گرین ترور

گرین ترور جزو سیکلیدهای آمریکای جنوبی محسوب شده که رنگ امیزی نسبتا زیبایی دارد. گرین ترور را برخی از فروشندگان گرین تیلور یا تیلور سبز نیز میخوانند. نگهداری انها بسیار اسان بوده و در شرایط معمولی هم به خوبی رشد میکنند. این ماهی همه چیز خوار بوده و بهتر است در رژیم غذایی انها از غذای زنده هم استفاده شود. غذاهای هورمنی رنگی و زنده  تاثیر بسزایی روی رنگ گرین ترور دارد.

 

اطلاعات کامل در ادامه متن

ماهی گرین ترور

نام علمی: Andinoacara rivulatus

نام رایج: گرین ترور، گرین تیلور، تیلور

خانواده:سیکلیده (سیچلایدها)

زیستگاه: امریکای جنوبی

دمای مناسب نگهداری: ۲۲ الی ۲۶

پ-هاش: ۷ الی ۸

طول عمر: ۸ الی ۱۰ سال

ماهی گرین تیلور

شناخت: گرین ترور بومی جنوب آمریکا و کشورهای پرو و اکوادور میباشد این ماهی در ایران گرین ترور و گاهی اشتباها توسط بعضی فروشندگان به گرین تیلور نیز معروف است و دارای رنگی بسیار زیبا میباشد. این ماهی همانند بعضی از سیچلاید ها پرخاشگر است و مناسب تانک های اجتماعی نیست. این ماهی گاها با اکارا اشتباه گرفته میشود که شاید بیشتر برای تازه کارها این اتفاق رخ دهد.

گرین ترور

نگهداری: معمولا این ماهیان را بصورت گروهاهی ۶ تا ۷ تاپی در آکواریوم نگهداری میکنند. دکورهای صخره ای به گیاهی برای اکواریوم گرین ترورها ارجعیت دارد چرا که این ماهیان دکورهای صخره ای را بسیار دوست دارند و در کنار انها لذت میبرند و همچنین استفاده نکردن از گیاه طبیعی به این دلیل است که گرین ترورها انها را از بین میبرند. همانطور که قبلا اشاره شد این ماهیان مناسب تانک های اجتماعی نیستند و بهتر است به صورت تک گونه در یک اکواریوم بزرگ نگهداری شوند، در صورت تمایل به نگهداری انها در یک تانک دسته جمعی گونه های امریکایی و مرتبط با زیستگاه این ماهی در اولویت هستند و در این صورت فضا و دکور فراوان در همزیستی و نگهداری بدون دردسر انها نیز حیاتی خواهد بود. 

گرین ترور

تغذیه: میگو، ماهی زنده طعمه، دل گوساله یا گاو، مواد سرشار از پروتئین و حتی غذاهای اماده و تجاری را میپسندند

تشخیص جنسیت :گرین ترور نر در هنگام بلوغ دارای برامدگی زیبا بر روی سر خودش است. در صورتی که ماهی ماده دارای سری معمولی است و ماهی نر معمولا درشت هیکلتر و بزرگتر از ماهی ماده میباشد. مانند اسکار و بعضی از سیکلیدهای دیگر در هنگام تخمریزی میتوان اندام تناسلی “ر” شکل نرها و “ع” شکل ماده ها را مشاهده کرد در ماهیان نر دارای رگچه های معمولا آبی رنگ ودر باله زیرین از تنه تا کمی به طرف پائین باله ها دارای رنگ آبی هستند ولی ماده های دارای رنگ سبز و سبز زیتونی برای رگچه ها و باله زیرین قسمت حاشیه چسبیده به بدن هستند نرها اصولا دارای رنگی تندتر میباشند

گرین تیلور

تکثیر:مانند اسکار و اکثر سیکلیدها عادت به تخمگذاری بر روی سطوح صاف را دارند و والدینی بسیار خوب برای تخم ها و بچه های خود هستند و از بچه ها و تخم های خود بشدت مراقبت میکنند پس در هنگام تخمریزی و مراقبت از بچه هایشان نباید ماهی دیگری جز پدر و مادر گرین ترور در تانک باشند و باید استرس را از آنان دور کرد و شرایط مناسبی یرای آنها پدید آورد. نکته منفی که میتوان در تکثیر این گونه یاداور شد جفتیابی انها میباشد که در صورتی که نر ماده را نپسندد به احتمال قوی ان را خواهد کشت که در جفت انداختن تکی (فقط نر و ماده) در یک تانک باید دقت کافی را در این مورد داشت

این مطلب را به اشتراک بگذارید
لینک کوتاه نوشته


1,085 دیدگاه در “گرین ترور

 1. Erfantk1

  سلام
  یه سوال ، گرین ترور ها وقتی جفت شدن رنگشون مثل فلاور افت میکنه یا مثل جواهری خوش رنگ تر میشن؟؟
  ممنون

  پاسخ
  1. مجتبی

   سلام
   بنده تغییر خاصی ندیدم فقط اگر شرایط نگهداری خوب باشه کمی خوش رنگ تر و براق تر میشن حالا اگر برعکس شرایط نگهداری خوب نباشه طبیعیه که کم رنگ و رنگ پریده بشن اما چندین مرتبه گرین ترور های بنده تخم ریزی کردن خیلی تغییر محسوسی در رنگ اونها دیده نشد فط باید مراقب باشدی تا بین جفت ها درگیری شدید پیش نیاد و یکی کشته نشه. اون گرین ترورهایی که بنده داشتم چندین مرتبه تخم ریزی کردن و خیلی راحت به اتفاق هم تخم ها رو نوش جان میکردن و بنده هم جایی نداشتم که جداشون کنم .
   ولی خب گاهی اوقات به شدت درگیر میشدن که در همین درگیری ها ماده تلف شد.

   پاسخ
 2. علی

  باو اینا همش چرته.شما که هر ماهی رو میگید تند خو و وحشی…دقیقا من گورخری و اوراتوس و گرین ترور و بلو الکتریک رو با هم تو یک اکواریوم ۴۰ لیتری انداختم..هیچ مشکلی هم ندارن با هم بعد ۲ ماه…..فقط گورخری یکم دنبال یکی از افریقایی ها میکنه بعضی وقتا.همشونم سالم و سلامتن.انقدر مردم رو نترسونید

  پاسخ
  1. مجتبی

   سلام
   ما بهترین شرایط رو طبق زیستگاه طبیعی ماهی ها توصیه میکنیم مثلا همین ترکیب که شما فرمودین واقعا در تانک ۴۰ لیتری فاجعه هست ضمنا اینکه یک ماه و یا حداکثر دو ماه این ماهی ها رو داشته باشید بله ممکنه با هم کنار بیان مثلا هنوز جا نیوفتادن و یا کوچک هستند و بالغ نشدن ولی همین ماهی ها اماده تولید مثل بشن در این آک و این ترکیب قابل نگهداری نستند و حتما تلفات میدین.
   شما همین ماهی ها رو پنج ماه در کنار هم نگهداری کن اگر شد بعد بیا بگو این حرفها چرته ما هم قبول میکنیم چرت میگیم هیچی نباشه بیشتر از سن شما بنده آکواریوم و ماهی داشتم نزدیک سی ساله تو کار ماهی هستم پس حتما دیگه دارم چرت میگم ؟؟؟!!!! دم شما گرم راهنماییمون کردین ممنون.

   پاسخ
   1. Saghari

    👍👍👍👍👍👍👍👍Like👍👍❤❤❤❤❤❤❤

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاسخ دهید یا دیدگاه بگذارید!

معادله امنیتی (تشخیص انسان از روبات) !