آکواریوم |mehdi118| | صفحه 2 | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
آکواریوم |mehdi118|
۲۸ تیر, ۱۳۹۳
۶:۴۷ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 110
۲۷ تیر, ۱۳۹۳
sp_UserOfflineSmall افلاین

emad.ef گفته
سلام دوست عزیز  بسیار جالب بود. با اینکه من اکثر گونه های کف خوار رو نگه داری کردم ولی از کوریدوراس ها تا حالا نگه داری نکردم . ولی به نظر ماهی های خوبی میان .laughlaugh

سلام, ماهیهایی مقاوم هستند و در نظافت خود اکواریوم و ماهی ها نقش بسزایی دارن ب نظر من.

۲۹ تیر, ۱۳۹۳
۱:۴۳ ق٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

خوب از شرایط فعلی تانکم فایل هایی پیوست شد, در صورت تغییرات حتما دوباره عکس و فیلم پیوست خواهد شد.

الان میریم به عکس های ۳ ماه پیش تانک, اولین تجربه شور {خانگیم} و دومین تجربه شور!

اولیش تو مغازه رفقیمون بود با هم ساختیم حدود ۷۰۰ لیتر بود ک با سامپ ۹۸۰ لیتر میشد!

متاسفانه فقط ۲ تا عکس پیدا کردم! ولی تعدادی فیلم موجوده که یکیشو میزارم! 

یدونه دامسل آبی, با یک دلقک اسلاریس داشتم طی ۱.۵ ماه! ۱۵ روز آخر یک عدد بلو تانک ۱۲ سانتی متری هم اضافه کردم که تو فیلم هنوز بلو تانک وارد تانک نشده, عکس هم ندارم ازش متاسفانه!!

Image Enlarger

http://www.aparat.com/v/aWJok

۲۹ تیر, ۱۳۹۳
۱:۵۷ ق٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

مجتبی گفته
سلام 

آقا رضا :

این گونه ماهی هایی که دوستمون استفاده میکنن در طبیعت در کنار هم زندگی نمیکنن گلدفیش یه ماهی هست که از شرق آسیا میاد و آنجل هم از آمازون اومده.

آقا حامد :

تانک اختصاصی گلدفیش اتفاقا خیلی زیبا میشه مخصوصا که یکی دو سال گلدفیش ها توی تانک جا بیوفتن و هیچ ماهیی باله های اونها رو نزنه حالا این دوستمون فرمودن آنجل ها باله های گلدفیش ها رو آرایش میکنن اما اگر این اتفاق نیوفته یه گلدفیش هایی خواهید داشت که نمونش رو توی بازار هرگز ندیدین.

ضمنا برخی تانک های اختصاصی خیلی جالب میشه مثلا تانک تترا و یا بارب و حتی لوچ و شارک اولش بنظر جالب نمیاد اما بنده خودم استفاده کردم خیلی زیبا میشه.

birddone

آقا مجتبی یکی از دوستان ۴ سال پیش یه تانک اختصاصی بلک گوست داشتن با نوعی سراشیبی و تعدادی متعدد گیاهان اشک بچه و کریپتون!

ماهی ها حدود ۴۰ عدد سایز ۱۰ تا ۱۲!  واقعا خارق العاده بود, یکی از حرفه ای ترین تانکهایی بود که دیدم, فقط هم با بچه ماهی تغذیه میشدن و لاروها!!

نور سنسور دار روز برای تانک, تماما تضاد رنگها در تانک, و روانی حرکت ماهی ها هر کدام به یک سو خیلی زیبا بود. اگه عکس یا فیلمی بود ازش حتما قرار میدم.

۲۹ تیر, ۱۳۹۳
۵:۱۴ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام 

آقا مهدی یه سوالی از این دوستتون که این همه بلک گوست داشتن بپرسید ببینید موفق به جفت دادن بلک گوست و تکثیر شدن

البته بنده موفق شدم جفتشون بدم ولی موفق به تکثیر نشدم و تخم ریزی نکردن birddone

۲۹ تیر, ۱۳۹۳
۹:۲۳ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

خودش که میگفت بلدم چجوری تکثیر کنم بذار ۷/۸ ماه بشن تخم میگیرم! آخرشم خبری نگرفتم!

ولی یکی از دیگر دوستان که سالن بزرگ تکثیر داشت موفق شده بود, بنده خودم بلک گوست ۱ سانتی دیدم در سالنش رنگشون روشنتر بود!! ازش پرسیدم, گف کاملا تاریک باید باشه,  تا راحت باشن, همچنین عامل تحریک نر برای قلمرو و جفت گیری لازمه مث ماهی نر دیگر فقط از جثه کوچیکتر تا موفق بشه قلمرو رو حفظ کنه + تغذیه ب صورت طبیعی که بچه ماهی در تانک بلک گوستها داشت, هیچ غذایی استفاده نمیکرد, چرا که باید محیط کاملا طبیعی باشه براشون!!

دوباره فردا ازش دقیق میپرش تماما جزئیات رو, و به شما ارائه میدهم.

۳۰ تیر, ۱۳۹۳
۱۰:۲۶ ق٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام 

ممنون اگر اطلاعات جامع و کاملی به دست آوردین و یا از سایت های خارجی سرچ کردین یه تاپیک بزنید به نام تکثیر بلک گوست تا به اسم خودتون باقی بمونه.

خب بنده خیلی تلاش کردم برای تکثیر بلک گوست اما اینکه فرمودین باید جای تاریک باشه نه این کار رو نکردم و آکواریوم جای تاریکی نبود ولیکن کوزه و مخفیگاه تاریک داشتن البته جفت گیریشون رو زیاد دیدم حالا شاید تخم ریزی هم کرده باشن و بعدا تخم ها رو خوردن و ما ندیدیم birddone

۳۰ تیر, ۱۳۹۳
۱:۵۷ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

خب حالا بریم به ۵ ماه قبل زمانی که همین آک تبدیل شد به آزمایشگاهی برا راه انداختن یه پلنت ۵۰۰ لیتری!

بنده تخمیر برای دی اکسید را انجام دادم و ب طور مستقیم و غیر مستقیم رو انواع ماهی ها که تو تانک بود تست میشد, همچنین گیاهان, انواع کود تجاری, مایع دست ساز و جامد دست ساز, آخرشم رو نور یکم کار کردم که در نتیجه پلنت اصلی رو با رفیقمون را انداختیم! هر روز رو دکورو گیاهان بحث وگفتو گو آخرشم چیز خوبی شد فک کنم.

اول عکس و فیلمآزمایشگاهو میزارم(تانک تو خونه) بعدا اونی که تو مغازش ساختیم!!

Image Enlarger

Image Enlarger

http://www.aparat.com/v/xIf35

۸ مرداد, ۱۳۹۳
۱:۳۳ ق٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

از عکس های پلنتی ک ساختیم عکس میزارم, پشتش سامپ هستش حدود ۵۰۰ لیتر آب میگیره.

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

۸ مرداد, ۱۳۹۳
۹:۲۸ ق٫ظ
MOHAMMAD99

نویسنده ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 1304
۱۵ دی, ۱۳۹۲

سلام

اقا تانکات خیلی زیبان

امیدوارم بتونی یکم تجربه در مورد ابشور بما بدی

من میخواستم تانکمو برا سال دیگه پلنت کنم با انجلو تترا نئونو دیسکسم شاید گرفتم ولی ظاهرا که نمیشه گیاهو تو اب گرم نگه داشتthinking

۸ مرداد, ۱۳۹۳
۱۱:۵۲ ق٫ظ
emad.ef
mashhad

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 846
۱۲ فروردین, ۱۳۹۳

سلام دوست عزیز تانکت حرف نداره .

متاسفانه من هم هر وقت تلاشی برای راه اندازی یک پلنت کردم  با شکست روبه رو شدم . ولی معلومه شما توی این کار استادین.handlinghandlinglaugh

۸ مرداد, ۱۳۹۳
۳:۵۶ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

MOHAMMAD99 گفته
سلام

اقا تانکات خیلی زیبان

امیدوارم بتونی یکم تجربه در مورد ابشور بما بدی

من میخواستم تانکمو برا سال دیگه پلنت کنم با انجلو تترا نئونو دیسکسم شاید گرفتم ولی ظاهرا که نمیشه گیاهو تو اب گرم نگه داشتthinking

سلام و تشکر جهت نظر ارزنده شما,

در مورد شور رو چشم شما هر سوالی داشتی تا جایی که به قول یکی از دوستان سوادمون قد بده کمکتون میکنم :)

در مورد پلنت بنده شخصا این تجربه رو کردم, که نباید در مورد انتقال ماهی عجله کرد باید گیاها جا بیفتن بعد.

دیسکس استفاده کردیم تو این تانک دو تا رد تورک بودن, فقط هر چی که ماهی بودن باله هاشونو زدن, آنجلم زیاد استفاده نمیشه چون گرم آبی هستش انجل, ولی گیاهان( ب جز چند مورد که مقاومن) تو دمای ۲۸ ضعیف میشن و میمیرن!

این ماهی هایی ک تو تانک هستند بنده بعده کلی آزمایش در تانک کوچیک ک عکساش هست بالاتر ب نتیجه رسیدم!

ب نظر من ۴ تا ماهی برا پلنت واقعا عالیه, تترا نئون ک کاردینال بهتره, کنگو, و رنگین کمان. و در صورت بزرگ بودن تانک رد لاین.

۸ مرداد, ۱۳۹۳
۴:۱۴ ب٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
تعداد نوشته ها: 2158
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

رفیق تانک باحالی داری اما من معمولا اهل غر زدنم !

اولا تقریبا هیچی CO2 نداری . این دفیوزری که شما داری برای نهایتا ۵۰-۶۰ لیتر مناسبه نه ۵۰۰ لیتر !

مگه واسه پلنت سامپ میذارن ؟ همون دوزار کربن هم از بین میبره . اما خوبیش اینه بافرینگ آب بالا میره

چرا اینقدر هیگروفیلا تو تانکته ؟ یکمی تنوع گیاهی بده و حتما از گیاه قرمز هم استفاده کن عالی میشه 

از گیاهای ساقه ای مثل روتالا نانجا و غیره تو پس زمینه استفاده کن

این شن کف تانک نتلی هست ؟ یکمی از گیاهای خودرو کف مثل اکینودوروس تنلوس استفاده کن . نیلوفرهای قشنگی هم داری

حتما باید سرب اطراف گیاه رو باز کنی وگرنه گیاه خفه میشه . زودتر ورشون دار

اون جلبک های BGA که اون پایین میبینی بخاطر نبودن کربن هست . کم کم گیاهارو نابود میکنه 

پلنت با ارتفاع زیاد واقعا شاهکاره اما ۲ تا بدی داره . یکیش اینکه تامین نورش سخت میشه اگه بخای نور اصولی بدی . حالا اونم گیری نداره اما تغییرات توش کابوسه . من هروقت میخام کاری بکنم باید ۴پایه بیارم تا ناف خم بشم تو تانک تا نوک انگشتام به کف تانک برسه . واقعا نگهداریش سخته اما پلنت با ارتفاع زیاد پدیده ای میشه خداییش مخصوصا وقتی گیاهای ساقه ای به رشد کامل برسن

اینهمه ریشه ای که میبینی گیاها تو آب دادن بخاطر کمبود مواد معدنیه . کود مایع استفاده کن

بنظرم اون پشت کپسول دیدم . اگه درست دیدم پس چرا سیستم کربن با این دفیوزر داغون راه انداختی ؟

ال ای دی هات هم ظاهرا خوب چیده نشدن . نور وسط خیلی زیاده . ضمنا اصلا به نور آبی نیاز نداری . بنظر من کلا آبی هارو وردار

حالا کسی اصرار کنه نمیشه بفروشینش ؟ fun

گیســـــو مــیان واژه برایم رهــــــــا نکن /
من از تبار واژه ی سرخ ســـــــــــیاوشم /
بـــــانو ! به قول حضرت استاد " شهریار " /
عاشق نبوده ای که بفهمی چه میکشم

۸ مرداد, ۱۳۹۳
۴:۵۰ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

emad.ef گفته
سلام دوست عزیز تانکت حرف نداره .

متاسفانه من هم هر وقت تلاشی برای راه اندازی یک پلنت کردم  با شکست روبه رو شدم . ولی معلومه شما توی این کار استادین.handlinghandlinglaugh

سلام خدمت دوست گرامی و تشکر جهت نظر ارزنده شما,

چرا شکست؟ 

در تایپیکی, راه اندازی پلنت خودتونو مطرح کنید هر کمکی از دستم بربیاد حتما کمکتون میکنم تا پلنتی زیبا براتون راه اندازی کنیم, منتظر تانک شما و شروع ب کار شما هستم.

۸ مرداد, ۱۳۹۳
۶:۰۴ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

ghomeyshi گفته
رفیق تانک باحالی داری اما من معمولا اهل غر زدنم !

اولا تقریبا هیچی CO2 نداری . این دفیوزری که شما داری برای نهایتا ۵۰-۶۰ لیتر مناسبه نه ۵۰۰ لیتر !

مگه واسه پلنت سامپ میذارن ؟ همون دوزار کربن هم از بین میبره . اما خوبیش اینه بافرینگ آب بالا میره

چرا اینقدر هیگروفیلا تو تانکته ؟ یکمی تنوع گیاهی بده و حتما از گیاه قرمز هم استفاده کن عالی میشه 

از گیاهای ساقه ای مثل روتالا نانجا و غیره تو پس زمینه استفاده کن

این شن کف تانک نتلی هست ؟ یکمی از گیاهای خودرو کف مثل اکینودوروس تنلوس استفاده کن . نیلوفرهای قشنگی هم داری

حتما باید سرب اطراف گیاه رو باز کنی وگرنه گیاه خفه میشه . زودتر ورشون دار

اون جلبک های BGA که اون پایین میبینی بخاطر نبودن کربن هست . کم کم گیاهارو نابود میکنه 

پلنت با ارتفاع زیاد واقعا شاهکاره اما ۲ تا بدی داره . یکیش اینکه تامین نورش سخت میشه اگه بخای نور اصولی بدی . حالا اونم گیری نداره اما تغییرات توش کابوسه . من هروقت میخام کاری بکنم باید ۴پایه بیارم تا ناف خم بشم تو تانک تا نوک انگشتام به کف تانک برسه . واقعا نگهداریش سخته اما پلنت با ارتفاع زیاد پدیده ای میشه خداییش مخصوصا وقتی گیاهای ساقه ای به رشد کامل برسن

اینهمه ریشه ای که میبینی گیاها تو آب دادن بخاطر کمبود مواد معدنیه . کود مایع استفاده کن

بنظرم اون پشت کپسول دیدم . اگه درست دیدم پس چرا سیستم کربن با این دفیوزر داغون راه انداختی ؟

ال ای دی هات هم ظاهرا خوب چیده نشدن . نور وسط خیلی زیاده . ضمنا اصلا به نور آبی نیاز نداری . بنظر من کلا آبی هارو وردار

حالا کسی اصرار کنه نمیشه بفروشینش ؟ fun

سلام خدمت دوست گرامی جناب قمیشی, ظاهرا شما هم مث من همه جور آشی را چشیده اید ;)

اولا ک اختیار دارین جناب, استاد هستید خودتون. بنده هم خوشحال شدم نقایص رو گفتی.

*_این دیفیوز ازش ۸/۷ تا بود که تو این عکس فقط دو تاش نصب شده ۳/۴ روز بعد زدیم همه رو با توجه به فتوسنتز جواب داد.

*_ سامپم چون روش بود را انداخیتم گفتیم هر چه بادا باد اما کربنو خورد همشو کلا هر چی کود مایع میزدیم ظاهرا سامپ جان نوش جان میکرد جالبه کلی گیاه بین الیاف پشت رشد کرده بود یه بار چک میکردم ک ماهی کشیده یا نه سامپ!!

*_ والا موقع سفارش گیاها من دیفورمیس زیاد سفارش دادم همش ۲/۳ تا کوریمبوسا, خودمم نرفتم فروشگاه, مرتیکه اشتباهی جا ب جا  فرستاده بود دگ کاشتیم و تانک ب اشغال در اوردن! کلی لودویژیا گلاندیولوسا و روبین داشتم که رشد نکردن, کریپتون قرمز افشان دو تا نیلوفر ک یکیش گرفت فقط! اشک بچه, آلترنانترا رینکی, رزافولیا, باکوپا مونییرا, الودئا,کابومبا ,چمن همیانتوس داشتم رشدشون ک کم بود هیگروفیلا زد جلوتر و خراب کردن آکو موقع درآوردنم ک ۳۰ متر ریشه دارن کل اکواریومو ب گند میکشن دگ دس نزدم :|

*_ جلبکها هم ک نیلوفرو خوردن با اجازه هیگروفیلاها, کل اکو ب گند کشیدن چون دگ خورد ب امتحانات و نتونستم زیاد رسیدگی کنم. کود مایع تترا پلانتامین اشتباه نکنم استفاده میکردم با تزریق ریشه مولتی+آهن برایت ول برا کم رشدا ( بیچاره شدم تا تزریق کنم به خاطر ارتفاع تانک)+ اهن های زیر شنی,  مخلوط های آکوابیسیس و جی بی ال بد نبودن. کفش نتلی و شن فرانسوی با تترا زیر بستر بود یکمم سیلس کرد سفید بود اولین لایه.

*_ ارتفاعم ک نگو ۱ متر ارتفاع خود تانک, ۱۱۰ هم فک کنم پایه پد آدم در میاد اون کنده رو فقط ۲ بار جا ب جا کردم. نورم ۴ تا ۱۰۰۰۰ کلوین سفید تی ۵ با ۲ تا ۱۰۰۰۰ کلوین قرمز تی ۵ هستش! اون وسطی هم رفیقمون یدونه نور افکن ال سی اس گذاشت کورمون کرد مام گفتیم بزار بمونه laugh ال ای دی هم برا روشنایی فضا هستش ن برا آک بازتابشون جوری افتاده انگار رو آک هستش, کلی ازشون دارم تو مغازه رفیقمه بیکار, فقط من رو یه زوار آلومینیومی چسبوندم, اگه خواستین رو چشم عکس میزارم مد نظر بود حتما میفرستم براتون.

*_اون کپسول اکسیژن هستش کاش کربن بود :( 

الان یکم از گیاهای این تانک با کلی گیاه تانک دگ رفته تو یه ۷۰۰ لیتری اونم نور روز داره عکسای اونم حتما میزارم.

این تانک مال مبتدی هاست شما زیاد چیز نکن ;) من منتظر تصاویر تانک شما هستم.

یا علی.

۸ مرداد, ۱۳۹۳
۶:۲۵ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

لینک ویدئو تانک اصلی.

http://www.aparat.com/v/9XH6d

۸ مرداد, ۱۳۹۳
۷:۲۰ ب٫ظ
MOHAMMAD99

نویسنده ممتاز
Members
تعداد نوشته ها: 1304
۱۵ دی, ۱۳۹۲

سلام

اقا پلنت کربن دی اکسیدو کود میخواد چیکار؟اینارو که ماهیا تولید میکنن hahaha2انقد مصرف گیاها زیادهshark2

۸ مرداد, ۱۳۹۳
۷:۲۶ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام 

ماهی ها اینقدر که نمیتونن تولید بکنن حتی شما با تزریق co2 هم ممکنه کم بیارید و نیاز به تزریق بیشتری داشته باشید کود هم که جای خودش رو داره birddone

۸ مرداد, ۱۳۹۳
۸:۰۶ ب٫ظ
mehdi mt8

کاربر هدفمند
Members
تعداد نوشته ها: 632
۲۲ اسفند, ۱۳۹۲

سلام اقا مهدی

اکواریومتون بسیار زیبا بود

یه چند وقتیه که منم تو فکر پلنتم فعلا دودلم نمیدونم چیکار کنم اقای قمیشی خیلی راهنماییم کردن ولی من نتونستم به جمع بندی نهایی برسم یه چند تا سوال داشتم

۱.اگه میشه بیاید تو تاپیک من (mt8) اکواریومم ببنید اخرین عکس الان میزارم ببینید مناسب برا پلنت .

۲.هزینه ای که برای شما تموم شد چه قدر شد؟

۳.از چه نوع خاک و کودی استفاده کردید؟

۴.اک تون رو سیفون میکنید؟

اگه میشه تو همون تاپیک خودم جواب بدیدflowerflowerflower

۸ مرداد, ۱۳۹۳
۹:۴۵ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

mehdi mt8 گفته
سلام اقا مهدی

اکواریومتون بسیار زیبا بود

یه چند وقتیه که منم تو فکر پلنتم فعلا دودلم نمیدونم چیکار کنم اقای قمیشی خیلی راهنماییم کردن ولی من نتونستم به جمع بندی نهایی برسم یه چند تا سوال داشتم

۱.اگه میشه بیاید تو تاپیک من (mt8) اکواریومم ببنید اخرین عکس الان میزارم ببینید مناسب برا پلنت .

۲.هزینه ای که برای شما تموم شد چه قدر شد؟

۳.از چه نوع خاک و کودی استفاده کردید؟

۴.اک تون رو سیفون میکنید؟

اگه میشه تو همون تاپیک خودم جواب بدیدflowerflowerflower

سلام خدمت دوست گرامی, تشکر جهت نظر ارزنده شما,

چشم من در تایپیک شما ب این سوالات جواب خواهم داد.

۹ مرداد, ۱۳۹۳
۱۱:۱۰ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

گلدفیشهای ۲.۵ ماهه تکثیر خودمون فک کنم ۱۰۰ تایی باشه (البته فروش رفتن ۱۳۰۰/۴۰۰ تایی بودن), همین تعداد یک سایز بزرگترم هس تا فک کنم ۳ یا ۴ سایز بزرگتم هس باز قرمزش.

http://www.aparat.com/v/cDK4m

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی:
190 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752