تلف شدن روزانه حدود 100 عدد بلدرچین 1 روزه .... لطفا کمک | نگهداری

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
تلف شدن روزانه حدود 100 عدد بلدرچین 1 روزه .... لطفا کمک
۱ خرداد, ۱۳۹۶
۲:۱۱ ق٫ظ
kishen
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 2
۱ خرداد, ۱۳۹۶
sp_UserOfflineSmall افلاین

سلام به همه دوستان ...

لطفا به من کمک کنید ......

من در یک محوطه کارگاه یک اتاق حدودا ۶*۴  حدود ۳۰۰۰ تا  جوجه بلدرچین ۱ روزه که از یزد خریدم ریختم . زیر پاشون هم مقوا مخصوص بلدرچین گذاشتم . از روز دوم شروع به تلفات کردن . حدودا روزی بین ۵۰ تا ۱۰۰ تا میمیرند . بردمشون دکتر چند تا شکم ها شون رو باز کرد و گفت که عفونت دارن و یک شربت داد که گفت توی هر ۱ لیتر اب ۱ سی سی بریز . و از روز  چهارم دیگه تلفات نداری  الان روز نهم هستش اما همچنان کمو بیش تلفاتی بالغ بر روزی ۵۰ تا ۱۰۰ تا رو دارم . دوباره امروز بردم پیش یک دکتر دیگه این دفعه شکم هاشونو که باز کرد مشکلی نداشتند . گفت مشکوکم به قارچ . و گذاشتم چند تایی اونجا که آزمایش بگیرنند ازشون . خلاصه نمیدونم چکار کنم . لطفا دوستانی که با تجربه هستن در این زمینه یا منبعی  چیزی جایی سراغ دارن اینجانب رو کمک و راهنمایی کنند . واقعا دیگه خسته شدم نمیدونم چشونه و باید چکار کنم تا به امروز حدود ۷۰۰ تایی تلف شدن . از لحاظ دما و لامپ و نور همچی خوبه .بعضی ها میگن مشکل از دستگاه جوجه کشی بوده عفونت داشته اما خوب با دارو میبایست بر طرف شه  . نمدونم خلاصه ....

ممنون میشم کمک کنید .cray

۲ خرداد, ۱۳۹۶
۱۲:۵۹ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام  

ابتدا عضویت شما رو در سایت خودتون تبریک عرض میکنم flower

نکته مهم در نگهداری جوجه بلدرچین دما و املاح بدن اونها هست خاک و مقداری نمک جلوی اونها بریزید تا بخورن غذا هم حتما مخصوص و استارتر استفاده کنید ضمنا دمای جوجه ها اگر کمتر از ۳۵ درجه بشه تلفات شدید میدین محیط جوجه یکی دو روزه باید ۳۵ تا ۳۸ درجه سانتیگراد باشه و نه کمتر با این حال باز هم باید منبع حرارتی از جمله لامپ های رشته ای ۱۰۰ - ۱۵۰ وات به فاصله یک وجب از کف قرار بدین تا جوجه ها برای گرم شدن برن زیر لامپ و اگر هم نخواستن که خب ازش فاصله میگیرن 

اما یه نکته دیگه شکل قفس هست که حتما حتما شکل محل نگهداری باید گرد باشه و چهارگوش و مثلث و چند ضلعی نباید باشه چون جوجه ها برای گرم شدن این گوشه ها روی هم قرار میگیرن و تلفات میدین  کف محل نگهداری هم نباید خیس و مرطوب باشه اینها دلایل عمده تلفات هست دیگه بعد از اون بیماری و باکتری و قارچ و ... هست که باید آزمایش بشه و همینطوری ندید ما نمیتونیم نظر درستی بدیم اما بنده فکر میکنم مشکل جوجه های شما بیماری نبوده و به احتمال خیلی زیاد منبع حرارتی نداشتین و جوجه ها روی همدیگه رفتن و خفه شدن.birddone

۲ خرداد, ۱۳۹۶
۲:۳۴ ب٫ظ
kishen
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 2
۱ خرداد, ۱۳۹۶

مجتبی گفته
سلام  

ابتدا عضویت شما رو در سایت خودتون تبریک عرض میکنم flower

نکته مهم در نگهداری جوجه بلدرچین دما و املاح بدن اونها هست خاک و مقداری نمک جلوی اونها بریزید تا بخورن غذا هم حتما مخصوص و استارتر استفاده کنید ضمنا دمای جوجه ها اگر کمتر از ۳۵ درجه بشه تلفات شدید میدین محیط جوجه یکی دو روزه باید ۳۵ تا ۳۸ درجه سانتیگراد باشه و نه کمتر با این حال باز هم باید منبع حرارتی از جمله لامپ های رشته ای ۱۰۰ - ۱۵۰ وات به فاصله یک وجب از کف قرار بدین تا جوجه ها برای گرم شدن برن زیر لامپ و اگر هم نخواستن که خب ازش فاصله میگیرن 

اما یه نکته دیگه شکل قفس هست که حتما حتما شکل محل نگهداری باید گرد باشه و چهارگوش و مثلث و چند ضلعی نباید باشه چون جوجه ها برای گرم شدن این گوشه ها روی هم قرار میگیرن و تلفات میدین  کف محل نگهداری هم نباید خیس و مرطوب باشه اینها دلایل عمده تلفات هست دیگه بعد از اون بیماری و باکتری و قارچ و ... هست که باید آزمایش بشه و همینطوری ندید ما نمیتونیم نظر درستی بدیم اما بنده فکر میکنم مشکل جوجه های شما بیماری نبوده و به احتمال خیلی زیاد منبع حرارتی نداشتین و جوجه ها روی همدیگه رفتن و خفه شدن.birddone  

ممنون از شما دوست عزیز . الان حدودا ۱۰ روزه هستن اما از روزهای اول دما حدود ۳۵ بوده . البته الان تابستون هم هست . دیروز کل جا رو تخلیه و تمیز و دوباره ضد عفونی کردم . و از نو ریختم . امروز ۲۰۰ تا دیگه تلف شدن . دکتر هم بردم گفتن عفونت دارن دارو داد اما فرقی نکرد . شما اگه کرمان هستین میتونید کمک کنید به ما ؟

به نظر شما باید چکارشون کنیم ؟

۳ خرداد, ۱۳۹۶
۱۲:۴۰ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰

سلام  

بله بنده کرمان هستم خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم ولیکن بنده در حجم بالا بلدرچین پرورش ندادم و همین چند خط هم که جواب دادم دیروز از یکی از دوستان که پرورش دهنده هست سوال کردم و براتون نوشتم. flower

باز دوستانی در سایت هستن که تجربه دارن شاید بتونن کمکتون کنن بنده در تعداد کم نگهداری کردم تو حجم بالا کار نکردم ببخشید. birddone

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: Matin 1387, phoenix_love58, 2023abolfazl
187 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
1 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3749

H∀ⓂΞD20 : 3661

حسنHTB : 3111