کمک گرفتن برای راه انداختن کارگاه تکثیر (مبتدی) | تکثیر ماهیان اب شیرین

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
کمک گرفتن برای راه انداختن کارگاه تکثیر (مبتدی)
۲۷ بهمن, ۱۳۹۰
۰:۴۶ ق٫ظ
gll
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 20
۱۶ بهمن, ۱۳۹۰
sp_UserOfflineSmall افلاین

سلام به همگی بنده تصمیم گرفتم یه کارگاه کوچیک تکثیر را بندازم  با حداقل امکانات ازهمه دوستان خواهشمندم که تجربیات وراهنمایی های خودشونو بیان کنم تا منم بتونم مرحله به مرحله انجام بدم و نتیجه شم بگمgoodbye

کاربران زیر از gll برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

seyedali83
۲۷ بهمن, ۱۳۹۰
۱۲:۲۷ ب٫ظ
شهریار (onlypet.ir)

مؤسس سایت
تعداد نوشته ها: 3003
۴ اسفند, ۱۳۸۹

سلام

متاسفم که نمیتونم کمکی انجام بدم چون تجربشو نداشتم. خیلی بحث جالبیه. ایشالا دوستان دیگه اگه تجربه ای دارن قرار بدن ما هم استفاده کنیم

موفق باشید

1 تالار گفتگو

۲۷ بهمن, ۱۳۹۰
۱۰:۴۷ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام

ببین خودم کارگاه تکثیر نداشتم ولی از چند جا بازدید کردم و اطلاعات کمی دارم.

اول که میگن سالن تکثیر نه کارگاه.

بعد باید ببینی چه ماهی رو میخواهی تکثیر کنی که از همه مهم تر نوع ماهی - دمای سالن و هوا دی مناسب و طی شدن سیکل همه آکواریوم ها هست.

اگه تا حالا تجربه ماهی ندارید بهتره سالن سایز بزنید تا تکثیر یعنی بچه ماهی بخرید بزرگ کنید یا به قولی سایز کنید بفروشید که میتونید از انواع سیچلاید استفاده کنید.

برای تکثیر هم سیچلاید ها خوب جواب میدن بعد هم زنده زا و اسکار - آنجل و از همه سخت تر هم دیسکس .

چند تا نکته مهم باید دقت کنید کدوم ماهی رو می شناسید و می تونید تکثیر کنید مثلا یکی از دوستان فایتر تکثیر میکنه. نکته بعد باید به بازار هم توجه کنید یه وقت یه چیزی تکثیر و پرورش ندین که قرار باشه شب عید باهاشون ماهی پلو درست کنید.

نمی تونم پیشنهاد بدم چی تکثیر و یا سایز کنید شما سوال کن جواب میدم ولی زیاد فکر کن تا اونجا که بتونم در خدمتم بقیه دوستان هم تجربیات بیشتری و خیلی خوبی دارن کمک میکنن یه آش شلم شوربایی میشه بالاخره ما که ضرر نمی کنیم یه چیزی یاد میگیریم ولی مواظب باش بی گدار به آب نزنی.iloveyou

۲۹ بهمن, ۱۳۹۰
۱:۰۶ ق٫ظ
gll
کاربر عادی
Members
۱۶ بهمن, ۱۳۹۰

سلام ممنون که میخوای راهنماییم کنی من قبلا توخونه آنجل و سیچلاید گورخری و ماهی های زنده زاروتکثیر کردم اما به نظر خودم واسه شروع آنجل گزینه خوبی باشه

البته واسه سایز کردن من تو شهرستان زندگی میکنم ( سنندج ) کسی رو نمیشناسم که ازش ماهی کوچک بگیرم وسایز کنم اگه امکانش هست در مورد چگونگی تهیه بچه ماهی راهنمایی کنید

بازم ازتون ممنون که میخوایید همکاری کنیدyoho

۲۹ بهمن, ۱۳۹۰
۱:۴۲ ق٫ظ
gll
کاربر عادی
Members
۱۶ بهمن, ۱۳۹۰

میخوام یه مقدار از شرایط جایی رو که میخوام تبدیل به سالن تکثیر کنم بنویسم

یه انبار تقریبا ۶ * ۸  آب مورد نیازش از آب چشمه تو یه منبع ۲۰ هزار لیتری ذخیره میشه

تعرفه برقش کشاورزی

ایناروگفتم که شاید بیشتر بتونید نظر بدیدhi-hi

۲۹ بهمن, ۱۳۹۰
۴:۰۶ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام

تو آب چشمه گلدفیش پرورش بدین خیلی راحت تره البته کوی فیش هم خوبه و یا اصلا ماهی خوراکی مثل قزل آلا.

اما ماهی آکواریومی بچه سیچلاید که همه جا توی آکواریوم فروشی ها گیر میاد و برای سایز کردن مناسبه.

اول باید شرایط آب رو چک کنی PH آب رو باید ببینی چنده و مواد زائد نداشته باشه و آب قابل شرب باشه.

به نظر من سیچلاید مقوام تره و راحت ترین ولی اگه تجربه آنجل و ماهی دیگه رو دارین همونکه تجربه دارین انجام بدین.

۱ اسفند, ۱۳۹۰
۱:۵۳ ب٫ظ
gll
کاربر عادی
Members
۱۶ بهمن, ۱۳۹۰

بازم سلام 

امروز میخوام اولین آکواریوم رو که آماه کرده بودم به سایز ۹۰*۴۰*۵۰

واسش ماهی بخرم البته آزمایشی ۲۵ دونه بچه آنجل خریدم (هرکدوم اندازه یک سکه )

۱۰ تایی هم حلزون بزرگ

درمورد آب چشمه باید بگم کاملن بهداشتی وقابل شرب اما اونقدی نیست که واسه ماهی خوراکی ازش استفاده کرد

درمورد گلد فیش تجربه ای ندارم خواهشن راهنمایی کنید

واما سایز کردن سیچلاید به نظرتون به صرفه س ومشتری داره؟help

۱ اسفند, ۱۳۹۰
۳:۴۷ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام

من به سوال شما جواب دادم ولی نمی دونم جوابم کجا رفت حالا دوباره جواب میدم.

در مورد آنجل باید بگم اگه برای تکثیر می خواهید باید آنجل بزرگ و مولد بگیرید تا زودتر به نتیجه برسید و تلفات کمتری هم بدین ولی برای شروع بد نیست سرگرم میشین.

حلزون هم خوبه و سریع تکثیر میشه فقط باید از برگ کاهو و اسفناج استفاده کنید تا خوب تغذیه بشن.

در مورد گلدفیش به غیر از این تزیینی ها اون گلدفیش های معمولی خیلی راحت هست و توی آب ۲۶-۲۷ درجه تکثیر میشن و اصلا بخاری هم نمی خواد فقط به ازای هر ماده دو تا نر باید داشته باشید و اگه گیاه طبیعی و آب کهنه هم داشته باشید دیگه خیلی بهتره حتی می تونید اونها رو داخل حوض پرورش بدین.

ماهی زنده زا هم که دیگه از همه راحت تره فقط باید کف آکواریوم رو حسابی گیاه کاری و یا توری کشی کنید تا بچه ها خورده نشن.

اما سیچلاید خیلی به صرفه هست هم تکثیر و هم سایز کردن خیلی هم درد سر نداره مخصوصا سیچلاید های دهان پرور فقط باید ببینید در شهر شما چی طالب داره ببین سیچلاید میخرن البته برای گلدفیش دیر شده چون شب عید نونت تو روغن بود برای گلدفیش روی این مدل های فانتزی کار نکن تلفات زیاد میدن.

تکثیر پروت کوتوله - سورم - اسکات - سیلور اسکات - دالر - لوچ دلقک و ... همه امکان پذیره مخصوصا یک نفر کرمان هست لوچ دلقک - لوچ کوماندو و از این چیزا تکثیر میکنه ولی خب به هر کسی یاد نمیدن که اگه موفق شدم اطلاعاتی بگیرم به همه میگم اول هم خودم تکثیر میکنم.

مثلا یه ماهی های عتیقه ای اگه بتونی تکثیر کنی خیلی جواب میده ولی سخته مثلا سفره ماهی - دیسکس - آروانا اگه پول مفت داری بیار با هم سفره ماهی و آروانا تکثیر کنیم. تو سفره ماهی ضرر کردم ولی تجربه خوبی شد ولی پول می خواد.done

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

mehdicrow
۳ اسفند, ۱۳۹۰
۷:۵۳ ب٫ظ
gll
کاربر عادی
Members
۱۶ بهمن, ۱۳۹۰

سلام از همکاریت ممنونم اینجا تحقیق کردم اسکار و پرت و آنجل و اوراتوس بازارش خوبه اماغیر از آنجل درمورد بقیه تجربه ای ندارم 

اینجا از ماهی های زنده زا گوپی و دم شمشیری به صورت جزئی تکثیر میکنن اما مولی مرغوب از تهران میارن از این جهت تصمیم گرفتم مولی دم عقربی و مولی بالن تکثیرکنم

خواهشن نظر بدید  ( درمورد سایز آکواریوم . با چند تا شروع کنم . و . . . )

درمورد گلد فیش یه استخر سرباز به سایز ۹*۷*۱.۸ دارم که با آب رودخانه برای آبدادن به درختهای باغ پر میشه به نظرتون میشه تو این استخر گلد فیش پرورش داد

وحالا گذارش از کار کارگاه :

۲۴ آنجل سه خط

۲ آنجل سفید

۱۰ حلزون

۵ لجن خوار کوچولو

تو آکواریوم شماره یک دارم

و میخوام آکواریوم شماره دو رو برای تکثیر مولی راه بندازم خواهشن نظر بدید وراهنمایی کنیدhellooooo

۳ اسفند, ۱۳۹۰
۸:۱۷ ب٫ظ
gll
کاربر عادی
Members
۱۶ بهمن, ۱۳۹۰

ودرمورد آروانا یا سفره ماهی اصلن در اسارت قابل تکثیر هستن وشما اطلاعاتی دارید وحدودن چقدی سرمایه لازم داره شاید بشه یه کاریش کردheeee

۳ اسفند, ۱۳۹۰
۱۰:۴۱ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام

با آرزوی موفقیت شما سعی می کنم هر چی بلدم بگم.

اول اسکار : به این راحتی ها جفت نمی خوره و ممکنه یک جفت یکسال طول بکشه تا تخم ریزی کنند اون هم با هزار ناز اما فقط دفعه اول سخته بعد از اون هر دو ماه تخم ریزی میکنن و کلی هم بچه تولید میشه پس باید دنبال سایز بزرگ و مولد اسکار باشی و هر جفتی یه آکواریوم جداگانه می خواد چون جفت گیری و تخم ریزی اونها خیلی فضا نیاز داره. البته توی آکواریوم بزرگ مثلا ۲ متری هم میشه سه جفت نگه داشت اما به نظر من یه آکواریوم حدودا ۸۰ – ۹۰ سانت با عرض ۴۰ – ۴۵ برای یک جفت خوبه

پروت : متاسفانه پروت نر عقیم هست فقط پروت کوتوله میشه تکثیر کرد اما پروت ماده رو باید با یه نر از یک مدل دیگه مثلا تگزاس یا تگزاس کوتوله جفت کنی که اون هم معلوم نیست چی بچه بده. این پروت ها همه هیبرید و خارجی هستند.

تگزاس : خوبه خیلی راحت تر از پروت هست و طرفدار هم داره مخصوصا تگزاس کوتوله شبیه پروت هست.

آنجل : نگهداریش سخته حالا تکثیر که دیگه جای خودشو داره ولی اون هم اگه جا بیافته و جفت بخورن در سایز های بزرگ کار راحتی هست اما اگه توی هر آکواریوم مثلا دو جفت مولد نگهداری خیلی بهتره تا شلوغ باشه یه حالتی آنجل داره اگه دو جفت باشن یکی که تخم کنه اون دیگری هم تشویق میشه تخم ریزی کنه البته همه جانورا کما بیش همینطور هستند ولی باید مراقب باشی به تخم ها و بچه های هم آسیب نزنند.

اوراتوس : به نظر من از همه اینها که گفتم راحت تره و اصلا سیچلاید تکثیر راحتی داره به جز برخی نژادهای خاص کلا میتونین یه آکواریوم پر از انواع سیچلاید و یا پر از یک نوع سیچلاید داشته باشید البته با دکر بندی و صخره کافی برای همه شون همگی تخم ریزی میکنن. مثلا یه آکواریوم اوراتوس – یکی ماکرو سفید – یکی ماکرو آبی و …

گلدفیش : تو استخر میشه مشکلی نداره فقط چند روز اول رسیدگی و غذا دهی رو باید کنترل کنی تا عادت کنن بعد دیگه بگیر بخواب خودشون زیاد میشن. اصلا پرورش گلدفیش توی استخر هست.

آروانا : تکثیرش شدنی هست ولی توی حوضچه بزرگ با ارتفاع و عمق زیاد طوری باید باشه مثلا لبه حوضچه از سطح آب یک و نیم تا دو متر ارتفاع داشته باشه تا ماهی بیرون نپره بعد هم هزار تا مکافات داره تو ایران فکر نکنم تکثیر کنن تو سایت های خارجی خوندم.

سفره ماهی : شدنی هست و اتفاقا زنده زا هست و خیلی هم راحته فقط یه آکواریوم یا حوضچه بزرگ با ارتفاع زیاد از اون ماهی ها هست که عرض و ارتفاع آکواریوم براش خیلی مهمه اول باید چند تا جفت بخرین و صبر کنید تا بزرگ بشن حدودا ۳۰ – ۴۰ سانت بشن بعد یه جایی با عرض ۸۰ سانت تا یک و نیم متر و ارتفاع ۸۰ سانت تا یک متر و حتی هر چی ارتفاع بیشتر باشه بهتره و طول دو متر ، فوت کوزه گری توی ارتفاع هست برعکس اونکه فکر میکنی سفره ماهی روی کف و ماسه شنا میکنه برای جفت گیری نیاز به ارتفاع داره در غیر این صورت تکثیر نمی شه. من دو تا ۲۰ سانتی داشتم توی آکواریوم ۸۰*۸۰*۸۰ سانت.

حالا از همه مهم تر چند تا نکته رو باید بدونین :

- چند تا آکواریوم باید داشته باشی یکی برای مولد ها یکی برای بچه ها و یکی برای بچه های بزرگ تر یعنی هر مدل ماهی حداقل ۳ تا آکواریوم نیاز داره.

- بتونی غذای بچه ماهی ها رو فراهم کنی از آرتمیا – تخم میگو – آب سبز از این جور چیزا .

- یه آکواریوم داشته باشی که سیکل آبش طی شده باشه تا هر وقت نیاز به آب تازه داشتی یا مجبور به انتقال ماهی شدی مشکلی پیش نیاد.

- چند تا تور ماهی گیری برای هر آکواریوم یکی اصلا هر آکواریومی باید وسایل خاص خودشو داشته باشه و از وسایل بقیه آکواریوم ها استفاده نکنی.

- یه پمپ مرکزی – یک پمپ شارژی برای وقتیکه برق میره.

- یه تانک قرنطینه

خلاصه خیلی چیزای دیگه البته می تونین ماهی رو توی تانک های بزرگ و رو باز پلاستیکی پرورش ماهی هم پرورش بدین از این ها که تو فیلم ها و تلویزیون حتما دیدین.

یه جا رفتم سیستم سامپ و تصفیه مرکزی گذاشته بود برای همه آکواریوم هاش مثلا در مصرف برق صرفه جویی کرده بود اتفاقا خوب هم جواب داده بود بخاری رو داخل سامپ گذاشته بود و اکسیژن دهی هم خوب بود و دمای همه یکسان بود ولی بنظر من کار اشتباهی هست اگه یه ماهی توی یه تانک مریض بشه تقریبا بیست تا تانک رو به هم با این تصفیه وصل کرده که همه ماهی ها مشکل پیدا می کنن.

ولی یه جای دیگه توی یه زیر زمین بدون تشریفات و قر و فر با ۱۴ تا آکواریوم و یه تانگ کوچک برای پرورش تخم آرتمیا و میگو برای بچه ماهی ها کلی درآمد برا خودش درست کرده. فقط هم سیچلاید پرورش میده.

در مورد هر ماهی مطالب خیلی زیادی باید بدونین که من نمی دونم ولی توی قسمت خود ماهی ها به بحث ها نگاه کنید شاید دوستان نکاتی گفته باشند و تو همون تایپیک مربوط به خود ماهی در موردش بحث کنید جالب تر و کامل تر میشه تا اینطوری همه چی قاطی باشه. به نظر من در مورد هر ماهی اگه تایپیک هست همون جا بحث کنید اگر هم نیست شما تایپیک بزارید اینجوری همه دوستانی که اطلاعاتی در مورد اون ماهی دارن نظر میدن و چیز جالبتری میشه و بدرد همه میخوره الان بین خودمون هست کسی نظر نمیده اونطوری شاید یکی پیدا شد یه چیزی یاد گرفتیم.

نکته خیلی مهم برای پرورش ماهی :

کلا همه چی به نظر شما و البته جیبتون بستگی داره.blue موفق باشیدbird

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

rahim2, Amir10510, mehdicrow, hamidrezatoufighi
۴ اسفند, ۱۳۹۰
۹:۳۹ ق٫ظ
gll
کاربر عادی
Members
۱۶ بهمن, ۱۳۹۰

سلام بازم ازت ممنونم واقعن مرامتو عشق است

من تا حالا اینجا سفره ماهی ندیدم فقط تو سایت های اینترنتی

دیدم اما یه سوال تو آب شور زندگی میکنن وحدود قیمتشون چنده

حسابی رفتم تو کفشونlove

۴ اسفند, ۱۳۹۰
۳:۲۸ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام

نه بابا توی آب شیرین البته سفره ماهی هم آب شور هست هم آب شیرین عکس و تایپیکش توی سایت هست اینها که توی آب شیرین زندگی میکنن مثل اونها که توی دریا هستند زیاد بزرگ نمی شن و تقریبا ۵۰ - ۶۰ سانت میشن.

کلا همه توضیحات و عکس ها مربوط به سفره ماهی آب شیرین هست.

قیمت هم حدودا هر کدوم از ۸۰ هزار تومان به بالا تا ۳۰۰ - ۴۰۰ هزار تومان هم دیدم بستگی به اندازه و رنگ داره ولی معمولا توی رنج ۸۵-۱۲۰ توی بازار بیشتر گیر میاد.

خیلی جاها نمی گن سفره ماهی مثلا باکلاسن bizbiz میگن استینگری - منو استینگری

اسم خارجیش هست.

۶ اسفند, ۱۳۹۰
۱۱:۴۸ ب٫ظ
gll
کاربر عادی
Members
۱۶ بهمن, ۱۳۹۰

سلام ببخشید چند روزی نبودم چون یه اتفاق بدی واسه سالن تکثیرم افتاد یه مقدار حالم گرفته بود چند روز قبل برق سالن اتصال کرده بود شب که من اومده بودم خونه تا صبح بق سالن قطع شده بود ودمای آب آکواریوم رو ۲۰ درجه پایین اومده بود وهمه آنجلها و کت فیشهام تموم کرده بودن فقط حلزونهاموندن

اینم گذارش جدید از وضعیت کارگاه

crycrycry

۷ اسفند, ۱۳۹۰
۸:۰۲ ق٫ظ
HAMID ESKANDARI
تربت جام

ناظم انجمن
Members

معاون
تعداد نوشته ها: 2608
۲۸ بهمن, ۱۳۹۰

انالله وانا الیه راجعونgoodbye

1412574206 تالار گفتگو1414336689 تالار گفتگو

۷ اسفند, ۱۳۹۰
۱۰:۴۴ ق٫ظ
gll
کاربر عادی
Members
۱۶ بهمن, ۱۳۹۰

میخوام چندتای پرت کوتوله بخرم که ازشون مولد جداکنم

منتظر نظرتون هستمgomboso

۷ اسفند, ۱۳۹۰
۵:۵۴ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام

پروت کوتوله خوبه ولی تکثیرش قلق داره که من نمی دونم یکی از دوستان توی یه تایپیک از عقیم بودن یا نبودن پروت کوتوله صحبت کرده همون رو مطالعه کنید شاید بدرد خورد.

اما پروت کوتوله عقیم نیست خیالتون راحت تکثیر میشه خودم کرمان دیدم یک نفر تکثیر میکنه و بچه پروت کوتوله سفید می فروشه حالا یکی از دوستان خریداری کرده و آماده تکثیر شدن اگه مطلب جدیدی گیر آوردم می زارم.

درضمن برای سالن تکثیر ups یا برق اضطراری لازم دارید قبلا خدمتتون عرض کردم برای قطع برق پمپ هوای شارژی بگیرین حالا تجربه شد بخاری هم هست پس به فکر برق اضطراری باشید چون از این مشکلات پیش میاد و طبیعی هست شانس آوردین تازه شروع کرده بودین جای شکرش باقیه بیشتر هزینه نکرده بودین. به فکر این هم باشید اگه چند روز نبودین و مسافرت و یا به هر دلیلی به سالن سر نزدین چی میشه!!! غذا دهی - تهویه و ...

موفق باشید.

۷ اسفند, ۱۳۹۰
۷:۰۶ ب٫ظ
gll
کاربر عادی
Members
۱۶ بهمن, ۱۳۹۰

سلام ممنون موترو برق دارم چون من کارم مرغداریه

اما چون خودم نبودم این اتفاق افتاد درضمن برق قطع نشده بود سیمکشی رو درست نصب نکرده بودم اتصال کرده بود وقطع شد اما اگه میشه درمورد بخاری وپمپ هوای شارژی بیشتر توضیح بدیدyoho

۷ اسفند, ۱۳۹۰
۹:۱۲ ب٫ظ
شهریار (onlypet.ir)

مؤسس سایت
تعداد نوشته ها: 3003
۴ اسفند, ۱۳۸۹

سلامhi-hihi-hi

خسته نباشید

اول تسلیت میگم امیدوارم غم اخرتون باشه 

یه جیزی جالب بود واسم. دیدم نوشتید برق رفته و دمای اب اومده رو بیست درجه. شما تو تک تک اکواریوم ها از بخاری برقی اتومات استفاده میکنی؟؟

چون یکی از سالن هایی که دیدم البته سالن نه "گاراژ خونه بنده خدا". یه بخاری گازی گذاشته بود و دمای محیط رو اورده بود بالا. البته ادم که وارد میشد خیس اب میشد و دما هم بالا پایین احتمالا میشده ولی طرف میگفت هیچ مشکلی نداره و اگه قرار بوده از برق استفاده کنه خیلی هزینش میرفته بالا

در ضمن یه توضیحی از کل سالنتون بدید. اکواریوم ها چطور قرار گرفته. برای هر اکواریوم شیر تخلیه و شیر ابگیری گذاشتید یا از سیستم تصفیه ای چیزی استفاده میکنید. از کف پوش استفاده میکنید یا نه؟؟پمپ مرکزی گذاشتید؟؟ یا .......؟؟ حوضچه واسه لاروها درست کردید یا نه اکواریوم اکواریوم دارید و سایز بندی میکنید.؟؟ یکم توضیح بدید ما هم از تجاربتون استفاده کنیم

برای شروع اگه بتونید چند جفت اماده گیر بیارید خیلی خوب میشه. سورم به نظر من بهترین گزینه است. هم تکثیرش راحته و هم بازار خوبی داره و قیمتشم مناسبه

راستی برا تغذیه ماهی هم این بنده خدا یه حرکت جالب کرده بود. یه دبه روغن گذاشته بود بیرون شب تا صبح میگفت پر پشه و پروانه میشهwoooooow و میده این تفلیا بخورن. معلوم نیست خوبه یا نه 

موفق باشید 

کاربران زیر از شهریار (onlypet.ir) برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

rahim2, محب علی

1 تالار گفتگو

۷ اسفند, ۱۳۹۰
۱۰:۳۲ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام

پمپ هوای شارژی هست ولی زیاد هوادهی نداره مثلا وقتی برق قطع بشه روشن میشه ولی این مدل هاییکه من دیدم برای یک یا حداکثر دو تا آکواریوم جواب میده.

بخاری شارژی خودم ندیدم.

برای برق اضطراری سالن ماهی موتور برق بدرد نمی خوره چون باید یکی باشه که روشنش کنه ولی یه باطری یا ups زمانیکه شما نباشید اتوماتیک به جریان می افته مثلا برادرم زمانی کلی سیچلاید قشنگ داشت و چقدر زحمت کشیده بود تا رنگ آورده بودن و سایز شده بودند ولی یک روز صبح وقتی بیدار شدیم متوجه شدیم شب برق رفته و به جز یکی دو تا همه شون مردن حالا اصلا موتور برق هم باشه از کجا متوجه بشی برق رفته تا بری روشن کنی !!!

آقا شهریار حرف جالبی زدند تو سالن تکثیر برای هر آکواریوم بخاری نمی زارن چون هزینه برق میره بالا فقط یه پمپ مرکزی و بخاری گازی در سالن که دمای سالن رو بالا می بره و البته هوا شرجی میشه و موندن توی سالن رو سخت میکنه. اما فعلا آکواریوم های شما کمند انشاالله توسعه که بدین باید اصولی عمل کنید.

حتی سالن ها همیشه یه تانک آب با سیکل انجام شده و بدون ماهی دارند برای روز مبادا و حتی آب آکواریوم هاییکه سیکل اونها طی شده همینطوری بیرون نمی ریزن و برای آکواریوم های خالی استفاده می کنن یه مقدار آب کهنه میریزن بعد آب تازه اضافه می کنن تا سیکل زودتر طی بشه و در مصرف آب هم صرفه جویی بشه. کلا همش هزینه هست آب - برق - غذای ماهی - گاز در صورت داشتن بخاری گازی پس چی از درامد در نتیجه باید حساب شده عمل کنی دیدین آقا شهریار چی گفتن چطور غذا به ماهی های بیچاره میدن ولی شما تو غذا کوتاهی نکن غذا خوب بده اما در بقیه هزینه ها صرفه جویی کن تا سود کنی.wink

شما مجوزی برای ایجاد نوشته ندارید
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: Amirhjf, phoenix_love58
215 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
2 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3749

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111

HAMID ESKANDARI : 2608

آمار کاربران:

مهمان: 575

اعضا: 33805

مدیران انجمن: 15

مدیر کل: 1

آمار انجمن:

گروه ها: 7

انجمن ها: 239

موضوعات: 7666

جدیدترین اعضاء:

sina_237128, 09_sina, Mohammad.renjer, samanhoseyni, 2023abolfazl, HOJAT MARGOMI

مدیر کل: شهریار (onlypet.ir): 3003

آخرین ارسال های انجمن

آخرین دیدگاه ها