سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 117 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۲:۲۸ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
2321sp_Permalink sp_Print

biparva گفته
دوستان الان

یه جفت پرت،سه تا سیچلاید مالاوی،یهجفت حلب طلایی(الان اقا مجتبی میگه حلب کشته میشه)

کدوم اینا رو میشه اضافه کرد،از هر کدوم یه جفت مد نظرمه

اکواریوم هم ۱۴۰ لیتره،

اسکات(قبلا هم داشتم،یه اقایی خرابکاری کرد تلف شدن)،تگزاس،جوئل،اسکار مسی(یدونه)سورم(حتما باید باشه،از خاکستریش خیلی خوشم میاد)،انجل مونو،دهان اتشی

پلی هم که خودم خیلی دوست دارم ولی خانواده......

اقا مجتبی یه چیز جالب،دو هفته تو تانک یه ترور ویه اسکار داشتم و دو تا حلب طلایی،اسکار و ترور دوتای حلب ها بودن  و جالب این که اصلا هیچکاری با هم نداشتن،البته اسکار یه کم ناخوش بود

شما پیشنهاد بدین،اضافه میکنم،اگه مشکلی پیش اومد حلب رو رد میکنم با وجود اینکه شنای خیلی قشنگی دارن  

سلام  

دو هفته که زمانی نیست شما باید صبر کنید تا ماهی ها جا بیوفتن که بستگی به خود ماهی و شرایط نگهداری داره اما دو سه ماه بگذر حتما تلفات میدین و درگیری شدید پیش میاد اسکار و گرین ترور بالغ بشن حتما بارب رو میکشن و حتی از بین خود گرین و اسکار بالغ هم ماهی ضعیف تر کشته میشه و ماندگاری خوبی در کنار هم ندارن اینکه ما میگیم ماهی ها سازگاری ندارن برای دراز مدت هست نه یکی دو هفته ؟؟؟!!! شما صبر کنید ماهی ها جا بیوفتن بعدا میبینید چی میشه. 

اسکات و آنجل مونو که اصلا ماهی آب لبشور هستند و شرایط نگهداری متفاوتی دارن و نه با سیچلید آفریقایی و نه با سیچلاید آمریکایی سازگاری ندارن.

ترکیب سیچلاید های آمریکایی از جمله تگزاس و اسکار هم با سیچلاید های افریقایی مثل ماکرو و مالاوی و .... خوب نمیشه و درگیری شدید پیشمیاد و حتما تلفات میدین.

سوروم هم مناسب ماهی های شما نیست ببینید سوروم نه اونقدر تهاجمی هست و نه خیلی صلحجو برای همین با خیلی از ماهی هیا صلحجو سازگاری نداره و با ماهی های مهاجم و بزرگی مثل اسکار هم سازگاری نداره. 

حالا که سوروم دوست دارید و گفتین حتما باید باشه خب سوروم بزرگ و جفت تهیه کنید و حتما بزرگ تر از بقیه ماهی های شما باشه در کنار مالاوی ها از دلفینی و ماکرو استفاده کنید و بی خیال گرین ترور - اسکار و تگزاس بشید البته دهان اتشی رو هم میتونید به صورت جفت داشته باشید. 

یک جفت جوئل فیش هم مشکلی نداره فقط دقت کنید تراکم ماهی زیاد نباشه و به تعداد سیچلایدهاتون باید دکور و مخفیگاه داشته باشید تانک سیچلاید آفریقایی باید حتی دکورش بیشتر از ماهی ها باشه و فضای کافی داشته باشید. birddone

۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۲:۳۳ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2322sp_Permalink sp_Print

alish78 گفته
سلام دوستان

من تو تانکم یه اسکار و یه پرت و یه تگزاس و یه ماکرو دارم

میخواستم ببینم چطوره ترکیبشون؟البته شاید ماکرو رو رد کنم بره واسه همه قلدر بازی درمیارهfun  

سلام  

بله ماکرو اضافه هست بقیه اگر فضای کافی داشته باشن و سایزبندی ماهی ها رو رعایت کرده باشید مشکلی ندارن. birddone

۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۲:۳۸ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2323sp_Permalink sp_Print

Ho3en khan گفته
با سلام خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون. ماهیا من دو گرین ترور دو تگزاس باکس دو ماکرو دو گوره خری دو لجن خوار آیا به ترکیب اسکار یا پرت یا نایف یا سورم میشه اضافه کرد یا کلا این ترکیب ماهی من مشکل دارد؟  الان سلطان اکواریوم من گوره خری هست و با تگزاس یخورده مشکل دارد و با یکی از لجن خواره         دوست دارم اسکار اضافه کنم آیا میشود یا خیر؟  

سلام  

ابتدا عضویت شما رو در سایت خودتون تبریک عرض میکنم 

ببینید گرین ترور و اسکار در دراز مدت با هم سازگاری خوبی ندارن. 

ماکرو هم با سیچلاید های آمریکایی سازگاری نداره و بهتره حذف بشه. 

سوروم بزرگ تر و جفت باشن مشکل پیش نمیاد نهایتا یک هفته ده روز با شیشه در تانک اصلی از بقیه جداشون کنید تا جا بیوفتن و درگیری پیش نیاد و کتک نخورن. 

گوره خری باید جفت داشته باشه و دکور و مخفیگاه زیادی لازم دارید تا درگیری زیادی درست نکنه گوره خری و اسکار اگر فضای بزرگی داشته باشید میشه نگهداری کرد که بستگی به حجم و شرایط آک شما داره اما اسکار و گرین ترور خیر در کل به نظر بنده اسکار و نایف رو در این ترکیب بی خیال بشید و سعی کنید تراکم ماهی آک کم باشه و در عوض دکور و مخفیگاه ها رو بیشتر کنید. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Ho3en khan
۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱:۳۶ ب٫ظ
frontosa
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 17
۱۲ فروردین, ۱۳۹۷
2324sp_Permalink sp_Print

سلام چند وقته که دنبال ماهی سبزرنگی برای تانک سیچلایدهای آفریقاییم میگردم ترکیب ماهیایی که نگهداری میکنم اینه فرانتوزا،دلفینی وسه ماکرو ویک لجن خوار از این بگذریم.

چندتا ماهیه سبز رنگ گیرم اومده ولی یا ازشون خوشم نیومده یا به ترکیبم    نمیخوره مثل سورمو،سیچلاید امپراطور و پیکاک  ماهیه ونستوس هم بفکر بودم البته کمی سبز رنگه ولی دیدم خیلی     پرخاشگره ونظرم عوض شدتاپرکسیموس به ذهنم  اومد دیدم آرومم میاد        میخواستم بدونم به ترکیب ماهیام میخوره یا نه و مشکلی پیش نمیاد؟؟لطفا     چندتا ماهیه سبز رنگ که به ترکیبم      بخوره معرفی کنید.

۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱:۵۹ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2325sp_Permalink sp_Print

سلام  

ونوستوس اتفاقا با ماکرو سازگار تر هست و مهاجم تر از ماکرو نیست ولیکن پروکسیموس هم سازگاری داره و البته پروکسیموس همانطور که خودتون فرمودین آروم تر هست. birddone

۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۲:۴۲ ب٫ظ
frontosa
کاربر عادی
Members
۱۲ فروردین, ۱۳۹۷
2326sp_Permalink sp_Print

ببخشید پس میگن ماکرو باله های پرکسیموس رو میزنه چیه؟؟

بالجن خوار مشکلی نداره؟؟

۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۲:۵۰ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2327sp_Permalink sp_Print

سلام  

گفتم خدمتتون پروکسیموس اروم تره و ونوستوس سازگار تر هست اما خب بستگی به دکور تانک شما هم داره اگر دکور و مخفیگاه بیشتر از تعداد ماهی ها داشته باشید و سایزبنید ماهی ها رو رعایت کنید و تراکم ماهی کم باشه مشکل خاصی پیش نمیاد. birddone

۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۰:۲۷ ق٫ظ
frontosa
کاربر عادی
Members
۱۲ فروردین, ۱۳۹۷
2328sp_Permalink sp_Print

سلام ببخشید با ماهیایه آفریقایی ولجن خوار میشه لوچ دلقک یا لوچ پروانه ای  نگه داری کرد؟؟؟

۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۰:۴۷ ق٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2329sp_Permalink sp_Print

سلام  

لوچ پروانه ای که خیر چون ماهی سرد آبی هست و مناسب تانک پلنت هست و توسط سیچلایدها کشته میشه. 

لوچ دلقک و یا لوچ کماندو هم بهتره نگهداری نکنید ولیکن سایز مناسبی داشته باشن و دکور و مخفیگاه خیلی زیادی داشته باشید و لوچ ها در گله های ۵ - ۶ تا به بالا باشن و مخفیگاه اختصاصی داشته باشن مشکلی پیش نمیاد. birddone

۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۷:۰۸ ب٫ظ
frontosa
کاربر عادی
Members
۱۲ فروردین, ۱۳۹۷
2330sp_Permalink sp_Print

سلام

ترکیب ماهی های من اینه:فرانتوزا،پروکسیموس،دلفینی،پینک آلبینو،سه ماکرو ویک لجن خوار 

آیا میتونم به این ترکیبم هم رامیزی اضافه کنم؟؟؟

۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۷:۵۱ ب٫ظ
moein poti
کرج

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1382
۲۴ آذر, ۱۳۹۲
2331sp_Permalink sp_Print

frontosa گفته
سلام

ترکیب ماهی های من اینه:فرانتوزا،پروکسیموس،دلفینی،پینک آلبینو،سه ماکرو ویک لجن خوار 

آیا میتونم به این ترکیبم هم رامیزی اضافه کنم؟؟؟  

سلام 

خیر قطعا کشته میشه  

مخصوصا این که سه تا ماکرو هم دارید

موفق باشید

done

کاربران زیر از moein poti برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Ali.1360

تصمیمات خوب از تجربه های خوب میاد؛

وتجربه های خوب از تصمیمات بد!!!

((از 0 تا 100 آکواریوم من))

((کانال چند رسانه ایی من))

۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۹:۵۶ ب٫ظ
Ho3en khan
کاربر تازه وارد
Members
تعداد نوشته ها: 5
۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷

سلام.خسته نباشین.ماهی پیرانا با پنگوئس میتونم بندازم تو ی تنگ؟با پیرانا چ ماهی مهاجمی بغییر اوسکار میتونم بندازم؟؟و با اینا لجن خوار خرگوشی سازگاری داره؟؟

۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۱:۲۳ ب٫ظ
Emperor amir
اصفهان

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 128
۲۶ اسفند, ۱۳۹۵
2333sp_Permalink sp_Print

Ho3en khan گفته
سلام.خسته نباشین.ماهی پیرانا با پنگوئس میتونم بندازم تو ی تنگ؟با پیرانا چ ماهی مهاجمی بغییر اوسکار میتونم بندازم؟؟و با اینا لجن خوار خرگوشی سازگاری داره؟؟  

سلام حصین خان پیرانا که گشنش بشه به هیچ موجود زنده ای رحم نمیکنه ولی شاید بشه اگه سیر نگهش دارید کنار گوشتخوار های خشن جز فلاور بندازید ولی من میگم پیرانا تکی قشنگه 

۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۰:۰۴ ق٫ظ
frontosa
کاربر عادی
Members
۱۲ فروردین, ۱۳۹۷
2334sp_Permalink sp_Print

سلام

میشه بگین سایز پروکسیموسی که میخوام اضافه کنم چقدر باشه که از ماهیام کتک نخوره ماهیامم اینا هستن فرانتوزا،دلفینی،سه ماکرو،پینک ولجن خوار؟؟

۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۳:۱۲ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2335sp_Permalink sp_Print

Ho3en khan گفته

سلام  

داخل تنگ که خیر نه پنگوسی و نه پیرانا رو نمیشه نگهداشت و هر دو نیاز به فضای زیاد دارن. birddone

۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۳:۲۰ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2336sp_Permalink sp_Print

frontosa گفته
سلام

میشه بگین سایز پروکسیموسی که میخوام اضافه کنم چقدر باشه که از ماهیام کتک نخوره ماهیامم اینا هستن فرانتوزا،دلفینی،سه ماکرو،پینک ولجن خوار؟؟  

سلام  

ممکنه ترکیب جالبی نباشه چون هم پروکسیموس و هم فرانتوزا احتمال کتک خوردنشون در این ترکیب هست و باید از بقیه بزرگ تر باشن و مخفیگاه زیادی هم داشته باشید تا با هم کنار بیان. birddone

۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۱۱:۴۴ ق٫ظ
shrek0461
اصالتا خویی.ساکن تهران.
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 38
۱۹ فروردین, ۱۳۹۷
2337sp_Permalink sp_Print

سلام و با عرض خسته نباشید.

من یه تانک ۹۰۰ لیتری تهیه کردم به ابعاد طول دو متر ارتفاع ۹۰ سانت و عرض هم ۵۰ سانت.

مناسبترین ترکیب گوشت خوار برا این تانک چی هستش؟؟؟

دکورش رو هم کمک کنید.

البته من خودم میخام اروانا با سر ماری با سر سوسماری با پنکوس شکاری که همگی ۱۰ سانتی باشن تهیه کنم و بزرگشون کنم.بعدا که بزرگ شدن اسکار هم بهشون اضافه کنم.نظرتون؟؟

shark2

۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۳:۴۳ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2338sp_Permalink sp_Print

سلام  

در آکواریوم بزرگ دستتون برای ترکیب باز هست اما ترکیب سازگار و نه این چیزیکه فرمودین .

اروانا رو باید به صورت تکی نگهداری کنید و نه در تانک عمومی و با این ترکیب.

البته در این ابعاد آک شما میتونید تانک اختصاصی آروانا بزنید و گله ای و از ۵ تا به بالا و در تعداد فرد فقط اروانا نگهداری کنید و البته همگی در یک سایز باشن حتی در طول دو متر بنده پیشنهاد میکنم ۹ تا آروانای کوچک و حداکثر ۱۰ سانت بگیرید و سایز کنید اما فقط اروانا داشته باشید .

سرسوسماری ه مبا این ماهی هاسازگاری نداره و بهتره به صورت تک گونه نگهداری بشه و یا بارعایت سایزبندی با پولی پتروس.

اما سرماری ماهی بسیار مهاجمی هست و با اسکار زیاد درگیر میشن اما با رعایت سایزبندی در آک شما با پنگوسی شکاری قابل نگهداری هست ولیکن هم سرماری و هم پنگوسی بهتره حداقل ۳ تا باشن و کمتر نباشن. 

اسکار هم نه با آروانا سازگاره و نه با سرسوسماری و نه با پنگوسی و نه با سرماری اما تانک اختصاصی اسکار بسیار جالب میشه ۴ جفت اسکار بریز داخل این آک حالش رو ببر حتی میتونید تگزاس هم سایز هم یک جفت اضافه کنید و یا نایف هم داشته باشید حتی در این سایز آک میتونید به جای یک جفت از اسکارها یک جفت گوره خری هم داشته باشید ولیکن با مخفیگاه زیاد یعنی بشه سه جفت اسکار - یک جفت گوره خری و یک جفت تگزاس با دکور و مخفیگاه زیاد برای تگزاس و گوره خری البته این ترکیب رو برای اک دو متری گفتم سایر دوستان در جریان باشن ضمنا کت فیش سایز مناسب هم دو سه تا داشته باشید. birddone

۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۸:۱۰ ق٫ظ
.phoenix

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 1295
۳۰ آذر, ۱۳۹۶

shrek0461 گفته
سلام و با عرض خسته نباشید.

من یه تانک ۹۰۰ لیتری تهیه کردم به ابعاد طول دو متر ارتفاع ۹۰ سانت و عرض هم ۵۰ سانت.

مناسبترین ترکیب گوشت خوار برا این تانک چی هستش؟؟؟

دکورش رو هم کمک کنید.

البته من خودم میخام اروانا با سر ماری با سر سوسماری با پنکوس شکاری که همگی ۱۰ سانتی باشن تهیه کنم و بزرگشون کنم.بعدا که بزرگ شدن اسکار هم بهشون اضافه کنم.نظرتون؟؟

shark2 

سلام

مبارکت باشه

در این سایز اکواریوم،واقعا میتونی یه ترکیب فوق العاده داشته باشی

ولی من اگه جای شما بودم سمت سرماری و سرسوسماری و پنگوسی شکاری نمی‌رفتم

این ماهیها بسیار مهاجمن و وقتی بزرگ بشن برات دردسر درست میکنن و از طرفی هم کمتر کسی حاضر میشه ازت برشون داره

شما که داری اینقدر هزینه می‌کنی بهتره روی ماهیهایی سرمایه گزاری کنی که اگه یه زمانی ازشون خسته شدی یا به هر دلیلی نخواستی شون، بتونی راحت ردشون کنی و خلاصه بگم که ارزش اونهمه وقت و انرژی رو داشته باشن

میتونی اختصاصی کار کنی

در درجه اول کویی رو پیشنهاد میدم بهت هم بسیار زیبا و متنوع هستن،هم در سایز بزرگ،بسیار خواهان دارن،با قیمتهای فوق العاده

اگه گوشتخوار میخوای،تانک اختصاصی فرانتوزا هم زیباست،هم ماهیا آرومن،و هم با ارزش

سیکلیدهای آفریقایی هم به تعداد زیاد با اون همه تنوع رنگ اگه دکوربندی قشنگ هم داشته باشی یه ترکیب فوق العاده میشن که از نظر زیبایی چیزی از آب شور کم ندارن

پیشنهاد مجتبی خان هم خیلی خوبه،چند جفت اسکار در رنگهای مختلف،خیلی زود هم بزرگ میشن و در سایز بزرگ با اون شنای آرومشون به تانکت جلوه خاصی می‌دن

موفق باشی

۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷
۰:۱۷ ق٫ظ
Mohammad_Amin
شهربابک
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 84
۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷
2340sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان

من در مورد ماهی های مورد علاقه ام تا الان به ترکیب زیر رسیدم:

اکواریومم حدودا ۵۰۰ لیتره(۱۳۵*۵۵*۷۰):

۴تا اسکار     -     ۴تا تگزاس     -      یکی یا دوتا پروت         -        یه دونه نایف

لجن خوار        - در صورت سازگاری ۴تا سورم

از ردتیل و پنکوسی هم خوشم نمیاد

۱-نظرتون در مورد این ترکیب و تعداد ماهی هایی که نوشتم چیه؟

۲-به جز این ماهی ها، چه ماهی دیگه ای میتونم اضافه کنم؟

۳-اگه همه رو همزمان نخرم، مشکلی بوجود میاد؟ مثلا اول اسکار بخرم و یک ماه بعد تگزاس و ...؟    به خاطر محدودیت بودجه میگم

ممنون از توجهتون

منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: Arman1384, Matin 1387
163 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
7 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752

H∀ⓂΞD20 : 3661