آکواریوم |mehdi118| | تصاویر اکواریوم اعضا

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
آکواریوم |mehdi118|
۲۷ تیر, ۱۳۹۳
۳:۰۲ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 110
۲۷ تیر, ۱۳۹۳
sp_UserOfflineSmall افلاین

سلام خدمت دوستان.

مهدی هستم, حدود ۱۰ سال به نگه داری انواع ماهی های آکواریومی و کم و بیش تکثیر اونا مشغولم!

حدود دو سال یه آک ۱۰۰ لیتری دارم که! آب شور , شیرین مهاجم و غیر مهاجم, پلنت رو باهاش تجربه کردم! بیشترفیلم دارم تا عکس از گذشته, امیدوارم جالب توجه باشه.

عکس از ماهی های فعلیم میزارم, که نژاد های گلد فیش هستن.( ۲۶ روز پیش وارد تانک شدن که اینا عکس ۲۴ روز پیش هستن)

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

۲۷ تیر, ۱۳۹۳
۳:۱۷ ب٫ظ
emad.ef
mashhad

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 846
۱۲ فروردین, ۱۳۹۳

سلام  دوست عزیز . گلدفیشای زیبایی دارید البته ممکنه باله هاشون توسط انجلا زده بشه ولی فعلا سایز انجلاتون کوچیکه بزرگتر بشن مشکل ایجاد میشه البته خودتون استادین نیازی نیست بگم............laughlaughlaughlaughlaughwink

۲۷ تیر, ۱۳۹۳
۴:۰۰ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

emad.ef گفته
سلام  دوست عزیز . گلدفیشای زیبایی دارید البته ممکنه باله هاشون توسط انجلا زده بشه ولی فعلا سایز انجلاتون کوچیکه بزرگتر بشن مشکل ایجاد میشه البته خودتون استادین نیازی نیست بگم............laughlaughlaughlaughlaughwink

سلام عماد عزیز, من از آنجلها همیشه ب عنوان نوعی آرایشگر کنار گلدفیشها استفاده کردم, با وجود این ماهیای استوایی به هیچ وجه انگل پوستی و آبی مشاهده نخواهید کرد!

جولی ها هم به طور ویژه ای تقابل خوبی بر سر انگل پوستی دارند. البته الگانس ها بهترن که گیرم نیومد.

فقط یک عیب وجود آنجل ها اینه که در هنگام تخم ریزی گلدفیش ب سرعت تخم هارو شکار میکنن و باعث تحریک بقیه میشن! ب هر حال من فقط ب عنوان محافظ استفاده میکنم هر ماهیی رو غیر از گلد فیش در تانک فعلیم. ( چرا که ب نظر من اصول تانک سالم وجود ماهی حاکم (یک گونه مد نظر), و در مقابل تابع هایی در اطراف ماهی یا ماهی های حاکم هستن.)

ممنون بابت نظر ارزندتون. منتظر نظرات شما هستم. موفق باشید.

۲۷ تیر, ۱۳۹۳
۴:۴۹ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام 

دوست عزیز تانک زیبایی دارید اما فقط زیبا هست.

ببینید ترکیب گلدفیش و آنجل با گیاه طبیعی و شن سیلیس سفید یک چیزی هست که همه خوششون میاد اما اصولی نیست و ایراداتی داره که میگم خدمتتون.

اولا گلدفیش ماهی سرد آبی هست و انجل ماهی گرم آبی پس سطح نگهداری این دو با هم متفاوته و اصلا ترکیب مناسبی در کنار هم نیست.

دوما گلدفیش گیاه طبیعی رو خراب میکنه.

سوما برای آنجل ها مجبوری دما رو بالا نگهدارید که هم به گیاه طبیعی و هم به گلدفیش آسیب میزنه.

چهارما چون گلدفیش کثیف کاری زیاد داره و زیاد میخوره این شنهای سفید رو زود کثیف میکنه.

birddone

۲۷ تیر, ۱۳۹۳
۵:۵۹ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

مجتبی گفته
سلام 

دوست عزیز تانک زیبایی دارید اما فقط زیبا هست.

ببینید ترکیب گلدفیش و آنجل با گیاه طبیعی و شن سیلیس سفید یک چیزی هست که همه خوششون میاد اما اصولی نیست و ایراداتی داره که میگم خدمتتون.

اولا گلدفیش ماهی سرد آبی هست و انجل ماهی گرم آبی پس سطح نگهداری این دو با هم متفاوته و اصلا ترکیب مناسبی در کنار هم نیست.

دوما گلدفیش گیاه طبیعی رو خراب میکنه.

سوما برای آنجل ها مجبوری دما رو بالا نگهدارید که هم به گیاه طبیعی و هم به گلدفیش آسیب میزنه.

چهارما چون گلدفیش کثیف کاری زیاد داره و زیاد میخوره این شنهای سفید رو زود کثیف میکنه.

birddone

سلام خدمت مجتبی عزیز,  تشکر میکنم جهت ارائه نظرات و مشکلات کار بنده.

خدمتتون عرض کنم که, گیاهان کریپتون پایه کوتاه, در مقیاس ۱ به ۱.۳ اندازه واقعی, تکثیر خودم هستن که ب منظور حفظ میزان آمونیوم آب و جلوگیری از پراکنده شدن شن ها و حفظ سطح یکنواخت هستش! در مورد خراب شدن حق یا شما است ( ۲۰ روز برای تست آب و آزمایش کاشته شده و سپس خارج شدن)

شن ها پودر مرجان هستن, همان طور ک میدانید گلد فیش پس از تغذیه اولیه در قسمت میانی و سطح آب ب تغذیه ثانویه بر کف محیط خود علاقه نشان میدهد و ۲ تا ۳ برابر زمان صرف شده برا تغذیه اولیه ,همچنان ادامه دهنده کار است! انتخاب پودر ب خاطر پایین بودن خاصیت مویینگی نسبت ب سایر سنگها, در این سایز دارا بودن ۳ تا ۷ درصد باکتری بی هوازی در لایه زیرین بستر و همچنین مشکل ساز نبودن برای عمل تغذیه ثانویه گلدفیش است.

گلد فیشها سرد ابی بوده و در دمای اصلی خود زودتر به بلوغ رسیده و از رشد بهینه و مد نظر ما دور میشوند! با وجود کنترل بالانس دما  سختی و پ هاش روی ۲۶ تا ۲۷ درجه از عمل جفت گیری دور بوده به میزان لازم رشد سریع و رنگ و به اسطلاح شکوفایی لازم جسمی میرسند! که بعد از اتمام ۳ دوره ۳۶ روزه کلی در طول ۱ ماهگی تا ۱ سالگی در ابهای ۱۸ درجه نگه داری میشوند و اماده برای تکثیر! بنابراین مشکلی با آنجل ندارند در دوران به اسطلاح گرم آبی که در پست قبلی دلیل وجود آنجل در تانک رو ذکر کرذم. { البته اینها از اول در دمای ۲۶ درجه بزرگ شدن از کوچکترین سایز ۳ ماهه تا یک ساله ها و ب منظور تکثیر نوع خاص در همین دما خواهند ماند, همه گفته ها بر پایه تجربیات بنده هستش.}

منتظر نظرات شما هستم, موفق باشید.

۲۷ تیر, ۱۳۹۳
۶:۰۷ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام 

خب اگر از مرجان استفاده کردین همین مرجان خودش باعث سنگین شدن آب میشه و سختی آب رو بالا میبره و با وجود گلدفیش میتونه برای آنجل ها یک محیط کشنده ای رو تشکیل بده thinking birddone

۲۷ تیر, ۱۳۹۳
۷:۱۰ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

با وجود سامپ ۵۰ لیتری و سیفون کنترل شده ی ۲۵% در ۹ روز مشکلی برای هیچ کدام پیش نمیاد! عکس از بعد ۲۴ روز قرار میدم که میتوانید رشد آنجلهارو مشاهده کنید.

در حال حاضر با این شرایط حدود ۳۰۰۰ تخم از ماهی های همین تانک ب عمل اومدن که در صورت موفق شدن در گونه مد نظر عکسشو جداگانه در تایپیکی جداگانه خواهم گذاشت.

موفق باشید.

۲۷ تیر, ۱۳۹۳
۸:۲۱ ب٫ظ
ghomeyshi

کاربر متخصص
Members

ناظم
تعداد نوشته ها: 2158
۱۲ فروردین, ۱۳۹۲

سامپ ۱۰۰۰ لیتر هم باشه کنترلی روس سختی آب نداره . آب تانکتون سخت خواهد بود

گیســـــو مــیان واژه برایم رهــــــــا نکن /
من از تبار واژه ی سرخ ســـــــــــیاوشم /
بـــــانو ! به قول حضرت استاد " شهریار " /
عاشق نبوده ای که بفهمی چه میکشم

۲۷ تیر, ۱۳۹۳
۹:۵۳ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

ghomeyshi گفته
سامپ ۱۰۰۰ لیتر هم باشه کنترلی روس سختی آب نداره . آب تانکتون سخت خواهد بود

dh اب من بین ۱۰تا ۱۳ متغییر هستش! مشکل سختی اب وجود نداره.

۲۷ تیر, ۱۳۹۳
۱۰:۵۸ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

عکس های امروز!

۲۴ روز بعد از سه عکس قبلی!!

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

Image Enlarger

۲۸ تیر, ۱۳۹۳
۰:۲۶ ق٫ظ
reza.fa

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 117
۱۵ اسفند, ۱۳۹۲

سلام. تانک ساده و قشنگی دارید. درباره نظرات و جوابهایی که دادید به دوستان ، فقط در یک مورد میخواستم بگم که پودر مرجان باعث سختی آب خواهد شد که ظاهرا کنترل میکنید. درمورد تغذیه و بلوغ و دوره های رشد و اینا ... مثل دانشجوهای شیلات حرف زدید که بنده شخصا درگیرش نیستم و هدفم تکثیر نبوده هیچ وقت. اما اصولا اساتید اینجا برای کاربرای فروم، اصول اولیه بیان میکنند تا برای مثال ماهی سردآبی با گرم آبی کنار هم نگهداری نشوند.

سوال من اینکه آیا در طبیعت و زیستگاه طبیعی این گونه ها کنار هم دیده میشوند؟

۲۸ تیر, ۱۳۹۳
۱۰:۰۴ ق٫ظ
H∀ⓂΞD20
ShellEX.dll

ناظم انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 3661
۱ بهمن, ۱۳۹۲

اشکلاتی اگه بود دوستان مطرح کردن
فقط من میتونم بگم که خیلی قشنگه ... ینی من که علاقه ای به تانک اختصاصی گلدفیش نداشتم و این کار رو هدر دادن هزینه و وقت میدونستم ،، واقعا با دیدن تانک شما علاقه مند به نگهداری اختصاصی اونا شدم ... خیلی زیبان

مبارکتون باشه ...

....

۲۸ تیر, ۱۳۹۳
۱۰:۳۰ ق٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام 

آقا رضا :

این گونه ماهی هایی که دوستمون استفاده میکنن در طبیعت در کنار هم زندگی نمیکنن گلدفیش یه ماهی هست که از شرق آسیا میاد و آنجل هم از آمازون اومده.

آقا حامد :

تانک اختصاصی گلدفیش اتفاقا خیلی زیبا میشه مخصوصا که یکی دو سال گلدفیش ها توی تانک جا بیوفتن و هیچ ماهیی باله های اونها رو نزنه حالا این دوستمون فرمودن آنجل ها باله های گلدفیش ها رو آرایش میکنن اما اگر این اتفاق نیوفته یه گلدفیش هایی خواهید داشت که نمونش رو توی بازار هرگز ندیدین.

ضمنا برخی تانک های اختصاصی خیلی جالب میشه مثلا تانک تترا و یا بارب و حتی لوچ و شارک اولش بنظر جالب نمیاد اما بنده خودم استفاده کردم خیلی زیبا میشه.

birddone

۲۸ تیر, ۱۳۹۳
۱۱:۰۷ ق٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

reza.fa گفته
سلام. تانک ساده و قشنگی دارید. درباره نظرات و جوابهایی که دادید به دوستان ، فقط در یک مورد میخواستم بگم که پودر مرجان باعث سختی آب خواهد شد که ظاهرا کنترل میکنید. درمورد تغذیه و بلوغ و دوره های رشد و اینا ... مثل دانشجوهای شیلات حرف زدید که بنده شخصا درگیرش نیستم و هدفم تکثیر نبوده هیچ وقت. اما اصولا اساتید اینجا برای کاربرای فروم، اصول اولیه بیان میکنند تا برای مثال ماهی سردآبی با گرم آبی کنار هم نگهداری نشوند.

سوال من اینکه آیا در طبیعت و زیستگاه طبیعی این گونه ها کنار هم دیده میشوند؟

سلام دوست عزیز, خدمت شما عرض کنم: گلد فیش ماهی بسیار فعالی هستش و با توجه ب میزان دفعیاتش هر نوع تزیین در این تانک با این تعداد ماهی فقط کاهش کیفیت اب رو در پی خواهد داشت!( و چون تانک برای جفت گیری هستش باید کاملا ازادانه بتونن حرکت کنن, بنده فیلمی از یک تانک دیگ و همین تانک قرار میدم تا متوجه منظورم بشوید)

در مورد تغذیه و رشد تماما بر پایه تجربیات کمو بیشم هستش که حتما اشکالاتی وجود داره.

در مورد سوالتون, خیر! ماهی انجل عموما مناطق گرم سیری, امریکای مرکزی ونزوئلا کلمبیا و تا شمال برزیل پراکنده هستند ولی گلد فیشها عموما اسیای مرکزی ژاپین چین تا برخی گونه ها کره! از نظر جغرافیا که عملا امکان پذیر نیست! جدای این ماهیان گرم ابی و سرد آبی هستند, مستقیما نمیتونن در زیستگاه یکدیگر زندگی کنند. ما فقط با عادت دهی تعدادی محدود از گلد فیشها آن هم برای منظور خاص در این شرایط اون هم با کنترل نگه داری میکنیم.

با تشکر از نظر ارزندتون. موفق باشید.

۲۸ تیر, ۱۳۹۳
۱۱:۱۰ ق٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

Hamed20 گفته
اشکلاتی اگه بود دوستان مطرح کردن
فقط من میتونم بگم که خیلی قشنگه ... ینی من که علاقه ای به تانک اختصاصی گلدفیش نداشتم و این کار رو هدر دادن هزینه و وقت میدونستم ،، واقعا با دیدن تانک شما علاقه مند به نگهداری اختصاصی اونا شدم ... خیلی زیبان
مبارکتون باشه ...

سلام دوست گرامی, با تشکر جهت نظر خودتون. نظر لطف شما هستند خیلی ممنون.

الان ب نگهداری کدام گونه مشغول هستید؟

۲۸ تیر, ۱۳۹۳
۱۱:۲۱ ق٫ظ
H∀ⓂΞD20
ShellEX.dll

ناظم انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 3661
۱ بهمن, ۱۳۹۲

گونه نیست ... همینجوری درهمه fun
گیاهخوار دارم

....

۲۸ تیر, ۱۳۹۳
۱۱:۴۵ ق٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

Hamed20 گفته
گونه نیست ... همینجوری درهمه fun
گیاهخوار دارم

شما هم مثل من دانشجو هستید پس, امکانات دانشجویی و هزار دردسر...

آکواریوم زیبایی دارید, شیشه خم بسیار زیبا میکنه اکواریوم رو! انجلهای رنگ روشن دو رگه هستند؟

۲۸ تیر, ۱۳۹۳
۴:۰۳ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

سلام

فیلمی کوتاه از نطافت گلد فیش توسط جولی میزارم. امیدوارم جالب توجه باشه

http://www.aparat.com/v/qsIb0

۲۸ تیر, ۱۳۹۳
۶:۴۲ ب٫ظ
emad.ef
mashhad

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 846
۱۲ فروردین, ۱۳۹۳

سلام دوست عزیز  بسیار جالب بود. با اینکه من اکثر گونه های کف خوار رو نگه داری کردم ولی از کوریدوراس ها تا حالا نگه داری نکردم . ولی به نظر ماهی های خوبی میان .laughlaugh

۲۸ تیر, ۱۳۹۳
۶:۴۳ ب٫ظ
Mehdi118

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۳

آخرین تصاویر از آخرین وضعیت تانک

کلیپی از نمای کلی +  حدود ۲۰۰ تخم از رد کپ که بوسیله اوراندای سیاه, فلس مرواریدی و رد کپ نر بارور شدن!

صب ۸ داشتم میرفتم امتحان بدم که دیدم داره تخم میریزه, عجله ای خالی کردم تو ظرف, فک نکنم هچ شن ببینیم چی در میاد.

http://www.aparat.com/v/BL6OY

http://www.aparat.com/v/oKzDC

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: amin a13, SNOW LEOPARD
178 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189