آکواریوم 2929 | صفحه 5 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
آکواریوم 2929
۲ دی, ۱۳۹۲
۹:۴۳ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
sp_UserOfflineSmall افلاین

سلام 

راستش چون اسم بردین بنده اومدم نظر بدم ببینید بنده تانک گیاهی داشتم ولی نه به صورت حرفه ای همین طوری مندراوردی حالا بیام چی بگم وقتیکه دوستانی مثل آقای قمیشی و شهریار و حنیف و سایر دوستان هستن.

ضمنا در بخش مقالات و حتی همین تالار همه چی رو درباره گیاه و تانک پلنت دوستان گفتن بنده فکر نمیکنم نکته نگفته ای باشه باز شما خودتون یه تصمیمی بگیرید و بعدا درموردش بحث میکنیم

با نظر دوست خوبم آقای قمیشی موافقم همینجوری نمیشه نسخه ای پیچید چون همه چی بستگی به شرایط شما داره و البته جیبتون. مثلا ممکنه بتونید بین ۳۰۰ هزار تومان تا چند میلیون تومان یه تانک گیاهی بزنید.birddone

۲ دی, ۱۳۹۲
۱۰:۵۲ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 165
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

سلام خدمت دوستان عزیز
راستش اگه بشود به غیر از تانک وco2 حدودا ششصد دیگه میتونم هزینه کنم من پستهای آقا شهریار درمورد پلنت را چند بار خودم واقعا برای شروع کار مفید جامع هستش کاش مثل مطالب که به روزه قیمت لوازم ومارک وسازنده هم به روز باشه که لااقل ما که شهرستانی هستیم زیاد مغازه دارها کلاه سرمون نگذارند از آقا شهریار خواهش میکنم تاپیک جداگانه در این مورد بگذارند چه اشکال داره از حد ومرز قیمت مطلع باشیم حالا دقیق هم نشد بازم کمک بزرگیه برای ما ..loveloveمثل لوازم رایانه »موبایل وغیره i-love-youi-love-you

۲ دی, ۱۳۹۲
۱۱:۲۲ ب٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
تعداد نوشته ها: 2158
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

شما بالاخره نگفتی برای تسویه میخای چیکار کنی ؟ تکلیف تسویه رو روشن کن تا بگم برای دفیوزر چیکار کنی . یه دفیوزر دست ساز بهت یاد میدم که خودم ساختم و دارم استفاده میکنم و درصد حل شدن گازکربنیک تو آب ۱۰۰% و تا حالا هم ازش پرده برداری نکردم . برای دفیوزر حساب کن هزینه نداری

برای بستر تقریبا ۳۰ لیتر بستر نیاز داری با این ابعاد . تقریبا کیلویی ۱۰ تومن میشه بطور متوسط . بعضیاش بیشتر هم میشه . بعضیاش هم کمتر . میتونی کف رو ۲-۳ سانت کود بریزی و روش مانادو . میتونی کف رو ۲-۳ سانت کود بریزی و روش یه شن با دانه بندی های بین ۱-۳ میل . مثلا شن خاویاری یا شن عربی یا شن کف رودخونه . میتونی برای کف بستر دست ساز درست کنی که یکمی دردسر داره و بعدا هم یه مقداری مشکلات داره اما خب تقریبا بدون هزینه تموم میشه . من توصیش نمیکنم ولی خیلیا هم دارن استفاده میکنن . برای نور هم که عرض کردم باید از منبع نوری کلوین دار استفاده کنی . من تو یکی از پلنت هام که به تازگی جمعش کردم ۴ تا مهتابی فتوسنتز گذاشته بودم که دوتا تی۵ و دوتا تی۸ بودن که دوتاش سفید و دوتاش صورتی بود و خیلی راضی بودم تو اون ۲ ماهی که ازشون استفاده کردم و حباب دهی تانک و رشد گیاهام عالی بود . کلا بنظر بنده مهمترین عامل تو پلنت نور هست ، بعد سایر پارامترها . روی نور واقعا حساس باشین ضرر نمیکنین .

در مورد فیلتر هم اگه واقعا فکر میکنین براتون بهتره و اگه اختلاف قیمت فاحش میشه و ارزش داره ، سامپ درست کنین . فقط اونم قبلش یه ندا بدین که بگم چطوری و چی درست کنین چون ساختن سامپ برخلاف ظاهر ساده ای که داره ، واقعا طراحیش یه کار واقعا سخته و من خودم ۳-۴ تا سامپ ساختم و دور انداختم تا یه چیزایی دستگیرم شد چون باید دبی و چرخش آب تو خونه ها و حجم آب داخل سامپ و تعادل بین مقدار خروجی و ورودی آب و اینا واقعا کار ساده ای نیست و واسه همینه که میگم سطلی بگیر چون واقعا دیدم آدمهایی که ۲-۳ تا سامپ هم ساختن و دست آخر به همون سطلی متوصل شدن . واقعا طراحی و حجم خونه های سامپ و انتخاب واتر پمپ مناسب و نوع خروجی آب به سمت سامپ و قطر شلنگ های ورودی و خروجی و چندتا مورد دیگه کار راحتی نیست . منم همین فکرو میکردم و واقعا گند زدم . و از گفتنش هم خجالت نمیکشم . به کرات دیدم این اتفاق برای ملت میفته و یا مثلا میسازن و یه هفته که کار میکنه و ابرها کثیف میشه دوباره یه داستانی درمیاد . ضمن اینکه باید براش توی تانک آورفلو قرار بدین و من به شخصه با اینکه توی پلنت چیزی باشه زیاد موافق نیستم 

دیگه خیلی حرف زدم . شما فکراتو بکن خبر بده

گیســـــو مــیان واژه برایم رهــــــــا نکن /
من از تبار واژه ی سرخ ســـــــــــیاوشم /
بـــــانو ! به قول حضرت استاد " شهریار " /
عاشق نبوده ای که بفهمی چه میکشم

۳ دی, ۱۳۹۲
۰:۰۲ ق٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

جناب قمیشی سلام همینطور که گفتم به غیر از تانک وCO2ششصد ت دیگه میتونم هزینه کنم شما رو این مبلغ مانور بدید و هر چیز که صلاح دونستید بنده اجرا میکنم فیلتر هم همون که شما گرفتید۱۲۰ت مارکALEASمیگیرم اگر آشنا داریدآدرس بدید من دوستم تهرانه بهش بگم بگیره شما فقط لوازمی که نیاز دارم پست کنید تا بگیرمش دیفوزر که خودتون ساختید را هم پست بزنید بستر هم اگر کود وشن کنم فکر کنم زیاد رو تنوع گیاه نمیتونم مانور بدم پس بی خیالش میشم و بستر خوب میگیرم شما نوع و حد وحدود قیمت وآدرس بدهید
عکس تانکتون هم فراموش کردید varjevarjevarjevarje

۳ دی, ۱۳۹۲
۰:۵۴ ق٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

سلام

آشنا که ندارم اما بهتره خودتون بیاین . یه وقت میبینی مثلا فرق قیمت ۳ طبقه با ۵ طبقه مثلا ۳۰ تومن میشه و ترجیح میدی ۵ طبقه بگیری . اینو واسه مثال گفتم . هم تو نواب زیاده هم پلاسکو .

اگه بدون تانک و کربن و فیلتر میخاین ۶۰۰ هزینه کنین که خوبه . ۳-۴ مدل Soil تو بازار هست بعنوان مثال توربو سویل یا مثلا نتلی . ببین یه توضیح مختصر و سریع بدم اینکه برای کف شما باید یه لایه مثلا ۲-۳ سانت کود بریزی . بعد روش ۲-۳ سانت شن ۱ تا ۳-۴ میل . حالا یه سری شن تو این سایز و سبک وزن هست که شرکتی ساختن به اسم مانادو . یعنی شما ۳ سانت کود میریزی . روش ۳ سانت شن معمولی یا مانادو . تا ایجارو که گرفتی . حالا مثلا شن نباید با کود قاطی بشه . یا مثلا کود بهم بخوره گل آلود میکنه . و چندتا مورد دیگه . حالا یه محصولاتی به نام بستر غنی شده یا همون سویل هست که بسترهایی هستن که با مواد معدنی و انواع کود غنی شدن و هم کار کود رو میکنن هم کار شن یا مانادو . شما از اینا میگیری اگه مشکل هزینه نداری .تقریبا باید ۵-۶ سانت کف تانک بریزی . بالاخره طول و عرض تانک رو چه کردی ؟ اونارو بگو تا بگم چند لیتر باید بگیری . 

در مورد نور هم باز دارم تاکید میکنم . بنظر من اول نور رو تهیه کنین بعد هرچی پول موند براتون روی بقیه عوامل هزینه کنین چون نور از همه چی مهمتره . طول تانک ۱۰۰ شد یا چند ؟ اگه هنوز نساختی ۱۰۰ بسازی بنظرم بهترین باشه . نور مهتابی های مخصوص فتوسنتز همونطور که گفتن بهترین هست . برای مکمل هم میتونی از ال ای دی استفاده کنی اما دیگه اون رو باید دسترسی داشته باشه یا از شهر خودتون بخری که بعید میدونم پیدا کنی چون اگه بخای آماده بگیری که ۴ برابر باید پول بدی . اگه هم بخای خودت سرهم کنی که یه عالمه قطعات و ریزه کاری میخاد که باید همه رو تهیه کنی و واسه شهرستان فکر کنم سخت باشه . پس بازم میگم توصیه ی من فلورسنت مخصوص فتوسنتزه . 

بازم من خیلی حرف زدم . یکمی صبر کن بذار بقیه بچه ها هم نظراتشونو بدن . قطعا چیزایی بلدن که من نمیدونم و شاید بتونن راهکارهای مناسبی بهت ارائه بدن .

بازم امری باشه در خدمتم

۳ دی, ۱۳۹۲
۱۲:۴۸ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

تانک که نساختم من نظرم ۱۳۰\۵۰\۵۰بوداگر میبینید خوب نیست طول را ۱۰۰میکنم تانک قبلیم چون عرض ۴۰داشت شما گفتید ۵۰مناسبه فروختمش بستر هم خودم میخواستم ۳ سانت کود ۱ سانت شن خاویاری و۳ سانت هم مانادو کنم در مورد نور هم کدوم شرکتیش مناسبه خودتون هم استفاده کردیدپست کنید تا بگیرم اون قسمتهایی که میخوام تپه مانند درست کنم شن خاویاری بیشتری بریزم تا در بستر صرفه جویی بشه نظرتون چیه این کار رابکنم یا نه

دفیوزری که خودتون ساختید را هم پست آموزشی را بذارید
به خدا خیلی سالاریgoodbye
goodbye

۳ دی, ۱۳۹۲
۱۱:۳۱ ب٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

ارتفاع ۵۰ خوبه . بنظر من طول ۱۰۰ مناسب تره برای این ابعاد تا ۱۳۰ . اگه طول ۱۳۰ بزنی زیادی حالت مستطیلی میگیره و تناسبی بین طول و عرض وجود نخواهد داشت . بازم ببین نظر بقیه چیه

۳ سانت کود خوبه اما روش دیگه یا مانادو بریز یا شن . به عقل من شن بهتره چون مانادو بعلت اینکه خیلی خیلی سبکه یکمی دردسر ساز میشه . دونه هاش بسادگی جابجا میشن و چون خیلی سبکه بعضی از گیاهارو اصلا نمیتونه تو خودش نگه داره . بازم بستگی به طرح مورد نظرت داره . بعضیا مثلا گیاهایی کار میکنن که وزن و ریشه ی زیادی ندارن . بهرحال بنده برای شخص خودم ترجیح میدم روی کود شن بریزم . بازم به خودت مربوطه و انتخاب با خودته

در مورد لامپ هم بعضی مارکها هستن مثل JBL که حدود ۱۷۰-۱۸۰ تومنه اما با بقیه برندها اختلافی ندارن بنظر من . بنده ۴ تا گرفتم که دوتا T5 و دوتا T8 بودن و دوماه استفاده کردم و خیلی هم راضی بودم اما بخاطر مسائل منزل مجبور شدم اون پلنت رو جمع کردم و الان لامپ هاش رو گذاشتم برای فروش . کیفیت نوری که میدن خیلی عالیه . از دو مارک Aqua Light و مارک Vista هستن .

ساختن تپه هم اون طرحی که دادی مشکلی نداره اما ساختن تپه کار سختیه . یعنی ساختنش نیست نیست بلکه نگه داشتنش سخته . تو مدت زمان کوتاهی ماهیا صافش میکنن مخصوصا ماهیای لجن خوار و کف خوار . مگه اینکه با صخره یا کنده درستی کنی

در مورد دفیوزر هم کار خاصی نداره اما یکمی صبر کن فرص کنم میذارم . کلا شما کارای دیگه رو انجام بدین اونم به وقتش چشم

۴ اسفند, ۱۳۹۲
۸:۰۷ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

سلام من لیست تانک و وسایل آک گیاهی را تهیه وخریداری کردم لطفا حتما نظر تون را برای راهنمایی و راه اندازی بیان کنید
۱16 14 22 تالار گفتگو -فیلتر سطلی سامسو ۳۰۲ فی ۱۵۰۰۰۰تومان
۲16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو -بستر aquasoilسه بسته  فی ۲۴۰۰۰۰تومان
۳16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو -کودturbo soilیک بسته ۴۰۰۰۰تومان
۴16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو -داروی فله دو عدد۱۲۰۰۰تومان
۵16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو -دو لامپ تی ۸  سفید وصورتی دوتاش ۵۸۰۰۰تومان
۶16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو -باکتری۲۰۰۰۰تومان
راستی تانک گیاهی بخاری میخواد چون داخل ساختمان گرمه آیا احتیاج میشه
لطفا راه اندازی آک را آموزش دهید اگر ریزه کاری خاصی داره حتما تو پست بذارید

۴ اسفند, ۱۳۹۲
۸:۲۴ ب٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

قیمت هارو دوباره بررسی کن . فکر کنم بعضیارو اشتباه نوشتی . و همه رو یا به ریال بنویس یا تومن

بستر و کود رو اسم کاملشونو بنویس . اگه هر دو SOIL  باشن که یکیش هم میریختی کافی بود . ضمنا طول و عرض تانک رو هم بنویس و اینکه بستر یا کود هر کدوم چند لیتر گرفتی

داروی فله یعنی چی ؟ داروی چی چیه ؟

لامپهای تی ۸ ۱۲۰ سانت هستن ؟ 

باکتری یعنی چی ؟ باکتری استارت ؟ محلول گرفتی ؟ 

بخاری هم به عقل من نیاز نیست و منم نمیذارم ولی بعضیا واسه تثبیت دما تجویز میکنن

کلا از همه چی یه عکسی بذار . کود و بستر هم باز کن یکمی تو کف دستت بریز ببینم چیه که بهت بگم چطوری استفاده کنی . ضمنا حواست باشه هیچکدومو نشوری

کف تانک هم هیچی نذار . سنگ هوا هم که نمیخاد بذاری 

بعد اینارو از کجا خریدی ؟ تهران ؟ 

لامپ ها فکر نکنم کافی باشه واسه تانکت . ابعاد تانک و گیاهای مد نظرت رو بگو که دقیق بهت بگم

۴ فروردین, ۱۳۹۳
۹:۵۳ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

سلام سال نو مبارک
حالا وقت وی وجیغ کردنه آی کمک  وای کمک ماهیام دارن یکی یکی عمرشون را میدن به گربه همسایه
فکر کنم قارچی انگلی به جون ماهیهای با صفام افتاده اول دمشون را تجزیه میکنه بعد باله های بالایی وبعد...
بعضیهاشون هم بدنشون حبابهای ریز سطحشون را پوشونده اینم عکس مریضهای من
لطفا راهنمایی کنید جه دارویی میتونه جلوی تلف شدن همهشون را بگیرهheeee
Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

۴ فروردین, ۱۳۹۳
۱۰:۰۷ ب٫ظ
نیما ماهی باز
ایران

کاربر قدیمي
Members
تعداد نوشته ها: 287
۲ مرداد, ۱۳۹۰

سلام

دوست عزیز اکواریم زیبایی دارید وتمرکزتون روی همین اکواریم بزارید با کمی تغییرات زیباتر می شود.

برای بیماری نکات اولیه سریعتر انجام دهید تا دوستان نکات مهم بگنpray

سلام 

گوهر پر ارزش خودت را بر سر هر سنگی نزن

۴ فروردین, ۱۳۹۳
۱۰:۰۸ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام 

خب مشخصه که کیفیت آب آکواریوم شما خیلی پایینه و ماهی ها همزمان هم دم خوره گرفتن و هم سفیدک و باید یک سوم از آب رو سیفون کنید و آب تازه و مقداری نمک بدون ید اضافه کنید مثلا برای هر ۵۰ لیتر آب یک قاشق غذا خوری سرخالی نمک بدون ید البته اگر قبلا به آب نمک نزدین و اگر داخل آب نمک هست فقط به اندازه اون مقداری که آب تازه اضافه میکنید نمک بدون ید بریزید نه بیشتر.

کیفیت تغذیه رو هم بالا ببرید و برای درمان سفیدک هم باید دما رو ۲ هفته روی ۳۲ درجه ثابت نگهدارید و بعدا کم کم دما رو بیارید روی ۳۰ درجه.

قسمت بیماری ها رو هم اگر مطالعه کنید مفصلا درباره دم خوره و سفیدک توضیح داده شده.birddone

۵ فروردین, ۱۳۹۳
۳:۳۵ ق٫ظ
Hanif

ناظر انجمن
Members
تعداد نوشته ها: 2463
۸ اردیبهشت, ۱۳۹۱

درود 

دقیقا تشخیص آقا مجتبی درسته تمامیه موارد رو که ایشون فرمودند رعایت بفرمایید در ضمن در تکمیل فرمایش ایشون باید عرض کنم :

در گیری بین ماهیهای شما هم وجود داره که بهتره از دکور و گیاه مصنوعی و یا مخفیگاه استفاده کنید 

استفاده از داروی تترا جنرال تونیک یا سرا باکتاپور در صورت دسترسی برای درمان هردو مورد بیماری بسیار موثر خواهد بود 

موفق باشید flower

۵ فروردین, ۱۳۹۳
۱۲:۵۹ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

از راهنمایی تون متشکرم  من ۲تا تانک گیاهی زدم یکی را راباوسایل نسبتا حرفه ای اون یکی هم معمولی هم برای قرنطینه هم مقایسه .
اینم عکسهای دو تاشون بعدا خیلی سوال بابتشون دارم که زیر همین عکسها پست میکنم ابعاد هر دو۱۲۰*۵۰*۵۰
adf31d تالار گفتگوImage Enlarger

2whi0t4 تالار گفتگوImage Enlarger
1zzqnmp تالار گفتگوImage Enlarger

ji28fo تالار گفتگوImage Enlarger

21ez1nq تالار گفتگوImage Enlarger

۵ فروردین, ۱۳۹۳
۱:۰۴ ب٫ظ
سبحان ک
کرمان

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 555
۸ اسفند, ۱۳۹۲

سلام دوست عزیز

چرا گیاهات کمن و ابت کدره؟؟؟

۵ فروردین, ۱۳۹۳
۱:۴۵ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

آره قبول دارم تازه آب تانک را از دیشب با تصفیه خانگی چکه چکه پر کردم بازم باوجود تصفیه سطلی حال نمیده بابت گیاه چند روزه که هر دوتاشون را راه انداختم کمی پر زحمته ولی این خاکیه که خودم تو سرم کردم varje

۵ فروردین, ۱۳۹۳
۲:۰۴ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

تانک اولی من بسترش را با شن خاویاری پوشاندم ۲کیلو کود گرفتم با چند تا لیوان یکبار مصرف "لیوانها را با سوزن که باشعله داغ شده زیر ودورتادورش راسوراخ کردم کمی شن ته لیوان ریختم و۴سانت کود"گیاه را گذاشتم ومابقی را با شن پر کردم تو این چند روز نیم میل تا یک سانت ریشه کرده چون اولش بعضیهاشون قلمه بودن ریشه نداشتن نور هم یک لامپ صورتی ۳۷وات مخصوص پلنت ساخت کشور گوگوری مگوری چینه یک لامپ مهتابی کم مصرف هم در کنارش گذاشتم
اما سوال این تانک دره پیتی من کود مایع نیاز داره گیاه گندمیش هم بعضی برگاش به سلامتی درن میپوسن شاید دما بالا باشن نمیدونم شاید
تنها مشکل که فکرم را مشغول کرده این سفیدک ودم خوردگی ماهیهام است که ۲تا ردلاین ویکی رامیزی وگوپی را ازبین برده flower

۵ فروردین, ۱۳۹۳
۲:۵۵ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

آقا حنیف وآقا مجتبی نمک برای گیاه یا بعضی ماهی ها مثل رد لاین ورامیزی بد نباشه در مورد دم خوردگی ماهی میشه کار گوپی ویا مولی باشه یا همون قارچ وباکتریه

۵ فروردین, ۱۳۹۳
۳:۰۰ ب٫ظ
سبحان ک
کرمان

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 555
۸ اسفند, ۱۳۹۲

سلام

نمک برای گیاه خیلی بده ولی برای ماهی ها بد نیست

مولی و گوپی کاری به دم ماهی ها ندارند

۵ فروردین, ۱۳۹۳
۳:۰۸ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
100sp_Permalink sp_Print

سلام 

اولا که در یکی از تانک هاتون که کنده بزرگی دارید بیش از حد شن ریختین به فکر وزن شنها و سنگ ها و فشاری که به کف آکواریوم وارد میکنن باشید همینطوری که نیست هرچی دلتون خواست بریزید توی آکواریومنمیدونم شیشه کف آکواریوم شما چند میل هست ولی این رو میدونم که فشار زیادی بهش وارد کردین.

دم خوره هم کار ماهی ها  نیست و بخاطر کیفیت بد آب و شرایط نگهداری ایجاد میشه.

نمک بدون ید در اندازه معمول برای ماهی ها موردی نداره اما گیاهان طبیعی رو خراب میکنه.

اگر پلنت حرفه ای میخواهید سعی کنید ماهی نداشته باشید و ضمنا اصلا نباید بخاری در پلنت روشن کنید.

بله حتما به کود و بستر مناسب هم نیاز دارید.

راستی اون مهتابی کم مصرف معمولی رو هم هرچه زودتر بردارید تا آکواریوم جلبک نزده.birddone

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی:
136 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
2 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3747

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111