؟!!! مخصوصا برای قرارگرفتن کنارفرانتوزا؟

تانک ۷۰لیتری با ابعاد ۶۰طول*۳۰عرض*۴۰ارتفاع 

فعلا هم فقط دوتازه کوزه سفالی وپلی استری دارم داخل تانک؛

افسرده شدم هم سیچلایدخاص چیزی پیدانمیشه اینایی هم که تکی دیدم،گرون بودن !!! ( سورم گورخری که میگفت صیدشده هستن نه پرورشی ۵۰تومن، موری۲۰۰تومن،دبوسی بالغ ۷۵تومن ، تروفئوسی که گفتم کمان نارنجی داشت۱۳۰تومن ، فرانتوزا هم فقط یجاپیداکردم که ۵سایزداشت ازش که از۱۵۰شروع میشد قیمتاش!!!! ) 

وهمچنین آیا میتونم برای لجن خوار،هزینه نکنم ونخرمش؟! احساس میکنم مخصوصا بااین قیمتها هزینه اضافی باشه

اینم عکس گورامی ومشاهده سایز ( البته توعکس بنظرمیرسه هم اندازه گلدفیش ها باشه ولی کوچیکتره خیلی)

Image Enlarger

۲۱ آذر, ۱۳۹۷
۷:۰۵ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
۳ آذر, ۱۳۹۷
2773sp_Permalink sp_Print

سلام

من مدتیه که دلم میخاد ترکیب آکو عوض کنم و تک گونه کنمش        حالا دو تا گزینه دارم 

گلدفیش(فعلا اینجا واردش نمیکنم)

آروانا سیلور (اینو وارد می‌کنم)

سایز آک من ۶۰ در ۴۰ هست با ارتفاع ۶۰ میخاستم ببینم طول آک من کفایت آروانا سیلور رو میده؟

ارتفاعش طوری نیس این ماهی اصلا توش به چشم نیاد و مثل تانک خالی خودشو نشون بده؟(آخه آروانا ۹۰ درصد مواقع رو سطح آبه)

واینکه قیمت خودشو که نمیدونم قیمت غذاش گرون نیس؟

اصلا غذای خاصی داره یا همون توپی کوچولو هارو میخوره؟

چه ماهی با اون سازگاری داره ؟

و در آخر چقدر آبو کثیف می کنه؟

۲۱ آذر, ۱۳۹۷
۱۰:۱۲ ب٫ظ
amiresmaili
تهران
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 88
۲۷ بهمن, ۱۳۹۶
2774sp_Permalink sp_Print

سلام دوست عزیز blink

اروانا باید بصورت تکی نگهداری بشه و در تانک اون حداقل المکان از وسایل تضعینی مثل گیاه مصنوعی وسنگ و صخره استفاده نشه چون میتونه به خودش اسیب بزنه و اکواریومتون حتما باید درپوش داشته باشه تواین حجمی که شما گفتید میشه برای یک مدت کوتاهی  ازش نگهداری کنید ولی وقتی ماهیتون سایزش بزرگ تر شد باید جاشو عوض کنید بنظر من تو این حجم نگهداری نکنید چون ماهی با ارزشیه برای اروانا حداقل اکواریومی با طول ۱۵۰ مناسبه تا هم شاداب تر باشه و رشد سوز نشه و اینکه غدای خاصی نداره شما  از انواع غذاهای شرکتی که بصورت گرانول و استیک هستن و همچنین از غذای دست ساز که طرز تهیه اش داخل تالار هست و میگو خشک و ماهی کلیکا میتونیداستفاده کنید و در هفته تنوع غذایی داشته باشید کثیفیه زیادی که نداره و مثل بقیه ماهیان هر دو هفته باید ۳۰% سیفون داشته باشید .

موفق باشیدbye

نمیتونی به عقب برگردی و مبدا رو تغییر بدی؛

ولی میتونی از جایی که هستی  شروع کنی و اخرشو تغییر بدی...!

۲۲ آذر, ۱۳۹۷
۱۲:۵۵ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
۳ آذر, ۱۳۹۷
2775sp_Permalink sp_Print

amiresmaili گفته
سلام دوست عزیز blink

اروانا باید بصورت تکی نگهداری بشه و در تانک اون حداقل المکان از وسایل تضعینی مثل گیاه مصنوعی وسنگ و صخره استفاده نشه چون میتونه به خودش اسیب بزنه و اکواریومتون حتما باید درپوش داشته باشه تواین حجمی که شما گفتید میشه برای یک مدت کوتاهی  ازش نگهداری کنید ولی وقتی ماهیتون سایزش بزرگ تر شد باید جاشو عوض کنید بنظر من تو این حجم نگهداری نکنید چون ماهی با ارزشیه برای اروانا حداقل اکواریومی با طول ۱۵۰ مناسبه تا هم شاداب تر باشه و رشد سوز نشه و اینکه غدای خاصی نداره شما  از انواع غذاهای شرکتی که بصورت گرانول و استیک هستن و همچنین از غذای دست ساز که طرز تهیه اش داخل تالار هست و میگو خشک و ماهی کلیکا میتونیداستفاده کنید و در هفته تنوع غذایی داشته باشید کثیفیه زیادی که نداره و مثل بقیه ماهیان هر دو هفته باید ۳۰% سیفون داشته باشید .

موفق باشیدbye  

مگه میشه؟

حتی ماهیایی مثل آرپایما  گار  پولی‌پتروس   ردتیل و سرماری هم بایه ماهیایی سازگارن آروانا که نسبت به اینا آروم تره

۲۲ آذر, ۱۳۹۷
۱:۰۳ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
۳ آذر, ۱۳۹۷
2776sp_Permalink sp_Print

سلام

میگم جریان چیه من هروقت توی تاپیکای سازگاری پست میزارم اینقد زود جواب داده میشه                 ولی توی تاپیک قیمت ها حدود یه هفته هست که یه سوال پرسیدم حتی کسی نگاشم نکردهwoooooowwoooooow

در کل بین تاپیکا اختلاف طبقاتی وجود دارهhahaha2 و یکی رو خیلی زود جواب میدن یکی رو خیلی دیر

جریان چیه؟

۲۲ آذر, ۱۳۹۷
۳:۱۸ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3111
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
2777sp_Permalink sp_Print

am_ete گفته
درود

دوستان بین این ترکیبها ، کدومش درسته؟خودم نظرم روی چهارمی هست چون خیلی هزینه نداره لااقل نسبت به اولی وتانک آرومی باید بشه

۱) فرانتوزا یکعدد + دبوسی بالغ(دارای خط سفید) یکعدد + موری یا تروفئوس ( بدنش کلا مشکی بود ولی یه کمان نارنجی حدود آبشش داشت منتهی  فرم کله ش شبیه موری هم بود ) یکعدد + مپانگا یکعدد + سورم گورخری یکعدد البته قطر بدنش ۷-۶سانته! + بورلی  

۲) فرانتوزا یکعدد + مپانگا یک یادوعدد + بورلی دوعدد

۳) فرانتوزا یکعدد تقریباهم اندازه پروکسیموس + بورلی سایزکوچک (درحد یک تادوبند) به تعداد سه یاچهارعدد  + پروکسیموس ۸-۷سانتی یک یادوعدد

۴) پروکسیموس ۸-۷سانتی یک یادوعدد + فرانتوزا هم اندازه پروکسیموس، یکعدد(خیلی گرون شده) + بورلی سایز کوچک(درحد یک تادوبند) به تعداد سه یاچهارعدد + گورامی پلنگی یا برگ درختی کوچک ( درحد یکی دوبند ) دوعدد

درمورد بورلی درتاپیک معرفیش نوشته شده بود که بجز درزمان تولیدمثل، صلح طلب هست ، آیا صلح طلبه واقعا؟!!! مخصوصا برای قرارگرفتن کنارفرانتوزا؟

تانک ۷۰لیتری با ابعاد ۶۰طول*۳۰عرض*۴۰ارتفاع 

فعلا هم فقط دوتازه کوزه سفالی وپلی استری دارم داخل تانک؛

افسرده شدم هم سیچلایدخاص چیزی پیدانمیشه اینایی هم که تکی دیدم،گرون بودن !!! ( سورم گورخری که میگفت صیدشده هستن نه پرورشی ۵۰تومن، موری۲۰۰تومن،دبوسی بالغ ۷۵تومن ، تروفئوسی که گفتم کمان نارنجی داشت۱۳۰تومن ، فرانتوزا هم فقط یجاپیداکردم که ۵سایزداشت ازش که از۱۵۰شروع میشد قیمتاش!!!! ) 

وهمچنین آیا میتونم برای لجن خوار،هزینه نکنم ونخرمش؟! احساس میکنم مخصوصا بااین قیمتها هزینه اضافی باشه

اینم عکس گورامی ومشاهده سایز ( البته توعکس بنظرمیرسه هم اندازه گلدفیش ها باشه ولی کوچیکتره خیلی)

Image Enlarger

سلام

دوست عزیز تانک شما برای نگهداری با این تعداد از ماهی های گوشتخاور کوچیک هست و بهتره مثلا یک جفت یا نهایتا دو جفت از ماهی هارو نگهداری بکنین مثلا یک جفت دوبوسی و یک جفت موری(هر دو کوچیک)بعد اکواریوم رو از دکور مخصوصا صخره پرکنید که زیبا تر بشه فرانتوزا هم بهتره یه دونه نباشه به نظر من به محض این هم که دیدید دارن کتک کاری میکنن اونهارو عوض یا جدا کنین

پروکسیموس هم همینطور 

بورلی هم که نمیشه با گیاهخوار ها نگهداری کرد

ولی برای گیاهخوار ها کمی دستتون باز تر هست و میتونین ماهی های بیشتری انتخاب کنین

توی این وضعیت هم ماهی معمولی هم کم شده چه برسه به سیچلاید خاص

باز منتظر نظر سایر دوستان هم باشین

کاربران زیر از حسنHTB برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

amiresmaili
۲۲ آذر, ۱۳۹۷
۳:۴۱ ب٫ظ
amiresmaili
تهران
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 88
۲۷ بهمن, ۱۳۹۶

Mahdiiiiiiii گفته
سلام

میگم جریان چیه من هروقت توی تاپیکای سازگاری پست میزارم اینقد زود جواب داده میشه                 ولی توی تاپیک قیمت ها حدود یه هفته هست که یه سوال پرسیدم حتی کسی نگاشم نکردهwoooooowwoooooow

در کل بین تاپیکا اختلاف طبقاتی وجود دارهhahaha2 و یکی رو خیلی زود جواب میدن یکی رو خیلی دیر

جریان چیه؟  

سلام ودرود blink

گفتم جواب بدم تا اختلاف طبقاتی زیادتر بشه funو اینکه دوست عزیز خیرنمیشه اروانا رو با اون ماهی ها نگهداری کرد اولا پولی که توسط اروانا خورده میشه همچنین اروانا توسط سرماری دوما ردتیل چون ماهی شبکاره میتونه شبا اروانارو اذیت بکنه و باعث استرسش بشه نهایتا شما با اروانا میتونید ماهیای ارومی مثل پروکسیموس وفرانتوزا و سورم نگهداری کنید ولی باز تاکید میکنم تکی خیلی بهتره.

موفق باشید

نمیتونی به عقب برگردی و مبدا رو تغییر بدی؛

ولی میتونی از جایی که هستی  شروع کنی و اخرشو تغییر بدی...!

۲۲ آذر, ۱۳۹۷
۵:۰۸ ب٫ظ
.Mahdi
بوشهر

کاربر نمونه
Members
۳ آذر, ۱۳۹۷
2779sp_Permalink sp_Print

amiresmaili گفته

Mahdiiiiiiii گفته
سلام

جریان چیه؟  

سلام ودرود blink

گفتم جواب بدم تا اختلاف طبقاتی زیادتر بشه funو اینکه دوست عزیز خیرنمیشه اروانا رو با اون ماهی ها نگهداری کرد اولا پولی که توسط اروانا خورده میشه همچنین اروانا توسط سرماری دوما ردتیل چون ماهی شبکاره میتونه شبا اروانارو اذیت بکنه و باعث استرسش بشه نهایتا شما با اروانا میتونید ماهیای ارومی مثل پروکسیموس وفرانتوزا و سورم نگهداری کنید ولی باز تاکید میکنم تکی خیلی بهتره.

موفق باشید  

افزایش اختلاف طبقاتیwoooooowwoooooowwoooooowتو یه فرد ستم کار هستی ستم کااااااااااااااااااااااااار

در ضمن پنظور منو نگرفتی منظورم اینه که هر کدوم از این ماهیا(آرپایما ،سرماری ،گار و...) با یه ماهی سازگاری دارن

خب آروانا که از اینا آروم تره پس اون هم با یه ماهی سازگاره  حتما 

البته در کل جواب سوالمو گرفتم

موفق باشیdone

کاربران زیر از .Mahdi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

amiresmaili
۲۲ آذر, ۱۳۹۷
۱۰:۵۴ ب٫ظ
am_ete
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 83
۲۹ آبان, ۱۳۹۷

حسنHTB گفته بورلی هم که نمیشه با گیاهخوار ها نگهداری کردتوی این وضعیت هم ماهی معمولی هم کم شده چه برسه به سیچلاید خاص

درود والا من بورلی رو لحاظ میکردم بین کاندیداهای ماهی بخاطراین بود که درتاپیک معرفیش نوشته شده بجزدرمواقع تولیدمثل،صلح طلب هست! وبخاطر رنگش گفتم کنارفرانتوزا وپرکسیموس هم باشه ولی وقتی تو مغازه ها دیدمش مخصوصا بالغشو،بهش نمیخوردصلح طلب باشه!هرچندشاید به خشنی ماکرو وغیره نباشه

دبوسی کوچک هیچ جاندیدم ولی دیماسونی بود،منتهی چون تانکم رو نمیخوام با کوزه وازاینجور مخفیگاه ها زیاد شلوغ کنم چون باتوجه به ابعادکف تانک که۶۰در۳۰هست،بعداً مشکل سیفون پیدامیکنم لذا دنبال ماهی گوشتخوار آروم هستم مثل فرانتوزا ، پرکسیموس و...

فقط یجا سیچلاید کانتوس وسیچلاید کالووس پیداکردم بعنوان سیچلایدکمیاب که البته نخریدم چون سایزشون یک بندی بودباقیمت۶۰هزارتومن واینکه دیدم آبشش چندتاشون مشکل داشت گویا وترسیدم مریض باشن وزود بمیرن

Image Enlarger

https://www.onlypet.ir/forum/aquarium-forum-one/%D8%B3%DB%8C%DA%86%DB%8C%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AFalto-calvus/

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: agh feri, ....seyed
235 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه: ....seyed
6 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3749

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111