آکواریوم 2929 | صفحه 10 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
آکواریوم 2929
۶ دی, ۱۳۹۳
۸:۵۳ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 165
۱۸ آبان, ۱۳۹۲
sp_UserOfflineSmall افلاین
181sp_Permalink sp_Print

قیمت ۱۵۰ هزار تومن ،لطفا آدرس پستی که میگید را بگذارید

۶ دی, ۱۳۹۳
۹:۰۷ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲

جناب ادمین یک جا مطلب زدید ۳۰۰عدد پاور ال ای دی این که خیلی زیاده ،قیمت چند براتون در آمد ،برای خنک کردنش چند عدد فن گذاشتید با این شدت نور خیلی جلبک میزنه تانک که فقط کافیه ۴ساعت روشن باشه تا همه چیز را خراب کنه

اگر میشه توضییح کامل بدید تا من هم برای ساختش اقدام کنمhelp

۶ دی, ۱۳۹۳
۹:۱۷ ب٫ظ
آکواریوم گیاهی 2929

کاربر عالی
Members
۱۸ آبان, ۱۳۹۲
183sp_Permalink sp_Print

برای ابعاد ۱۲۰/۵۰/۵۰چند عدد ال ای دی میخواد اگر امکانش هست برندش هم بگید،من یکم تحقیق کردم مثل این که دو سالی هستش فن آوریش تو ایران بومی سازی شده ویک مخترع فکر کنم اراکی تونسته از انحصار ۳کشور که تولید میکردن در آورده فقط ترانسش مشکل داشته که یک یزدی اونم حلش کرده خیلی با کیفیت تر

۷ دی, ۱۳۹۳
۴:۴۵ ق٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
تعداد نوشته ها: 2158
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲
184sp_Permalink sp_Print

من نوشتم تانک خودم ۳۰۰ وات داره . نگفتم که شما هم اینکارو بکن . یه چیز دیگه هم برات بگم . بین نور و کربن و کود یه رابطه ی مستقیمی هست . شما میتونی ۱۰ تا لامپ بذاری و جلبک بزنی میتونی ۳۰۰ تا بذاری و جلبک هم نزنی . اگه یکی از این سه پارامتر ( نور - کربن - کود ) از بقیه کمتر باشه تانک جلبک میزنه . حالا دلایلش هم بخای میگم . شما مثلا کود رو زیاد کنی و نور و کربن زیاد نشه اون کود اضافی جلبک میاره . بقیه هم به همین شکل . خیلیا میان نور و کربن و کود رو زیاد تزریق میکنن که رشد گیاها بالا بره بعد که تانکشون پر شد و دیگه احتیاج به رشد و تکثیر نداشتن همه ی اینارو باهم پایین میارن که تانک یه بالانس ثابت داشته باشه . اگه بازم جاییشو نفهمیدی توضیح بدم

لامپ پلنت از ۶۵۰۰ کلوین الی نهایتا ۱۰.۰۰۰ کلوین استفاده میکنن . خیلیا فقط همون ۶۵۰۰ رو استفاده میکنن اما از مرز ۱۰.۰۰۰ رد بشی قطعآ جلبک میزنی هر کاریش هم بکنی . ۱۴.۰۰۰ مال آب شوره و اصلا رنگ لامپ به طرف آبی میره . قرمز هم مناسب نیست . لامپ های مخصوص فتوسنتز هست که یه نوری بین صورتی و نارنجی داره تقریبا . اگه پیدا کردی بگیر اگه نه فقط از سفید استفاده کن چون سفید داخلش طیف نور قرمز و صورتی هم داره . ضمنا قرمز رو اصلا با سفید و رنگهای دیگه نمیشه بست . ولتاژش با بقیه فرق داره و باید با منبع برقی جدای بقیه لامپها روشن کنی قرمزا رو .

بصورت تئوری هر لیتر آب بین ۰.۵ تا ۱ وات نور میخاد بسته به نوع گیاهات . تانک ۳۰۰ لیتری شما بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ وات نور میخاد . ۱۰-۲۰ تا اصلا جوابگو نیست

ضمنا عرض تانک شما ۵۰ هست . با یه ردیف اصلا نمیتونی نورش رو تامین کنی . ۳ ردیف یا حداقل ۲ ردیف نور میخای . یعنی چه ۱۰ تا لامپ میزنی چه ۱۰۰ تا ، باید تو ۲-۳ ردیف باشن

در مورد بومی سازی و مخترع و اینا هم نفهمیدم چی گفتی . تولید ال ای دی که تکنولوژی پیچیده ای نداره . البته بسیار پر هزینه در میاد تولید انبوهش اما تکنولوژی پیچیده ای نداره . برای درایور هم که از یه منبع جریان ثابت ( برخلاف آداپتورهای معمولی که ولتاژ ثابت ) هستن استفاده میشه که اونم کسی دوزار الکترونیک بدونه ساختن کاری نداره و از یه مبدل ولتاژ بعلاوه ی چند تا وریستور و تریاک و کوپلینگ ساخته میشه و چیز خاصی نداره که کسی بخاد اختراعش کنه . حالا اگه مطلب خاصی در موردش میدونی بگو منم یاد بگیرم

با اینکه خلاف مقررات بود و مدیرامون شدیدا پیگیری میکنن ، اما من به احترام شما همینجا جواب دادم . بیزحمت سوالای تخصصی تونو تو تاپیک های خودش بپرسین که بعدا بقیه هم استفاده کنن

ادمین اینجا هم آقای شهریاره

کاربران زیر از ghomeyshi برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

emad.ef, erfan1393

گیســـــو مــیان واژه برایم رهــــــــا نکن /
من از تبار واژه ی سرخ ســـــــــــیاوشم /
بـــــانو ! به قول حضرت استاد " شهریار " /
عاشق نبوده ای که بفهمی چه میکشم

۱۱ فروردین, ۱۳۹۴
۱۱:۴۹ ق٫ظ
meysam khan
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 1
۲۰ اسفند, ۱۳۹۳
185sp_Permalink sp_Print

سلام به همه

باعرض تبریک خدمت همه دوستان عزیزان من نزدیک سه هفته میشه که یه آکواریوم پلنت راه انداختم ولی کدری یاشیری شدن ین آب از بین نمیره شفاف کننده هم زدم بازم نشد یکی به اشتباه گفت تو فیلتر سطلیت پیت بریز آبم بدترم شد الان نوشته های شمارو خوندم رفتم به فیلتر اینایی که مثل سرامیکه اسمشم نمیدونم الان اضافه کردم باکتریم زدم ولی تا الان بازم آبم کدر بعد من نور و co2از ۱۱ صبح تا ده شب روشن یکیم میگه برا نورم الان خاموش کردم بعد بین خزه جاوام یه جور خزه نخدار اضافه شده که ضد جلبکم زدم

کودم ada آمازونه آکواریم ۱۲۰×۵۰×۶۰ فیلترم سطلی ۱۲۰۰ لیتر بر ساعت نورم دوتا led 36 تایی ۱۰۰۰۰ هزار کلوین با طیف نور آبی و قرمز و سفید و سیستم co2  کود مایع هم زدم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم 

۱۱ فروردین, ۱۳۹۴
۱۰:۱۶ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
186sp_Permalink sp_Print

سلام 

شما که هرچی دم دستت بیاد میریزی تو آب دوست عزیز .

خب اون شفاف کننده رو برای چی زدین ؟؟!!

ضد جلبک رو چرا استفاده کردین ؟؟!!

بهتر بود قبل از مصرف باکتری ساز یک سوم از آب رو سیفون میکردین و آب بدون کلر اضافه کرده بودین و بعدا باکتری ساز میزدین دقت کنید کلر آب باکتری ها رو از بین میره.

ضمنا اصلا نیازی به این مدت روشنایی ندارید و بنظر بنده co2 رو هم بیش از حد مصرف میکنید و طبیعیه که تانک شما جلبک بزنه.

حتما باید سرامیک و مدیای بیولوژیک داشته باشید تا سیکل به راحتی طی بشه.

باز منتظر نظر سایر دوستان باشید. birddone

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: amin.4707, leo rezw, mohammadmu699, Mortezakh
142 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3747