از 0 تا 100 آکواریوم moein poti | صفحه 2 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_Related موضوعات مرتبط sp_TopicIcon
از 0 تا 100 آکواریوم moein poti
۱۶ آذر, ۱۳۹۶
۲:۵۹ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
sp_UserOfflineSmall افلاین

سلام  

مبارکتون باشه .

به نظر بنده پمپ شارژی نیازی ندارید مگر اینکه ماهی های خیلی حساس و گرون قیمت داشته باشید مثلا اگر سفره ماهی و یا دیسکس داشته باشید بله پمپ شارژی هم بخرید ولی برای بقیه زیاد مهم نیست هرچند اگر تراکم ماهی بالا باشه و برق هم قطع بشه تلفات میدین ولیکن معمولا برای ماهی های معمولی هزینه زیادی هست باز دیگه هرچی نظر خودتون باشه. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti
۱۷ آذر, ۱۳۹۶
۱۰:۱۵ ق٫ظ
amin.f
اسفراین

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 193
۳۰ شهریور, ۱۳۹۶

سلام

خوشم میاد اصولی و حساب شده داری کار میکنی.

بنظر من هم یک بخاری ۳۰۰ وات بهتر از دوتا بخاری ۱۵۰ وات عمل میکنه.

پمپ هوا هم نیازی نیست شارژی باشه.

موفق باشی

کاربران زیر از amin.f برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti

بدون جنگیدن هرگز تسلیم نشو 

۱۷ آذر, ۱۳۹۶
۲:۳۱ ب٫ظ
mehrankhan
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 41
۸ آذر, ۱۳۹۶

سلام اقا معین خیلی فنی کار کردی خوشم اومد

منم دارم پروژم که فعلا درحد طرح و ازمون و 

خطاست با دوستان جاو میبریم 

میخوایتم ببپرسم هزینه جوشماری وخرید قوطی پروفیل چقدر شد در کل سرهم کردنش ممنون 

کاربران زیر از mehrankhan برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti

هیچ چیزی دست نیافتنی نیست 

۱۷ آذر, ۱۳۹۶
۴:۳۹ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1382
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

amin.f گفته
سلام

خوشم میاد اصولی و حساب شده داری کار میکنی.

بنظر من هم یک بخاری ۳۰۰ وات بهتر از دوتا بخاری ۱۵۰ وات عمل میکنه.

پمپ هوا هم نیازی نیست شارژی باشه.

موفق باشی  

سلام عرض می کنم

شما لطف دارید 

منم همین کارو کردم یه ۵۰۰W خریدم 

پمپ هم که فعلا محصول باب دلم رو پیدا نکردم فعلا هم نمی تونم خرید کنم به خاطر طراحی بالای آکواریوم

سپاس از شما

i-love-you

mehrankhan گفته
سلام اقا معین خیلی فنی کار کردی خوشم اومد

منم دارم پروژم که فعلا درحد طرح و ازمون و 

خطاست با دوستان جاو میبریم 

میخوایتم ببپرسم هزینه جوشماری وخرید قوطی پروفیل چقدر شد در کل سرهم کردنش ممنون   

سلام عرض شد

قابل شما رو نداره

ایشالا یه کار تمیز دربیاد و ما هم استفاده کنیم از جلوه زیباش

والا قوطی ۶*۴ گرفتم که البته می شد با ۲*۲ هم در آورد ولی من جهت اطمینان بیشتر سایز بزرگ تر رو گرفتم 

۱۳ متر شد اگه اشتباه نکنم ۴۰ کیلو وزن که قیمتش شد ۱۶۹ تومان با برش و جوشکاری و رنگ رو خودم انجام دادم ولی پرسیدم گفتن بیشتر از ۸۰ تومان هزینه میشه 

بازم امری بود درخدمتم 

موفق و موید باشید

i-love-you

کاربران زیر از moein poti برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

amin.f

تصمیمات خوب از تجربه های خوب میاد؛

وتجربه های خوب از تصمیمات بد!!!

((از 0 تا 100 آکواریوم من))

((کانال چند رسانه ایی من))

۱۷ آذر, ۱۳۹۶
۶:۳۲ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

سلام خدمت دوستان 

امروز کار سیم کشی برا لامپ پایین رو انجام دادم با مخلفاتش !!!

یه سری اقلام رو خریداری کردم 

چهار متر سیم دورشته ایی افشان 

سه تا کلید قطع کن 

یک عدد حبابی

سه عدد هم دوشاخه

خب این سیم کشی و نصب حبابی برای آک های تکثیر و قرنطینه و دپو شدنه 

قبلا خیلی از این مهتابی های ضد آب خریداری می کردم خیلی با مرام بودن دو ماه کار می کردن بعدش دیگه شروع می کردن به ادا دراوردن و یه نکته بد دیگه هم داشتن که قطع کن نداشتن برا این که کار نکنن باید از دوشاخه در می آوردی که یه کار اعصاب خرد کن بود برای هرروز اونم نه یکی حد اقل ۲تا بودن 

برای آک های زیر که دیگه تنوع رنگ لازم نیست پس از یه لامپ smd سفید استفاده میکنم که هم عمر فوق العاده بالایی دارن هم قیمت به صرفه ایی دارن الانم دیگه لامپ های smd آکواریوم با اشکال مختلف و قیمت های فضایی در دسترس هست 

برای آک اصلی هم از همین روش استفاده می کنم و نصب می کنم به تاج آکواریوم از رنگ سفید و قرمز استفاده می کنم با نسبت ۲ به یک ( دوتا لامپ سفید و یک عدد لامپ قرمز) که در کل یه رنگ ملایم سفید و صورتی بهم می ده که برا رشد گیاه هم مناسبه ( اگه دوستان نظری دارن ممنون میشم بابت رنگ لامپ ها ) و در کل قیمت فوق العاده ارزون تر و به صرفه تری در میاد 

طبق معمول این هم عکس ها 

Image Enlarger

این ها قطع کن های لامپ هستن که برای راحتی کار و دیگه باز و بسته نکردن مکرر درب آک و کشیدن پریز روی بدنه بیرونی آک استفاده کردم

Image Enlarger

همون طور که می بینید سیم از داخل آک اومده روی بدنه بیرونی و کناری آک نیشسته و دوباره سیم رفته داخل که وصل شه به پریز برق

Image Enlarger

داخل این تصویر واضح تر کار معلومه که سیم از داخل اومده وصل شده به قطع کن ودوباره برگشته داخل این فاصله بیشتری که بیشتری از پلی کربن برش دادم برای قرار گرفتن کلید های بعدی هست که می خوام کنار این برای آک اصلی استفاده کنم قطعا بعد از قرار گرفتن کل کلید ها بسار مرتب تر از این خواد شد و پایین هم کلا کیپ میشه درضمن برای امنیت بیشتر کل کلید برو با چسب سیلیکون آب بندی کردم

Image Enlarger

این هم دقیقا نمای پشت کلید از داخل هست که یک سیم کوتاه اومده به چند راهی وصل شده این طور برای هر لامپ یک کلید جدا گونه داریم که قطعا آزادی بیشتری داریم 

Image Enlarger

این هم لامپ و حبابی که سیم دقیقا از زیر پروفیل با بست کمربندی هدایت شده به کنار چند راهی و از اون به بیرون و وصل به پریز و بازگشت به داخل ونهایتا پریزو چند راهی و روشن شدن!!!

فقط یک نکته رو یادم رفت که این لامپ فقط جهت تست بود و بعدا برای یک لامپ smd مناسب تهیه می کنم

Image Enlarger

اینم مرحله پایانی لامپم ۳۲W کم مصرف هست

تشکر بابت وقت ارزشمند شما عزیزان 

خوشحال میشم نظراتتون رو داشته باشم 

با تشکر

i-love-you

مجتبی, Ali.MK, amin.f, ashourimahdi, amiresmaili, محمد مهدی

۱۹ آذر, ۱۳۹۶
۰:۰۴ ق٫ظ
amin.f
اسفراین

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 193
۳۰ شهریور, ۱۳۹۶

سلام

دیگه با این ظریف کاری هایی که شما کردی حرفی واسه گفتن نمیمونه.

دمت گرم

موفق باشین

کاربران زیر از amin.f برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti

بدون جنگیدن هرگز تسلیم نشو 

۲۳ آذر, ۱۳۹۶
۲:۵۲ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

سلام خدمت دوستان

یه سری اقلام مورد نیاز رو خریداری کردم (هفته قبل) البته قصد خیرید به این زودی رو نداشتم اما شایعاتی بود... بگذریم خلاصه این وسابل رو فعلا تهیه کردم تا ببینیم دیگه چی نیاز می شه

Image Enlarger

دوتا پاورهد خریدم ۳۹۹۰ سوبو به قیمت هر کدوم ۳۶.۰۰۰T قدرت اسمیش ۲۸۰۰L.H و هدش هم ۲ متر که اصلا نیازی به هدش نیست چون به احتمال زیاد دوتا مخزن تاپ فیلتر بسازم و بزارم بالای آکواریوم که نهایت هد مورد نیاز ۳۰cm باشه بنابراین قدرت بیشتری داره

Image Enlarger

دوتا هم بخاری سوبو خریدم یه ۵۰۰w به قیمت ۳۰.۰۰۰T و یک عدد ۲۰۰w به قیمت ۱۳.۰۰۰T که نوع ۵۰۰ جنس بهتر و محافظ داره رو برای آک اصلی مورد استفاده قرار می دم 

و ۲۰۰ هم برای مخزن دپو در نظر گرفتم 

حالا یه سوال از دوستان دارم که نظرشون رو در مورد این که دوتا تاپ فیلتر که باشیشه و سایز مناسب میسازم کفایت می کنه که داخلش هم از مدیای با کیفیت استفاده شه یا قید مخزن دپو رو بزنم و یه سامپ ۱۸۰لیتری براش دارست کنم

من نظر خودم رو دوتا تاپ فیلتر هست که با این پمپ ها گردش فوق العاده خوبی ایجاد می کنن و این که همیشه داخل مخزن دپو آب تازه و دکلره دارم که دستم بازه همیشه میتونم سیفون بزنم و چون کف تانک شن نمی ریزم خیلی ساده تر هم میشه

سپاس از دوستان

i-love-you

S@J@D

۲۴ آذر, ۱۳۹۶
۱۰:۲۴ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام  

اگر برای یک تانک میخواهید استفاده کنید بهتره از یک تاپ فیلتر استفاده کنید و نه دو تا تاپ فیلتر هم زمان شما یک تاپ فیلتر با واتر پمپ مناسب داشته باشید و از مدیای با کیفیت و مرغوب استفاده کنید خیلی بهتر از این هست که از دو تا فیلتر استفاده کنید.

ضمنا صدای فیلترها - هزینه برق - هزینه مدیا و هزار و یک مورد دیگه از جمله تلاطم آب هست که بهتره یک نوع فیلتر استفاده کنید. باور کنید اگر مدیای درجه یک استفاده کنید حتی اگر قدرت واتر پمپ هم یه خورده کم باشه مشکلی پیش نمیاد و جواب میده مگر اینکه واتر پمپ خیلی ضعیف باشه.birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti, amin.f, amiresmaili
۲۸ آذر, ۱۳۹۶
۵:۳۲ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

مجتبی گفته
سلام  

اگر برای یک تانک میخواهید استفاده کنید بهتره از یک تاپ فیلتر استفاده کنید و نه دو تا تاپ فیلتر هم زمان شما یک تاپ فیلتر با واتر پمپ مناسب داشته باشید و از مدیای با کیفیت و مرغوب استفاده کنید خیلی بهتر از این هست که از دو تا فیلتر استفاده کنید.

ضمنا صدای فیلترها - هزینه برق - هزینه مدیا و هزار و یک مورد دیگه از جمله تلاطم آب هست که بهتره یک نوع فیلتر استفاده کنید. باور کنید اگر مدیای درجه یک استفاده کنید حتی اگر قدرت واتر پمپ هم یه خورده کم باشه مشکلی پیش نمیاد و جواب میده مگر اینکه واتر پمپ خیلی ضعیف باشه.birddone  

سلام

حالا دوتا پاورهد گرفتم ولی دارم یه شیر می سازم براش که قابلیت کنترول فشار آب و دبی آب رو میده و این می تونه با تناسب از دوطرف آکواریوم به یک اندازه کشش ایجاد کنه حالات دوتا سامپ کوچیک درمیارم بالای آک و حتما از سرامیک های شرکت سیچه استفاده میکنم اینطوری سطح زیر کشت باکتری بیشتری هم دارم 

فیلتر که داخل آبه و صدا نداره بنده خدا بیرونم صداش نمیاد فکر تلاطم آبم هستم حتما یه ایده خوب براش اجرا می کنم

i-love-you

S@J@D

۲۸ آذر, ۱۳۹۶
۷:۱۱ ب٫ظ
ashourimahdi
تهران

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 226
۲۵ اسفند, ۱۳۹۵

اقا معین از سلیقه ات خیلی خوشم اومد خوبه که اصولی کار میکنی معلومه مرد فنی هستی handlingبازم منتظر عکس های بعدی هستم

امید وارم بعد از تمام شدن کارای آکت از دیدنش لذت ببری و هیچ وقت سیر نشی.flowerflower

کسی که خود را رهبر مردم قرار داد باید پیش از آن که به تعلیم دیگران بپردازد ، خود را بسازد و پیش از اینکه به گفتار تربیت کند ، با کردار تعلیم دهد. زیرا آن کس که خود را تعلیم دهد و ادب کند سزاوارتر به تعظیم است از آن که دیگری را تعلیم دهد و ادب بیاموزد.

((امام علی «ع»))

۲۸ آذر, ۱۳۹۶
۹:۳۷ ب٫ظ
Saghari
مشهد

کاربر نمونه
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 910
۱۳ مهر, ۱۳۹۶

moein poti گفته

سلام

حالا دوتا پاورهد گرفتم ولی دارم یه شیر می سازم براش که قابلیت کنترول فشار آب و دبی آب رو میده و این می تونه با تناسب از دوطرف آکواریوم به یک اندازه کشش ایجاد کنه حالات دوتا سامپ کوچیک درمیارم بالای آک و حتما از سرامیک های شرکت سیچه استفاده میکنم اینطوری سطح زیر کشت باکتری بیشتری هم دارم 

فیلتر که داخل آبه و صدا نداره بنده خدا بیرونم صداش نمیاد فکر تلاطم آبم هستم حتما یه ایده خوب براش اجرا می کنم

i-love-you  

اقا معین سلامی گرم به شما

فقط یه پیشنهاد به شما رفیق باحال 

اون شیری که شما قصد اجراشو دارید روی

واتر پمپ  ها فشار میاره  وعمر اونا رو کم میکنه 

به نظر من یه قوی شو کار بزار  کافیه وقدرت چرخش اب رو داره  ونیازی به دوتا واتر پمپ ندارید وفقط برق الکی مصرف میشه

کاربران زیر از Saghari برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Erfantk1
۲۹ آذر, ۱۳۹۶
۹:۵۰ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

ashourimahdi گفته
اقا معین از سلیقه ات خیلی خوشم اومد خوبه که اصولی کار میکنی معلومه مرد فنی هستی handlingبازم منتظر عکس های بعدی هستم

امید وارم بعد از تمام شدن کارای آکت از دیدنش لذت ببری و هیچ وقت سیر نشی.flowerflower  

قابل شما رو نداره آقا مهدی 

حتما تا آخر کار عکس می زارم

i-love-you

Saghari گفته

اقا معین سلامی گرم به شما

فقط یه پیشنهاد به شما رفیق باحال 

اون شیری که شما قصد اجراشو دارید روی

واتر پمپ  ها فشار میاره  وعمر اونا رو کم میکنه 

به نظر من یه قوی شو کار بزار  کافیه وقدرت چرخش اب رو داره  ونیازی به دوتا واتر پمپ ندارید وفقط برق الکی مصرف میشه  

سلام گرم به شما آقای ساغری عزیز

من تجربشو دارم با این حرکت از یه واتر پمپ ۴ سال آب گرفتم ایرایم براش پیش نیومد به پشتوانه همین حرکتم می خوام این کارو انجام بدم و واقعا فک نکم تاثیری داشته باشه اون آبو میفرسته بالا حالا یا میره یا نه و فقط یه روتوره که میچرخه 

خواستم یدونه قوی بزارم که فک کردم مکش آب از یه سمت بیشتر میشه مصرف برقم که مثل باقی چیزا ما که این همه خرج کردیم اینم روشfun

تشکر بابت نظرت خیلی آقایی

i-love-you

Saghari, ashourimahdi

۳ دی, ۱۳۹۶
۴:۰۶ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

سلام خدمت دوستان عزیز

چند روز قبل دوتا از آک های پایین رو رنگ کردم لازم به ذکره که این آک ها رو من ۵ سال پیش درست کردم و هنوز دارمشون سلامت سلامت

زود تر از اینا خواستم عکس ها رو آپلود کنم که خوردیم به زلزله کرج pray و وقت نشد انجام بدم

اینم عکس ها 

Image Enlarger

اول آکواریوم ها رنگ داشتن بردم داخل حموم و با آب ولرم شستم وقتی رنگ یه مقدار نرم شد با یه کارتک شیشه تمیز کن رنگ ها رو بردم و بعد این که کاملا خشک شدن با اسپری جداره های بیرون رو کاملا تمیز کردم و آماده رنگ شدن

خب من آکواریوم ها رو کاملا با روزنامه و مجله پوشوندم که یه موقع رنگ نره داخل آک حساسیتم بیشتر بود چون از اسپری استفاده کردم به نظرم این مرحله از رنگ کاری خیلی مهمه چون اگه اشتباه پیش بیاد دیگه جبران کردنش خیلی سخت میشه

Image Enlarger

حدودا دوتا اسپری مصرف میشه برای یه آک ۵۰*۴۰*۴۰ که شامل سه طرف و زیر آک میشه

Image Enlarger

این آک قبلا رنگ سیاه پشتش بود و کناراش آبی الان که برا تکثیر و قرنطینه دیسکس محیاش کردم فعلا هم بالاش سلفون کشیدم خاک نشینه داخلش

Image Enlarger

این هم کامل شده دوتا آک کنار هم فقط چون شیشه کف ۶میل هست لازم دیدم بعدا یه سنگ برش بدم و زیر این دوتا قرار بدم من باب استحکام بیشتر اگرچه میشد MDF هم قرار داد اما به خاطر پوسیدگی و ... از خیرش گذشتم 

همونطور که میبینید داخل آک ها کاملا سفید هست و مناسب تکثیر دیسکس سایز هر آک هم ۵۰*۴۰*۴۰ هست 

بعدا هم یدونه با ابعاد ۷۰*۵۰*۷۰ هم درست کنم برای آب دپو که دیگه گیر آب کلر دار نباشم و همیشه بتونم سیفون اصولی رو انجام بدم که بعد از ساخت اون به همراه ساخت لوله برای انتقال به آک اصلی عکس هاشون رو تقدیم می کنم

با تشکر از وقت گران بهای شما دوستان

بازم هم خوشحال میشم نقد ها و نظرات خودتون رو با من هم درمیونن بزارید

i-love-you

مجتبی, S@J@D, amiresmaili

۱۲ دی, ۱۳۹۶
۰:۲۲ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
تعداد نوشته ها: 640
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

سلام ما شاء الله به پشتکارت

فقط در خصوص نور که گفتی از smd استفاده می کنی خیلی ها میگن جلبک زاست بخصوص نور زردش

منم در تدارک یک آک هستم مثه شما اولش بفکر smd افتادم ولی با مطالعه سایت های مختلف بخصوص همین سایت خوب

و یک مطلب که آقای قمیشی نوشتن و در خصوص ال ای دی پاور صحبت کردن بهتره شما هم یه سرچی داشته باشی که

نورت حرفه ای تر بشه

بازم منتظر مراحل ساخت هستیمi-love-you

کاربران زیر از mohammad civil برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

moein poti, S@J@D
۱۲ دی, ۱۳۹۶
۲:۵۵ ب٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

moein poti گفته

مجتبی گفته
سلام  

خب بنده نام تاپیک شما رو تغییر دادم و نام کاربری شما رو اضافه کردم و محلش رو منتقل کرده به تصاویر آک اعضا .

یه سوال این پایه ای که برای آک ساختین خب خوب و مقاوم هست بعد چرا یونولیت ها رو اینطوری روی اون چسبوندین ؟؟؟!!!! این کار اشتباه هست و به شیشه کف آک فشار میاد باید ابتدا یک تخته مثلا نئوپان روی پایه بذارید و سپس یک یونولیت ضخیم و یک دست به اندازه کل کف آک روی تخته بذارید و بعد از اون آک رو روی یونولیت قرار بدین و نه اینکه فقط لبه های پایه رو یونولیت بزنید و آک رو روی اون قرار بدین اینطوری اگر کف آک سنگین بشه شیشه کف میترکه. 

راستی قطر سه سانت هم برای یونولیت کمه بهتره از قطر ۵ سانت استفاده کنید. birddone  سلام و تشکر بابت زحمات شما

والا من تا حالا تانک با این ابعاد نداشتم ولی یه دوست صیمیم که آکواریومی داره از تانک ۱ متری تا ۲ متری رو این طور قرار داده که سالیان درازی هم هست اتفاقی نیوفتاده من هم به واسته کار ایشون و مشورت ای این کار رو انجام دادم 

یه سوال داشتم برای زیر آکواریوم ۲ تا اک می خوام به ابعاد ۵۰*۴۰*۴۰ بگیرم برای تکثیر و قرنطینه و یدونه ۶۰*۶۰*۵۰ برای دپو کردن آب

حالا به نظر شما این سایز ۴۰*۴۰*۵۰ مناسب هست برای قرنطینه و تکثیر دیسکس و رنگ زیرش رو سیاه بزنم و کناره ها رو سفید مناسبه 

سلام آقا معین آقا یک لطفی بکن ما رو از استرس نجات بده و یک تخته نئوپانی mdf رو شاسی بذار و بعد یک یونولیت کامل

خدایش می ترسم بشکنه هاcry

مجتبی, Saghari
۱۸ دی, ۱۳۹۶
۳:۰۷ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته
سلام ما شاء الله به پشتکارت

فقط در خصوص نور که گفتی از smd استفاده می کنی خیلی ها میگن جلبک زاست بخصوص نور زردش

منم در تدارک یک آک هستم مثه شما اولش بفکر smd افتادم ولی با مطالعه سایت های مختلف بخصوص همین سایت خوب

و یک مطلب که آقای قمیشی نوشتن و در خصوص ال ای دی پاور صحبت کردن بهتره شما هم یه سرچی داشته باشی که

نورت حرفه ای تر بشه

بازم منتظر مراحل ساخت هستیمi-love-you  

سلام

والا نور led power هم دیدم فک نمی کنم تفاوت داشته باشن باهم و این که من که از نوز زرد استفاده نمی کنم

خیلی بخوام رو نورش کار کنم و شاید گیاه بزارم نور سفید قرمز و آبی led معمولی میگیرم که خیلی به نظرم دوام بیشتر و دردسترس تر هستن 

داخل این لامپ های led هم رو باز کنی یدونه smd هست حالا این power هارو میشه خرید و سری بست اونم یه راهه یه راهم خرید آماده هست بازم یه راه دیگه خرید لامپ t4 هست 

i-love-you

۱۸ دی, ۱۳۹۶
۳:۱۳ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته

سلام آقا معین آقا یک لطفی بکن ما رو از استرس نجات بده و یک تخته نئوپانی mdf رو شاسی بذار و بعد یک یونولیت کامل

خدایش می ترسم بشکنه هاcry  

سلام مجدد خدمت شما

والا من خیییلی آک دیدم که برای آک پابلیکشون که هم اندازه اک من بوده فقط روی لبه های شاسی یونولینت کار گذاشتن و سالیان سال هم هست که ایرادی نداشتن تازه وسط شاسی هم اصلا پل نزدن که من دوتا پل استفاده کردم حالا بازم بنا به گفته آقا مجتبی و شما دوتا یونولیت خریدم که یه تیکه بندازم زیر آک 

ولی برای دوتا آک پایین رو که شیششون ۶ میل هست از یه تخته سنگ برش خورده استفاده میکنم که احتمال پوسیدگی هم نداشته باشه یدونه هم اک می خوام برای دپو درست کنم که شیشه اش  ۱۰ میل هست و نیازی نیست به این که سنگ زیرش بزارم فقط یونولیت یه تیکه کفایت می کنه

حالا بازم دیدم نیازه برا اک اصلی هم برای یه کفی دریغ نمی کنم

تشکر از نظر شما

i-love-you

S@J@D

۱۹ دی, ۱۳۹۶
۰:۱۳ ق٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

moein poti گفته

سلام

والا نور led power هم دیدم فک نمی کنم تفاوت داشته باشن باهم و این که من که از نوز زرد استفاده نمی کنم

خیلی بخوام رو نورش کار کنم و شاید گیاه بزارم نور سفید قرمز و آبی led معمولی میگیرم که خیلی به نظرم دوام بیشتر و دردسترس تر هستن 

داخل این لامپ های led هم رو باز کنی یدونه smd هست حالا این power هارو میشه خرید و سری بست اونم یه راهه یه راهم خرید آماده هست بازم یه راه دیگه خرید لامپ t4 هست 

i-love-you  

سلام ال ای دی معمولی که سفید و آبی و قرمز باشه که بدرد نمی خوره واسه رشد گیاه شما باید از ال ای دی با طول موج های خاص استفاده کنی

برای رنگ سفید باید از ...... کول وایت ۶۳۰۰ کلوین

برای قرمز از ..... دیپ رد با طول موج  ۶۵۰- ۶۶۰

برای آبی باید از ..... رویال بلو با طول موج ۴۵۰-۴۶۰

استفاده کنی

هر چقدر نور آبی بیشتر باشه جلبک بیشتر رشد میکنه

نور قرمز هم چون قدرت نفوذش کمتره باید از دیپ رد استفاده کنی

برای سفید هم باید از ۶۳۰۰ کلوین استفاده کنی تا نور طبیعی رو تداعی کنه

در ضمن هرچی کلوین بالاتر بره میزان نور سفید به آبی بیشتر میشه و مشکل جلبک میاد وسط

شما که نزدیک پلیتختی یک سر تا پاساژ امجد برو بخر

توی شهر ما یک جا ال ای دی پاور داشت ولی با این طول موج ها نبود

من مجبورم از طریق اینترنت از تهران خرید کنم برات آدرس یک سایت تهرانی رو میفرستم که توی همین پاساژ مغازه داره

ال ای دی مخصوص آکواریوم داره اگر بتونی بری و خبری برای ما بیاری که چه جور جایی هست خیلی خوب میشه

moein poti, S@J@D, amiresmaili, shayan.sh
۲۳ دی, ۱۳۹۶
۲:۱۶ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

mohammad civil گفته

سلام ال ای دی معمولی که سفید و آبی و قرمز باشه که بدرد نمی خوره واسه رشد گیاه شما باید از ال ای دی با طول موج های خاص استفاده کنی

برای رنگ سفید باید از ...... کول وایت ۶۳۰۰ کلوین

برای قرمز از ..... دیپ رد با طول موج  ۶۵۰- ۶۶۰

برای آبی باید از ..... رویال بلو با طول موج ۴۵۰-۴۶۰

استفاده کنی

هر چقدر نور آبی بیشتر باشه جلبک بیشتر رشد میکنه

نور قرمز هم چون قدرت نفوذش کمتره باید از دیپ رد استفاده کنی

برای سفید هم باید از ۶۳۰۰ کلوین استفاده کنی تا نور طبیعی رو تداعی کنه

در ضمن هرچی کلوین بالاتر بره میزان نور سفید به آبی بیشتر میشه و مشکل جلبک میاد وسط

شما که نزدیک پلیتختی یک سر تا پاساژ امجد برو بخر

توی شهر ما یک جا ال ای دی پاور داشت ولی با این طول موج ها نبود

من مجبورم از طریق اینترنت از تهران خرید کنم برات آدرس یک سایت تهرانی رو میفرستم که توی همین پاساژ مغازه داره

ال ای دی مخصوص آکواریوم داره اگر بتونی بری و خبری برای ما بیاری که چه جور جایی هست خیلی خوب میشه  

سلام عرض شد

والا گیاه که نمیخوام نیگه دارم البته به صورت تخصصی 

همین LED های معمولی بازار هم من نیگاه کردم با همین طول موج ها به وفور تو بازار هست

رنگ آبی هم اصلا استفاده نکنم احتمالا

چشم یه سرم میزنم این پاساژ

لطف میکنید تو PV آدرس این سایتو بدین 

یه نیگاهی هم میکنم 

خلاصه که فعلا موقع تحقیقه همه نکات رو میسنجم و بعد تاج رو طراحی و اجرا میکنم

باتشکر

i-love-you

۲۴ دی, ۱۳۹۶
۳:۳۴ ب٫ظ
mohammad civil
نيشابور

کاربر نمونه
Members
۲۴ آذر, ۱۳۹۶

moein poti گفته

Image Enlarger

Image Enlarger

سلام با توجه به نظر شما درخصوص جوشکاری قوطی ها که چطور میشه اتصالات رو طراحی کرد که سوراخ قوطی دیده نشه

اومدم و عکساتون رو مجدد دیدم . و این عکس از بالا منظور شما رو رسوند کار ظریفی انجام شده و به ذکاوتون تبریک میگم

البته چون من روی این قسمت یک تخته mdf 42*102 قرار میدم اون سوراخ دیگه دیده نمیشه برای همین برام مهم نبود

ولی چون شما در طراحی تون میخواستین روی این قسمت یونولیت بذارید پس باید طوری برش کاری میکردید که سوراخی در کار نباشهverygood

moein poti
شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: mehrad01
235 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189