سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 118 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۳:۳۸ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
2341sp_Permalink sp_Print

سلام  

۱ - مشکل چندانی نداره فقط سوروم رو اضافه نکنید برای نایف باید مخفیگاه اختصاصی در نظر بگیرید ضمنا ۴ تا تگزاس هم مخفیگاه لازم دارن. نایف اگر خوب غذا نخورد یک هفته ده روز با شیشه در تانک اصلی از بقیه جداش کنید تا جا بیوفته و شب ها تغذیش کنید.

۲ - هیچی. فقط کت فیش سایز مناسب. 

۳ - بهتره ابتدا نایف رو خریداری کنید و سپس تگزاس و آخر سر همه اسکارها رو هم زمان اضافه کنید. 

birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad_Amin
۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۶:۲۱ ب٫ظ
Mohammad_Amin
شهربابک
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 84
۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷

مجتبی گفته
سلام  

۱ - مشکل چندانی نداره فقط سوروم رو اضافه نکنید برای نایف باید مخفیگاه اختصاصی در نظر بگیرید ضمنا ۴ تا تگزاس هم مخفیگاه لازم دارن. نایف اگر خوب غذا نخورد یک هفته ده روز با شیشه در تانک اصلی از بقیه جداش کنید تا جا بیوفته و شب ها تغذیش کنید.

۲ - هیچی. فقط کت فیش سایز مناسب. 

۳ - بهتره ابتدا نایف رو خریداری کنید و سپس تگزاس و آخر سر همه اسکارها رو هم زمان اضافه کنید. 

birddone  

۱-اگه چهارتا اسکار و چهارتا تگزاس و دوتا پروت بگیرم(نایف رو بیخیال شدم.حوصله ی دردسر ندارم!)،بزرگ که بشن جا براشون کم نیست؟ اذیت نمیشن؟

ابعاد اکواریوم: ۱۳۵*۵۵*۶۵(ارتفاع ابگیری)

۲-حداکثر تا چند تای دیگه میتونم ماهی اضافه کنم( از تگزاس و اسکار و پروت)؟

۳-چون من میخوام همه رو کوچیک بخرم.حدودا ۱۰ سانتی. و ظاهرا نمیشه جنسیت ماهی کوچیک رو تشخیص داد.چیکار کنم تا از نظر نر و ماده بودن هنگام بلوغ به مشکل نخورم؟

۴- برای این اکواریوم من، چندتا لجن خوار مناسبه؟ نور خورشید تو اتاقم زیاده.

۵-بهتر نیست که از هرکدوم، یک جفت اضافه تر بگیرم تا اگر تلفات دادم به مشکل نخورم؟ چون ظاهرا اضافه کردن ماهی به این جور ترکیبی خودش یه مصیبته. مخصوصا اگه بزرگ بشن.

ببخشید زیاد سوال میکنم. میخوام بیشتر از تجربه ی دوستان استفاده کنم و ازتون یاد بگیرم.خودم تازه کارم و خیلی وارد نیستم.

۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۲:۰۵ ب٫ظ
saaji
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 1
۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2343sp_Permalink sp_Print

با سلام

دوستان من یک آکواریوم ۸۰ لیتری دارم که در آن ۴ عدد آنجل و ۲ عدد لوچ دلقک و ۱ عدد لجن خوار نگهداری می کردم که در اثر سفیدک ۲ تا لوچ مردند ولی آنجل ها خوب شدند و چند روزی است که ۲ تا از آنجل هام یکی دیگرو همش می زنن و می برنش یه گوشه.سایز آنجل هام حدودا ۷ سانتی هستند.

حال به نظر شما می خوام ۲ یا ۳ تا سیچلاید ماکرو نگهداری کنم آیا این کار درست است یا نه.

با تشکر.

Image Enlarger

۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۷:۲۴ ب٫ظ
شهریار (onlypet.ir)

مؤسس سایت
تعداد نوشته ها: 3003
۴ اسفند, ۱۳۸۹
2344sp_Permalink sp_Print

saaji گفته
با سلام

دوستان من یک آکواریوم ۸۰ لیتری دارم که در آن ۴ عدد آنجل و ۲ عدد لوچ دلقک و ۱ عدد لجن خوار نگهداری می کردم که در اثر سفیدک ۲ تا لوچ مردند ولی آنجل ها خوب شدند و چند روزی است که ۲ تا از آنجل هام یکی دیگرو همش می زنن و می برنش یه گوشه.سایز آنجل هام حدودا ۷ سانتی هستند.

حال به نظر شما می خوام ۲ یا ۳ تا سیچلاید ماکرو نگهداری کنم آیا این کار درست است یا نه.

با تشکر.

Image Enlarger

ماکرو انجل رو تیکه پاره میکنه و اصلا ترکیب خوبی نیست. با انجل میتونید کوریدوراس و رنگین کمان و ماهیای صلح جو نگهداری کنید. از سیکلید های مهاجم به هیچ عنوان نمیتونید کنار انجل نگهداری کنید.

1 تالار گفتگو

۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۷:۳۰ ب٫ظ
شهریار (onlypet.ir)

مؤسس سایت
تعداد نوشته ها: 3003
۴ اسفند, ۱۳۸۹
2345sp_Permalink sp_Print

Mohammad_Amin گفته

۱-اگه چهارتا اسکار و چهارتا تگزاس و دوتا پروت بگیرم(نایف رو بیخیال شدم.حوصله ی دردسر ندارم!)،بزرگ که بشن جا براشون کم نیست؟ اذیت نمیشن؟

ابعاد اکواریوم: ۱۳۵*۵۵*۶۵(ارتفاع ابگیری)

۲-حداکثر تا چند تای دیگه میتونم ماهی اضافه کنم( از تگزاس و اسکار و پروت)؟

۳-چون من میخوام همه رو کوچیک بخرم.حدودا ۱۰ سانتی. و ظاهرا نمیشه جنسیت ماهی کوچیک رو تشخیص داد.چیکار کنم تا از نظر نر و ماده بودن هنگام بلوغ به مشکل نخورم؟

۴- برای این اکواریوم من، چندتا لجن خوار مناسبه؟ نور خورشید تو اتاقم زیاده.

۵-بهتر نیست که از هرکدوم، یک جفت اضافه تر بگیرم تا اگر تلفات دادم به مشکل نخورم؟ چون ظاهرا اضافه کردن ماهی به این جور ترکیبی خودش یه مصیبته. مخصوصا اگه بزرگ بشن.

ببخشید زیاد سوال میکنم. میخوام بیشتر از تجربه ی دوستان استفاده کنم و ازتون یاد بگیرم.خودم تازه کارم و خیلی وارد نیستم.  

۱- خیر. اگه همین چند تا ماهی باشه موردی نیست و مشکلی به وجود نمیاد. تانکتون هم کوچیک نیست و سایز مناسبی داره

۲- تا کوچیک هستن میشه تعداد بیشتری هم نگهداری کرد ولی یکم سایز بگیرن یا این وست یه جفتی به وجود بیاد که بخواد تولید مثل کنه به مشکل برمیخورن. بنابراین یا تعداد رو زیاد نکنید یا اگه زیاد کردید به فکر این باشید که یه روزی هم باید تعدادشون رو کم کنید و برخی ها رو رد کنید برن.

۳- در بخشی از سوال دوم پاسخ این سوال رو هم دادم. ممکنه در اینده نیاز باشه برخی ماهیا رو رد کنید یا جفت واسشون بگیرید. تا کوچیکن مشکلی نیست ولی بزرگ که بشن دردسرها شروع میشه.

۴- یه دونه هم کافیه. فقط رعایت سایز فراموش نشه. نور خورشید هم نباید به تانک بخوره. چه با لجن خوار و چه بدون اون.

۵- قرار نیست تلفات بدید. البته اگه از ابتدا اصولی کار کنید و همه شرایط رو در نظر بگیرید. در اینده هم میشه ماهی اضافه کرد به شرط رعایت سایز، جدا کردن ماهی جدیدالورود تا جا بیفته و .....

موفق باشید

کاربران زیر از شهریار (onlypet.ir) برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

مجتبی, Mohammad_Amin

1 تالار گفتگو

۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۲:۴۴ ب٫ظ
Mohammad_Amin
شهربابک
کاربر فعال
Members
۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2346sp_Permalink sp_Print

سلام

من چندجا خوندم که سورم رو هم میشه کنار اسکار و پرت و تگزاس نگه داشت توی چندتا فیلم از یوتیوب هم دیدم که این کار رو کرده بودن. به نظرتون این کار رو میشه کرد یا نه؟

۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۰:۳۸ ق٫ظ
shark97
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 7
۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2347sp_Permalink sp_Print

خواستم بدونم چه نوع کت فیشی بیشترین سازگاری رو با سیچلاید ها داره؟

۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۰:۳۴ ق٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2348sp_Permalink sp_Print

سلام  

کت فیش معمولی البته در سایز مناسب و تقریبا هم سایز و یا بزرگتر از سیچلایدها. birddone

۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۰:۳۶ ق٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2349sp_Permalink sp_Print

Mohammad_Amin گفته
سلام

من چندجا خوندم که سورم رو هم میشه کنار اسکار و پرت و تگزاس نگه داشت توی چندتا فیلم از یوتیوب هم دیدم که این کار رو کرده بودن. به نظرتون این کار رو میشه کرد یا نه؟  

سلام  

خیر سوروم از اسکار بزرگ و بالغ کتک میخوره و کشته میشه رو ترکیب موندگاری نیست. 

شما در انتخاب ماهی و ترکیب هیچ کاری به فیلم و عکس و ترکیب های موجود در آکواریوم فروشی ها نداشته باشید چون از آینده اون ترکیب خبر ندارید و ممکنه موقتی باشه. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad_Amin
۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۲:۴۰ ب٫ظ
Mohammad_Amin
شهربابک
کاربر فعال
Members
۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷

سلام

من در مورد ماهی های اسکار و پرت که مطالعه میکردم، نوشته بودن که علاقه به جابجا کردن شن های کف اکواریوم دارن. الان توی اکواریومم سنگ رودخونه ریختم که درشت هستن و ماهی ها نمیتونن اونارو جابجا کنن. الان اگه بخوام این ماهی هارو داشته باشم، باید شن ریز بخرم یا همین سنگ های رودخونه خوبن؟

به خاطراین میگم که عقیده دارم چون ماهی رو داخل اکواریوم نگهداری میکنیم، نباید اجازه بدیم که اذیت بشن و تا میشه باشد شرایط طبیعی رو براشون بوجود بیاریم تا احساس راحتی کنن.

درضمن از پاسخ های کامل دوستان هم تشکر میکنم. خیلی مخلصیم!

۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱:۰۸ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1382
۲۴ آذر, ۱۳۹۲
2351sp_Permalink sp_Print

Mohammad_Amin گفته
سلام

من در مورد ماهی های اسکار و پرت که مطالعه میکردم، نوشته بودن که علاقه به جابجا کردن شن های کف اکواریوم دارن. الان توی اکواریومم سنگ رودخونه ریختم که درشت هستن و ماهی ها نمیتونن اونارو جابجا کنن. الان اگه بخوام این ماهی هارو داشته باشم، باید شن ریز بخرم یا همین سنگ های رودخونه خوبن؟

به خاطراین میگم که عقیده دارم چون ماهی رو داخل اکواریوم نگهداری میکنیم، نباید اجازه بدیم که اذیت بشن و تا میشه باشد شرایط طبیعی رو براشون بوجود بیاریم تا احساس راحتی کنن.

درضمن از پاسخ های کامل دوستان هم تشکر میکنم. خیلی مخلصیم!  

سلام

الزامی نداره بستگی به خودتون داره

اگه میدونید بازمه عوض کنید 

وگرنه میشه با چیدن چند دکور به خاستتون برسید

مثلا دوتا کوزه و یا چند تیکه چوب

موفق باشید

done

کاربران زیر از moein poti برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad_Amin

تصمیمات خوب از تجربه های خوب میاد؛

وتجربه های خوب از تصمیمات بد!!!

((از 0 تا 100 آکواریوم من))

((کانال چند رسانه ایی من))

۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱:۵۷ ب٫ظ
Mohammad_Amin
شهربابک
کاربر فعال
Members
۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷

ممنون                                                                                          

اگه مثلا در کل ۱۴تا ماهی از نوع تگزاس(۶تا) و اسکار(۶تا) و پرت(۲تا) داشته باشم، باید برای تک تکشون مخفی گاهی مثل کوزه بسازم که حالت خونه داشته باشه یا همین که بتونن پشت یه سنگ قایم بشن کافیه؟

من امروز رفتم ماهی های تگزاسشو دیدم، کوچیک بودن(حدود ۴سانت) و انگار دم نداشتن و دمشون یه حالت قلبی شکل داشت. این حالت طبیعیشونه یا دستکاری شدن؟ چون من خونده بودم که با قطع کردن اعضای بدن ماهی ها، اون عضو رو به شکل دلخواهشون در میارن. مثل این شکل: البته فکر کنم این تصوی ماهی پرته ولی دمشون مثل همین بود.

Image Enlarger

۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۴:۵۰ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲

Mohammad_Amin گفته
ممنون                                                                                          

اگه مثلا در کل ۱۴تا ماهی از نوع تگزاس(۶تا) و اسکار(۶تا) و پرت(۲تا) داشته باشم، باید برای تک تکشون مخفی گاهی مثل کوزه بسازم که حالت خونه داشته باشه یا همین که بتونن پشت یه سنگ قایم بشن کافیه؟

من امروز رفتم ماهی های تگزاسشو دیدم، کوچیک بودن(حدود ۴سانت) و انگار دم نداشتن و دمشون یه حالت قلبی شکل داشت. این حالت طبیعیشونه یا دستکاری شدن؟ چون من خونده بودم که با قطع کردن اعضای بدن ماهی ها، اون عضو رو به شکل دلخواهشون در میارن. مثل این شکل: البته فکر کنم این تصوی ماهی پرته ولی دمشون مثل همین بود.

Image Enlarger

سلام مجدد

دیگه نه به اون حد که برا هر کدوم بسازید

ترکیبتون ولی زد و خورد زیاد داره (قطعا بعدا برخورد زیادی باهم دارن مخصوصا تگزاس که گله ایی خیلی خطرناک میشن)

بله تگزاس انواع مختلفی داره ( اما بشتر دو نوعش هست یکی که معمولیه یکی هم کوتوله ) 

اما من تاحالا ندیدم تگزاس رو مثل این پرت دسکاری کنن 

پرت کلا ماهی بدبختیه روش انواع تاتو میکنن اسم مینویسن و حالت قلب و...

درضمن برای اسکار لازم به ساخت دکور نیست چون داخل دکور مخفی نمیشه

موفق باشبد

done

۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۵:۳۰ ب٫ظ
Mohammad_Amin
شهربابک
کاربر فعال
Members
۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2354sp_Permalink sp_Print

moein poti گفته

سلام مجدد

دیگه نه به اون حد که برا هر کدوم بسازید

ترکیبتون ولی زد و خورد زیاد داره (قطعا بعدا برخورد زیادی باهم دارن مخصوصا تگزاس که گله ایی خیلی خطرناک میشن)

بله تگزاس انواع مختلفی داره ( اما بشتر دو نوعش هست یکی که معمولیه یکی هم کوتوله ) 

اما من تاحالا ندیدم تگزاس رو مثل این پرت دسکاری کنن 

پرت کلا ماهی بدبختیه روش انواع تاتو میکنن اسم مینویسن و حالت قلب و...

درضمن برای اسکار لازم به ساخت دکور نیست چون داخل دکور مخفی نمیشه

موفق باشبد

done  

از پاسخ خوبتون ممنونم

آخه اگه پست های همین صفحه رو خونده باشید دوستانی مثل اقا شهریار و اقا مجتبی گفتن که این ترکیب مشکلی نداره . 

پس پیشنهاد شما چه ترکیبی از این سه نوع ماهیه که به مشکل نخورم؟

ممنون 

۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۷:۱۶ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲
2355sp_Permalink sp_Print

Mohammad_Amin گفته

از پاسخ خوبتون ممنونم

آخه اگه پست های همین صفحه رو خونده باشید دوستانی مثل اقا شهریار و اقا مجتبی گفتن که این ترکیب مشکلی نداره . 

پس پیشنهاد شما چه ترکیبی از این سه نوع ماهیه که به مشکل نخورم؟

ممنون   

سلام

خواهش میکنم

اگه اساتید گفتن که حرفی نیس

اما من نوشته آقا شهریار رو خوندم

اشاره شد که بعدا امکان برخورد هست

اصلاهمیشه امکان برخورد تو همچین ترکیب هایی هست و طبیعیه

والا من نظر خاصی ندارم ترکیب بیشتر به خودتون و علاقتون مربوطه چند ماهی رو مد نظر بگیرید و در موردش تو سایت بخونید بعد سوالی بود من و دوستان درحد توان درخدمت هستیم 

موفق باشید

done

۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۰:۳۰ ب٫ظ
Mohammad_Amin
شهربابک
کاربر فعال
Members
۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2356sp_Permalink sp_Print

سلام

حالا یه موضوع دیگه پیش اومده. من امروز رفتم ازش پرسیدم، گفت که تگزاس معمولی رو کسی نمیخره و فقط ماهی "تگزاس باکس" داشت که کوچیک بودن.حدود ۴سانت. ظاهرا این ها به اندازه ی ماهی تگزاس رشد نمیکنن. خودش میگفت ۱۰ تا ۱۵ سانت حداکثر میشن. تگزاس معمولی رو که من خوندم، نوشته بود تا ۲۵-۳۰ سانت رشد میکنن. 

مای های اسکارشم حدودا ۹یا ۱۰ سانتی بودن.ماهی پروت هم همین سایز داشت. حالااگه اینها کنار هم باشن، مشکلی پیش نمیاد؟(به خاطر سایز کوچک ماهی تگزاس باکس میگم) چون ماهی تگزاس معمولی که نداشت.

۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۳:۳۰ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3111
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
2357sp_Permalink sp_Print

سلام

اقا معین توضیح دادن به شما ولی باید اضافه کنم که استفاده از شن ریز که ماهی بتونه حفاری بکنه منجر میشه که برا خودش قلمرو درست بکنه و توی یه پست در بخش سازگاری ماهی ها توضیح دادم که ماهی ها خشن تر میشن ولی توی سنگ های درشت خشونت کمتری دیده شده البته نه زیاد

در مورد این حجم از ماهی هم شما باید حداقل حداقل ۲۰۰ لیتر اکواریوم با دکور متوسط رو به زیاد داشته باشید چون تعداد بالا هست الان رو که میبینید سایزشون کوچیکه چند وقته دیگه غولی میشن برا خودشون تگزاس باکس هم معمولا میتونه از خودش دفاع کنه اگر جفت باشن که دیگه بیشتر

اون مدل ماهی هم در اصطلاح بهش میگن دم قیچی که بهتره خریداری نکنین چون طبیعی نیستن و ماهی نمیتونه خوب شنا بکنه و هزار و یک جور مصیبت دیگه 

مشکل خوردن یا نخوردن ماهی ها هم به خودشون برمیگرده شاید از هم خوششون بیاد و کنار هم بمونن شایدم از هم خوششون نیاد و با هم دعوا کنند

در مورد دکور هم همین هست ممکنه دوتا ماهی از یه دکور خوششون بیاد و با هم سر اون دکور دعوا کنند این هم توضیح دادم داخل اون پست .اینجوری نیست که بگیم سه تا ماهی دارم سه تا خونه میذارم بسشونه.اسکار زیاد احتیاج به دکور نداره چون ماهی قدرتمندی به حساب میاد و همش قسمت میانه اب داره قدرت نمایی میکنه ولی تگزاس و پروت چرا احتیاج دارن زیاد هم احتیاج دارن چون بیشتر مواقع دارن از خونشون محافظت میکنند و باید برا هر کدوم دکوری بذارین که خوششون بیاد که بستگی به ماهی داره اون دکور هایی هم که میذارن تا ماهی بره پشتش قایم بشه بیشتر برا ماهی های ترسو و کتک خوره که میرن پشتش قایم میشن و ازش به عنوان قلمرو استفاده نمیکنند

کاربران زیر از حسنHTB برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad_Amin
۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۳:۳۴ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲
2358sp_Permalink sp_Print

Mohammad_Amin گفته
سلام

حالا یه موضوع دیگه پیش اومده. من امروز رفتم ازش پرسیدم، گفت که تگزاس معمولی رو کسی نمیخره و فقط ماهی "تگزاس باکس" داشت که کوچیک بودن.حدود ۴سانت. ظاهرا این ها به اندازه ی ماهی تگزاس رشد نمیکنن. خودش میگفت ۱۰ تا ۱۵ سانت حداکثر میشن. تگزاس معمولی رو که من خوندم، نوشته بود تا ۲۵-۳۰ سانت رشد میکنن. 

مای های اسکارشم حدودا ۹یا ۱۰ سانتی بودن.ماهی پروت هم همین سایز داشت. حالااگه اینها کنار هم باشن، مشکلی پیش نمیاد؟(به خاطر سایز کوچک ماهی تگزاس باکس میگم) چون ماهی تگزاس معمولی که نداشت.  

سلام 

تو چند تا نوشته بالاتر عرض کردم که دو نوع تگزاس هست ولی بیشتر کتوله یا باکس رو خرید میکنن

زات باکس کلا خشنه همون فلفل نبین چه ریزس

ولی باز میشه با مخفی گاه ساختن

و سیر نگهشون داشتن

و رعایت سایز نگهداریشون کرد

موفق باشید

done

کاربران زیر از moein poti برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Mohammad_Amin

۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۲:۰۳ ب٫ظ
OscarLover
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 12
۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2359sp_Permalink sp_Print

سلام خدمت دوستان

این دومین سوال من در این سایت هستfun

من دو تا اسکار مسی دارم سایزشون ۹ سانت هست

۱) آیا میتونم یه اسکار ۲۰ سانتی بندازم کنارشون؟

۲) آیا میتونم ماهی پیرانا بندازم کنارشون؟

۳) چه مدل لجنخواری مناسبه؟ لوچ دلقک خوبه؟

۴) اگر بخوام انواع دیگه اسکار رو بندازم کنارشون چه نوعشو بندازم؟ جفتگیرشون چجور میشه؟

در ضمن تانک من ۱۷۰ لیتر هست

flower2ممنون از پاسختون

۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۴:۵۵ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
۲۴ آذر, ۱۳۹۲