آکواریوم 2929 | صفحه 4 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
آکواریوم 2929
۶ آذر, ۱۳۹۲
۹:۴۷ ق٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 165
۱۸ آبان, ۱۳۹۲
sp_UserOfflineSmall افلاین

اگر دوستان در مورد قیمتها اطلاعی دارن پستهای بالا را جواب دهند از بستر گرفته تا رگلاتور وغیره میخوام حد وحدود فی دستم بیاد wowwowwow

۷ آذر, ۱۳۹۲
۴:۰۶ ق٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
تعداد نوشته ها: 2158
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

این بار با اینکه قرار بوده تو سایت قیمت ندیم جواب شما رو میدم . فقط ابعاد تانکتونو بفرمایین

گیســـــو مــیان واژه برایم رهــــــــا نکن /
من از تبار واژه ی سرخ ســـــــــــیاوشم /
بـــــانو ! به قول حضرت استاد " شهریار " /
عاشق نبوده ای که بفهمی چه میکشم

۹ آذر, ۱۳۹۲
۷:۴۹ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

من کوچیکتم دوست عزیزم ابعاد تانک ۱۳۰*۴۱*۶۰
رگلاتور ۷۰الی ۸۰تومنی چه مارکی خوبه کپسولش که میگن مارک پیشروخیلی خوبه شیر برقیش هم یکی گرفتم ۵۰تومن ایتالیاییه چینیش ۲۰ت بود شم ایتالیا هم ۸۵ت iloveyouiloveyouiloveyou

۹ آذر, ۱۳۹۲
۱۱:۴۸ ب٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

شما سرور مایی

با ارتفاع کاری ندارم . طول و عرض باید ۱۳۰*۴۱ باشه . برای بستر یه چیزی بین ۱۷۰-۱۸۰ ( خیلی معمولی شرکتی ) الی ۳۲۰-۳۳۰ ( یه کود و یه بستر شرکتی خوب ) هزینه داری

رگولاتور ۷۰-۸۰ تومنی فایده نداره . البته یه مدلی دیدم که صرفا مخصوص آکواریومه . به یه چیزی دقت کنین . من بابتش چندبار تاوان دادم تا یاد گرفتم . تو خرید رگولاتور مسئله ای که خیلی مهمه فشار خروجی رگولاتوره . چون این رگولاتور ها برای کارهای دیگه و کارای صنعتی ساخته میشه نه آکواریوم . ما هم که توقع دارین نهایتا ثانیه ای ۱ حباب بده بیرون ولی کارای صنعتی اصلا این فشار یعنی هیچی . واسه همین تا حداقلش هم فشارشو کم کنی ، بازم واسه کار ما خیلی زیاده . من ۲ تا رگولاتور تو پاچم رفت . یه چیز جالب هم بگم . حسن آباد هم بردم پیش ۲ تا تعمیرکار مانومتر که گفتم همینه و بهتر نمیشه . خودم دلو زدم به دریا گفتم یا درست میشه یا نابود میشه . یا یه روش خیلی ابتکاری جفتشو یه جوری درست کردم که حتی ۱۰ ثانیه یه حباب هم ازش میگرفتم . خلاصه اینقدر تایپ کردم که دوستان حواسشون باشه و مثل من تاوان ندن . حتما این مورد رو بهش توجه کنن . ضمنا حتما برای مانومتر پول خوب بده چیز خوب بگیر . یه چیزی حدود ۲۴۰-۲۵۰ تومن میشه حدودا . البته ۷۰-۸۰ تومنی هم داره که چینیه و ۲-۳ ماهی برات کار میکنه . یه مدلی هم عرض کردم دیدم که مخصوص آکواریومه و فکر کنم ۸۰ تومن بود . اون خیلی مناسبه . فقط بدیش اینه که شیر برقی نمیخوره . خلاصه اینکه به این موضوع خیلی دقت کن . مارک Maxy هم مارک خوبیه .

کپسول هم اولا اصلا ایرانی نداره . دقت کنین کپسول اکسیژن بهتون نندازن یه وقت . کپسول CO2 بخاطر فشار بالای گاز ، حتما باید یه پارچه باشه و جوشکاری نشده باشه . چندتا کشور هم این تکنولوژی رو بیشتر ندارن که البته ایران جزوشون نیست . هر مارکی باشه هیچ فرقی نداره . دست دوم هم بگیری که چه بهتر . هیچ فرقی با نو نداره

شیر برقی هم که دیگه گرفتی

برای رگولاتور آشنا دارم تو حسن آباد . خواستی بهت معرفیش کنم . البته اگه کارت یارو رو پیدا کنم

۱۰ آذر, ۱۳۹۲
۹:۳۴ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

عزیزم واقعا کارت درسته از راهنماییت متشکرم c0208 تالار گفتگودر مورد کپسول حقیقتش داداشی کارمند آتش نشانیه اون واسم جور کرد یکپارچه هستش البته اهرمی بود دادم فلکه ایش کردن رگلاتور که قیمت پرسیدم ۸۰ ت طرف فروشنده لوازم تانکه مارکشن مکسی بود ولی نپرسیدم شیر برقی بهش میخوره یا نه شما اطلاعی دارید آیا بگیرم یا نه 19 تالار گفتگو

۱۱ آذر, ۱۳۹۲
۱:۱۸ ق٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

سلام

کاری نکردم . مخلصیم . ما همه اینجا جمع شدیم که دانشمون رو در اختیار همدیگه بذاریم . بنده هم که دانش یا تجربه ی خاصی هم ندارم و هرچی بلدم از همین دوستان یاد گرفتم

کار خوبی کردین . فقط یه سوال . اون شیر فلکه ی سوپاپ دار چقدر دراومد خودش تنها ؟ خواستم یه قیمتی از فی الان بازار داشته باشم . کپسول چند کیلویی گرفتین ؟

رگولاتورها ۹۹ درصدشون شیر برقی میخورن . فقط یکی دو مدل خاص هست که نمیخوره وگرنه بقیه مشکلی ندارن . فقط به اون مطالبی که نوشتم خیلی دقت کنین . رگولاتور رو خیلی بهش دقت کنین . حتما یه چیز خوب بگیرین . ۸۰ تومن هم بعید میدونم چیز خوبی بدن . شاید تقلبی چینی بوده . نمیدونم . اما از من میشنوی از آکواریومی ها نگیرین . به بعضیاشون جسارت نباشه خیلیاشون اگه مفتی هم بدن بازم یهو دیدی تو پاچه آدم کردن . به قول یه بنده خدایی آکواریومی ها آدمای مشتی با انصافی هستن به جز همشون !!!

ضمنا رگولاتوری که میگیری حتما از ۲ جا والف برای کم و زیاد شدن داشته باشه . فلومتر یا گیج ( این صفحه های گرد عقربه دار ) هم نداشت هیچ مشکلی نیست . چون ما با فشار که تنظیمش نمیکنیم . بلکه با شمردن حباب ها تنظیم میکنیم و عملآ فلومتر و گیج هیچ کارایی برامون نداره . منظورم اینه که واسه اینا پول اضافی ندین اما حتما ۲ تا پیچ تنظیم داشته باشه . اونا که یکی دارن معمولآ به درد کار ما نمیخوره

نظر من که اینه که از آکواریومی ها نگیرین . از ابزار فروش ها یا حسن آباد بگیرین بنظرم خیلی بهتر باشه و حتما شرط کنین میخاین تنظیم در حد حباب بشه نه فشارش بالا باشه . مطلب آخر اینکه حواستون باشه رگولاتور اکسیژن یا چیز دیگه بهتون ندن که به دردتون نمیخوره . رگولاتور ( یا همون مانومتر ) گاز کربنیک CO2 فقط با آرگون Ar مشترکه و هیچی دیگه به دردش نمیخوره بخاطر فشار خیلی بالا و دمای خیلی پایین این دو نوع گاز

بازم سوالی داشتین در خدمتم . موفق باشین

۱۱ آذر, ۱۳۹۲
۶:۰۴ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

درود بر شما همین که توضییح کامل وقابل فهم میدید منت بر سر ما میزارید امیدوارم همیشه موفق باشید خودم فی گرفتم مارک باران و چینیش ۱۶۵ت ولی پیشرو ۱۹۵تا ۲۰۰اونم اهرمیش ولی برادر من ازدوستش ۱۷۵ دو ماه چک داده با فلکه سوپاپدارشارژش هم گفته هر وقت تموم شد ببرم ۷ت میگیره کپسولش هم ۶ کیلوییه با شارژش وزنش ۱۶٫۱۰۰میشه 16 14 22 تالار گفتگو16 14 22 تالار گفتگو
شیر سوپاپدار تکیش پرسیدم ۳۲ت البته ۲۵ت هم بود

۱۱ آذر, ۱۳۹۲
۸:۳۳ ب٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

مبارک باشه

من که گفتم دست دوم بگیرین . خرجش کمتر میشد . ولی خب مبارک باشه

یه عکس ازش بگیرین ببینم چطوریه . چون بعضیا ۳ کیلویی رو جای ۶ کیلویی میفروشن . همینکه گفته شارژش ۷ تومن میشه هم مشکوکم کرد . حالا محض محکم کاری یه عکس بذار ببینم چطوریه . ضمنا ۶ کیلو واسه منزل خیلی زیاده . صد البته که خیلی هم خوبه و لااقل ۲ سال ازش استفاده مکرر میکنین اما کمی هم جاگیره

بهرحال مبارک باشه و کار عاقلانه ای کردین خریدین

۱۱ آذر, ۱۳۹۲
۱۱:۵۱ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

2m48uaa تالار گفتگوImage Enlarger

2w50vbc تالار گفتگوImage Enlarger
  e71bu8 تالار گفتگوImage Enlarger

این هم عکس کپسولی که تازه گرقتم دوست عزیزبابت شارژ که گفتم دوست داداشی وهمکار آتش نشانیشه مغازه لوازم مربوط به ایمنی وپیشگیری سوانحه را داره فکر کنم دو سال هم گارانتی داره خودش گفته هر وقت خواستی بفروشی ده تومان بالا پایین ازت میخرن1369572125 تالار گفتگو1369572125 تالار گفتگو
راستی منظورت از دو سال کار چی بود متوجه نشدم بعد دو سال کپسولش مستحلک میشه یا چیز دیگه ای استthinking

۱۲ آذر, ۱۳۹۲
۰:۰۷ ق٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

مبارک باشه

من آخرش نفهمیدم . منم همین سایز رو دارم . بعضیا بهش میگن ۳ کیلویی بعضیا بهش میگن ۶ کیلویی . معلوم نیست وزن کپسول خالی رو میگن ؟ وزن گاز داخل کپسول رو میگن ؟ وزن گاز + کپسول رو میگن ؟ خودشونم تو اینکه اینا ۳ کیلوییه یا ۶ کیلویی موندن

منکه بعید میدونم ساخت ایران باشه کپسولهای یه تکه . چون به دستگاههای پرس هیدروفورمینگ و اینا نیاز داره که اینجا نیست . شاید از کشور دوست و برادر وارد میکنن به اسم خودشون میزنن

کپسول اگه درست حسابی باشه ۱۰۰ سال هم کار کنه مستهلک نمیشه . منظورم این بود که گازی که داخلش هست اقلا دو سال برات کار میکنه و لازم نیست شارژش کنی

۱۲ آذر, ۱۳۹۲
۰:۱۲ ق٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

دوستان درمورد شیر برقی مارک olabایتالیا بابت عمر مفید وقیمتش لطفا نظرتون را پست بزنید
من ۵۰ت خریدم 
bett1c تالار گفتگوImage Enlarger

10gxrib تالار گفتگوImage Enlarger
bunnyearsmiley تالار گفتگو

joy تالار گفتگوjoy تالار گفتگوjoy تالار گفتگوjoy تالار گفتگوjoy تالار گفتگوjoy تالار گفتگوjoy تالار گفتگو

نگهداری و پرورش ماهیان زینتی و آکواریومی

download ۵۰۰ کیلوبایت

۱۲ آذر, ۱۳۹۲
۰:۲۶ ق٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

دوست عزیز طبق گفته داداش من کپسول خالیش تقریبا ۱۲کیلو وپرش بین ۱۵.۵ تا ۱۶کیلو حالا ۱۰۰گرم کم وزیاد دقیق نمیشه نظر داد چون نامردا وقت شارژ سه کیلو بیشتر بار نمیزنن اگر انصاف داشته باشن تا ۴کیلو هم میشه شارژ کردdonedoneبا نظر شما موافقم اصلا این شرکتها مال این حرفها نیستن من خودم پارسال شرکتمون به خاطر سوزن منگنه برگ رسید ودفترچه چند روزی حالشو بردیم چون تحریم بودیم بی انصافا این را هم دریغ میکردن حالا برو بالا ببین بقیه چیزها چطورینcraycraycray

۱۲ آذر, ۱۳۹۲
۲:۰۷ ق٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

اینایی که گفتی اصلا عدد ۶ توش نبود . منم نمیفهمم رو چه حسابی میگن ۶ کیلویی

ولی بهرحال منم همینو دارم و مدتهااااااااااا برات شارژش کار میکنه

۱۲ آذر, ۱۳۹۲
۳:۳۲ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

فکر کنم حجم گازشه چون سنگین وخیلی فشرده است ۳کیلوش ۶ کیلو حساب میشه اینم تز من درآوردی خودم  بازم میپرسم از داداشم واردتره ولی چشمم آب نمیخوره جواب درستی بدهshark2dolfin

۲۷ آذر, ۱۳۹۲
۰:۳۰ ق٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

سلام اگر ممکنه من را برای ساخت تانک جدیدم راهنمایی کنید
ابعادش را میخوام ۱۲۰طول ۵۰عرض ۵۵ارتفاع  شیشه ۱۰میل درست کنم برای تانک گیاهی
آیا شیر تخلیه لازم داره یا سوراخ برای سامپ flower

۲۷ آذر, ۱۳۹۲
۴:۱۹ ق٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

ارتفاع ۵۵ برای پلنت زیاده و با تامین نورشون به مشکل میخوری . ارتفاع رو ۵۰ بگیر که ارتفاع مفید حدود ۴۳-۴۴ بشه

برای پلنت هم بهترین تسویه فیلتر سطلیه و سامپ و تاپ فیلتر خیلی مناسب نیستن . اگه اصرار داری از سامپ استفاده کنی که بگم کجای تانک باید سوراخ بشه

شیر تخلیه هم اصلا نمیدونم چیه و اگه منظورت پایین تانک و برای خروج فضولات و ایناس که اصلا اینکارو نکن . هیچ سوراخی نمیخاد مگه اینکه بخای آورفلو برای سامپ بذاری که اونم اگه خواستی بگو که بگم چیکار کنی اما بازم میگم فیلتر سطلی خیلی بهتره برای پلنت

۳۰ آذر, ۱۳۹۲
۹:۴۹ ق٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

سلام آقای قمیشی دوست عزیزم من به چند تا فروشنده که سر زدم همهشون اصرار دارن سامپ خیلی بهتر جواب میده وخودشون تجربه کردن به نظر من نمیشه به حرف اونا اطمینان کرد از این طرف هم هزینه فیلتر سطلی خیلی بالاست آیا سامپ واقعا به درد نمیخوره یا میشه یک سالی تانک را روپا نگه داره تا بعدا سطلیه را بخریمbirdbird

۱ دی, ۱۳۹۲
۳:۳۶ ق٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

سلام
ببین دوست من حجم اسمی تانک شما ۳۳۰ لیتر میشه که نهایتا حجم آبگیری بشه ۲۷۰-۲۸۰ لیتر . فیلترهای سطلی ارزون قیمت هم هستن . با حدود ۱۵۰ تومن هم میتونی یه سطلی بگیری . من یه پلنت هام مارک Aleas گرفتم ۱۲۰ تومن . خیلی هم راضیم و ابدا صدا نداره و حتما باید بهش دست بزنم تا بفهمم روشنه . به یه چیزی هم دقت کنین . فیلتراسیون پلنت خیلی کمتر مستهلک میشه تا تانک معمولی . مثلا فیلتری که واسه تانک معمولی به فرض برای ۲۰۰ لیتر مناسبه همون فیلتر برای پلنت ۳۵۰ لیتری هم مناسبه چون تو پلنت اولا گیاهان مقدار زیادی از کار فیلتراسیون رو انجام میدن و دوما کثیف کاری تانک های معمولی رو نداره . در ضمن شما باید مقداری مدیا بخری که چه سطلی بگیری چه سامپ بگیری اون هزینه رو داری . ضمن اینکه سامپ جاگیره و لوله کشی بیشتری میخاد و باید تو تانک یه آورفلو هم بذاری یا اینکه تاپ سامپ درست کنی و پاورهد رو تو تانک بذاری که در هر دو حالت یه چیز اضافی تو تانک بوجود میاد که قشنگ نیست و ضمن اینکه تبخیر آب بیشتر میشه و مهمتر از اون مقداری از گاز کربنیک به هدر میره
ولی نهایتا کار نشد نداره . من دیدم که هم سامپ هم تاپ فیلتر و حتی فیلتر داخلی هم برای پلنت کار کردن اما خب هیچکدوم مثل سطلی نمیشن . من شخصا برای فیلتراسیون با سامپ موافق ترم تا سطلی اما برای پلنت سطلی بهتره . بهرحال اگه اصرار به استفاده از سامپ داری بفرمایین تا بگم کجای تانک باید سوراخ بشه

شما برای کود و بستر تانک و همچنین نور چه کردی ؟ اگه دوست داری حتما قبل از اقدام مشورت کن که اگه خرید کنی بعدا دیگه به راحتی نمیشه تغییر داد ها . پلنت یکمی پیچیدس و حتما باید از اولش تا خط آخرش هم بخونی بعد اقدام کنی . مثلا فرض کن بری یه مدل بستر ردیف کنی و تانک رو راه بندازی و ۱-۲ ماه بعد ببینی نتیجه نداد و بخای بستر عوض کنی . اونوقت باید تمام تانک رو خالی کنی و قید گیاهات و احتمالا ماهیات هم بزنی و چند روز حیرون باشی تا بتونی عوضش کنی و بعدشم دوباره تا چرخه طی بشه و تانک به ثبات برسه و اینا کلی داستان داری . همه ی فکراتو بکن و نقشه هاتو بکش و از کیفیتشون مطمئن بشو بعد اقدام کن . مشورت هم خواستی بگو . دوستان بیشتر از من اطلاعات دارن . در مورد سامپ و سطلی و اینا هم نظر شهریار و مجتبی و حنیف و بقیه رو هم جویا بشین . اطلاعات این دوستان از بنده خیلی کامل تره

۲ دی, ۱۳۹۲
۷:۰۸ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

با تشکر از دوست خوبم اگر زحمتی نیست میخوام ریش وقیچی را بدم دست خودتون از بستر گرفته تا نور وco2ونوع ماهی تمام ریزه کاریش ووسایل مور نیاز همراه مارکشون چون خواستم بگیرم زیاد درگیر نام سازنده ومال کدوم کشوره نشوم 16 14 22 تالار گفتگو
الان با اجازه شما تانکش که تقریبا تمومه co2هم فقط رگلاتورش مونده
اگر امکان داره بستری معرفی کنید که شما تستش کرده باشید وبشود تا آنجا که ممکن است از تنوع بیشتر گیاه داخلش استفاده بشه زیاد دست وپا گیر نباشه تا بتونیم قدرت انتخاب زیادی برای گیاه داشته باشیم 
از تمامی دوستان از آقا شهریار , آقاحنیف ,آقامجتبی ودیگر رفقا درخواست راهنمایی دارم لطف کنید عکس تانکتون هم بذاری اگر ممکنه تا خوندن مطالب دلچسب باشه smiley love001 تالار گفتگوsmiley love001 تالار گفتگوsmiley love001 تالار گفتگوsmiley love001 تالار گفتگو

۲ دی, ۱۳۹۲
۸:۵۷ ب٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

بقیه رو نمیدونم اما حقیقتا من نمیتونم نظر خاصی بدم . همش به خودتون مربوطه . البته میتونم اما اگه بدونم چقدر میخای هزینه کنی . مثلا بهترین انتخاب هارو بخام بگم برای کف باید از انواع سویل استفاده کنی که غنی شده هستن . دیگه نه بستر میخاد نه کود کف و عالی هم هست  و بهترین انتخابه . برای نور هم نظر من بهترین انتخاب ترکیبی از مهتابی های فتوسنتز هست با ال ای دی های کلوین دار. اینم خب بهترین انتخابه اگه مشکل هزینه نداری . در مورد دفیوزر هم بنظرم بهترین نوعش که انحلال ۱۰۰% داره انواع اکسترنالشه . بنظر من وقت بذار قشنگ تحقیق کن و مطلب بخون و انتخاب هاتو بکن بعد اگه بین ۲-۳ تا مورد مردد بودی بهت راهنمایی بدم . وگرنه اینطوری نمیشه من برات یه نسخه ی کامل بپیچم . البته گفتم که شدنش میشه اما باید اصلا محدودیت هزینه نداشته باشی . بازم بذار ببین نظر بقیه دوستان چیه

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: ๑۩ MOEIN ۩๑
133 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان: