سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار) | صفحه 102 | ماهیان سازگار با هم

A A A

مهمان لطفا ثبت نام کنید

sp_Registration عضویت (ثبت نام) sp_LogInOut ورود
جستجوی پیشرفته

— در محدوده انجمن —

— محاسبه —

— گزینه های انجمن —

حداقل طول کلمه جستجو 3 کارکتر - حداکثر طول کلمه جستجو 84 کارکتر

sp_Feed آر اس اس موضوع sp_TopicIcon
سازگاری انواع گونه های مهاجم (گوشتخوار)
۶ تیر, ۱۳۹۶
۱۱:۳۱ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
تعداد نوشته ها: 22934
۳ خرداد, ۱۳۹۰
sp_UserOfflineSmall افلاین
2021sp_Permalink sp_Print

سلام  

تعداد سیچلایدها بستگی به تعداد دکور و مخفیگاه و حجم اک شما داره و به صورت کلی به تعداد هر سیچلاید باید مخفیگاه داشته باشید ضمنا همگی هم جفت باشن بهتره.

فرانتوزا سرعت رشد کمتری داره - افرا هم آروم هست و به همراه فرانتوزا از بقیه کتک میخوره. بقیه سازگاری نسبی دارن. birddone

کاربران زیر از مجتبی برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Alireza1216
۱۴ تیر, ۱۳۹۶
۳:۰۶ ب٫ظ
hashemian
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 24
۱۹ دی, ۱۳۹۵
2022sp_Permalink sp_Print

با سلام

من دیروز یک جفت کالیکو و یک جفت ماکرو زرد و یک جفت دیماسونی و یک دلیفینی و به اشتباه یک جفت گورخری خریدم(فکر کردم از گونه آفریقایی هستش) آیا در آینده با ماهیان دیگر مشکل پیدا می کند یا فقط یک درگیری کوچک؟flower

۱۴ تیر, ۱۳۹۶
۱۰:۳۹ ب٫ظ
H∀ⓂΞD20
ShellEX.dll

ناظم انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 3661
۱ بهمن, ۱۳۹۲
2023sp_Permalink sp_Print

hashemian گفته
با سلام

من دیروز یک جفت کالیکو و یک جفت ماکرو زرد و یک جفت دیماسونی و یک دلیفینی و به اشتباه یک جفت گورخری خریدم(فکر کردم از گونه آفریقایی هستش) آیا در آینده با ماهیان دیگر مشکل پیدا می کند یا فقط یک درگیری کوچک؟flower  

سلام
اگر فضا و مخفیگاه داشته داشته باشید که گوره خری ها اگر جفت خوردند جایی برای تعیین قلمرو داشته باشند ، مشکل جدی ای نخواهد بود .

کاربران زیر از H∀ⓂΞD20 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

Alireza1216

....

۱۵ تیر, ۱۳۹۶
۰:۵۱ ق٫ظ
Demon007
تبریز

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 171
۲۳ اسفند, ۱۳۹۵

سلام دوستان این ترکیب چطوره؟سیمیلیس،للوپی،سیلندری،بریچاردی و ماکرو

۱۵ تیر, ۱۳۹۶
۵:۳۴ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2025sp_Permalink sp_Print

سلام  

بریچاردی و ماکرو رو میدونم که با هم سازگاری ندارن و حتما بریچاردی کشته میشه چون سیچلاید آرومی هست.

سیچلاید سیلندری هم در تاپیک خودش توضیح داده شده ولیکن تا زمانیکه بالغ نشده باشه آسیب پذیره و بعدا که بالغ بشه تهاجمی میشه اما اون بقیه رو هم نمیدونم اسمشون همین هست یا نه باز منتظر نظر سایر دوستان باشید. birddone

Demon007, Alireza1216
۲۷ تیر, ۱۳۹۶
۱:۳۰ ق٫ظ
pouya2050
shiraz

کاربر عالی
Members
تعداد نوشته ها: 101
۲۷ تیر, ۱۳۹۶
2026sp_Permalink sp_Print

سلام

من ی اکواریوم ١٠٠ لیتری دارم ب تازگی خریدم

و چنتا ماکرو زرد و ابی و ۶ تا سیلور شارگ و ی کت پوزه خرگوشی نسبتا بزرگ دارم

اما راضی نیستم دوس دارم اکواریومم ماهی های گوشتخوار و ماهی خور داشته باشه 

چی پیشنهاد میکنید؟

لازم باشه شارک رو رد میکنم بره

اسکار دوس دارم اما خ بد ذاته و اکثر ماهیا رو میزنه حتی یکی مث سر ماری

اما دوس دارم یک سری ماهی که بتونن ماهی از رودخونه گرفتم بخورن!! رو ک بهم یا ب ماکرو ها کاری نداشته باشن اضافه کنم

شخصا از ارونا و سرسوسماری و سرماری خ خوشم میاد

ردتیل هم همینطور

ممنون میشم ترکیب خوبی ارائه کنید

۲۷ تیر, ۱۳۹۶
۱:۱۷ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
تعداد نوشته ها: 3111
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
2027sp_Permalink sp_Print

سلام.خوش امدین

اول از همه اینکه ماهی هایی که توی رودخونه گرفتین رو به ماهی هاتون ندین چون هزار جور کثیفی و مریضی ممکنه داشته باشن و بعدا پشیمون میشین 

اگر از سیچلاید های افریقایی استفاده کردین بهتره که سیلور شارک ها رو رد کنین بره و اگر پوزه خرگوشیتون بزرگه که خیلی حیفه بذارینش کنار سیچلاید ها و چند تا ماهی دیگه میگرفتین بهتر بود به نظر من که خب سلیقه شخصی من اینه 

سرسوسماری هم که خیلی سریع رشد میکنه و تقریبا نمیشه با ماهی های دیگه نگهداری کرد و بهتره که تنها باشه ولی با ماهی های غول پیکر میشه نگهداشت به شرط اینکه اکواریوم بزرگی داشته باشین

کنار سیچلاید های افریقایی هم اول از همه بهترین گزینه سیچلاید های افریقایی دیگر هست(مالاوی)بعد از اون سیچلاید های امریکایی متوسط مثل پروت و گرین ترور و سورم و گورخری و... با بعضی دیگه از ماهی های هم سایز مثل اسکات و نایف و اینا هم میشه نگهداشت و بهتره نایف یکمی بزرگ تر از بقیه باشه یا مثلا پنگوسی اگر که هم سایز باشه و بزرگ که میشه باید ردش کنید بره

اروانا هم که ماهی تقریبا ضعیفی هست و ممکنه از همین سیچلاید های شما هم کتک بخوره و چون گرون قیمته بهتره که تنها نگهداری بشه که ریسک کمتری داشته باشه

۲۷ تیر, ۱۳۹۶
۲:۳۳ ب٫ظ
pouya2050
shiraz

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۶
2028sp_Permalink sp_Print

حسنHTB گفته
سلام.خوش امدین

اول از همه اینکه ماهی هایی که توی رودخونه گرفتین رو به ماهی هاتون ندین چون هزار جور کثیفی و مریضی ممکنه داشته باشن و بعدا پشیمون میشین 

اگر از سیچلاید های افریقایی استفاده کردین بهتره که سیلور شارک ها رو رد کنین بره و اگر پوزه خرگوشیتون بزرگه که خیلی حیفه بذارینش کنار سیچلاید ها و چند تا ماهی دیگه میگرفتین بهتر بود به نظر من که خب سلیقه شخصی من اینه 

سرسوسماری هم که خیلی سریع رشد میکنه و تقریبا نمیشه با ماهی های دیگه نگهداری کرد و بهتره که تنها باشه ولی با ماهی های غول پیکر میشه نگهداشت به شرط اینکه اکواریوم بزرگی داشته باشین

کنار سیچلاید های افریقایی هم اول از همه بهترین گزینه سیچلاید های افریقایی دیگر هست(مالاوی)بعد از اون سیچلاید های امریکایی متوسط مثل پروت و گرین ترور و سورم و گورخری و... با بعضی دیگه از ماهی های هم سایز مثل اسکات و نایف و اینا هم میشه نگهداشت و بهتره نایف یکمی بزرگ تر از بقیه باشه یا مثلا پنگوسی اگر که هم سایز باشه و بزرگ که میشه باید ردش کنید بره

اروانا هم که ماهی تقریبا ضعیفی هست و ممکنه از همین سیچلاید های شما هم کتک بخوره و چون گرون قیمته بهتره که تنها نگهداری بشه که ریسک کمتری داشته باشه  

ممنون از توضیحات

اما اگه بخوایم ماکرو ها هم رد کنم

چون سیچلاید ماهی زنده بزرگ نمیتونه بخوره باهاش حال نمیکنم

چه ماهی های ماهی خواری میتونم با هم نگه دارم؟؟

ازونجایی ک اسکار ماهیه قویهخ

ممنون میشم هر دو حالت رو بگین

حالتی ک اسکار باشه تو اکواریوم

حالتی ک نباشه

اگه میشه این ترکیبا رو بگید چطورن؟

ترکیب١: اسکار و ردتیل و سرسوسماری؟

ترکیب ٢: سرسوسماری ،اروانا ، پنگوسی باله بلند

ترکیب ٣: اسکار ، پیرانا

ترکیب ۴: اسکار ، انجل مونو،  دراگون یا ردتیل 

البته این ١٠٠ لیتری هست اکواریومم فلن برای ۶ ماه تا یکسال اینده بعدش عوضش میکنم

۲۷ تیر, ۱۳۹۶
۲:۳۴ ب٫ظ
amir70
اندیشه
کاربر عادی
Members
تعداد نوشته ها: 29
۱۳ فروردین, ۱۳۹۶
2029sp_Permalink sp_Print

سلام دوستان... لطفا چند نوع سیچیلاید آفریقایی سازگار باهم معرفی کنید..ماهی گیاه خوارا رو میخوام رد کنم بره جاش آفریقایی بریزم....ابعد تانک ۸۰×۳۰×۵۵ هست.

۲۷ تیر, ۱۳۹۶
۵:۴۳ ب٫ظ
amir70
اندیشه
کاربر عادی
Members
۱۳ فروردین, ۱۳۹۶
2030sp_Permalink sp_Print

سلام نظرتون راجب این ترکیبات چیه؟

۱) سیچیلایدهای رنگی(پینک،کالیکو)_ماکرو(آبی.زرد)_دماسونی_گورخری سفید

۲) تگزاس باکس_پروت_سورم_گرین ترور_گورخری_پروکسیموس

با رعایت سایز حدوا ۶_۷سانت...

آک ۱۲۰ لیتر....راستش بین آفریقایها و آمریکایها مرددم نمیدونم کدوم و انتخاب کنم...میخوام یه تانک آروم و بی دردسر  والبته ماهیای "مقاوم"داشته باشم و بار اوله که میخوام گوشت خوار بریزم چند سال گیاه خوار داشتم میخوام تنوع بدم.ممنون❤⚘

۲۷ تیر, ۱۳۹۶
۵:۵۷ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
2031sp_Permalink sp_Print

pouya2050 گفته

ممنون از توضیحات

حالتی ک نباشه

خواهش میکنم

والا اگه شما بخواهین ماهی رو برای اینکه یه ماهی دیگه بخوره باید بگم تمام ماهی ها میخورن ولی اندازه دهنشون بعد نمیشه هر روز هم بهشون ماهی زنده داد و هفته ای دوبار هم براش بسه و نباید بیشتر از این بهش غذای زنده بدین به سیچلاید ها

اسکار هم اگه همسایز باشه میتونه با سیچلاید های افریقایی دیگه باشه و مورد خاصی نیست فقط باید دکور زیاد باشه و هر از چند گاهی منتظر دعوا بین خودشون هم بود به نظر من هم بهترین همتانکی ها برای اسکار همین سیچلاید های هم سایز خودش هست

رد تیل هم میشه یه جورایی با مراقبت و موقتی با اسکار نگهداشت ولی باید خوب غذا خور بشه و اسکار هاتون بزرگ باشن و ردتیل یکمی از اونا کوچیکتر باشه که بعد سریع رشد که و بزرگ تر از اونا شد باید توی فکر رد کردن ردتیل باشین با اینکه ردتیل خیلی خوب غذا و ماهی زنده میخوره همین اسکار هم خیلی خوب غذا میخوره

من پیشنهاد نمیکنم که سرسوسماری رو با ماهی های دیگه ای نگهدارین اگر خواستین نگهدارین با ردتیل هم هیکل خودش شاید موقتی بشه نگهداشت ولی با ماهی های دیگه سرسوسماری رو پیشنهاد نمیکنم و گفتم بهتره تنها باشه مگر اینکه با همین ردتیل که خوشتون میاد نگهداری کنین ولی حواستون باشه با هم دیگه مشکلی نداشته باشن 

پس ترکیب هایی که توش سرسوسماری باشه رو من پیشنهاد نمیکنم ولی با ریسک زیاد میشه با ردتیل و پنگوسی اون هم داخل یک اکواریوم بزرگ نگهداری کرد اکواریوم شما که گفتین ۱۰۰ لیتره برای سرسوسماری و ردتیل و پنگوسی و دراگون کوچیکه و بهتره تا اکواریومتون رو چند برابر بزرگ تر از این نکردن سراغ این ماهی ها نرین

میتونین توی این حجم دوتا اسکار نگهدارین که تازه اون هم اندازش متوسط باشه و بعدا که خیلی بزرگ تر میشن مجبور میشین یه دونه اسکار نگهداری کنین

انجل مونو هم با ماهی های هم رده خودش مثل اسکات و تیر انداز و پافر و.... نگهداری کنین بهتره

اروانا هم بهتون توضیح دادم و گفتم که ماهی نسبتا ضعیفی هست و با اسکار و سیچلاید های افریقایی نمیشه نگهداری کرد و بهتره تک گونه باشه

ولی توی این حجم اگه پیرانا دوست دارین میتونین یک تانک اختصاصی برای پیرانا بزنین مثلا ۶-۷ تا پیرانا یا یکمی بیشتر با اندازه متوسط یا کوچیک بگیرین بریزین توی اکواریوم دیگه هر ماهی دیگه ای که یهویی وارد اب بکنین و این ماهی ها گشنه باشن بعد یکی دو دقیقه چیزی ازش نمیمونه و تکه تکش میکنن و شما هم که خیلی از این صحنه ها خوشتون میاد میتونین تماشا کنین و همین اکواریومتون هم که صد لیتره بمونه هم مشکلی نداره و شنای گروهیشون هم خیلی قشنگه فقط بدی که دارن اینکه نمیشه با ماهی دیگه نگهداری کرد ولی کاملا به درد شما میخوره و به قول بعضیا میشه گفت راست کارتونه 

بعد از یک سال اگه خواستین اکواریومتون رو بزرگ کنین و خواستین یک سرسوسماری نگهداری کنین یک اکواریوم یک و نیم متری براش در نظر بگیرین که حدودا ۴۰۰ لیتری اب توش جا بگیره شایدم بیشتر

دیگه این نظر من بود حالا باز منتظر نظر بقیه دوستان هم باشن با بقیه دوستان مخصوصا با تجربه تر ها هم مشورت کنین بعد در این مورد اقدام به خرید ماهی بکنین

amir70 گفته
سلام دوستان... لطفا چند نوع سیچیلاید آفریقایی سازگار باهم معرفی کنید..ماهی گیاه خوارا رو میخوام رد کنم بره جاش آفریقایی بریزم....ابعد تانک ۸۰×۳۰×۵۵ هست.  

سلام

تعدا نگهداری سیچلاید های افریقایی با تعداد دکور و مخفیگاه رابطه مستقیم داره و هرچقدر دکور بیشتر باشه سیچلاید بیشتری میتونه توی اکواریوم جای بگیره شما اگه اکواریومتون رو حسابی صخره بچنین و با همین چیزا پرش کنین میتونین ۵-۶ تا سیچلاید افریقایی مثل ماکرو و زبرا و کالیکو و .... نگهداری کنین که فکر کنم با این تعدا ماهی شما هم راضی باشین و اکواریومتون پر بشه

هر نوع سیچلاید افریقایی خواستین بگیرین فقط دریاچه زیستگاهشون مهمه مثلا همه تانگانیکا باشن یا مالاوی بعد اینکه چند مورد هست که خدمتتون میگم اینکه ماهی های تانگانیکا گرون قیمت هستند و تعداد محدودی از اونها توی ایران رایج هستند و بقیه اونهارو نمیتونین به این راحتی پیدا کنین اما تا دلتون بخواد از دریاچه مالاوی سیچلاید داریم و انقدر تنوعشون زیاده و قیمتشون هم مناسبه که دست ادم رو توی انتخاب باز میذاره ولی از خرید اوراتوس خودداری کنین چون یکمی ریسک داره و سیچلاید ای بایتر یا چشم گاز گیر نگیرین بهتره سیچلاید های ارومی مثل دلفینی و رنگین کمان هم نگیرین جواهری هم یکمی خشنه و دعوا زیاد میکنه ونوستوس هم یکمی جای بزرگتری میخواد با اینکه میشه توی همین اکواریوم شما هم یدونه کوچیک رو به متوسزشو انداخت بقیه سیچلاید ها زیاد مشکلی ندارن و چیز دیگه ای یادم نمیاد

فقط سیچلاید ها یکمی کوچیک باشه مثلا ۵-۶ تا سیچلاید ۶-۷ سانتی بگیرین بعدا اگر دیدین خیلی دکورتون زیاده میتونین یکی دوتای دیگه هم اضافه کنین فقط تراکم ماهی رو زیاد بالا نبرین

کاربران زیر از حسنHTB برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

amir70
۲۷ تیر, ۱۳۹۶
۱۰:۳۵ ب٫ظ
amir70
اندیشه
کاربر عادی
Members
۱۳ فروردین, ۱۳۹۶
2032sp_Permalink sp_Print

حسنHTB گفته

سلام

تعدا نگهداری سیچلاید های افریقایی با تعداد دکور و مخفیگاه رابطه مستقیم داره و هرچقدر دکور بیشتر باشه سیچلاید بیشتری میتونه توی اکواریوم جای بگیره شما اگه اکواریومتون رو حسابی صخره بچنین و با همین چیزا پرش کنین میتونین ۵-۶ تا سیچلاید افریقایی مثل ماکرو و زبرا و کالیکو و .... نگهداری کنین که فکر کنم با این تعدا ماهی شما هم راضی باشین و اکواریومتون پر بشه

هر نوع سیچلاید افریقایی خواستین بگیرین فقط دریاچه زیستگاهشون مهمه مثلا همه تانگانیکا باشن یا مالاوی بعد اینکه چند مورد هست که خدمتتون میگم اینکه ماهی های تانگانیکا گرون قیمت هستند و تعداد محدودی از اونها توی ایران رایج هستند و بقیه اونهارو نمیتونین به این راحتی پیدا کنین اما تا دلتون بخواد از دریاچه مالاوی سیچلاید داریم و انقدر تنوعشون زیاده و قیمتشون هم مناسبه که دست ادم رو توی انتخاب باز میذاره ولی از خرید اوراتوس خودداری کنین چون یکمی ریسک داره و سیچلاید ای بایتر یا چشم گاز گیر نگیرین بهتره سیچلاید های ارومی مثل دلفینی و رنگین کمان هم نگیرین جواهری هم یکمی خشنه و دعوا زیاد میکنه ونوستوس هم یکمی جای بزرگتری میخواد با اینکه میشه توی همین اکواریوم شما هم یدونه کوچیک رو به متوسزشو انداخت بقیه سیچلاید ها زیاد مشکلی ندارن و چیز دیگه ای یادم نمیاد

فقط سیچلاید ها یکمی کوچیک باشه مثلا ۵-۶ تا سیچلاید ۶-۷ سانتی بگیرین بعدا اگر دیدین خیلی دکورتون زیاده میتونین یکی دوتای دیگه هم اضافه کنین فقط تراکم ماهی رو زیاد بالا نبرین  

سلام ممنون از پاسختون،میشه چند نوع از دریاچه مالاوی نام ببرید که با هم سازگار باشن...

این ترکیب چطوره؟ ماکرو(سفید.زرد) _پینک یا کالیکو_فرانتوزا

نوع دیگه ای میشه اظافه کرد؟

به صورت جفت باشن یا تک هم میشه انداخت؟؟

۲۷ تیر, ۱۳۹۶
۱۱:۱۵ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳

خواهش میکنم

توی این ترکیبتون بهتره که فرانتوزا رو حذف کنین

دریاچه مالاوی ها مثل اوراتوس ماکرو الکتریک بلو ونوستوس اوراتوس زنبوری رنگین کمان انواع زبرا ها مثل پیندانی و البینو و کالیکو و....خیلی زیادن انقدر که خیلیاشون حتی اسم درست حسابی هم برای خودشون ندارن

به نظر من اگر از هر کدوم دوتا بگیرین یکمی بهتره چون بیشتر موقع ها دیدم که با خودشون کار دارن و با بقیه کاری ندارن ولی وقتی یدونه هستند بیشتر تو کار بقیه دخالت میکنن و اگر با هم نسازن هم بیشتر خودشون رو میزنن تا بقیه هرچند بقیه رو هم میزنن ولی نر و ماده باشن ممکنه جفت بشن و برای همدیگه دردسر ساز بشن نر ها خیلی وحشی تر و خوشگل تر هستند ماده ها اروم تر و یکمی زشت تر هستند

میتونین شما هم برین اکواریوم و تانک افریقایی های اونارو نگاه کنین و متوجه میشین که چقدر تنوع دارن و سلیقه ای هست و میتونین مثلا ۶ تا کوچیک از اونارو بگیرین و انتخاب کنین و انتقال بدین و بیشتر به سلیقه خودتون هست

amir70
۲۷ تیر, ۱۳۹۶
۱۱:۲۲ ب٫ظ
H∀ⓂΞD20
ShellEX.dll

ناظم انجمن
Members

ویرایشگر
تعداد نوشته ها: 3661
۱ بهمن, ۱۳۹۲
2034sp_Permalink sp_Print

ماکرو و کالیکو با هم مشکلی ندارند ولی فرانتوزا اولا مالاوی نیست ، تانگانیکاست. دوما چون حساس تر و آروم تر و رشدش هم کمتره با مالاوی ها نگهداری نمیشه .

اکثر مالاوی با باهم سازگارند و فقط سایز بندی و نسبت تعداد به حجم مناسب همراه با مخفیگاه  هست ک مشکلات سازگاری بین مالاوی هارو کم میکنه . ک دوستان هم بارها اشاره میکنن .

کاربران زیر از H∀ⓂΞD20 برای ارسال نوشته مفید تشکر کرده اند:

amir70

....

۲۷ تیر, ۱۳۹۶
۱۱:۳۱ ب٫ظ
amirmoridi
شیراز
کاربر فعال
Members
تعداد نوشته ها: 93
۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

سلام دوستان نظرتون درباره این ترکیب برای تانک ۲۵۰ لیتری چیه:

۴ پرت

۴ فلاور باکس

۴ تگزاس

میدونم که فلاور باکس رو باید تک گونه نگهداری کرد ولی منظورم از این ترکیب موقت بودنشه مثلا برای ۶ ماه تا ۱ سال.البته ماهی ها دوبندی باشن. لطفا نظرتون رو بگین.

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است           با دوستان مروت با دشمنان مدارا

۲۸ تیر, ۱۳۹۶
۴:۵۸ ب٫ظ
حسنHTB
تهران

ناظر انجمن
Members

ویرایشگر

ویرایشگر کامنت
۲۷ بهمن, ۱۳۹۳
2036sp_Permalink sp_Print

سلام

اگر ماهی ها دوبندی باشن و دکور هم توی اکواریوم باشه (یعنی اکواریوم خالی نباشه) میشه برای یک مدت کوتاهی نگهداری کرد ولی ممکنه شانس نیارید و همین فردا مثلا با هم دعوا بکنن و نسازن و ممکن هم هست که شانس بیارین و تا مدت ها کنار هم بمونن 

ولی برای یه مدت کوتاه اون هم توی این سایز زیاد مشکلی نیست ولی خودتون باید حواستون باشه که همدیگر رو نزنن و به همه به یک مقدار غذا برسه

amirmoridi
۲۸ تیر, ۱۳۹۶
۶:۴۶ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2037sp_Permalink sp_Print

pouya2050 گفته

ممنون از توضیحات

حالتی ک نباشه

سلام  

ابتدا عضویت شما رو در سایت خودتون تبریک عرض میکنم flower

اگر پوزه خرگوشی در کنار سیچلاید داشته باشید هرچقدر هم بزرگ باشه شک نکنید پوزه خرگوشی کشته میشه چون ماهی صلح جویی هست مگر اینکه پوزه خرگوشی نباشه.

خب ماهی مهاجم اگر مد نظرتون هست بهتره اختصاصی گربه ماهی بزرگ نگهداری کنید از جمله ردتیل - دراگون و کت آفریقایی همگی رو هم سایز بخرید و هیچ چیز دیگه ای اضافه نکنید.

۱ - سر سوسماری رو باید به صورت تک گونه و یا نهایتا با پولی پتروس نگهداری کنید و با اسکار و ردتیل قابل نگهداری نیست و غذا بهش نمیرسه و کشته میشه.

۲ - آروانا رو باید به صورت تکی و یا در آک خیلی بزرگ به صورت تک گونه نگهداری کنید و قابل نگهداری با ماهی مهاجم دیگه ای نیست و به راحتی کشته میشه.

۳ - اسکار پیرانا هم خوب نیست و ماهی ضعیف تر کشته میشه و مخصوصا اگر پیرانا ها گله ای باشن که اسکار رو میکشن.

۴ - آنجل مونو ؟؟؟!!!! با این ماهی ها ؟؟؟!!! آنجل مونو اصلا گوشتخوار نیست و ماهی آب لبشور هست و بهتره با ماهی های هم گروه نگهداری بشه.

در آک ۱۰۰ لیتری هم بهتره قید آروانا و خیلی ماهی های دیگه از جمله پنگوسی و حتی ردتیل و گربه ماهی های بزرگ رو بزنید چون در این آک ماهی ها رشد سوز میشن و درگیری زیاد و تلفات زیادی میدین بهترین گزینه نگهداری اختصاصی از سیچلاید آفریقایی هست و یا نهایتا تگزاس و اسکار .birddone

pouya2050
۲۹ تیر, ۱۳۹۶
۳:۵۲ ق٫ظ
pouya2050
shiraz

کاربر عالی
Members
۲۷ تیر, ۱۳۹۶
2038sp_Permalink sp_Print

مجتبی گفته

pouya2050 گفته
ممنون از توضیحات

حالتی ک نباشه

سلام  

ابتدا عضویت شما رو در سایت خودتون تبریک عرض میکنم flower

اگر پوزه خرگوشی در کنار سیچلاید داشته باشید هرچقدر هم بزرگ باشه شک نکنید پوزه خرگوشی کشته میشه چون ماهی صلح جویی هست مگر اینکه پوزه خرگوشی نباشه.

خب ماهی مهاجم اگر مد نظرتون هست بهتره اختصاصی گربه ماهی بزرگ نگهداری کنید از جمله ردتیل - دراگون و کت آفریقایی همگی رو هم سایز بخرید و هیچ چیز دیگه ای اضافه نکنید.

۱ - سر سوسماری رو باید به صورت تک گونه و یا نهایتا با پولی پتروس نگهداری کنید و با اسکار و ردتیل قابل نگهداری نیست و غذا بهش نمیرسه و کشته میشه.

۲ - آروانا رو باید به صورت تکی و یا در آک خیلی بزرگ به صورت تک گونه نگهداری کنید و قابل نگهداری با ماهی مهاجم دیگه ای نیست و به راحتی کشته میشه.

۳ - اسکار پیرانا هم خوب نیست و ماهی ضعیف تر کشته میشه و مخصوصا اگر پیرانا ها گله ای باشن که اسکار رو میکشن.

۴ - آنجل مونو ؟؟؟!!!! با این ماهی ها ؟؟؟!!! آنجل مونو اصلا گوشتخوار نیست و ماهی آب لبشور هست و بهتره با ماهی های هم گروه نگهداری بشه.

در آک ۱۰۰ لیتری هم بهتره قید آروانا و خیلی ماهی های دیگه از جمله پنگوسی و حتی ردتیل و گربه ماهی های بزرگ رو بزنید چون در این آک ماهی ها رشد سوز میشن و درگیری زیاد و تلفات زیادی میدین بهترین گزینه نگهداری اختصاصی از سیچلاید آفریقایی هست و یا نهایتا تگزاس و اسکار .birddone  

خیلی خیلی ممنون

اولا پوزه خرگوشی یا همون شارک چینی خ خ ارومه

حالا ترکیب اسکار کوچیک با شارک سیلور متوسط و ماکروی ابی و زرد متوسط مشکلی نداره؟

من پنگوسی معمولی داشتم خ بی ازار بود پنگوسی باله بلند اذیت میکنه شارک یا ماکرو رو ؟

۲۹ تیر, ۱۳۹۶
۳:۲۴ ب٫ظ
amir70
اندیشه
کاربر عادی
Members
۱۳ فروردین, ۱۳۹۶
2039sp_Permalink sp_Print

سلام.امروز گیاه خوارا رو رد کردمcryingوجاشون ۲تا سیچیلاید (پینک و کالیکو) و ۲تا ماکرو گرفتم حدودا ۷سانتi-love-youحالا بعدا که صخره اضافه کردم میخوام دوتا دیگه بگیرم حالا به نظرتون دوتا دیگه سیچیلاید رنگی اضافه کنم یا یه جفت از نوع دیگه بگیرم?؟؟ درگیری زیاد نمیشه؟چون نر و  مادشم تشخیص نمیتونم بدم.

نکته بعد اینکه این لجن خوار با اینکه کوچکتره ولی دنبال ماهیا میکنه.چون اولشه اینجوریه یعنی بعدا آروم میگیره؟ سپاسگذارم⚘

۲۹ تیر, ۱۳۹۶
۶:۳۶ ب٫ظ
مجتبی
کرمان

معاون انجمن
Members

معاون

Moderators
۳ خرداد, ۱۳۹۰
2040sp_Permalink sp_Print

pouya2050 گفته

خیلی خیلی ممنون

اولا پوزه خرگوشی یا همون شارک چینی خ خ ارومه

حالا ترکیب اسکار کوچیک با شارک سیلور متوسط و ماکروی ابی و زرد متوسط مشکلی نداره؟

من پنگوسی معمولی داشتم خ بی ازار بود پنگوسی باله بلند اذیت میکنه شارک یا ماکرو رو ؟  

سلام  

خواهشا جواب ها رو کامل مطالعه کنید و سوال تکراری نپرسید 

اسکار با این ماهی ها سازگاری نداره پوزه خرگوشی رو میخوره و سیلور شارک رو هم یا میخوره و یا میکشه و با ماکرو و پنگوسی هم سازگاری نداره کلا سیچلاید آفریقایی با سیچلاید آمریکایی سازگاری نداره. 

پنگوسی معمولی که از ماهی های مهاجم کتک میخوره و کشته میشه اما پنگوسی باله بلند فرق میکنه و شارک رو میخوره و حتما با ماکرو هم درگیر میشه .

کلا شارک و سیلور شارک و پوزه خرگوشی با ماهی مهاجم سازگاری ندارن و کشته میشن. birddone

pouya2050
منطقه زمانی انجمن:Asia/Tehran

بیشترین کاربران آنلاین:1031

افراد آنلاین کنونی: Matin 1387, .1988pouria
228 مهمان

مشاهده کنندگان کنونی این صفحه:
2 مهمان

برترین نویسندگان:

مجتبی : 22934

ΡARSA : 4189

alirezaj : 3752